لوگو کانون بورس

ارز دیجیتال آوالانچ (AVAX) چیست | مزایا و معایب

ارز دیجیتال آوالانچ چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۴۶ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ارز دیجیتال آوالانچ چیست و چه مزیت ها و ویژگی هایی در این ارز دیجیتال وجود دارد که تا این حد آن را منحصر به فرد نموده است؟ سرمایه گذاری و خرید ارز دیجیتال از جمله روش های درآمدزایی است که نیاز به کسب اطلاعات ارزشمند و کاربردی درباره رمز ارزهای مختلف دارد. در مقالاتی مانند آموزش رایگان ارز دیجیتال و همچنین تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال سعی کردیم تا نوع اطلاعات لازم برای شناخت رمز ارزها و سرمایه گذاری بر روی آنها را به شما معرفی کنیم. بررسی تاریخچه و ویژگی های یک ارز دیجیتال جزو اولین اطلاعاتی است که تمام کاربران بایستی قبل از خرید هر ارز دیجیتالی درباره آن بدانند و در این مقاله در کنار شما هستیم تا این اطلاعات ارزشمند را به صورت کاملا تخصصی درباره ارز دیجیتال آوالانچ با شما در میان بگذاریم.

در بازار ارز دیجیتال رمز ارز های بسیار زیادی تعریف شده و هر روز نیز به تعداد ارز دیجیتال ها اضافه میشود. اما نکته اینجاست که درصد قابل توجهی از این رمز ارز ها به هیچ وقت شرایط خوبی نداشته و احتمالاً در دو سه سال آینده برای همیشه از بازار حذف خواهند شد. در این بین رمز ارزهایی که دارای شرایط و ویژگی‌های خاصی بوده و برای کاربردهای مشخص و معینی توسعه پیدا کرده باشند آینده دار بوده و سرمایه گذاری روی آنها می تواند شرایط خوبی برای سرمایه گذار به وجود آورد. ارز دیجیتال آوالانچ نیز یکی از آن دسته از رمز ارزها است که چنین شرایطی داشته و شناخت ویژگی های آن برای کاربران و سرمایه گذاران در بازار ارز دیجیتال لازم است. البته خیلی نمی خواهیم که به بررسی اطلاعات غیر کاربردی درباره این ارز دیجیتال پرداخته و ذهن شما را نسبت به آن گیج کنیم. بلکه در این مقاله در کنار شما هستیم تا کاربرد ها و ویژگی های بسیار مهم و اصلی این رمز ارز را با شما در میان گذاشته و در نهایت شرایط سرمایه گذاری بر روی آن هم در کوتاه مدت و بلند مدت را به صورت کاملاً تخصصی مورد بررسی قرار دهیم. با ما در مجموعه کانون بورس همراه باشید.

راهنمای مطالعه نمایش

 

ارز دیجیتال آوالانچ چیست

ارز دیجیتال آوالانچ چیست

ارز دیجیتال آوالانچ را می توانید با نماد AVAX در بازار ارز دیجیتال مشاهده کنید. این ارز دیجیتال یک پروتکل مبتنی بر شبکه بلاک چین است که به صورت متن باز ارائه شده و اهداف مختلفی نیز برای عرضه این ارز دیجیتال در بازار تعریف شده است. آوالانچ از آن دسته از رمز ارزهایی است که با اهداف بسیار خاص و برای از بین بردن برخی از مشکلات و نواقص موجود در رمز ارز های گذشته به وجود آمده و به همین دلیل از جمله رمز ارز های کاربردی در بازار محسوب می شود. تمرکز زدایی یکی از اصلی ترین اهداف توسعه هنر دیجیتال است که باعث شده تا امکان ایجاد و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز یا DAppها بر روی شبکه بلاکچین آن به سادگی امکان پذیر باشد.

همچنین برای استفاده از قراردادهای هوشمند به صورت یکپارچه و کاملاً غیر متمرکز نیز به راحتی میتوانید روی بلاکچین ارز دیجیتال حساب کنید زیرا از این نظر نیز در شرایط بسیار مناسبی قرار گرفته است. آوالانچ از همان ابتدا برای رفع مشکلات این چنینی وارد بازار رمز ارزها شده و قرار بود تا این کاربردها را به شکل ویژه برای کاربران این بازار فراهم آورد.

یکی دیگر از شرایطی که تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال آوالانچ از روی کار آوردن این رمز ارز در بازار به دنبال آن بودند بهتر کردن شرایط مقیاس پذیری و تایید تراکنش ها در کمترین زمان ممکن بود. واقعیتی که در این زمینه نیز آوالانچ  شرایط مناسبی را در بازار ایجاد نماید و به همین دلیل در کنار سرمایه گذاران و کسانی که به دنبال استفاده از پتانسیل سود دهی این رمز ارز هستند خیلی ها نیز از مزایای این ارز دیجیتال و کاربردهای آن استفاده می نمایند.

با وجود اینکه مدت زمان خیلی زیادی از زمان ارائه و معرفی آوالانچ در بازار نمی گذارد اما با این حال در همین مدت کوتاه این ارز دیجیتال توانسته به محبوبیت قابل توجهی برسد و با رشد قیمت قابل توجهی نیز روبرو شده است. تنها چند ماه بعد از روی کار آمدن این ارز دیجیتال توانست خود را در میان لیست بهترین رمز ارزهای موجود در بازار بالا کشیده و از آن زمان به بعد شرایط خوبی را از این نظر سپری می نماید.

شبکه بلاکچین آوالانچ یک شبکه سریع و کم هزینه است و به صورت کاملا سازگار با محیط زیست نیز توسعه پیدا کرده است. به دلیل استفاده از الگوریتم اثبات سهام در شبکه بلاک چین ارز دیجیتال دیگر خبری از صرف انرژی های زیاد برای استخراج رمز ارزها یا نخواهد بود و به همین دلیل آینده خوبی را نیز می توانیم برای آن متصور باشیم.

تاریخچه ارز دیجیتال آوالانچ چیست

بررسی تاریخچه این اهمیت را برای شما دارا خواهد بود تا بدانید که این رمز ارز چگونه شکل گرفته و چه ایدئولوژی پشت راه اندازی و توسعه آوالانچ بازار بوده است. دقت داشته باشید که تاریخچه رمز ارزها یکی از مهم‌ترین گزینه ها برای انتخاب آنها برای سرمایه گذاری بلند مدت است. با بررسی گذشته و شرایط به وجود آمدن یک ارز دیجیتال می توان تا حدی با قدرت آن نیز آشنا شوید. ایده اولیه توسعه پلتفرم آوالانچ برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ ارائه شد. کمی بعد یک تیم متخصص و حرفه ای در دانشگاه کرنل به سرپرستی امین گون سیرر (Emin Gun Sirer) به عنوان استاد علوم کامپیوتر و نرم افزار این دانشگاه و تعدادی از دانشجویان دکترای این رشته در این دانشگاه آغاز شد.

برای اینکه شبکه و پلتفرم آوالانچ به صورت کامل ایجاد شده و وارد بازار شود مراحل مختلفی را طی کرده و در هر مرحله تحقیقات مختلفی را نیز سپری کرده با روی کار آمدن مجموعه آزمایشگاه آوا لبز به عنوان بستر اصلی توسعه شبکه ای ارز دیجیتال کم کم فرایند توسعه و ارتقاء آن سرعت بیشتری گرفت و در نهایت در اوایل سال ۲۰۲۰ شاهد معرفی پلتفرم این ارز دیجیتال در بازار بودیم. عرضه اولیه ارز دیجیتال در بازار در اوایل سال ۲۰۲۰ انجام پذیرفت و آخرین سال نیز شبکه های ارز دیجیتال به صورت کامل راه اندازی شد.

تیم توسعه دهنده و پشتیبان ارز دیجیتال آوالانچ

تیم توسعه دهنده و پشتیبان ارز دیجیتال آوالانچ یک تیم فوق العاده قدرتمند و با رزومه است و شناخت کافی و کامل نسبت به شرایط و تکنولوژی های به کار گرفته شده در شبکه های بلاک چین را دارند. مدیریت این تیم در اختیار آقای امین به عنوان استاد علوم کامپیوتر و مهندس نرم افزار در دانشگاه کرنل بوده و همچنین دانشجویان دکترای واقعی یعنی آقای تد بین (Ted Yin) و کوین سکنیگی (Kevin Sekniqi) در این زمینه وی را یاری کرده اند. کم کم با توضیح کامل شبکه ارز دیجیتال آوالانچ و روی کار آمدن آزمایشگاه توسعه این ارز دیجیتال افراد دیگر نیز وارد این تیم شده و به عنوان پشتیبان در حال فعالیت بر روی پلتفرم آواکس هستند.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال آوالانچ چیست

ارز دیجیتال آوالانچ چیست

بررسی تاریخچه قیمت آوالانچ از این جهت اهمیت دارد که شما می توانید به نوعی با شرایط و رفتار قیمت این ارز دیجیتال در گذشته آشنا شده و از این موضوع برای بررسی و تحلیل شرایط آن در آینده نیز استفاده کنید. آوالانچ در اواخر سال ۲۰۲۰ در بازار ارز دیجیتال لیست شده و از آن به بعد در حال معامله در بازار می باشد. قیمت اولیه ارز دیجیتال در حدود ۴.۵ دلار بود. البته برای یک ارز دیجیتال تازه وارد چنین قیمتی در بازار قیمت بالایی محسوب می‌شد اما با این حال به دلیل تیم توسعه دهنده قدرتمند و همچنین کاربرد های بسیار متنوعی که شبکه آوالانچ داشت حجم معاملات بالایی را در همان ابتدای ورود به بازار در اختیار گرفت.

از همان ابتدای سال ۲۰۲۱ روند صعودی قیمت آوالانچ در بازار آغاز شد و تا کمتر از یک ماه شاهد رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به ۵۵ دلار برای هر واحد نیز بودیم. این افزایش قیمت باعث شد تا سود بسیار زیادی را برای سرمایه گذاران ابتدایی این ارز دیجیتال شاهد باشیم و همین موضوع دلیلی برای افزایش استقبال کاربران از سرمایه گذاری برای این ارز دیجیتال شد. البته دقت داشته باشید که تاریخچه قیمت آوالانچ به صورت مکرر تحت تاثیر افزایش میزان عرضه و افزایش میزان تقاضا برای آن بوده و دائماً در حال نوسان به سمت بالا و پایین بوده است.

قیمت آوالانچ در اواخر سال ۲۰۲۱ به اوج قیمتی خود تا کنون رسید و توانست قیمت ۱۳۵ دلاری را در بازار رقم بزند. چنین قیمتی آن هم در یک بازه زمانی یک ساله آوالانچ تبدیل به یکی از رمز ارزهای با پتانسیل سود دهی بسیار بالا و نوسانات شارپی نمود. بعد از آن ارز دیجیتال آوالانچ مانند سایر رمز ارزهای موجود در بازار در یک روند نزولی قرار گرفته و تا کنون این روند نزولی ادامه پیدا کرده است. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال در حوالی ۱۵ دلار در حال معامله است قیمت فوق‌العاده کمی برای شبکه آوالانچ می باشد و این موضوع می‌تواند یک فرصت بسیار ایده آل برای سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال خوب و ایده آل باشد.

البته شایان ذکر است که سرمایه گذاری خلاقانه حتماً باید با استفاده از روش‌های تحلیلی مختلف صورت پذیرد و هرگز نباید تنها با اتکا به این موضوع که قبلا آوالانچ قیمت های بسیار بالاتری را تجربه کرده، دوباره می تواند به آن قیمت ها برسد.

تعداد توکن های ارز دیجیتال آوالانچ در بازار چقدر است؟

یکی از موارد بسیار مهمی که درباره ارز دیجیتال آوالانچ باید به آن بپردازیم تعداد توکن های در گردش این رمز ارز در بازار است. همانطور که میدانید تعداد توکن های در گردش یک ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی در تعیین قیمت آن داشته و قیمت و این فاکتور به صورت کاملاً مستقیم با یکدیگر در ارتباط هستند. وقتی تعداد توکن های در گردش یک ارز دیجیتال به شدت افزایش پیدا می کند عملاً فضا برای عرضه بالای آن وجود خواهد داشت و به همین دلیل شاهد افزایش قیمت های قابل توجه در چنین رمز ارزهایی نخواهیم بود. به عنوان مثال انواع میم کوین ها و یا مواردی مانند ارز دیجیتال ترون به دلیل داشتن تعداد توکن های بسیار زیاد در گردش با قیمت های بسیار پایینی در بازار در حال معامله هستند و امکان افزایش قابل توجه قیمت این رمز ارز ها نیز به این زودی ها وجود نخواهد داشت.

از این گذشته برای تعیین ارزش بازار رمز ارز های موجود در بازار قیمت فعلی آنها را در تعداد توکن های در گردش آنها ضرب کرده و از این طریق ارزش بازار آن ها به دست می آید. به عنوان مثال اگر قیمت یک ارز دیجیتال در بازار ۱۰ دلار و تعداد توکن های در گردش آن ۵۰۰ میلیون تومان باشد، ارزش بازار آن از ضرب عدد ۱۰ در ۵۰۰ میلیون برابر با ۵ میلیارد دلار به دست خواهد آمد. رتبه بندی اصلی رمز ارزها در بازار نیز بر اساس همین ارزش بازار آنها هست و هر چقدر شاهد افزایش قیمت رمز ارز های مختلف باشیم ارزش بازار آنها نیز افزایش پیدا میکند.

۷۲۰ میلیون توکن تعداد کل توکن های قابل تعریف برای ارز دیجیتال AVAX است که در حال حاضر در حدود ۲۹۷ میلیون توکن از رمز ارز های آن وارد بازار شده و در چرخه و گردش قرار دارند. این مهم نشان می‌دهد که آوالانچ یکی از رمز ارزهای با تعداد محدود در بازار محسوب شده و قرار نیست تعداد قابل توجهی از آن وارد بازار شود. این مهم می‌تواند در آینده روی فرایند عرضه و تقاضای این ارز دیجیتال تاثیر مستقیم داشته و روند رو به رشد قیمتی برای آن ایجاد کند. زیرا تعداد توکن های لازم برای عرضه آوالانچ کاملا محدود است و از طرف دیگر با افزایش تقاضا و تعداد سرمایه گذاران برای این رمز ارز بایستی شاهد افزایش قیمت های قابل توجه برای آن باشیم.

مزیت ها و ویژگی های ارز دیجیتال آوالانچ

قیمت آواکس

بررسی شرایط ارز دیجیتال آوالانچ را با ارزیابی مزیت ها و ویژگی های کاربردی ارز دیجیتال ادامه می دهیم. دقت داشته باشید که مزیت ها و ویژگی های یک ارز دیجیتال را بایستی به دو دسته مختلف تقسیم کنیم. دسته اول از این مزیت ها آنهایی هستند که از همان ابتدا از طرف تیم توسعه دهنده برای شبکه رمز ارز مورد نظر تعریف شده و در ادامه شرایط برای رسیدن به آن فراهم آمده است. همچنین ویژگی ها و مزیت های وجود دارند که از ابتدا در شبکه یک ارز دیجیتال در نظر گرفته نشده و کم کم و بر اساس شرایط موجود بر روی آن قرار گرفته است. دقت داشته باشید که بسیاری از مزیت ها و ویژگی های در نظر گرفته شده برای یک ارز دیجیتال در ادامه محقق نشده و نمی توان این ویژگی ها را به عنوان گزینه های لازم برای بررسی شرایط سرمایه گذاری بر روی رمز ارز مورد نظر در نظر داشت.

با توجه به این نکته در این بخش قصد داریم تا آن دسته از مزیت ها و ویژگی های آوالانچ را با شما در میان بگذاریم که شناخت آنها کمک میکند تا شما دید بهتری نسبت به این ارز دیجیتال پیدا کرده و برای سرمایه گذاری و خرید آن به صورت کاملا آگاهانه اقدام کنید. برای کسانی که به دنبال یک سرمایه گذاری کاملاً مطمئن و ایده آل و با ریسک بسیار پایین در طولانی مدت در بازار ارز دیجیتال هستند شناخت این مزیت ها و ویژگی ها اهمیت بسیار زیادی دارد و حتما توصیه می‌کنیم که آنها را به دقت مطالعه نمایید. شناخت صنعت هایی که یک ارز دیجیتال در آن ها فعال است می تواند دید فوق العاده مناسبی را برای شرایط سرمایه گذاری بر روی آن برای شما ایجاد نماید.

مقیاس پذیری بسیار بالا

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین اهداف که شبکه بلاکچین آوالانچ برای آن به وجود آمده ارتقای هرچه بیشتر مقیاس پذیری در بازار ارز دیجیتال است که در این زمینه به موفقیت های قابل توجهی نیز رسیده است. در حال حاضر امکان انجام حدود ۴۵۰۰ تراکنش در هر ثانیه در شبکه ارز دیجیتال وجود دارد و تایید تراکنش ها در شبکه نیز در کمتر از ۳ ثانیه به پایان می رسد. این مقیاس پذیری را با شبکه بیت کوین مقایسه کنید که تایید هر تراکنش در آن در حدود ۱۰ دقیقه به طول می انجامد و این مدت زمان می تواند برای زندگی در دنیای امروز یک فاجعه بزرگ باشد.

توسعه برنامه های غیر متمرکز و قراردادهای هوشمند به صورت یکپارچه

یکی از مهمترین کاربردهای که برای شبکه بلاکچین آوالانچ می توانیم به آن اشاره کنیم امکان استفاده از این شبکه بلاک چین برای توسعه و استفاده از برنامه های غیر متمرکز و همچنین قراردادهای هوشمند به صورت یکپارچه است. البته این کاربرد تنها مربوط به بلاک چین آوالانچ نیست و بلاک چین های دیگری مانند شبکه اتریوم نیز کاربردهای ویژه ای در این زمینه داشته و در حال ارتقاء سطح کیفیت خود نیز هستند. اما با این حال به دلیل شرایط استفاده بسیار ساده و کاربر پسند بودن، بلاک چین آوالانچ تبدیل به یک گزینه بسیار مناسب برای استفاده از این برنامه ها شده است.

فرایند توکن سوزی برای کاهش میزان عرضه

در ادامه به بررسی تعداد سکه های در گردش ارز دیجیتال آن خواهیم پرداخت. شایان ذکر است که در مجموع ۷۲۰ میلیون توکن برای ارز دیجیتال در نظر گرفته شده است که بخشی از این توکن ها بلافاصله در زمان تایید تراکنش ها از بین می روند. این رفتار باعث شده تا به مرور زمان شاهد کمیاب شدن و نایاب شدن آوالانچ در بازار باشیم که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت آن در آینده داشته باشد. البته آوالانچ این ساختار را از شبکه بایننس چین به ارث برده و رفتار مشابه با آن را در شبکه بلاکچین خود رقم زده است.

امنیت بسیار بالا

تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال آوالانچ امنیت شبکه و توکن پرداختی داخل شبکه این ارز دیجیتال را کاملا تضمین می‌نماید و بلاکچین رمز ارز به گونه ای توسعه پیدا کرده تا باعث کاهش حملات سیبیل (Sybil Attacks) نیز شود. همچنین نحوه رفتار شبکه ای ارز دیجیتال بر اساس الگوریتم اثبات سهام و تایید تراکنش ها توسط نهادهای فعال در شبکه انجام می پذیرد. این الگوریتم نیز که یکی از بهترین الگوریتم های مورد استفاده در شبکه های بلاکچین امروزی است امنیت شبکه ارز دیجیتال را باز هم افزایش داده است.

زنجیره هایی با کاربردهای مختلف

شبکه بلاکچین آوالانچ از زیر شبکه‌ها و زنجیر های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این زنجیره ها وظیفه خاصی را در شبکه ایفا می نمایند و استفاده از آنها به گونه‌ای است تا در نهایت بهترین کارایی در اختیار کاربران قرار بگیرد. همچنین استفاده از زیر شبکه ها و زنجیره های مختلف در داخل بلاک چین این ارز دیجیتال باعث شده تا فرآیندهای مختلف با سرعت بسیار بالا در داخل شبکه انجام پذیرفته و تمام این فرآیند ها با کمترین میزان کارمزد نیز همراه باشد. سه زنجیره اصلی شبکه بلاکچین آوالانچ به شرح زیر در داخل شبکه آن تعریف شده اند:

 • زنجیره X-chain برای ایجاد توکن های سودمند و استیبل کوین ها و همچنین رپد توکن ها کاربرد دارد و همچنین فعالان در حوزه NFT نیز می‌توانند از این زنجیره برای پیشبرد اهداف خود در شبکه آوالانچ استفاده نمایند.
 • زنجیره c-chain برای توسعه برنامه های غیر متمرکز به صورت یکپارچه و همچنین قراردادهای هوشمند سازگار با شبکه اتریوم به وجود آمده است. این زنجیره امکان ساده سازی برنامه‌های غیر متمرکز توسعه یافته‌تر شبکه اتریوم را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد.
 • زنجیره P-chain نقش اصلی را در ایجاد امنیت و همچنین هماهنگ کردن اعتبار سنجی ها برای تایید تراکنش ها را در شبکه ایفا می نماید.

معایب ارز دیجیتال آوالانچ چیست

همچنین در کنار مزیت ها بررسی معایب ارز دیجیتال آوالانچ نیز اهمیت خاص خود را دارد. اتفاقاً شناخت معایب هر ارز دیجیتالی اهمیت بسیار زیادی برای یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل دارد و اگر شما در شناخت این معایب سهل‌انگاری کنید ممکن است در سرمایه ‌گذاری خود با چالش‌های جدی همراه شوید. در برخی از مواقع وجود یک عیب باعث می‌شود تا حتی تمام مزیت های موجود در شرایطی که یک ارز دیجیتال نیز نادیده گرفته شود و سرمایه گذاری بر روی آن گزینه مناسبی نباشد. به همین دلیل لازم دانستیم تا معایب ارز دیجیتال آن را نیز به صورت کامل برای شما تشریح کنیم تا شناخت شما نسبت به این ارز دیجیتال کامل شود.

یکی از معایبی که می توان برای شبکه بلاک چین آوالانچ می توان به آن اشاره کرد، وجود رقبای بسیار زیاد و سر سخت برای آن در بازار است که باعث شده تا میزان محبوبیت این ارز دیجیتال با کاهش روبرو شود.

وابستگی بالای رفتار قیمت آوالانچ به قیمت بیت کوین نیز یکی دیگر از معایبی است که باعث شده تا سرمایه گذاری برای ارز دیجیتال با چالش هایی روبرو شود.

چه چیزی ارز دیجیتال آوالانچ را منحصر به فرد می کند؟

شاید این سوال در ذهن شما مطرح شده باشد چه چیزی پلتفرم آوالانچ را کاملا منحصر به فرد کرده و چه ویژگی و مزیتی در شبکه این ارز دیجیتال وجود دارد که باعث شده تا استقبال از آن در حال افزایش باشد. اگر بخواهیم درباره پلتفرم آوالانچ واقع‌بین باشیم، بایستی تاکید کنیم که بسیاری از کاربردها و اهداف تعریف شده برای پلتفرم این ارز دیجیتال در سایر شبکه‌های بلاک چین نیز وجود دارد و نمی توانیم این مزیت ها را به صورت خاص و منحصر به فرد برای خود این ارز دیجیتال در نظر گرفت. اما یک ویژگی بسیار مهم در شبکه آوالانچ باعث شده تا آن را به عنوان یک شبکه کاملا منحصر به فرد در بازار بشناسیم.

قدرت بالای علمی و نرم افزاری تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال باعث شده از تکنولوژی های فوق العاده نوآورانه در شبکه این ارز دیجیتال استفاده شود. استفاده از یک پروتکل اجماع منحصر به فرد و نوآورانه در شبکه هر دیجیتال ومزیتی است که آن را نسبت به سایر رمز ارزها کاملا منحصر به فرد می نماید. دقت داشته باشید که استفاده از این تکنولوژی ها باعث شده تا تمرکز زدایی فوق العاده زیادی را در پلتفرم این ارز دیجیتال شاهد باشیم.

نحوه خرید ارز دیجیتال آوالانچ در ایران

یکی از موضوعات و مسائل بسیار مهمی که درباره ارز دیجیتال آن به بررسی آن باید بپردازیم نحوه خرید این ارز دیجیتال در بازار ایران است. البته شاید با خود متصور شوید که نحوه خرید ارز دیجیتال در تمام بازارهای جهانی با یکدیگر مشابه است اما کاربران ایرانی شرایط متفاوتی برای خرید ارز دیجیتال دارند. چه برای خرید بیت کوین و چه برای خرید سایر رمز ارزهای موجود در بازار لازم است تا حتماً به روش مورد نظر خود برای خرید دقت کافی داشته باشید تا دستخوش چالش های مختلف موجود در بازار ارز دیجیتال نشوید. از رایج ترین و محبوب ترین چالش هایی که شما در روند خرید ارز دیجیتال آوالانچ و سایر رمز ارزها ممکن است با آن روبرو شوید می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • کلاهبرداری های بسیار رایج در این امر در بازار ایران وجود دارد.
 • کارمزد های بالای خرید ارز دیجیتال در ایران یکی دیگر از چالش‌های پیش روی کاربران خواهد بود.
 • همچنین وجود محدودیت برای خرید ارز دیجیتال آوالانچ در بسیاری از صرافی‌ها را نیز می‌توان به این چالش ها اضافه کرد.

با توجه به این نکات بر آن شدیم تا در ادامه به صورت کامل شرایط خرید این ارز دیجیتال را برای کاربران ایرانی تشریح کنیم تا از این پس می توانید با کمترین میزان چالش برای خرید آوالانچ اقدام نمایید. به صورت کلی دو راه حل اصلی و ایده آل برای خرید این ارز دیجیتال وجود دارد که استفاده از هر کدام از این دو راه حل می توانند شرایط خوبی را برای کاربران ایجاد نماید. در ادامه با توضیح شرایط استفاده از روشهای خرید آوالانچ شما می توانید متناسب با شرایط مورد نیاز خود از هر کدام از این روش ها استفاده کنید.

خرید ارز دیجیتال آوالانچ در صرافی های داخلی

اولین راه حل برای خرید آوالانچ برای کاربران ایرانی استفاده از خدمات انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال است. با استفاده از خدمات صرافی های داخلی شما می توانید به راحتی برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام کنید. آوالانچ به دلیل محبوبیت و شناخته شده بودن، در لیست بسیاری از صرافی های داخلی قرار داشته و امکان خرید آن برای کاربران ایرانی به راحتی وجود دارد. برای این منظور دقت به نکات زیر می تواند چاره ساز باشد:

برای خرید این ارز دیجیتال بایست سراغ صرافی هایی بروید که حجم معاملات بالایی را در هر ۲۴ ساعت دارند. این امر باعث می شود تا شما بتوانید در مدت زمان کوتاه حجم مورد نیاز و مورد نظر خود را بخرید.

همچنین دقت داشته باشید که حجم بالای معاملات باعث می‌شود تا تغییرات قیمت آوالانچ نیز بر اساس میزان عرضه و تقاضا باشد.

برای خرید ارز دیجیتال بهتر است از خدمات صرافی هایی استفاده کنید که کمترین میزان کارمزد را برای خرید آن در نظر گرفته باشند. در حال حاضر کارمزدهای متفاوتی برای خرید ارز دیجیتال در خدمات انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال در نظر گرفته می شود. این کارمزد ها معمولا چیزی در حدود ۰.۳۵ تا ۰.۵ درصد از کل معامله کاربر هستند.

اعتبار و شناخته شدن صرافی داخلی یکی دیگر از ویژگی هایی است که بایستی در بررسی شرایط خرید بهینه از آن به آن توجه داشته باشید. هرچقدر یک صرافی شناخته شده تر باشد اطمینان و امنیت خرید آوالانچ از آن بیشتر خواهد بود.

در نظر گرفتن شرایط خرید آسان یکی دیگر از مواردی است که در زمان انتخاب یکی از انواع صرافی داخلی باید به آن توجه داشته باشید.

خرید ارز دیجیتال آوالانچ در صرافی خارجی

دومین راه حل برای خرید ارز دیجیتال آوالانچ استفاده از خدمات صرافی های خارجی است. شما میتوانید با عضویت و باز کردن حساب در هر یک از انواع صرافی خارجی ارز دیجیتال نیز برای خرید این ارز دیجیتال و سایر رمز ارز های مورد نظر خود اقدام نمایید. امکان استفاده از این خدمات برای کاربران ایرانی به راحتی در دسترس است اما دقت کنید که نکات زیر اهمیت بسیار زیادی برای این منظور خواهد داشت:

در وهله اول باید دقت کنید که حتما صرافی خارجی مورد نظر بایستی شناخته شده بوده و نباید دنبال استفاده از خدمات صرافی های نامعتبر و ناشناخته موجود در بازار بین المللی بروید.

نکته بعدی که درباره انواع صرافی خارجی ارز دیجیتال باید به آن دقت داشته باشید ارائه خدمات به کاربران ایرانی است. بسیاری از صرافی های خارجی مانند صرافی بایننس تحت قوانین تحریم ایالات متحده آمریکا ارائه خدمات به کاربران ایرانی را محدود کرده و به همین دلیل ممکن است حساب کاربری شما در این صرافی مسدود شود. در صورت استفاده از خدمات چنین صرافی هایی حتما باید شرایط امنیتی مورد نظر را در دستور کار خود قرار دهید.

دقت داشته باشید که برای استفاده از خدمات صرافی های خارجی ابتدا باید پول خود را وارد حساب کاربری خود در یکی از صرافی های داخلی کرده و سپس با تبدیل آن به ارز دیجیتال تتر و انتقال تتر به حساب خود در صرافی خارجی برای خرید آوالانچ اقدام نمایید.

به صورت کلی خرید ارز دیجیتال در صرافی های خارجی زمانی منطقی است که شما در بازه زمانی بسیار کوتاه مدت ای به دنبال فروش رمز ارز های خود باشید. برای استفاده از مزیت های بازار فیوچرز ارز دیجیتال و نوسان گیری از ارز دیجیتال این روش، روش بهتری خواهد بود اما در مواقعی که به دنبال نگهداری طولانی مدت از ارز دیجیتال آوالانچ هستید بهتر است از خدمات صرافی های داخلی استفاده کنید تا کارمزد خرید ارز دیجیتال برای شما کمتر شود.

 

بهترین کیف پول برای نگهداری از ارز دیجیتال آوالانچ چیست

قیمت آواکس

بسیاری از کاربران به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت بر روی رمز ارز ها می روند و با توجه به ویژگی هایی که برای ارز دیجیتال آوالانچ به آن اشاره کردیم انتخاب این رمز ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت نیز چندان امر بعیدی نخواهد بود. یکی از شرایطی که برای سرمایه گذاری بلند مدت بر روی یک ارز دیجیتال بایستی بصورت کامل و دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد، انتخاب کیف پول مناسب برای آن خواهد بود. انواع کیف پول ارز دیجیتال در بازار در دسترس هستند و شما می توانید بر اساس شرایط خود به دنبال انتخاب یکی از آنها بروید. به صورت کلی انواع کیف پول ارز دیجیتال را می توانید در موارد زیر استفاده کنید:

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال به عنوان ایمن ترین نوع کیف پول های موجود در بازار در حال حاضر گزینه مناسبی برای نگهداری طولانی مدت آوالانچ نمی باشد.

کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال یکی دیگر از انواع کیف پول های رایج است که به راحتی می توانید با استفاده از آن در بالاترین سطح امنیت برای نگهداری از آوالانچ استفاده نمایید. البته لازم به توضیح است که برای تهیه انواع کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال نیاز به صرف هزینه های قابل توجه خواهید داشت.

همچنین امکان استفاده از انواع کیف پول نرم افزاری و کیف پول تحت وب نیز برای نگهداری از ارز دیجیتال آوالانچ وجود دارد که این نوع از کیف پول ها به صورت کامل رایگان در دسترس بوده و برخی از آنها اهمیت قابل توجهی دارند.

اگر شما حجم قابل توجهی از آوالانچ و سایر رمز ارزهای محبوب بازار را خرید کرده و به دنبال نگهداری از تمام آنها هستید استفاده از کیف پول سخت افزاری می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اما در صورتی که حجم خرید شما چندان بالا نیست استفاده از انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال می تواند شرایط مناسبی را برای شما ایجاد کند.

در حال حاضر هم انواع مختلف کیف پول سخت افزاری و هم انواع مختلف کیف پول نرم افزاری امکان نگهداری از آوالانچ را برای شما فراهم کرده اند که در حال حاضر بهترین گزینه های موجود در بازار برای این منظور به شرح زیر هستند:

 • کیف پول نرم افزاری تراست ولت
 • کیف پول نرم افزاری متامسک
 • کیف پول سخت افزاری لجر
 • کیف پول سخت افزاری ترزور
 • کیف پول اختصاصی آوالانچ ولت
 • کیف پول نرم افزاری بایننس چین ولت
 • کیف پول نرم افزاری مث والت

آیا ارز دیجیتال آوالانچ گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بلند مدت است؟

بسیاری از شما که در حال مطالعه این مقاله هستید احتمالاً این فکر را در ذهن دارید که آیا می توانید از آوالانچ به عنوان یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت استفاده کنید یا خیر؟ برای اینکه پاسخ این سوال را به صورت کاملاً حرفه ای و متناسب با شرایط بازار ارز دیجیتال به شما ارائه کنیم لازم است ابتدا چند نکته بسیار مهم را درباره نحوه سرمایه گذاری بلند مدت در این بازار با شما در میان بگذاریم.

دقت داشته باشید که بازار ارز دیجیتال به عنوان بازاری برای رسیدن به سود های قابل توجه در بازه‌های زمانی بلند مدت و کوتاه مدت تعریف شده و فرایند سرمایه گذاری در این بازار بایستی بر اساس شرایط سوددهی مورد انتظار انجام پذیرد. به عنوان مثال فرض کنید که قیمت آوالانچ در یک بازه زمانی دو تا سه ساله به همان ۱۵۰ دلار قبلی باز گردد و در راه ارزش آن در حدود ۱۰ برابر شود. حال سوال اینجاست که آیا این ده برابر شدن قیمت می تواند سود دهی مناسبی برای سرمایه گذاری شما باشد یا خیر؟ برای یک سرمایه یک میلیون تومانی ۱۰ برابر شدن قیمت به معنی رسیدن سود شما به ۱۰ میلیون تومان است اما برای یک سرمایه یک میلیارد تومانی این میزان می تواند ۱۰ میلیارد تومان باشد. با توجه به این موضوع سرمایه گذاری بلند مدت برای آوالانچ باید بر اساس میزان بودجه شما در نظر گرفته شود.

نکته مهم دیگری که درباره سرمایه گذاری بلند مدت بر روی آوالانچ باید به آن اشاره کنیم این است که رمز ارز و گزینه بهتری نسبت به آواکس پیش روی شما قرار دارد و یا اینکه این رمز ارز می‌تواند بهترین شرایط را برای شما ایفا کند؟ پاسخ این سوال نیز اهمیت بسیار زیادی برای سرمایه گذاری بلند مدت بر روی این ارز دیجیتال دارد.

اگر پاسخ این سوالات را با توجه به شرایط سرمایه گذاری خود در نظر بگیرید در نهایت امکان انتخاب و یا عدم انتخاب آوالانچ برای سرمایه گذاری بلند مدت برای شما بهتر و آگاهانه تر خواهد شد. شاید خیلی ساده باشد اگر بگوییم که آوالانچ در یک بازه زمانی چند ساله می تواند سودآوری مناسبی داشته باشد اما سرمایه گذاری به این سادگی ها نیست و حتماً شما باید فاکتورهای مختلفی را برای این منظور مورد بررسی قرار دهید. در نهایت اگر بخواهیم یک توصیه برای شرایط سرمایه گذاری بر روی آوالانچ داشته باشیم می توانیم این ارز دیجیتال را به عنوان یکی از گزینه های مناسب برای چیدن یک سبد سرمایه گذاری برای بازی زمانی بلند مدت به شما معرفی کنیم. اگر به دنبال چیدمان یک سبد حاوی ۵ تا ۲۰ ارز دیجیتال برای زمان پنج ساله هستید آوالانچ می تواند یکی از گزینه های مناسب و ایده آل برای این سبد سرمایه گذاری باشد. اما اگر به دنبال یک سرمایه گذاری با دو یا سه ارز دیجیتال برای بازه زمانی بلند مدت هستید، احتمالاً بتوانیم گزینه های بهتری نسبت آوالانچ را نیز در بازار پیدا کنید.

آیا ارز دیجیتال آوالانچ گزینه مناسبی برای نوسان گیری است؟

یکی از مهمترین روش های سرمایه گذاری رایج در بازار ارز دیجیتال نوسان گیری ارز دیجیتال است. در این روش شما رمز ارز های مورد نظر خود را برای بازه های زمانی کوتاه مدت خریداری کرده و بعد از رسیدن به یک سود قابل توجه آنها را به فروش می رسانید. برای اینکه برای این روش سرمایه گذاری بهترین گزینه ها و رمز ارزها را انتخاب کنید لازم است تا نکات مهمی را در نظر داشته باشید. مهمترین نکات برای انتخاب ارز دیجیتال آوالانچ برای نوسان گیری به شرح زیر هستند:

در وهله اول باید دقت کنید که حتما ارز دیجیتال مورد نظر شما در هر ۲۴ ساعت حجم بالایی از معاملات را به خود اختصاص دهد که خوشبختانه ارز دیجیتال آوالانچ شرایط خوبی از این نظر دارد.

لیست شدن در خدمات تعداد بسیار زیادی از صرافی های معتبر یکی دیگر از ویژگی‌های لازم برای انتخاب ارز دیجیتال برای نوسان گیری است که آوالانچ در این مورد نیز شرایط بسیار مناسبی دارد و در لیست اکثر صرافی های داخلی و خارجی قرار گرفته است.

تعداد کاربران بسیار زیاد موجود در شبکه برای خرید و فروش رمز ارز مورد نظر برای نوسان گیری یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار مهم برای منظور محسوب می‌شود که آوالانچ در این زمینه نیز نمره قبولی را دریافت کرده و می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

همچنین باید دقت داشته باشید که رمز ارز مورد نظر شما برای نوسان گیری در طول هر ۲۴ ساعت بایستی نوسانات قابل توجهی را نشان دهد تا امکان رسیدن به سود های قابل توجه در آن وجود داشته باشد. بررسی ارز دیجیتال آوالانچ در این زمینه کاملا نسبی است زیرا ممکن است رمز ارز های به مراتب پرنوسان تر و بهتری از آوالانچ در بازار در دسترس باشند که اقدام به خرید و فروش آنها می تواند سود بیشتری را برای کاربر به دنبال داشته باشد.

اگر بخواهیم به صورت کلی شرایط ارز دیجیتال آوالانچ را برای نوسان گیری در هر ۲۴ساعت مورد بررسی قرار دهیم به این نکته خواهیم رسید که این رمز ارز شرایط خوبی از این بابت دارد اما بهترین گزینه برای نوسان گیری نیست. در مواقعی که آنان به موقعیت های فوق العاده ایده آل برای نوسانات بزرگ رسیده است اقدام به نوسان گیری بر روی آن می‌تواند شرایط خوبی را برای شما به دنبال داشته باشد اما در اکثر موارد بهتر است به دنبال سرمایه ‌گذاری و نوسان گیری بر روی رمز ارزهای بهتر مانند بیت کوین و اتریوم باشید. حتی رمز ارزهای مانند ریپل و کاردانو نیز می توانند به مراتب شرایط بهتری نسبت به آوالانچ برای نوسان گیری داشته باشند. اما با این حال بررسی شرایط تغییرات نمودار قیمت آن را نیز بهتر است در دستور کار خود در بررسی شرایط بازار قرار دهید.

آیا آوالانچ می تواند گزینه مناسبی برای جایگزینی ارز دیجیتال بیت کوین باشد؟

ارز دیجیتال Avalanche چیست

یکی از مهمترین تکنیک های سرمایه گذاری و انتخاب رمز ارز های مناسب برای رسیدن به سود در بازار ارز دیجیتال مقایسه شرایط و نمودار قیمت آنها با ارز دیجیتال بیت کوین است. بیت کوین به عنوان سردسته اصلی بازار رمز ارزها تاثیر فوق‌العاده زیادی بر روی روند آلت کوین ها داشته و تغییرات و نوسانات قیمت بیت کوین می تواند به صورت مستقیم باعث ایجاد تغییرات در قیمت سایر رمز ارزهای موجود در بازار شود. اما اینکه یک ارز دیجیتال بتواند تبدیل جایگزین برای بیت کوین شود بسیار سخت خواهد بود.

در حال حاضر آوالانچ با شبکه و پلتفرم بیت کوین تفاوت های بسیار زیادی دارد. شاید اگر به غیر از قیمت و محبوبیت بیت کوین در سایر فاکتورها و کاربردهای رایج در بازار ارز دیجیتال بخواهیم آوالانچ و بیت کوین را باهم مقایسه کنیم عملاً پلتفرم آوالانچ در شرایط بهتری قرار دارد. به عنوان مثال با استفاده از بلاک چین آوالانچ شما می توانید در یک ثانیه بیش از ۴۵۰۰ تراکنش را انجام دهید در حالی که این میزان برای شبکه بلاک چین بیت کوین در حدود ۷ تراکنش در ثانیه است. در سایر ویژگی ها نیز بلاک چین آواکس به دلیل استفاده از تکنولوژی های جدید تر و به روز تر شرایط به مراتب بهتری را دارا است اما واقعیت این است که اهمیت رمز ارزها در بازار بر اساس میزان عرضه و تقاضای آنها تعیین می‌شود و در حال حاضر در این زمینه هیچ رقیبی برای بیت کوین وجود ندارد.

از بین رفتن برخی از آلت کوین ها در چند سال اخیر در بازار ارز دیجیتال نیز بسیاری از کاربران و معامله گران بازار را به این سمت پیش برده که سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها چندان مطمئن نیست و این موضوع سبب شده تا بیت کوین باز هم محبوب تر و جذاب تر شود. حتی استخراج بیت کوین نیز هنوز با محبوبیت بسیار زیادی در بازار ارز دیجیتال همراه است.

آموزش تحلیل و پیش بینی قیمت ارز دیجیتال آوالانچ

اما چگونه می توانیم برای تحلیل و پیش بینی قیمت ارز دیجیتال آوالانچ اقدام کنیم؟ واقعیت این است که شما برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری و یا سرمایه گذاری طولانی مدت حتماً بایستی با روش‌های تحلیل و پیش بینی قیمت آنها آشنا باشید. متاسفانه شاهد هستیم که درصد قابل توجهی از معامله گران و سرمایه گذاران ایرانی در بازار ارز دیجیتال به آموزش تحلیل و پیش بینی قیمت رمز ارز ها چندان اهمیتی نداده و با استفاده از روش های کاذب مانند استفاده از سیگنالهای مختلف دست به سرمایه ‌گذاری در این بازار می زنند. فراموش نکنید که سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال یک تخصص حرفه‌ای است و نیاز به آموزش های فنی نیز دارد.

در این بخش سعی داریم تا دو روش اصلی تحلیل و پیش بینی قیمت آوالانچ را با شما در میان بگذاریم که با استفاده از آن‌ها امکان یک سرمایه گذاری مطمئن تر و بهتر برای شما وجود خواهد داشت. البته که برای استفاده بهینه از این روش ها نیاز است تا شما از دوره ارز دیجیتال حرفه ای استفاده کنید تا در کنار اساتید با تجربه تکنیکهای رایج را در بازار پیاده سازی کرده و از این طریق کیفیت تحلیل های خود را به حداکثر میزان ممکن برسانید.

تحلیل فاندامنتال قیمت آوالانچ

اولین روش برای تحلیل قیمت ارز دیجیتال آوالانچ استفاده از تکنیکهای تحلیل فاندامنتال است. در تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال شما می‌توانید فاکتورهای مختلف موثر بر کیفیت یک ارز دیجیتال را بر روی آوالانچ مورد بررسی قرار داده و از این طریق درباره شرایط این ارز دیجیتال در آینده تصمیم گیری کنید. در واقع در این روش تحلیلی شما تمام جزئیات و ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب را برای آوالانچ ارزیابی می کنید و تعیین کنید که آیا این رمز ارز می‌تواند در آینده شرایط خوبی داشته باشد یا خیر.

استفاده از تحلیل فاندامنتال برای بررسی شرایط قیمت ارز دیجیتال آوالانچ بیشتر برای سرمایه گذاری طولانی مدت کاربردی بوده و کمتر از این روش برای بررسی و تعیین قیمت آن در آینده نزدیک استفاده می شود. اما با این حال برخی از تکنیک های تحلیل فاندامنتال نیز برای پیش بینی قیمت ارز دیجیتال در بازه های زمانی کوتاه مدت چند هفته نیز کاربرد دارد. به عنوان مثال بررسی اخبار فاندامنتال مثبت حاکم بر شرایط این رمز ارز می تواند شما را نسبت به نحوه تغییرات آن در چند هفته آتی آگاه سازد.

قدم اول برای آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال آوالانچ شرکت در دوره های حرفه ای ارائه دهنده این آموزش ها است و بعد از آن نوبت به تجربه و استفاده این روشها در بازار و افزایش میزان تخصص در این باره می شود. تنها در این شرایط است که شما می توانید به بهترین شکل روش ها و تکنیک های مختلف تحلیل فاندامنتال را برای بررسی شرایط این ارز دیجیتال مورد استفاده قرار داده و در نهایت یک تحلیل با کیفیت بالا و موفق را برای خود داشته باشید.

تحلیل تکنیکال قیمت آوالانچ

در کنار روش های تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال همچنین شما میتوانید از روش ها و تکنیک های تحلیل تکنیکال نیز برای تعیین و پیش بینی قیمت آوالانچ استفاده نمایید. در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال شما با استفاده از روشهای تکنیکالی حاکم بر نمودار قیمت رمز ارزها میتوانید قیمت آنها را هم برای بازه‌های زمانی بسیار کوتاه مدت تا چند دقیقه و همچنین برای بازه‌های زمانی بلند مدت تا چند سال مورد بررسی قرار داده و پیش بینی کنید.

تحلیل تکنیکال تکمیل‌کننده شرایط استفاده از تحلیل فاندامنتال برای پیش بینی قیمت آوالانچ است. در این روش شما دیگر هیچ گونه دقتی به شرایط حاکم بر پروژه آوالانچ نداشته و تنها به بررسی و تحلیل نمودار قیمت این ارز دیجیتال می پردازید. این مهم باعث می شود تا شما تنها با اتکا به استراتژی های رایج در تحلیل تکنیکال برای تحلیل قیمت این رمز ارز اقدام نموده و بر اساس آنها برای سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال اقدام کنید.

تکنیک ها و روش های بسیار متنوعی برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد که یادگیری و استفاده از همه آنها معمولاً مقدور نخواهد بود و شما با شرکت در دوره ارز دیجیتال می‌بایست بهترین و باحال ترین روش ها را فرا گرفته و با تجربه شرایط استفاده از این روش ها را در بازار پیدا کنید. تحلیل تکنیکال دنیایی بسیار بزرگی است که تسلط بر تکنیکهای رایج در آن نیاز به تمرین و ممارست بسیار زیادی خواهد داشت اما با این آموزش ها امکان پیش بینی دقیق شرایط ارز دیجیتال و رسیدن به سود های قابل توجه برای شما به وجود خواهد آمد.

آینده ارز دیجیتال آوالانچ چه خواهد شد؟

آینده ارز دیجیتال آوالانچ چیست و در سال‌های آتی چه شرایطی را بایستی برای این رمز ارز شاهد باشیم؟ اگر در مقالات مختلف درباره آینده آوالانچ و یا سایر رمز ارزهای موجود در بازار جستجو کرده باشید، در بسیاری از مواقع شاهد استفاده از کلید واژه های غیر منطقی و تحلیل های نادرست برای این رمز ارزها هستیم. به عنوان مثال برخی از مقالات اشاره کردند که در یک بازی زمانی ۱۰ ساله رمز ارزهای مانند آوالانچ می‌توانند به قیمت های چند هزار دلاری برسند و یا حتی روش‌های مختلف تحلیل تکنیکال برای تحلیل و بررسی قیمت رمز ارزها در بازه‌های زمانی ۱۰ سال استفاده می نمایند.

اما می خواهیم به صورت کاملا واقع‌بینانه آینده ارز دیجیتال آوالانچ را برای شما مورد بررسی قرار دهیم. واقعیت این است که آینده این ارز دیجیتال در قدم اول به آینده خود بازار ارز دیجیتال و شرایط این بازار بستگی خواهد داشت. اگر قرار بر این باشد که در بازی زمانی ۴ تا ۵ ساله شاهد از بین رفتن تمام بازار ارز دیجیتال باشیم عملاً تمام کاربرد ها و اهداف درخشان تعریف شده در پلتفرم آوالانچ نیز نمی‌تواند آینده درخشانی را برای آن رقم بزند. اگر شاهد چنین اتفاقی در بازار نباشیم این امکان را می‌توان متصور بود که آوالانچ می‌تواند شرایط خوبی را در آینده به دست آورده و از جمله رمز ارزهای معتبر بازار در آینده باشد.

درباره این روش تحلیل و بررسی لازم دانستیم تا یک نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم. بهتر است بدانید که نکات و پیش بینی های مختلف درباره آینده رمز ارز ها در بازه های زمانی خیلی طولانی مدت مانند ۱۰ سال، در حال حاضر به هیچ وجه منطقی به نظر نمی رسد. نه اینکه این پیش ‌بینی‌ها کاملا نادرست باشند بلکه در حال حاضر حتی پیش بینی اینکه در ده سال آینده بازار ارز دیجیتال به عنوان یک بازار سرمایه گذاری همچنان وجود داشته باشد یا خیر بسیار سخت و پر چالش است. ممکن است تا سال ۲۰۳۰ دیگر خبری از رمز ارزها در بازار نباشیم و همه این اتفاقات تبدیل به یک خاطره برای کاربران جهانی شده باشد. از این رو توصیه می‌کنیم که با چنین دیدگاهی به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال نباشید و یک بازی زمانی معقول و مناسب را برای خود در نظر بگیرید.

آیا ارز دیجیتال آوالانچ قابل استخراج است؟

پلتفرم ارز دیجیتال آوالانچ بر اساس الگوریتم اثبات سهام به وجود آمده و بر این اساس امکان استخراج این ارز دیجیتال وجود ندارد. البته شایان ذکر است که عدم امکان استخراج این رمز ارز به این معنا نیست که امکان دریافت پاداش تایید تراکنش ها در آن وجود نداشته باشد. بلکه شما هم می‌توانید با استفاده از فرآیند استیک کردن آوالانچ و هم با قرار گرفتن به عنوان یکی از اعتبار سنج ها در شبکه های ارز دیجیتال از تایید تراکنش ها برای خود سود به دست آورید. در حال حاضر برای فرایند استیک کردن آوالانچ سود های ۷ تا ۱۲ درصدی در نظر گرفته می شود که با توجه به میزان سرمایه در دسترس است و همچنین سایر اقدامات مانند دریافت پاداش تایید تراکنش ها می تواند یک سرمایه گذاری مناسب برای کاربران می باشد که به دنبال نگهداری از این رمز ارز برای طولانی مدت هستند.

با استفاده از این ویژگی در واقع شما هم می‌توانید آوالانچ را برای طولانی مدت نگهداری کرده و به دنبال استفاده از پتانسیل های سوددهی آن در بازه های زمانی چند ساله باشید و هم از این مزیت ها نیز برای رسیدن به سود های بیشتر در این بازه زمانی استفاده کنید. دقت کنید که در صورت افزایش قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال در یک بازه زمانی چند ساله یک سود ۷ تا ۱۲ درصدی حتی می‌تواند تا بیش از ۱۰۰ درصد در سال نیز افزایش پیدا کند. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید ذهن خود را به این سمت ببرید که پاداش ها و جوایز حاصل از این فعالیت ها به صورت ارز آواکس به شما پرداخت می شود. در واقع این پاداش ها فارغ از افزایش قیمت این ارز دیجیتال در این بازه زمانی و همچنین افزایش قیمت دلار در بازار ایران به دست شما خواهد رسید که می تواند سود فوق العاده جذابی را برای شما به دنبال داشته باشد.

آیا پروژه آوالانچ (AVAX) می تواند اسکم و کلاهبرداری باشد؟

ارز دیجیتال Avalanche چیست

برای اینکه تشخیص بدهیم که یک پروژه ارز دیجیتال میتواند اسکم و کلاهبرداری باشد یا خیر بایستی شرایط مختلفی را در آن بررسی کنیم. واقعیت این است که بعد از فروپاشی کامل ارز دیجیتال لونا و استیبل کوین آن بسیاری از کاربران واهمه‌ بسیار زیادی از سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها داشته و یکی از مهمترین گزینه ها برای بررسی شرایط که ارز دیجیتال بررسی آن از این نظر شده است. به صورت کلی شواهد زیر می تواند نشان از این باشد که پروژه یک ارز دیجیتال اسکم بوده و تیم توسعه دهنده آن به دنبال کلاهبرداری از کاربران است:

 • نداشتن هدف مشخص از وارد شدن به بازار و تعریف شدن کاربرد های محبوب و مناسب برای رمز ارز مورد نظر
 • نداشتن تیم توسعه دهنده قدرتمند و پشتیبانی ضعیف از رمز ارز مورد نظر
 • شبکه بلاکچین ضعیف و نبود ایده های مناسب برای آینده
 • عدم سرمایه گذاری شرکت ها و سرمایه گذاران بزرگ بر روی پروژه رمز ارز مورد نظر
 • وجود نقاط ضعف بسیار بزرگ و مشهور در پلتفرم ارز دیجیتال مورد نظر

در صورتی که هر یک از این موارد را در شبکه ارز دیجیتال مشاهده کنید احتمالاً شما در حال بررسی یک طرح پانزی در ارز دیجیتال بوده و سرمایه گذاری برای رمز ارز مورد نظر چندان نمی تواند مطمئن باشد. بررسی های صورت گرفته بر روی پروژه ارز دیجیتال آوالانچ نشان از این دارد که چنین ویژگی‌هایی را نمی توانیم برای آن تعریف کنیم و کلاهبرداری بودن این ارز دیجیتال چندان منطقی به نظر نمی رسد. اما بارها و بارها مشاهده شده که حتی با رمز ارزهایی که این شرایط را ندارند نیز با مشکلاتی روبرو شده و شبکه آنها به صورت کامل از بین رفته است. با توجه به این موضوع توصیه ما این است که تمام سرمایه های خود را بر روی ارز دیجیتال آوالانچ قرار نداده و حتماً یک سبد سرمایه داشته باشید تا از این طریق است که سرمایه گذاری خود را در بازار به حداقل میزان ممکن رسانده باشید. در این صورت حتی در صورت از بین رفتن پروژه آوالانچ نیز باز هم شرایط شما در بازار چندان پیچیده شده و ممکن است تنها بخشی از سرمایه های خود را در بازار از دست بدهید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم تا به صورت کامل و جامع شرایط ارز دیجیتال آوالانچ را برای شما تشریح نماییم. اکنون شما به خوبی می‌دانید که ارز دیجیتال آوالانچ چیست و چه کاربرد ها و ویژگی هایی دارد. در نهایت اگر به دنبال یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل در بازار هستید بهتر است به جای خرید آوالانچ‌ یک سبد سرمایه مطمئن برای خود در بازار ایجاد کنید. برای این منظور لازم است تا سرمایه های خود را به ۵ تا ۲۰ قسمت تقسیم کرده و سپس به همین تعداد رمز ارز مناسب و ایده آل انتخاب و برای خرید و نگهداری از آنها در طولانی مدت اقدام نمایید. اگر از این استراتژی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال استفاده می کنید ارز دیجیتال آوالانچ می تواند یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری شما باشد. همچنین با توجه به اینکه قیمت این ارز دیجیتال در چند ماه گذشته با افزایش قابل توجهی روبرو شده است امکان رسیدن به سود های قابل توجه را نیز به راحتی می توانیم برای آن متصور باشیم.

برای کسب مهارت های لازم برای سرمایه گذاری در بازار کریپتو می توانید در دوره ارز دیجیتال شرکت کرده و یا در صورت نداشتن فرصت کافی برای دوره حضوری، پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال را خریداری و از آن استفاده کنید.

لازم به توضیح است که این شرایط رمز ارزهای مختلف مانند آوالانچ دائما در بازار در حال تغییر هستند و شما بایستی برای یک سرمایه گذاری مطمئن به صورت دائم شرایط رمز ارزهای مورد نظر خود را مورد بررسی قرار دهید. در این مقاله نیز ما سعی میکنیم تا به صورت مکرر و در بازه های زمانی مختلف به بررسی دوباره این ارز دیجیتال پرداخته و هرگونه تغییر در شرایط آن را برای شما لحاظ کنیم. اگر شما نیز نقطه نظر و چالشی با ارز دیجیتال آوالانچ دارید میتوانید در بخش دیدگاه ها آن را با ما در میان بگذارید تا هم از این طریق از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم و هم بتوانیم پاسخ های مناسب برای چالش های شما را نیز در اسرع وقت ارائه کنیم. تمام تلاش ما در مجموعه کانون بورس ارائه بالاترین سطح کیفیت آموزش سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال است و در این راستا سعی کرده ایم تا مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال را به صورت کامل و جامع برای شما تهیه کنیم.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: