لوگو کانون بورس

ارز دیجیتال کاردانو (Cardano) چیست؟

ارز دیجیتال کاردانو چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۱۱ از ۵۰ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

ارز دیجیتال کاردانو چیست و چرا باید روی ارز آدا سرمایه گذاری کنیم؟ در ادامه مقالات معرفی ارز دیجیتال و آموزش رایگان ارز دیجیتال در این مقاله به تشریح نکات مربوط هب ارز کاردانو می پردازیم. علاقمندان به دوره ارز دیجیتال و آموزش معاملات این ارزها در این مقاله می توانند با یکی از بهترین رمز ارزهای حال حاضر جهان آشنا شوند. شنیدن جذابیت های کاردانو می تواند ذهن شما را به شدت درگیر خود نماید.

راهنمای مطالعه نمایش

ارز دیجیتال کاردانو چیست

کاردانو یک پروژه بلاک چین و رمزنگاری عمومی غیرمتمرکز است که کاملاً منبع باز است. همین قدر که بدانید ارز دیجیتال چیست می توانید ارز ADA را گزینه خوبی برای معرفی در این بازار در نظر بگیرید. کاردانو در حال توسعه یک بستر قراردادی هوشمند است که سعی در ارائه ویژگی های پیشرفته تر از هر پروتکل قبلی دارد. این اولین پلت فرم بلاکچین است که ابتدا از یک فلسفه علمی و یک رویکرد تحقیق محور تکامل می یابد.

ارز دیجیتال کاردانو چیست

تیم توسعه متشکل از یک گروه بزرگ جهانی از مهندسان و محققان خبره است. پلت فرم ارز دیجیتال کاردانو  یک روش موثر برای اعتبار سنجی معاملات بدون هزینه انرژی است. پلت فرم کاردانو  توسط بهترین توسعه دهندگان، مهندسان و محققان ساخته شده است تا به یکی از بهترین سیستم عامل ها تبدیل شود.

کاردانو فقط یک پلتفرم نرم افزاری است و هیچ گونه حمایت مالی مستقل یا بررسی مادی از دارایی های بلاکچین، ارز دیجیتال، ارز رمزنگاری شده یا سرمایه های مرتبط را انجام نمی دهد. شما کاملاً مسئول ارزیابی سرمایه گذاری خود هستید، دارایی های بلاکچین را بر اساس صلاحدید خود مبادله می کنید و کلیه تصمیمات خود را در مورد مبادله دارایی های بلاکچین با کاردانو بر عهده دارید.

ارز کاردانو چیست

توکن ارز دیجیتال کاردانو یک پروژه بلاکچین غیرمتمرکز و ارز دیجیتال به نام (ADA) است. کاردانو یک بستر قرارداد هوشمند، مشابه اتریوم با تمرکز اصلی بر امنیت معاملات است. این اولین پروژه بلاکچین است که از نقطه نظر علمی طراحی شده است.

تیم کاردانو با برخی از بهترین دانشگاه های جهان مانند دانشگاه ادینبورگ و موسسه فناوری توکیو همکاری کرده است تا اطمینان حاصل شود که سیستم عامل آنها بر اساس تحقیقات حسابرسی شده توسط همکاران ساخته شده است.

بنیانگذار ارز کاردانو کیست؟

ارز دیجیتال کاردانو توسط چارلز هاسکینسون تاسیس شد، او یکی از بنیانگذاران پروژه Ethereum در کنار Vitalik Buterin است که حتی برای مدت کوتاهی نقش “مدیرعامل Ethereum” را بر عهده گرفت.

ارز دیجیتال کاردانو چیست

این رابطه دوام نیاورد، به دلیل اینکه بوترین می خواست Ethereum به عنوان یک پروژه منبع باز و غیرانتفاعی باقی بماند، در حالی که هاسکینسون می خواست Ethereum را به یک تجارت تبدیل کند.  پس از یک دوره مذاکره، از هاسکینسون خواسته شد که پروژه را ترک کند و توسعه Ethereum، تحت یک بنیاد غیرانتفاعی، طبق قوانین سوئیس، ساختار یافته باقی ماند. بنابراین هاسکینسون تصمیم گرفت تا پروژه بلاکچین خود را بررسی کند.

وی مدیرعامل IOHK، شرکتی که بلاکچین کاردانو را ساخته است، می باشد. هوسکینسون گفته است که او از سال ۲۰۱۱ درگیر ارز رمزنگاری شده است و سابقه زیادی در استخراج بیت کوین دارد . وی توضیح داد که اولین مشارکت حرفه ای وی در ارزهای رمزپایه در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاده است، زمانی که او یک دوره آموزشی در مورد بیت کوین برگزار کرد که در پایان با ۸۰،۰۰۰ دانش آموز برگزار شد.

هوسکینسون علاوه بر اینکه یک کارآفرین فناوری است، ریاضیدان نیز هست. در سال ۲۰۲۰، شرکت فناوری وی ADA 500000 دلار به آزمایشگاه تحقیق و توسعه Blockchain دانشگاه وایومینگ کمک کرد

تیم ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو از سه شرکت تشکیل شده است که هر یک از آنها نقش مشخصی در پروژه دارند:

اولین شرکت IOHK، شرکت فناوری و مهندسی است که توسط مدیر عامل سابق Ethereum چارلز هاسکینسون رهبری می شود. IOHK برای طراحی، ساخت و نگهداری پلت فرم Cardano تا سال ۲۰۲۰ قرارداد بسته است.

سپس بنیاد کاردانو، که یک سازمان غیرانتفاعی و اکوسیستم و جامعه محافظ کاردانو در سوئیس است. این کار بر روی کار با دولت ها و نهادهای نظارتی و همچنین ایجاد مشارکت استراتژیک با شرکت ها و سایر پروژه های منبع باز برای افزایش تصویب جهانی این فناوری متمرکز است.

سومین شرکت Emurgo است که برای ادغام، توسعه و حمایت از شرکت هایی که می خواهند از بلاکچین غیرمتمرکز کاردانو استفاده کنند، تشکیل شده است.

رقبای ارز دیجیتال کاردانو

مقایسه کاردانو

کاردانو به طور واضح مجبور به رقابت با فناوری های قبلی بلاکچین مانند بیت کوین و اتریوم است. در حالی که کاردانو به دلیل جدید بودن هنوز در مقابل عموم مردم نسبتاً مرموز است. چالش بزرگ پیش روی آن اکنون ساختن نوعی فناوری بی عیب و نقص است که کاری بسیار طولانی است و در این راستا تعداد زیادی از متخصصان تلاش می کنند. با این وجود چندین سال طول می کشد تا تمام ویژگی هایی که تیم قصد دارد به آن برسد برای راه اندازی آماده شود.

توکن کاردانو چه زمانی ظاهر شد؟

سکه کاردانو در اکتبر ۲۰۱۷ پدید آمد و اولین بلاکچینی بود که از یک فلسفه عملی و رویکرد تحقیقاتی با هدف ایجاد انقلابی در قراردادهای هوشمند و ارائه بسترهای پیشرفته تر، توسعه یافته است.

آینده ارز دیجیتال کاردانو

نمودار فوق نشان دهنده تغییرات قیمتی ADA  به صورت هفتگی می باشد.

تاریخچه قیمت ارز دیجیتال کاردانو

 • ارز دیجیتال کاردانو در تاریخ ۱ اکتبر ۲۰۱۷ با قیمت ۰.۰۲ دلار وارد بازار شد. قیمت کلی ماه نوامبر نیز تقریباً همین مقدار بود.
 • سپس در ۲۸ نوامبر به ۱۰ سنت رسید.
 • سپس قیمت کاردانو به رشد خود ادامه داد.
 • در حالی که ماه آخر سال ۲۰۱۷ یک دوره گسترش بازار ارزهای رمزنگاری شده بود، کاردانو در آن دوره رشد چندانی نداشت. با پایان ماه دسامبر، قیمت ها سر به فلک کشید و در ۳ ژانویه ناگهان به ۱.۰۹ دلار رسید.
 • در ۸ ژانویه، کاردانو به زیر ۱ دلار سقوط کرد. برای بقیه ماه ژانویه، قیمت ارز دیجیتال کاردانو بین ۶۰ سنت تا ۸۰ سنت در نوسان بود.
 • زمستان رمزنگاری فرا رسید و حتی رویدادهای برجسته ای مانند فهرست در HitBTC رشد سکه های کاردانو را تحریک نکرد. برعکس، در ماه فوریه ارزش آن به زیر ۰.۵ دلار رسید. قیمت ها در طول ماه بالا و پایین شد. در مقطعی حتی به کمتر از ۰.۳ دلار هم رسید.
 • در ماه مارس، قیمت ها در اواسط ماه به پایین ترین سطح خود رسیدند و به ۰.۱۲۷ دلار رسیدند. این روند نزولی همزمان با کاهش بازار کل رمزنگاری ها بود. قیمت بیت کوین نیز در آن زمان رو به کاهش بود.
 • در نیمه دوم ماه مارس و هفته اول آوریل، قیمت های ADA بیشتر بین ۱۰ سنت و ۲۰ سنت در نوسان بود.
 • در اواسط آوریل، سکه بالاتر از ۰.۲ دلار رشد کرد و بعدا به ۰.۳۸ دلار رسید.
 • در اواسط ماه مه، قیمت کاردانو در فواصل ۲۳ سنت و ۳۸ سنت در حال بالا و پایین رفتن بود.

دو دلیل عمده برای این افزایش وجود داشت: اول از همه، قیمت بیت کوین هر روز در حال افزایش بود. طبق معمول، قیمت رهبر مطلق در بازار ارزهای رمزپایه بر روند اکثر سکه های دیگر تأثیر گذار است. دلیل دوم این است که دو مبادله بزرگ در ماه آوریل ( توسط نانس و هووبی)  به لیست اضافه شده بود. شاید به همین دلیل بود که کاردانو در آن دوره کمی زودتر از بیت کوین شروع به رشد کرد.

 • برای بقیه ماه، قیمت از ۱۱ ماه مه همیشه زیر ۳۰ سنت بود.
 • بر اساس قیمت BTC، کاردانو در تابستان ۲۰۱۸ به ۰.۱۱ دلار رسید. ارزش بیشتری را از دست داد.
 • به طور کلی، قیمت ارز دیجیتال کاردانو در هر ماه بیشتر اوقات ۰.۱۵ دلار بود.
 • بیت کوین در ماه جولای بهبودی کوتاه مدت را نشان داد، اما برای کاردانو کارایی نداشت. از آنجا که قیمت BTC در طی یک دوره زمانی به طور محسوسی کاهش یافت، ADA برای ادامه کار در اواخر ماه بعد نمی توانست رشد کند و تا ۰.۰۳۴ دلار کاهش یافت. در ماه دسامبر، قیمت ADA به پایین ترین قیمت یعنی ۰.۰۲۷ دلار رسید و در پایان سال به طور ناگهانی شروع به افزایش کرد.
 • در طول ژانویه ۲۰۱۹، قیمت سکه های کاردانو تقریبا ثابت بود – کمی بیش از ۰.۰۴ دلار. جالب اینجاست که بهبود نسبی ADA این بار با روند مثبت btc همزمان نشده است. زیرا بیت کوین در آن دوره کاهش یافته است. بیت کوین تا اوایل آوریل نسبتاً پایدار (و کم) بود و کاردانو بتدریج در تمام آن مدت افزایش یافت.
 • در ماه مه، قیمت به ۰.۰۸ دلار بازگشت. قیمت ها در ماه ژوئن کمی بیشتر بود، بیشتر در حدود ۰.۰۹ دلار. چندین بار، قیمت نیز به ۰.۱ دلار رسید، اما هر بار کوتاه مدت سقوط کرد.
 • اوضاع در ماه جولای تغییر کرد، ارز دیجیتال کاردانو حتی به زیر ۰.۰۷ دلار رسید. در آگوست-سپتامبر، قیمت نزدیک به ۵ سنت بود. این واقعیت که کاردانو در BKEX درج شده بود هم، قیمت را افزایش نداد. در پاییز، قیمت از ۰.۰۵۴ دلار به بالاترین از پایین ترین سطح یعنی از ۰.۰۳۶ دلار به ۴ سنت رسید. با شروع زمستان، قیمت در حدود ۰.۰۴ دلار بود و به نظر نمی رسید که رشد کند.
 • قیمت ها در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ تقریبا ثابت بودند.
 • ارزش ارز دیجیتال کاردانو در آن ماه حدود ۰.۳۵ دلار بود. سپس قیمت ADA همزمان با افزایش قیمت BTC شروع به افزایش کرد.
 • در طول ماه آوریل، قیمت دوباره از ۰.۰۳ دلار به ۰.۰۳۵ دلار رسید. در تاریخ ۳۰ آوریل به ۰.۰۵ دلار رسید. از آن زمان، قیمت افزایش یافته و تا ۲۲ دسامبر به ۱۵ سنت رسیده است.
 • در ژانویه ۲۰۲۱، قیمت دو برابر شد و به مرز ۳۵ سنت رسید. کل بازار رمزنگاری بالهای خود را باز کرده و قیمت بسیاری از سکه ها به سرعت در حال افزایش است.
 • ارز دیجیتال کاردانو یکی از برندگان برتر سکه ها با بیشترین سقف بازار بود. در ماه فوریه، قیمت ADA در حال حاضر بالاتر از مارک ۱ دلار بود. در اول آوریل ۲۰۲۱، کاردانو پنجمین سکه با سرمایه بازار (بیش از ۳۹ میلیارد دلار) است با قیمت ۱.۲۲ دلار.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو در مقایسه با زنجیره های دیگر با اندازه مشابه نشان می دهد که ارزش بازار فعلی می تواند تا حدودی دو برابر آنچه باید تخمین زده شود، باشد.

با این حال، به روزرسانی اخیر شبکه اصلی شلی می تواند عاملی باشد که این مسئله را حل می کند و به افزایش سودمندی و استفاده از بلاکچین کمک می کند.

تحلیل کاردانو

بدون شک، ADA دارای جامعه و سرمایه گذاران قوی تری نسبت به سایر علائم است، که این خود دلیل افزایش ارزش آن است.

واحد پول کاردانو، با وجود حرکت نزولی نسبت به جهش شدید در ماه فوریه، در مجموع تاکنون موفق شده است که بالاترین سطح ۱ دلار را تثبیت کند. همچنین یک پیشرفت کیفی وجود دارد، که یک عامل قدرت برای واحد پول ارز دیجیتال کاردانو محسوب می‌شود که اخیراً افشا شده است، این است که شبکه کاردانو به یک اصل کاملاً غیرمتمرکز تبدیل شده است، یعنی طبق گفته کارشناسان ۱۰۰٪ غیرمتمرکز شده است، که احتمال تأثیرگذاری حملات به شبکه را کاهش می دهد.

بنابراین ارز دیجیتال کاردانو مرحله اول را در جهت تمرکززدایی کامل، یعنی عدم تمرکز تولید بلوک ها، به پایان رسانده است و بنابراین دو مرحله دیگر نیز برای دستیابی به تمرکززدایی کامل دارد که عبارتند از: عدم تمرکز حاکمیت و عدم تمرکز شبکه و در نتیجه کاردانو اکنون خود را به عنوان جایگزینی قوی برای برخی از نگرانی هایی که سایر ارزهای دیجیتالی را برای سرمایه گذاران رنج می دهد، نشان می دهد.

شاخص قیمت کاردانو چیست و چگونه محاسبه می شود؟

شاخص قیمت کاردانو Cointelegraph  میانگین معیار قیمتهاست که داده های مربوط به حدود ۳۰ صرافی برجسته ارز رمزنگاری شده را جمع آوری می کند. شاخص قیمت کاردانو حجم آنلاین کاردانو را که مرتبا  به روز می شود با بالاترین و کمترین قیمت طی ۲۴ ساعت گذشته نشان می دهد.

همچنین شامل پویایی شاخص قیمت به صورت روزانه هفتگی و ماهانه است. همچنین شامل قیمت و حجم تاریخی است، که یک صفحه گسترده است که شامل تنظیمات دستی تنظیم شده برای فواصل زمانی است که تغییرات تاریخی قیمت و حجم کلی را در بازه زمانی مشخص شده نشان می دهد. تمام قیمت ها را می توان با دلار آمریکا، یورو، پوند، استرلینگ، ین و روبل مقایسه کرد.

استخراج Cardano (ADA) چگونه انجام می شود؟

پیش بینی قیمت کاردانو

استخراج Cardano (ADA) با سیستمی که ما از سایر ارزهای رمزپایه عادت کرده ایم انجام نمی شود. مانند استخراج بیت کوین، استخراج با مصرف برق با دستگاه خاصی امکان پذیر نیست.

سیستم استخراج Cardano به شرح زیر عمل می کند:

شما مقداری مانده Cardano را در کیف پول Cardano خود، که مناسب این معامله است، بارگذاری می کنید و با درصد مشخصی از موجودی شما، کاردانو شما را سود می دهد. این سیستم با روش Proof of Stake ساخته شده است.

برای استخراج ارز دیجیتال کاردانو نیازی به دستگاه ماین مخصوص یا مصرف برق نیست. شما متناسب با موجودی خود در کیف پول کاردانو، پاداش دریافت می کنید و بنابراین سیستم می تواند بدون کاسته شدن سرعت عمل، در مقایسه با سایر انواع استخراج، کار خود را بدون کند شدن سرعت ادامه دهد.

آینده ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو یک پروژه جاه طلبانه است که به بسیاری از موانع موجود در صنعت Crypto می پردازد. پس از رنج بردن از نقص امنیتی در Ethereum از طریق هک DAO و خرابی های بسیاری در آخرین کیف پول آن، دیدن کاردانو با دقت بررسی کدها و اقدامات امنیتی که از قبل انجام داده اند، بسیار جالب است. آینده ارز دیجیتال کاردانو می تواند بسیار روشن باشد.

مزایای ارز دیجیتال کاردانو

کاردانو یک پروژه واقعا جالب است که توسط یک تیم خوب از توسعه دهندگان ایجاد شده است و آنها یک نقشه راه مشخص دارند. تلاش آنها برای ارائه بهترین ارز رمزپایه نیست، بلکه ارائه چیزی متفاوت از دیگران است. علاوه بر این، یکی از اهداف اصلی کاردانو کمک به گسترش شرکت ها و موسسات مختلف است.

قیمت کاردانو

از دیگر مزایای کاردانو عبارتند از:

۱.انعطاف پذیری در معامله، سرعت لازم را در معاملات فراهم می آورد.

 1. خدمات بسیاری را به شرکت های سرمایه گذاری برجسته ارائه می دهد.
 2. با رمزگذاری نام فرستنده و گیرنده، از محرمانه بودن و محافظت کامل از فروشندگان آن اطمینان می یابد.
 3. امکان دستکاری یا تقلب در هنگام معامله با ارز کاردانو (ADA) وجود ندارد.

۵.با ذخیره ADA در کیف پول رمزنگاری، مقداری ADA جدید کسب می کنید.

۶.امکان انتقال ADA بین کیف پول ها بدون وابستگی به محدودیت های جغرافیایی.

۷.هزینه معاملات بسیار پایین.

معایب ارز دیجیتال کاردانو

نقطه ضعف ADA این است که مخاطبان سرمایه گذار را که می خواهند در مدت زمان کوتاه هنگام سرمایه گذاری در BTC و LTC سود بسیار بالایی کسب کنند، جلب نمی کند. قیمت BTC می تواند در عرض چند ثانیه به طور قابل توجهی نوسان کند. ADA یک ارز رمزپایه نیست که دارای همان قیمت های هیجان انگیز یکسان باشد. بیشتر مورد توجه کسانی است که می خواهند سودهای میان مدت کسب کنند.

عیب دیگر این است که، مانند هر ارز رمزنگاری شده، باید در برابر خطرات هک محافظت شود. ADA را می توان به راحتی در یک کیف پول رمزگذاری شده محافظت کرد، اما اگر این کیف پول با رایانه و بدافزار بارگیری شود، مقدار ADA آسیب پذیر می شود.

چه تفاوتی بین ADA و سایر ارزهای رمزپایه وجود دارد؟

با دنبال کردن روشی کاملاً متفاوت در عملیات استخراج، کلیه هزینه ها را از بین می برد. این مورد در ارزهای رمزپایه دیگر یافت نمی شود.

ارز دیجیتال کاردانو چیست

ارز دیجیتال کاردانو این امکان را می دهد که کد خرید علاوه بر کد خصوصی و اصلی در کیف پول شناسایی شود. اگر شخصی این رمز عبور را شناسایی کند، باید هنگام خرید یک محصول دیجیتال از یک دامنه دیجیتالی که ADA را قبول می کند، یک رمز عبور اضافی وارد کند. این مورد نیاز امنیتی را افزایش می دهد.

ارز دیجیتال کاردانو اولین ارز رمزنگاری شده است که داده های علمی را برای کار در مرحله توسعه فراهم می کند. هنگام طراحی کاردانو، ایجاد قراردادهای هوشمند و گرفتن ایده از دانشگاهیان مختلف که در سطح جهانی موفق هستند، در اولویت قرار گرفت. چندین دانشگاهی، مهندس و توسعه دهنده نرم افزار با کار بر روی بلاکچین ارز رمزپایه، ADA را توسعه داده اند. بنیانگذار ADA Coin و Cardano، که این پروژه جامع را رهبری می کرد، به چارلز هاسکینسون معروف است.

کاردانو با چنین جنبه هایی با سایر ارزهای رمزپایه تفاوت دارد. همچنین هدف آن بررسی معاملات تجاری خاص ارزهای رمزپایه ای در یک شبکه بسیار گسترده تر از آن چیزی بود که شبکه Ethereum  آن را هدف قرار داده بود.

 زنجیره بلوک کاردانو

کاردانو

الگوریتم بلاکچین کاردانو Ouroboros نامیده می شود. این یک الگوریتم برای اثبات سهام، بهبود و تأیید معاملات و دستیابی به اتفاق نظر در شبکه بلاکچین است. انتظار می رود الگوریتم Ouroboros یکی از بهترین راه حل ها برای مشکلات گسترش بلاکچین باشد. استفاده از الگوریتم Ouroboros نیاز به الگوریتم تأیید کار را که انرژی بسیار زیادی را مصرف می کند، برآورده می کند. علاوه بر این، معادلات ریاضی ثابت کرده است که استفاده از الگوریتم Ouroboros کاملاً ایمن است به طوری که نمی تواند در معرض خطراتی مانند هک یا سرقت قرار گیرد.

کیف پول ارزی

یکی دیگر از مزایای این ارز، کیف پول Dialus Ada است. یک پلت فرم سلسله مراتبی و ایمن که توانایی صادرات گواهینامه های کاغذی، دستیابی به بیشترین امنیت ذخیره سازی سرد را دارد و کلیدها و رمزهای رمزگذاری شده آن بدافزار را کاهش می دهد و سایر نقض های امنیتی را مانع می شود.

چگونه ارز کاردانو تأمین می شود؟

کاردانو از طریق پروتکل PoS قابل تأیید و سازگار با محیط زیست معروف به Ouroboros ایمن می شود.

این پروژه می گوید Ouroboros ضمانت های امنیتی ارائه شده توسط سازوکار اجماع PoW را بهبود می بخشد در حالی که به میزان قابل توجهی انرژی کمتری مصرف می کند. همچنین ادعا می کند که این انرژی چهار برابر بیشتر از بیت کوین است که به عنوان ترکیبی از فناوری منحصر به فرد و سازوکارهای معتبر ریاضی، همراه با روانشناسی رفتاری و فلسفه اقتصادی برای دستیابی به مقیاس خوب توصیف شده است.

چه چیزی باعث افزایش ADA و افزایش قیمت می شود؟

ارز دیجیتال کاردانو دارای تیم های دانشگاهی و توسعه دهنده عالی از سراسر جهان است. این تیم حرفه ای و کار گرا هستند و هرگز در مورد رفتار قیمت گذاری نشانه های ADA بحث نمی کنند، که نشان دهنده وضعیت مناسب است.

کاردانو تأکید زیادی بر مقیاس پذیری و پایداری دارد. در حال حاضر، بسیاری از بلاکچین ها در هنگام پردازش تراکنش به یک کپی از کل کلید زنجیره ای نیاز دارند که با افزایش پذیرش کاربر، سرعت معامله را بسیار کند می کند. هدف کاردانو از بین بردن این مشکل مقیاس پذیری است.

سنگ بنای آینده موفقیت آمیز کاردانو، تیم قدرتمندی است که رویکرد اول بلاکچین، جامعه قوی، آگاهی از برند قوی و نقدینگی خوب را آزمایش و تأیید می کند

نقشه راه کاردانو

ارز کاردانو

ارز دیجیتال کاردانو دارای یک نقشه راه می باشد که شما را از وضعیت توسعه مطلع می سازد.

در نقشه راه کاردانو پنج مرحله توسعه وجود دارد:

۱. بایرون(پایه)

۲. شلی(غیر متمرکز)

۳. goguen (قرارداد هوشمند)

۴. باشو (مقیاس گذاری)

۵. ولتر(حکومتداری)

پیش بینی قیمت ارز دیجیتال کاردانو

 • ۲۰۲۱

پیش بینی های انجام شده قبل از همه گیری کرونا بسیار متفاوت بود. بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کردند که تا پایان سال ۲۰۲۰، قیمت ADA به رقم ۰.۰۶ دلار برسد و در سال بعد بیشتر رشد کند، در حالی که سایرین قیمت های خود را ۲۰۰ یا حتی ۴۰۰ دلار اعلام کردند. همانطور که می بینیم، قیمت واقعی کمی بیشتر از بدبینانه ترین پیش بینی بود.

حداکثر پیش بینی ها به وضوح غیرواقعی بودند. از هم اکنون، چشم انداز بازار رمزنگاری تغییر کرده است و قیمت ها به طور قابل توجهی افزایش یافته اند. هیچ دلیل مشخصی وجود ندارد که بتواند از روند صعودی در آینده نزدیک جلوگیری کند. قیمت ADA تا اواسط سال ۲۰۲۱ از مرز ۱.۵ دلار عبور خواهد کرد و احتمالاً بالاتر خواهد رفت.

 • ۲۰۲۳

اگر بخش های باشو و ولتر نقشه راه به موقع تکمیل شوند (و ما همه دلایل اعتقاد به موفقیت تیم کاردانو را داریم)، اکوسیستم آن تا آن زمان کاملاً برجسته خواهد بود. بدون شک، کاردانو جایگاه خود را در میان رهبران صنعت حفظ خواهد کرد. صنعتش بسیار فراتر از آنچه در اوایل سال ۲۰۲۰ انتظار می رود پیش خواهد رفت زیرا بحران تاج و درگیری شرکت های بزرگ و سرمایه ها در بخش ارزهای رمزپایه باعث گسترش استفاده و توسعه ارزهای رمزپایه شده است.

این به این معنی است که ارز دیجیتال کاردانو در سال ۲۰۲۳، به عنوان یکی از محصولات پیشرو در بازار و همچنین به عنوان بخشی از بازار در حال رشد، یک پیروزی دو برابر خواهد داشت. بدون شک، ADA در سال ۲۰۲۳ جایگاه خود را در میان رهبران حفظ خواهد کرد. در پایان سال، قیمت ممکن است به ۴ یا ۵.۷ دلار برسد (اگرچه فرض دوم احتمال کمتری است).

 • ۲۰۲۵

تمام بردهای این پروژه در سالهای بعد تأثیر مثبتی بر قیمت سکه خواهد داشت. این احتمال وجود دارد که این پروژه به بخشی مشترک از سیستم مالی و یک اپراتور مهم و موثر قرارداد هوشمند تبدیل شود. قیمت ADA می تواند از ۵ تا ۱۰ دلار باشد.

آیا ارز دیجیتال کاردانو برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درباره ارز دیجیتال کاردانو به خود مشغول کرده باشد این است که آیا این رمز ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب است یا خیر؟ در مقاله معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت به معرفی بهترین گزینه ها برای این منظور پرداختیم که ارز دیجیتال کاردانو نیز یکی از آنها بود. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که باعث شده تا کاردانو تبدیل به یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری بلند مدت شود. از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در درجه اول باید یادآوری کنیم که در میان بهترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار کاردانو قیمت بسیار پایینی داشته و از همین دلیل شما می‌توانید به عنوان یک دلیل محکم برای سرمایه گذاری طولانی مدت بر روی این ارز دیجیتال استفاده نمایید.

تحلیل و پیش بینی کاردانو نشان میدهد که این ارز دیجیتال در بازه های زمانی میان مدت و بلند مدت می‌تواند به شرایط بسیار ایده آل تری نسبت به شرایط کنونی رسیده و سوددهی قابل توجهی داشته باشد.

در وایت پیپر کاردانو اهداف و کاربردهای بسیار زیادی برای این ارز دیجیتال در نظر گرفته شده که تاکنون نیز کاردانو موفق به رسیدن به بسیاری از این اهداف شده و از این نظر نیز شرایط خوبی را می‌توان برای کاردانو در نظر گرفت.

داشتن تیم توسعه دهنده قدرتمند و با اعتبار یکی دیگر از ویژگی هایی است که باعث شده تا امکان سرمایه گذاری بلند مدت بر روی کاردانو کاملاً منطقی و عقلانی باشد. دقت داشته باشید که رزومه و اعتبار تیم توسعه دهنده تاثیر بسیار زیادی بر روی آینده یک ارز دیجیتال دارد و نمونه بارز این تاثیر پذیری را می‌توانید در شرایط ارز دیجیتال لونا مشاهده کنید. در شرایطی که لونا به وضعیت بسیار مناسبی در بازار ارز دیجیتال رسیده بود اما داشتن دید کلاهبرداری توسط تیم توسعه دهنده باعث شد تا تمام دارایی های کاربران از بین بروند.

در نهایت باید یادآوری کنیم که استفاده از مزیت ها و جذابیت های کاردانو برای سرمایه گذاری طولانی مدت علاوه بر تمام موارد بالا به میزان سرمایه های شما نیز بستگی خواهد داشت. اگر سرمایه بسیار زیادی در اختیار دارید می توانید بخشی از سرمایه های خود را بر روی کاردانو قرار دهید و با بخش دیگر از سایر ارزهای دیجیتال معتبر و شناخته شده مانند ارز دیجیتال اتریوم و یا حتی ارز دیجیتال دوج کوین را خریداری نمایید. سرمایه گذاری بر روی بیت کوین نیز از جذابیت‌های خاص خود برخوردار است.

اما اگر میزان سرمایه خیلی زیادی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال در اختیار ندارید می‌بایست تنها چند ارز دیجیتال محبوب و جذاب را برای این منظور انتخاب کنید که کار دارو در این اولویت بندی ممکن است در رده های پایین تری نسبت به ارزهای دیجیتالی مانند اتریوم، بیت کوین و بایننس کوین قرار داشته باشد.

آیا کاردانو برای نوسان گیری خوب است؟

سوال و بسیار مهم دیگری که درباره شرایط ارز دیجیتال کاردانو و تحلیل کاردانو با شما در میان بگذاریم امکان استفاده از این ارز دیجیتال برای نوسان گیری است. در حال حاضر انجام معاملات نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال بسیار رایج شده و خیلی از کاربران در حال استفاده از مزیت های بازار فیوچرز ارز دیجیتال برای رسیدن به سود های قابل توجه در بازه های زمانی کوتاه مدت هستند. یکی از مهم‌ترین ملزومات رسیدن به درآمدهای قابل توجه با استفاده از مزیت های فیوچرز ارز دیجیتال انتخاب یک رمز ارز مناسب برای نوسان گیری و ترید است. تریدر ارز دیجیتال بدون انتخاب یک رمز ارز مناسب به هیچ وجه نمی تواند شرایط خوبی برای شما به دنبال داشته باشد.

درباره شرایط انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری در مقاله آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال تمام جوانب را مورد بررسی قرار داده و نکات بسیار آموزنده را با شما در میان گذاشتیم. در این بین حتی در یک مقاله جداگانه به بررسی بهترین ارزهای دیجیتال برای نوسان گیری نیز پرداخته و شما را با بهترین گزینه ها برای این منظور آشنا کردیم. با بررسی این مقاله ها به راحتی می توانید درک کنید که ارز دیجیتال کاردانو شرایط خوبی برای نوسان گیری دارد زیرا:

 • حجم معاملات قابل توجهی را برای این ارز دیجیتال در هر روز معاملاتی می توان مشاهده کرد.
 • تعداد کاربران بسیار زیادی در طول روز در جهت معامله برای کاردانو وارد بازار ارز دیجیتال می شود که این امر نیز می‌تواند شرایط خرید و فروش آن را بسیار ساده‌تر نماید.
 • امکان خرید ارز دیجیتال کاردانو در پلتفرم ها و صرافی های مختلف به راحتی در دسترس کاربران قرار دارد.
 • قیمت کاردانو در طول روز با نوسانات بسیار زیادی همراه شده و همین امکان رسیدن به سود های قابل توجه را حتی در بازه های زمانی کوتاه مدت نیز برای فعالان و معامله گران این ارز دیجیتال فراهم می آورد.

کاردانو محبوبیت بسیار زیادی در میان معامله گران نوسان گیر بازار ارز دیجیتال پیدا کرده و در حال حاضر یکی از اولویت های این دسته از کاربران برای سرمایه گذاری در بازار است. البته شایان ذکر است که کاردان و بهترین گزینه برای این منظور نبوده و ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم در حال حاضر در رتبه اول و دوم بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری قرار دارند.

راهنمای خرید کاردانو در ایران

چالش های بسیار زیادی برای خرید ارز دیجیتال در ایران در مقابل کاربران ایرانی قرار دارد و رهایی از این چالش ها نیاز به شناخت دقیق روش های خرید رمز ارز های مختلف خواهد داشت. در مقاله خرید ارز دیجیتال سعی کردیم تا به صورت کامل و جامع روش های مختلف خرید رمز ارزهای مختلف را با شما در میان گذاشته و همچنین نکاتی را برای ایمن‌سازی و برطرف کردن تمام چالش ها و ریسک های پیش رو را ارائه نماییم. در این بخش از مقاله سعی داریم تا خلاصه‌ای از این نکات را برای هرچه بهتر کردن شرایط خرید کاردانو در ایران با شما در میان بگذاریم.

در وهله اول باید یادآوری کنیم که سه روش اصلی مورد استفاده برای خرید کاردانو در ایران خرید مستقیم از فروشنده های کاردانو، خرید از طریق خدمات انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال و خرید از طریق خدمات انواع صرافی خارجی ارز دیجیتال است. درباره خدمات و شرایط بایستی این نکات زیر را در ذهن داشته باشید:

قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که خرید مستقیم کاردانو از فروشنده های مختلف در بازار هر چند شما را از پرداخت کارمزد های مربوط به خرید و فروش بی‌نیاز خواهد کرد اما مطمئن باشید که ریسک های بسیار زیادی داشته و حتی ممکن است شرایط را برای شما بسیار پیچیده کند. به همین دلیل به هیچ وجه توصیه به استفاده از این ترفند خرید کاردانو نداریم.

خرید کاردانو از طریق خدمات صرافی خارجی ارز دیجیتال نیز این عیب بزرگ را برای شما به دنبال خواهد داشت که احتمالاً نیاز به پرداخت چند بار کارمزد خرید آن خواهید شد. برای استفاده از این روش خرید ابتدا باید پول نقد خود را به تتر در صرافی های داخلی تبدیل کرده و سپس با انتقال آن به حساب کاربری خود در صرافی خارجی برای خرید کاردانو اقدام کنید. با توجه به اینکه این روش ممکن است کاربرد بسیار زیادی به دنبال داشته باشد برای کسانی مناسب است که به دنبال نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال بوده و برای همین منظور به دنبال استفاده از خدمات صرافی های خارجی هستند.

روش دیگر برای خرید کاردانو استفاده از خدمات صرافی داخلی است که در این روش شما کارمزد کمتری پرداخت خواهید کرد اما برای زمان های مناسب است که به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت بر روی کاردانو هستید. در حال حاضر حجم معاملات کاردانو در صرافی داخلی و صرافی خارجی فاصله بسیار زیادی با یکدیگر داشته و برای نوسان گیری بهترین گزینه استفاده از خدمات صرافی خارجی است. از این گذشته خدمات فیوچرز ارز دیجیتال نیز در خدمات صرافی های داخلی وجود ندارد و برای این منظور بایستی حتماً از خدمات انواع صرافی خارجی ارز دیجیتال استفاده کنید.

کاردانو در آینده

مزیت های ارز کاردانو

همانطور که در مورد کاردانو در سال ۲۰۲۱ صحبت می کنیم، مدیر عامل IOG قول داده است که چشم انداز کاردانو را برای سال ۲۰۲۵ تأیید کند و همچنین تعداد زیادی dApp را ارائه دهد.

هوسکینسون همچنین توضیح داد که یکی از مهمترین عناصر کنترل کننده آینده کاردانو در سال جاری، قراردادهای هوشمند هستند.

با توجه به اینکه توسعه به صورت مرحله ای اعلام شده است، از زمان اعلام geguen  در سال ۲۰۲۱ قیمت ها حتی بیشتر افزایش یافته اند.

با توجه به اینکه کاردانو هنوز در مرحله توسعه قرار دارد، بنابراین اگر باشو و ولتر در آینده اعلام شوند، قیمت ممکن است بیشتر افزایش یابد.

همچنین یکی دیگر از عوامل محبوبیت کاردانو این است که شما می توانید هر پنج روز یکبار بابت سهام پاداش دریافت کنید. این سکه قابل اعتماد و کاربردی است و توانایی پیشی گرفتن از اتریوم را دارد.

کلام آخر

نکات بسیار مهمی را درباره ارز کادارنو با شما در میان گذاشتیم. حالا در انتهای این مقاله نوبت به این رسیده که شما را درباره سرمایه گذاری کردن یا نکردن روی این رمز ارز راهنمایی کنیم. البته تا اینجای مقاله احتمالا خود شما می توانید در این باره بهترین تصمیم را بگیرید و ارز آدا را در لیست سبد خود قرار دهید یا خیر؛ اما با این حال نظر تیم کانون بورس را نیز می توانید در این باره در نظر بگیرید.

ارز ADA از آن دسته از رمز ارزهایی که کاربرد خوبی داشته و کیفیت خود را به اثبات رسانده است. از این رو می توانیم اطمینان خوبی را برای کیفیت و امنیت آن داشته باشیم. البته از وقتی ارز لونا از بین رفته، عملا فقط می توانیم اعتماد به رمز ارزهای موجود را در حد خوب و عالی تصویر سازی کنیم و خبری از اطمینان صد در صدی نیست. با این اوصاف این رمز ارز از نظر امینت و اطمینان می تواند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشد. نکته مهم بعدی درباره ارز آدا پتانسل سودآوری آن در بازار است. همان طور که در تحلیل قیمت ارز کاردانو بیان کردیم، این رمز ارز در دسته رمز ارزهایی با پتانسیل سودآوری متوسط قرار می گیرد. به این معنی که می توان روی سود آن حساب کرد، اما نباید انتظار سودهای چند صد برابری از آن داشته باشید. این رمز ارز البته با افزایش مارکت کپ بازار می تواند شرایط به مراتب بهتری نسبت به حال داشته باشد.

با این تفاسیر سرمایه گذاری کردن یا نکردن روی ارز ADA به حجم سرمایه های در دسترس شما بستگی دارد. اگر سرمایه خوبی در اختیار دارید که می توانید آن را در میان تعداد زیادی رمز ارز تقسیم کنید، کاردانو را نیز می توان یکی از گزینه های موجود در لیست قرار داد. اما اگر سرمایه شما تنها به اندازه ای است که می توانید چند رمز ارز را در سبد قرار دهید، گزینه های به مراتب بهتری از ارز کاردانو هم در دسترس هستند. رمز ارزهایی مانند فایل کوین، سولانا، اتریوم، شیبا اینو، پولکادات و حتی مانا و سندباکس هم می توانند گزینه های به مراتب بهتری نسبت به کاردانو برای هولد و سرمایه گذاری بلند مدت باشند.

نظر شما درباره ارز دیجیتال کاردانو چیست؟

محتویات این مقاله به صورت واضح تمام جزئیات ارز دیجیتال کاردانو را برای شما تشریح می نماید. اما در این بین تجربیات فردی از یک رمز ارز می تواند بسیار جالب باشد. از این رو نظرات و دیدگاه های خود درباره ارز دیجیتال کاردانو را با ما در کانون بورس در انتهای این مقاله در میان بگذارید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: