لوگو کانون بورس

ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) چیست | مزایا و معایب

ارز دیجیتال لایت کوین چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۴۳ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ارز دیجیتال لایت کوین چیست و چه مزیت هایی در این رمز ارز وجود دارد که باعث محبوبیت قابل توجه آن شده است؟ ارز دیجیتال لایت کوین (Litecoin) یکی از رمز ارزهای معروف و مشهور این روزهای بازار ارز دیجیتال است که طرفداران بسیار زیادی داشته و سرمایه گذاری بر روی آن در میان کاربران ایرانی نیز به شدت رایج شده است. لایت کوین در میان انواع ارز دیجیتال از جمله گزینه های با مزیت ها و ویژگی های مختلف است که آن را تبدیل به یک رمز ارز منحصر به فرد کرده اند. صحبت کردن درباره این ارز دیجیتال جذابیت های خاص خود را دارد و مطالعه مقالات مختلف درباره آن برای سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال کاملا لازم است. احتمالا اگر صفحات مختلف اینترنت را درباره شرایط و ویژگی های ارز دیجیتال لایت کوین جستجو کرده باشید در حال حاضر اطلاعات مهمی را درباره این رمز ارز در اختیار دارید. اما در این مقاله سعی داریم تا در کنار مسائل فنی مربوط به این رمز ارز شرایط آن را برای سرمایه گذاری نیز به صورت تخصصی مورد بررسی قرار دهیم.

ویژگی های مختلفی وجود دارند که جمع شدن تمام آنها باعث می‌شود تا یک ارز دیجیتال به محبوبیت خاصی در میان سرمایه‌گذاران و به اصطلاح تریدرهای بازار ارز دیجیتال برسد. برای اینکه بتوان یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل در بازار رقم زد لازم است تا بررسی‌های کاملی بر روی رمز ارز های مورد نظر خود داشته باشید. ویژگی های مختلف را درباره آنها مورد بررسی قرار دهید و در نهایت با رعایت یک مدیریت سرمایه کاملاً بهینه شده و استاندارد برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام کنید. در این مقاله به دنبال این هستیم که تمام این شرایط و موارد را برای لایت کوین مورد بررسی قرار دهیم. در انتهای این مقاله شما به این نتیجه گیری خواهید رسید که آیا این ارز دیجیتال جذابیت های لازم برای سرمایه گذاری را دارد و اگر بله چند درصد و چقدر از سرمایه های خود را بایستی روی آن سرمایه گذاری کنیم.

راهنمای مطالعه نمایش

ارز دیجیتال لایت کوین چیست

قیمت لایت کوین

ارز دیجیتال لایت کوین چیست و چرا سرمایه گذاری بر روی این رمز در میان بسیاری از کاربران محبوب شده است؟ ارز دیجیتال لایت کوین را می توانید در بازار با نماد LTC مشاهده کنید. اگر بخواهیم ارزهای دیجیتال مشهور و محبوب موجود در بازار را بر اساس تاریخ عرضه و ورود به بازار ارز دیجیتال لیست کنیم لایت کوین در یکی از رده های بالای این لیست قرار خواهد گرفت زیرا در همان سال های اولیه به وجود آمدن بازار ارز دیجیتال پروژه لایت کوین تعریف شده است.

در آن زمان که ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز بازار به تازگی وارد بازار شده و هنوز شناخت کافی نسبت به آن وجود نداشت بسیاری از افراد فعال در زمینه توسعه بلاک چین ها به دنبال توسعه و روی کار آوردن بلاکچین های بهتر از بیت کوین بودند و از این طریق سعی داشتند با هم ایرادات و نواقص موجود در بلاک چین بیت کوین را از بین ببرند و هم یک ارز دیجیتال با پتانسیل بالا تر و بهتر را نیز به بازار معرفی نمایند که باعث رسیدن به درآمدهای قابل توجه برای آنها شود. ارز دیجیتال لایت کوین نیز در اولین دیدگاه به همین دلیل توسعه پیدا کرده و وارد بازار شده است. تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال با هدف از بین بردن نواقص موجود در بلاک چین بیت کوین فرآیند توسعه و پیاده سازی بلاکچین لایک کوین را آغاز کرده و این ارز دیجیتال را وارد بازار نموده است.

به عنوان مثال یکی از مهمترین و اصلی ترین نواقصی که در پروژه ارز دیجیتال بیت کوین وجود داشت سرعت بسیار پایین انجام تراکنش ها در آن بود. یکی از بزرگترین دلایل به وجود آمدن ارز دیجیتال لایت کوین نیز برطرف کردن همین چالش سرعت تراکنش های بلاک چین بیت کوین بود. شایان ذکر است که فناوری مورد استفاده در بلاک چین لایت کوین شباهت های بسیار زیادی به بلاک چین بیت کوین دارد و از این نظر میتوان لایت کوین را به نوعی ادامه دهنده راه بیت کوین نیز در نظر گرفت. البته الگوریتم هش و زمان لازم برای ساخت هر بلاک در بلاک چین لایت کوین تفاوت های قابل توجهی با بلاک چین بیت کوین دارد و همین موضوع باعث ایجاد شرایط بهتر در پروژه این رمز ارز شده است. بلاک چین لایت کوین قابلیت انجام هر تراکنش در ۲.۵ دقیقه را دارد. وبسایت رسمی لایت کوین به آدرس www.litecoin.org ثبت شده است.

تاریخچه ارز دیجیتال لایت کوین چیست

همانطور که در بالا اشاره کردیم ارز دیجیتال لایت کوین یکی از اولین رمز ارزهایی است که در بازار به وجود آمده و سابقه بسیار طولانی دارد. در سال ۲۰۱۱ بود که برای اولین بار سورس کد لایت کوین در سایت گیت هاب منتشر شد. لایت کوین یک پروژه متن باز یا اپن سورس است که شما می توانید به تمام کد های مورد استفاده در برنامه نویسی شبکه ای ارز دیجیتال در سایت گیت هاب دسترسی داشته باشید. اگر بخواهیم به این موضوع استناد کنیم، تاریخ تولد ارز دیجیتال لایت کوین را بایستی به ۷ اکتبر سال ۲۰۱۱ نسبت بدهیم. تقریبا حدود پنج روز بعد از این تاریخ بود که ارز دیجیتال لایت کوین به عنوان یک رمز ارز کار خود را آغاز کرد. البته ورود لایت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال قابل معامله در بازار به اوایل سال ۲۰۱۳ بر می گردد. در این سوال قیمت این رمز ارز در حدود ۴ دلار تعیین شد.

در آن زمان سرعت انجام تراکنش ها در شبکه های بلاک چین در حدود ۱۰ دقیقه بود و برای انجام هر تراکنش حداقل می بایست ده دقیقه زمان سپری میشد. تیم توسعه دهنده لایت کوین با ایجاد تفاوت هایی در کد نویسی بیت کوین شرایطی را فراهم آورد تا این زمان به حدود ۲.۵  دقیقه برسد.

تیم توسعه دهنده و پشتیبان ارز دیجیتال لایت کوین

نمودار قیمت لایت کوین

یکی از مهمترین نکاتی که تمام کاربران درباره رمز ارز های مورد نظر خود برای سرمایه‌ گذاری باید به آنها توجه داشته باشند شناخته تیم توسعه دهنده و پشتیبان آنها است. با شناخت تیم توسعه دهنده یک ارز دیجیتال این امکان برای شما فراهم می‌آید تا حتی درباره کلاهبرداری بودن و یا نبودن رمز ارز مورد نظر نیز یک تصمیم بگیرید و بتوانید رمز ارز های اسکم موجود در بازار را از این طریق تشخیص دهید. البته پر چالش ترین گزینه در این باره خود ارز دیجیتال بیت کوین است که هنوز تیم توسعه دهنده آن ناشناس باقی مانده و در این باره اظهارنظر مشخصی وجود ندارد. یکی از اولین و مهمترین تفاوت های موجود در شبکه لایت کوین با ارز دیجیتال بیت کوین همین وجود تیم توسعه دهنده کاملاً مشخص و شناخته شده در آن است.

خالق اصلی پروژه لایت کوین فردی به نام چارلی لی با ملیت چینی است که قبل از اقدام برای راه اندازی پروژه ارز دیجیتال به عنوان کارمند شرکت گوگل و همچنین کارمند صرافی کوین بیس فعالیت داشته است. این رزومه نشان می دهد که آقای چارلی هم سابقه و تسلط کافی نسبت به تکنولوژی های جدید و شبکه بلاک چین داشته و هم شناخت کافی نسبت به شرایط بازار ارز دیجیتال نیز با حضور در یک صرافی را پیدا کرده است. به همین دلیل است که پروژه ارز دیجیتال لایت کوین به صورت کاملا خاص برای برطرف کردن برخی از ایرادات و با اهداف کاملاً مشخص توسعه پیدا کرده است.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال لایت کوین چیست

ارز دیجیتال لایت کوین چیست

برخلاف بسیاری از رمز ارزهای موجود در بازار که معمولاً با قیمت های بسیار پایین وارد بازار شده و تقریباً کار خود را در بازار ارز دیجیتال از چند سنت آغاز کردند لایت کوین از این نظر شرایط متفاوتی دارد. لایت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ با قیمت ۴ دلار وارد بازار شد که البته برای آن زمان قیمت قابل‌توجهی محسوب می‌شد. قیمت رمز ارز در زمان ورود به بازار در حدود ۰.۰۰۳ قیمت بیت کوین بوده اما بایستی در نظر داشته باشید که تا آن زمان حدود چهار سال از زمان ورود به بازار گذشته بود و شاهد روش‌های قابل توجهی نیز در قیمت بیت کوین بودیم.

قیمت لایت کوین در همان ابتدای ورود به بازار تقریباً به شرایط پایداری رسید و تا اوایل سال ۲۰۱۷ نیز شاهد افزایش و یا کاهش قابل توجه در قیمت این رمز ارز نبودیم. در واقع از اوایل سال ۲۰۱۳ تا اوایل سال ۲۰۱۷ قیمت این رمز ارز با حدود یک دهم دلار نوسان به سمت بالا و پایین در حال تغییر بود و تغییرات عمده را در روند قیمت آن شاهد نبودیم.

از اوایل سال ۲۰۱۷ بود که روند صعودی قیمت لایت کوین آغاز شد. با توجه به اینکه سال ۲۰۱۷ سال رشد قابل توجه رمز ارزها بود لایت کوین نیز از این امر مستثنی نبوده و در این سال با رشد قابل توجهی روبرو شد. در آخرین ماه از سال ۲۰۱۷ قیمت لایت کوین تا حدود ۳۲۰ دلار نیز افزایش پیدا کرده بود و حجم معاملات این رمز ارز در حدود ۳ میلیارد دلار در بازار بود. این مهم نشان می‌دهد که در حقیقت قیمت این رمز ارز در کمتر از یک سال شاهد رشد حدود ۸ هزار درصدی بود.

لایت کوین در انتهای سال ۲۰۱۷ و ابتدای سال ۲۰۱۸ وارد یک روند نزولی شده و قیمت این رمز ارز کم کم با افت روبرو شد. به نوعی که در انتهای سال ۲۰۱۸ قیمت آن در حدود ۳۰ دلار بود و این کاهش قابل توجه نشان از یک نوسان بسیار بزرگ در قیمت لایت کوین داشت. از آن تاریخ به بعد قیمت این رمز ارز سال به سال با افت و خیز های بسیار زیادی روبرو شد و اواسط سال ۲۰۲۱ نیز شاهد اوج قیمتی لایت کوین در بازار بودیم. در برج ۵ سال ۲۰۲۱ قیمت لایت کوین در بازار به حدود ۳۸۰ دلار رسید که در حال حاضر سقف قیمتی این رمز ارز نیز محسوب می‌شود. در حال حاضر نیز در این رمز ارز با افت شدید قیمت روبرو شده و در حال حاضر شاهد معامله شدن آن در بازار با قیمت های حدود ۵۰ دلار هستیم. این مهم نشان می‌دهد که احتمالا رالی بعدی قیمت این رمز صعودی خواهد بود و می تواند افزایش قابل توجهی را در قیمت آن ایجاد کند.

واقعیتی درباره لایت کوین

لازم است تا برای روشن شدن ذهن شما نسبت به شرایط ارز دیجیتال لایت کوین واقعیت بسیار مهم را درباره این ارز دیجیتال با شما در میان بگذاریم. واقعیت این است که خالق مطالعه کاملی روی شبکه ارز دیجیتال بیت کوین داشته و با اینکه توانسته تفاوت های قابل توجه و شرایط بهتری را در بلاک چین لایت کوین ایجاد نماید اما با این حال شباهت های قابل توجهی نیز میان لایت کوین و بیت کوین وجود دارد. به عنوان مثال در نظر گرفتن تعداد محدودی توکن و یا استفاده از سورس کد بیت کوین برای کدنویسی لایت کوین نشان از این دارد که این ارز دیجیتال را بایستی یکی از هم خانواده های بیت کوین بدانیم.

البته این موضوع به این معنا نیست که لایت کوین در واقع فورکی از ارز دیجیتال بیت کوین باشد اما نمی‌توان شباهت هایی میان این دو ارز دیجیتال را نادیده گرفت. بسیاری از افراد بر این باور هستند که اگر بیت کوین را به عنوان طلا در نظر بگیریم لایت کوین نمی تواند یادآور نقره باشد. البته این نظریه با روی کار آمدن اتریوم در بازار با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شد اما با این حال همین نظریه نشان از اهمیت قابل توجه لایت کوین در بازار دارد.

تعداد توکن های ارز دیجیتال لایت کوین در بازار چقدر است؟

ارز دیجیتال لایت کوین با داشتن یک شبکه بلاک چین اختصاصی به عنوان یک کوین در بازار شناخته می شود که با الگوریتم اثبات کار و دقیقاً مشابه با بیت کوین به وجود آمده است. همانطور که در بالا اشاره کردیم یکی از شباهت های اصلی شبکه این رمز ارز با بیت کوین محدود بودن تعداد توکن های در نظر گرفته شده برای آن است. تیم توسعه دهنده لایت کوین در نهایت تعداد کل توکن های در دسترس این رمز ارز را ۸۴ میلیون توکن در نظر گرفته که در حال حاضر حدود ۷۱ میلیون توکن از آن استخراج شده و در دسترس می باشد.

محدود بودن تعداد توکن های لایت کوین یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث شده تا شاهد افزایش قابل توجه قیمت این رمز ارز در بازار باشیم. در واقع این موضوع باعث شده تا میزان عرضه لایت کوین با محدودیت هایی همراه باشد و از این رو با افزایش تقاضا برای خرید آن شاهد افزایش قیمت این ارز دیجیتال نیز باشیم. البته با توجه به اینکه حداکثر میزان عرضه ممکن برای بیت کوین حدود ۲۱ میلیون توکن است به همین دلیل پیش بینی ها بر این است که لایت کوین در آینده می تواند به حدود یک چهارم قیمت بیت کوین در بازار برسد.

مزیت ها و ویژگی های ارز دیجیتال لایت کوین

یکی از مهمترین مباحثی که درباره شرایط لایت کوین باید به بررسی آن بپردازیم معرفی مزیت ها و ویژگی های این ارز دیجیتال است. دقت داشته باشید که ویژگی ها و مزیت های تعریف شده برای یک ارز دیجیتال را می توان به دو دسته ویژگی های عمومی و ویژگی های اختصاصی تقسیم کرد. به عنوان مثال یکی از ویژگی های عمومی و رایج برای اکثر رمز ارزها استفاده از آنها به عنوان گزینه‌ای برای پرداخت ها در سایت ها و فروشگاه های مختلفی است که لایت کوین نیز چنین شرایطی دارد. اما بسیار مهم است که شما بدانید که یک ارز دیجیتال به صورت اختصاصی برای چه شرایط و ویژگی هایی توسعه پیدا کرده و دلیل محبوبیت آن برای کدام یک از مزیت ها و ویژگی های آن است.

با توجه به اینکه مزیت ها و ویژگی های تعریف شده برای شبکه ارز دیجیتال لایت کوین را می توانید در سایت ها و مقالات مختلف مشاهده کنید، در این بخش سعی کرده ایم تا مجموعه کاملی از این ویژگی ها را به شما معرفی کنیم که دقت و شناخت آنها باعث می‌شود تا سرمایه‌ گذاری شما بر روی این رمز کاملاً آگاهانه باشد. به عنوان مثال اگر شما به دنبال سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال حوزه دیفای هستید حتماً باید بهترین های این حوزه را بشناسید و سرمایه های خود را به سمت آنها هدایت کنید. از این رو در این بخش نیز ویژگی ها و مزیت های تعریف شده برای لایت کوین را به صورت اختصاصی مطالعه کنید تا متناسب با هدف خود از سرمایه ‌گذاری در بازار نسبت به شرایط این ارز دیجیتال شناخت حاصل نمایید.

متن باز بودن

یکی از اولین ویژگی ها که بایستی برای لایت کوین به آن اشاره داشته باشیم متن باز بودن این رمز است که البته این ویژگی را لایت کوین از بیت کوین به ارث برده است. تمام کاربران آگاه و مسلط به برنامه نویسی بلاکچین ها می توانند کدنویسی صورت گرفته شده بر روی بلاکچین این ارز دیجیتال را مشاهده کرده و حتی برای رفع نواقص آن نیز اقدام نمایند. متن باز بودن یک پروژه می تواند یک مزیت و هم میتواند یک عیب برای شبکه در نظر گرفته شود. مزیت متن باز بودن این است که کاربران حرفه‌ای به کد شبکه دسترسی داشته و می‌توانند برای رفع نواقص و ایجاد شرایط بهتر در آن اقدام نمایند. عیب بزرگ متن باز بودن هم این است که رقبا می‌توانند از این طریق برای بررسی کد شبکه اقدام کرده و اقدام به راه اندازی شبکه هایی با شرایط بهتر اقدام کنند.

مقیاس پذیری و سرعت تراکنش ها

شاید اگر به زمان پیدایش لایت کوین برگردیم و شرایط مقیاس پذیری و سرعت انجام تراکنش ها در شبکه این ارز دیجیتال را با سایر شبکه های بلاکچین موجود را مورد بررسی و مقایسه قرار دهیم می توانیم لایت کوین را به عنوان یک پروژه عالی در نظر بگیریم. اما شایان ذکر است که در حال حاضر پیشرفت های بسیار زیادی در این زمینه در پروژه های بلاکچین جدید به وجود آمده و میزان مقیاس پذیری و سرعت انجام تراکنش ها در شبکه لایت کوین چندان قدرتمند محسوب نمی شود. حتی این موضوع را در حال حاضر می‌توان یکی از معایب بزرگ شبکه بلاک چین LTC نیز در نظر گرفت.

امنیت بالا

راه اندازی پروژه لایت کوین بر اساس الگوریتم اثبات کار بوده است. یکی از اصلی ترین مزیت های استفاده از این الگوریتم فعالیت کاربران بسیار زیاد برای استخراج ارز دیجیتال و همچنین تایید تراکنش ها در شبکه هستند که همین موضوع باعث شده تا امنیت قابل توجهی را برای بلاک چین لایت کوین متصور باشیم. در چنین پروژه هایی امنیت شبکه به صورت کامل به شرایط فعالیت ماینرها بستگی دارد و یکی از راههای نفوذ به شبکه نیز حمله ۵۱ درصدی خواهد بود که امر بسیار بعید و دور از انتظاری است و احتمال انجام چنین حملاتی برای پلتفرم لایت کوین نزدیک به صفر است.

قابلیت انتقال وجوه به صورت بین المللی بدون نیاز به احراز هویت

یکی از اصلی ترین و مهم ترین کاربرد هایی که شبکه بلاک چین لایت کوین از همان ابتدا به دنبال رسیدن به آن بود امکان انتقال وجوه در دورترین نقاط در سطح جهان بدون نیاز به احراز هویت و به صورت غیر متمرکز است. بلاک چین ارز دیجیتال شرایط را فراهم کرده تا کاربران بتوانند در کمترین زمان ممکن و با سرعت بسیار بالا هر حجمی از وجوه را در سرتاسر جهان انتقال داده و برای این منظور کمترین کارمزد ها نیز در نظر گرفته شده است. پیاده سازی غیر متمرکز شبکه ای ارز دیجیتال نیز باعث شده تا تمام این فرایند ها با امنیت بسیار بالایی انجام پذیرد.

کنترل حجم بالای تراکنش ها

یکی از نقاط ضعف بسیار چالش برانگیز که در شبکه برخی از رمز های خوب موجود در بازار نیز وجود دارد افزایش میزان کارمزد تراکنش ها در زمان افزایش حجم تراکنش ها و کاهش سرعت انجام آنها است. به بیان ساده تر وقتی شبکه چنین رمز ارزهای شلوغ می شود، هم شاهد افزایش کارمزدها در آنها هستیم و هم سرعت انجام تراکنش آن نیز در آنها به شدت کاهش پیدا میکند. شبکه بلاک چین لایت کوین شرایط فوق العاده ایده آلی را برای کنترل حجم بالای تراکنش ها در خود دارا است و افزایش حجم تراکنش ها به هیچ وجه اختلالی در سرعت یا بالا رفتن کارمزد آنها ایجاد نمیکند. به همین دلیل است که شبکه این ارز دیجیتال شرایط بسیار خوبی برای انتقال وجود به صورت بین المللی را فراهم کرده است.

معایب ارز دیجیتال لایت کوین چیست

در کنار مزیت ها و ویژگی های مثبتی که برای ارز دیجیتال لایت کوین مورد بررسی قرار دادیم لازم است تا معایب این ارز دیجیتال را نیز ارزیابی کنیم. البته معمولاً در مقالات مختلف خبری از معرفی معایب رمز ارزهای مختلف نیست و بیشتر مقالات به بررسی ویژگی ها و مزیت های یک ارز دیجیتال می پردازند. عدم بررسی معایب یک ارز دیجیتال باعث می‌شود تا شناخت شما نسبت به شرایط آن ناقص باشد. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید لازم است تا یک مثال بسیار ساده را با شما در میان بگذاریم.

فرض کنید شما به دنبال سرمایه گذاری بر روی ارز های دیجیتال حوزه متاورس هستید. اگر سایت کوین مارکت کپ را باز کرده و در فیلتر های موجود در سربرگ این سایت گزینه متاورس را انتخاب کنید، احتمالا شاهد لیست شدن بیش از ده ها گزینه مختلف خواهید بود. اما سوال اینجاست که آیا تمام این رمز ارز ها شرایط مناسب و ایده آل برای سرمایه گذاری را دارند و به اصطلاح یک ارز دیجیتال با ویژگی های خوب محسوب می شوند؟ مسلما پاسخ این پرسش خیر است. بررسی و ارزیابی معایب یک ارز دیجیتال دقیقاً از این نظر اهمیت دارد که شما می توانید به شرایط آن رمز در کلیت بازار نیز پی ببرید. به همین دلیل در این بخش سعی کرده ایم تا معایب ارز دیجیتال لایت کوین را به صورت تخصصی برای شما بررسی کنید تا بتوانید به شناخت کامل نسبت به شرایط این رمز ارز رسیده و سرمایه ‌گذاری خود را کاملا بهینه و استاندارد کنید.

یکی از مهمترین معایبی که برای لایت کوین می توانیم به آن اشاره داشته باشیم این است که فرایند ماینینگ در شبکه این ارز دیجیتال نیاز به صرف انرژی بسیار بالایی خواهد داشت. این امر باعث می‌شود تا صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست وارد شده و از این گذشته شاهد افزایش قابل توجه مصرف انرژی در سطح جهان باشیم. عیب بزرگی که شبکه بیت کوین نیز آن را دارا است.

میزان محبوبیت لایت کوین نیز هرگز به بیت کوین نرسیده و این رمز ارز به هیچ وجه نتوانسته تبدیل به جایگزینی برای بیت کوین شود.

چه چیزی ارز دیجیتال لایت کوین را منحصر به فرد می کند؟

شناخت اینکه چه چیزی یک ارز دیجیتال را منحصر به فرد کرده است می تواند اهمیت بسیار زیادی برای درک هرچه بهتر شرایط آن و همچنین مقایسه آن با سایر رمز ارزها داشته باشد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا اصلی‌ترین دلیل محبوبیت و منحصر به فرد بودن شبکه لایت کوین را نیز به شما معرفی کنیم. البته ویژگی ها و مزیت های مختلف را می‌توان برای این منظور معرفی کرد اما اصلی ترین گزینه برای شبکه این ارز دیجیتال امکان استفاده از آن برای نقل و انتقال بسیار سریع پول در تمام نقاط جهان آن هم با کارمزد های پایین است.

در حال حاضر فروشگاه های بسیار زیادی در سرتاسر جهان امکان استفاده کاربران خود از لایت کوین برای پرداخت هزینه ها را در نظر گرفته و این ارز دیجیتال از این نظر شرایط خوبی دارد. البته نباید کتمان کرد که در این زمینه لایت کوین بهترین گزینه در بازار ارز دیجیتال نیست و شبکه های با شرایط بهتر از آن نیز وجود دارد.

نحوه خرید ارز دیجیتال لایت کوین در ایران

ارز دیجیتال لایت کوین چیست

یکی از چالش های بسیار مهمی که کاربران ایرانی با آن روبرو هستند شرایط خرید ارز دیجیتال است. متاسفانه بسیاری از امکانات و آپشن های موجود برای کاربران خارجی در اختیار کاربران ایرانی بازار ارز دیجیتال قرار نگرفته و یا در صورت قرار گرفتن نیز با شرایط بسیار سختی همراه است. به همین دلیل لازم دانستیم تا نحوه خرید ارز دیجیتال لایت کوین در ایران را نیز برای شما تشریح کنیم تا اگر به دنبال سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال هستید این روش‌ها را شناخته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

شاید اگر در گذشته های دور به دنبال خرید این رمز ارز در بازار می‌رفتید گزینه های دیگری مانند امکان خرید مستقیم از فروشندگان را نیز در اختیار داشتید که در حال حاضر به هیچ وجه گزینه مناسبی نیست. در فرایند خرید مستقیم ارز دیجیتال لایت کوین شما می بایست از طرق مختلف فروشنده های ارز دیجیتال را پیدا کرده و با پرداخت مبلغ مورد نظر از آنها بخواهید تا مقدار لایت کوین مورد نظر شما را به کیف پول شما انتقال دهند. در این روش دیگر نیازی به پرداخت کارمزد های خرید ارز دیجیتال نخواهید داشت اما موضوع اینجاست که در حال حاضر کلاهبرداری های بسیار زیادی در این زمینه صورت می پذیرد و مجموعه کانون بورس به شدت شما را از این نحوه خرید این رمز ارز باز می دارد. در عوض دو روش دیگر برای خرید این ارز دیجیتال در دسترس است که شما بنا به شرایط مورد نظر خود می توانید از هر یک از این دو روش استفاده نمایید که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

خرید ارز دیجیتال لایت کوین در صرافی های داخلی

اولین راه حل برای خرید ارز دیجیتال لایت کوین برای کاربران ایرانی استفاده از خدمات صرافی های داخلی است. برای این منظور روند بسیار ساده ای پیش روی شما قرار دارد. تنها کافیست در یکی از صرافی های داخلی ارز دیجیتال حساب کاربری خود را باز کرده و بعد از واریز پول به حساب کاربری خود برای خرید لایت کوین اقدام کنید. از جمله مهمترین ویژگی ها و شرایط خرید این ارز دیجیتال از طریق خدمات یکی از انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

در این روش شما هم می توانید به صورت مستقیم ریال خود را به لایت کوین تبدیل کنید و هم امکان تبدیل ریال به ارز دیجیتال تتر و سپس خرید لایک کوین با استفاده از تتر را خواهید داشت.

در صورتی که به صورت مستقیم و از طریق بازار ریال به لایت کوین برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کنید احتمالاً تنها یک بار مجبور به پرداخت کارمزد خواهید بود. در صورتی که ابتدا ریال را به تتر تبدیل کرده و سپس برای خرید لایت کوین اقدام نمایید دوبار بایستی هزینه کارمزد خرید ارز دیجیتال را پرداخت کنید.

اگر از یکی از انواع صرافی معتبر ارز دیجیتال داخلی برای استفاده از این خدمات استفاده کنید مقدار کارمزد دریافت شده برای شما چندان قابل توجه نخواهد بود.

با توجه به اینکه خدمات صرافی های داخلی تحت تاثیر تحریم های بین المللی قرار ندارد در این روش اطمینان قابل توجهی پیشروی سرمایه گذاری شما قرار دارد اما به شرطی که از خدمات صرافی های معتبر و شناخته شده استفاده کنید.

اگر به دنبال خرید حجم قابل توجهی از لایت کوین هستید بهتر است سراغ صرافی های معتبر بروید که حجم معاملات لایت کوین در آنها بالاتر است.

قبل از اقدام به خرید این ارز دیجیتال حتماً مقدار کارمزد در نظر گرفته شده از سوی صرافی را در نظر بگیرید و سپس خرید خود را نهایی کنید.

برای کسانی که به دنبال نگهداری لایت کوین برای بازه های زمانی طولانی مدت چند هفته تا چند سال هستند خرید لایت کوین به صورت مستقیم با ریال می تواند گزینه مناسب تری باشد. زیرا با توجه به اینکه در این شرایط شما خیلی سریع به دنبال فروش ارز دیجیتال خود نیستید بنابراین نیازی به پیچیده تر کردن شرایط خرید و پرداخت کارمزد های بیشتر را نخواهید داشت.

خرید ارز دیجیتال لایت کوین در صرافی خارجی

دومین راه حل مناسب برای خرید ارز دیجیتال لایت کوین برای کاربران ایرانی استفاده از خدمات صرافی خارجی ارز دیجیتال است. در این روش شما هم میتوانید از انواع صرافی متمرکز ارز دیجیتال و هم از خدمات انواع صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال خارجی استفاده کرده و برای خرید لایت کوین اقدام کنید. مراحل خرید لایت کوین با استفاده از خدمات صرافی خارجی به شرح زیر است:

ابتدا باید در یکی از انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال حساب کاربری باز کرده و پول خود را وارد حساب کاربری خود در صرافی داخلی نمایید.

سپس باید پول خود را در حساب کاربری خود در صرافی داخلی به ارز دیجیتال تتر تبدیل کرده و تتر های خود را به کیف پول خود در صرافی خارجی انتقال دهید.

حالا شما می توانید با استفاده از بازار لایت کوین به تتر در پلتفرم صرافی خارجی مورد نظر خود برای خرید این ارز دیجیتال اقدام کنید.

در این روش خرید شما مجبور هستید چندین بار کارمزد خرید و انتقال ارز دیجیتال لایت کوین را پرداخت کنید که ممکن است هزینه های شما را افزایش دهد. از این رو بهتر است تنها در مواردی از این خدمات استفاده نمایید که به دنبال خرید و فروش کوتاه مدت لایت کوین و یا به اصطلاح نوسان گیری بر روی این ارز دیجیتال باشید.

بهترین کیف پول برای نگهداری از ارز دیجیتال لایت کوین چیست

کیف پول LTC

برای کسانی که به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت بر روی ارز دیجیتال لایت کوین هستند یکی از گزینه ها و شرایط انتخاب بهترین کیف پول برای این منظور است. انتخاب کیف پول اهمیت بسیار زیادی در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال داشته و اگر شما دقت کافی در این زمینه نداشته باشید ممکن است سرمایه گذاری خود را با چالش های بسیار سنگینی روبه‌رو سازید. مهمترین نکته برای انتخاب کیف پول مناسب برای نگهداری از لایت کوین امنیت است. شما بایستی در میان انواع کیف پول ارز دیجیتال از ایمن ترین آنها برای نگهداری از رمز ارز های مورد نظر خود استفاده کنید تا مانع از از دست رفتن آنها توسط افراد کلاهبردار شوید.

البته شرایط و گزینه‌های دیگری نیز برای انتخاب یک کیف پول مناسب می توانند اهمیت داشته باشد. به عنوان مثال امکان خرید و فروش در داخل کیف پول و یا هزینه های کم برای تهیه کیف پول مورد نظر از دیگر مواردی است که شما در انتخاب کیف پول مناسب برای نگهداری از لایت کوین باید به آن دقت داشته باشید. در حال حاضر بهترین گزینه ها برای این منظور به شرح زیر هستند:

 • کیف پول سخت افزاری لجر
 • کیف پول سخت افزاری ترزور
 • کیف پول نرم افزاری تراست ولت
 • کیف پول نرم افزاری متامسک
 • مث والت
 • سیف پال
 • اتمیک والت

تمام این کیف پول ها از نظر امنیت در شرایط مناسبی قرار دارد و استفاده از آن‌ها می‌تواند شرایط ایمنی لازم برای نگهداری از لایت کوین را برای شما ایجاد کند. البته برای تهیه و خرید انواع کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال نیاز به پرداخت هزینه‌هایی خواهید داشت که این موضوع به اهداف و شرایط سرمایه گذاری شما بستگی خواهد داشت.

آیا ارز دیجیتال لایت کوین گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری بلند مدت است؟

شاید اگر نخواهیم این مقاله را وارد یک چالش بزرگ کنیم در یک جمله باید ارز دیجیتال لایت کوین را گزینه مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت تعریف نماییم. مانند اکثر مقالات که معمولاً رمز ارزهای شناخته شده مانند لایت کوین را به عنوان یک گزینه مناسب و عالی برای سرمایه گذاری بلند مدت تعریف می نمایند نمی توانیم به همین سادگی چنین پیشنهادی را به شما ارائه کنیم. اما بیایید شرایط این رمز ارز را در مقایسه با سایر رمز ارز های موجود در بازار به صورت کاملاً منطقی برای یک سرمایه گذاری بلند مدت مورد ارزیابی قرار دهیم.

در وهله اول باید اشاره کنیم که از نظر میزان محبوبیت لایت کوین هرگز نتوانسته به محبوبیت رمز ارزهای مانند بیت کوین و اتریوم و حتی کاردانو برسد. این مهم باعث شده تا بسیاری از کارشناسان با این عقیده همراه شود که لایت کوین مورد استقبال و اقبال عمومی قرار نگرفته و این موضوع می تواند یک چالش بزرگ برای این ارز دیجیتال باشد.

بررسی گذشته قیمت لایت کوین نشان می‌دهد که این رمز ارز در حال حاضر پتانسیل رسیدن به قیمت های بالاتر و سوددهی قابل توجه را برای کاربران دارد اما نه برای همیشه و تا ابد.

در واقع اگر بخواهیم درباره یک سرمایه گذاری بلند مدت واقع بین باشیم ، لایت کوین را نمی توان جزء گزینه های برتر و عالی برای سرمایه گذاری بلند مدت در نظر گرفت. اما با این حال شواهد نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال حداقل در بازه های زمانی تا ۵ ساله می تواند پتانسیل سوددهی قابل توجهی داشته باشد و سرمایه های قابل توجهی نیز برای سرمایه گذاران خود ایجاد نماید. اما اگر قرار باشد روزی تنها رمز ارز های کاربردی و فوق العاده بازار باقی بمانند و سایر رمز ارزها از رده خارج شود لایت کوین نیز ممکن است چنین شرایطی را داشته باشد. زیرا در تمام قابلیت ها و ویژگی ها گزینه های بهتری نسبت به لایت کوین در بازار وجود دارد.

با توجه به این موضوع اگر بخواهیم یک توصیه سرمایه گذاری برای خریداران لایت کوین داشته باشیم، توصیه ما این است که تنها بخشی از سرمایه های خود را بر روی این ارز دیجیتال قرار داده و تمام سرمایه های خود را به آن معطوف نکنید. این مهم باعث می شود تا ریسک سرمایه گذاری شما به حداقل میزان ممکن برسد و از طرف دیگر امکان استفاده از پتانسیل سوددهی این ارز دیجیتال در آینده را نیز داشته باشید.

نکته بسیار مهمی که درباره امکان سرمایه گذاری بلند مدت بر روی لایت کوین باید به صورت مداوم مورد بررسی قرار گیرد، نحوه فعالیت تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال و ایجاد شرایط بهتر در شبکه آن در آینده است. به عنوان مثال ماه‌های گذشته شاهد آزمایش معاملات محرمانه در شبکه لایت کوین بودیم که می‌تواند یک فرایند مثبت برای ایجاد انگیزه در کاربران برای سرمایه گذاری برای این ارز دیجیتال باشد. اما همچنان این مهم برای این منظور کافی نبوده و لازم است تا تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال شرایط بهتری را نیز در نظر بگیرد.

در نهایت باید هشدار بدهیم که در صورتی که فرایند استخراج توکن های لایت کوین به حداکثر میزان ممکن رسیده و دیگر امکان سودآوری از طریق استخراج در شبکه این ارز دیجیتال وجود نداشته باشد ممکن است شاهد افت قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال باشیم. تا آن زمان سرمایه گذاری بر روی لایت کوین بی خطر و احتمالاً با پتانسیل سوددهی قابل توجه است. اما لازم است تا تیم توسعه دهنده حتماً راهکارهای مناسب برای برون رفت از چنین چالشی را در نظر بگیرد. در غیر این صورت احتمالاً لایت کوین می تواند تا ابد یک ارز دیجیتال خوب در بازار باشد.

آیا ارز دیجیتال لایت کوین گزینه مناسبی برای نوسان گیری است؟

یکی از مهمترین نکاتی که درباره ارز دیجیتال لایت کوین باید به بررسی آن بپردازیم این است که آیا این رمز از گزینه مناسبی برای نوسان گیری در بازه های زمانی کوتاه مدت است یا خیر؟ چه بخواهیم و چه نخواهیم در حال حاضر درصد قابل توجهی از کاربران ایرانی به دنبال سرمایه گذاری در رمز ارز ها در بازه های زمانی کوتاه مدت هستند. بازار فیوچرز ارز دیجیتال تبدیل به یکی از بهترین و جذاب ترین بازار ها برای سرمایه گذاری و رسیدن به سود های قابل توجه برای معامله گران ایرانی شده است. اما متاسفانه شاهد هستیم که درصد قابل توجهی از کاربران در انتخاب رمز ارز های مناسب برای نوسان گیری و ترید روزانه نیز با اشتباهاتی روبرو می شوند.

برای اینکه یک ارز دیجیتال شرایط مناسبی برای نوسان گیری داشته باشد حتماً باید ویژگی های خاصی را در آن بررسی نمایید. در مقاله آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال سعی کردیم تا این ویژگی ها را به صورت کامل برای شما تشریح نماییم. درباره لایت کوین با دقت به گزینه های زیر می توان تصمیم گیری آگاهانه ای در این باره نمود:

 • ارز دیجیتال لایت کوین یک رمز کاملاً شناخته شده و معروف است و کاربران بسیار زیادی در سطح بین المللی در حال انجام معامله بر روی این رمز ارز هستند.
 • حجم معاملات بسیار بالایی را برای لایت کوین در انواع صرافی ارز دیجیتال شاهد هستیم.
 • تعداد سکه های در نظر گرفته شده برای این ارز دیجیتال شرایط لازم برای انجام معاملات در حجم های بالا را برای کاربران فراهم کرده است.
 • لایت کوین به عنوان یکی از محبوب ترین رمز ارزهای موجود در بازار در لیست بسیاری از صرافی های خارجی و داخلی قرار گرفته و امکان خرید و فروش آن از طرق مختلف برای کاربران وجود دارد.
 • نوسانات روزانه قابل توجهی را نیز در قیمت لایت کوین شاهد هستیم که باعث میشود تا کاربران بتوانند حتی در بازه های زمانی کوتاه مدت به سود های قابل توجهی در انجام معامله روی این ارز دیجیتال برسند.

با توجه به این شرایط خوب، می‌توان به این نتیجه رسید که لایت کوین یکی از گزینه های مناسب برای نوسان گیری است و در حال حاضر نیز درصد قابل توجهی از معامله گران در بازار فیوچرز ارز دیجیتال از این رمز ارز برای انجام معاملات خود و کسب سود استفاده می نمایند.

چرا لایت کوین نمی تواند گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری باشد؟

هدف ما از قرار دادن این عنوان در این مقاله این نیست که لایت کوین را به عنوان یک گزینه نامناسب برای سرمایه گذاری تعریف کنیم. بلکه در این عنوان سعی ما بر این است تا شرایط سرمایه گذاری برای این ارز دیجیتال را به چالش بکشیم تا در نهایت سرمایه گذاری ما بر روی آن مطمئن تر شود. به همین دلیل در این بخش سعی داریم تا نکات و مواردی را به شما بیان کنیم که هرچند خیلی درباره لایت کوین رایج نیستند اما با این حال در آینده ممکن است چالش هایی را برای این ارز دیجیتال ایجاد کرده و سرمایه گذاری بر روی آن را با خطراتی همراه سازند.

یکی از این نکات در بالا نیز به صورت مختصر به آن اشاره کردیم به پایان یافتن توکن های لایت کوین برای استخراج است. اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم درصد قابل توجهی از میزان محبوبیت این ارز دیجیتال در بازار به دلیل امکان استخراج و رسیدن به سود از این طریق در شبکه آن است. اگر در روزی که تعداد توکن های استخراج شده این ارز دیجیتال با تعداد کل توکن های در نظر گرفته شده برای آن برابر شود تیم توسعه دهنده راهکار مناسبی را در نظر نگرفته باشد احتمالاً شبکه لایت کوین می تواند به فروپاشی نیز برسد.

نکته بعدی که سرمایه گذاری برای ارز دیجیتال لایت کوین را با چالش روبرو می سازد این است که در اکثر کاربرد های تعریف شده برای ارز دیجیتال شاهد روی کار آمدن گزینه های بهتری نیز در بازار هستیم. اگر من و شما از خود نپرسیم، احتمالاً سرمایه گذاران و شرکت‌های بزرگ فعال در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال همیشه از خود می‌پرسند که چرا روی شبکه های با پتانسیل بهتر سرمایه گذاری نکنیم.

یکی دیگر از چالش هایی که ذهن ما را درباره شرایط سرمایه گذاری برای ارز دیجیتال لایت کوین مشوش می نماید، دنباله روی کامل و همه جانبه این ارز دیجیتال از بیت کوین است. تجربه نشان داده که معمولاً چنین رمز ارزهایی در طولانی مدت نمی توانند در شرایط ایده آل باقی بمانند.

آموزش تحلیل و پیش بینی قیمت ارز دیجیتال لایت کوین

یکی از نکات بسیار مهم درباره شرایط هر کدام از رمز ارزهای موجود در بازار تحلیل و پیش بینی قیمت آنها و البته سرمایه‌ گذاری در آن ها به صورت کاملا آگاهانه است. شما نیز به عنوان یک کاربر آگاه و مطلع اگر به دنبال سرمایه گذاری ایده آل بر روی بازار ارز دیجیتال هستید، حتما باید با روش های تحلیل و پیش بینی قیمت رمز ارزهای مختلف آشنا شوید. برای تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین دو روش مختلف و رایج وجود دارد که با استفاده از هر کدام از این روش ها می توانید شرایط این ارز دیجیتال را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده و در نهایت برای سرمایه گذاری بر روی آن تصمیم گیری کنید.

شایان ذکر است که کاربرانی که با نکات ویژه و اصلی تحلیل و پیش بینی قیمت رمز ارزها آشنا شده و به تجربیات خوبی در این باره دست یافته باشند می توانند با یک سرمایه گذاری درست و بهینه مسیر موفقیت را در معاملات در بازار ارز دیجیتال دنبال نمایند. از این رو شرکت در دوره ارز دیجیتال و آموزش روش های تحلیل قیمت لایت کوین را می بایست به عنوان یک مسیر برای رسیدن به موفقیت قابل توجه در نظر بگیرید. به جد توصیه می‌کنیم که اگر تصمیم به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال و خرید رمز ارزهای مختلف مانند لایت کوین را دارید حتماً در دوره آموزش ارز دیجیتال شرکت کرده و همچنین مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال را نیز مرور کنید. در غیر این صورت سرمایه گذاری در این بازار می تواند چالش های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته و باعث بروز مشکلات و ضرر های سنگینی در سرمایه های شما نیز شود.

تحلیل فاندامنتال قیمت لایت کوین

اولین روش برای تحلیل و پیش بینی قیمت لایت کوین استفاده از ترفندهای تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال است. در فرایند تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال شما می بایست ویژگی ها و شرایط رمز ارز مورد نظر خود را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده و درباره سرمایه گذاری بر روی آن تصمیم گیری کنید. این روش بیشتر برای بررسی شرایط رمز ارزها برای سرمایه گذاری طولانی‌مدت مناسب است و برای سرمایه گذاری کوتاه مدت و نوسان گیری معمولاً کاربرد ندارد. در مقاله آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال سعی کرده ایم تا ترفند های لازم برای این روش بررسی و تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال را با شما در میان بگذاریم که با استفاده از این مقاله می توانید برای تحلیل فاندامنتال قیمت لایت کوین نیز اقدام کنید.

تحلیل فاندامنتال قیمت لایت کوین شرایط زیر را درباره این ارز دیجیتال بیان می کند:

 • در قدم اول یادآوری کنیم که یک ارز دیجیتال معروف و محبوب است و به همین دلیل سرمایه گذاری بر روی آن ریسک قابل ملاحظه ای نخواهد داشت.
 • همچنین تا زمانی که استخراج لایت کوین به پایان نرسیده، پتانسیل سوددهی قابل توجهی را نیز در آن شاهد هستیم.
 • این ارز دیجیتال در لیست بهترین صرافی های جهان تعریف شده است.
 • تیم توسعه دهنده آن رزومه مناسبی دارد.
 • اهداف خاص و عالی برای آن در نظر گرفته شده است.
 • لایت کوین دارای قابلیت های به خصوصی است.
 • این رمز ارز پشتیبانی خوبی دارد و هر ساله شاهد به روز رسانی هایی در شبکه آن هستیم.

تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین

همچنین شما میتوانید از آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نیز برای بررسی شرایط و پیش بینی قیمت لایت کوین استفاده نمایید. در این روش شما نیاز به بررسی شرایط این ارز دیجیتال نداشته و تنها با بررسی نمودار قیمت لایت کوین می توانید برای تحلیل و پیش بینی قیمت آن اقدام نمایید. استراتژی ها و تکنیک های بسیار مختلفی برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال تعریف شده که شما با استفاده از آنها میتوانید بررسی کاملی بر روی روند ارز دیجیتال مورد نظر خود داشته و در نهایت بهترین نقاط برای خرید و البته فروش و رسیدن به سود را در آنها پیدا کنید.

در تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین می بایست نمودار قیمت ارز دیجیتال را در تایم فریم های مختلف مورد بررسی قرار دهید. تجربه نشان داده که قیمت لایت کوین بر اساس استراتژی های مختلف تکنیکالی نوسان کرده و با دقت به این استراتژی‌ها و البته داشتن تجربه کافی برای استفاده از آنها به راحتی می توانید قیمت این ارز دیجیتال را برای بازه های زمانی مختلف پیش بینی و تحلیل کنید. همچنین لازم به یادآوری است که برای نوسان گیری از لایت کوین و خرید این ارز دیجیتال در بازه های زمانی کوتاه مدت حتما می بایست از تحلیل تکنیکال کمک بگیرید.

آینده ارز دیجیتال لایت کوین چه خواهد شد؟

آینده لایت کوین

نوبت به این رسیده که آینده ارز دیجیتال لایت کوین را نیز با شما در میان بگذاریم و شرایط ارز دیجیتال را در چند سال آینده تجزیه و تحلیل کنیم. در طول مقاله و در برندهای مختلف سعی کردیم تا در این باره کاملاً واقع بین باشیم و خیلی برای لایت کوین و سرمایه گذاری بر روی آن خیال پردازی نکنیم. اگر بخواهیم این سوال را به صورت دقیق پاسخ دهیم که آینده ارز دیجیتال لایت کوین چیست و چه شرایطی در سال‌های آینده برای این ارز دیجیتال پیش خواهد آمد، در قدم اول لازم است تا این آینده را تقسیم بندی نماییم.

به عنوان مثال اگر بخواهیم آینده لایت کوین را برای حدود دو تا سه سال آینده مورد بررسی قرار دهیم احتمال رشد های قابل توجه و حتی رسیدن به قیمتهای حدود ۱۵۰ دلار را نیز می توانیم برای آن متصور باشیم. حتی در صورت رشد قابل توجه قیمت بیت کوین امکان رسیدن دوباره قیمت لایت کوین به اوج قیمتی خود یعنی در حدود ۳۵۰ دلار نیز امر بعیدی نخواهد بود.

اما اگر بخواهیم آینده این ارز دیجیتال را برای ۱۰ سال آینده مورد بررسی قرار دهیم چندان نمی توان آینده درخشانی را برای این ارز دیجیتال در نظر گرفت. به همین دلیل است که خیلی از سرمایه گذاران بزرگ سرمایه گذاری بر روی لایت کوین را چندان مهم نمی دانند و توصیه ای نیز برای این امر ندارند. واقعیت این است که در میان رمز ارز های فوق العاده محبوب و هیجان انگیز موجود در بازار لایت کوین حرف های زیادی برای گفتن نداشته و کوچکترین سهل انگاری در شبکه ای ارز دیجیتال نیز ممکن است حتی زمینه‌ساز نابودی کامل آن نیز شود. از این رو توصیه می کنیم که شبکه ارز دیجیتال را به صورت مداوم مورد بررسی قرار داده و حتماً تمام جوانب احتیاط را برای سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال در نظر بگیرید. همچنین به دید سرمایه‌گذاری نیز توصیه می‌کنیم که در صورت رسیدن به سود های قابل توجه در فرآیند سرمایه گذاری بر روی لایت کوین حتماً اصل سرمایه خود را از بازار خارج کرده و یا حتی بخشی از سود را نیز از شبکه این ارز دیجیتال انتقال دهید.

آیا ارز دیجیتال لایت کوین قابل استخراج است؟

قابل استخراج بودن یکی از ویژگی های است که برای بسیاری از رمز ارزها در بازار وجود دارد. قابلیت استخراج برای رمز ارزها هم دارای مزیت ها مختلفی است و هم برای کاربران شبکه نیز وضعیت های قابل توجهی را ایجاد می نماید. قابلیت استخراج باعث می‌شود تا بسیاری از کاربران برای رسیدن به سود های قابل توجه برای این منظور اقدام کرده و فعالیت آنها در شبکه نیز باعث بالا رفتن امنیت شبکه می شود. شبکه بلاک چین لایت کوین دقیقاً مانند شبکه بلاک چین بیت کوین با پروتکل اثبات انجام کار (PoW) راه اندازی شده است و به همین دلیل امکان استخراج آن نیز وجود دارد.

بر خلاف بیت کوین که از الگوریتم SHA-256 در شبکه خود استفاده می نماید الگوریتم استخراج لایت کوین Scrypt است. این مهم باعث شده تا هم امنیت شبکه لایت کوین افزایش پیدا نماید و هم امکان استخراج آن با دستگاه های ضعیف تر نسبت به دستگاه های لازم برای استخراج بیت کوین نیز باشد. در حال حاضر برای استخراج بیت کوین حتماً باید از دستگاه های اسیک قدرتمند استفاده نمایید اما برای استخراج لایت کوین علاوه بر این دستگاه ها می توان از کارت های گرافیک قدرتمند نیز استفاده کرد.

تاکنون حدود ۷۱.۴ میلیون از کل توکن های لایت کوین استخراج شده و حدود ۱۲.۶ میلیون از توکن های آن برای استخراج در دسترس هستند. البته شایان ذکر است که استخراج ارز دیجیتال فرآیند کاملا حرفه ای بوده و برای استفاده از این روش سرمایه گذاری در بازار حتما باید آموزش‌های لازم در این باره را پشت سر بگذارید.

آیا پروژه لایت کوین (LTC) می تواند اسکم و کلاهبرداری باشد؟

یکی از نکات و البته چالش های بسیار مهمی که برای کاربران در بازار ارز دیجیتال مطرح است، بررسی شرایط ارز دیجیتال های مختلف از نظر کلاهبرداری بودن و یا اسکم بودن است. در بازار ارز دیجیتال به شدت رایج شده که خیلی از افراد با توسعه رمز ارزهای مختلف اقدام به جمع آوری سرمایه های قابل توجه کرده و در نهایت با یک دارایی بسیار زیاد بازار را ترک می نمایند و در این به سرمایه گذاران آن رمز ارزها چیزی جز از دست دادن سرمایه ها را نخواهند دید. در این بین ارزهای دیجیتال را می توان به دو دسته مختلف تقسیم کرد که در دسته اول تشخیص کلاهبرداری بودن آنها بسیار ساده است و شما با یک بررسی ساده می توانید به این موضوع پی ببرید.

اما شایان ذکر است که رمز ارز های زیادی نیز وجود دارند که پروژه آنها شباهت های خاصی به پروژه های کلاهبرداری نداشته و تشخیص کلاهبرداری بودن آنها نیز به این سادگی‌ها نخواهد بود. لایت کوین در حال حاضر هیچ نشانه ای به عنوان یک پروژه کلاهبرداری و اسکم ندارد. اکثر ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب را میتوان در شبکه لایت کوین مشاهده کرد. از این رو خیلی نمی‌توان لایت کوین را به عنوان یک ارز دیجیتال کلاهبرداری معرفی کرد. اما تجربه نشان داده که هیچ چیزی در بازار ارز دیجیتال قابل پیش بینی دقیق و صددرصدی نیست و اگر در آینده رمز ارزی مانند لایت کوین نیز به عنوان یک پروژه کلاهبرداری معرفی شود چندان چیز بعیدی نخواهد بود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال سرمایه گذاری و خرید لایت کوین هستید حتماً از تکنیکهای مدیریت سرمایه استفاده کرده و تمام سرمایه های خود را روی این ارز دیجیتال قرار ندهید.

حتما بخوانید: بیت کوین کش چیست؟

کلام آخر


اکنون به‌خوبی می‌دانید که ارز دیجیتال لایت کوین چیست و چه ویژگی هایی دارد. با شناخت کامل شرایط رمز ارز لایت کوین سرمایه گذاری برای ارز دیجیتال یک تصمیم کاملاً آگاهانه از سوی شما خواهد بود و مسئولیت این تصمیم نیز به عهده خود شما است. اگر شما آموزش های لازم برای تحلیل و پیش بینی قیمت ارز دیجیتال را پشت سر نگذاشته و تکنیک های لازم برای منظور را در ذهن دارید عملاً سرمایه گذاری شما می تواند با ریسک بسیار زیادی همراه باشد. در صورت سپری کردن دوره ارز دیجیتال و حالا با شناخت کامل شرایط لایت کوین انتخاب برای خرید این ارز دیجیتال برای شما ساده تر خواهد بود.

در انتها لازم دانستیم تا یک نکته بسیار مهم سرمایه‌گذاری را نیز با شما در میان بگذاریم که اتفاقاً برای خرید لایت کوین می تواند بسیار مشکل گشا باشد. به عنوان یک اصل مهم اقتصادی شما می بایست سرمایه های خود را به بخش های مختلف تقسیم کرده و برای خرید رمز ارز های مختلف از آن استفاده کنید. در واقع این تصمیم که شما با تمام سرمایه در دسترس خود برای خرید لایت کوین اقدام کنید به هیچ وجه نمی تواند یک تصمیم درست سرمایه گذاری برای شما باشد. با توجه به این موضوع توصیه می‌کنیم که حتماً اگر به دنبال خرید لایت کوین و سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال هستید بخشی از سرمایه های خود را روی آن قرار داده و با سایر بخشهای سرمایه‌های در دسترس خود به دنبال خرید سایر رمز ارزها بروید. در انتهای این مقاله نیز می توانید چالش های خود را درباره شرایط لایت کوین و سرمایه گذاری بر روی آن با ما و سایر کاربران در میان گذاشته و از این طریق از تجربیات دیگران نیز برای خرید این ارز دیجیتال استفاده کنید.

برای کسب مهارت های لازم برای سرمایه گذاری در بازار کریپتو می توانید در دوره ارز دیجیتال شرکت کرده و یا در صورت نداشتن فرصت کافی برای دوره حضوری، پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال را خریداری و از آن استفاده کنید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: