لوگو کانون بورس

ارز دیجیتال استلار (Stellar) چیست؟

ارز دیجیتال استلار چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۸ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ارز دیجیتال استلار چیست و چرا باید در باره آن بدانید؟ امروز در ادامه مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و معرفی بهترین ارزهای موجود در بازار نوبت به بررسی ارز استلار محبوب و دوست داشتنی رسیده است. استلاری که چشم ها و نگاه های بسیار زیادی را به خود مشغول نموده است. افرادی که در دوره جامع ارز دیجیتال شرکت کرده و یا تحقیقی درباره انواع رمز ارزها داشته اند، به خوبی با محبوبیت بالای توکن استلار آشنا بوده و می دانند که این ارز چه آینده درخشانی دارد.  در این مقاله صفر تا صد این ارز دیجیتال را خیلی کاربردی و مفید با هم مرور خواهیم نمود.

راهنمای مطالعه نمایش

درباره ارز دیجیتال استلار

ارز دیجیتال استلار چیست

هر چند تعداد ارزهای دیجیتال در سال‌های گذشته بسیار افزایش یافته اند و تاکنون تعداد قابل ‌توجهی از آنها در بازار موجود است، اما سرمایه‌ گذاری روی همه‌ی آن‌ها کار عاقلانه‌ و مقرون به صرفه نیست. از طرفی نیز بیشتر کاربران بازار ارزهای دیجیتال فکر می‌کنند که به علت پیشرو بودن طولانی بیت کوین در این بازار، ارزهای دیجیتال دیگر ارزش ریسک سرمایه‌ گذاری ندارند. این باور غلط در شرایطی شکل‌ گرفته که امروزه با پیدایش آلت کوین ‌های بسیار زیاد و پیشرفت‌هایی که در فناوری ارزهای دیجیتال به وجود آمده، بیت کوین دیگر تنها گزینه مناسب برای سرمایه‌ گذاری نیست.

در این میان برخی از رمز ارزها با امکانات بهتر و امنیت بیشتر توانسته‌اند خود را از سایرین متمایز کنند. ارز دیجیتال استلار (Stellar) نیز یکی از این دسته‌ها می‌باشد که مورد توجه قرار گرفته است. ارز استلار، دارای کوین بومی مربوط به خود است که لومنز (lumens) نام دارد و نماد اختصاری آن در بازار XLM میباشد.

تاریخچه ارز دیجیتال استلار

توکن استلار یکی از قدیمی ترین و مشهورترین ارزهای دیجیتال در بازار به حساب می آید. مک کالب (Jed Mc Caleb) یک برنامه نویس کامپیوتر که یکی از بنیان گذاران ریپل بود، در سال ۲۰۱۴ با جدایی از تیم ریپل اقدام به توسعه ارز دیجیتال استلار (Stellar) کرد. یک وکیل به نام جویس کیم Joyce Kim نیز در این ارز با وی همکاری نمود. وی (مک کالب) در حال حاضر مدیر ارشد فنی استلار  (Stellar) و همچنین از بنیانگذاران بنیاد توسعه استلار (Stellar) است. امروزه استلار (Stellar) از محبوب ترین ارزهای دیجیتال در جهان محسوب می شود.

در همین سال بود که این ارز دیجیتال به بازارهای رمز ارزها معرفی شد. هدف مک کالب چیزی نبود به غیر از ارائه تراکنش های مالی با هزینه کم و سرعت بالا در بستری کاملا امن که در سرتاسر دنیا انجام شود، که این را می توان یکی از دلایل محبوبیت این ارز دانست.

ارز دیجیتال استلار لومنز

اعضای اصلی تیم ارز استلار (Stellar) علاوه بر مک کالب شامل پاتریک کولیسون، مت مالنوگ، ناوال راویکنت و سم آلتمن هستند. مک کالب اذعان دارد که تمام برنامه واقعی استلار (Stellar) این است که شما می توانید پول های کاغذی و دیگر چیزهای ارزشمند دیگر که با یکدیگر و با دارایی های رمزارزی موازی هستند را داشته باشید و این برای هدایت این جریان اصلی بسیار مهم است.

شباهت های استلار و ریپل

نسخه اول ارز دیجیتال استلار (Stellar) که قطعا به بدلیل حضور آقای کالب در تیم ریپل بود مشابه ریپل بود.یک شباهت ریپل و استلار این است که تزریق ارز در این دو شفافیت زیادی ندارد و توسط موسسین و جامعه کوچک آن اداره می شود.

بطور کلی شباهت های زیادی بین این دو مشاهده شد که این شباهت به حدی بود که مالکین ریپل و استلار (Stellar) را وارد یک چالش بسیار بزرگ نمود. جالب است بدانید که استلار (Stellar) را در واقع می توان شاخه یا فورک ریپل دانست؛ اما در اواخر سال ۲۰۱۵ الگوریتم جدیدی برای استلار (Stellar) معرفی شد و کدهای آن دوباره بازنویسی شد.

تعداد توکن های ارز دیجیتال استلار

همانطور که ذکر شد توکن های این ارز دیجیتال به اختصار “XLM” نامگذاری شده اند.  پروتکل Stellar از سوی یک سازمان غیر انتفاعی به اسم بنیاد توسعه استلار (Stellar Development Foundation) مورد پشتیبانی قرار می گیرد . شبکه استلار (Stellar) در سال ۲۰۱۴ ، صد میلیارد از توکن های STR را ارائه داد که سرانجام در سال ۲۰۱۵ این پلتفرم به Lumens تغییر اسم داد .

فرآیند تغییر اسم توکن به منظور جلوگیری از سردرگمی کاربران صورت گرفت . هم اکنون حدود ۱۸ میلیارد توکن XLM در شبکه استلار (Stellar) در حال گردش می باشد  که به مرور و به صورت خودکار به بازار عرضه می‌شود. بنابراین لومن (XLM) ، واحد ارز استفاده شده در شبکه استلار (Stellar) است و هر تراکنش در شبکه استلار (Stellar) فقط ۰۰۰۰۱/۰ کارمزد دارد.

ویژگی های ارز دیجیتال استلار

یک کارمزد اسمی موجود است که به عنوان کارمزد پایه به همراه هر عملیات در یک معامله شناخته می شود. این کارمزد خیلی کم، در عمل همانند یک سپر محافظ در مقابل افرادی است که با ثبت میلیون‌ها تراکنش همزمان قصد به وجود آوردن ازدحام ساختگی در شبکه را دارند. همچنین به منظور جلوگیری از ایجاد اسپم در شبکه، همه ی دارندگان حساب های استلار (Stellar) بایستی حداقل ۲۰ XLM (لومنس) در حساب خود داشته باشند و هر تراکنش کمتر از ۶ ثانیه انجام ‌می شود.

یکی از ویژگی های مهم ارز دیجیتال استلار (Stellar)، را می توان تورم ثابت سالیانه ۱ درصدی این ارز برشمرد. از طرفی سکه های Stellar Lumens قابل استخراج نیست و باید از صرافی های ارز دیجیتال این رمز ارز را خریداری نمایید.

اهداف و کاربرد پروژه استلار (Stellar)

هدف اصلی استلار (Stellar) ، ایجاد ارتباط بین مردم، بانک ها و سرویس های مالی برای انتقال سریع و امن پول با هزینه تراکنشی بسیار ناچیز است. شرکت ها و بانک های بزرگی در سراسر جهان مانند IBM و Deloitte به شبکه استلار (Stellar) پیوسته اند.

در مقابل ارز دیجیتالی ریپل با بانک ها و موسسات مالی بزرگی مانند Santander ،Bank of America  و  HSBC برای انجام بهتر خدمات بانکی همکاری می کند. استلار (Stellar) توانایی ایجاد توکن‌ها را فراهم می‌کند و ایجاد کردن یک توکن بر روی شبکه استلار (Stellar) مزایای متعددی دارد.

هر توکنی که روی شبکه استلار (Stellar) ایجاد می‌شود به طور خودکار بر روی صرافی غیرمتمرکز استلار (Stellar)  قرار گرفته و آن را بطور آنی با ارزهای دیگر قابل معامله می‌کند. استلار (Stellar) به عنوان یک شبکه فوق العاده و همچنین پیشرفته در حوزه مالی، با داشتن ارتباطات های زیاد در بین بانک ها معتبر است.

چیزی که Stellar را تبدیل به ارز رمزنگاری شده‌ی سریع کرده است موسسه‌های همکاری هستند که تحت عنوان لنگر (Anchor)  فعالیت می‌کنند. لنگرها نهادهای قابل اعتمادی هستند که خطوط ارتباطی را برای استفاده مردم از شبکه استلار (Stellar) با استفاده از ارزهایی مانند دلار و یورو فراهم می‌کنند. به صورت کلی می توان گفت که استلار (Stellar) یک شبکه غیر متمرکز از سرور هایی در کل جهان می باشد که یک دفتر کل را ایجاد می کند.

دفتر کل استلار چیست؟

آینده ارز دیجیتال استلار

دفتر کل تمام تراکنش های افراد و شرکت های مختلف را در خود ثبت و نگهداری می کند. استلار (Stellar) در دو گروه مورد استفاده قرار می گیرد. کاربران خرد و کلان که کاربران خرد همان افراد عادی هستند که می توانند از شبکه غیر متمرکز استلار (Stellar) برای انتقال پول در بین یکدیگر استفاده کنند. کاربران کلان، موسسات مالی و بانک های معتبر هستند که در بحث سرمایه گذاری و تبدیل ارزهای دیجیتال فعالیت دارند.

تمرکز اصلی استلار (Stellar) بر اقتصاد در حال توسعه در زمینه حواله ها و وام های بانکی به افرادی است که هنوز از حوزه خدمات بانکی خارج هستند، بابت استفاده از شبکه استلار (Stellar) از افراد یا مؤسسات هزینه دریافت نمی‌کند. در این راستا بودجه اولیه را از استارتاپ Stripe و کمکهای مالی سازمان هایی مانند BlackRock ،Google.org و FastForward دریافت کرد.

در طول سال ۲۰۱۸، استلار (Stellar) با TransferTo قراردادی برای پرداخت های مرزی به بیش از ۷۰ کشور امضا کرد. همچنین به عنوان اولین دفتر توزیع شده فن‌آوری برای دریافت گواهینامه Shariah-compliance برای پرداخت ها و دارایی توکن  شناخته شد و توسط International Business Machines Corp (IBM) به عنوان یک شریک برای یک پروژه پایدار بورس کوین انتخاب شد.

صرافی هایی پشتیبانی کننده از  ارز دیجیتال استلار (Stellar)

اخبار ارز دیجیتال استلار

تمامی افراد فعال در حوزه ارز های دیجیتال به دنبال صرافی معتبر و همچنین کیف پول معتبر هستند. استلار (Stellar) ادعا می­کند که XLM در مجموعه ای از صرافی­های برتر وجود دارد. همانطور که اشاره شد استخراج این ارز ممکن نیست و برای رفع این مشکل می توانیم ارز استلار را در صرافی های داخلی تبدیل به ارزدیجیتال دیگری کنیم که قابل استخراج هستند. استخراج بیت کوین و اتریوم می تواند برای این منظور بهترین شرایط را برای شما ایجاد کنند.

ارز دیجیتال استلار در بیشتر صرافی های معتبر جهان پشتیبانی می شود هر صرافی از ارز دیجیتال استلار در برابر یک ارز دیگر پشتیبانی می کند، در ادامه به چند مورد اشاره  می شود.

صرافی آپبیت: صرافی آپبیت یک صرافی کره‌ای است که با استفاده از خدمات آن امکان مبادله‌ی استلار (Stellar) را بوجود آورده است.

صرافی استلار (Stellar) ایکس: مختص مبادله‌ی استلار (Stellar) می‌باشد.

صرافی بیت فینکس: امکان استفاده از خدمات این صرافی تنها برای کاربران غیر آمریکایی وجود دارد و کاربران آمریکایی نمی‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

کیف پول های ارز دیجیتال استلار  (Stellar)

برخی کیف پول های ارز دیجیتال استلار در ادامه معرفی می گردد، اما بطور کلی درباره کیف پول معتبر نیز اگر می خواهید بر روی ارز دیجیتال استلار سرمایه گذاری کنید، بهتر است از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید. ذخیره ارز دیجیتال استلار بسیار کار آسانی است و تنها نیاز است برای ذخیره آن همانند دیگر رمز ارز ها از یک کیف پول استفاده کنیم که به برخی از آن ها اشاره می نماییم.

کیف پول نرم افزاری Lobster

کیف پول‌های تحت وب از نظر امنیتی نسبت به نسخه‌های سخت‌افزاری در سطح پایین‌تری قرار دارند. اما استفاده از آن‌ها بسیار راحت است. کاربران اسمارت فون های اندرویدی و یا اپل نیز می‌توانند از مزایای لابستر بهره‌مند شوند. همچنین کیف پول با اتصال به ایمیل شما می‌تواند لیستی از تراکنش‌های انجام‌شده را از این طریق به اطلاع شما برساند.  Lobstr در میان کاربران استلار بعلّت کارمزد پایین تراکنش ها و رابط کاربری جذاب آن، کیف پول پرطرفداری محسوب می شود.

کیف پول نرم افزاری استلار (Stellar) گیزر  (stargazer)

یک کلاینت متن باز است. این کیف پول به شما این اجازه را می دهد تا کلید رمز مخفی خود را رمزگذاری کنید و بتوانید آنرا به صورت فایل بر روی رایانه خود ذخیره کنید. در این کیف پول می‌توانید لومن های خود را ذخیره، ارسال و یا دریافت کنید. کیف پول استار گیزر برای نسخه‌های دسکتاپ و موبایل در دسترس است.

نسخه دسکتاپ این والت از ویندوز، مک و لینوکس پشتیبانی میکند. توسعه دهندگان این کیف پول همواره سعی در کاهش کارمزد انجام تراکنش ها دارند. این کیف پول اجازه می دهد تا حساب های چندگانه و دارایی های متعدد خود را مدیریت نمایید.

کیف پول هولد (Stronghold)

معاملات صورت گرفته در این کیف پول استلار (Stellar) در کمتر از یک دقیقه تکمیل می شوند. این کیف پول نیز بسیار ارزان است و به دلیل شفافیتی که دارد می توانید داده‌های آن را به راحتی چک کنید.

کیف پول گواردا ( Guarda )

نسخه های مختلف این کیف پول استلار (Stellar)  برای وب، دسکتاپ، موبایل اندروید و iOS و افزونه کروم موجود است.

کیف پول موبایل Centaurus

این کیف پول مخصوص سیستم‌عامل‌های ios و اندروید طراحی شده است و امنیت آن توسط شرکت استلار (Stellar)تاییده شده است. این‌‌‌ کیف پول‌‌‌ها برای افرادی مناسب است که همیشه در حال حرکت و سفر هستند.

کیف پول تلگرامی PapayaBot

این کیف پول ربات تلگرامی است. این کیف پول علاوه بر لومن، ‌از بیت کوین و لایت کوین هم پشتیبانی می‌کند. امنیت آن روی پلتفرم تلگرام تضمین شده است استفاده از این کیف پول در هر سیستم و سخت‌افزاری که تلگرام را روی خودش داشته باشد، قابل اجرا است.

لِجر نانو (Ledger Nano)

کیف پول لجر نانو، کیف پولی سخت‌افزاری با برنامه‌ریزی تربیتی و قابلیت چند امضایی است که برای آن دسته کاربرانی طراحی‌شده نیازمند لایه‌های امنیتی بیشتر برای حفاظت از سرمایه‌ گذاری خود هستند.

کیف پول سخت ‌افزاری لجر نانو یکی از امن‌ترین کیف پول ‌های الکترونیکی در جهان است که از آن برای نگهداری و ذخیره‌سازی انبوهی از رمز ارزها می‌توان بهره برد. کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) دارای دو مدل کیف پول سخت افزاری است که میتواند لومنز را در خود محافظت نماید؛ بنابراین اگر به دنبال کیف پولی هستید که علاوه بر ارز استلار، از دیگر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یا اتریوم پشتیبانی کند، لجر گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

کیف پول اتومیک

این کیف پول یکی از شناخته‌شده‌ترین کیف پول‌های الکترونیکی در جهان است که از آن می‌توان برای ذخیره‌سازی و نقل ‌و انتقال تعداد بسیار زیادی از رمز ارزها استفاده کرد. در حال حاضر قابلیت ذخیره‌سازی بیش از ۳۰۰ رمز ارز در کیف پول اتومیک امکان‌پذیر شده است که استلار (Stellar) نیز یکی از آن‌ها است.

درباره ارز دیجیتال استلار

امنیت شبکه ارز دیجیتال استلار

استلار (stellar) به لحاظ امنیتی نیز سابقه‌ی بسیار خوبی دارد. شبکه استلار (Stellar)، تقریبا هیچ گونه هکی را تاکنون تجربه نکرده است. هزینه‌ بسیار کمی که با انجام هر تراکنش این ارز دیجیتال پرداخت می‌کنید، برای جلوگیری حملات DDoS (نوعی حملات سایبری به سرور) مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای برقراری امنیت ارز دیجیتال استلار (Stellar) تا کنون هزینه های زیادی شده است. همانطور که گفته شد پروژه و همچنین افراد بزرگی از این ارز دیجیتال استفاده می کنند و این موضوع یکی از مواردی است که به بالارفتن امنیت این ارز دیجیتال کمک می کند.

اخبار ارز دیجیتال استلار

امروزه عوامل مختلفی را می توانیم برشماریم که بر سیر صعودی و نزولی قیمت های رمز ارزها موجود در بازار تاثیر گذار هستند. اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که در هنگام ارزیابی ارزهای دیجیتال باید ملاک قرار دهیم، اعتبار توسعه‌دهندگان آن می‌باشد. مک کالب تلاش کرده فاصله میان دنیای رمزنگاری و دنیای مالی سنتی را کاهش دهد. به همین دلیل از سال ۲۰۱۴ تا به امروز ارز دیجیتال Stellar اقدام به همکاری با بسیاری از شرکتهای بزرگ فنی و مالی کرده است. از شرکای این رمز ارز می توان به IBM ، Stripe و Deloitte اشاره کرد.

یکی از عواملی که باعث شد استلار (Stellar) در سال ۲۰۱۹ میلادی تغییر قیمت پیدا کند، معرفی گوشی هوشمند شرکت اچ تی سی بود که این تلفن همراه در یکی از برنامه های خودش از یک برنامه ی مبتنی بر استلار (Stellar) استفاده کرده بود.

۱۴ ام فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی با خبر انتشار نسخه های استلار (Stellar) در گیت هاب و هم چنین خبرهایی در خصوص صرافی کوین اسکوئر که وعده ی انجام تراکنش های بدون کارمزد را داده بود، کاربران شاهد یک پامپ ۴/۱۲ درصدی در قیمت استلار (Stellar) بودند.

سوی چانگ (Sui Chung)، مدیرعامل سی‌اف بنچمارکز (CF Benchmark)، در مصاحبه‌ای گفت: گزارش‌هایی از انتخاب استلار (Stellar) توسط دولت اوکراین منتشر شده است تا با کمک این شرکت، ارز دیجیتال ملی خود را بسازد،  این خبر برای استلار (Stellar) بسیار مثبت بود. شبکه بلاک چین استلار  Stellar اکنون بخشی از پلتفرم بلاک چین سامسونگ به نام Samsung Blockchain Keystore است. سامسونگ در رویکرد خود برای پذیرش فناوری ارزهای دیجیتال و بلاک چین، پیشرفت خوبی داشته است.

خرید ارز دیجیتال استلار

مقایسه استلار و اتریوم

استلار (Stellar)، خدمات گسترده‌ای را که انتظار دارید از یک بانک عادی دریافت کنید ارائه می‌دهد؛ اما با چند تفاوت اساسی. این تراکنش‌ها در یک شبکه‌ی غیرمتمرکز، با هزینه‌ای بسیار کمتر و سرعت پردازش بالاتر از یک بانک سنتی انجام می‌شوند.

شبکه‌ی استلار (Stellar) در حال ربودن گوی سبقت از شبکه‌ی اتریوم است؛ چراکه عملکرد این شبکه ارزان‌تر و سریع‌تر است و تبادل دارایی یک ویژگی داخلی پروتکل استلار (Stellar) به حساب می‌آید. در حالی که کاربران معمولاً برای انجام تراکنش‌های اتریوم مجبورند از یک صرافی واسط استفاده کنند، سهولت استفاده از استلار (Stellar)، موجب شده است که این شبکه محبوبیت زیادی در میان پروژه‌های گوناگون پیدا کند.

طبق نظر کارشناسان قراردادهای هوشمند استلار (Stellar) به دلیل قابلیت چند امضاء و نیاز به تائید چند گره و همچنین توابع مستقل از زمان فضای امن‌ترین نسبت به اتریوم برای کاربران ایجاد می‌نمایند. ارز دیجیتال استلار (Stellar) بدلیل ویژگی ها و اهدافی که دارد با رقبای زیادی روبروست. به همین دلیل این ارز دیجیتالی باید بتواند بصورت مداوم خدمات و امکانات خود را گسترش دهد تا بتواند جایگاه خود را حفظ نماید.

چشم انداز جایگاه و آینده قیمت ارز دیجیتال استلار (Stellar)

استلار (Stellar) در طی این سال ها تحت تاثیر عوامل گوناگون فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرده است اما باز هم تحت هر شرایطی جایگاه خود را از دست نداده است و هم چنان کاربران و سرمایه گذاران خاص و ویژه ی خودش را دارد؛ اما متاسفانه قیمت استلار (Stellar) متکی بر این امر است که چگونه بیت کوین در بخش قیمت ها افزایش می یابد اما انتظارمی رود، ارز دیجیتال استلار (Stellar) رشد چشمگیری در آینده داشته باشد.

با گذشت زمان، تکنولوژی ارز استلار (Stellar) پیشرفت می کند و همه روزه به طرفدارانش افزوده می شود. یعنی استلار (Stellar) می تواند در آینده جایگاه عالی ترین سرمایه گذاری ها را بخود اختصاص دهد. سایت های معتبر مانند  CoinMarketCap و cointelegraph  و coinDesk منبع مهمی جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با رمز ارزی چون استلار (Stellar) می باشد. هرچه ارز دیجیتال Lumen مورد پذیرش بیشتری قرار بگیرد، ارزش آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

بررسی ارز دیجیتال استلار

استلار و قوانین مطابق با قوانین اسلامی

تیم توسعه‌ی استلار (Stellar) به تازگی اعلام کرده که برای بزرگ‌تر شدن اکوسیستم این ارز دیجیتال، آن‌ها با SRB همکاری کرده‌اند تا دستورالعمل‌های منطبق با شریعت اسلامی را برای توسعه‌‌ی این ارز دیجیتال در مناطق اسلامی دریافت کنند. اداره‌ی بررسی شریعت (Shariyah Review Bureau) یک سازمان مشورتی و بین المللی شرعی بوده و دارای مجوز از بانک مرکزی بحرین است.

این سازمان کاربردها و مزایای استلار (Stellar) را بررسی کرده و رهنمودها و دستورالعمل‌های مناسبی برای سازگاری این ارز دیجیتال با احکام اسلامی ارائه داده است که امکان استفاده از استلار (Stellar) را در موسسات مالی اسلامی فراهم می کند.

این سازمان ها در حال کار بر روی توسعه پلتفرم بلاک چین و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) که الزامات اجتماعی را رعایت کرده باشد و توسط کمیسیون احکام اسلامی، حلال شناخته شود هستند.

استلار  جایگزین پول کاغذی در جهان

از آنجایی که چین قبلاً یوان دیجیتال خود را آزمایش کرده است، ممکن است بانک ها در اروپا نیز سرانجام این الگو را دنبال کنند. در این صورت، استلار (Stellar) می تواند در این پیشرفت پیشگام باشد. دفتر کنترل نرخ ارز خزانه داری (OCC)، بزرگ‌ترین رگولاتور بانکی مستقر در ایالات متحده، اخیراً راهنمایی در مورد بانک‌ها و استفاده از استیبل کوین ‌ها برای تسویه حساب صادر کرده است. برخی از کاربران فکر می‌کنند استلار (Stellar) به ویژه برای پذیرش در موقعیت خوبی قرار دارد. گاهی اوقات یک موج احساسی درباره یک ارز دیجیتال اتفاق می افتد. این موضوع تاثیر به سزایی برکاهش یا افزایش قیمت ارز می شود. گاهی ممکن است این موج مدیریت شده و یا دروغ باشد که باعث افزایش و کاهش یک ارز شودکمیت بر کمیابی تاثیرگذار است، به همین دلیل قیمت یک Lumen بسیار کم‌تر از قیمت بیت کوین است.

ارز دیجیتال استلار قیمت

بسیاری از افراد که در این حوزه تخصص دارند قیمت چند دلاری را برای آینده ی قیمت این ارز پیش بینی می کنند مسلما اگر افراد استقبال بهتری از استلار (Stellar) نشان دهند این کوین هم رشد بهتر و سریع تری را تجربه خواهد کرد اما به سختی می‌توان ارزش Lumen را در آینده مشخص کرد، چراکه این موضوع به شدت با میزان پذیرش گسترده و موفقیت این فناوری مرتبط است.

آیا ارز دیجیتال استلار برای سرمایه گذاری مناسب است؟

ارز دیجیتال استلار یکی از بهترین و مناسب ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری است. همانطور که در بالا اشاره کردیم این رمز ارز از نظر کیفیت و شرایط فنی در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته و معامله گران می توانند آینده درخشانی را نیز برای آن متصور باشند. برای اینکه یک ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری در بازه های زمانی طولانی مدت انتخاب نمایید بایستی فاکتورهای مختلفی را برای آن ارز دیجیتال مورد ارزیابی قرار دهید.

اهداف و کاربرد ها از اصلی ترین فاکتور ها هستند و در کنار آن تیم توسعه دهنده و سرمایه‌گذاران نیز از جمله مواردی هستند که می توان برای بررسی شرایط ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری طولانی مدت به آنها نیز رجوع کرد. همانطور که در مقاله بهترین ارز های دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت اشاره کردیم ارز دیجیتال استلار یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه ها برای این منظور است. البته شایان ذکر است که استلار تنها یکی از بهترین هاست و در این رده بندی ۱۰ رمز ارز برتر برای سرمایه گذاری بلند مدت قرار نمی گیرد.

با وجود ارزهای دیجیتال فوق العاده قدرتمندی مانند بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم، بایننس کوین، ارز دیجیتال کاردانو و مواردی از این دست عملاً رمز ارزهای مانند استلار در اولویت بعدی برای سرمایه گذاری بلند مدت قرار می گیرند. اما با این حال قیمت پایین استلار باعث شده تا انتخاب این ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت نیز مزیت‌های خاص خود را به دنبال داشته باشد.

آیا ارز دیجیتال استلار برای نوسان گیری مناسب است؟

درباره شرایط نوسان گیری ارز دیجیتال نکات بسیار مهمی را در مقالات مربوط به آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال با شما در میان گذاشتیم. انتخاب یک ارز دیجیتال مناسب برای نوسان گیری حتماً باید با بررسی های کامل و جامع صورت پذیرفته و اگر شناخت کافی نسبت به شرایط بررسی این دسته از ارزهای دیجیتال را نداشته باشید ممکن است در انتخاب رمز ارز مناسب دچار اشتباه شوید. ارز دیجیتال مناسب برای سرمایه گذاری حتماً باید حجم معاملات بسیار بالایی داشته و از این گذشته امکان خرید و فروش آن در انواع صرافی ارز دیجیتال نیز وجود داشته باشد.

با توجه به تمام شرایطی که برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری وجود دارد ارز دیجیتال استلار شرایط خوبی دارد اما بهترین گزینه برای این منظور نیست. شما می‌توانید با نوسان گیری بر روی اصطلاح به درآمدهای قابل قبولی برسد اما شرایط رمز ارزهای مانند اتریوم و یا بیت کوین نشان می دهد که سرمایه گذاری و نوسان گیری برای آنها به مراتب می‌تواند شرایط بهتری را برای معامله گران البته در صورت دانش تحلیلی کافی به دنبال داشته باشد.

البته شایان ذکر است که در حال حاضر معامله‌گران بسیار زیادی برای نوسان گیری ارز دیجیتال از شرایط اصطلاحی استفاده می نمایند و نمیتوان قابلیت ها و مزیت های رمز ارزها برای نوسان گیری کتمان کرد.

جمع بندی از شرایط ارز دیجیتال استلار

سعی کردیم که خیلی واقع بینانه و منطقی به بررسی استلار پرداخته و تمام نکات مربوط به آن را بدون تحلیل شخصی و اعمال تحلیل شخصی بیان کنیم. واقعیت هایی که درباره ارز دیجیتال استلار شنیدید، می توانند راهنمایی برای تحلیل و پیش بینی آینده این ارز دیجیتال باشند. آینده ارز دیجیتال استلار  بسیار روشن تر از آن چیزی است که در حال حاضر در بازار قابل مشاهده است. استلار به دلیل قابلیت هایی که دارد، همیشه مورد توجه سرمایه گذاران بزرگ دنیا قرار گرفته و به همین دلیل انتظار داریم تا در آینده ای نه چندان دور ارزش سرمایه های کاربران خود را چندین برابر بیشتر نماید.

اگر هنوز سوالی درباره این رمز ارز ذهن شما را به خود مشغول کرده می توانید آن را با ما در بخش دیدگاه ها به اشتراک بگذارید. مشاورین ما در کانون بورس در اسرع وقت آماده پاسخگویی به سوالات ذهنی شما درباره ارز دیجیتال استلار و آینده آن خواهند بود. همچنین با خرید پکیج آموزش ارز دیجیتال می توانید توانمندی های لازم برای پیش بینی و تحلیل تکنیکال رمز ارزهایی مانند استلار را نیز پیدا کنید. در این پکیج شما همراه با استاد تمام جزئیات لازم برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را درک خواهید کرد و می توانید مانند یک حرفه ای در این بازار ترید کنید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: