لوگو کانون بورس

آموزش فیوچرز کوینکس از صفر تا صد + معاملات مارجین

آموزش فیوچرز کوینکس
شما در حال مطالعه مقاله ۸ از ۱۳ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس به زبان کاملاً ساده  و قابل درک برای کاربران تازه‌کار و البته با معرفی روش های حرفه‌ای در این مقاله با هم مرور می‌کنیم. اگر مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال ما را دنبال کرده باشید، احتمالاً با بازار فیوچرز (Futures) ارز دیجیتال آشنا بوده و می‌دانید که این بازار چه مزیت هایی برای شما به دنبال دارد. البته مهم‌تر از مزیت ها با خطرات بازار فیوچرز ارز دیجیتال نیز تا حدی آشنا هستید؛ اما فیوچرز کوینکس چیست و چگونه می‌توانیم با استفاده از امکانات که صرافی کوینکس در اختیار ما قرار داده است، اهداف مالی خود را در بازار رمز ارز ها دنبال کنیم؟

در مقاله صرافی ارز دیجیتال چیست بیان کردیم که یکی از خدمات ارزنده صرافی ها چه صرافی خارجی و چه صرافی ایرانی ارائه خدمات بازار فیوچرز به کاربران است. با توجه به اینکه در حال حاضر صرافی های داخلی امکان چنین خدماتی را برای کاربران ایرانی ندارند، عملاً تنها راه ورود به این بازار و استفاده از پتانسیل های آن برای ایرانی ها حضور در پلتفرم انواع صرافی خارجی ارز دیجیتال خواهد بود.

با این حساب کاربران بایستی  خود را برای ورود به یک بازار کاملاً حرفه‌ای آماده نمایند. با توجه به چالش‌های بسیار زیادی که خود بازار فیوچرز دارد، عملاً هیچ جای اشتباهی در هنگام انجام عملیات مختلف در این بازار برای کاربران باقی نمی‌ماند. به همین دلیل بر آن شدیم تا صفر تا صد و پیش‌نیازهای لازم برای موفقیت در بازار فیوچرز کوینکس را برای شما تشریح کنیم.

در انتهای این مقاله شما می‌توانید به راحتی با تمام ابزارها و اصطلاحات موجود در فیوچرز کوینکس آشنا باشید و از آنها در هنگام انجام معاملات خود استفاده کنید. همچنین در انتهای مقاله آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل را نیز دنبال خواهیم کرد تا امکان استفاده از این خدمات با گوشی نیز برای کاربران به سادگی فراهم باشد. البته کاربرانی که هنوز دست به انتخاب صرافی برای سرمایه‌گذاری خود نزدند می‌بایست ابتدا بررسی صرافی کوینکس را دنبال نمایند.

همچنین درباره صرافی کوینکس باید بدانید:

 • بررسی صرافی کوینکس از صفر تا صد
 • آموزش کامل ثبت نام در صرافی کوینکس
 • آموزش کامل معاملات اسپات در صرافی کوینکس
 • آموزش کامل سایت صرافی کوینکس
 • مقایسه صرافی کوینکس و کوکوین برای ایرانی ها
راهنمای مطالعه نمایش

 

معاملات فیوچرز کوینکس چیست

قبل از اینکه نکات مربوط به آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس را با هم دنبال کنیم، ابتدا باید مقدمات اولیه درباره این بازار را بدانید. فیوچرز یکی از حرفه‌ای‌ترین بازارهای مالی محسوب می‌شود که برای پیشبرد اهداف و رسیدن به سود در آن نیاز به دانش و تخصص بسیار زیادی خواهید داشت. برای اینکه به زبان خیلی ساده درک کنید که فیوچرز کوینکس چیست و چگونه می‌توانیم از آن برای رسیدن به سود استفاده کنیم، یک مثال ساده را با هم مرور می‌کنیم.

فرض کنید شما در بازار ارز دیجیتال ۱۰۰۰ دلار سرمایه دارید. اگر در یک معامله نوسان گیری شما موفق شوید یک درصد سود کنید، سود شما حاصل از این معامله بدون در نظر گرفتن کارمزدها حدود ۱۰ دلار خواهد بود؛ اما آیا راه‌حلی وجود دارد که شما بتوانید در همین معامله به سود بیشتر از ۱۰ دلار برسید؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است. اگر شما دارایی ده هزار دلاری داشتید سود شما حاصل از این معامله ۱۰۰ دلار بود. همچنین در صورتی که دارایی شما در بازار ۱۰۰ هزار دلار بود، سود شما از این معامله نیز به هزار دلار می‌رسید.

آموزش فیوچرز کوینکس

بازار فیوچرز بازاری است که امکان فراهم شدن شرایط بالا را برای شما به وجود می‌آورد. با استفاده از خدمات این بازار شما می‌توانید با داشتن همان سرمایه اولیه هزار دلاری وارد یک معامله ۱۰۰ هزار دلاری شوید و از این طریق سود خود را نیز به همان نسبت افزایش دهید. این اتفاق در بازار فیوچرز با استفاده از اهرم صورت می‌پذیرد. در بازار فیوچرز کوینکس شما  به ضرایب اهرمی دسترسی دارید که با اعمال کردن آنها می‌توانید چندین برابر سرمایه اولیه خود را وارد یک معامله کنید.  البته دقت داشته باشید که با چندین برابر شدن سرمایه اولیه شما در یک معامله، هم سود و هم زیان شما از معامله مورد نظر به همان نسبت افزایش پیدا خواهد کرد.

آیا معاملات فیوچرز کوینکس ایمن است؟

یکی از موضوعات بسیار مهمی که قبل از شروع آموزش صرافی کوینکس فیوچرز باید آن را بررسی کنیم، موضوع ایمنی معاملات در این بازار است. درباره ایمنی معاملات بازار فیوچرز کوینکس دو جنبه مختلف قابل بررسی و ارزیابی است. در وهله اول ایمنی این بازار از جنبه خطرات وارد شده به سرمایه گذاری های کاربران موضوع بحث است. از این نظر ایمنی و امنیت معاملاتی هیچ ارتباطی به صرافی کوینکس نداشته و خود ماهیت بازار فیوچرز است که این خطرات را برای سرمایه گذاری کاربران در بازار ارز دیجیتال به دنبال دارد.

برای درک هرچه بهتر  خطرات بازار فیوچرز توصیه می‌کنیم حتماً مقاله فیوچرز ارز دیجیتال را در بخش آموزش رایگان ارز دیجیتال دنبال کنید. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در حال حاضر بسیار بالا بوده و امکان خرید مستقیم و نگهداری از آن برای کاربران ایرانی با دشواری‌های بسیار زیادی روبرو است. به همین دلیل خیلی از کاربران به دنبال نوسان گیری  ارز دیجیتال بیت کوین از طریق بازار فیوچرز هستند؛ اما با این حال نباید ریسک های این بازار را نادیده بگیرید.

دومین جنبه ای که می‌توانیم ایمنی بازار فیوچرز کوینکس را بر اساس آن بررسی کنیم، شرایط خود صرافی کوینکس برای این منظور است. در مقالات گذشته و در بررسی کوینکس به صورت کامل و جامع امنیت ترین صرافی خارجی را برای شما ارزیابی کرده و شرایط آن را تشریح کردیم.

در حال حاضر بازار فیوچرز کوینکس یکی از ایمن ترین بازارهای فیوچرز در دسترس کاربران ایرانی محسوب می‌شود. تا امروز هیچ گونه چالشی مبنی بر از دست رفتن سرمایه های کاربران با دخالت صرافی و یا هک شدن حساب کاربری در صرافی کوینکس گزارش نشده است. به همین دلیل کاربران ایرانی میتوانند با خیال راحت برای پیشبرد اهداف سرمایه‌گذاری خود در بازار فیوچرز ارز دیجیتال کوینکس اقدام نمایند.

چرا آموزش فیوچرز کوینکس

آموزش فیوچرز کوینکس

آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس را با بررسی اهمیت این آموزش برای شما ادامه می‌دهیم. بسیاری از کاربران علاقه بسیار زیادی به استفاده از پتانسیل بازار پیشرفته داشته و خیلی سریع و بدون دقت به خطرات این بازار به دنبال ورود به آن هستند. این دسته از کاربران و سرمایه گذاران همان‌هایی هستند که خیلی زود سرمایه های خود را در بازار از دست داده و حتی ممکن است برای همیشه دیگر شرایط حضور در بازار رمز ارزها را نداشته باشند. بازار فیوچرز ارز دیجیتال همان قدر که جذاب و با پتانسیل بسیار بالا برای سوددهی است، می‌تواند خطرناک باشد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که هرگز بدون داشتن آموزش های حرفه‌ای و پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی لازم برای بازار فیوچرز وارد این بازار نشوید. با استفاده از سیگنال بازار فیوچرز بدون داشتن آموزش های لازم برای این بازار بسیار خطرناک خواهد بود و ممکن است سرمایه های شما را به سمت نابودی بکشاند.

با اینکه در حال ارائه نکات آموزشی بازار فیوچرز کوینکس هستیم اما به هیچ وجه  به کاربران توصیه نمی‌کنیم که بدون داشتن آموزش های حرفه‌ای لازم وارد این بازار شوند. بدون تعارف باید عرض کنیم که ورود به بازار فیوچرز بدون سپری کردن دوره های آموزشی و کسب تجربیات لازم در کنار اساتید قدیمی چیزی جز یک خودکشی اقتصادی برای شما نخواهد بود. حتی به تازگی شایعه شده که کاربران با آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل با استفاده از اپلیکیشن کوینکس و یا سایت این صرافی اقدام به ورود به این بازار می‌نمایند.

دقت داشته باشید که آموزش فیوچرز کوینکس به دو دسته آموزش های سخت افزاری و آموزش های نرم افزاری تقسیم می‌شود. آموزش های سخت افزاری آشنایی و تسلط کاربران به نحوه اقدام در صرافی کوینکس برای بازار فیوچرز که در همین مقاله به صورت صفر تا صد میتوانید آن را فرا بگیرید؛ اما برای تحلیل جفت ارز ها در بازار فیوچرز نیاز به آموزش های نرم افزاری خواهید داشت که در دوره ارز دیجیتال شرایط دریافت این آموزش ها برای شما فراهم شده است.

خطرات فیوچرز کوینکس چیست

یکی از نکات بسیار مهمی که در آموزش صرافی کوینکس فیوچرز باید به بررسی آن بپردازیم، خطرات این بازار برای سرمایه گذاران ارز دیجیتال است. سرمایه گذاری ارز دیجیتال به خودی‌خود خطرات بسیار زیادی دارد اما در هر کدام از بخش‌های مختلف سرمایه گذاری در این بازار خطرات جدیدتری را نیز به تجربیات کاربران اضافه می‌شود. فیوچرز از آن دسته از بازارهای است که خطرات بسیار سنگینی را می‌تواند در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه مدت برای سرمایه های کاربران به دنبال داشته باشد.

کسانی که به خوبی‌درک کرده‌اند که فیوچرز کوینکس چیست  و چه شرایطی دارد، حتما با خطرات این بازار نیز آشنا هستند. دقت داشته باشید که صرفا آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل یا با کامپیوتر نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در این بازار باشد. آموزش های نرم افزاری پیش نیاز اصلی کاربران در بازار فیوچرز در ارز دیجیتال محسوب می‌شود.

به صورت کلی اگر بخواهیم خطرات بازار فیوچرز کوینکس را بررسی کنیم، موارد زیر می‌توانند اصلی‌ترین خطرات باشد:

 • در بازار فیوچرز کوینکس در صورت اشتباه وارد شدن به یک معامله زیان ده، شما چندین برابر شرایط معمول در یک معامله مستقیم ضرر خواهید کرد.
 • از بین رفتن حساب‌های چندین میلیون دلاری در بازار فیوچرز یک امر عادی است و هر لحظه امکان دارد با یک اشتباه شما تمام سرمایه های خود را در این بازار از دست بدهید.
 • لیکوئید شدن به دلیل سرمایه های کم در حساب فیوچرز در صورت یک تحلیل درست نیز از خطراتی است که کاربران در این بازار با آن روبرو هستند.
 • قطع شدن اینترنت در هنگام اجرای عملیات مربوط به معاملات در بازار فیوچرز کوینکس نیز می‌تواند یک خطر بزرگ برای شما باشد.

آیا می‌توانیم از معاملات فیوچرز در صرافی های داخلی استفاده کنیم؟

خیلی از کاربرانی که آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس را مرور می‌نمایند، با این سوال در ذهن خود روبرو هستند که آیا نمی‌توان از خدمات صرافی های داخلی برای حضور در این بازار استفاده کرد؟ ارائه خدمات فیوچرز نیاز به بسترهای بسیار بزرگی دارد و حجم معاملات سنگین برای اجرای سریع سفارشات در آن لازم است. به همین دلیل خیلی از صرافی های خارجی نیز امکان ارائه خدمات بازار فیوچرز اجرا ندارند. در حال حاضر ارائه خدمات بازار فیوچرز در صرافی های داخلی وجود نداشته و امکان استفاده از  پتانسیل بازار فیوچرز در صرافی های داخلی وجود ندارد. به همین دلیل کاربران ایرانی برای استفاده از این خدمات ناچار به باز کردن یک حساب کاربری در یکی از انواع صرافی خارجی ارز دیجیتال هستند.

تا پیش از این صرافی بایننس اصلی‌ترین گزینه‌های کاربران ایرانی برای حضور در بازار فیوچرز ارز دیجیتال بود؛ اما بعد از ارائه تحریم های صورت گرفته از سوی این صرافی، فیوچرز کوینکس یکی از معدود راه حل های پیش روی کاربران ایرانی می‌باشد. به همین دلیل است که علاقه مندان به این بازار باید بدانند که فیوچرز کوینکس چیست و چگونه می‌توانند از خدمات این صرافی برای حضور در این بازار استفاده نمایند.

اقدامات لازم برای استفاده از فیوچرز کوینکس چیست

آموزش فیوچرز کوینکس

آموزش صرافی کوینکس فیوچرز را با بررسی اقدامات لازم برای حضور در این بازار ادامه می‌دهیم. البته برای کسانی که می دانند فیوچرز کوینکس چیست و چه شرایطی دارد، این ابزارها و اقدامات کاملاً آشنا می‌باشد؛ اما با این حال لازم دانستیم تا برای افراد تازه‌کار و غیرحرفه‌ای نیز این اقدامات را تشریح کنیم. برای اینکه در بازار فیوچرز کوینکس وارد شوید لازم است تا:

 • در درجه اول آموزش تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را به صورت کامل پشت سر بگذارید. این آموزش ها باید کاملاً حرفه‌ای پشت سر گذاشته شوند. دقت داشته باشید که بازار فیوچرز ارز دیجیتال بدون پشت سر گذاشتن این آموزش ها هیچ سودی برای شما به دنبال نخواهد داشت و قطعا در این بازار با شکست روبرو شده و سرمایه های خود را از دست خواهید داد.
 • در قدم بعدی باید با روش های نوسان گیری ارز دیجیتال آشنا شوید. هم‌چنین باید بدانید که کدام رمز ارزها شرایط بهتری دارند تا برای نوسان گیری و ترید روزانه انتخاب شوند. این مهم نیز اهمیت بسیار زیادی برای پیش برد اهداف در بازار ارز دیجیتال دارد.
 • آموزش روانشناسی ارز دیجیتال و دور نگه داشتن ذهن از احساسات و هیجانات یکی دیگر از پیش‌نیازهای حضور در بازار فیوچرز کوینکس است. اگر نتوانید بر احساسات خود مخصوصاً در شکست‌ها و ضررها فائق آیید، بهترین روش های تکنیکالی نیز هیچ سود و فایده‌ای برای شما نخواهند داشت. بهترین تریدرها و تحلیل گران به دلیل عدم دقت به همین مسائل با شکست‌های بدی در بازار فیوچرز روبرو می‌شوند.
 • لازم است تا تمام نکات امنیتی مربوط به بازار ارز دیجیتال را بشناسید و ترفندهای بالا بردن امنیت معاملات در این بازار را نیز طی کنید. خطرات ارز دیجیتال در هر شرایطی می‌توانند باعث از بین رفتن سرمایه های شما در این بازار شوند.
 • در قدم بعدی نوبت به بررسی تک‌تک آیتم‌ها و نکات در دسترس در بازار فیوچرز صرافی کوینکس است. شما باید از قبل به تمام بخش‌های این بازار تسلط پیدا کرده و چند بار بدون معامله‌این ابزارها را امتحان کنید.

موفقیت در بازار فیوچرز ارز دیجیتال نیاز به تجربه بسیار زیادی دارد. حتی سطح بالایی از دانش تکنیکالی و رعایت تمام این نکات نیز تضمین کننده موفقیت شما در این بازار نخواهد بود. کسب تجربه و کمک گرفتن از مربیان و اساتید می‌تواند شرایط شما را در این بازار بهتر نماید. شرکت در کارگاه‌های عملی معاملات بازار ارز دیجیتال در دوره ارز دیجیتال کانون بورس می‌تواند یک قدم بزرگ برای این منظور برای شما باشد.

معنی اصطلاحات فیوچرز کوینکس چیست

آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس را با بررسی و تشریح معنی اصطلاحات این بازار ادامه می‌دهیم. دقت داشته باشید که ابتدا و در قدم اول شما باید درک کاملی از این بازار پیدا کنید. صرف اینکه دستپاچه و سریع وارد معاملات شوید، نتیجه ای جز از بین رفتن سرمایه ها برای شما به دنبال نخواهد داشت. موفقیت در بازار فیوچرز بایستی با برنامه ریزی صورت پذیرد.

درک معنی اصطلاحات ارز دیجیتال و بازار فیوچرز می‌تواند در همان قدم اول یک رفتار حرفه‌ای در این بازار برای شما ایجاد نماید. البته اصطلاحات بسیار زیادی برای فیوچرز ارز دیجیتال قابل تعریف است که بسیاری از آنها برای انجام معاملات نیاز نخواهد بود. دانستن آنها نیز چیزی جز سردرگمی برای شما ایجاد نمی‌کند. به همین دلیل به بررسی اصطلاحاتی می‌پردازیم که برای حضور در این بازار به آنها نیاز خواهید داشت.

آموزش فیوچرز کوینکس

با توجه به اینکه بسیاری از کاربران برای درک هر چه بهتر این بازار و بهتر کردن معاملات خود ممکن است از مقالات مختلف خارجی نیز استفاده نمایند، از این رو سعی داریم تا با ارائه معنی مفاهیم مربوط به فیوچرز کوینکس شرایط درک هر چه بهتر مقالات آموزشی مربوط به این بازار را نیز برای شما فراهم آوریم.

فیوچرز


آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس را با تشریح معنی فیوچرز ادامه می‌دهیم. فیوچرز اصطلاحی قدیمی در بازارهای مالی است و تنها مختص بازار ارز دیجیتال نمی‌باشد. در آموزش پیش بینی بازار بورس و همچنین در معرفی و تحلیل بازار فارکس به صورت کامل اشاره کردیم که فیوچرز در این بازارهای مالی نیز تعریف شده هستند. فیوچرز در واقع یک نوع معامله قراردادی در بازار است. به این معنی که شما در آن به جای خرید و فروش خود اصل کالا، قراردادهایی را با ارزش خود کالای اصلی خرید و فروش می‌کنید. در این حالت با خرید و فروش و افزایش قیمت شما سود کسب می‌کنید. این بازار در واقع نوعی از بازارهای مالی است که با هدف کسب سود برای کاربران به وجود آمده است.

لانگ (Long) و شورت (Short)


لانگ و شورت در فیوچرز کوینکس چیست و چه کاربردی دارد؟ دو اصطلاح رایج دیگر مربوط به این بازار لانگ و شورت است. در بازار فیوچرز به پوزیشن ها و یا معاملات خرید اصطلاحاً لانگ اطلاق می‌شود و به پوزیشن ها و معاملات فروش باز اصطلاحاً شورت اطلاق می‌شود. وقتی در خبرها می‌خوانید که تعداد افراد در پوزیشن لانگ بیشتر است، به این معنی است که اکثر تحلیل گران به فکر خرید ارز دیجیتال مورد نظر هستند و طرف خریداران قوی‌تر است. همچنین می‌توانید از اصطلاح بای (BUY) و سل (SELL) نیز به ترتیب به جای لانگ و شورت استفاده کنید. بای و لانگ هم معنی هستند و سل و شورت نیز معنی یکسانی دارند.

اهرم یا لوریج (Leverage)


آموزش فیوچرز کوینکس

آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس را تشریح معنی و مفهوم اصطلاح اهرم یا لوریج در بازار ادامه می‌دهیم. لوریج نیز از آن دسته از اصطلاحاتی است که تنها مختص بازار ارز دیجیتال و بازار فیوچرز نبوده و در سایر بازارهای مالی نیز کاربرد دارد. اهرم و یا لوریج در واقع ضریبی است که به دارایی‌های سرمایه گذاران در فیوچرز اعمال می‌شود. یکی از اصلی‌ترین دلایل جذابیت این بازار همین اهرم است.

در بازار فیوچرز کوینکس می‌توانید این ضریب را به صورت ۳X، ۵X، ۱۰X و به همین صورت مشاهده کنید. وقتی درباره اهرم ۱۰X صحبت می‌کنیم، به این معنی است که اهرم شما با انتخاب آن ۱۰ خواهد بود. به این معنی که در صورت آغاز معامله، سرمایه شما ۱۰ برابر در نظر گرفته می‌شود و شما می‌توانید وارد معامله‌ای ۱۰ برابر دارایی خود در آن لحظه در بازار فیوچرز کوینکس شوید.

البته اهرم در بازار فیوچرز مانند یک شمشیر دو لبه عمل می‌نماید. افزایش دارایی شما با ضریب اهرمی یک پیامد بزرگ برای شما به دنبال خواهد داشت. اینکه تمام اتفاقات مربوط به معامله نیز ضریب ۱۰ می‌گیرند. در واقع با این رفتار اگر قرار بود در یک معامله عادی ۱ دلار سود کنید، ۱۰ دلار سود خواهید کرد و اگر قرار بود ۱ دلار ضرر کنید، ۱۰ دلار ضرر خواهید کرد. به همین دلیل ضریب اهرمی و یا لوریج هم می‌تواند نجات بخش شما در بازار شده و هم سرمایه های شما را با سرعت خیلی بالا در این بازار نابود کند.

توصیه می‌کنیم که برای انجام معاملات فیوچرز خود خیلی سراغ اهرم های بالا نروید. استفاده از اهرم ها ۳ تا ۵ برابری برای افراد تازه‌کار می‌تواند گزینه خوبی باشد؛ اما بیشتر از این به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. حتی افراد حرفه‌ای نیز نمی‌توانند در اهرم های بالا همه جوانب احتیاط را لحاظ نمایند.

در نظر داشته باشید که اهرم به نوعی برای این منظور تعریف شده است که امکان ورود به معاملات بسیار سنگین را برای کاربرانی با سرمایه های کم ایجاد نماید؛ اما طرف دیگر این موضوع این است که شما نوسانات چند برابری را در معاملات خود تجربه می‌نمایید. از این رو جایگزین کردن اهرم برای حجم بالا عملا یک اشتباه بزرگ است. رفتار منطقی در بازار فیوچرز این است که شما سرمایه خود را در بازار بالا ببرید و در عوض با اهرم کمتر معامله نمایید. هر چقدر اهرم برای شما افزایش یابد، ریسک معاملات چند برابر شده و خطر نابودی نیز بیشتر می‌شود.

حد سود یا تیک پروفیت (Take Profit)


همچنین لازم است تا حد سود یا تیک پروفیت را نیز در بازار فیوچرز ارز دیجیتال تشریح کنیم. حد سود همان طور که از اسمش پیداست، قیمتی است که شما می‌توانید در آن سود مورد نظر خود را کسب کرده و از بازار خارج شوید. اگر با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آشنا باشید، می‌دانید که هر روش و تکنیکی در این علم دارای اهداف قیمتی است. این اهداف قیمتی در معاملات خود را با حد سود نشان می دهند. به این معنی که در زمان آغاز یک پوزیشن شما تصمیم می گیرید که در یک سود مشخص آن معامله ببندید و از بازار خارج شوید.

حد ضرر یا استاپ لاس (Stop Loss)


آموزش صرافی کوینکس فیوچرز را با تشریح حد زیان در این بازار ادامه می‌دهیم. در مقالات گذشته حد ضرر در ارز دیجیتال را به صورت کامل تشریح کردیم و روش های فوق العاده ای را نیز برای تعیین حد زیان در ارز دیجیتال معرفی کردیم. توصیه می‌کنیم که کاربران علاقمند با بازار فیوچرز کوینکس حتماً مقاله مورد نظر را به صورت کامل مطالعه نمایند.

حد ضرر دقیقاً در نقطه مقابل حد سود قرار دارد. در تحلیل تکنیکال شما می‌بایست قیمتی را تعیین کنید که با رسیدن قیمت به آن عملا تحلیل شما اشتباه است و باید معامله را با همان مقدار زیان ببندید. این مقدار زیان همان حد ضرر است. تعیین حد ضرر یکی از مهم ترین اصول ترید ارز دیجیتال است. اگر در انتخاب آن اشتباه عمل کنید، با شکست روبرو خواهید شد و اگر برای معاملات خود حد زیان در نظر نگیرید نیز نمی‌توانید سرمایه خود را حفظ کرده و خیلی زود همه آن را از دست خواهید داد.

لیکوئید شدن (Liquid)


آموزش فیوچرز کوینکس

آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس با تشریح معنی لیکوئید شدن در این بازار ادامه می‌دهیم. اصطلاحی که هیچ کس در بازار فیوچرز علاقه‌ای به آن ندارد اما کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که با آن روبرو نشده باشد. لیکوئید شدن اصطلاحی است که در مواقع کم شدن سرمایه شما در بازار و در حساب کاربری تا حد معینی اطلاق می‌شود. هر معامله‌ای نیاز به حجم مشخصی سرمایه دارد. اگر تعداد معاملات شما بیشتر باشد، حجم سرمایه درگیر در بازار نیز بیشتر خواهد شد؛ اما وقتی ضررهای شما به حدی برسد که دیگر حجم باقیمانده حساب شما کفاف معاملات باز شما را در بازار ندهد، صرافی تمام معاملات شما را در همان شرایط فعلی می‌بندد و در این مواقع از اصطلاح لیکوئید شدن در بازار یاد می‌شود. در چنین مواقعی حساب کاربری شما لیکوئید شده است.

دقت کنید که هر چقدر تعداد معاملات باز شما در لحظه بیشتر باشد، حجم معاملات زیادی انتخاب کرده باشید و اهرم معاملاتی انتخاب شده بیشتر باشد، شرایطی که در آن لیکوئید می‌شود، در ضرر کمتری رخ می‌دهد. به همین دلیل برای برون رفتن از چالش لیکوئید شدن در بازار فیوچرز ارز دیجیتال حتماً باید تمهیدات لازم در این موارد را در نظر بگیرید. در مقاله آموزش فیوچرز ارز دیجیتال به صورت کامل ترفندهای جلوگیری از لیکوئید شدن را با شما در میان گذاشتیم.

Position


یکی از اصطلاحاتی که در آموزش صرافی کوینکس فیوچرز باید به آن بپردازیم، پوزیشن است. احتمالاً این عبارت را از زبان بسیاری از تریدرهای قدیمی و با سابقه بازار شنیده‌اید. پوزیشن در معاملات بازارهای مالی بین‌المللی به معنی معامله یا موقعیت باز است. پوزیشن خرید یا Long Position به معنی معامله باز خرید و Short Position به معنی معامله فروش می‌باشد.

Maker و Taker


درک اینکه فیوچرز کوینکس چیست باید به همراه شناخت اصطلاحات اصلی این بازار باشد. دو اصطلاح بسیار مهمی که حتماً باید برای این منظور بشناسید، میکر و تیکر است. اصطلاحاتی که در واقع نوع بازار را به شما معرفی می‌نمایند. بازار میکر به این معنی است که در این روند معاملات شما با اتخاذ گزینه Limit شخصاً نقدینه سازی پوزیشن خرید و فروش را انجام می‌دهید و گزینه تیکر به این معنی است که صرافی با استفاده از Market شرایط خرید و فروش ارز دیجیتال را برای شما انجام می‌دهد. کاربران حرفه‌ای و افراد تکنیکالیست معمولاً از گزینه میکر استفاده می‌نمایند تا دقیقاً در قیمت مورد نظر خود برای خرید ارز دیجیتال در فیوچرز کوینکس اقدام نمایند.

Cont


یکی دیگر از اصطلاحاتی که باید در آموزش صرافی کوینکس فیوچرز مفهوم آن را مرور کنیم، Cont است. این اصطلاح میزان دارایی شما را در حساب فیوچرز به دلار بیان می‌نماید. البته دقت کنید که این میزان دارایی متعلق به حساب فیوچرز شما بوده و ممکن است در حساب اسپات یا اصلی خود دارایی بیشتری هم داشته باشید.

Transfer


در حین آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس در یک بند به نحوه انتقال تتر از حساب اصلی یا اسپات به حساب فیوچرز خواهیم پرداخت. عملیات انتقال میان این دو حساب با اصطلاح Transfer شناخته می‌شود.

Amount


برای کسانی که می دانند فیوچرز کوینکس چیست حتماً با اصطلاح Amount نیز آشنا هستند. این اصطلاح مقدار دارایی شما را به ضریب دلار بیان می‌نماید. در واقع در این اصطلاح مقدار رمز ارزهای شما نیز در لحظه به قیمت دلار محاسبه می‌شود.

Borrow


به عملیات قرض گرفتن از صرافی در بازار مارجین و فیوچرز اصطلاحاً Borrow اطلاق می‌شود.

Liquidation Price


یکی از مهم ترین اصطلاحاتی که در آموزش صرافی کوینکس فیوچرز باید به آن بپردازیم، لیکوئیدی پرایس است که البته در ادامه مفصل تر درباره آن صحبت خواهیم کرد. این اصطلاح قیمتی را نشان می‌دهد که با رسیدن به آن قیمت عملا میزان دارایی شما برای باز نگه داشتن پوزیشن یا پوزیشن ها به حد کافی نبوده و عملا پوزیشن شما بسته شده و دارایی شما از بین می رود.

PNL


برای کسانی که به صورت حرفه‌ای می دانند فیوچرز کوینکس چیست اصطلاح PNL یک اصطلاح کاملاً آشنا است. در بخشی از حساب کوینکس میزان سود و زیان شما از معامله به صورت درصد بیان می‌شود که این درصد با اصطلاح PNL شناخته می‌شود.

Avg. entry


در آموزش صفر تا صد فیوچرز کوینکس لازم است یادآوری کنیم که شما می‌توانید با همان قیمت فعلی یا قیمت انتخابی و به اصطلاح تحلیلی خود وارد معامله شوید. به قیمتی که شما برای خرید یا فروش یک جفت ارز اقدام می‌کنید، Avg. entry اطلاق می‌شود.

آموزش گام به گام فیوچرز کوینکس

نوبت به آموزش گام به گام فیوچرز صرافی کوینکس می‌رسد. تمام جزئیات لازم برای ورود به این بازار را مرور کردیم. حالا نوبت به این رسیده تا مراحل استفاده از این خدمات کوینکس را به صورت گام به گام و همراه با تصاویر لازم مرور کنیم. دقت داشته باشید که این مراحل آموزش ترید در فیوچرز ارز دیجیتال نیست و بیشتر برای آموزش نحوه استفاده از خدمات کوینکس طراحی شده است. به این معنی که با مرور آنها شما می‌توانید تمام آیتم‌های تعریف شده در بخش فیوچرز کوینکس را درک کرده و روند بهتری برای خود در این بازار رقم بزنید.

در آموزش گام به گام فیوچرز کوینکس سعی کرده ایم تا هیچ کدام از جزئیات را فراموش نکنیم. از این گذشته مراحل اقدامات لازم در اپلیکیشن کوینکس را نیز مرور خواهیم کرد تا در نهایت شما بتوانید بدون اشتباه معاملات خود را در این بازار پیش ببرید.

ورود به حساب کاربری در سایت یا موبایل

آموزش صرافی کوینکس فیوچرز را با مرور نحوه ورود به حساب کاربری در این صرافی ادامه می‌دهیم. در بررسی مراحل ثبت نام کوینکس به صورت کامل به این مورد پرداختیم. از این رو اگر هنوز در این صرافی حساب فعالی ندارید، ابتدا باید برای این منظور اقدام کنید. اگر هم قبلا حساب کاربری خود را در کوینکس فعال کرده‌اید و تمام نکات مربوط به بالا بردن امنیت آن را نیز طی کرده‌اید، می‌توانید برای ورود به آن از طریق زیر اقدام نمایید.

وارد سایت کوینکس به نشانی www.coinex.com شوید. در سمت راست و بالای سایت که در تصویر زیر با مستطیل قرمز نشان داده شده، بر روی گزینه Log in کلیک کنید.

معاملات مارجین صرافی کوینکس

با کلیک بر روی این گزینه پنجره جدیدی برای شما باز خواهد شد که باید اطلاعات ورودی به حساب خود یعنی نشانی ایمیل و پسورد خود را وارد کنید. سپس اگر شماره موبایل خود را در صرافی فعال کرده باشید، اس ام اسی حاوی یک کد ۶ رقمی برای شما ارسال خواهد شد که می‌بایست این کد را در محل مشخص شده وارد کنید. در صورتی که کد ورود دو عاملی ۲FA را فعال کرده باشید، می‌توانید به جای اس ام اس از این کد برای ورود استفاده کنید. هر دو این موارد برای بالا بردن امنیت حساب کاربری شما در کوینکس لازم است.

ورود به بازار فیوچرز در موبایل یا سایت

بعد از ورود به حساب کاربری در صرافی کوینکس نوبت به ورود به بازار فیوچرز این صرافی می‌رسد. فیوچرز صرافی کوینکس که با عنوان Futures در منوی بالای سایت مشخص است را می‌توانید در مستطیل قرمز رنگ در تصویر زیر مشاهده کنید.

معاملات مارجین صرافی کوینکس

با کلیک کردن بر روی این عنوان به صفحه‌ای مطابق با شکل بالا هدایت خواهید شد که نشان دهنده بازار فیوچرز کوینکس است. در این پنجره علائم و آیتم‌های بسیار زیادی قابل مشاهده است که در ادامه به تشریح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت؛ اما به صورت کلی لازم است بدانید که:

 • در سمت چپ این پنجره می‌توانید جفت ارزهای معاملاتی را مشاهده کنید که حداکثر ضریب اهرمی آنها در روبروی آنها نوشته شده و قیمت و تغییرات آن را در ۲۴ ساعت نیز می‌توانید مشاهده کنید.
 • در قسمت وسط می‌توانید نمودار تکنیکال جفت ارز انتخاب شده و حاضر را مشاهده نمایید. همچنین مشخصات و شرایط فعالی جفت ارز انتخاب شده را نیز در قسمت وسط این پنجره در دسترس خواهید داشت.
 • در سمت راست نیز عمق بازار جفت ارز انتخاب شده سفارشات موجود برای آن را همراه با قیمت و حجم مشاهده می‌کنید.

واریز تتر به حساب فیوچرز از حساب اصلی

آموزش صرافی کوینکس فیوچرز را با آموزش واریز تتر به حساب فیوچرز کوینکس ادامه می‌دهیم. با ورود به حساب کاربری معاملاتی خود اگر وارد بخش کیف پول یا Asset شوید، ملاحظه می‌نمایید که حساب‌های مختلفی در این بخش برای شما در نظر گرفته شده است. حساب اصلی یا Main حسابی است که تمام واریزهای شما به داخل آن می‌رسد. برای اینکه بتوانید در فیوچرز صرافی کوینکس معامله کنید، باید در حساب فیوچرز مشخص شده در این قسمت به مقدار مورد نظر و نیاز تتر یا سایر رمز ارزهای مورد معامله را داشته باشید. در این بخش نحوه انتقال تتر یا سایر رمز ارزها به بخش حساب فیوچرز را با هم مرور می‌کنیم. البته این روند وقتی قابل انجام است که شما در حساب اصلی خود تتر یا سایر ارزهای دیجیتال مورد نظر را داشته باشید. در آموزش معاملات اسپات کوینکس به صورت کامل به بررسی نحوه واریز و برداشت در این صرافی پرداخته‌ایم.

برای واریز تتر به حساب فیوچرز کوینکس کافی است که در نوار ابزار بالا بر روی گزینه Assets (مستطیل قرمز رنگ) کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Futures را انتخاب کنید. این مراحل را در تصویر زیر می‌توانید ملاحظه کنید.

معاملات مارجین صرافی کوینکس

با ورود به این بخش مطابق با تصویر بالا در قسمت اول می‌توانید میزان دارایی‌های خود در این حساب را ملاحظه کنید. همچنین در قسمت PNL Analysis نیز امکان مشاهده مقدار سود و زیان خود در بازار فیوچرز کوینکس را خواهید داشت.

اگر کمی به سمت پایین اسکرول کنید، ارزهای دیجیتالی را مشاهده می‌نمایید که امکان ترید آنها در فیوچرز کوینکس در دسترس شما قرار دارد. در قسمت جلوی هر ارز دیجیتال اطلاعات مربوط به آنها در کیف پول شما مشخص شده است. در بخش انتهایی باید بر روی گزینه Transfer کلیک کنید تا امکان انتقال از حساب اسپات به حساب فیوچرز را داشته باشید. برای انتقال تتر (USDT) طبق راهنمایی نشان داده شده عمل کنید. برای انتقال سایر ارزهای دیجیتال موجود در حساب اسپات خود به حساب فیوچرز نیز تنها کافی است روی گزینه Transfer نمایش داده شده در جلوی آن اقدام نمایید.

معاملات مارجین صرافی کوینکس

با کلیک بر روی گزینه Transfer در جلوی USDT پنجره جدیدی به شکل زیر برای شما باز خواهد شد.

معاملات مارجین صرافی کوینکس

در این پنجره می‌توانید عملیات انتقال را تکمیل کنید. در بالا در جلوی قسمت From باید حساب Spot شما قرار گیرد و روبروی بخش to نیز باید حساب Futures قرار گیرد. در قسمت Coin ارز دیجیتال مورد نظر برای انتقال را باید مشخص کنید که در این بخش تتر یا همان usdt است. در قسمت Amount نیز می‌توانید مقدار تتر مورد نظر برای انتقال به حساب فیوچرز کوینکس را تعیین کنید. هم‌چنین می‌توانید با کلیک بر روی گزینه All تمام دارایی تتر خود در حساب اصلی را به حساب فیوچرز انتقال دهید. در پایین این مستطیل و در روبروی عبارت Available مقدار تتر در دسترس در حساب اصلی شما به نمایش در می‌آید که امکان انتقال آن به حساب فیوچرز کوینکس را دارید. در حال حاضر این مقدار در تصویر بالا ۰ است.

با پر کردن تمام موارد بالا کافی است روی گزینه Confirm کلیک کنید تا مراحل انتقال تتر به حساب فیوچرز صرافی تکمیل شود. حالا شما می‌توانید از مقدار تتر انتقال داده شده برای انجام معاملات خود در فیوچرز استفاده کنید.

انتخاب جفت ارز مناسب برای نوسان گیری

برای انجام معاملات فیوچرز در کوینکس باید دوباره وارد بخش فیوچرز شوید. برای این منظور تنها کافی است روی گزینه Futures در نوار بالایی سایت کلیک کنید تا دوباره به همان قسمت قبلی برگردید. در این بخش ابتدا باید تمام امکانات در دسترس در این پنجره را برای شما تشریح کنیم. با توجه به اینکه معمولاً کاربران در مواجهه با تعداد امکانات و ابزارهای مختلف ممکن است گیج شوند، لذا با دقت این موارد را به ذهن بسپارید تا در زمان انجام معامله دچار اشتباه نشوید.

معاملات مارجین صرافی کوینکس

۱- در بخش ۱ می‌توانید برای جستجوی جفت ارز مورد نظر خود اقدام کنید. برای این منظور تنها کافی است نماد جفت ارز مورد نظر را وارد کنید. در بالای این بخش و در مستطیل قرمز نوع بازار فیوچرز تعیین می‌شود که باید روی گزینه Linear باشد.

۲- در بخش ۲ جفت ارزهای معاملاتی برای شما لیست شده‌اند. به جای جستجو از بخش قبلی می‌توانید از این بخش جفت ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید. با اسکرول کردن به سمت پایین امکان مشاهده جفت ارزهای بیشتر را خواهید داشت.

۳- در بخش ۳ جفت ارز انتخابی فعلی نمایش داده می‌شود که به صورت پیش فرض بر روی BTC/USDT یا بیت کوین / تتر تنظیم می‌باشد. در صورت انتخاب جفت ارز دیگر جایگزین این قسمت خواهد شد.

۴- در بخش ۴ می‌توانید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال انتخاب شده را مشاهده کنید. برای مثال در شکل بالا قیمت لحظه ای بیت کوین را می‌توانید در روی نمودار مشاهده کنید. این قیمت هر لحظه بر اساس میزان عرضه و تقاضا در حال نوسان است. برای تحلیل بیت کوین و تعیین روند قیمت آن در نمودار به قیمت لحظه ای آن نیز باید دقت داشته باشید.

۵- در بخش ۵ می‌توانید حجم معاملات رمز ارز مورد نظر در ۲۴ ساعت گذشته را مشاهده کنید. حجم معاملات یکی از مهم ترین فاکتورهای تکنیکالی است که با استفاده از آن می‌توانید شرایط تحلیل خود را ارزیابی کنید. اگر از حجم معاملات در روند معاملات خود استفاده می‌کنید، این بخش اهمیت خاص خود را برای شما خواهد داشت.

۶- بخش ۶ نمودار تکنیکال و ابزارهای تکنیکال را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال آشنا باشید و روش های استفاده از آن را برای تحلیل قیمت رمز ارزها بدانید، در این بخش از بازار فیوچرز صرافی کوینکس می‌توانید از آنها استفاده کنید.

۷- در این بخش می‌توانید قدرت فروشندگان و خریداران رمز ارز انتخاب شده را مشاهده کنید. طرف سبز درصد خریداران را در آن لحظه نشان می‌دهد و طرف قرمز نیز درصد فروشندگان را در لحظه مورد نظر نشان می‌دهد.

۸- در بخش ۸ شما می‌توانید قیمت را بر اساس تعداد رقم بعد از اعشار تنظیم کنید. هر چقدر رقم بیشتری برای این قسمت در نظر بگیرید، قیمت در بخش ۹ با اعشار بیشتری به نمایش در خواهد آمد.

۹- در این قسمت می‌توانید سفارشات درج شده توسط سایر کاربران را مشاهده کنید. سفارش شما بعد از تنظیم و نهایی شدن نیز در این بخش قرار خواهد گرفت. دقت کنید که نمایش سفارشات در این بخش به صورت سفارشات نزدیک به هم در صف خرید و فروش است. سفارشات می‌توانند گستردگی بسیار بیشتری هم داشته باشند.

۱۰- در بخش ۱۰ امکان تغییر زبان و ارز فیات بازار را خواهید داشت. برای کاربرانی که خیلی به زبان انگلیسی وارد نبوده و ترجیح می دهند تا از زبان فارسی برای انجام معاملات خود در فیوچرز کوینکس استفاده نمایند، با کلیک بر روی این بخش امکان تغییر زبان به فارسی وجود دارد. دقت کنید که در حال حاضر کوینکس تنها صرافی خارجی است که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌نماید.

انتخاب اهرم معاملاتی در فیوچرز کوینکس (اهرم ایزوله یا کراس؟)

در ادامه باید نحوه انتخاب اهرم در فیوچرز کوینکس را تشریح کنیم. انتخاب اهرم در روند معاملات بسیار ساده است اما قبل از آن باید یک موضوع خیلی مهم را در این باره بدانید. برای انتخاب اهرم در معاملات خود می‌توانید از بخشی که در تصویر زیر را کادر قرمز مشخص کرده ایم اقدام کنید. روی آن کلیک کنید تا پنجره بعدی برای شما باز شود.

معاملات فیوچرز صرافی کوینکس

با کلیک بر روی بخش مشخص شده، تصویر زیر برای شما نمایان خواهد شد. در تصویر زیر شما باید دو انتخاب داشته باشید، یکی مقدار اهرم و دیگری نوع اهرم.

معاملات فیوچرز صرافی کوینکس

انتخاب نوع اهرم در فیوچرز کوینکس


برای انتخاب نوع اهرم باید تفاوت های دو نوع اهرم در دسترس را برای شما تشریح کنیم. همان طور که می بینید دو نوع اهرم کراس مارجین (Cross Margin) و ایزولیت مارجین (Isolated Margin) در دسترس شما قرار دارد. کراس مارجین نوعی از اهرم است که با انتخاب آن به صرافی اجازه می‌دهید که تمام دارایی‌های شما در حساب صرافی را در معاملات درگیر نماید. به این معنی که وقتی معاملات شما وارد ضرر می‌شود، صرافی با دخیل کردن موجودی حساب شما، همچنان آن را باز نگه داشته و لیکوئید شدن شما زمانی اتفاق خواهد افتاد که سرمایه شما به صورت کامل در حساب صرافی از بین برود.

ایزولیت مارجین اما نوعی از اهرم است که در آن شما به صرافی تنها اجازه دخیل کردن مقدار تعیین شده برای همان معامله را می‌دهید. در واقع با این ترفند دیگر نگران از بین رفتن کل دارایی خود در حساب صرافی نخواهید بود؛ اما با این تفاوت که در صورت ورود به ضرر، لیکوئید شدن شما زودتر رخ داده و تنها با تمام شدن مقدار در نظر گرفته شده برای معامله عملا لیکوئید می شوید.

تفاوتی ندارد که در بازار فیوچرز کوینکس تازه‌کار هستید و یا به صورت حرفه‌ای و با تجربه بالا این بازار و پتانسیل های آن را دنبال می‌نمایید. در هر صورت نباید از اهرم کراس استفاده کنید. این اهرم می‌تواند تبدیل به یک خودکشی اقتصادی برای شما شود. از این گذشته توصیه می‌کنیم که حتماً و حتماً از حد ضرر در معاملات خود استفاده کنید.

تعیین مقدار اهرم


همچنین از پنجره باز شده برای انتخاب اهرم باید مقدار آن را نیز تعیین کنید. درباره انتخاب اهرم و شرایط آن توضیحاتی را در بالا ارائه کردیم. به خاطر داشته باشید که انتخاب مقدار اهرم باید با احتیاط کامل صورت پذیرد. توصیه اکید می‌کنیم که حتماً از اهرم های کمتر در این بازار بهره ببرید. چه وقتی در ضرر هستید و چه زمانی که در سود هستید، باید احساسات خود را کنترل کرده و از ضریب های پایین استفاده نمایید.

باز کردن اردر لانگ یا شورت و مشخصات آن

آموزش صرافی کوینکس فیوچرز را با نحوه باز کردن پوزیشن ها در این بازار ادامه می‌دهیم. در تصویر زیر می‌توانید شرایط مربوط به باز کردن پوزیشن را مشاهده کنید که در بخش ۱ نوع پوزیشن را باید تعیین نمایید.

معاملات فیوچرز صرافی کوینکس

در بخش ۲ شما می‌توانید مقدار تتر در دسترس در حساب کاربری خود را مشاهده کنید. در حال حاضر در تصویر بالا دارایی کاربر در حساب کاربری ۰ تتر است.

در بخش ۳ شما باید قیمت رمز ارز مورد نظر برای خرید را تعیین کرده و وارد کنید. با علامت های + و – نیز می‌توانید این قیمت را بالا و پایین کنید. این مهم مخصوصاً در نوسانات شدید بازار می‌تواند کارساز باشد.

در بخش ۴ مقدار رمز ارز مورد نظر برای خرید باید تعیین شود. وقتی علامت BTC در این قسمت قرار گرفته، یعنی شما در حال فروش یا خرید بیت کوین هستید. در این بخش باید وارد کنید که چقدر بیت کوین برای خرید و فروش در نظر دارید.

از بخش ۵ می‌توانید حجم معاملاتی خود را بر اساس درصد دارایی در حساب فیوچرز تنظیم کنید. در حال حاضر این مقدار روی ۰ درصد است، در صورتی که آن را به سمت راست بکشید، برای مثال می‌توانید تنظیم کنید که ۵۰ درصد از دارایی شما برای خرید بیت کوین لحاظ شود. هم‌چنین با وارد کردن حجم معامله در بخش ۴، به خودی خود در این قسمت درصد آن از دارایی شما مشخص خواهد شد.

در بخش ۸ می‌توانید مقدار تتر صرف شده برای معامله فعلی را مشاهده کنید. ماشین حساب فیوچرز کوینکس در این بخش بر اساس مواردی که شما در بخش‌های قبلی تعیین کرده‌اید، حساب می کند که برای انجام این معامله چه مقدار تتر از حساب شما کم می‌شود.

بخش ۶ و ۷ نیز مربوط به معاملات لانگ و شورت است. برای خرید روی گزینه Buy و برای فروش روی گزینه Sell کلیک کنید. البته در نظر داشته باشید که اگر قصد فروش دارید، باید موارد موجود در سمت راست را پر کنید و اگر قصد خرید دارید باید موارد موجود در سمت چپ را پر کنید.

در تصویر زیر به عنوان یک نمونه ما تمام موارد را برای شما پر کرده‌ایم. در این تصویر می‌توانید شرایط خرید یا فروش ۲ بیت کوین را ملاحظه کنید. بعد از تعیین حجم معامله و هم‌چنین قیمت، در انتها مقدار هزینه صرف شده برای این معامله محاسبه شده و به نمایش در می‌آید.

آموزش صرافی کوینکس

معاملات شورت یا فروش در بازار فیوچرز کوینکس چیست

یکی از انواع معاملاتی که در بالا به آن اشاره کردیم، معاملات شورت یا فروش است. ممکن است این سوال در ذهن شما ایجاد شده باشد که چگونه می‌توانیم وقتی هنوز ارز دیجیتالی را در حساب خودمان داریم برای فروش آن اقدام کنیم؟ البته در مقاله بازار فیوچرز ارز دیجیتال چیست به صورت کامل به معرفی و تشریح این شرایط پرداختیم. برای درک این مفهوم و این شرایط بایستی با مفهوم بازار دو طرفه در بازارهای مالی آشنا باشید.

با توجه به این که اشاره کردیم در معاملات فیوچرز عملا شما در حال معامله قراردادهای حاوی ارزهای دیجیتال هستید، این امکان برای شما وجود دارد که از شرایط بازار دو طرفه نیز در این بازار استفاده کنید. به این معنا که اگر تحلیل شما از روند بازار نزولی است و تصور می‌کنید که رمز ارز مورد نظر شما در ساعات آینده وارد روند نزولی خواهد شد، میتوانید در همان نقطه ای که قرار دارید مستقیماً وارد یک معامله یا پوزیشن فروش شوید. در این حالت در صورت افت قیمت رمز ارز مورد نظر شما سود خواهیم کرد و در صورت بالا رفتن قیمت وارد ضرر خواهید شد.

نحوه گذاشتن استاپ لاس در فیوچرز کوینکس

نحوه گذاشتن استاپ لاس در فیوچرز کوینکس را با هم مرور می‌کنیم. یکی از نکات بسیار مهم در بازارهای مالی مانند فیوچرز استفاده از حد ضرر یا استاپ لاس است که برای کاربران این بازار نیز ضروری است. فرقی نمی‌کند که چقدر در این بازار تجربه و تخصص دارید. استفاده نکردن از استاپ لاس می‌تواند شرایط بسیار پیچیده ای را برای شما ایجاد نماید. نحوه گذاشتن استاپ لاس در کوینکس بسیار ساده است و شما می‌توانید خیلی راحت برای این منظور اقدام کنید.

در تصویر زیر ما نحوه استفاده از استاپ لاس در کوینکس را نشان داده‌ایم. مطابق با تصویر زیر بعد از اقدام برای خرید بیت کوین می‌توانید در همان لحظه استاپ لاس خود را قرار دهید.

آموزش صرافی کوینکس

در سمت راست همان طور که می بینید ابتدا باید گزینه استاپ را پر کنید. این استاپ همان قیمتی است که شما تحلیل کرده‌اید تا وقتی قیمت به آن برسد، تحلیل شما اشتباه بوده و عملا باید با همان مقدار ضرر از بازار خارج شوید. البته صرافی در این قیمت معامله شما را نمی‌بندد. استاپ در این فرایند به این معنی است که وقتی قیمت رمز ارز مورد نظر شما به این عدد رسید، صرافی اردر استاپ لاس شما را در بازار فعال کند؛ زیرا عملا شما نمی‌توانید از هم اکنون این اردر را در بازار فعال کنید؛ زیرا در حال قرار دادن یک اردر فروش با قیمت بسیار پایین نسبت به شرایط فعلی بازار هستید و خیلی زود معامله شما بسته می‌شود.

در قسمت دوم شما باید قیمتی را مشخص کنید که می خواهید صرافی در آن قیمت معامله شما را با ضرر ببندد. اگر فرض کنیم که قیمت بخش قبل محلی است که از نظر تحلیلی باید از معامله خارج شوید، بخش دو را کمی کمتر از آن قرار دهید. اگر در حال گذاشتن استاپ لاس برای یک معامله خرید هستید، این عدد را کمی بالاتر از قیمت تعیین شده در بخش قبلی تعیین کنید.

در بخش ۳ نیز باید مقدار رمز ارز مورد نظر را تعیین کنید که قرار است صرافی آن را در قیمت بالا ببندد. مسلما این عدد باید کل حجم معامله شما در بازار باشد.

نحوه تعیین حد سود در فیوچرز کوینکس

همچنین شما می‌توانید برای معاملات خود در بازار فیوچرز کوینکس حد سود یا قیمت خروج تعیین کنید که اتفاقا استفاده از آن مخصوصاً برای کسانی که دائما ممکن است پشت چارت نباشند، بسیار سودمند است. برای این منظور باید از حالت Close Position استفاده کنید. در این وضعیت باید قیمت مورد نظر را وارد کنید تا بلافاصله بعد از اینکه قیمت به عدد مورد نظر شما رسید، اردر آن انجام شود. در این حالت اگر در زمان رسیدن قیمت ارز دیجیتال مورد نظر به آن قیمت، شما آنلاین هم نباشید، صرافی خود به خود این عملیات را برای شما انجام خواهد داد. استفاده از حد سود چندین مزیت برای کاربران در بازار فیوچرز کوینکس دارد که به شرح زیر هستند:

 • اولا شما می‌توانید مدیریت بهتری نسبت به معاملات خود داشته باشید.  در این شرایط از قبل شما می‌دانید که در چه قیمتی معامله شما بسته خواهد شد و چه مقدار سود میتوانید از معامله مورد نظر دریافت کنید.
 • از این گذشته در برخی از موارد ممکن است شاهد نوسانات خیلی سریع در قیمت ارز دیجیتال باشیم. اگر شما از حد سود استفاده کرده باشید عملاً در قیمت بسیار بالا پوزیشن شما بسته شده و سود خوبی به دست می آورید و با وجود نوسان بسیار بالا هیچ چالشی در معاملات خود نخواهید داشت.
 • یکی دیگر از مزیت های استفاده از حد سود در انجام معاملات فیوچرز کوینکس این است که شما می‌توانید با خیال راحت لپ تاپ خود را ببندید و در صورتی که تحلیل شما درست از آب در بیاید سود کنید. در شرایط معمول شما بایستی دائما پشت چارت باقی بمانید و آن را دنبال کنید.

بسیاری از تریدر های حرفه‌ای در بازار ارز دیجیتال از ترفند های متفاوتی برای تعیین حد سود و خروج از معاملات سودده استفاده می کنند. این نکات و روش ها نیز می‌تواند شرایط بهتری را برای انجام معاملات فیوچرز برای شما ایجاد نماید.

 • به عنوان یک نمونه برخی از کاربران حرفه‌ای عادت دارند تا بعد از اینکه به سود قابل توجهی رسیدند، تمام سرمایه اولیه و بخشی از سود را از معامله خارج کرده و بقیه سود را برای رسیدن به سود های بیشتر در معامله باقی نگه دارند. در این شرایط حتی اگر شما هیچ پولی را از بازار خارج نکرده باشید عملاً ضرر نخواهید کرد.
 • در روش دیگر کاربران با پیشرفت معامله به سمت سود درصد از آن را خارج کرده و به همین ترتیب روند معاملات را ادامه میدهند. در این شرایط در هر صورت شما مقداری سود از بازار خارج می‌کنید هر چند ممکن است سود نهایی شما کمتر شود. برای مثال شما می‌توانید وقتی قیمت به ۵۰ درصد حد سود مورد نظر شما رسید، بخشی از دارایی‌های خود به همراه سود را از بازار خارج کنید.

نحوه تعیین حجم در فیوچرز کوینکس چیست

یکی از مهمترین مسائلی که در آموزش صرافی کوینکس فیوچرز باید به بررسی آن بپردازیم، نحوه تعیین حجم معاملات در هنگام انجام معامله است. بسیاری از کاربران هیچ دقتی در این باره نداشته و صرفاً تنها به دارایی‌های لحظه ای خود برای انتخاب حجم معاملات دقت می‌نمایند. یکی از اصلی‌ترین و مهم ترین این روش ها و فاکتورهای تاثیرگذار در تعیین حجم معاملات در بازار فیوچرز دقت به روشهای مدیریت سرمایه در ارز دیجیتال است. در مقاله آموزش مدیریت سرمایه در ارز دیجیتال به صورت کامل و جامع تاثیر تکنیکهای این علم را بر تعیین حجم معاملات در بازارهای مالی را بررسی کردیم. از این رو اگر شما یک پلن معاملاتی دقیق و کامل داشته باشید، دقیقاً منطبق بر اصول تنظیم شده در این پلن معاملاتی می‌توانید برای انتخاب حجم معاملات خود اقدام کنید. از این گذشته موارد دیگری مانند حداقل مقدار ممکن برای معامله یک جفت ارز، قدرت سیگنال و تحلیل شما از روند جفت ارز و البته استراتژی معاملاتی شما در این امر تاثیر گذار خواهد بود.

اما به صورت کلی توصیه می‌کنیم که بیش از ۱۰ درصد دارایی‌های خود را در حساب فیوچرز خود برای هر معامله اختصاص ندهید. همچنین   دقت داشته باشید که در آن واحد بیش از ۲۰ درصد دارایی‌های شما در حساب فیوچرز در بازار درگیر نباشد. به عنوان مثال اگر شما برای هر معامله پنج درصد از کل دارایی‌های خود را در نظر داشته باشید، در هر لحظه می‌توانید تنها چهار معامله باز داشته باشید. دقت به این نکات نشان از عملکرد حرف های شما در این بازار دارد که مسلماً با تجربه و کسب تخصص در بازار راحت تر می‌توانید آن ها را اجرا کنید.

متاسفانه شاهد هستیم که بسیاری از کاربران ایرانی هیچ اهمیتی به این موضوع نداده و برای هر معامله سعی میکنند درصد قابل توجهی از دارایی‌های خود را در نظر بگیرند. این امر باعث می‌شود تا خیلی زود دارایی‌های خود را از دست داده و عملاً دیگر حتی امکان انجام معامله در بازار فیوچرز کوینکس را نیز نداشته باشند.

بستن دستی پوزیشن در فیوچرز کوینکس


در بخش‌های قبلی نحوه تعیین استاپ لاس و حد سود را در بازار تشریح کردیم. عملا خود این روش ها ترفندهایی برای بستن معامله باز در بازار فیوچرز صرافی کوینکس هستند؛ اما شما راه حل دیگری نیز برای بستن معامله باز خود دارید. یکی از این راه حل ها استفاده از گزینه All at market می‌باشد. با انتخاب این گزینه بلافاصله و در قیمت لحظه ای معامله شما بسته می‌شود. برای زمان هایی که خیلی سریع ترجیح می‌دهید از معامله خارج شوید، این گزینه می‌توانید شرایط بهتری برای شما به دنبال داشته باشد؛ زیرا زمان کمتری نیز برای آن نیاز دارید.

آموزش فیوچرز کوینکس

هم‌چنین راه حل دیگری نیز برای خروج از معامله باز دارید که آن هم بستن دستی پوزیشن است. برای این منظور بایستی یک پوزیشن دقیقاً مخالف پوزیشن قبلی و با همان حجم معامله در بازار قرار دهید. برای مثال اگر سفارش قبلی شما خرید بیت کوین و یا خرید ارز دیجیتال دیگری باشد، باید یک معامله فروش در قیمت بالاتر مورد نظر خود قرار دهید. البته از این روش برای تعیین حد سود استفاده می‌شود و استفاده از آن برای حد ضرر کاملاً اشتباه خواهد بود و معامله شما را با ضرر می‌بندد.

نکاتی بیشتر در آموزش فیوچرز کوینکس

قبل از اینکه به آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل بپردازیم، لازم است نکات مهمی را درباره شرایط معامله در این بازار با شما در میان بگذاریم. انجام معامله در بازار فیوچرز کوینکس با خطرات بسیار زیادی برای شما همراه است. البته خطرات فیوچرز ارز دیجیتال در کوینکس با استفاده از ترفند هایی قابل کنترل است. کسب تجربه لازم و همچنین بالا بردن دانش فنی برای تحلیل رمز ارزها در جهت کم کردن خطای تحلیلی اصلی‌ترین روش و ترفند برای این منظور است.

تمام تلاش خود را در مجموعه کانون بورس انجام داده‌ایم تا بتوانیم تمام این شرایط را به بهترین نحو برای شما فراهم آوریم. کسانی که در دوره ارز دیجیتال ما شرکت کرده باشند به خوبی می داند که بهترین ترفند ها و استراتژی های معاملاتی در بازار کدام ها هستند. همچنین در بخش آموزش رایگان ارز دیجیتال نیز سعی کردیم تا تمام آموزش های لازم برای انجام معاملات ایمن و کم خطر را در این بازار برای شما فراهم آوریم.

در ادامه در کنار آموزش های گام به گام که برای آشنایی با فیوچرز کوینکس ارائه می‌کنیم، سعی داریم تا نکات تجربی برای انجام معاملات مطمئن تر را نیز به شما ارائه کنیم. متاسفانه شاهدیم که اکثر کاربران ایرانی بازار فیوچرز کوینکس را با ضرر های سنگین ترک میکنند. نیاز به آموزش های حرفه‌ای و عالی برای حضور در این بازار برای کاربران بسیار جدی است. هرچند خیلی از کاربران حتی حوصله و وقت کافی برای مطالعه مقالات رایگان در این زمینه را نیز ندارند اما با این حال برای آن دسته از عزیزانی که ترجیح می دهند تا با سرمایه‌های خود قمار نکنند، دقت به این نکات می‌تواند کارگشا باشد.

حداقل سرمایه لازم برای معاملات فیوچرز کوینکس چقدر است؟

یکی از سوالاتی که معمولاً ذهن کاربران تازه‌کار در بازار فیوچرز کوینکس را به خود مشغول می‌نماید، حداقل مقدار سرمایه لازم برای ورود به این بازار است. قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که به دلیل وجود اهرم شما می‌توانید با سرمایه های بسیار کم نیز در این بازار حاضر شوید. یک سرمایه ۱۰ دلاری هم می‌تواند شرایط ورود شما به این بازار را فراهم کرده و امکان انجام معامله در بسیاری از جفت ارز ها را برای شما فراهم آورد؛ اما آیا واقعاً ورود به این بازار با این میزان از سرمایه کار منطقی و عاقلانه است یا خیر؟

انجام معامله در بازار فیوچرز کوینکس ریسک های بسیار زیادی دارد. داشتن یک سرمایه مناسب در زمان ورود به این بازار یکی از روشهایی است که می‌تواند این کار را برای شما کاهش دهد. ورود به این بازار با سرمایه بسیار کم احتمال موفقیت شما در انجام معاملات را به شدت پایین آورده و طرف دیگر هیجانات درونی شما را برای انتخاب اهرم های بزرگتر و یا ورود به معاملات پرخطر را بیشتر میکند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که با سرمایه های خیلی کم وارد این بازار نشوید زیرا عملاً در این شرایط هم این سرمایه ها را نیز اندک اندک از دست خواهید داد. داشتن یک سرمایه حداقل هزار دلاری می‌تواند شروع خوبی برای حضور در این بازار برای شما باشد اما به شرطی که دانش و تسلط کافی برای انجام معامله در این بازار را داشته و از طرف دیگر در دوره حرفه‌ای آموزش فیوچرز کوینکس شرکت کرده باشید. در دوره ارز دیجیتال در موسسه کانون بورس کرده‌ایم تا تمام آموزش های لازم برای حضور در این بازار را برای شما فراهم آوریم.

در انتهای این دوره چند جلسه کارگاه حضوری و عملی برای شما برگزار خواهد شد که در این کارگاه ها می‌توانید همراه با اساتید با تجربه و حرفه‌ای به صورت زنده در بازار معامله کنید. مهم باعث می‌شود تا اولاً تجربیات اساتید به شما انتقال پیدا کرده و از طرف دیگر از همان روزهای ابتدای شروع ورود به این بازار مانند افراد حرفه‌ای معامله کنید. تنها با اتخاذ یک استراتژی ایده آل و متناسب با شرایط بازار فیوچرز ارز دیجیتال است که میتوانید بستر مناسب برای موفقیت خود و کسب درآمد در این بازار را فراهم آورید.

در هر معامله چقدر از ارز دیجیتال مورد نظر باید بخریم یا بفروشیم؟

آموزش هایی مانند نحوه گذاشتن استاپ لاس در فیوچرز کوینکس یا تعیین حد سود در معاملات و تعیین مقدار ارز دیجیتال مورد نظر برای خرید و فروش بدون داشتن تسلط کافی به تحلیل تکنیکال ناقص خواهند بود. در واقع این تحلیل تکنیکال است که تاثیر اصلی را بر روی تمام این موارد دارد. با توجه به اینکه در بازار فیوچرز مدت زمان انجام معاملات از چند دقیقه تا نهایت چند ساعت است، عملاً تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال خیلی جایگاه بالایی در تحلیل رمز ارزها در آن نخواهد داشت.

اولین توصیه ما برای انتخاب حجم معاملات و همچنین در نظر گرفتن مقدار ارز دیجیتال مورد نظر برای خرید و فروش شروع از درصد های بسیار پایین است. برای مثال اگر یک سرمایه هزار دلاری را در حساب فیوچرز کوینکس خود دارید، در قدم های اول برای خرید تنها دو درصد از حجم کل دارایی‌های خود را   وارد معامله کنید. با تعیین درصد عملاً محاسبه مقدار ارز دیجیتال مورد نظر برای خرید نیز ساده تر خواهد شد.

محدودیت های مربوط به حجم معاملات در فیوچرز کوینکس

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که همراه با آموزش فیوچرز کوینکس باید به آن اشاره کنیم، در نظر گرفتن محدودیت‌های برای خرید و فروش ز طرف صرافی است. در برخی از مواقع ممکن است وقتی مقدار حجم مشخصی را برای انجام یک معامله در یک جفت ارز تعیین می‌کنید، صرافی اجازه ورود به معامله را به شما نمیدهد. دقت داشته باشید که در هنگام پر کردن تمام جزئیات مربوط به یک معامله یک مقدار مشخصی از سوی صرافی به شما نشان داده می‌شود که این مقدار حداقل حجم مورد قبول صرافی برای انجام معامله در آن جفت ارز است. این حداقل حجم نشان می‌دهد که حجم مورد نظر شما کمتر از آن بوده و عملاً صرافی اجازه ورود به معامله را به شما نداده است. در چنین مواقعی حداقل میزان سرمایه گذاری شما می‌تواند همان مقدار حداقل ای است که صرافی برای این منظور در نظر گرفته است. در ارزهای دیجیتال با قیمت بسیار پایین این موضوع خیلی معمولی تر است و کاربران می‌بایست به حداقل حجم تعیین شده به وقت داشته باشند.

واقعیتی مهم برای معاملات ایمن تر درباره سرمایه در دسترس

هر چند در بخش‌های قبلی مقاله اشاره کردیم که بازار فیوچرز ارز دیجیتال به عنوان یک بازار مناسب برای سرمایه گذاری و سودآوری است اما سودآوری برای صرافی ها به مراتب بیشتر از کاربران و تریدرها میباشد. واقعیت اینست که اکثر قریب به اتفاق کاربران فعال در این بازار در حال از دست دادن سرمایه های خود هستند و صرافی ها نیز همیشه برگ برنده را در اختیار دارند. یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده تا تبلیغات برای بازار فیوچرز به شدت بالا برود همین کسب سود قابل توجهی صرافی ها از معاملات کاربران در این بازار است. اینکه یک صرافی معتبر و بزرگ حاضر شده تا صد برابر دارایی شما امکان انجام معامله در بازار را برای شما فراهم آورد، نشان از اهمیت این معاملات برای صرافی داشته و به نوعی سودآوری بالای آن را برای آنها نشان می‌دهد.

برای اینکه بتوانیم معاملات ایمن تری در بازار فیوچرز کوینکس برای خود رقم بزنید، تکیه کردن بر یک استراتژی مناسب و همچنین دقت به مدیریت سرمایه و استاپ لاس اهمیت بسیار زیادی دارد. این ۳ ابزار عالی می‌توانند همواره راه نجات برای جلوگیری از ضرر شما در این بازار باشند و هم مسیر شما را به سمت کسب سودهای قابل توجه در بازار باز کنند. به عنوان نکته اول شما بایستی جلوی ضرر های خود را بگیرید و سپس به دنبال رسیدن به سود باشید. با مدیریت سرمایه و تعیین استاپ لاس عملاً شما از بیمه های مختلف برای جلوگیری از ضرر های خود در بازار استفاده می‌کنید. کم کم با بهتر شدن نحوه استفاده شما از استراتژی معاملاتی مورد نظر، فرصت های بازار  به شما رو آورده و می‌توانید به سود های خیلی بالا نیز امیدوار باشید. در غیر این صورت ورود شما به میان شکست خورده های بازار فیوچرز کوینکس نیز چندان امر بعیدی نخواهد بود.

آموزش فیوچرز کوینکس به عنوان یک نکته بسیار مهم دیگر که از تجربیات کاربران حرفه‌ای به دست آمده است، بایستی به شما یادآور شویم که بهتر است از یک تا نهایت سه جفت ارز را در ابتدای کار انتخاب کرده و تمام معاملات خود را بر روی آنها انجام دهید. این عمل چند مزیت بسیار عالی برای شما به دنبال خواهد داشت. در وهله اول به مرور با روند نوسانات این سه جفت ارز آشنا شده و درک بهتری نسبت به تغییرات قیمت آنها خواهد داشت و در نتیجه میزان موفقیت شما در انجام معاملات آنها بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر در میان جفت ارز های بسیار زیاد سردرگم شده و می‌توانید تمرکز خود را بر روی فرصت های به وجود آمده در همین سه جفت ارز قرار دهید. جالب است بدانید که برخی از تریدر های بسیار قدیمی بازار که حتی در بازار فارکس نیز فعالیت گسترده ای دارند، تمام تمرکز خود را بر روی یک جفت ارز قرار می دهند.

در هر لحظه چند معامله می‌توانیم انجام دهیم؟

همچنین یکی دیگر از چالش‌هایی که ذهن برخی از کاربران را در بازار فیوچرز به خود مشغول می کند، تعداد معاملات در هر روز و تعداد معاملات در هر لحظه است. انجام تعداد معاملات خیلی زیاد و به اصطلاح اور ترید کردن مانند یک سم بزرگ در بازار عمل می‌نماید. اتخاذ چنین روند هایی باعث می‌شود تا کاربران به هیچ وجه نمی‌توانند مدیریت مناسبی بر روی شرایط معاملات خود داشته و خیلی زود آنها را از دست میدهند. با توجه به تکنیک های مدیریت سرمایه اگر شما با حجم معاملات ۲ درصد وارد بازار شوید، حداکثر ۵ معامله باز در هر لحظه بهترین گزینه است. از طرف دیگر سعی کنید در طول روز نیز خیلی به انجام معاملات زیاد اقدام نکنید.

کارمزد معاملات در فیوچرز کوینکس

آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل را با تشریح کارمزدها در این معاملات دنبال می‌کنیم. به خاطر داشته باشید که تمام سود صرافی از انجام معاملات شما، دریافت کارمزدها است. از این رو نباید به این خیال باشید که در این بازار خبری از کارمزد نیست. نکته بسیار جالب درباره کارمزدها در بازار فیوچرز این است که هر چند مقدار آن به نسبت سایر بازارها مانند بازار اسپات به مراتب پایین تر است، اما صرافی ها معمولاً درآمد بیشتری از این کارمزد دارند؛ زیرا تعداد معاملات در آن به مراتب بیشتر از معاملات اسپات است.

کارمزد معاملات در بازار فیوچرز کوینکس با توجه به اینکه معاملات میکر یا تیکر انتخاب کرده باشید، با هم متفاوت است. اگر دست روی معاملات میکر گذاشته باشید، ۰.۰۳% باید کارمزد بدهید و اگر از معاملات تیکر استفاده منید، ۰.۰۵% باید کارمزد بپردازید.

آموزش فیوچرز کوینکس

ترفندهایی برای جلوگیری از لیکوئید شدن در فیوچرز کوینکس

کمتر کاربری را می‌توان در بازار فیوچرز ارز دیجیتال پیدا کرد که لیکوئید نشده باشد. لیکوئید شدن تبدیل به یک امر طبیعی برای کاربران ایرانی شده است. دلایل بسیار زیادی را می‌توان برای این امر بر شمرد. نداشتن دانش کافی و اطلاعات لازم برای حضور در این بازار و یا استفاده از سیگنال های کانال های بی‌در و پیکر از جمله اصلی‌ترین دلایل از بین رفتن سرمایه های کاربران در این بازار است. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران آموزش های لازم برای حضور در این بازار را سپری نکرده‌اند، در ادامه نکاتی را با شما در میان می‌گذاریم که استفاده از آن‌ها کمک می‌کند تا کمتر با چالش لیکوئید  شدن در بازار روبرو شوید.

 • نحوه گذاشتن استاپ لاس در فیوچرز کوینکس را به شما آموزش دادیم. قرار دادن استاپ لاس یکی از ترفندهای است که شرایط لازم برای جلوگیری از لیکوئید شدن در بازار را برای شما فراهم خواهد کرد.
 • استفاده از تکنیک های مدیریت سرمایه در ارز دیجیتال یکی دیگر از ترفندهایی است که می‌تواند مانع از از بین رفتن سرمایه های شما در این بازار شود.
 • همچنین دقت داشته باشید که خیلی نباید دنبال اهرم های خیلی بزرگ بروید. انتخاب اهرم های سه یا پنج برابری می‌تواند ایده آل ترین شرایط را برای شما فراهم آورد.
 • داشتن یک سرمایه اولیه مناسب یکی از نکات بسیار مهم برای جلوگیری از لیکوئید شدن شما در این بازار است.
 • همچنین در هنگام انجام معاملات بهتر است از اهرم ایزوله استفاده نمایید.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال برای فیوچرز کوینکس

نحوه گذاشتن استاپ لاس در فیوچرز کوینکس را برای شما تشریح کردیم؛ اما پر واضح است که بدون داشتن تسلط کافی به تحلیل تکنیکال عملا نمی‌توانید عملکرد ایده آلی در این مواقع داشته باشید. یکی از مهمترین نکات برای انجام معاملات بهتر در این بازار داشتن تسلط کافی به تحلیل تکنیکال میباشد. مناسبترین و بهترین تکنیک ها برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در بازار فیوچرز به شرح زیر است:

 • استفاده از روش های هندسی برای تحلیل رمز ارزها یکی از روش هایی است که می‌تواند در لحظه فرصت های خوبی را در بازار فیوچرز به شما نشان دهد. اشکال هندسی مانند سر و شانه، مثلث ها، مستطیل، پرچم، دوقلوها و سه قلو ها می‌توانند راهکار مناسبی برای پیدا کردن فرصت های عالی در این بازار باشند.
 • استفاده از تکنیک های رایج و عالی پرایس اکشن یکی دیگر از راه حل هایی است که می‌تواند یک تحلیل عالی را برای شما رقم بزند.
 • استفاده از تکنیکهای واگرایی در اندیکاتورهای مکدی و آر اس آی همچنین از دیگر روشهای تکنیکالی هستند که می‌توانند انجام معاملات بهتری را برای شما رقم بزنند.
 • استفاده از تکنیک های مبتنی بر مووینگ اوریج ها نیز راه حل های خوب برای تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال در اختیار شما قرار خواهد داد.
 • اندیکاتور باند بولینگر از جمله اندیکاتور هایی است که معمولاً فرصت های زیادی را برای شما در این بازار شکار می کند اما ممکن است چالش‌های زیادی را نیز همراه داشته باشد.

با استفاده از ابزار فیبوناچی می‌توانید هم حد سود های بسیار مناسب و حد ضرر های کوچک را برای معاملات خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید که تمام این ابزارها و تکنیک ها را باید  در تایم فریم های کوتاه مانند ۵ دقیقه یا ۱۵ دقیقه و حتی نهایت یک ساعت پیاده سازی کرده و بیش از چند ساعت در یک معامله باقی نمانید. یا حداقل بعد از گذشت چند ساعت معامله را به حالت ریسک فری در آورده و مانع از ورود آن به ضرر شوید.

آموزش فیوچرز کوینکس در موبایل

در این بخش سعی داریم تا نکات آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل را با شما در میان بگذاریم. دقت داشته باشید که فرایند انجام معاملات در موبایل در گوشی نیز دقیقاً مشابه با شرایط انجام آنها در سایت کوینکس است؛ اما با این حال برای اینکه کلیت کار در موبایل نیز به دست شما باشد و آشنایی اولیه با بازار فیوچرز در اپلیکیشن موبایل کوینکس داشته باشید، تمام مراحلی که در بالا برای سایت معرفی کردیم را همراه با عکسهای مناسب در گوشی برای شما ما ارائه می‌کنیم.

کاربرانی که تمایل بیشتری به استفاده از موبایل برای انجام معاملات خود در این بازار دارند می‌توانند از این تصاویر برای شناخت هرچه بهتر فیوچرز کوینکس استفاده نمایند. البته لازم به یادآوری است که برای داشتن تحلیل های دقیق تر استفاده از لپ تاپ و کامپیوتر می‌تواند کیفیت بهتری برای شما ایجاد کند و به همین دلیل توصیه می‌کنیم که انجام به روش های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را بر روی لپ تاپ در دستور کار قرار دهید و از موبایل تنها برای مدیریت پوزیشن ها و معاملات خود استفاده کنید.

اپلیکیشن کوینکس را دانلود کرده و نصب کنید

آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل را نیز برای شما آماده کرده ایم تا بتوانید از موبایل نیز برای انجام این معاملات استفاده کنید. با توجه به اینکه اپلیکیشن کوینکس یک اپلیکیشن بسیار کاربر پسند است و درصد قابل توجهی از کاربران از موبایل برای انجام معاملات خود استفاده می‌نمایند، از این رو لازم دانستیم تا آموزش فیوچرز کوینکس در موبایل را نیز به همراه تصاویر لازم تشریح کنیم.

برای این منظور در قدم اول باید اپلیکیشن مورد نظر را دانلود کرده و در گوشی خود نصب کنید. برای دانلود اپلیکیشن کوینکس توصیه می‌کنیم که از سایت رسمی این صرافی استفاده کنید. در معرفی و آموزش سایت کوینکس به صورت کامل نحوه دانلود کردن این اپلیکیشن را تشریح کردیم. دقت کنید که در برخی از مواقع شاهد هستیم که اپلیکیشن این صرافی از گوگل پلی و اپ استور خارج می‌شود. از این رو ممکن است آن را در این پلتفرم ها پیدا نکنید.

وارد حساب کاربری خود در کوینکس شوید

آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل با وارد شدن به حساب کاربری در اپلیکیشن موبایل ادامه می‌دهیم. بعد از اینکه این اپلیکیشن را نصب کرده و وارد آن شدید، می‌بایست رمز ورود و ایمیل خود را وارد کرده و سپس با طی کردن مراحل امنیتی مانند کد اس ام اسی یا ۲FA وارد آن شوید. بعد از ورود به حساب کاربری خود در اپلیکیشن این صرافی وارد صفحه زیر خواهید شد.

آموزش صرافی کوینکس

در این تصویر در گوشه چپ و بالا آواتار شما در حساب کاربری کوینکس دیده می‌شود. اگر تصویری برای حساب خود انتخاب کرده باشید، این تصویر در این بخش دیده خواهد شد. اطلاعات دیگری که در این تصویر پیداست را نیز می‌توانید در معرفی و آموزش سایت صرافی کوینکس مشاهده کنید.

وارد معاملات فیوچرز کوینکس در موبایل شوید

آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل را با وارد شدن به بازار فیوچرز در اپلیکیشن ادامه می‌دهید. در پایین اپلیکیشن و در کادر قرمز رنگی که مشخص کرده ایم، می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Futures وارد این بازار شوید. اطلاعات موجود در این صفحه را در ادامه برای شما تشریح خواهیم کرد.

آموزش صرافی کوینکس

انجام معاملات فیوچرز کوینکس در گوشی

تمام آموزش هایی مانند نحوه گذاشتن استاپ لاس در فیوچرز کوینکس که در حساب کاربری در سایت این صرافی تشریح کردیم، در اپلیکیشن نیز صدق می‌نمایند. در آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل نیز دوباره همان آموزش ها را برای شما قرار می‌دهیم تا یک بار روند انجام معامله در اپلیکیشن را نیز مشاهده کرده باشید.

 • پذیرش ریسک معاملات فیوچرز کوینکس

در بازار فیوچرز در اولین قدم روی هر قسمتی که کلیک کنید، برگه ای برای شما باز خواهد شد که هشدارهای لازم درباره ریسک های موجود در بازار فیوچرز را به شما نشان می‌دهد. برای انجام معاملات در این بازار حتماً باید اطلاع از این هشدارها را تایید نمایید. دقت کنید که در آموزش فیوچرز کوینکس در گوشی بیشتر به دنبال معرفی نحوه انجام معامله در این بازار هستیم و روش های تحلیل و معامله گری را می‌توانید در سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال دنبال کنید.

تصویر زیر هشدار ریسک معاملات بازار فیوچرز است که باید در انتهای آن مربع پذیرش ریسک را تیک زده و روی گزینه Confirm کلیک کنید تا اجازه انجام معاملات در این بازار را داشته باشید.

آموزش صرافی کوینکس

 • آموزش معاملات فیوچرز کوینکس

با پذیرش ریسک معاملات در فیوچرز کوینکس، صفحه دیگری برای شما باز خواهد شد که در این صفحه می‌توانید آموزش های ارائه شده از سوی این صرافی برای فعالیت در این بازار را مشاهده کنید. در تصویر زیر این پنجره را مشاهده می‌نمایید. با کلیک بر روی گزینه Start Now می‌توانید این آموزش ها را مشاهده کنید و با کلیک بر روی گزینه Maybe Later به مرحله بعدی خواهید رفت.

آموزش اپلیکیشن صرافی کوینکس

 • روند معاملات فیوچرز کوینکس در موبایل

برای آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل ابتدا لازم است تا تمام اطلاعات موجود در صفحه اصلی این بازار در گوشی را برای شما تشریح کنیم. با این ترفند شما شناخت نسبی نسبت به اطلاعات موجود در این صفحه پیدا خواهید کرد. در تصویر زیر تمام اطلاعات موجود در صفحه اصلی فیوچرز کوینکس را برای شما مشخص کرده ایم.

آموزش اپلیکیشن صرافی کوینکس

۱- نوع معاملات

بخش ۱ نوع معاملات صورت گرفته را نشان می‌دهد. البته دقت داشته باشید که این اطلاعات تنها مختص آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل نبوده و در آموزش قبلی و مربوط به سایت نیز این اطلاعات را با شما مرور کردیم؛ اما با توجه به اینکه محل قرار گیری آنها در اپلیکیشن کمی متفاوت است، از این رو آنها را دوباره ولی این بار مختصرتر مرور می‌کنیم.

۲- جفت ارز مورد نظر

یکی از نکات مهم در آموزش فیوچرز کوینکس در گوشی انتخاب جفت ارز معاملاتی است. در بخش ۲ این جفت ارز به شما نشان داده می‌شود. با کلیک بر روی این گزینه پنجره زیر برای شما باز خواهد شد که می‌توانید در آن جفت ارز مورد نظر خود را یا از میان جفت ارزهای محبوب و اصلی انتخاب کنید و یا از بخش جستجو آن را جستجو کرده و پیدا نمایید.

آموزش اپلیکیشن صرافی کوینکس

در این پنجره اگر روی گزینه USDT کلیک کنید، تمام جفت ارزهای موجود در صرافی کوینکس و در بازار فیوچرز این صرافی برای شما به نمایش در خواهد آمد. جفت ارز معاملاتی مورد نظر خود را می‌توانید از این بخش نیز انتخاب کنید.

آموزش اپلیکیشن صرافی کوینکس

اطلاعاتی مانند قیمت لحظه و تغییرات قیمتی آنها در ۲۴ ساعت شبانه روز نیز در این قسمت درج می‌شود.

۳- نوع اهرم و مقدار آن

یکی از مهم ترین نکات آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل انتخاب نوع اهرم و مقدار آن است. در آموزش قبلی این مهم را برای شما تشریح کردیم. همان شرایط را در پنجره زیر برای انتخاب اهرم معاملاتی خود لحاظ کنید.

معاملات فیوچرز کوینکس در موبایل

۴- نمودار و اطلاعات جفت ارز

در بخش ۴ می‌توانید نمودار تکنیکال جفت ارز مورد نظر خود را مشاهده کنید. دقت کنید که آموزش فیوچرز کوینکس در گوشی به نوعی نیاز به تسلط به تحلیل تکنیکال از سوی شما نیز دارد. از این رو باید به این مهم نیز دقت کافی داشته و آموزش های لازم برای تحلیل نمودار قیمت ارزها را پشت سر بگذارید. در غیر این صورت عملا این آموزش ها خیلی نمی‌تواند زمینه ساز موفقیت شما در این بازار شود.

 

۵- تنظیمات بیشتر

همچنین در آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل باید بخش تنظیمات بیشتر را نیز برای شما نمایش دهیم. با کلیک بر روی این بخش پنجره جدیدی برای شما باز می‌شود که می‌توانید از سایر امکانات موجود در آن استفاده کنید. امکاناتی مانند قرار دادن رمز ارز مورد نظر در واچ لیست و یا ترانسفر تتر به حساب فیوچرز از امکاناتی هستند که در این بخش برای شما تعریف شده‌اند.

معاملات فیوچرز کوینکس در موبایل

۶- معاملات خرید یا BUY

در بخش ۶ می‌توانید به معامله خرید در بازار دسترسی داشته باشید. انجام معامله خرید دقیقاً مشابه با شرایطی است که در بخش قبلی آن را تشریح کردیم.

۷- معاملات فروش یا SELL

هم‌چنین می‌توانید در بخش ۷ نیز معامله فروش را مشاهده کنید. در پنجره زیر نحوه انجام معامله فروش را به شما نشان داده‌ایم. به همان ترتیب قبل باید تمام گزینه‌ها را پر کرده و در نهایت گزینه فروش را انتخاب کنید.

معاملات فیوچرز کوینکس در موبایل

۸- نوع پوزیشن

برای انتخاب نوع پوزیشن در بخش ۸ کلیک کرده و از میان لیمیت یا مارکت یکی را انتخاب نمایید.

معاملات فیوچرز کوینکس در موبایل

۹- قیمت معامله

در بخش ۹ باید قیمت معامله مورد نظر خود را وارد کنید. این قیمت را می‌توانید از پیش تعیین شده در نظر بگیرید و یا قیمت لحظه ای بازار را در این بخش وارد کنید.

۱۰- مقدار یا حجم معامله

بخش ۱۰ مربوط به حجم معامله است. در پر کردن حجم معامله نیز تمام نکات ارائه شده در بالا را رعایت کنید تا از این نظر چالشی گریبانگیر شما نشود.

۱۱- مارجین معامله

مارجین معامله در واقع مقدار تتر صرف شده برای آن را نشان می‌دهد که برای شما به صورت خودکار بعد از پر کردن بخش‌های قبلی محاسبه شده و به نمایش در خواهد آمد.

۱۲- سفارشات حاضر در بازار

در بخش ۱۲ می‌توانید سفارشات فعلی که سایر کاربران در ارز دیجیتال انتخاب شده راببینید. معامله شما نیز بعد از انتخاب وارد این بخش خواهد شد.

۱۳- حجم usdt در دسترس در حساب کاربری

در بخش ۱۳ می‌توانید مقدار تتر در دسترس در حساب فیوچرز خود را برای انجام معامله مشاهده کنید. دقت کنید که در این بخش تنها مقدار تتر موجود در حساب فیوچرز به نمایش در می‌آید و ربطی به حساب اصلی شما نخواهد داشت.

۱۴- حداکثر مقدار امکان معامله با توجه به USDT در دسترس

در بخش ۱۴ به نوعی شما می‌توانید بر اساس مقدار تتر موجود در حساب فیوچرز خود حداکثر میزان خرید ارز دیجیتال مورد نظر را در قیمت تعیین شده مشاهده کنید. این مهم نیز به صورت خودکار محاسبه شده و به شما نشان داده می‌شود.

۱۵- BUY یا SELL

با کلیک بر روی هر یک از گزینه‌های بای یا سل می‌توانید معامله خود را نهایی کنید. هر اردر یا پوزیشنی که از سوی شما باز می‌شود، در پایین صفحه برای شما لیست خواهد شد و می‌توانید از این قسمت اردرهای باز خود را ببینید. هم‌چنین امکان مشاهده تاریخچه خرید و فروش های خود در فیوچرز کوینکس خود را نیز از این قسمت دارید.

انتقال تتر به حساب فیوچرز


آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل را با نحوه انتقال تتر از حساب اصلی به حساب فیوچرز ادامه می‌دهیم. دقت کنید که این مرحله از آموزش فیوچرز کوینکس در گوشی تقریباً مشابه با فرایند قبلی به کار گرفته شده در سایت این مجموعه است. برای این منظور مطابق با تصویر زیر ابتدا وارد بخش Assets شوید و سپس از این قسمت Futures را انتخاب نمایید.

معاملات فیوچرز کوینکس در گوشی

در قدم بعدی روی گزینه Transfer کلیک کنید تا پنجره جدیدی برای شما باز شود.

معاملات فیوچرز کوینکس در گوشی

در پنجره جدید مطابق با آموزش های قبلی باید مقدار تتر مورد نظر را وارد کرده و کار را نهایی کنید.

معاملات فیوچرز کوینکس در گوشی


بازار مارجین در صرافی کوینکس چیست


بازار مارجین در صرافی کوینکس یکی دیگر از فرصت های معاملاتی است که در اختیار کاربران این صرافی قرار میگیرد. اگر در سایت صرافی کوینکس و یا اپلیکیشن صرافی وارد شده باشید، در کنار بازار اسپات و بازار فیوچرز عبارت دیگری نیز وجود دارد که بازار مارجین (Margin) می‌باشد. برخی از کاربران برای استفاده از خدمات این بازار نیز وارد صرافی کوینکس می‌شوند به همین دلیل لازم دانستیم توضیحاتی درباره شرایط سرمایه گذاری در آن نیز ارائه کنیم. بازار مارجین از نظر ماهیت و شرایط تقریبا شبیه به بازار فیوچرز است و تقریباً اکثر آیتم‌ها و روند هایی که در بازار فیوچرز باید طی کنید در این بازار نیز تعبیه شده است.

تفاوت اصلی بازار مارجین با بازار فیوچرز در این است که در این بازار شما میتوانید از یک خدمات عالی دیگر به عنوان Borrow آیا وام گرفتن از صرافی استفاده کنید. در این خدمات شما مقداری از ارزهای دیجیتال در دسترس خود در حساب کاربری را در حساب صرافی قفل میکنید و صرافی از این طریق وامی به شما می‌دهد که شما با این وام می‌توانید در بازار موجود به معامله بپردازید. در نهایت میزان سود و زیان حاصل از انجام معاملات در دسترس شما خواهد بود و کارمزد معاملات نیز به عنوان درآمد صرافی تعریف می‌شود. دقت کنید که قرار نیست صرافی در انجام معاملات ضرر کند و تمام ضررها به پای شما خواهد بود. روند انجام معاملات مارجین در صرافی کوینکس دقیقاً مشابه با بازار فیوچرز است.

مزیت های بازار فیوچرز کوینکس چیست

چه مزیت هایی در بازار فیوچرز کوینکس وجود دارد که باعث شده تا این بازار به محبوبیت فعلی برسد؟ با بررسی مزیت های بازار فیوچرز کوینکس به هیچ وجه قصد نداریم تا شما را نسبت به حضور در این بازار ترغیب کنیم. در قدم اول تمام تلاش ما این است که کاربران تازه‌کار و افراد ناوارد به روشهای تکنیکال را از حضور در بازار فیوچرز دور نگه داریم؛ اما با این حال بررسی کامل بازار فیوچرز را در دستور کار این مقاله قرار داده‌ایم که یکی از موارد بررسی این بازار نیز معرفی مزیت های آن است. از اصلی‌ترین و مهمترین مزیت های بازار فیوچرز کوینکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان رسیدن به سود های بسیار قابل توجه در بازه‌های زمانی بسیار کوتاه مدت در دسترس شما خواهد بود.
 • اگر باهوش عمل کنید میتوانید در هر ماه یک درآمد ثابت چند هزار دلاری برای خود ایجاد کنید که می‌تواند شما را از داشتن یک شغل بی نیاز کند.
 • در این بازار فرصت های معاملاتی به مراتب بیشتری نسبت به بازار اسپات در اختیار شما قرار می گیرد.
 • تمام نتایج حاصل از معاملات شما در این بازار در کمتر از چند ساعت حاصل خواهد شد و نیاز به صبر بسیار زیاد نخواهید داشت.
 • با توجه به وجود اهرم شما می‌توانید با سرمایه های بسیار کوچک وارد سرمایه گذاری های بسیار بزرگ شوید.

البته معرفی این مزیت ها به این معنا نیست که هر کسی با ورود به این بازار به آنها دسترسی خواهد داشت. در واقع این مزیت ها برای کسانی تعریف می‌شود که روند موفقیت در بازار فیوچرز کوینکس پیش گرفته باشند. شایان ذکر است که اغلب کاربران در این بازار با شکست روبرو شده و نمی‌توانند حتی سرمایه های اولیه خود را حفظ نمایند. از این رو نباید با معرفی این مزیت ها ترغیب به حضور سریع در بازار فیوچرز شوید اما با این حال حضور در این بازار می‌تواند شرایط میلیاردر شدن کاربران ایرانی را در بازه های زمانی کوتاه مدت به دنبال داشته باشد.

آموزش فیوچرز کوینکس

معایب بازار فیوچرز کوینکس چیست

با بررسی معایب بازار فیوچرز کوینکس سعی داریم تا ریسک‌های این بازار را به شما معرفی کرده و شما را به رعایت نکات احتیاج بیشتر و دقیق تر ترغیب کنیم. اگر کمی باهوش باشید به راحتی میتوانید درک کنید که طراحی چنین بازاری در بازار ارز دیجیتال به هیچ وقت قرار نیست سرمایه‌گذاران خرد زیادی را میلیاردر کند و بیشتر برای کسب سود صرافی ها و شرکت های بزرگ تعبیه شده است؛ زیرا اگر قرار بود کاربران خود در انجام این معاملات به سودهای کلان برسند عملاً طراحی آن خیلی برای شرکت ها و صرافی های بزرگ معنی نداشت. این مهم را می‌توان اصلی‌ترین و مهمترین عیب بازار فیوچرز دانست. از طرف دیگر معایب زیر را نیز می‌توان برای آن بر شمرد:

 • ریسک انجام معاملات در این بازار به مراتب از سایر روش های سرمایه گذاری ارز دیجیتال بیشتر است.
 • امکان از دست رفتن تمام سرمایه ها آن هم در بازه های زمانی کوتاه مدت در این بازار وجود دارد.
 • معمولاً هیجانات کاربران در بازار فیوچرز به شدت زیاد بوده و بسیاری از معاملات تحت تاثیر این هیجانات با شکست روبرو می‌شود.
 • رمز ارز ها به دلیل نوسانات بسیار زیاد خیلی زود می‌توانند در جهت عکس تحلیل شما حرکت کرده و ضرر سنگینی را به سرمایه های شما اعمال نمایند.

حتما بخوانید: ثبت نام در کوینکس

جمع بندی


آموزش صرافی کوینکس فیوچرز به صورت کامل و جامع با شما مرور کردیم و تمام تکنیک ها و نکات لازم برای حضور موفق در این بازار را نیز برای شما عنوان نمودیم. از نحوه گذاشتن استاپ لاس در فیوچرز کوینکس گرفته تا آموزش فیوچرز کوینکس با موبایل همگی از جمله نکاتی هستند که شما بایستی برای حضور موفق در این بازار به آنها تکیه کنید. البته پرواضح هست که تسلط کامل به تمام نکات بیان شده در این مقاله نیز نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما در این بازار باشد.

فیوچرز یک بازار کاملاً حرفه‌ای و با ریسک بسیار زیاد است که هر کسی نمی‌تواند از آن موفق خارج شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از ورود به این بازار تمام آموزش های لازم را پشت سر گذاشته و بعد از کسب تجربه معاملات خود را به سمت آن هدایت کنید.

در انتها با شما همراه هستیم و تمام چالش‌های شما در فیوچرز صرافی کوینکس را برطرف کنیم. اگر سوال یا چالشی دارید آن را در بخش دیدگاه ها با ما در میان گذاشته و روند بهتری برای معاملات خود فراهم آورید. همچنین شما می‌توانید با استفاده از سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و همچنین شرکت در دوره ارز دیجیتال تمام پیش‌نیازهای لازم برای موفقیت در این بازار را نیز برای خود فراهم آورده و یک سرمایه گذاری موفق را در بازار ارز دیجیتال برای خود رقم بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: