لوگو کانون بورس

انواع صرافی ارز دیجیتال در ایران و خارج + مزیت ها و معایب

انواع صرافی ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۲ از ۱۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با معرفی انواع صرافی ارز دیجیتال با شما همراه هستیم. صرافی ها یکی از مهم‌ترین ارکان بازار رمز ارزها بوده که هم برای بقای این بازار و هم برای فعالیت کاربران اهمیت بسیار زیادی داشته و نقش مهمی را ایفا می‌نمایند. معرفی انواع صرافی های ارز دیجیتال یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های آموزش رایگان ارز دیجیتال است. در مقاله صرافی چیست سعی کردیم تا به صورت جزئی به معرفی انواع صرافی های ارز دیجیتال خارجی و ایرانی بپردازیم؛ در این مقاله اما کامل تر و جامع‌تر این موضوع را دنبال می‌کنیم. دقت داشته باشید که انتخاب یک صرافی باید با در نظر گرفتن شرایط مختلف باشد و هر اشتباهی در این باره می‌تواند بار منفی زیادی را برای سرمایه گذاری کاربران به دنبال داشته باشد. در این مقاله قرار است با شناخت هر چه بهتر نسبت به صرافی ها، انتخاب بهینه‌تری نیز از این بابت داشته باشید.

انواع صرافی ارز دیجیتال کدام ها هستند؟

اگر تجربه خوبی در بازار رمز ارزها داشته باشید، احتمالاً انواع صرافی های ارز دیجیتال را نیز تا حدی می‌شناسید و می‌دانید که هر یک از آنها چه خدماتی ارائه می‌نمایند. بهتر است بدانید که انواع صرافی ارز دیجیتال در ایران با انواع صرافی های ارز دیجیتال خارجی تفاوتی دارد. صرافی های خارجی در دو دسته متمرکز و غیرمتمرکز تقسیم بندی شده و خدمات خود را ارائه می‌نمایند. در این بین صرافی های ایرانی تنها در همان یک دسته متمرکز تعریف شده و انواع غیرمتمرکز در ایران وجود ندارد. در ادامه هر چه بیشتر با این دو نوع صرافی آشنا می‌شویم.

صرافی متمرکز

انواع صرافی ارز دیجیتال

یکی از اصلی‌ترین انواع صرافی های ارز دیجیتال خارجی صرافی های متمرکز هستند. البته این نوع از انواع صرافی ارز دیجیتال ایرانی نیز محسوب می‌شود. صرافی متمرکز دقیقاً فرآیندی مشابه با همان صرافی های معمول در سایر بازارها دارد. از این جهت به آنها متمرکز گفته می‌شود که یک دفتر مرکزی برای مدیریت صرافی وجود دارد و تمام فعالیت‌های تعریف شده در آن نیز به صورت متمرکز اداره می‌شود.

صرافی متمرکز در بازار جهانی را می‌توانید با نماد CEX که مخفف عبارت Centralized Exchange است، می‌توانید بشناسید. در این صرافی ها تمام فعالیت‌های کاربران و تریدرها در یک دفتر جامع ثبت می‌شود. برای همکاری با این دسته از صرافی ها، نیاز به احراز هویت خواهید داشت و معمولاً طبق قوانین خاصی توسعه پیدا نموده و از سازمان‌های مربوطه نیز مجوزهای لازم را دریافت می‌نمایند. باینناس کوین، کوکوین و کوین بیس از معروف‌ترین صرافی های متمرکز محسوب می‌شوند.

 • مزیت های صرافی های متمرکز

معرفی انواع صرافی های ارز دیجیتال را با معرفی مزیت های صرافی متمرکز ادامه می‌دهیم. با توجه به اینکه این نمونه هم جزء انواع صرافی های ارز دیجیتال خارجی محسوب شده و هم در میان صرافی های ایرانی تعریف می‌شود، از این رو شناخت آن برای کاربران اهمیت چند برابری پیدا می‌نماید. از جمله اصلی‌ترین مزیت های آن نیز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تمام اطلاعات در این صرافی به صورت متمرکز ذخیره و مدیریت می‌شود. از این رو هیچ نگرانی از بابت از دست رفتن این اطلاعات وجود ندارد.
 • دارای مجوزهای قانونی بوده و معمولاً از سوی دولت‌ها روی کارکرد آنها نظارت مستقیم وجود دارد.
 • با استفاده از سیستم‌های بلاک چین معمولاً امنیت بسیار بالایی برای معاملات کاربران به وجود می‌آورند.
 • معایب صرافی های متمرکز

با شناخت انواع صرافی های ارز دیجیتال خارجی و داخلی شما این امکان را خواهید داشت که در انتخاب یکی از آنها عملکرد بهتری داشته باشید. برای این منظور شناخت معایب این صرافی ها نیز اهمیت خواهد داشت. از مهم‌ترین معایب صرافی متمرکز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این دسته از صرافی ها نیاز به احراز هویت دارند و شما نمی‌توانید بدون احراز هویت حجم معاملات بالایی را در آنها انجام دهید.
 • خطر حملات هکرها را نیز باید به معایب این دست از صرافی ها اضافه کنیم.
 • کارمزدهای بسیار بالا که مخصوصاً در تراکنش‌های سنگین خیلی به چشم می‌آید نیز از معایب این دسته از صرافی ها است.
 • خطر تحریم کاربران ایرانی نیز همیشه همراه با این صرافی ها است.

صرافی غیرمتمرکز

انواع صرافی ارز دیجیتال

معرفی انواع صرافی های ارز دیجیتال را با تشریح صرافی غیر متمرکز ادامه می‌دهیم. برخلاف صرافی متمرکز که هم در دسته انواع صرافی ارز دیجیتال در ایران قرار داشت و هم در گروه انواع صرافی های ارز دیجیتال خارجی دسته بندی می‌شود، این صرافی تنها مختص خارجی ها است و در ایران نمونه آن را نداریم. صرافی غیرمتمرکز شرایطی دقیقاً مشابه به خود ارزهای دیجیتال دارد. در این صرافی ها هیچ مدیریتی از سوی شخص ثالث و یا سازمان خاص روی تراکنش ها وجود نداشته و تمام تراکنش ها و معاملات به صورت همتا به همتا صورت می‌پذیرد.

با توجه به اینکه برای حضور در این صرافی ها هیچ شخص ثالثی دخالت ندارد، نیاز به احراز هویت در آنها نیز نخواهید داشت و می‌توانید بدون احراز هویت مبالغ سنگین را نیز در این صرافی ها معامله کنید. پنکیک سوآپ و یونی سوآپ از معروف‌ترین انواع صرافی غیرمتمرکز در جهان هستند.

 • مزایای صرافی های غیرمتمرکز

معرفی انواع صرافی ارز دیجیتال با ارزیابی مزیت های صرافی غیرمتمرکز ادامه می‌دهیم. دقت کنید که بررسی این مزیت ها می‌تواند شما را در مقایسه میان این نوع از صرافی ها با نمونه‌های متمرکز بیشتر راهنمایی کند.

 • عدم نیاز به احراز هویت اصلی‌ترین مزیت این صرافی ها است.
 • نیازی به اعتماد به شخص ثالث را نیز در این صرافی ها ندارید.
 • امنیت بسیار بالا و عدم نگرانی از بابت هک شدن صرافی نیز از دیگر مزیت های این صرافی ها است. زیرا عملاً هیچ حساب کاربری برای ذخیره رمز ارزها وجود نداشته و شما باید کیف پول خود را به صرافی متصل کنید.
 • کارمزدهای بسیار پایین‌تر را نیز می‌توان از محبوب‌ترین مزیت های این نوع صرافی دانست.
 • معایب صرافی های غیرمتمرکز

معرفی انواع صرافی های ارز دیجیتال را با بررسی معایب صرافی های غیرمتمرکز ادامه می‌دهیم. این صرافی ها از محبوب‌ترین انواع صرافی های ارز دیجیتال خارجی محسوب می‌شوند و بسیاری از کاربران به دلیل مزیت هایی که در بند قبل برشمردیم، علاقه به استفاده از خدمات آنها دارند. اما با این حال نباید از معایب آنها غافل شوید. البته با توجه به اینکه صرافی های غیرمتمرکز از جمله انواع صرافی ارز دیجیتال ایرانی محسوب نمی‌شود، نیاز به احتیاط بیشتری برای کاربران ایرانی وجود دارد.

 • عدم امکان معامله ارزهای دیجیتال با پول فیات اصلی‌ترین عیب این صرافی ها است.
 • نقدینگی بسیار پایین‌تر نسبت به صرافی های متمرکز دارند.

انواع صرافی ارز دیجیتال در ایران

انواع صرافی ارز دیجیتال

انواع صرافی ارز دیجیتال در ایران تنها در یک دسته بندی که همان صرافی متمرکز است، قرار می‌گیرد. البته این موضوع به این معنی نیست که کاربران ایرانی به صرافی های غیرمتمرکز دسترسی نداشته و نمی‌توانند از خدمات آنها استفاده کنند، خیر. کاربران ایرانی نیز به راحتی می‌توانند به خدمات این دست از صرافی ها دسترسی پیدا کرده و از مزیت های آنها استفاده کنند. با این حال در دسته بندی انواع صرافی های ارز دیجیتال در ایران نمی‌توان از نمونه‌های غیرمتمرکز یاد کرد.

بهترین نوع از انواع صرافی ارز دیجیتال

معرفی انواع صرافی های ارز دیجیتال را با بررسی بهترین آنها ادامه می‌دهیم. انتخاب بهترین گزینه میان انواع صرافی های ارز دیجیتال خارجی به عوامل بسیار مختلفی بستگی دارد. هر چند این موضوع برای انواع صرافی ارز دیجیتال ایرانی به دلیل وجود یک نمونه راحت‌تر است اما کاربران ایرانی نیز در این چالش باید دست به انتخاب زنند. زیرا جدای از تمام مزیت ها و معایبی که در بالا به آنها اشاره کردیم، خدمات انواع صرافی ایرانی نیز اهمیت پیدا می‌نماید.

به صورت کلی صرافی های متمرکز خدمات بهتر و گسترده‌تری ارائه می‌نمایند اما با این حال صرافی های غیرمتمرکز هزینه‌های کمتری داشته و به راحتی در دسترس قرار می‌گیرند. برای حجم معاملات بالا رفتن سراغ صرافی های غیرمتمرکز می‌تواند گزینه بهتری باشد. البته دقت کنید که در صرافی های متمرکز معمولاً تعداد رمز ارزهای بیشتری را در اختیار داشته و در بسیاری از مواقع نمی‌تواند برای خرید و فروش رمز ارزهای ناشناخته‌تر از خدمات نمونه‌های غیرمتمرکز استفاده کنید.

بهترین نوع از انواع صرافی های ارز دیجیتال برای ایرانی ها

انواع صرافی ارز دیجیتال در ایران و خارج را معرفی کردیم و مزیت ها و معایب آنها را نیز بیان کردیم. نحوه انتخاب میان آنها را برای کاربران خارجی را نیز بیان کردیم. اما کاربران ایرانی چه باید بکنند؟ انتخاب میان انواع صرافی های ارز دیجیتال در ایران بسیار ساده است. تنها کافی است بهترین و با سابقه ترین ها را برگزیده و سرمایه های خود را وارد حساب کاربری آنها کنید. اما وقتی صحبت از استفاده از صرافی های خارجی می‌شود، این قضیه تفاوت‌هایی خواهد داشت. در ادامه با بررسی مزیت ها و معایب انواع صرافی ها برای کاربران ایرانی در این باره راهنمایی‌های بیشتری ارائه می‌کنیم.

 • مزیت ها و معایب صرافی متمرکز برای ایرانی ها

با معرفی انواع صرافی های ارز دیجیتال اکنون خود شما نیز می‌توانید تا حدی مزیت های این صرافی ها را درک کنید. البته در نظر داشته باشید که مزیت های معرفی شده برای صرافی های خارجی بوده و ممکن است در انواع صرافی ارز دیجیتال در ایران این مزیت ها وجود نداشته باشد. زیرا در انواع صرافی های ارز دیجیتال در ایران :

 • معمولاً ارزهای دیجیتال محدودی ارائه می‌شود.
 • کارمزدها ممکن است بالا باشد.
 • سرعت انجام تراکنش ها پایین باشد.
 • تعداد کاربران کمی حضور داشته باشند.

معایبی که برای صرافی متمرکز خارجی خیلی وجود نداشته و از این رو بهتر می‌توانند برای کاربران خدمات خود را ارئه نمایند. اما چند نکته منفی برای کاربران ایرانی می‌توان برشمرد. ایرانی ها نمی‌توانند مبالغ بالا را در این صرافی ها قرار دهند. زیرا معمولاً نیاز به احراز هویت دارند. مگر یکی دو مورد از صرافی ها که هنوز کاربران ایرانی را تحریم نکرده و خدمات خود را به ایرانی ها نیز ارائه می‌نمایند.

 • مزیت ها و معایب صرافی غیرمتمرکز برای ایرانی ها

با توجه به اینکه صافی غیرمتمرکز از انواع صرافی ارز دیجیتال در ایران نیست، از این رو بررسی مزیت ها و معایب آن برای کاربران ایرانی نیز ساده‌تر است. در این صرافی ها شما می‌توانید خیلی راحت به همه نیازهای خود برسید به جز مواقعی که رمز ارز مورد نظر شما در لیست صرافی مورد نظر وجود نداشته باشد. معایب این دسته از صرافی ها بیشتر به احتیاط کاربران باز می‌گردد. هر اشتباهی مانند اتصال کیف پول به سایت های تقلبی و یا از دست رفتن اطلاعات کیف پول در زمان اتصال می‌تواند ضررهای سنگینی را برای کاربران به دنبال داشته باشد.

بهترین صرافی های متمرکز جهان

انواع صرافی ارز دیجیتاللازم شد در کنار معرفی انواع صرافی ارز دیجیتال به معرفی بهترین صرافی های متمرکز جهان نیز بپردازیم که شناخت آنها باعث می‌شود تا شما درک بهتری نسبت به این حرفه داشته باشید. در حال حاضر صرافی های بسیار زیادی در کشورهای مختلف مشغول ارائه خدمات به کاربران هستند که البته شرایط و کیفیت خدمات آنها با یکدیگر یکسان نیست و از این رو نمی‌توانیم آنها را در یک دسته‌بندی قرار دهیم.

شاید جالب باشد اگر بدانید  اعظمی از حجم معاملات در بازار ارز دیجیتال تنها در چند صرافی معروف انجام می‌پذیرد و در بقیه صرافی ها تنها حجم بسیار کمی از معاملات بازار ارز دیجیتال را شاهد هستیم. البته اینکه بهترین صرافی متمرکز ارز دیجیتال جهان کدام است و کدام صرافی باید در این لیست در اولویت اول قرار بگیرد انتخاب ما نیست و برای منظور از سایت کوین مارکت کپ استفاده کرده ایم. در سایت کوین مارکت کپ اطلاعات تمام صرافی های معتبر متمرکز جهان وجود دارد و دائماً این اطلاعات آنالیز شده و بهترین گزینه‌ها انتخاب و معرفی می‌شوند.

معیارهای مختلفی مانند حجم معاملات، تعداد کاربران، تعداد سکه‌های لیست شده، تعداد جفت ارزهای قابل معامله و مواردی از این دست به عنوان معیارهای انتخاب بهترین صرافی متمرکز ارز دیجیتال جهان استفاده می‌شوند. طبق آخرین به روز رسانی سایت کوین مارکت کپ در حال حاضر صرافی های زیر در صدر بهترین‌های صرافی های متمرکز جهان قرار می‌گیرند.

بایننس

اولین و بزرگترین صرافی متمرکز جهان صرافی بایننس است که بیشترین حجم معاملات در طول هر ۲۴ ساعت در این صرافی انجام می‌پذیرد. صرافی باینس وف‌ترین صرافی جهان نیز می‌باشد که اکثر نگاه‌ها در بازار ارز دیجیتال به سمت آن است. وجود یک تیم پشتیبانی قوی و دقت بسیار زیاد به نحوه انجام معاملات کاربران باعث شده تا این صرافی در حال حاضر مورد اعتماد اکثر کاربران در سطح بین‌المللی قرار بگیرد. البته که امکان انجام معاملات در صرافی باینس برای کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم‌ها امکان ندارد و عملاً ما از امکان استفاده از خدمات این صرافی معتبر و بزرگ جهانی محروم هستیم.

کوین بیس

طبق اطلاعات سایت کوین مارکت کپ دومین صرافی بزرگ جهان صرافی کوین بیس است که در سال ۲۰۱۲ در آمریکا تاسیس شده است. امکان انجام معامله روی ارزهای دیجیتال با ارز فیات در این صرافی برای کاربران وجود دارد و یکی از بهترین صرافی ها برای کسانی است که به تازگی وارد بازار ارز دیجیتال شده‌اند. بعد از صرافی بایننس بیشترین حجم معاملات در صرافی کوین بیس صورت می‌پذیرد و عملاً استفاده از خدمات این صرافی نیز می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی برای کاربران به دنبال داشته باشد. دقیقاً به همان دلیلی که درباره صرافی بایننس به آن اشاره کردیم امکان استفاده از خدمات صرافی کوین بیس میز برای کاربران ایرانی وجود ندارد.

کراکن

سومین صرافی بزرگ جهان طبق اطلاعات مندرج در سایت کوین مارکت کپ صرافی کراکن است. این صرافی نیز در آمریکا قرار گرفته و فضای کاربری بسیار ساده‌ای را برای انجام معاملات پیچیده در بازار ارز دیجیتال برای کاربران خود فراهم می‌آورد. مهمترین معیاری که باعث شده تا صرافی کراکن به محبوبیت بسیار بالایی برسد کارمزد بسیار پایین معاملات و همچنین امکان انجام معاملات مارجین با ضریب اهرمی بالا است. البته به دلیل قرارگیری کراکن در آمریکا عملاً امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران ایرانی مقدور نیست و این صرافی نیز کاربران ایرانی را تحریم کرده است.

کوکوین

چهارمین صرافی بزرگ جهان نامی آشنا برای کاربران ایرانی است زیرا تا همین چند ماه پیش امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران ایرانی وجود داشت اما در حال حاضر کوکوین نیز به جمع صرافی های اضافه شده که کاربران ایرانی را تحریم کرده است. صرافی کوکائین در سپتامبر ۲۰۱۷ راه اندازی شده و در حال حاضر با حجم معاملات بالا و اد توکن‌های بسیار زیاد لیست شده یکی از بهترین صرافی ها برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال است.

بهترین صرافی های غیرمتمرکز جهان

همچنین در کنار معرفی بهترین صرافی های متمرکز جهان لازم شد تا نیم نگاهی به لیست صرافی های غیرمتمرکز جهان نیز داشته باشیم. استفاده از خدمات صرافی های غیرمتمرکز جهان شرایط خاص خود را دارد و همه کاربران ایرانی در حال استفاده از خدمات این صرافی ها نیستند. کارمزدهای بسیار بالا یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که باعث شده تا استفاده از خدمات صرافی های غیرمتمرکز محدود شود.

با این حال امکان خرید رمز ارزهایی که به تازگی وارد بازار شده و امکان خرید آنها در صرافی های متمرکز وجود ندارد باعث شده تا صرافی های غیرمتمرکز نیز جذابیت‌های خاص خود را داشته باشند. در ادامه ‌ترین صرافی های غیرمتمرکز جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.

یونی سوآپ

اولین و بزرگترین صرافی غیرمتمرکز جهان در حال حاضر صرافی یونی سواپ است که سابقه بسیار طولانی در ارائه خدمات در بازار ارز دیجیتال را دارد. این صرافی با سابقه بسیار طولانی خود اعتماد پذیری قابل توجهی را در بازار ارز دیجیتال ایجاد کرده و کاربران بسیار زیادی هم در حال استفاده از خدمات آن هستند. امکان سهامگذاری توکن‌ها یکی از جذاب‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در صرافی یونی سواپ است.

پنکیک سوآپ

دومین صرافی بزرگ غیرمتمرکز جهان که باید به معرفی آن بپردازیم صرافی پنکیک سواپ است. این صرافی در سال ۲۰۲۰ راه اندازی شده و امکان خرید و فروش بسیاری از توکن‌ها با کارمزدهای بسیار پایین‌تر نسبت به یونی سواپ در آن فراهم شده است. صرافی پنکیک سواب قابلیت‌های دیگری مانند امکان استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز و استیکینگ را نیز برای کاربران خود فراهم کرده است.

وان اینچ

همچنین در لیست صرافی های غیرمتمرکز می‌توانیم صرافی وان اینچ را نیز به شما معرفی کنیم که ارز دیجیتال بومیان نیز به همین نام در بازار لیست شده است. وان اینچ یکی از بهترین صرافی های غیرمتمرکز از نظر امنیتی است و نقد شوندگی بسیار بالایی را نیز می‌توانید در معاملات این صرافی تجربه کنید.

اهمیت انتخاب میان انواع صرافی ارز دیجیتال

انتخاب از میان انواع صرافی ارز دیجیتال جهان اهمیت بسیار زیادی دارد و حتماً کاربران ایرانی می‌بایست با در نظر گرفتن معیارها و فاکتورهای لازم بهترین گزینه را برای استفاده از خدمات صرافی ها انتخاب نمایند. اینگونه نیست که شما تنها به صرف اینکه یک صرافی خدمات خود را برای کاربران ایرانی در دسترس قرار داده به دنبال استفاده از آن باشید زیرا چنین موضوعی ممکن است چالش‌های بسیار زیادی مانند از بین رفتن دارایی‌ها را برای کاربران به دنبال داشته باشد.

انتخاب میان انواع صرافی ارز دیجیتال جهان یکی از مهم‌ترین انتخاب‌ها برای معاملات بازار ارز دیجیتال است که می‌تواند به نوعی روی امنیت معاملات در این بازار تاثیر مستقیم داشته باشد. هر اشتباهی در انتخاب یکی از انواع صرافی ارز دیجیتال جهان می‌تواند تبدیل به چالش بسیار بزرگی برای کاربران شود. دقت داشته باشید که امکان پیگیری از بین رفتن دارایی‌ها معمولاً در بازار ارز دیجیتال وجود ندارد و اینگونه نیست که در صورت بروز هر چالشی بتوانید با پیگیری‌های قضایی دارایی خود را پس بگیرید.

یکی از مهمترین نکات و خطرات ارز دیجیتال همین چالش‌های مربوط به صرافی ها است که تنها با انتخاب یک صرافی معتبر و شناخته شده می‌توانید از این چالش عبور کنید. دقت کنید که صرفاً در نظر گرفتن کارمزدهای پایین نیز نمی‌تواند تضمین کننده یک صرافی معتبر باشد و حتماً باید برای این منظور تمام فاکتورهای موجود را در نظر بگیرید.

ویژگی های بهترین صرافی برای ایرانی ها

نوبت به این رسیده تا برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های انتخاب بهترین صرافی برای کاربران ایرانی را برای شما تشریح کنیم که با دقت به این ویژگی‌ها شما می‌توانید بهترین گزینه را برای معاملات بازار ارز دیجیتال انتخاب کنید. البته که می‌دانی مهم‌ترین ویژگی برای انتخاب یک صرافی برای کاربران ایرانی در دسترس بودن خدمات آن بدون هیچگونه تحریم است و در غیر این صورت عملاً امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

 • امنیت بالا
 • امکان انجام معامله در اپلیکیشن موبایل و سایت به صورت همزمان
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته و قدرتمند
 • حضور در شبکه‌های اجتماعی و اطلاع رسانی‌های لازم
 • کارمزدهای منطقی
 • ارائه نمودار قیمت رمز ارزهای مختلف
 • امکان خرید و فروش توکن‌های بسیار زیاد و جفت ارزهای معاملاتی مختلف در بازار ارز دیجیتال
 • امکان استفاده از خدمات بازار فیوچرز ارز دیجیتال
 • حجم معاملات بالا
 • نقد شوندگی مناسب
 • حسن شهرت و عدم سوء پیشینه

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌ها و فاکتورهایی هستند که برای انتخاب یکی از انواع صرافی ارز دیجیتال باید مورد نظر قرار بگیرد و شما باید به دنبال استفاده از خدمات صرافی باشید که در همه ویژگی‌ها به یک شرایط ایده آل رسیده باشد.

حتما بخوانید: بلاکچین چیست؟

از صرافی خارجی استفاده کنیم یا داخلی؟

در نهایت ممکن است این سوال برای شما پیش آید که از خدمات صرافی خارجی استفاده کنیم یا صرافی داخلی می‌تواند شرایط بهتری برای کاربران ایرانی ایجاد کند؟ انتخاب میان صرافی خارجی و صرافی داخلی برای کاربران ایرانی بیشتر به شرایط و هدف معاملاتی آنها بستگی خواهد داشت. با توجه به اینکه برای استفاده از خدمات صرافی خارجی ارز دیجیتال لازم است تا شما پول نقد خود را در حساب یک صرافی داخلی به تتر تبدیل کرده و با انتقال تتر به حساب خود در صرافی خارجی معاملات خود را آغاز کنید، هزینه‌های شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین استفاده از خدمات صرافی خارجی برای کاربران ایرانی تنها در شرایطی مناسب است که به دنبال انجام معاملات کوتاه مدت باشید.

در واقع در شرایطی که نیاز به نقد شوندگی بسیار بالا در معاملات بازار ارز دیجیتال وجود دارد عملاً استفاده از خدمات صرافی های داخلی چندان مناسب نبوده و بهتر از سراغ صرافی های خارجی بروید. اما در شرایطی که کاربر به دنبال انجام معاملات در بازه های زمانی طولانی مدت است و عملاً در بازه زمانی کوتاه مدت نیازی به نقد کردن دارایی‌های خود ندارد استفاده از خدمات صرافی داخلی مقرون به صرفه‌تر تمام خواهد شد.

در مجموعه کانون بورس در کنار شما هستیم تا تمام پیش نیازهای لازم برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال را در دسترس شما قرار دهیم. در همین راستا امکان شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال را به صورت حضوری و آنلاین در اختیار شما قرار داده‌ایم تا تمام نکات لازم برای استفاده از خدمات صرافی ها را نیز در این دوره به دست آورید. همچنین در دوره آموزش آنلاین ارز دیجیتال نیز بدون نیاز به شرکت در کلاس‌های حضوری می‌توانید تمام نکات لازم برای انجام معامله در این بازار را نیز در اختیار داشته باشید.

در انتها از شما دعوت می‌کنیم اگر دیدگاهی نسبت به انواع صرافی ارز دیجیتال دارید و یا تجربه‌ای از فعالیت در هر کدام از صرافی های داخلی و خارجی دارید آن را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید تا با انتقال تجربیات عملکرد کاربران ایرانی در بازار ارز دیجیتال بهتر از همیشه شود.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: