لوگو کانون بورس

آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس با ۱۰ نکته کاربردی

آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس
شما در حال مطالعه مقاله ۸ از ۱۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

آموزش معاملات اسپات در کوینکس یکی از آموزش های مهمی است که کاربران این صرافی خارجی باید نکات آن را بدانند. با توجه به اینکه انجام معاملات اسپات اصلی‌ترین و رایج‌ترین روش سرمایه گذاری ارز دیجیتال است، از این رو لازم دانستیم تا آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس را به صورت گام به گام و تصویری با شما مرور کنیم. اگر می‌دانید که صرافی ارز دیجیتال چیست و درصدد انجام معاملات بدون اشتباه در صرافی کوینکس هستید، این مقاله شما را یاری خواهد کرد تا قبل از هر اقدامی با تمام جزئیات لازم برای انجام معاملات اسپات آشنا شوید.

آموزش معاملات اسپات در اپلیکیشن کوینکس نیز در همین مقاله برای شما آماده کرده‌ایم تا کاربران علاقمند به استفاده از موبایل برای انجام این معاملات نیز با فضای موجود در اپلیکیشن کوینکس آشنا باشند. البته که این مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال حاوی اطلاعاتی است که برای یادگیری آنها در برخی از مراکز و آموزشگاه‌ها نیاز به پرداخت چندین میلیون تومان دارید. از این رو با دقت بالا آن را مطالعه کرده و به تمام نکات ارائه شده در آن نیز دقت کافی داشته باشید. تمام مطالب ارائه شده به صورت کامل اجرایی تهیه شده‌اند و در هنگام استفاده از پلتفرم صرافی کوینکس قابل استفاده می‌باشند.

همچنین درباره صرافی کوینکس باید بدانید:

 • بررسی صرافی کوینکس از صفر تا صد
 • آموزش کامل ثبت نام در صرافی کوینکس
 • آموزش کامل معاملات فیوچرز کوینکس و مارجین
 • آموزش کامل سایت صرافی کوینکس
 • مقایسه صرافی کوینکس و کوکوین برای ایرانی ها
راهنمای مطالعه نمایش

 

انواع معاملات در صرافی کوینکس چیست

قبل از اینکه به آموزش معاملات اسپات در کوینکس برسیم، ابتدا باید نیم نگاهی به انواع معاملات در این صرافی داشته باشیم. البته که این روش های معاملاتی تنها مختص صرافی کوینکس نیست و در سایر انواع صرافی ارز دیجیتال نیز می‌توانید این نمونه‌ها را مشاهده کنید، اما با توجه به اینکه هر کاربری بنا به شرایط ممکن است به دنبال حضور در بازار معاملاتی خاصی باشد، از این رو لازم دانستیم تا این موضوع را درباره صرافی کوینکس نیز بررسی کنیم.

البته آموزش انواع معاملات در کوینکس نیز در دستور کار ما قرار دارد و در مقالات مرتبط می‌توانید آموزش های لازم در این باره را مشاهده کنید. به صورت کلی هدف اصلی ما در آموزش رایگان ارز دیجیتال این است که بتوانیم صفر تا صد آموزش های مورد نیاز برای سرمایه گذاری ارز دیجیتال را برای شما فراهم آوریم. قاعدتاً آموزش های مربوط به استفاده از خدمات صرافی های مناسب برای ایرانی ها نیز در این آموزش ها قرار دارند.

به صورت کلی با حضور در صرافی کوینکس امکان استفاده از خدمات این صرافی در سه بازار معاملاتی را در اختیار خواهید داشت. بازار اسپات یا بازار مستقیم خرید و فروش یا ترید ارز دیجیتال اصلی‌ترین این بازارها است که در این مقاله به تفسیر درباره آن صحبت می‌کنیم. هم‌چنین شما می‌توانید از بازار فیوچرز کوینکس و بازار مارجین این صرافی نیز برای ترید استفاده کنید. در ادامه معرفی مختصری از این دو بازار نیز خواهیم داشت.

معاملات فیوچرز کوینکس

هدف ما از آموزش انواع معاملات در کوینکس این است که شما را با خدمات مختلف این صرافی آن هم به صورت کاربردی آشنا کنیم. از این رو در کنار این معرفی کوتاه از معاملات فیوچرز کوینکس می‌توانید مقاله آموزشی مربوط به این روش معاملاتی را نیز مطالعه نمایید.

فیوچرز یک بازار کاملاً حرفه‌ای است که در آن شما می‌توانید به صورت دو طرفه، هم در جهت افزایش قیمت (خرید مستقیم یا لانگ) یا کاهش قیمت (فروش مستقیم یا شورت) وارد معامله شوید. در این بازار در واقع شما همزمان می‌توانید هم از افت قیمت ارز دیجیتال و هم از افزایش قیمت آن سود کسب کنید.

برای مثال اگر تحلیل شما از قیمت بیت کوین این است که روند این رمز ارز صعودی است، در همان لحظه ورود به بازار فیوچرز کوینکس می‌توانید برای خرید این رمز ارز اقدام کنید. در این صورت بعد از صعود قیمت می‌توانید آن را به فروش رسانده و با سود از بازار خارج شوید.

هم‌چنین در عین حال ممکن است روند تحلیل بیت کوین نشان از افت قیمت آن داشته باشد. در این شرایط در بازار فیوچرز این امکان برای شما وجود دارد تا اقدام به فروش مستقیم این رمز ارز نمایید. دقت کنید که برای این منظور اصلاً نیاز نیست که از قبل در حساب کاربری خود بیت کوین داشته باشید. بلکه به صورت مستقیم می‌توانید وارد پوزیشن فروش بیت کوین شوید. در این صورت در ادامه در صورتی که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین با افت روبرو شود، می‌توانید با یک پوزیشن خرید به همان حجمی که وارد پوزیشن فروش شده‌اید، معامله خود را بسته و با سود از بازار خارج شوید.

همچنین در بازار فیوچرز این امکان برای شما وجود دارد که با استفاده از اهرم یا لوریج چندین برابر دارایی اصلی خود وارد پوزیشن های خرید یا فروش شوید. به این معنی که مثلاً با اهرم ۱۰ شما می‌توانید ۱۰ برابر دارایی اصلی خود در فیوچرز بیت کوین بخرید یا بفروشید. این مهم اصلی‌ترین جذابیت فیوچرز ارز دیجیتال برای کاربران محسوب می‌شود.

معاملات مارجین کوینکس

آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس

آموزش انواع معاملات در کوینکس را با بررسی معاملات مارجین در این صرافی ادامه می‌دهیم. معاملات مارجین نیز یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال است. در معاملات مارجین کوینکس نیز شما می‌توانید چند برابر دارایی اصلی خود وارد معامله شده و برای خرید ارز دیجیتال یا فروش آنها اقدام کنید. البته این بازار تفاوت‌هایی با بازار فیوچرز دارد. برای مثال در معاملات مارجین شما می‌توانید دارایی مورد نیاز برای خرید و فروش رمز ارزها را از خود صرافی قرض بگیرید.

انجام معاملات مارجین خیلی در میان کاربران رایج نیست؛ اما کسانی که به دنبال استفاده از روش سرمایه گذاری سهام گذاری یا استیکینگ در این صرافی هستند، می‌توانند از این خدمات استفاده نمایند. به این صورت که شما رمز ارزهای در دسترس خود را در اختیار صرافی قرار می‌دهید و این رمز ارزها در استخر نقدینگی کوینکس قفل می‌شوند. عملاً شما دسترسی دیگری به آنها ندارید تا زمانی که خودتان فرایند سهام گذاری را تمام کنید؛ اما صرافی این امکان را برای شما قرار داده تا متناظر با میزان دارایی قفل شده در صرافی، از خود صرافی قرض گرفته و با استفاده از آن در معاملات شرکت کنید.

بازار مارجین این شرایط را برای شما فراهم می‌آورد. البته مسلماً باید بدانید که در صورت ضرر کردن در معاملات، صرافی مقدار ضرر را از رمز ارزهای قفل شده شما تأمین خواهد کرد و هیچ ضرری در این شرایط متوجه کوینکس نخواهد شد. سود کوینکس از این فرایند نیز دریافت کارمزدهای معاملاتی شما در بازار مارجین خواهد بود.

معاملات اسپات در کوینکس چیست

برای اینکه آموزش معاملات اسپات در کوینکس را با هم مرور کنیم، لازم است تا قبل از آن بدانید که معامله اسپات در کوینکس چیست و این معاملات در چه شرایطی انجام می‌پذیرد. به معمول‌ترین روش انجام خرید و فروش در صرافی ارز دیجیتال اصطلاحاً معاملات اسپات اطلاق می‌شود. در این روش معاملاتی شما می‌توانید در تمام جفت ارزهای تعریف شده در صرافی حضور پیدا کرده و برای خرید و فروش رمز ارزها مطابق با دارایی‌های خود اقدام کنید.

با توجه به اینکه امکان شارژ حساب کاربری در کوینکس به صورت دلاری برای کاربران ایرانی مقدور نیست، از این رو بایستی ابتدا یک ارز دیجیتال به کیف پول صرافی خود انتقال دهید. شرایط این انتقال مانند انتقال رمز ارزها در انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال است و به سادگی می‌توانید برای این منظور اقدام کنید.

فرض کنید که شما مقداری تتر وارد حساب صرافی خود کرده‌اید. اکنون می‌توانید وارد جفت ارزهایی شوید که یک طرف آنها تتر است. تتر/ بیت کوین – تتر / اتریوم – تتر / دوج کوین و هر جفت ارز دیگری که یک طرف آن تتر است را انتخاب کرده و از این طریق می‌توانید برای خرید رمز ارز مورد نظر اقدام کنید.

در صورتی که بیت کوین در حساب کاربری خود دارید، می‌توانید وارد جفت ارزهای حاوی بیت کوین هم شوید. به عنوان مثال بیت کوین / اتریوم را انتخاب کرده و بیت کوین های خود را تبدیل به اتریوم نمایید.

در واقع معاملات اسپات در کوینکس به نوعی معاملاتی است که در آن شما ارزهای دیجیتال را به یکدیگر تبدیل می کنید. برای تبدیل تتر به بیت کوین در جفت ارز تتر / بیت کوین باید روی گزینه خرید کلیک کنید. برای تبدیل بیت کوین به تتر در همین جفت ارز باید روی گزینه فروش کلیک کنید. این مفهوم ساده و کلی معاملات اسپات در صرافی کوینکس است.

اهمیت آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس

اکنون می‌دانید که معامله اسپات در کوینکس چیست و چه کاربردی دارد؛ اما اهمیت آموزش این معاملات در کجاست و چرا اصلاً باید نحوه این معاملات را یاد بگیریم؟ برای اینکه اهمیت این آموزش را درک کنید، لازم است تا یک آمار حدودی درباره فعالیت کاربران در بازار ارز دیجیتال ارائه کنیم. در حال حاضر شاهد هستیم که سرمایه های درصد قابل توجهی از کاربران در این بازار در اثر اشتباهات مختلف از بین می رود. با توجه به اینکه بازار رمز ارزها یک بازار برگشت ناپذیر است، از این رو هر اشتباهی می تواند تاوان سنگینی داشته باشد.

برای مثال اگر شما در فکر انتقال یک ارز دیجیتال از کیف پول سخت افزاری خود به یکی دیگر از انواع کیف پول ارز دیجیتال هستید، در صورت وارد کردن آدرس اشتباه در زمان انتقال، رمز ارزهای شما به آدرس دیگری رفته و هیچ راهی برای بازگشت آنها وجود ندارد.

از این دست اشتباهات در بازار ارز دیجیتال به وفور وجود دارد و متأسفانه کاربران ایرانی هم به دلیل سپری نکردن دوره ارز دیجیتال و عدم شرکت در دوره های حرفه‌ای، آمار بالایی در این اشتباهات دارند. برای رهایی از این چالش‌ها، استفاده از مقالات آموزشی می‌توانید اهمیت زیادی داشته باشد. مخصوصاً برای کاربران تازه کار که هنوز با روند معاملات به خوبی آشنا نبوده و تجربه کمی هم در این موضوع دارند. از این رو است که آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس را برای شما آماده کرده‌ایم.

گام به گام با آموزش معاملات اسپات در کوینکس

آموزش معاملات اسپات در کوینکس را در این بخش به صورت گام به گام با هم مرور می‌کنیم. دقت داشته باشید که هدف ما از این آموزش ها آشنایی شما عزیزان با روند انجام این معاملات در صرافی کوینکس است. در واقع شما با این مراحل درک خواهید کرد که چه امکاناتی و چه شرایطی برای انجام این معاملات در دسترس شما قرار دارد. قرار نیست در انتهای این آموزش ها شما با استراتژی های خفن معاملاتی در ابزار اسپات همراه شوید. البته برای این منظور نکات مهمی را با شما در میان خواهیم گذاشت تا در نهایت کیفیت بهتری برای معاملات خود رقم بزنید.

با توجه به اینکه صرافی کوینکس یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی کاربران ایرانی برای انجام معاملات اسپات در بازار ارز دیجیتال است، از این روند انجام این معاملات در این صرافی خارجی را باید مو به مو با شما در میان بگذاریم؛ اما لازم به توضیح است که امکان استفاده از این شرایط سرمایه گذاری ارز دیجیتال در صرافی داخلی نیز وجود دارد. همین‌طور باید بدانید که معمولاً در صرافی های مختلف امکانات و شرایط مشابهی با همین روند را برای انجام این معاملات نیاز خواهید داشت. گام به گام آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس را در ذهن داشته باشید تا در هنگام اجرای آنها هیچ اشتباهی معاملات شما را تهدید نکند.

گام ۱: ثبت نام در صرافی کوینکس


اولین گام از آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس ثبت نام در این صرافی است. مراحل ثبت نام در کوینکس چندان پیچیده نیست. از این گذشته شما می‌توانید با استفاده از مقاله آموزشی تهیه شده برای این منظور، به صورت گام به گام و تصویری این مراحل را طی کنید. البته ثبت نام در این صرافی و باز کردن حساب کاربری در آن چالش‌هایی هم دارد. به عنوان نمونه شما باید تمام فرآیندهای مربوط به بالا بردن امنیت حساب کاربری خود را انجام دهید. برای این منظور سعی کرده‌ایم تا در مقاله آموزش ثبت نام در کوینکس تا این نکات را به زبان ساده و به صورت کاملاً مفهوم برای شما قرار دهیم.

ثبت نام در صرافی کوینکس باید با دقت انجام پذیرد. هر چند این صرافی هیچ چالشی با کاربران ایرانی نداشته و امکان احراز هویت در آن نیز برای کاربران ایرانی بدون هیچ چالشی وجود دارد، اما با این حال لازم است تا نکات امنیتی مربوط به آن را به خوبی در نظر داشته باشید تا در نهایت دارایی شما در حساب صرافی ایمن شود.

برای درک هر چه بهتر این موضوع باید اشاره کنیم که صرافی متمرکز کوینکس از ایمن‌ترین صرافی های ارز دیجیتال خارجی است اما هک کردن پسورد اطلاعات کاربران در این صرافی با استفاده از ترفندهایی مانند فیشینگ یا موارد مشابه با آن به سادگی برای هکرها وجود دارد. از این رو رعایت این نکات امنیتی را حتماً در اولویت اصلی خود قرار داده و از این امر کوتاهی نکنید.

گام ۲: ورود به حساب کاربری


دومین قدم از آموزش معاملات اسپات در کوینکس ورود شما به حساب کاربری است. برای ورود به حساب کاربری خود می‌توانید وارد سایت این صرافی شده و از بخش Log in اقدام کنید. در این بخش لازم است ابتدا ایمیل و پسورد انتخاب شده خود در هنگام ثبت نام در کوینکس را وارد کرده و سپس موارد امنیتی در نظر گرفته شده را نیز وارد نمایید. معمولاً برای وارد شدن به حساب کوینکس اگر شماره موبایل خود را در صرافی تائید کرده باشید، یک اس ام اس حاوی یک کد ۶ رقمی برای شما ارسال خواهد شد که با وارد کردن این کد در محل مشخص شده در زمان ورود مراحل ورود به حساب کاربری به اتمام می‌رسد. هم‌چنین ممکن است برای این منظور نیاز به کد دو عاملی ۲FA باشد. این کد نیز یک کد ۶ رقمی است که از طریق نرم افزار Google Authenticator در دسترس شما قرار می‌گیرد.

گام ۳: ورود به بخش معاملات اسپات در کوینکس


آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس را با معرفی نحوه ورود به بخش معاملات اسپات در این صرافی ادامه می‌دهیم. برای این منظور بعد از ورود به حساب کاربری خود در صرافی باید وارد بخش Exchange شوید. در تصویر زیر محل قرار گیری این بخش را می‌توانید مشاهده کنید.

آموزش معاملات اسپات در کوینکس

گام ۴: واریز تتر به حساب کاربری


آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس با آموزش نحوه واریز تتر به حساب صرافی ادامه می‌دهیم. همان طور که در بالا اشاره کردیم، برای انجام معاملات در اسپات کوینکس لازم است تا در حساب کاربری خود ارز دیجیتال داشته باشید. معمول‌ترین ارز دیجیتال مورد استفاده برای این منظور تتر است. برای انتقال تتر به حساب اسپات در صرافی کوینکس ابتدا باید آن را در یک صرافی داخلی بخرید. وارد حساب خود در صرافی داخلی شده و مقدار مورد نظر تتر را خریداری نمایید. سپس باید آن را از طریق زیر به حساب کوینکس انتقال دهید.

در بخش Assets روی گزینه Spot کلیک کنید. در تصویر زیر این مرحله را با شکل به شما توضیح داده‌ایم.

آموزش معاملات اسپات در کوینکس

سپس در پنجره جدید باز شده که حساب کاربری شما در این صرافی را نشان می‌دهد، بر روی گزینه Deposit کلیک کنید. با فلش قرمز این گزینه را در تصویر زیر می بینید.

آموزش معاملات اسپات در کوینکس

با ورود به بخش Deposit وارد پنجره زیر خواهید شد. در این پنجره باید موارد مشخص شده را پر کنید.

آموزش معاملات اسپات در کوینکس

در بخش یک باید رمز ارزی که به دنبال انتقال آن به حساب کاربری خود در کوینکس هستید را انتخاب نمایید. برای انتقال ارز دیجیتال تتر به این بخش باید گزینه USDT را انتخاب نمایید.

در بخش ۲ باید شبکه مورد نظر را انتخاب کنید. این شبکه را در کیف پول مبدا نیز باید به همین ترتیب رعایت نمایید. معمول‌ترین شبکه در حال حاضر برای انتقال تتر استفاده از شبکه ترون یا TRC20 است.

در بخش ۳ نیز می‌توانید آدرس کیف پول خود را در صرافی کوینکس دریافت کنید. این آدرس را کپی کرده و در محل مشخص در کیف پول مبداء وارد نمایید.

با طی کردن این مراحل انتقال تتر به کیف پول صرافی به اتمام می‌رسد. البته باید کمی صبر کنید زیرا این موضوع ممکن است کمی زمان بر باشد.

گام ۵: انتخاب جفت ارز مورد نظر برای انجام معامله


آموزش معاملات اسپات در کوینکس را با انتخاب جفت ارز مناسب برای خرید و فروش در بازار ادامه می‌دهیم. برای این منظور دوباره باید به بخش بازار اسپات در سایت کوینکس برگردید. در تصویر زیر این بخش را می‌توانید مشاهده کنید.

آموزش معاملات اسپات در کوینکس

برای انتخاب جفت ارز مورد نظر خود دو راه حل پیش روی خود دارید. یا از بخش Search نماد جفت ارز را جستجو کنید. هم‌چنین می‌توانید از مستطیل پایین تر نیز از میان جفت ارزهای نشان داده شده، جفت ارز مورد نظر را انتخاب کنید. با اسکرول کردن می‌توانید از میان این رمز ارزها انتخاب نمایید. در شکل بالا جفت ارز انتخاب شده بیت کوین / تتر (BTC/USDT) است.

گام ۶: آیتم های موجود در صفحه معاملات اسپات کوینکس


در ششمین مرحله از آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس سعی داریم تا تمام آیتم هایی که در صفحه این معاملات وجود دارد را به شما معرفی کنیم. در تصویر زیر می‌توانید بخش های مختلف موجود در صفحه معاملات اسپات کوینکس را مشاهده کنید.

آموزش معاملات اسپات در کوینکس

۱- نشان دهنده جفت ارز معاملاتی است که در حال حاضر اطلاعات آن در پنجره دیده می‌شود. اگر جفت ارز دیگری را انتخاب کنید، این اطلاعات تغییر خواهند کرد.

۲- نشان دهنده قیمت لحظه ای جفت ارز انتخاب شده است. این قیمت در تصویر بالا به دلار است و اگر شما واحد پولی حساب خود را تغییر دهید، می‌توانید آن را به واحد پولی مورد نظر خود مشاهده کنید.

۳- نشان دهنده نوسانات و تغییرات رمز ارز مورد نظر در ۲۴ ساعت گذشته است. این عدد نیز دائما در حال تغییر است.

۴- نشان دهنده حداکثر قیمت رمز ارز انتخاب شده در ۲۴ ساعت گذشته است.

۵- نشان دهنده کمترین قیمت ارز دیجیتال انتخاب شده در ۲۴ ساعت گذشته است.

۶- حجم معاملات رمز ارز انتخاب شده در ۲۴ ساعت گذشته در صرافی کوینکس را نشان می‌دهد.

۷- تصمیم کاربران برای خرید و فروش ارز دیجیتال انتخاب شده در کوینکس را به درصد نشان می‌دهد. در حال حاضر در تصویر بالا ۵۲.۴۹ درصد کاربران به دنبال خرید بیت کوین هستند و بقیه نیز به دنبال فروش این رمز ارز.

۸- پوزیشن ها و اردرهای ثبت شده در بازار از سوی همه کاربران را نشان می‌دهد. اگر شما هم سفارشی برای خرید یا فروش ثبت کنید، وارد این بخش خواهد شد.

۹- نشان دهنده نمودار تکنیکال ارز دیجیتال انتخاب شده است. در این نمودار شما به ابزارهای تکنیکالی نیز دسترسی خواهید داشت و می‌توانید تکنیک های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال را در آن اجرا کنید.

با استفاده از این ابزارها امکان انجام ترید در بخش معاملات اسپات صرافی کوینکس را خواهید داشت. در ادامه همین شرایط را برای اپلیکیشن این صرافی نیز بررسی خواهیم کرد.

معامله خرید در اسپات کوینکس


آموزش معاملات اسپات در کوینکس را با بررسی نحوه خرید ارز دیجیتال در این صرافی ادامه می‌دهیم. دقت کنید که برای خرید بیت کوین و رفقا هر یک از مواردی که در این بخش تشریح می‌نماییم را با دقت پر کنید. در غیر این صورت ممکن است در معاملات خود با اشتباه روبرو شده و نتوانید به خواسته خود برسید. به عنوان نکته اول باید یادآوری کنیم که وقتی صحبت از خرید در یک جفت ارز معاملاتی می‌شود، جفت ارز پایه برای فروش در معاملات اسپات باید در دسترس باشد.

به عنوان مثال فرض کنید که شما به دنبال خرید بیت کوین هستید و برای این منظور سراغ جفت ارز بیت کوین / تتر رفته‌اید. در این شرایط برای خرید بیت کوین باید در حساب کاربری خود تتر داشته باشید؛ اما اگر در حساب کاربری خود رمز ارز دیگری دارید، باید سراغ جفت ارز مربوط با آن رمز ارز بروید. برای مثال در صورت داشتن ارز دیجیتال اتریوم باید سراغ جفت ارز بیت کوین / اتریوم رفته در آن روی گزینه خرید کلیک کنید. در واقع شما در شرایطی می‌توانید از گزینه خرید در معاملات اسپات کوینکس بهره‌مند شوید که در درجه اول ارز دیجیتال پایه را در حساب کاربری خود داشته باشید.

برای انجام معامله خرید در معاملات اسپات صرافی کوینکس با پنجره زیر روبرو خواهید بود:

آموزش اسپات در اپلیکیشن کوینکس

در این پنجره هر یک از بندهای مشخص شده به شرح زیر هستند:

۱- در بخش ۱ می‌توانید از بین معاملات اسپات و مارجین کوینکس یکی را انتخاب کنید.

۲- در بخش ۲ نوع معاملات را باید مشخص نمایید. در ادامه به صورت مفصل هر یک از این موارد را برای شما تشریح خواهیم کرد.

۳- در این بخش می‌توانید شرایط باقی ماندن اردر در معاملات را مشخص کنید. Always Valid به این معنی است که سفارش شما تا زمان انجام شدن در پلتفرم باقی خواهد ماند.

۴- بخش ۴ نشان می‌دهد که شما برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر که در تصویر بالا بیت کوین است، چقدر تتر در اختیار دارید.

۵- در بخش ۵ باید قیمت خرید مورد نظر خود را وارد نمایید. دقت کنید که اگر در بخش ۲ معاملات Market را انتخاب کرده باشید، در این بخش نیازی به وارد کردن قیمت نبوده و خود پلتفرم قیمت لحظه ای و آنی را برای شما انتخاب خواهد کرد.

۶- در بخش ۶ باید مقدار حجم مورد نظر برای خرید رمز ارز مورد نظر (در بالا بیت کوین) را مشخص نمایید.

۷- هم‌چنین به جای وارد کردن حجم معامله در بخش قبلی می‌توانید از بخش ۷ استفاده کنید. با کشیدن آیکون دایره‌ای به سمت راست می‌توانید به صورت درصد، قسمتی از تتر در دسترس خود در حساب کاربری را برای معامله در نظر بگیرید. برای مثال می‌توانید ۲۵ درصد از دارایی خود را برای خرید اختصاص دهید که در این صورت خود پلتفرم ۲۵ درصد دارایی شما را حساب کرده و در بخش ۶ درج می‌نماید.

۸- در بخش ۸ می‌توانید هزینه صرف شده برای خرید را مشاهده کنید. این بخش از ضرب کردن قیمت وارد شده در حجم در نظر گرفته شده به دست می‌آید.

۹- در نهایت با کلیک روی گزینه Buy می‌توانید برای خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام کنید.

معامله فروش در اسپات کوینکس


همچنین شما می‌توانید از همان پنجره باز شده در بخش قبلی برای فروش ارز دیجیتال نیز اقدام نمایید. درباره فروش ارز دیجیتال نیز بهتر است این نکته را فراموش نکنید که شما در معاملات اسپات برخلاف معاملات فیوچرز کوینکس تنها می‌توانید ارزهای دیجیتالی را به فروش برسانید که در حساب کاربری خود هولد کرده‌اید.

اگر قصد تبدیل ارزهای دیجیتال به یکدیگر را دارید، ابتدا باید در میان جفت ارزهای کوینکس به دنبال جفت ارز برابر آنها باشید. برای مثال اگر سعی دارید تا ارز دیجیتال شیبا را به بیت کوین تبدیل کنید، بهتر است دنبال جفت ارز بیت کوین / شیبا باشید؛ اما در صورتی که چنین جفت ارزی در کوینکس تعریف نشده بود، می‌توانید ابتدا شیبا را به تتر و سپس تتر را به بیت کوین تبدیل نماید. در این صورت ابتدا باید یک معامله فروش در جفت ارز شیبا / تتر و سپس یک معامله خرید در جفت ارز بیت کوین / تتر داشته باشید.

در معامله خرید شما با پرداخت جفت ارز پایه (تتر) به دنبال خرید جفت ارز مورد نظر (بیت کوین) بودید. برای خرید لازم بود تا تتر در حساب کاربری خود داشته باشید. در معامله فروش اما شما به دنبال فروش رمز ارز در دسترس خود در حساب کاربری هستید. در پنجره زیر می‌توانید تمام بخش‌های لازم برای انجام یک معامله فروش را در کوینکس مشاهده کنید:

آموزش اسپات در اپلیکیشن کوینکس

همان طور که می‌بینید تمام موارد مشابه با فرایند خرید ارز دیجیتال در معاملات اسپات کوینکس است. از این رو می‌توانید به تشریح همان موارد قبلی مراجعه کنید.

نحوه لغو سفارش در اسپات کوینکس


آموزش معاملات اسپات در کوینکس را با بررسی نحوه لغو سفارشات در این صرافی ادامه می‌دهیم. در بسیاری از مواقع ممکن است نیاز داشته باشید تا سفارشات ثبت شده را به دلایل مختلف لغو کنید. ممکن است قصد تغییر در شرایط معامله را داشته باشید و یا قیمت به گونه ای حرکت کرده که دیگر عملاً امکان ورود به معامله با قیمت قبلی در نظر گرفته شده وجود ندارد. در این شرایط لازم است تا سفارش ثبت شده را لغو نموده و دوباره سفارش جدید جایگزین کنید.

برای این منظور در همان صفحه اصلی معاملات اسپات کوینکس لازم است تا اسکرول کرده و به قسمت پایینی بروید. در بخش پایین تمام سفارشات باز شده به صورت پیش فرض به نمایش در می‌آید. هم‌چنین در این بخش امکان دسترسی به معاملات گذشته خود را نیز خواهید داشت.

آموزش اسپات در اپلیکیشن کوینکس

در نوار ابزار بالایی جایی که با کادر قرمز مشخص کرده‌ایم، در قسمت Operation شما می‌توانید با کلیک بر روی ضرب‌در جلوی هر معامله آن را لغو کنید. در حال حاضر هیچ سفارشی در عکس بالا وجود ندارد؛ اما در صورت ثبت سفارشی که هنوز انجام نشده، در این قسمت یک ضربدر جلوی سفارش وجود خواهد داشت که با کلیک بر روی آن می‌توانید سفارش را لغو کنید. دقت کنید که اگر در بخش انواع معاملات، گزینه Market را انتخاب کرده باشید، عملاً فرصتی برای لغو نداشته و صرافی بلافاصله معامله مورد نظر را انجام خواهد داد.

بخش Limit در معاملات اسپات کوینکس و نکات مربوط به آن


احتمالاً اصلی‌ترین روش معاملاتی که در معاملات اسپات در کوینکس در دستور کار کاربران قرار می‌گیرد، روش لیمیت است. این روش را در بالا برای شما تشریح کردیم. نکات بیان شده در بخش خرید و فروش ارز دیجیتال مربوط به روش انجام معاملات لیمیت در این صرافی بود. با طی کردن همان مراحل بالا و پر کردن موارد بیان شده می‌توانید در این روش معاملاتی برای فروش یا خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود اقدام کنید. با جزئیات مربوط به روش انجام این معاملات آشنا شدید؛ اما لازم است تا نکات مهمی را درباره این روش معاملاتی با شما در میان بگذاریم.

به عنوان نکته اول شما باید به قیمت موجود در صف خرید یا صف فروش در زمان اقدام برای خرید یا فروش دقت کنید به این ترتیب که معامله اسپات در یک ارز دیجیتال زمانی انجام می‌شود که قیمت خرید و فروش مشابه هم شده و به هم برسد. در این مبارزه خریداران سعی دارند تا در پایین‌ترین قیمت ها بخرند و فروشندگان نیز سعی دارند در بالاترین قیمت ها بفروشند. وقتی بالاترین پیشنهاد برای خرید ارز دیجیتال با کمترین پیشنهاد برای فروش همان رمز ارز به هم برسند، معامله انجام خواهد شد. از این رو:

اگر شما خریدار هستید و قیمت مورد نظر برای خرید را مطابق با پایین‌ترین پیشنهاد فروش قرار دهید، معامله شما بلافاصله انجام خواهد شد. در غیر این صورت اگر قیمت پیشنهادی شما برای خرید تتر از پایین‌ترین پیشنهاد فروش موجود بیشتر باشد، باید منتظر بمانید تا قیمت به آن عدد برسد.

اگر شما فروشنده هستید و قیمت مورد نظر شما برای فروش مطابق با بالاترین قیمت پیشنهاد خرید در آن لحظه باشد، بلافاصله معامله شما انجام خواهد شد. در غیر این صورت باید منتظر باشید تا قیمت به قدری بالا بیاید تا به قیمت مورد نظر شما برسد.

البته دقت داشته باشید که انتظار برای انجام یک معامله در قیمت مورد نظر هم از نظر قیمتی خواهد بود و هم از نظر حجم. به این معنی که ممکن است قیمتی که شما برای خرید یا فروش پیشنهاد می دهید را قبلا توسط سایر افراد نیز پیشنهاد شده باشد. از این رو نوبت شما بعد از آنها خواهد بود و بعد از انجام معاملات آنها نوبت به شما خواهد رسید. البته شایان ذکر است که در رمز ارزهای شناخته شده معمولا این انتظار خیلی زیاد نخواهد بود.

بخش Market در معاملات اسپات کوینکس و نکات مربوط به آن


آموزش معاملات اسپات در کوینکس را با تشریح نکات مربوط به معاملات Market ادامه می‌دهیم. با انتخاب شیوه خرید و فروش به شکل Market شرایط کاملاً تغییر خواهد کرد. در تصویر زیر می‌توانید پنجره مربوط به این روش انجام معامله را مشاهده کنید.

آموزش اسپات در اپلیکیشن کوینکس

همان طور که ملاحظه می کنید، هیچ خبری از بسیاری از موارد موجود در بخش لیمیت نیست. در این بخش شما تنها باید حجم مورد نظر برای خرید یا فروش را انتخاب نمایید. این حجم را هم می‌توانید به صورت عددی در مستطیل Value وارد کنید و هم آن را به صورت درصدی از دارایی موجود در حساب کاربری به وسیله آیکون دایره‌ای مشخص نمایید. انجام این روش دقیقا مشابه با معاملات لیمیت است؛ اما قیمت در این روش چگونه تعیین می‌شود؟

وقتی شما خریدار هستید:

در صورت انتخاب روش انجام معاملات Market صرافی خود به خود پایین‌ترین قیمت فروش ارائه شده از سوی فروشندگان را به عنوان قیمت معامله شما در نظر گرفته و بلافاصله معامله شما انجام خواهد شد.

وقتی شما فروشنده هستید:

در این صورت صرافی بالاترین قیمت خرید ارائه شده از سوی خریداران را به عنوان قیمت معامله شما در نظر گرفته و از همان استفاده می‌نماید. از این رو معامله شما در لحظه انجام خواهد پذیرفت.

در واقع شما می‌توانید در همان بخش لیمیت نیز فرایند انجام معامله Market را انجام دهید. با این تفاوت که احتمالاً سرعت کار شما کمی پایین‌تر خواهد بود. از اصلی‌ترین مزیت های انجام معامله در این روش سرعت بالای آن است. استفاده از آن را خیلی توصیه نمی‌کنیم، مگر در جاهایی که با نوسانات بسیار زیادی روبرو بوده و اقدام برای خرید و فروش با چالش روبرو می‌شود. در این شرایط با انتخاب این روش می‌توانید در چند ثانیه معامله خود را انجام دهید. در غیر این صورت استفاده از آن خیلی حرفه‌ای نیست.

بخش Stop – Order (Stop – Limit) در معاملات اسپات کوینکس


روش دیگر معاملات در اسپات کوینکس معاملات شرطی است که با پیشوند Stop مشخص می‌شوند. این روش نیز فرایند ساده‌ای دارد و بیشتر برای افراد حرفه‌ای که از روش های تکنیکالی برای تعیین بهترین قیمت ورود استفاده می‌نمایند، کاربرد دارد. انجام معامله در معاملات شرطی به این صورت است که شما معامله خود را مشروط به رسیدن قیمت فعلی به عدد خاصی می‌نمایید.

به این معنی که فرض کنید در تحلیلی که از قیمت بیت کوین داشته ااید، بر این باورید که اگر این رمز ارز بتواند به قیمت ۳۱۰۰۰ دلار برسد، عملاً رشد آن ادامه داشته و بالاتر خواهد رفت؛ اما هنوز قیمت این رمز ارز در حوالی ۳۰۰۰۰ دلار است. در این مواقع شما می‌تواند از گزینه های استاپ اردر برای انجام معامله استفاده کنید.

در پنجره زیر شرایط قرار دادن یک سفارش در این بخش از معاملات اسپات در کوینکس را مشاهده می کنید:

آموزش اسپات در اپلیکیشن کوینکس

همان طور که می‌بینید در بخش لیمیت یک گزینه جدید با عنوان Stop به گزینه های قبلی اضافه شده است. در این بخش شما باید قیمتی را وارد کنید که به نوعی در تحلیل خود انتظار رسیدن قیمت ارز دیجیتال مورد نظر خود به آن را دارید. دقت کنید که این قیمت، قیمت معامله شما نخواهد بود و قیمت معامله در همان بخش لیمیت وارد می‌شود. در واقع قیمت استاپ قیمتی است که بعد از رسیدن قیمت ارز دیجیتال به آن سفارش شما را در صرافی فعال می‌نماید. تا قبل از آن سفارش شما فعال نبوده و در بازار به سایرین نشان داده نمی‌شود؛ اما بلافاصله بعد از رسیدن قیمت به قیمت استاپ اردر شما فعال شده در لیست خرید یا فروش قرار می‌گیرد.

در بخش Stop Market نیز شرایط خیلی پیچیده نیست. در این بخش نیز شما یک قیمت به عنوان قیمت استاپ اعلام می کنید و در صورتی که قیمت ارز دیجیتال مورد نظر شما به آن رسید، بلافاصله صرافی در بهترین قیمت ممکن در آن لحظه معامله شما را انجام خواهد داد. در این مواقع ممکن است قیمت انجام معامله همان قیمت استاپ در نظر گرفته شده از سوی شما باشد و یا به دلیل نوسانات بسیار بالا معامله در قیمت دیگری انجام گردد.

مثال برای معاملات Stop Order

فرض کنید که شما در تحلیلی که از قیمت بیت کوین داشته اید، بر این باورید که قیمت این رمز ارز می‌تواند تا ۴۰۰۰۰ دلار افزایش پیدا کند؛ اما در حال حاضر سیگنال های کافی برای این منظور صادر نشده است. مهم ترین سیگنال در تحلیل شما نیز رسیدن قیمت بیت کوین به ۳۳۰۰۰ دلار در شرایط فعلی است که قیمت این رمز ارز در بازار ۳۰۰۰۰ دلار است. شما نمی‌توانید در همین لحظه معامله خریدی با عدد ۳۳۰۰۰ دلار را در صرافی کوینکس درج کنید؛ زیرا عملاً شما در حال خرید یک ارز دیجیتال با ۳۰۰۰ دلار بیشتر از قیمت فعلی هستید و بلافاصله خرید شما انجام خواهد شد. چاره کار استفاده از روش معاملات Stop است.

در بخش Stop Limit یا Stop Market شما می‌توانید با وارد کردن عدد ۳۳۰۰۰ دلار در بخش Stop این اردر را از همین اکنون در بازار درج کنید. صرافی کوینکس بلافاصله بعد از اینکه قیمت بیت کوین به این عدد رسید، اردر شما را فعال خواهد کرد.

آموزش معاملات اسپات در اپلیکیشن کوینکس

آموزش معاملات اسپات در کوینکس را با بررسی اپلیکیشن این صرافی ادامه می‌دهیم. آموزش معاملات اسپات در اپلیکیشن کوینکس برای آن دسته از کاربرانی اهمیت دارد که به دنبال استفاده از خدمات معاملات اسپات در اپلیکیشن این صرافی هستند. اتفاقا تعداد این کاربران زیاد بوده و بسیاری از افراد به دلایل مختلف از موبایل برای انجام معاملات خود استفاده می‌نمایند. از این رو لازم دانستیم تا این موارد را نیز با هم مرور کنیم.

دقت کنید که آموزش معاملات اسپات در اپلیکیشن کوینکس چندان تفاوتی با سایت این پلتفرم ندارد. هدف اصلی ما از ارائه این بخش این است که شما با این تصویر انجام این معاملات در اپلیکیشن کوینکس آشنا شوید. این امر باعث می‌شود تا در زمان اجرای آنها بهتر و دقیق‌تر عمل کرده و از هر اشتباهی مبرا باشید.

برای ورود به بخش معاملات اسپات در اپلیکیشن کوینکس ابتدا باید وارد حساب کاربری خود شوید. در آموزش ثبت نام کوینکس به ارائه مراحل ورود به حساب کاربری در این اپلیکیشن پرداختیم. بعد از ورود در صفحه اصلی و اولیه اپلیکیشن با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

آموزش اسپات در اپلیکیشن کوینکس

در این تصویر با کلیک بر روی قیمت مشخص شده با کادر قرمز رنگ یعنی بخش Exchange می‌توانید به بخش معاملات اسپات در کوینکس دسترسی داشته باشید. با کلیک بر روی این گزینه پنجره زیر برای شما باز خواهد شد:

آموزش اسپات در اپلیکیشن کوینکس

همان طور که می‌بینید این بخش دقیقا مشابه با بخش معاملات اسپات در سایت کوینکس است. دوباره برای انجام هر یک از انواع معاملات چه برای خرید و چه برای فروش باید همان نکات قبلی را رعایت کرده و آنها را انجام دهید.

پیش نیازهای لازم برای معاملات اسپات کوینکس

برای انجام معاملات اسپات در صرافی کوینکس به صورت سخت افزاری نیاز به مورد خاصی ندارید. با طی کردن مراحل ثبت نام در کوینکس و هم‌چنین انتقال مقداری تتر به حساب کاربری خود می‌توانید معاملات اسپات در این صرافی را آغاز کنید؛ اما برای انجام معاملات موفق در اسپات کوینکس نیاز به اطلاعات و دانش هایی خواهید داشت.

به عنوان مهم ترین بخش باید دانش تحلیل تکنیکال را یاد بگیرید. با این دانش شما می‌توانید بهترین قیمت برای خرید ارزهای دیجیتال را تشخیص داده و در نهایت در زمان مناسب وارد آنها شوید. اگر به این موضوع دقت نکنید، خیلی زود ممکن است شاهد ضررهای سنگینی شوید. بازار ارزهای دیجیتال با نوسانات بسیار زیادی همراه هست. برای کسانی که برای طولانی مدت سرمایه گذاری کرده و قصد دارند تا ارزهای دیجیتال را برای بازه های زمانی چندین ساله در کیف پول خود نگهداری نمایند، این نوسانات چالش زیادی نخواهد بود؛ اما برای سایرین و کسانی که به دنبال نوسان گیری ارز دیجیتال هستند، این مهم باید با دقت بالایی صورت پذیرد.

در نظر داشته باشید که بهتر است رمز ارزها را برای طولانی مدت در حساب صرافی کوینکس نگهداری نکنید. استفاده از یک کیف پول نرم افزاری مطمئن مانند کیف پول تراست والت یا کوینومی و حتی یک کیف پول سخت افزاری مانند لجر نانو می‌تواند شرایط خوبی را در این باره برای شما فراهم آورد.

همچنین داشتن شناخت کافی نسبت به تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال نیز می‌تواند شرایط شما را در معاملات اسپات در کوینکس باز هم بهتر نماید. این روش تحلیل در انتخاب رمز ارزهای مناسب برای خرید و فروش به شما کمک خواهد کرد.

کدام ارزهای دیجیتال را بخریم؟

آموزش معاملات اسپات در کوینکس را با بررسی نکاتی برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری و خرید ادامه می‌دهیم. آموزش معامله اسپات در کوینکس به صورت سخت افزاری را در بخش‌های قبلی مرور کردیم. از اینجای مقاله سعی داریم تا نکات طلایی مهمی را برای انجام معاملات اسپات در این صرافی با شما در میان بگذاریم. با دقت به این موارد می‌توانید روند معاملات بهینه تری برای خود رقم بزنید. رسیدن به پاسخ پرسش چه ارزی بخریم یکی از مهم ترین قدم ها برای موفقیت در این معاملات است. برای اینکه بتوانید بهترین خرید را داشته باشید لازم است تا اطلاعات کافی پیدا کنید.

 • نیاز است تا در قدم اول انواع ارز دیجیتال را بشناسید؛ زیرا هر یک از انواع رمز ارزها شرایط خاص خود را داشته و ممکن است با دقت به کاربرد آنها خرید بهتری برای خود رقم بزنید.
 • خرید بیت کوین یکی از اولویت هایی است که در دستور کار اکثر سرمایه گذاران و تحلیل گران در این بازار قرار می‌گیرد. تمام کسانی که در بازار به دنبال خرید ارز دیجیتال هستند، به بیت کوین نکاهی کاملاً متفاوت دارند.
 • ارزهای دیجیتال حوزه انرژی یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌توانند برای شما باشند. استفاده از انرژی‌های نو در جهان روز به روز در حال گسترش است و این موضوع برای آینده زندگی در کره زمین نیز اهمیت دارد. از این رو پلتفرم هایی که به آن مربوط باشند نیز می‌توانند شرایط خوبی در آینده نه چندان دور به دست آورند.
 • شناخت ارزهای دیجیتال حوزه بازی و گیمینگ نیز یکی دیگر از اطلاعات مهمی است که به آن نیاز دارید. این دست از رمز ارزها این روز ها به شدت محبوب شده و به سرعت بسیار بالا در حال گسترش هستند. کاربردهای بسیار جذابی نیز برای آنها تعریف می‌شود.
 • ارزهای دیجیتال حوزه بیمه یکی دیگر از انواع رمز ارزها است که می‌توانید روی آنها نیز حساب ویژه ای داشته باشید. این دسته از ارزهای دیجیتال نیز محبوبیت خاص خود را دارند و ممکن است در آینده هر چه بیشتر درباره آنها بشنوید.
 • ارزهای دیجیتال حوزه اینترنت اشیاء یکی دیگر از انواع رمز ارزها هستند که می‌توانند جزء گزینه های خرید قرار بگیرند. این دسته از رمز ارزها برای کاربردی بسیار خاص تعریف شده و خرید آنها می‌تواند شرایط خوبی را برای شما ایجاد کند.
 • یکی از مهم ترین انواع رمز ارزها که کاربرد بسیار عالی دارند، ارزهای دیجیتال حوزه پرداخت هستند. این رمز ارزها به نوعی قرار است جایگزین پول واقعی در آینده شوند.
 • ارزهای دیجیتال حوزه هوش مصنوعی را نیز می‌توانید در سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال خود قرار دهید. این دسته از ارزهای دیجیتال نیز می‌توانند در آینده با شرایط خوبی همراه شوند.
 • لازم است تا رتبه بندی ارزهای دیجیتال را بدانید و این رتبه بندی ها را در زمان خرید در شرایط سرمایه گذاری خود لحاظ کنید. هر چند خرید بهترین ارزهای دیجیتال نیز نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما باشد.
 • شناخت ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا یکی از اطلاعات ارزشمند برای انجام معاملات در اسپات کوینکس است؛ زیرا این رمز ارزها معمولاً استقبال بیشتری را به خود می بینند و خرید آنها نیز می‌تواند آینده بهتری را برای شما رقم بزند.
 • خرید ارز دیجیتال زیر یک دلار یکی از روش های سرمایه گذاری است که معمولا در دستور کار بسیاری از کاربران قرار می‌گیرد. شما می‌توانید روی این دسته از ارزهای دیجیتال نیز نگاه ویژه ای داشته باشید. البته اتخاذ روش های مدیریت سرمایه در ارز دیجیتال برای جلوگیری از بروز خطر در خرید این دسته از رمز ارزها اهمیت خاص خود را دارد.
 • ارز دیجیتال قرارداد هوشمند نیز از جمله رمز ارزهایی هستند که می‌توانند در آینده محبوبیت بیشتری داشته باشند. استفاده از قراردادهای هوشمند به تازگی در سرتاسر جهان رایج شده است.
 • بهترین شت کوین ها و بهترین میم کوین ها را نیز بشناسید و برای خرید آنها نیز اقدام کنید. البته در خرید این دسته از رمز ارزها ابتدا باید بدانید که شت کوین چیست و چه ویژگی هایی دارد و سپس با رعایت تمام جوانب احتیاط برای این خرید اقدام نمایید.
 • ارزهای دیجیتال دیفای را نیز می‌توان از آن دسته از رمز ارزهای مناسب برای انجام معاملات اسپات در کوینکس دانست. این رمز ارزها نیز کاربرد اصلی دارند که هر روز بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.
 • ارزهای دیجیتال صرافی از آن دسته از رمز ارزهایی هستند که شناخت آنها کاملاً لازم است. این رمز ارزها معمولا شرایط ویژه ای داشته و دائماً در حال رشد هستند.
 • شناخت ارزهای دیجیتال NFT نیز برای انجام معاملات اسپات در صرافی کوینکس لازم است؛ زیرا این رمز ارزها نیز به شدت مورد توجه قرار گرفته اند.
 • ارزهای دیجیتال حوزه متاورس یکی دیگر از دسته‌بندی‌های رمز ارزها است که این روزها صحبت درباره آنها بسیار زیاد شده است. برای اینکه بتوانید معاملات موفقی در بازار رمز ارزها در طولانی مدت داشته باشید، لازم است تا به این دسته از ارزهای دیجیتال نگاه ویژه‌تری داشته باشید.
 • یکی دیگر از محبوب‌ترین دسته‌بندی رمز ارزها ارزهای دیجیتال وب ۳ هستند. کاربرد خاص آنها نیز باعث شده تا خیلی در چشم قرار گیرند.
 • ارزهای دیجیتال با تعداد محدود و سکه کم را بشناسید و این رمز ارزها را نیز در سبد سرمایه گذاری خود قرار دهید. این رمز ارزها پتانسیل رشد بالایی داشته و می‌توانید به راحتی انتظار رسیدن به قیمت های بالا را در آنها داشته باشید.
 • بهترین ارزها برای سرمایه گذاری کوتاه مدت برای کسانی مناسب است که به دنبال سرمایه گذاری در بازه های زمانی یکی دو ساله در این بازار هستند. این رمز ارزها باید شرایط خاصی داشته باشند.
 • بهترین ارزها برای سرمایه گذاری بلند مدت نیز برای افراد علاقمند به هولد کردن رمز ارزها خوب است. البته توصیه می‌کنیم که برای هولد کردن بعد از استفاده از معاملات اسپات در کوینکس آنها را به یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال انتقال دهید.
 • بهترین ارز دیجیتال برای نوسان گیری را نیز بشناسید. برای کسانی که به دنبال نوسان گیری و یا ترید روزانه در این بازار هستند، شناخت این رمز ارزها لازم است. به راحتی می‌توانید عملیات خرید آنها را در معاملات است کوینکس در دستور کار قرار دهید.
 • خرید ارز دیجیتال ارزان نیز یکی دیگر از استراتژی هایی است که معمولا در دستور کار قرار می‌گیرد؛ اما با این حال خرید این رمز ارزها باید با دقت به تمام جوانب احتیاطی صورت پذیرد.
 • بهترین ارز دیجیتال برای ۲۰۲۲ را نیز به شما معرفی کرده‌ایم که با شناخت آنها امکان سرمایه گذاری ایمن تر برای شما رقم خواهد خورد.

مزیت های معاملات اسپات در صرافی کوینکس

آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس را به صورت سخت افزاری با هم مرور کردیم. لازم است تا نکات لازم برای حرفه‌ای تر شدن کاربران در این معاملات را نیز ادامه دهیم. برای این منظور بایستی به برسی مزیت های این معاملات بپردازیم. البته این مزیت ها به پلتفرم این صرافی مربوط بوده و با آموزش معاملات اسپات در اپلیکیشن کوینکس نیز می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید.

 • در صرافی کوینکس برای انجام معاملات به جفت ارزهای بسیار زیادی دسترسی خواهید داشت. این امر حتی در بسیاری از صرافی های با شرایط بهتر در رده بندی صرافی ها نیز وجود ندارد. امکان معامله روی بیش از ۵۰۰ رمز ارز در کوینکس در اختیار شما قرار دارد.
 • هم‌چنین جفت ارزهای بسیار زیادی نیز در این صرافی برای انجام معاملات اسپات تعریف شده است. این امر نیز کمک می کند تا با پرداخت کارمزدهای کمتر معاملات خود را پیش ببرید.
 • حجم معاملات بالا در اکثر رمز ارزها از دیگر مزیت های استفاده از معاملات اسپات در کوینکس است. به جز رمز ارزهای ناشناخته لیست شده در این صرافی در بقیه موارد حجم معاملات مناسبی را در آن شاهد هستیم.
 • وجود تعداد کاربران قابل توجه نیز باعث شده تا سرعت بالایی در انجام معاملات در این صرافی شاهد باشیم. تعداد زیاد کاربران باعث شده تا خرید و فروش ارزهای دیجیتال در قیمت های نزدیک به قیمت لحظه ای بازار خیلی سریع انجام شود.
 • هم‌چنین عدم تحریم کاربران ایرانی را نیز می‌توان یکی دیگر از مزیت های انجام معاملات اسپات در کوینکس تعریف کرد. این مهم را در دیگر صرافی های خارجی در اختیار نخواهید داشت.

معایب معاملات اسپات در صرافی کوینکس

آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس بیشتر برای این است که بتوانیم در نهایت معاملات موفق‌تری برای شما در این بازار رقم بزنیم. وگرنه یادگیری و آموزش این معاملات و روش انجام آنها خیلی پیچیدگی خاصی ندارد. بررسی معایب این معاملات نیز از اطلاعات مهمی است که باید به آن بپردازیم. به عنوان مثال می‌توان به کارمزد معاملات اسپات در کوینکس اشاره کرد. البته از نظر کارمزد صرافی کوینکس شرایط بدی ندارد اما به هر حال برای برخی از ارزهای دیجیتال ممکن است این کارمزد قابل توجه باشد.

اگر آموزش معامله اسپات در کوینکس را با دقت مطالعه کرده‌اید، باید معایب استفاده از خدمات این صرافی برای معاملات اسپات را نیز بدانید که به شرح زیر هستند:

 • صرافی کوینکس رتبه خوبی در میان انواع صرافی متمرکز نداشته و از این رو کاربران ممکن است از شرایط ایده آل در معاملات خود برخوردار نباشند.
 • هر چند بسیاری از رمز ارزها در این صرافی لیست شده‌اند، اما سرعت انجام معاملات در آن در مقایسه با صرافی کوکوین و بایننس بسیار پایین است.
 • انجام معاملات اسپات در صرافی کوینکس در آینده ممکن است با خطر تحریم نیز روبرو شود. از این رو کاربران ایرانی باید دائماً اخبار مربوط به این موضوع را دنبال نمایند.

عدم رعایت نکات احتیاطی در هنگام انجام معاملات می‌تواند چالش‌های زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. از این رو توصیه می‌کنیم که حتماً با دقت کامل به انجام معاملات اسپات در صرافی کوینکس بپردازید.

نکات آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس

به آخرین بخش از آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس رسیده‌ایم. در این بخش از آموزش معامله اسپات در کوینکس سعی داریم تا نکاتی را با شما در میان بگذاریم که با دقت به آنها می‌توانید روند بهتری در معاملات خود رقم بزنید. دقت نمایید که این نکات بیشتر از روی تجربه به دست آمده است. از این رو لحاظ کردن آنها در زمان انجام معاملات می‌تواند خطرات بسیار زیادی را از معاملات شما دور نماید.

نکته۱: چگونه در معاملات اسپات کوینکس موفق باشیم؟

آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس تنها می‌تواند در بخش سخت افزاری شرایط بهتری برای معاملات شما ایجاد نماید. برای موفقیت در این معاملات نیاز به دانش کافی در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل فاندامنتال آنها دارید. تنها در صورت داشتن دانش تحلیلی می‌توانید بهترین عملکرد را برای خود رقم بزنید. دقت کنید که شما باید بدانید که کی و در چه قیمتی بخرید و در چه قیمتی نیز از بازار خارج شوید.

نکته ۲: امنیت معاملات اسپات کوینکس چیست

در آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس اعلام کردیم که این صرافی از نظر امنیت شرایط خوبی دارد. از زمان تأسیس کوینکس از سال ۲۰۱۷ تاکنون هیچ حمله و یا چالشی در این صرافی رخ نداده و تیم توسعه دهنده آن به نوعی قدرت بالای خود را نشان داده‌اند. از این رو به راحتی می‌توانید از نظر امنیت به آن اعتماد کنید؛ اما در گوشه ذهن خود نیز بدانید که امنیت در بازار ارز دیجیتال کاملاً نسبی است و هر لحظه ممکن است شاهد فروپاشی آن نیز باشید.

نکته ۳: کارمزد معاملات اسپات در کوینکس چقدر است؟

کارمزد معاملات اسپات در کوینکس را می‌توانید در مقاله بررسی صرافی کوینکس مشاهده کنید. این کارمزدها بر اساس شرایط خود کاربر در حساب کاربری متفاوت است؛ اما در نهایت باید در نظر داشته باشید که مقدار خیلی زیادی برای کارمزدها در این صرافی اخذ نمی‌شود. جای نگرانی از این بابت وجود ندارد.

نکته ۴: معاملات اسپات کوینکس بهتر است یا صرافی داخلی

اگر آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس را دنبال کرده‌اید، به خوبی می‌دانید که کوینکس از نظر تعداد ارز دیجیتال و هم‌چنین تعداد جفت ارزهای معاملاتی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. از این گذشته کارمزد معاملات اسپات در کوینکس نیز خیلی بالا نیست. هر چند صرافی های داخلی نیز مزیت های خاص خود را دارند، اما با این حال در شرایط فعالی صرافی کوینکس می‌تواند مزیت های بیشتری برای این معاملات داشته باشد.

نکته ۵: گزینه بهتری برای انجام معاملات اسپات به جای کوینکس وجود دارد؟

رقیب اصلی کوینکس برای کاربران ایرانی صرافی کوکوین است. البته امکان احراز هویت در کوکوین در دسترس کاربران ایرانی وجود ندارد؛ اما با این حال خدمات ارزنده‌ای بدون احراز هویت در آن در دسترس قرار می‌گیرد. خیر بهترین گزینه برای انجام معاملات اسپات در میان انواع صرافی خارجی برای ایرانی ها کوینکس است.

نکته ۶: چرا کوینکس می‌تواند به کاربران ایرانی خدمات ارائه نماید؟

انجام معاملات اسپات در صرافی کوینکس برای کاربران ایرانی به جهت عدم تحت نظر بودن دولت آمریکا وجود دارد. این صرافی در صورتی که بخواهد خدمات خود را تحت نظارت قوانین آمریکا ارائه نماید، چاره‌ای جز تحریم کاربران ایرانی نخواهد داشت.

نکته ۷: آیا معاملات اسپات در صرافی کوینکس ساختگی است؟

این صرافی از شرایط انجام معاملات OTC نیز تا اندازه‌ای برخوردار است؛ اما معاملات اسپات در آن به صورت همتا به همتا انجام شده و چالشی از این بابت وجود ندارد.

نکته ۸: آیا قیمت ارزهای دیجیتال در صرافی کوینکس درست است؟

مسلماً قیمت ها در صرافی های مختلف ممکن است تفاوت‌هایی با هم داشته باشند. با توجه به داخلی بودن میزان عرضه و تقاضا در معاملات اسپات، عملاً باید شاهد چنین تفاوت‌هایی در همه صرافی ها باشیم. به جز در نوسانات خیلی شدید قیمت ارزهای دیجیتال در معاملات اسپات کوینکس نزدیک به سایر صرافی ها است و از این بابت نیز جای نگرانی وجود ندارد.

نکته ۹: آیا کوینکس می‌تواند معاملات ما را مدیریت کند؟

صرافی کوینکس یک صرافی متمرکز است. در صرافی های متمرکز تیم مدیریت صرافی دسترسی به حساب کاربری کاربران و معاملات آنها را دارند؛ اما اینکه کوینکس درصدد مدیریت معاملات شما باشد، به منزله کلاهبرداری بودن آن است که خیر این موضوع درباره کوینکس صحت ندارد.

نکته ۱۰: در صورت ورود به ضرر در معاملات اسپات کوینکس چه باید کرد؟

در مقاله حد ضرر در ارز دیجیتال به صورت کامل شرایط مدیریت ضررها در معاملات اسپات را تشریح کردیم. می‌توانید با دقت به نکات بیان شده ترفندهای لازم برای جلوگیری از ضرر بیشتر و یا وارد شدن به سود را لحاظ کنید.

حتما بخوانید: آموزش فیوچرز کوینکس

جمع بندی


آموزش معاملات اسپات در صرافی کوینکس را به صورت کامل و جامع مرور کردیم. از کارمزد معاملات اسپات در کوینکس گرفته تا نکاتی برای بهینه کردن شرایط در انجام این معاملات مرور شد. اکنون شما به خوبی می‌دانید که معامله اسپات در کوینکس چیست و در زمان اجرای آنها باید به چه دستورهایی دقت داشته باشید؛ اما آموزش معاملات اسپات در اپلیکیشن کوینکس تنها به همین مقاله معطوف نشده و شما باید دانش کافی برای انجام این معاملات را نیز به دست آورید.

همچنین درباره صرافی کوینکس باید بدانید:

 • بررسی صرافی کوینکس از صفر تا صد
 • آموزش کامل ثبت نام در صرافی کوینکس
 • آموزش کامل معاملات فیوچرز کوینکس و مارجین
 • آموزش کامل سایت صرافی کوینکس
 • مقایسه صرافی کوینکس و کوکوین برای ایرانی ها

هم‌چنین در انتهای این مقاله می‌توانید چالش‌های خود درباره صرافی کوینکس را با ما مطرح کرده و پاسخ‌های لازم برای این منظور را نیز مشاهده کنید. تمام تلاش ما در مجموعه کانون بورس رقم زدن بهترین شرایط معاملاتی برای تریدرهای ایرانی است. در این راه هم می‌توانید از خدمات آموزش رایگان ارز دیجیتال استفاده کرده و یا در حرفه‌ای ترین دوره ارز دیجیتال ما شرکت نمایید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: