لوگو کانون بورس

دوج کوین بهتر است یا بیت کوین | تفاوت ها و مزیت ها

مقایسه دوج کوین و بیت کوین
شما در حال مطالعه مقاله ۱۳ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

دوج کوین بهتر است یا بیت کوین؟ این سوال در بازار ارز دیجیتال تبدیل به یکی از سوالاتی شده که تمام سرمایه‌گذاران به دنبال رسیدن به پاسخ آن هستند و حتی کسانی که سابقه فعالیت بسیار زیاد را در بازار ارز دیجیتال داشته و می‌دانند که بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال برتر جهان جایگاه بسیار قدرتمندی در میان تمام رمز ارزها دارد، به این چالش ذهنی رسیدند. واقعا به نظر شما ارز دیجیتال دوج کوین در حال حاضر به جایگاهی رسیده که حتی بتوانیم این پرسش را مطرح کنیم که دوج کوین بهتر است یا بیت کوین. بیت کوین به عنوان محبوب‌ترین و پرطرفدارترین بازار ارز دیجیتال و رمز ارزی که حدود ۴۰ درصد از ارزش بازار رمز ارزها را به خود اختصاص داده است، جایگاه بسیار بلند مرتبه‌ای حتی در میان سرمایه‌گذارانی دارد که تمایلی به سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال از خود نشان نمی‌دهند. ارز دیجیتال دوج کوین نیز در طول سال‌های گذشته تحت تاثیر حمایت‌های همه جانبه ایلان ماسک قرار گرفته و به همین دلیل است که صحبت درباره آن در منابع مختلف بسیار زیاد شده است.

اگر شما سایت‌های مختلف معرفی ارز دیجیتال را مرور کنید، هم بیت کوین و هم دوج کوین به عنوان رمز ارزهای مناسب برای سرمایه‌ گذاری معرفی می‌شوند و ن حالا هم احتمالاً در سبد سرمایه‌ گذاری بسیاری از سرمایه‌گذاران ایرانی فعال در بازار رمز ارزها قرار گرفته باشند. اما آیا واقعاً بیت کوین و دوج کوین از نظر پتانسیل سرمایه‌ گذاری و سوددهی شرایط یکسانی دارند و باید به آنها نگاه مشابهی داشته باشیم؟

سرمایه‌ گذاری به خودی خود مقوله بسیار پیچیده‌ای است و وقتی صحبت از سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال می‌شود این پیچیدگی افزایش هم پیدا کرده و لازم است تا شما تمام جوانب لازم را در نظر بگیرید تا در نهایت سرمایه‌ گذاری شما در بازار ارز دیجیتال تبدیل به یک سرمایه‌ گذاری موفق و بدون چالش شود. صرف اینکه بیت کوین به عنوان محبوب‌ترین ارز دیجیتال جهان شناخته می‌شود و احتمال از بین رفتن آن در آینده بسیار کم است نمی‌تواند این ارز دیجیتال را تبدیل به بهترین گزینه برای سرمایه‌ گذاری در آینده نماید و از طرف دیگرحمایت‌های یک کارآفرین پولدار آمریکایی هم به هیچ وجه نمی‌تواند معیار خوبی برای انتخاب یک ارز دیجیتال برای سرمایه‌ گذاری باشد.

با توجه به اینکه پاسخ سوال دوج کوین بهتر است یا بیت کوین علاوه بر اینکه دید سرمایه‌ گذاری مناسب نسبت به خود این دو ارز دیجیتال برای تمام کاربران ایجاد خواهد کرد و از طرف دیگر این بررسی می‌تواند تبدیل به یک معیاری برای ارزیابی سایر رمز ارزها نیز باشد، تصمیم گرفتیم تا یک نگاه بسیار دقیق نسبت به شرایط سرمایه‌ گذاری بر روی این دو ارز دیجیتال داشته باشیم و احتمالاً خود ما هم از نتایج این مقاله برای یک سرمایه‌ گذاری بهتر در بازار ارز دیجیتال استفاده خواهیم کرد. با ما در کانون بورس همراه باشید.

دوج کوین بهتر است یا بیت کوین

دوج کوین بهتر است یا بیت کوین پاسخ شما برای این پرسش چیست به نظر شما دوج کوین بهتر است یا بیت کوین. البته در اکثر مواقع کاربران به این سوال پاسخ مشابهی می‌دهند و اکثر افراد بیت کوین را ارز دیجیتال بهتری نسبت به دوج کوین در نظر می‌گیرند. اما اگر پاسخ تمام کاربران به این پرسش بیت کوین بود ما دیگر تصمیم به نگارش این مقاله نمی‌گرفتیم و ترجیح می‌دادیم تا همه با همین نتیجه‌گیری به کار خود ادامه دهند اما شواهد نشان می‌دهد که بسیاری از افراد با ذکر دلایلی دوج کوین را گزینه بهتری نسبت به بیت کوین تلقی می‌کنند و آنها معتقدند که در آینده دوج کوین می‌تواند جایگزینی عالی برای بیت کوین باشد.

مانند تمام مقالات سایت در کانون بورس ما سعی داریم تا در این مقاله نیز به روشی کاملاً متفاوت به بررسی و مقایسه ارز دیجیتال بیت کوین و دوج کوین بپردازیم. با توجه به این موضوع ارزیابی اینکه کدام یک از این دو گزینه می‌توانند ارز دیجیتال بهتری در بازار باشند از چند منظر امکان‌پذیر است.

  • در قدم اول می‌توانیم بیت کوین و دوج کوین را از نظر کیفیت و ویژگی‌ها و اهدافی که دارند مورد ارزیابی قرار دهیم.
  • یک جنبه دیگر مقایسه دوج کوین و بیت کوین می‌تواند بررسی میزان محبوبیت آنها در بازار باشد.
  • احتمال از بین رفتن و یا ریسک سرمایه‌ گذاری بر روی دوج کوین و بیت کوین موضوع بحث دیگری است که می‌توان درباره این دو ارز دیجیتال به آن پرداخت.

پتانسیل سودآوری یکی دیگر از معیارهایی است که در مقایسه بیت کوین و دوج کوین می‌توانیم به آن نیز بپردازیم که اتفاقاً اهمیت بسیار زیادی برای ما در این مقاله دارد زیرا به دنبال معرفی یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه‌ گذاری هستیم و اگر دوج کوین شرایطی داشته باشد که در آینده بتواند سود بیشتری به ما بدهد در صورت مساعد بودن شرایط حتی می‌تواند گزینه بهتری برای ما نسبت به بیت کوین هم باشد و آن را به عنوان گزینه بهتری در بازار معرفی کنیم.

دقت داشته باشید که وقتی از کاربران سوال می‌کنیم که دوج کوین بهتر است یا بیت کوین معمولاً پاسخ این سوال با تعصب و با نگاه به گذشته این دو ارز دیجیتال اعلام می‌شود که به هیچ وجه از نظر ما مورد قبول قرار نمی‌گیرد. به عنوان مثال برخی از کاربران تنها با تکیه بر اینکه بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال برتر جهان شناخته می‌شود و محبوبیت بسیار بالایی دارد آن را به عنوان گزینه بهتر نسبت به دوج کوین معرفی می‌نمایند و جالب است که برخی‌ها نیز با ادله‌هایی مانند اینکه دوج کوین تیم پشتیبانی قدرتمندتری داشته و یا اهداف آن بهتر است و یا اینکه ان استفاده از آن در بازار ساده‌تر است آن را گزینه بهتری نسبت به بیت کوین معرفی می‌نمایند. حتی برخی‌ها به این نتیجه‌گیری رسیدند که دوج کوین قطعاً در آینده جایگزینی برای بیت کوین خواهد شد و می‌تواند به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال مناسب برای پرداخت‌های اینترنتی و نقل و انتقال بین المللی مورد استفاده قرار بگیرد.

اما ما در این مقاله تصمیم گرفتیم تا هر دو نگاه بالا را نسبت به بیت کوین و دوج کوین در نظر نگیریم و تنها با تکیه بر اطلاعاتی که برای این دو ارز دیجیتال وجود دارد و شرایط آنها در بازار نسبت به مقایسه آنها و در نهایت معرفی گزینه بهتر اقدام کنیم.

تاریخچه مختصری از دوج کوین و بیت کوین

تاریخچه ارز دیجیتال بیت کوین برای تمام ما هنوز هم یک راز برملا نشده است و اطلاعات خیلی زیادی درباره شرایط ایجاد این ارز دیجیتال در بازار وجود ندارد. واقعیت این است که هنوز هم رمز و راز پشت نام ساتوشی برملا نشده و معلوم نیست که در چه شرایطی و بر چه اساسی این ارز دیجیتال وارد جهان ما شده و بازار به این عظمت را به وجود آورده است. بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ رونمایی شد و در آن زمان با معرفی یک وایت پیپر که به نام ساتوشی ناکاموتو بود، شاهد رونمایی از بیت کوین در بازار بودیم. شایعات بسیار زیادی وجود دارد که پیدایش بیت کوین در واقع توسط دولتمردان بزرگ و افراد سیاسی جهان بوده تا آنها در نهایت بتوانند یک نظام مالی جدید را در جهان به وجود آورند که البته هنوز این شایعه هم تایید نشده است.

اما بنیانگذاران و تاریخچه پیدایش ارز دیجیتال دوج کوین کاملاً مشخص است و حتی یک شوخی بزرگ است. واقعیت این است که یکی از بنیانگذاران ارز دیجیتال شیبا اینو که سرگرم کارهای فنی مربوط به آن بوده و هدفی برای توسعه یک ارز دیجیتال بزرگ نداشته در یک توییت به شوخی از پیدایش دوج کوین صحبت می‌کند و همین شوخی باعث می‌شود تا آقای جکسون پالمر و بیلی مارکوس ایده پیدایش دوج کوین را عملی نمایند. بله درست متوجه شدید ارز دیجیتال دوج کوین مانند بسیاری از میم کوین‌ های موجود در بازار تنها با یک شوخی به وجود آمده و هیچ هدف اولیه خاصی برای پیدایش آن نبوده است. دوج کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ رونمایی شده است و از آن زمان در حال خرید و فروش در بازار ارز دیجیتال است.

 تاریخچه قیمتی بیت کوین و دوج کوین

از نظر شرایط قیمتی دوج کوین بهتر است یا بیت کوین. به نظر شما کدام یک از این دو ارز دیجیتال در تاریخچه قیمتی خود شرایط بهتری را سپری کرده و سودآوری بیشتری برای کاربران خود داشته‌اند؟ برای اینکه درباره این موضوع به صورت کاملاً دقیق با شما صحبت کنیم لازم است تا نیم نگاهی به تاریخچه قیمت این دو ارز دیجیتال داشته باشیم که اتفاقاً می‌تواند در بررسی پتانسیل سودآوری آنها نیز به ما کمک کند.

در قدم اول با توجه به اینکه بیت کوین ارز دیجیتال برتری است و نسبت به سایر آلت کوین‌ ها اعتبار بیشتری دارد لازم است تا آن را به عنوان گزینه اول مورد بررسی قرار دهیم. البته اگر طرفداران و هواداران دوج کوین از ما ناراحت نمی‌شوند.

ارز دیجیتال بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ با قیمت بسیار پایین کمتر از یک سنت به دنیای ما معرفی شده و در آن زمان شما می‌توانستید حتی با پرداخت یک دلار چند صد بیت کوین خریداری کرده و در اختیار داشته باشید. این ارز دیجیتال در طول تاریخچه خود موفق شده تا نزدیک به ۷۰ هزار دلار هم برسد که قیمت بسیار بالایی است و سودآوری بسیار زیادی را برای سرمایه‌گذاران خود رقم زده است. به هر حال ما در قیمت‌های چند سنت بیت کوین را نخریده‌ایم و الان هم نمی‌توانیم سوار ماشین زمان شده و به گذشته برگردیم و در قیمت‌های بسیار پایین‌تر بیت کوین بخریم.

این ارز دیجیتال در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم با قیمت حدود ۳۰ هزار دلار در بازار در حال معامله است و با سقف قیمتی خود حدود ۱۰۰ فاصله دارد. اگر بخواهیم سقف قیمتی بیت کوین را به عنوان اولین هدف آن در افزایش قیمت در نظر بگیریم یک سودآوری ۱۰۰ درصدی را می‌توانیم برای معامله‌گران امروز بیت کوین در نظر بگیریم که البته از بیت کوین انتظارها به مراتب بیشتر است. بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که بیت کوین در طول دو سال آینده حتی می‌تواند به قیمت ۲۰۰ هزار دلار هم برسد و چنین قیمتی برای آن چندان دور از دسترس نیست. البته قیمت‌های به مراتب بالاتر ۵۰۰ هزار دلاری و یک میلیون دلاری هم برای بیت کوین مطرح است که خیلی نمی‌خواهیم به آنها بپردازیم.

در صورتی که بیت کوین بتواند به همان قیمت حدود ۲۰۰ هزار دلاری که یک تارگت قیمتی معقول برای آن در نظر گرفته می‌شود برسد ارزش دارایی سرمایه‌گذاران امروز بیت کوین به حدود ۶۰۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. یعنی در این قیمت هر چقدر امروز بر روی بیت کوین سرمایه‌ گذاری کنید می‌توانید ۶ برابر آن را در اختیار داشته باشید.

اما حالا ببینیم که شرایط برای ارز دیجیتال دوج کوین در گذشته و آینده به چه صورت بوده و به چه صورت خواهد بود. به صورت کلی با توجه به اینکه تعداد توکن‌های بسیار زیادی برای دوج کوین تعریف شده این ارز دیجیتال قیمت‌های خیلی بالایی نداشته و همیشه زیر یک دلار معامله شده است. دوج کوین در گذشته سابقه رسیدن به قیمت یک هزارم دلار هم دارد و حداکثر قیمتی تعریف شده برای آن در بازار نیز حدود ۰.۷ دلار است. در واقع دوج کوین در طول تاریخچه خود موفق شده تا ارزش دارایی برخی از سرمایه‌گذاران خود را حدود ۶۰۰ برابر نماید که نشان از پتانسیل بسیار بالای این ارز دیجیتال در گذشته داشته است.

نمودار دوج کوین نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال با سقف قیمتی خود حدود ۹۰۰ درصد فاصله دارد و حتی اگر موفق شود تا همان سقف قیمتی قبلی خود را ر کند می‌تواند ارزش دارایی سرمایه‌گذاران خود را ۹ برابر نماید. البته یک تارگت قیمتی بسیار محتمل برای ارز دیجیتال دوج کوین قیمت یک دلار است که با رسیدن به آن ارزش دارایی معامله‌گران حدود ۱۲۰۰ درصد افزایش پیدا خواهد کرد. در واقع اگر شما بر روی دوج کوین سرمایه‌ گذاری کنید و آن را برای طولانی مدت نگه دارید با رسیدن قیمت دوج کوین به یک دلار می‌توانید ارزش دارایی‌های خود را به ۱۲ برابر افزایش دهید.

دوج کوین بهتر است یا بیت کوین

شباهت های بیت کوین و دوج کوین

برای اینکه رسیدن به پاسخ سوال دوج کوین بهتر است یا بیت کوین برای شما جذاب‌تر شود و بیشتر درگیر این موضوع شوید لازم است تا شباهت‌های بیت کوین و دوج کوین را با هم مورد بررسی قرار دهیم. به نظر شما دوج کوین و بیت کوین شباهتی هم با یکدیگر دارند تا بتوانیم یک مقایسه جذاب برای آنها داشته باشیم؟

اولین و مهم‌ترین شباهتی که میان بیت کوین و دوج کوین وجود دارد و آن هم به دلیل کپی‌برداری مالکین دوج کوین از بلاکچین بیت کوین بوده این است که هر دوی این ارز دیجیتال‌ها از الگوریتم اثبات کار در پلتفرم خود استفاده می‌نمایند و امنیت اصلی شبکه آنها بر اساس میزان فعالیت ماینرها برای استخراج تعیین در واقع هم بیت کوین و هم دوج کوین دو ارز دیجیتال قابل استخراج هستند که کاربران می‌توانند با فعالیت بر روی شبکه آنها به دنبال رسیدن به جایزه ناشی از استخراج باشند. همچنین ماینرها می‌توانند با اتصال دستگاه‌های ماینر به صورت شخصی به شبکه دوچ کوین و بیت کوین به دنبال استخراج توکن‌های این دو ارز دیجیتال باشند. در واقع استخراج ارز دیجیتال یک روش درآمدزایی برای کاربران دوج کوین و بیت کوین محسوب می‌شود و کاربران هر دوی این ارز دیجیتال‌ها می‌توانند از این فرایند استفاده نمایند.

سومین شباهتی که برای بیت کوین و دوج کوین می‌توانیم به آن اشاره داشته باشیم هدف اصلی توسعه این دو ارز دیجیتال است. بیت کوین از همان ابتدا به وجود آمده تا جایگزینی برای نظام مالی فعلی باشد و تبدیل به یک رمز ارز مناسب برای پرداخت‌های اینترنتی و نقل و انتقال بین المللی باشد. دقیقاً همین هدف برای توسعه ارز دیجیتال دوج کوین نیز در نظر گرفته شده و دوج کوین نیز به دنبال این است‌ها تبدیل به جایگزینی برای پول واقعی باشد.

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده تا بسیاری از افراد دوج کوین را ارز دیجیتال بهتری نسبت به بیت کوین تعریف کنند، همین امکان استفاده راحت‌تر آن برای پرداخت‌های اینترنتی و تبدیل شدن به جایگزینی برای پول واقعی است. پلتفرم دوج کوین فضای کاربری بسیار ساده‌ای دارد و هر کس به راحتی می‌تواند از این فضا برای نقل و انتقال دارایی‌های خود استفاده نموده و حتی برای پرداخت اینترنتی نیز از آن بهره ببرد.

مقایسه دوج کوین و بیت کوین

نوبت به مقایسه دوج کوین و بیت کوین می‌رسد و حالا باید این دو ارز دیجیتال را بر اساس تفاوت‌هایی که دارند با هم مقایسه کنیم تا شما بتوانید از میان آنها گزینه بهتر برای سرمایه‌ گذاری را انتخاب کنید. البته در همان ابتدا اشاره کردیم که اگر سرمایه‌ گذاری برای ما اهمیت نداشت عملاً پاسخ دادن به پرسش دوج کوین بهتر است یا بیت کوین نیز چندان سوال خاصی نبود و حتی نیازی به نگارش یک مقاله برای این موضوع هم نداشتیم.

درباره شبکه بیت کوین و دوج کوین تفاوت‌هایی را می‌توانیم در نظر بگیریم که مهم‌ترین آنها الگوریتم هش مورد استفاده برای استخراج آنها است که در این زمینه بیت کوین از یک الگوریتم بسیار حرفه‌ای و خاص برای امنیت بسیار بالا استفاده می‌نماید در حالی که دوج کوین از الگوریتم توسعه یافته توسط لایت کوین بهره می‌برد. البته دقت داشته باشید که همین تفاوت میان الگوریتم هش ث شده تا استخراج بیت کوین به مراتب سخت‌تر و پرچالش‌تر از استخراج دوج کوین باشد. حتی انرژی به مراتب بیشتری برای استخراج بیت کوین نیز نیاز است.

موارد مختلفی وجود دارند که در مقایسه دوج کوین و بیت کوین باید به بررسی آنها بپردازیم که برخی از این موارد همان بررسی تاریخچه این دو ارز دیجیتال و تاریخچه قیمت آنها بود. در ادامه سایر پارامترهای مهمی که می‌توانند در پاسخ دادن به پرسش دوج کوین بهتر است یا بیت کوین ما را راهنمایی کنند نیز مورد اشاره قرار می‌گیرند.

دوج کوین بهتر است یا بیت کوین

مقایسه دوج کوین و بیت کوین در امنیت سرمایه‌ گذاری

یکی از نکات بسیار مهمی که معمولاً در مقایسه دو ارز دیجیتال باید مورد توجه قرار بگیرد امنیت و ریسک سرمایه‌ گذاری در آنها است. اینکه چقدر احتمال دارد سرمایه شما در فرایند یک سرمایه‌ گذاری به صورت کامل از بین برود و یا اینکه شما می‌توانید نسبت به امنیت سرمایه‌ گذاری اطمینان کامل داشته باشید موضوع بسیار مهمی است که حتماً باید مورد توجه شما قرار بگیرد. از نظر امنیت سرمایه‌ گذاری در حال حاضر هیچ ارز دیجیتالی در بازار قابل مقایسه با بیت کوین نیست و این ارز دیجیتال یکه‌تاز امنیت و اطمینان سرمایه‌ گذاری است.

البته قبل از آن لازم به توضیح است که امنیت سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال به آیتم‌ها و موارد مختلفی بستگی دارد و صرف اینکه یک ارز دیجیتال ای شبکه بلاکچین امنی باشد نمی‌توان آن را به عنوان یک رمز ارز ایمن برای سرمایه‌ گذاری تعریف کرد. علاوه بر داشتن امنیت در پلتفرم خود ارز دیجیتال لازم است تا از نظر شرایط بازار نیز امنیت قابل توجهی در فرایند سرمایه‌ گذاری بر روی رمز ارز مورد نظر شما وجود داشته باشد. از این نظر شرایط خوبی را برای دوج کوین می‌توانیم در نظر بگیریم اما واقعیت این است که اختلاف امنیت سرمایه‌ گذاری بر روی بیت کوین و دوج کوین به قدر زیاد است که حتی در دسته‌بندی رمز ارزها از نظر ریسک سرمایه‌ گذاری این دو رمز ارز در یک سبد قرار نگرفته و بیت کوین در لیست ارزهای دیجیتال با ریسک سرمایه‌ گذاری کم و دوج کوین در لیست رمز ارزهای با ریسک سرمایه‌ گذاری متوسط قرار می‌گیرد.

مقایسه دوج کوین و بیت کوین از نظر شرایط عرضه

همانطور که می‌دانید قیمت و ارزش رمز ارزها در بازار ارز دیجیتال و البته سایر بازارهای مالی بر اساس شرایط عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و هر چقدر عرضه برای یک ارز دیجیتال بیشتر باشد شاهد قیمت‌های پایین‌تری برای آن خواهیم بود. قیمت برای هر کالایی در هر بازاری با میزان عرضه رابطه معکوس دارد و با میزان تقاضا رابطه مستقیم خواهد داشت. اگر شرایط عرضه برای یک ارز دیجیتال ثابت باقی بماند و شاهد افزایش تقاضا برای خرید آن باشیم این موضوع در نهایت منجر به افزایش قیمت قابل توجه رمز ارز مورد نظر خواهد شد. حالا اگر تقاضا برای خرید یک ارز دیجیتال ثابت باقی بماند و شاهد عرضه بیشتری برای آن در بازار باشیم قیمت آن روند نزولی به خود خواهد گرفت.

با توجه به این نکته شرایط عرضه و تقاضا برای بیت کوین و دوج کوین را باید از نگاه‌های مختلفی مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. در نهایت در یک جمع‌بندی می‌توانیم تصمیم بگیریم که کدام یک از این دو ارز دیجیتال می‌توانند از نظر شرایط عرضه و تقاضا گزینه بهتری باشند و شانس بالا رفتن قیمت را برای توکن بیت کوین یا دوج کوین افزایش دهند.

اگر بخواهیم این دو ارز دیجیتال را از نظر تعداد توکن‌های تعریف شده برای آنها در بازار با هم مقایسه کنیم بیت کوین شرایط بهتری دارد. برای ارز دیجیتال بیت کوین در مجموع ۲۱ میلیون توکن در نظر گرفته شده که در حال حاضر حدود ۱۹ و نیم میلیون از بیت کوین‌ ها در بازار در حال گردش هستند و همین موضوع باعث شده تا عرضه بسیار کمی برای آن انجام پذیرد و شاهد رسیدن آن به قیمت‌های بسیار بالایی باشیم. این موضوع در حالی است که برای ارز دیجیتال دوج کوین در مجموع حدود ۱۴۰ میلیارد توکن در نظر گرفته شده که تمام این توکن‌ها در حال حاضر در گردش هستند. هرچند تعیین مقدار توکن‌های در نظر گرفته شده برای رمز ارزها بسته به اهداف و کاربردهای تعیین شده برای آنها است اما به هر حال این مقایسه نشان می‌دهد که دوج کوین عرضه فوق العاده زیادی دارد و به همین دلیل شاهد افزایش قیمت‌های خیلی قابل توجه نیز در آن نبوده‌ایم.

نکته بعدی که درباره شرایط عرضه دو ارز دیجیتال باید مورد بررسی قرار بگیرد این است که چند درصد از توکن‌های تعریف شده برای رمز ارز مورد نظر شما در گردش هستند و در آینده قرار است این مقدار چقدر افزایش پیدا کند. با توجه به اینکه تمام توکن‌های تعریف شده برای دوج کوین در حال حاضر در بازار در گردش هستند از این رو در آینده شاهد افزایش عرضه برای آن نخواهیم بود و همین موضوع می‌تواند نکته مثبتی برای شرایط عرضه این ارز دیجیتال داشته باشد در حالی که تعداد رمز ارزهای بیت کوین در آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

البته این موضوع معیار خوبی برای برتر دانستن دوج کوین از نظر میزان عرضه و تقاضا در بازار نیست زیرا عملاً حتی در صورتی که تمام بیت کوین ‌های تعریف شده نیز وارد بازار شود، باز هم تعداد بیت کوین ‌های خیلی زیادی را شاهد نخواهیم بود و در نهایت ممکن است تعداد بیت کوین‌ ها در بازار به ۲۱ میلیون واحد برسد.

فرض کنید که بیت کوین و دوج کوین از نظر تعداد طرفدار و محبوبیت در بازار شرایط یکسانی داشته باشند و تعداد کسانی که به دنبال خرید این دو ارز هستند با هم برابر باشند. در این شرایط با توجه به اینکه میزان عرضه بیت کوین به میزان قابل توجهی پایین‌تر است شاهد افزایش قیمت‌های بسیار بیشتری در آن خواهیم بود همین موضوع باعث شده تا بیت کوین در حال حاضر هم با قیمت‌های بسیار بالاتری نسبت به دوج کوین معامله شود.

اگر در آینده ترتیبی به وجود آید که تعداد افراد متقاضی برای خرید دوج کوین به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و البته در کنار آن حجم پول بسیار بالایی را نیز در شبکه این ارز دیجیتال شاهد باشیم می‌توانیم انتظار افزایش قیمت‌های خوبی را برای دوج کوین در نظر بگیریم و همین موضوع می‌تواند تبدیل به شرایطی برای پتانسیل سودآوری این ارز دیجیتال در بازار شود.

مقایسه دوج کوین و بیت کوین

مثل اینکه بیت کوین بهتر است

بررسی تمام موارد بالا و یک جمع‌بندی کامل و جامع از شرایط بیت کوین و دوج کوین نشان می‌دهد که بیت کوین همچنان ارز دیجیتال بهتری نسبت به دوج کوین است. در آکادمی کانون بورس ما رمز ارزهای بسیار زیادی را به شما معرفی کرده‌ایم که هر یک شرایط خاص خود را دارند و پتانسیل سودآوری متفاوتی را نیز از آنها شاهد هستیم. از ارز دیجیتال فایل کوین و شیبا گرفته تا رمز ارزهایی مانند ماتیک و گالا رمز ارزهایی هستند به معرفی آنها پرداخته و نکات مهمی را درباره شرایط سرمایه‌ گذاری بر روی آنها با شما در میان گذاشته‌ایم.

واقعیت این است که اگر به دنبال مقایسه بسیاری دیگر از رمز ارزهای موجود در بازار با بیت کوین بودیم می‌توانستیم گزینه‌های بهتری نسبت به دوج کوین را به شما معرفی کنیم که پتانسیل سودآوری به مراتب بالاتری حتی نسبت به بیت کوین دارند. هرچند ریسک سرمایه‌ گذاری نسبت به بیت کوین برای تمام رمز ارزها بیشتر است اما با این حال وقتی پتانسیل سودآوری یک ارز دیجیتال را با پتانسیل بیت کوین مقایسه کنیم می‌توانیم یک تصمیم منطقی‌تر برای سرمایه‌ گذاری خود بگیریم.

واقعیت این است که ارز دیجیتال دوج کوین حتی از نظر کاربردها و اهدافی که دارد هم شرایط خیلی ایده آلی نداشته و نمی‌توانیم آن را گزینه بهتری نسبت به بیت کوین تعریف کنیم. رمز ارزهای بسیار زیادی در بازار وجود دارند که اهداف و کاربردهای بسیار عالی داشته و گزینه‌هایی به مراتب بهتری نسبت به بیت کوین هستند. رمز ارزهایی مانند ارز دیجیتال اتریوم یا کاردانو کاربردها و اهداف بسیار بهتری نسبت به بیت کوین دارند و حتی اگر میزان محبوبیت بیت کوین وارد نبود آنها می‌توانستند در حال حاضر بهترین ارز دیجیتال جهان هم باشند.

با این حساب در نهایت با بررسی کامل شرایط دوج کوین و بیت کوین باید به این نتیجه‌گیری برسیم که بیت کوین شرایط بهتری دارد و سرمایه‌ گذاری بر روی آن می‌تواند شرایط بهتری را برای سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال رقم بزند. البته اگر متوجه شده باشید منظور ما در این بند این بود که گزینه‌هایی به مراتب بهتری نسبت به دوج کوین می‌توانیم در بازار ارز دیجیتال پیدا کنیم که حتی در مقایسه با بیت کوین می‌توانند سرمایه‌ گذاری بهتری باشند.

حتما بخوانید: بیت کوین چیست؟

بیت کوین یا دوج کوین برای سرمایه گذاری

اگر بخواهیم درباره بیت کوین یا دوج کوین واقع بین باشیم خیلی برای ما اهمیت ندارد که بیت کوین قرار است آینده جهان باشد، یا اینکه دوج کوین قرار است تبدیل به جایگزینی عالی برای بیت کوین باشد. مهمترین موضوعی که برای ما برای مقایسه بیت کوین و دوج کوین مطرح است ارزش آنها برای سرمایه‌ گذاری است و ما چه مقدار می‌توانیم از آنها سود به دست آوریم. درباره پتانسیل سودآوری دوج کوین و بیت کوین با هم صحبت کردیم و سعی کردیم تا نکات مهمی را درباره آنها با شما در میان بگذاریم.

برای اینکه یک ارز دیجیتال تبدیل به گزینه بهتر برای سرمایه‌ گذاری شود هم باید پتانسیل سودآوری آن مورد بررسی قرار بگیرد و همین که درباره ریسک سرمایه‌ گذاری بر روی رمز ارز مورد نظر نیز صحبت شود. ارز دیجیتال بیت کوین در حال حاضر مطمئن‌ترین رمز ارز جهان برای سرمایه‌ گذاری است و سک‌ترین گزینه برای سرمایه‌ گذاری در بازار محسوب می‌شود. با این حساب خیلی از سرمایه‌گذاران ممکن است به دنبال خرید بیت کوین و سرمایه‌ گذاری بر روی این ارز دیجیتال باشند تا بتوانند از این طریق ریسک سرمایه‌ گذاری خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده و شرایطی را به وجود آورند تا با کمترین احتمال خطا و خطرات ارز دیجیتال سرمایه‌ گذاری خوبی در این بازار داشته باشند.

اما برای همه ما مبرهن است که وقتی یک ارز دیجیتال پتانسیل سودآوری به مراتب زیادی داشته باشد می‌تواند وارد سبد سرمایه‌ گذاری ما شده و بخشی از دارایی‌های ما را به خود اختصاص دهد. در واقع ما در این مقاله تلاش کردیم تا به این نتیجه برسیم که آیا دوج کوین شرایط لازم برای این منظور را دارا است یا اینکه خیر ‌. شما می‌توانید از همین ترفند برای بررسی و ارزیابی سایر رمز ارزهای موجود در بازار نیز استفاده کنید و ببینید که آیا آنها شرایط لازم برای سرمایه‌ گذاری را دارند و ما می‌توانیم بخشی از دارایی‌های خود را همراه با بیت کوین بر روی آن نیز اختصاص دهیم یا اینکه نه گزینه مناسبی نیستند.

واقعیت این است که همانطور که متوجه شدید پتانسیل سودآوری دوج کوین به مراتب بیشتر از بیت کوین است اما این اختلاف پتانسیل سودآوری به قدری زیاد نیست که ما بخواهیم دوج کوین را به عنوان یک گزینه بسیار جذاب برای سرمایه‌ گذاری تعریف کنیم. از این نظر نگاه ما به دوج کوین برای یک نوسان ‌گیری کوتاه مدت است و اگر شما درباره نوسان گیری در ارز دیجیتال می‌دانید و اطلاعات کافی درباره این روش سرمایه‌ گذاری را دارید می‌توانید پتانسیل دوج کوین را برای این منظور مورد بررسی قرار داده و در نهایت برای رسیدن به سود از پتانسیل این ارز دیجیتال نیز استفاده کنید.

شما می توانید برای بالاتر بردن امنیت سرمایه گذاری خود در بازار ارز دیجیتال بخش قابل توجهی از دارایی خود را صرف خرید بیت کوین و رمز ارزهای آینده دار مانند اتریوم و کاردانو نمایید و بخشی از دارایی های خود را نیز برای خرید توکن هایی با پتانسیل سودآوری بالاتر مانند دوج کوین و حتی گزینه های بهتری در نظر بگیرید. در این باره بهتر است بررسی های بیشتری انجام داده و سایر مقالات ما در معرفی ارز دیجیتال در بخش ارز دیجیتال چیست را مطالعه کنید. در این بخش رمز ارزهای مستعد رشد بسیار زیادی را به شما معرفی کرده ایم.

مقایسه دوج کوین و بیت کوین

کلام آخر

در مقاله دوج کوین بهتر است یا بیت کوین سعی کردیم تا یک نگاه کامل و منطقی بر روی شرایط این دو ارز دیجیتال داشته باشیم و پتانسیل آنها را برای سودآوری و سرمایه‌ گذاری ارزیابی کنیم. در انتهای این مقاله علاوه بر اینکه شما می‌توانید درک کامل و درستی نسبت به شرایط این دو ارز پیدا نمایید می‌توانید از همین بررسی برای مقایسه سایر رمز ارزهای مورد نظر خود نیز استفاده کرده تصمیمات بهتری برای سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال بگیرید.

اکنون شما می توانید به صورت دقیق تصمیم بگیرید که بیت کوین بهتر است یا دوج کوین و اگر به فکر سرمایه گذاری روی این دو ارز دیجیتال هستید، درباره این سرمایه گذاری خود یک بررسی کامل انجام دهید. همچنین شما می توانید در سبد سرمایه گذاری خود هم از امنیت بالای بیت کوین استفاده کنید و هم از پتانسیل بالای دوج کوین بهره مند شوید. دوج کوین گزینه بسیار مناسبی برای نوسان گیری نیز است و می توان از این نظر نیز روی آن حساب کرد. برای کسانی که به فکر استفاده از پتانسیل بالای بازار فیوچرز ارز دیجیتال هستند نیز می توانیم دوج کوین را پیشنهاد بدهیم.

برای اینکه بتوانید تمام جزئیات و پیش نیازهای لازم برای سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال را در اختیار داشته باشید و بهترین استفاده را از پتانسیل این بازار برای رسیدن به سود کنید لازم است تا از همین نکات استفاده کرده و حتی به دنبال آموزش‌های لازم برای یادگیری روش‌های مختلف سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال نیز بروید. بهترین اساتید آموزش ارز دیجیتال در کانون بورس در کنار شما هستند تا تمام جزئیات لازم برای سرمایه‌ گذاری در این بازار را در اختیار شما قرار دهند و شما می‌توانید با خرید بهترین پکیج آموزشی ارز دیجیتال اطلاعات لازم و کافی برای سرمایه‌ گذاری در ارز دیجیتال را در اختیار داشته باشید و تبدیل به یک سرمایه‌گذار حرفه‌ای شوید.

همچنین در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر نقطه نظری درباره شرایط سرمایه‌ گذاری در بازار ارز دیجیتال دارید و یا موضوعی در ذهن شما در مقایسه بیت کوین و دوج کوین وجود دارد که در این مقاله به آن پرداخته نشد می‌توانید آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا پاسخ سوال دوج کوین بهتر است یا بیت کوین در نهایت منطقی‌تر و کامل‌تر شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

2 پاسخ

  1. سلام ودرودبرشما دوستان خوب ازنظرمن هردواین ارزها تویک جاده طولانی دوستانه باهم درحرکت هستندوهمیشه موفق هستند

  2. این دوارزطلایی هستند که ال مهم دوستان خوب طرف دارشون هستند جایگاه شان مشخص هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: