لوگو کانون بورس

جامع ترین و تخصصی ترین بررسی صرافی کوکوین برای ایرانی ها

بررسی صرافی کوکوین
شما در حال مطالعه مقاله ۹ از ۱۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با نقد و بررسی صرافی کوکوین با شما همراه هستیم. در سری مقالات صرافی ارز دیجیتال چیست سعی داریم تا به صورت کامل و جامع تمام صرافی هایی در خدمت کاربران ایرانی را برای شما بررسی کنیم. در این بین صرافی متمرکز ارز دیجیتال کوینکس را در مقالات گذشته بررسی کردیم و این بار نوبت به ارزیابی صرافی کوکوین می‌رسد. در گذشته‌های نه چندان دور و وقتی که صرافی بایننس به عنوان گزینه اول کاربران ایرانی شناخته می‌شد، عملاً خیلی نامی از صرافی هایی مانند کوکوین نبود. اما در حال حاضر به جهت ممنوعیت معاملات کاربران ایرانی در بایننس، صرافی کوکوین تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌های جایگزین برای آن شده است.

با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از کاربران ایرانی در حال انجام معاملات خود در این صرافی هستند، از این رو بایستی به صورت کامل و جامع به بررسی آن بپردازیم. دقت کنید که بررسی صرافی کوکوین را در این مقاله به صورت کاملاً تخصصی و در مقایسه با بهترین صرافی ها انجام می‌دهیم تا شما بتوانید هم درک صحیحی نسبت به شرایط آن در میان انواع صرافی ارز دیجیتال داشته باشید و هم بتوانید شرایط آن را برای استفاده از خدمات تعریف شده در بازار ارز دیجیتال ارزیابی کنید.

هم‌چنین باید درباره صرافی کوکوین بدانید:

 • آموزش صرافی کوکوین به صورت کامل هم سایت و هم اپلیکیشن + لینک دانلود
 • آموزش کامل ثبت نام در صرافی کوکوین
 • آموزش کامل معاملات اسپات در صرافی کوکوین
 • آموزش کامل معاملات مارجین و فیوچرز صرافی کوکوین
 • مقایسه صرافی کوینکس و کوکوین برای ایرانی ها
راهنمای مطالعه نمایش

 

صرافی کوکوین چیست

کوکوین یکی از انواع صرافی متمرکز ارز دیجیتال است که جایگاه بسیار خوبی در میان تمام صرافی های متمرکز جهان به خود اختصاص داده است. در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم، این صرافی طبق بررسی سایت کوین مارکت کپ در جایگاه ۵ بهترین صرافی های ارز دیجیتال تعریف شده و از این نظر نشان از این دارد که ما در حال ارزیابی یکی از بهترین های بازار هستیم. فاکتورهای بسیار زیادی برای رتبه بندی صرافی ها در این سایت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که کوکوین موفق شده از این بابت به نمره قابل قبول ۷.۲ برسد.

البته از این جهت نقد و بررسی صرافی کوکوین اهمیت دارد که این صرافی با این جایگاه مناسب در حال حاضر امکان معاملات بدون احراز هویت را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. وقتی صرافی در این رتبه شرایط لازم برای این منظور را در دسترس کاربران ایرانی قرار داده لذا باید به صورت کامل مورد ارزیابی قرار گیرد. زیرا کاربران ایرانی تجربه بدی با صرافی بایننس دارند و نباید این موضوع دوباره برای آنها رقم بخورد.

صرافی کوکوین در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده و از آن زمان شرایط لازم برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم کرده است. البته به گواه سایت ها و شبکه‌های اجتماعی این صرافی، از سال‌ها قبل کدنویسی آن آغاز شده و در نهایت نتیجه این اقدامات در سال ۲۰۱۷ به نتیجه رسیده است.

صرافی کوکوین به عنوان یکی از اصلی‌ترین اهداف خود موفق شده تا به کاربران بیش از ۱۰۰ کشور جهان خدمات خود را ارائه نماید. همچنین در حال حاضر تعداد کاربران این صرافی نیز به بیش از ۵ میلیون نفر می‌رسد. از این نظر نیز می‌توان صرافی کوکوین را از جمله بزرگ‌ترین صرافی های جهان قلمداد کرد. در ادامه با بررسی ویژگی های این صرافی دلیل این میزان از کاربر و این تعداد کشور را بیشتر درک خواهید کرد.

جایگاه کوکوین در لیست بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال


در همان ابتدا لازم دانستیم تا جایگاه صرافی کوکوین در میان رتبه بندی انواع صرافی متمرکز را به شما نشان دهیم. با درک این موضوع در وهله اول می‌توانید درک کنید که اگر از کاربران کوکوین هستید، از امکانات چه صرافی استفاده می‌نمایید و از این گذشته این صرافی چه پتانسیل‌هایی دارد. رتبه بندی صرافی های جهان را می‌توان طبق فاکتورهای مختلفی مورد بررسی قرار داد. همان‌طور که در بررسی صرافی کوینکس داشتیم، بایستی صرافی کوکوین را نیز از نظر فاکتورهای مختلف بررسی کنیم.

 • رتبه بندی کلی صرافی های جهان

بررسی صرافی کوکویندر اولین قدم باید به ارزیابی جایگاه صرافی کوکوین به صورت کلی بپردازیم. در رتبه بندی بهترین صرافی های جهان، کوکوین در حال حاضر با کسب امتیاز ۷.۲ از ۱۰ امتیاز کامل در جایگاه ۵ قرار دارد. ۴ صرافی بالاتر نسبت به کوکوین در رده بندی کنونی بایننس، FTX، کوین بیس و کراکن هستند که هر یک از جمله صرافی های معتبر و معروف بازار رمز ارزها می‌باشند. در این رده بندی صرافی کوینکس به عنوان رقیب اصلی کوکوین برای کاربران ایرانی، در ماه‌های اخیر در رتبه ۵۰ تا ۶۰ در حال نوسان بوده است. البته شایان ذکر است که این رتبه بندی ها تنها برای انواع صرافی متمرکز ارز دیجیتال بیان شده و انواع صرافی غیرمتمرکز در ارزیابی آنها لحاظ نشده است.

 • جایگاه کوکوین از نظر حجم معاملات

یکی دیگر از فاکتورهایی که باید در بررسی صرافی کوکوین و جایگاه آن در میان صرافی ها به آن بپردازیم، حجم معاملات در هر ۲۴ ساعت است. این موضوع را در ادامه برای کوکوین به صورت دقیق‌تر بررسی خواهیم کرد و اهمیت آن را نیز بیان خواهیم نمود. در حال حاضر از نظر حجم معاملات شاهد حضور صرافی کوکوین در رتبه ۹ بهترین ها هستیم. در این رده بندی نیز بایننس در رتبه اول قرار گرفته و نکته جالب این است که هیچ یک از رتبه های ۲ تا ۴ بهترین ها در این باره بالاتر از کوکوین نیست.

 • میانگین لیکوئیدیتی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم هم برای بررسی صرافی کوکوین و هم برای ارزیابی جایگاه آن در جدول رده بندی صرافی ها، میانگین لیکوئیدیتی آن برای ارزهای دیجیتال مختلف است. این مهم نیز اهمیت زیادی برای میزان نقد شوندگی رمز ارزهای تعریف شده در آن دارد. لیکوئیدیتی در واقع مقدار رمز ارزهایی را در بر می‌گیرد که کاربران به عنوان سهام گذاری در این صرافی قرار داده‌اند. حتماً با این روش سرمایه گذاری ارز دیجیتال آشنا هستید و می‌دانید که می‌توانید با استفاده از آن درآمد کسب کنید.

استفاده از لیکوئیدیتی برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها مربوط به صرافی هایی است که از فرایند OTC نیز برای معاملات خود استفاده می‌نمایند. به این معنی که در این معاملات یک طرف معامله رمز ارزهایی است که در اختیار صرافی قرار دارد و عملاً شما به صورت مستقیم در این روش با سایر افراد معامله نمی‌کنید.

از این نظر شاهد یک رتبه بسیار ضعیف از کوکوین هستیم. در این رتبه بندی بایننس همچنان اول است و صرافی کوکوین تا نزدیکی‌های رتبه ۱۰۰ نزول کرده است. حتی از این حیث صرافی کوینکس رتبه بهتری نسبت به کوکوین دارد.

 • بازدید هفتگی

رتبه بندی دیگری که برای انواع صرافی ارز دیجیتال انجام می‌شود، بررسی آنها از نظر میزان بازدید در هر هفته است. این رتبه بندی به نوعی به میزان محبوبیت یک صرافی نیز اشاره دارد. البته کاربران ممکن است در هر بازدید از خدمات کوکوین یا صرافی مورد نظر استفاده نکنند، اما با این حال در این امتیاز ورود آنها محاسبه می‌شود. اتفاقاً بازدید هفتگی از یک صرافی متمرکز به میزان خدمات ارائه شده از سوی آن نیز بستگی دارد. در صرافی هایی که خدمات آموزشی و یا اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال در دستور کار قرار دارد، این بازدید بیشتر خواهد شد. در این رده بندی کوکوین در میان ۱۰ صرافی برتر جهان قرار گرفته است. فاکتوری که در آن نیز شاهد حضور بایننس در رتبه نخست هستیم.

 • جفت ارزهای معاملاتی

یکی دیگر از فاکتورهای دیگری که برای رتبه بندی بهترین صرافی های ارز دیجیتال استفاده می‌شود، تعداد جفت ارزهای معاملاتی لیست شده در آنها است. البته به این موضوع به صورت کامل در بحث بررسی ویژگی های صرافی کوینکس خواهیم پرداخت. اما همین قدر بدانید که از این نظر کوکوین در رتبه زیر ۱۰ قرار گرفته و جایگاه بسیار مناسبی در جدول دارد.

 • ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده

همچنین صرافی ها را باید از نظر ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده نیز مورد بررسی قرار دهیم. از این نظر کوکوین در رتبه ۵ قرار گرفته و می‌تواند خدمات ارزنده‌ای برای کاربران ایرانی ایجاد نماید.

بررسی صرافی کوکوینیکی از مهم ترین و جذاب ترین قابلیت هایی که باعث شده تا استفاده از خدمات صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی به شدت عالی شود پشتیبانی بسیار بالای این صرافی از رمز ارزهای موجود در بازار است. شاید اگر این ویژگی را از صرافی کوکوین حذف میکردیم استفاده از آن برای کاربران ایرانی چندان مناسب نبود و خیلی از کاربران ترجیح می دادند تا از خدمات صرافی جایگزین دیگری استفاده نمایند اما کوکوین در این زمینه یکی از بهترین صرافی های موجود در جهان است و دائماً شاهد هستیم که تعداد رمز ارزهای پشتیبانی شده توسط این صرافی اضافه می‌شود و هر روز رمز ارز های جدیدی به لیست آن اضافه می گردد.

برای کاربران ایرانی این ویژگی اهمیت بسیار زیادی دارد و به جهت اینکه امکان استفاده از خدمات صرافی های زیادی وجود ندارد عملا اگر یک صرافی از این نظر شرایط خوبی نداشته باشد به هیچ وجه نمی تواند گزینه مناسبی برای کاربران ایرانی باشد. نکته قابل توجه و مهمی که درباره ارز های پشتیبانی شده توسط صرافی کوکوین باید به آن اشاره داشته باشیم این است که این صرافی معمولاً خیلی زود رمز ارز های جذاب موجود در بازار را در لیست خود قرار می‌دهد و حتی در این زمینه گاهی اوقات از صرافی بایننس نیز عملکرد بهتری دارد. در واقع ممکن است بسیاری از رمز های جذاب برای سرمایه گذاری طولانی مدت در لیست صرافی بایننس نباشند اما کوکوین آنها را لیست کرده است و شما می توانید برای خرید آن ها از خدمات این صرافی استفاده کنید.

بسیاری از کاربران در بازار ارز دیجیتال همیشه با این چالش ذهنی روبرو هستند که آیا واقعاً در اختیار داشتن تعداد رمز ارز های بسیار زیاد برای خرید در یک صرافی یک مزیت محسوب می شود یا این که چندان اهمیتی ندارد. برای اینکه شما به این درک برسید که لیست شدن رمز ارز های جدید و آنهایی که به تازگی وارد بازار رمزارزها شده و از نظر سرمایه گذاری چه جذابیت‌های می‌توانند داشته باشند لازم است ها مقدار رشد های قیمتی این رمز ارز ها را مرور کنید. بسیاری از جامعه ارزهایی که به تازگی در صرافی کوکوین لیست میشوند بعد از گذشت چند روز با رشد های بسیار زیادی روبرو شده و شاهد بالا رفتن قابل توجه قیمت آنها در بازار هستید که می تواند یک فرصت سرمایه گذاری فوق العاده جذاب برای کاربران ایرانی باشد.

در حالت عادی برای خرید این دسته از رمز ارز ها مجبور به استفاده از خدمات صرافی های غیرمتمرکز هستیم که معمولاً کارمزد معاملاتی خیلی سنگینی را از کاربران در زمان خرید اخذ کرده و از این گذشته در زمان فروش نیز خیلی نمی توان روی آنها حساب کرد. در حالی که در صرافی کوکوین شما می‌توانید بلافاصله بعد از خرید این رمز ارزها برای فروش آنها نیز اقدام نمایید و همین موضوع باعث شده تا امکان یک سرمایه گذاری جذاب با استفاده از خدمات این صرافی برای کاربران ایرانی نیز به وجود آید.

تیم توسعه دهنده صرافی کوکوین

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی تیم توسعه دهنده این صرافی بزرگ ادامه می دهیم. بسیار مهم است که شما با تیم توسعه دهنده یک صرافی نیز آشنایی کامل داشته باشید و بدانید که اصلاً چه کسانی با چه رزومه ای در حال فعالیت در یک صرافی به عنوان مدیران اصلی هستند. اتفاقاً این بررسی برای صرافی هایی که به کاربران ایرانی خدمات ارائه می‌کند بسیار مهم تر نیز هست زیرا معمولا صرافی هایی که به کاربران ایرانی خدمات خود را بدون هیچگونه دردسری ارائه می کنند ممکن است در اعضای هیئت مدیره خود دارای کاربران ایرانی باشند و ارائه خدمات به کاربران ایرانی نیز از همین جهت باشد.

اگر درباره بنیانگذاران و مدیران اصلی صرافی کوکوین نگاهی به سایت رسمی این صرافی بیندازید متوجه خواهید شد که مدیران اصلی این صرافی متشکل از ۱۲ عضو اصلی هستند که آقای Michael Gam به عنوان مدیرعامل و بنیانگذار اصلی صرافی نقش اصلی را در هدایت هیئت مدیره دارد و می توانیم به عنوان فرد اصلی صرافی از او یاد کنیم. البته شرکت های اینترنتی بسیار بزرگی نیز برای صرافی کوکوین وجود دارد که این شرکت ها نیز اهمیت بالای سرمایه گذاری های این شرکت در بازار رمز ارزها را نشان می دهد و به نوعی می تواند قدرت مدیریتی کوکوین را نیز به ما نشان دهد.

آقای Eric Don یکی دیگر از افرادی است که در لیست بنیان‌گذاران صرافی کوکوین از جمله افراد رده بالا محسوب شده و به عنوان یکی از متخصصان بزرگ بازار های مالی از مدیران این شرکت نیز محسوب می‌شود که در برنامه‌ریزی‌ها و رسیدن به اهداف آن نقش بسیار پررنگی دارد. در رزومه هر دوی این افراد سال ها حضور در پروژه های مختلف مالی دیده می‌شود که نشان از شناخت کامل و کافی آنها نسبت به شرایط سرمایه گذاری در بازارهای مالی دارد و همین ویژگی باعث شده تا صرافی کوکوین به صورت کاملاً حرفه ای در زمینه سودآوری در بازارهای مالی فعالیت داشته باشد. افرادی که معمولاً سابقه مالی خیلی زیادی در بازارهای مالی مختلف دارند از روش های کاملا اصولی به دنبال سرمایه گذاری و کسب سود در بازارهای مالی می باشند که راه اندازی یک صرافی یکی از بهترین راه حل ها است و نشان از هوش بالای مدیران صرافی دارد.

تاریخچه صرافی کوکوین چیست

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی تاریخچه این صرافی ادامه می‌دهیم که می‌تواند شناخت شما را نسبت به آن بالاتر ببرد. نکته بسیار مهمی که درباره تاریخچه صرافی کوکوین و توسعه دهنده صرافی باید با به آن اشاره داشته باشیم این است که سالها قبل از شروع به کار آن در بازار بنیانگذاران اصلی این صرافی در حال انجام آزمایش های مختلف بر روی فناوری بلاک چین بودند و از سال ۲۰۱۱ این آزمایش ها برای ارائه یک شبکه بلاک چین ایده آل در دستور کار آن ها قرار گرفته بود. البته این موضوع یک نکته بسیار مهم دیگر نیز برای علاقه مندان در پی دارد و آن هم این است که توسعه دهنده صرافی رزومه بسیار زیادی در فناوری بلاک چین و رمز ارزها دارد و به همین دلیل است که این صرافی به صورت کاملا هدفمند برای ارائه خدمات عالی به کاربران در این بازار راه اندازی و به مرحله نهایی رسیده است.

بررسی صرافی کوکویندر نهایت آزمایش ها و مراحل مختلفی که تیم توسعه دهنده صرافی داشتند در ۲۰۱۷ وارد شد تا صرافی کوکوین به صورت رسمی در بازار ارز دیجیتال معرفی شود و در همین سال توکن بومی این صرافی نیز وارد بازار ارز دیجیتال شد.

صرافی کوکوین در سال ۲۰۱۷ که وارد بازار ارز دیجیتال شده است دائماً در حال ارتقاء شبکه و شرایط خود است و هر ساله شاهد ارائه خدمات بهتر و با کیفیت بالاتر در این صرافی به کاربران بودیم. حتی شرکت کوکوین نیز در این فاصله زمانی روز به روز بزرگتر شده است و تعداد کارمندان آن نیز دائماً در حال افزایش بوده و به همین دلیل است که در حال حاضر کوکوین تبدیل به یک صرافی بسیار بزرگ در سطح بین المللی شده است.

این صرافی در ابتدا فقط خدمات خود را در معاملات بازار اسپات در اختیار کاربران قرار داده بودند اما کم‌کم امکان استفاده از بازار فیوچرز ارز دیجیتال و معاملات خرید و فروش تعهدی یا همان معاملات مارجین را نیز برای کاربران خود فراهم کرد و در حال حاضر کاربران بسیار زیادی در سرتاسر جهان در حال استفاده از خدمات صرافی کوکوین برای پیشبرد معاملات خود در بازار ارز دیجیتال هستند.

سایت رسمی صرافی کوکوین

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با معرفی سایت رسمی صرافی ادامه می دهیم. صرافی کوکوین را در اینترنت می‌توانید در آدرس اینترنتی www.kucoin.com پیدا نمایید. شما به تمام خدمات صرافی کوکوین را میتوانید در این سایت در اختیار داشته باشید. یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هایی که میتوانیم برای سایت رسمی صرافی کوکوین به آن اشاره داشته باشیم این است که این صرافی یک سایت کاملاً کاربر پسند طراحی کرده و شما به راحتی در همان اولین باری که وارد سایت می شوید می توانید از خدمات مختلف آن در بازار استفاده کنید.

بسیار مهم است که سایت یک صرافی به صورت کامل و جامع شرایط استفاده راحتی را برای کاربران خود فراهم کرده باشد و معمولاً صرافی‌ها از این بابت با چالش‌های بسیار زیادی روبرو هستند که خوشبختانه صرافی کوکوین چنین شرایطی ندارد و شما به راحتی می توانید از خدمات آن برای موارد مختلف استفاده کنید.

امکانات و ویژگی های صرافی کوکوین چیست

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی امکانات و ویژگی‌های این صرافی ادامه می‌دهیم که اتفاقاً این بخش اهمیت بسیار زیادی برای کاربران خواهد داشت و لازم است تا شما به دقت تمام ویژگی ها را در نظر داشته باشید تا اگر به دنبال استفاده از خدمات صرافی کوکوین هستید بدانید که چه ویژگی ها و خدماتی در اختیار شما قرار می گیرد.

بررسی صرافی کوکوین در ادامه سعی می‌کنیم تا امکانات و شرایط ویژه حاکم بر صرافی کوکوین را با شما در میان بگذاریم اما نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که ممکن است کاربران ایرانی امکان استفاده از تمام خدمات این صرافی را نداشته باشند و این خدمات گاهی اوقات تنها برای کسانی در دسترس است که مراحل احراز هویت در صرافی کوکوین را به صورت کامل انجام داده باشند و به عنوان یک کاربر رسمی در این صرافی عضو باشند. در ادامه به تشریح خواهیم کرد که چنین امکانی برای کاربران ایرانی وجود ندارد و به همین دلیل ایرانی ها ممکن است از بسیاری از خدمات و مزیت‌های صرافی کوکوین بی‌نصیب باقی بمانند.

 • امنیت

یکی از مهمترین ویژگی ها و شرایط که شما باید قبل از ورود به هر صرافی به صورت کامل درباره آن مطمئن شوید امنیت صرافی مورد نظر است. از این رو در این بخش صرافی کوکوین را از نظر امنیت نیز برای شما مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانید درباره ورود یا عدم ورود به صرافی تصمیم گیری نمایید. دقت کنید که امنیت و اعتبار دو گزینه کاملاً مجزا در شرایط صرافی هستند. گاهی اوقات ممکن است یک صرافی از نظر اعتبار در شرایط بسیار ایده‌آل قرار گرفته باشد ولی امنیت آن چندان قابل توجه نبوده و شرایط برای کاربران پیچیده باشد.

به عنوان نمونه می توانیم صرافی Mtgox را به شما معرفی کنیم که در سالهای بسیار دور یکی از معتبرترین صرافی های موجود در بازار ارز دیجیتال بود و حتی در پاره‌ای از مواقع در لیست بهترین صرافی های متمرکز ارز دیجیتال در جهان رتبه یک را نیز به خود اختصاص داده بود. این صرافی در نهایت مورد حمله بسیاری از هکرها قرار گرفت و تمام دارایی کاربران در آن از بین رفت و بعد از گذشت حدود ۱۰ سال هنوز هم در حال جمع‌آوری نقدینگی برای پرداخت دارایی کاربران مختلف است و هنوز موفق به این موضوع نشده است.

صرافی کوکوین در حال حاضر از نظر امنیت شرایط خوبی دارد و کاربران می توانند با اطمینان بالا از خدمات سایت این صرافی برای انجام معاملات خود استفاده کنند اما موضوع بسیار مهم اینجاست که درگذشته چالشهایی در ارائه خدماتی این صرافی به وجود آمده و دارایی برخی از کاربران به دلیل حملات مختلف هکرها از بین رفته است، اما صرافی کوکوین به صورت کامل مسئولانه دارای تمام کاربران را به آنها بازگردانده است و این موضوع تبدیل به یک نقطه قوت برای این صرافی شده است.

با تمام این وجود باید در نظر بگیرید که با اینکه صرافی کوکوین یک صرافی کامل ایمن محسوب می‌شود، اما در گذشته چالشهای در امنیت آن به وجود آمده و ممکن است این چالش ها در آینده نیز به وجود آید و هیچگونه اطمینان صددرصدی از این بابت وجود ندارد. به همین دلیل است که شما باید احتیاط کامل و جامعی درباره شرایط استفاده از سایت صرافی کوکوین داشته باشید. لازم است تا نکات احتیاطی مربوط به استفاده از خدمات صرافی های مختلف را بدانید و حتماً در زمان استفاده از خدمات سایت صرافی کوکوین نیز این نکات احتیاطی را در نظر بگیرید تا هیچگونه چالشی برای فرایند معاملات شما در بازار ارز دیجیتال به وجود نیاید.

 • ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با معرفی ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در این صرافی ادامه می‌دهیم. این مهم نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. مخصوصاً برای کاربران ایرانی که در صرافی داخلی خیلی نمی‌توانند در این زمینه به تنوع بالایی از رمز ارزها دسترسی داشته باشند، در این انتخاب یکی از انواع صرافی ارز دیجیتال با تعداد رمز ارزهای قابل توجه اهمیت زیادی دارد. برای اینکه با ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط صرافی کوکوین بیشتر آشنا شوید، باید یک دسته بندی از انواع ارز دیجیتال را برای شما انجام دهیم. به صورت کلی رمز ارزها را باید در سه دسته کلی قرار داد:بررسی صرافی کوکوین

۱- اگر می‌دانید که ارز دیجیتال بیت کوین چیست حتماً باید آن را به عنوان یک رمز ارز کاملاً مجزا در یک دسته بندی خاص تعریف نمود.

۲- دسته دوم از رمز ارزها آلت کوین ها هستند. البته در این دسته تمرکز ما روی آلتکوین هایی است که تعریف شت کوین و میم کوین ندارند.

۳- دسته سوم از رمز ارزها نیز شت کوین ها یا میم کوین ها هستند.

بیت کوین به صورت معمول در تمام صرافی ها لیست شده است و مقایسه‌ای در این باره نمی‌توان انجام داد. درباره دسته دوم چالش در میان صرافی ها زیاد است. زیرا عملاً در این دسته می‌توان ارزهای دیجیتال زیادی تعریف کرد. صرافی کوکوین در این دسته بندی تعداد قابل قبولی از رمز ارزها را در دسترس کاربران برای خرید و فروش قرار داده است. هم چنین تعداد بسیار زیادی از شت کوین ها و میم کوین ها نیز در این صرافی لیست شده‌اند. کوکوین در این باره شرایط خوبی دارد.

در حال حاضر ۶۹۴ ارز دیجیتال در سبد صرافی کوکوین تعریف شده که از این نظر حتی بالاتر از بایننس در رتبه ۵ جدول رده بندی قرار گرفته است. این ویژگی مخصوصاً برای کاربران ایرانی اهمیت بسیار زیادی دارد.

 • محبوبیت و تعداد کاربران

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی میزان محبوبیت این صرافی ادامه می‌دهیم. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب صرافی ارز دیجیتال بررسی میزان محبوبیت آنها است. محبوبیت یک صرافی از چند جنبه برای آن اهمیت دارد. از یک طرف هر چقدر میزان محبوبیت یک صرافی بیشتر باشد، عملاً امنیت آن نیز می‌تواند افزایش یابد. دقت کنید که امنیت صرافی جنبه‌های مختلفی دارد. با افزایش محبوبیت در بسیاری از جنبه‌ها می‌توانید روی یک صرافی اعتماد داشته باشید.

هم چنین افزایش محبوبیت صرافی ها به نوعی باعث افزایش و بهبود کیفیت خدمات آنها نیز می‌شود. به همین دلیل بسیاری از کاربران به دنبال استفاده از خدمات صرافی های با محبوبیت بالا می‌روند. در این باره صرافی کوکوین شرایط خوبی دارد. افزایش محبوبیت این صرافی با اضافه شدن جفت ارزها و رمز ارزهای بیشتر در ماه‌های اخیر افزایش هم یافته است. همچنین ارائه خدمات بدون احراز هویت کوکوین به کاربران ایرانی نیز باعث شده تا محبوبیت آن در میان کاربران ایرانی نیز بسیار زیاد شود.

 • حجم معاملات صرافی کوکوین

هم چنین باید از نظر حجم معاملات نیز برای نقد و بررسی صرافی کوکوین اقدام کنیم. اگر از کاربران با تجربه و حرفه‌ای باشید به خوبی با اهمیت حجم معاملات نیز آشنا بوده و می‌دانید که این مهم اهمیت بسیار زیادی برای داشتن معاملات ایمن در بازار ارز دیجیتال دارد. اگر حجم معاملات یک صرافی مناسب نباشد، عملاً استفاده از خدمات آن می‌تواند بسیار خطرناک باشد. زیرا در زمان هیجانات و نوسانات شدید به هیچ وجه نمی‌توان برای خرید و یا فروش رمز ارزهای مختلف اقدام نمود. حجم معاملات بالا یکی از ملزومات اصلی برای جلوگیری از خطرات ارز دیجیتال نیز است.

یکی دیگر از مسائل بسیار مهم مربوط به حجم معاملات در بازار ارز دیجیتال، امکان استفاده از بهترین استراتژی‌های تکنیکالی برای معاملات یک رمز ارز است. در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال استفاده از حجم معاملات اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر از تکنیکالیست های فعال در بازار ارز دیجیتال هستید، حتماً قبل از انتخاب بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال باید به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

در حال حاضر حجم معاملات در صرافی کوکوین به کمی بیش از ۲.۷ میلیارد دلار رسیده است. در این زمینه مسلماً حرف اول متعلق به صرافی بایننس است. اما صرافی کوکوین نیز شرایط خوبی از این نظر دارد. در رتبه بندی های اخیر این صرافی دائماً در جزء ۱۰ صرافی برتر ارز دیجیتال جهان قرار گرفته است.

بازار اسپات صرافی کوکوین

یکی از خدماتی که صرافی کوکوین برای کاربران خود به وجود آورده است امکان انجام معاملات خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار اسپات است. در این بازار شما می توانید تعداد بسیار زیادی از رمز ارزهای برتر را برای خرید یا فروش در اختیار داشته باشید و به راحتی یک سرمایه‌گذاری فوق‌العاده جذاب و مطمئن را در بازار ارز دیجیتال برای خود رقم بزنید. با توجه به اینکه کوکوین از تعداد بسیار زیادی از رمز ارزهای موجود در بازار پشتیبانی می نماید به همین دلیل معمولا کاربران ایرانی هیچگونه چالشی از بابت خرید رمز ارز های مورد نظر خود در این صرافی نخواهند داشت می تواند به راحتی فرایند سرمایه گذاری خود را در این صرافی انجام دهند.

بازار فیوچرز و مارجین صرافی کوکوین

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با معرفی امکان استفاده از معاملات بازار فیوچرز و معاملات مارجین در این صرافی ادامه میدهیم. در سالهای اخیر انجام معاملات در بازار فیوچرز ارز دیجیتال و معاملات مارجین برای کاربران جهانی جذابیت های بسیار زیادی پیدا کرده است و کاربران ایرانی هم معمولاً در اکثر موارد با هدف استفاده از معاملات این بازار ها وارد صرافی های خارجی میشوند.

بررسی صرافی کوکویندقت داشته باشید که یک صرافی باید شرایط بسیار متفاوتی را داشته باشد تا امکان استفاده از خدمات آن برای بازار فیوچرز و معاملات مارجین بدون هیچگونه چالشی در دسترس کاربران قرار بگیرد و صرف اینکه یک صرافی خدمات را در سایت خود تعریف کنند نمی تواند شرایط خوبی برای کاربران باشد.

برای انجام معاملات در بازار فیوچرز و معاملات مارجین لازم است تا شما معاملات خود را با سرعت بسیار بالا انجام دهید و این موضوع در دسترس شما نخواهد بود جز زمانی که تعداد کاربران بسیار زیادی در یک صرافی حضور داشته باشند و حجم معاملات رمز ارزهای مختلف در این بازارها به میزان قابل توجهی بالا باشد. با این حساب اگر یک صرافی داخلی ارز دیجیتال چنین خدماتی را برای کاربران خود فراهم آورد به هیچ وجه نمی تواند جایگاه مناسبی برای استفاده از این خدمات باشد و خیلی از وقت ها کاربران مجبور می شوند تا زمان بسیار زیادی را صرف پیدا کردن خریدار یا فروشنده برای معاملات خود نمایند که این موضوع اصلاً برای چنین بازارهایی نمی تواند شرایط مناسبی باشد.

علاوه بر تعداد کاربران بالا و همچنین حجم بالای معاملات لازم است تا یک صرافی امکان خرید و فروش رمز ارز های بسیار زیادی را نیز در این بازارها برای کاربران خود فراهم کرده باشد که این موضوع نیز نیاز به اعتبار بسیار بالای آن صرافی دارد. اگر تمام این شرایط را در کنار یکدیگر بگذاریم متوجه خواهیم شد که صرافی کوکوین شرایط خوبی برای ارائه خدمات بازار فیوچرز و معاملات مارجین دارد و کاربران ایرانی نیز در حال استفاده از خدمات این بازار ها برای انجام معاملات ایده آل مورد نظر خود هستند.

البته شایان ذکر است که استفاده از مزیت‌های بازار فیوچرز و معاملات مارجین نیاز به تسلط بسیار زیادی در تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال دارد اگر شما تسلط کافی در این باره نداشته باشید ممکن است با چالش‌های بسیار سنگینی روبرو شده و نتوانید معاملات موفقی را در بازار برای خود رقم بزنید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که اگر هم به دنبال استفاده از مزیت‌های این بازارها برای انجام معامله هستید حتما قبل از هر چیزی آموزش های خود را در تحلیل تکنیکال به صورت کامل پشت سر بگذرانید و سپس سرمایه گرانقدر خود را وارد چنین بازارهایی برای انجام معامله کنید.

بازار فیوچرز و معاملات مارجین جذابیت های بسیار بالایی برای سودآوری در اختیار کاربران قرار می دهد اما این جذابیت ها در از بین رفتار سرمایه ها و از دست دادن دارایی ها نیز وجود دارد و اگر شما دقت کافی در این معاملات داشته باشید ممکن است شرایط برای شما کامل است پیچیده شود و نتوانید انتظاری که از بازار ارز دیجیتال دارید را در اختیار داشته باشید.

کارمزد برداشت از صرافی کوکوین

در صرافی کوکوین هیچگونه کارمزدی برای برداشت رمز ارز ها تعریف نشده است اما با این حال شما برای برداشت رمز ارز های خریداری شده خود مجبور به پرداخت هزینه مربوط به شبکه‌های انتقال مختلف خواهید شد و از این بابت باید در نظر داشته باشید که هزینه های خود را کاملاً کنترل کنید. در حال حاضر شبکه انتقال ارز دیجیتال اتریوم و همچنین شبکه انتقال ارز دیجیتال ترون ۲ شبکه اصلی برای انتقال رمز ارزها در صرافی ها هستند و شما می توانید از این شبکه ها برای انتقال دارایی های خود از صرافی کوکوین نیز به راحتی استفاده کنید.

کارمزد معاملاتی در صرافی کوکوین

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی کارمزد معاملاتی در نظر گرفته شده از سوی این صرافی برای انجام معاملات خرید و فروش در بازار ارز دیجیتال ادامه می‌دهیم. صرافی کوکوین برای کاربران خود مراحل مختلفی از احراز هویت را در نظر گرفته است و کاربرد های معاملاتی برای بازارهای مختلف را نیز بر اساس مراحل احراز هویت و همچنین حجم معاملات انجام گرفته شده در هر ماه معاملاتی برای کاربران در نظر گرفته است. بر این اساس ممکن است کارمزد معاملات کاربران مختلف ترین صرافی متفاوت باشد و شما بر اساس این که چه مرحله ای از احراز هویت و حجم معاملات را در آن دارید کارمزد مختلفی را برای معاملات خود پرداخت کنید.

البته با توجه به اینکه امکان احراز هویت برای کاربران ایرانی در این صرافی وجود ندارد باید اشاره کنیم که در حال حاضر کارمزد معاملات صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی ۰.۱ درصد از حجم کل معامله خواهد بود و به همین دلیل است که صرافی کوکوین را از جمله صرافی هایی با کارمزد های بسیار پایین در بازار ارز دیجیتال در نظر میگیریم.

جفت ارزهای صرافی کوکوین

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی جفت ارزهای این صرافی ادامه می‌دهیم. یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به صرافی ها در بازار ارز دیجیتال تعداد جفت ارزهای معاملاتی در دسترس آنها است. این موضوع حتی می‌تواند اهمیتی برابر با تعداد رمز ارزهای پشتیبانی شده توسط صرافی نیز داشته باشد. دقت کنید که تعداد جفت ارزهای تعریف شده در یک صرافی خارجی یا داخلی با تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در آن با هم متفاوت است.

10 ارز دیجیتال برتر جهانبه عنوان مثال در سه ارز دیجیتال اتریوم ،  بیت کوین و تتر می‌توان جفت ارزهایی تتر / بیت کوین، تتر / اتریوم و بیت کوین / اتریوم را تعریف کرد. در صورتی که یک صرافی از سومین جفت ارز یعنی بیت کوین / اتریوم پشتیبانی نکند، عملاً شما مجبور خواهید بود که برای تبدیل ارز دیجیتال بیت کوین به اتریوم ابتدا آن را به تتر تبدیل کرده و سپس تتر را به اتریوم تبدیل کنید. این روش هم وقت بسیار زیادی از شما خواهد گرفت و هم می‌تواند هزینه‌ها و کارمزدهای بیشتری را نیز روی دست شما باقی بگذارد.

اگر می‌دانید که استیل کوین چیست و تتر را به عنوان بهترین استیل کوین حال حاضر بازار رمز ارزها می‌شناسید، حتماً می‌دانید که اکثر جفت ارزهای تشکیل شده در صرافی ها متعلق به این رمز ارز است. در صرافی های داخلی و خارجی این موضوع کاملاً مشهود است. هر چند در صرافی غیرمتمرکز این موضوع چندان اهمیت نداشته و آنها تنها به دنبال معاملات OTC هستند، اما با این حال در صرافی متمرکز این موضوع اهمیت خاص خود را دارد.

از این نظر صرافی کوکوین شرایط بسیار خوبی دارد. در این صرافی در زمان نگارش این مقاله ۱۲۸۸ جفت ارز تعریف شده است. کوکوین در رتبه بندی بیشترین جفت ارزهای تعریف شده نیز در رتبه ۵ برترین‌ها قرار دارد. از این نظر فرصت‌های معاملاتی بسیار زیادی را نیز می‌توانید در این صرافی در دسترس داشته باشید. مخصوصاً برای کسانی که به دنبال انجام معاملات فیوچرز کوکوین هستند، می‌توانند از این فرصت برای انجام معاملات خود استفاده نمایند.

تتر (USDT)، بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، یو اس تی (UST)، یو اس دی سی (USDC)، کوکوین (KCS)، دای (DAI)، ترون (TRX) و تی یو اس دی (TUSD) رمز ارزهای پایه در نظر گرفته شده در این صرافی برای انجام معاملات اسپات کوکوین و فیوچرز آن می‌باشند.

نقد شوندگی صرافی کوکوین

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی نقد شوندگی این صرافی ادامه می‌دهیم. بررسی نقد شوندگی یک صرافی خارجی یا داخلی با چالش هایی روبرو است. برای اینکه بررسی نقد شوندگی صرافی کوکوین را بهتر درک کنید، لازم است تا ابتدا نکاتی را درباره تعیین نقد شوندگی یک صرافی با شما در میان بگذاریم.

ارزهای دیجیتال زیر 1 دلارنقد شوندگی به این معنی است که شما در چه مدت زمانی می‌توانید ارز دیجیتال های در دسترس خود را به فروش برسانید و یا در چه بازه زمانی می‌توانید آنها را بخرید. البته این اتفاق در شرایط مختلف ممکن است به زمان متفاوتی نیاز داشته باشد. هر چقدر نوسانات و هیجانات موجود در بازار رمز ارزها بیشتر باشد، این زمان بیشتر خواهد شد. همچنین در رمز ارزهای ناشناخته تر نیز این زمان بیشتر خواهد شد.

به صورت کلی نقد شوندگی در هر یک از انواع صرافی ارز دیجیتال به موارد مختلفی بستگی دارد. به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر بر نقد شوندگی در ارزهای دیجیتال می‌توان به حجم معاملات در آن اشاره کرد. هر چقدر حجم معاملات در یک صرافی و در یک رمز ارز بیشتر باشد، زمان لازم برای انجام معاملات در آن نیز کمتر خواهد بود. وقتی حجم سفارش شما بیشتر از حجم معاملات یک رمز ارز در صرافی باشد، عملاً شما نمی‌توانید برای خرید و فروش آن به راحتی اقدام کنید.

حجم معاملات در کوکوین به نسبت شرایط بسیار خوبی دارد. از این نظر کوکوین از جمله بهترین صرافی های خارجی است. البته شایان ذکر است که حجم معاملات در ارزهای دیجیتال مختلف با هم متفاوت است. این موضوع ربطی به خود کوکوین نداشته و در تمام صرافی های متمرکز چنین شرایطی وجود دارد. به عنوان مثال حجم معاملات روی بیت کوین به مراتب بیشتر از روی حجم معاملات در ارز دیجیتال کازماس می‌باشد.

عامل مؤثر دیگر در تعیین نقد شوندگی یک صرافی تعداد کاربران آن است. دقت کنید که هر چند حجم معاملات با تعداد کاربران در یک صرافی رابطه مستقیم دارد، اما با این حال این دو عامل همیشه هم نمی‌توانند نشان دهنده خوب بودن دیگری باشند. به عنوان مثال ممکن است چند نفر با سرمایه زیاد روی یک رمز ارز معامله کرده و حجم معاملات آن را افزایش دهند. از این رو این ویژگی باید به صورت جداگانه برای صرافی کوکوین بررسی شود. برای این منظور سراغ بازدید هفتگی کاربران از این صرافی رفته‌ایم. در حال حاضر در هر هفته شاهد بازدید بیش از ۲.۵ میلیون نفر از خدمات و سایت صرافی کوکوین هستیم. از این نظر نیز کوکوین شرایط خوبی در میان تمام صرافی های خارجی داشته و جزء ۱۰ صرافی برتر جهان تعریف شده است.

با دقت به همه این موارد می‌توان از نظر نقد شوندگی شرایط خوبی را برای کوکوین تعریف کرد. در خدمات صرافی کوکوین می‌توانید از این خدمت با خیال راحت استفاده کنید.

مزیت های صرافی کوکوین برای ایرانی ها

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی مزیت ها و جذابیت های استفاده از خدمات این صرافی برای کاربران ایرانی ادامه می دهیم. بسیار مهم است که شما قبل از اینکه از خدمات یک صرافی استفاده کنید به درک صحیحی نسبت به مزیت هایی که صرافی مورد نظر برای شما به وجود می آورد برسید و بتوانید از تمام خدمات ارائه شده توسط آن استفاده نمایید.

ارزهای دیجیتال زیر 1 دلار دقت داشته باشید که شما باید مزیت های صرافی کوکوین را با سایر صرافی های در دسترس خود مقایسه کنید تا بتوانید از میان آن ها بهترین گزینه را برای خود برگزینید و از بهترین شرایط برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال بهره ببرید. در حال حاضر صرافی های بین المللی خیلی زیادی نیستند که امکان استفاده از خدمات آنها برای کاربران ایرانی وجود داشته باشد و محدودیت های بسیار زیادی در این باره وجود دارد. در یک مقاله جداگانه سعی کردیم مزیت های استفاده از خدمات صرافی کوینکس را با شما در میان بگذاریم که با مطالعه این مقاله می توانید به درک کاملی نسبت به شرایط این صرافی برای کاربران ایرانی برسید. در این بین در کنار صرافی کوینکس صرافی کوکوین نیز جذابیت های بسیار بالایی برای کاربران ایرانی به وجود آورده و لازم است تا وضعیت ها و شرایط این صرافی را نیز در نظر بگیرید و با مقایسه آنها با صرافی کوینکس در نهایت یکی از این دو را به عنوان صرافی اصلی خود برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال استفاده کنید.

استفاده از بازار مارجین و فیوچرز برای کاربران ایرانی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزیت‌های صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی استفاده از بازار مارجین و بازار فیوچرز است و با توجه به اینکه کاربران ایرانی انتخاب های خیلی زیادی در این باره ندارند و نمی‌توانند گزینه‌های مختلفی را برگزیند از این رو کوکوین شرایط خوبی را ایجاد کرده است. با توجه به اینکه در هر دو بازار مارجین و فیوچرز حجم معاملات بسیار بالایی در صرافی کوکوین انجام می پذیرد از این رو شما می توانید از خدمات این صرافی به صورت کامل برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.

 انجام معاملات بدون نیاز به احراز هویت

یکی از مهمترین مزیت هایی که صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی ایجاد کرده است امکان استفاده از خدمات این صرافی بدون نیاز به احراز هویت است و شما می‌توانید معاملات خود را در آن بدون نیاز به احراز هویت پیش ببرید. دقت داشته باشید که در ادامه به صورت کامل به این نکته خواهیم پرداخت که امکان استفاده از خدمات صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی ممنوع شده است اما با توجه به اینکه این صرافی امکان انجام معاملات بدون نیاز به احراز هویت را تا حجم مشخصی فراهم کرده است از این رو کاربران ایرانی میتوانند به عضویت در آمده و از آن برای انجام معاملات خود در بازار اسپات و در بازار فیوچرز استفاده کنند.

استفاده از اپلیکیشن کوکوین

صرافی کوکوین دارای یک اپلیکیشن موبایل بسیار قدرتمند و عالی است و شما می توانید از این اپلیکیشن برای کنترل تمام معاملات خود در بازار استفاده نمایید که اتفاقاً چالش های بسیار زیادی هم در ماه های اخیر درباره آن به وجود آمده است که در ادامه این چالش ها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

معامله در یک صرافی بین‌المللی و معتبر

وضعیت دیگری که با استفاده از خدمات صرافی کوکوین در اختیار شما قرار می گیرد امکان بهره مندی از خدمات یک صرافی بسیار بزرگ و کاملا معتبر بین المللی است. کسانی که از گذشته تجربه انجام معامله در بازار فارکس را داشته باشند به خوبی با اهمیت این موضوع آشنا هستند و می دانند که وقتی از خدمات یک بروکر بین المللی و با اعتبار بسیار بالا استفاده می کنند چقدر می تواند شرایط خوبی را برای معاملات خود رقم بزنند و چه امنیت بالایی برای معاملات آنها وجود خواهد داشت.

هر چقدر شما از خدمات صرافی های معتبر و شناخته شده ترین استفاده کنید در نهایت کیفیت معاملات شما نیز بالاتر خواهد رفت نمی توانید شرایط بهتری را برای سرمایه گذاری خود در بازار ارز دیجیتال فراهم آورید. اگر صرافی های رده بالای موجود در بازار را در حال حاضر لیست کنید صرافی کوکوین رده بالا ترین صرافی است که امکان استفاده از خدمات آن برای کاربران ایرانی به راحتی فراهم آمده است.

 خدمات پشتیبانی

یکی دیگر از مزیت های بسیار جذابی که می توانیم برای صرافی کوکوین به آن اشاره داشته باشیم امکان استفاده از خدمات پشتیبانی بسیار عالی این صرافی است که باعث شده تا کاربران ایرانی هم بتوانند در مواقع بروز هرگونه چالشی به راحتی ارتباط برقرار کرده و بتوانند چالش‌های پیش روی خود را با کمک تیم پشتیبانی صرافی برطرف نمایند. البته نکته بسیار مهمی که در این باره وجود دارد این است که بسیاری از خدمات صرافی کوکوین تنها برای کسانی در دسترس است که به صورت کامل در این صرافی احراز هویت کرده باشند و ممکن است زمانی که شما از برخی از درخواست های خود در نزد تیم پشتیبانی این صرافی پرده بر می دارید آنها از شما بخواهند که مراحل احراز هویت را به صورت کامل انجام دهید و سپس دوباره برای خدمات مورد نظر ثبت نام کنید، اما با توجه به اینکه چنین امکانی برای کاربران ایرانی وجود ندارد، آنها نمی توانند اهداف خود را به راحتی در این زمینه پیش ببرند.

پلتفرم ساده با رابط کاربری عالی

یکی از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که شما در زمان استفاده از خدمات هر صرافی باید به آن دقت داشته باشید پلتفرم معاملاتی طراحی شده برای صرافی مورد نظر است. پلتفرم صرافی مورد نظر شما باید به صورت کاملاً ساده و کاربر پسند طراحی شده باشد تا شما به سادگی بتوانید از خدمات مختلف مورد نظر خود بهره مند شوید و از این گذشته هیچ گونه خطری در زمان استفاده از این خدمات معاملات شما را تهدید نکند.

اگر در حساب یک صرافی شرایط به گونه‌ای پیچیده در نظر گرفته شده باشد که شما برای استفاده از خدمات مختلف با چالش‌های زیادی روبه‌رو شده و امکان اشتباه و خطا در هنگام استفاده از خدمات بالاتر رود، پلتفرم مورد نظر به هیچ وجه پلتفرم مناسبی برای شما نخواهد بود و بهتر است از صرافی دیگری برای پیشبرد اهداف معاملاتی خود در بازار ارز دیجیتال استفاده کنید.

ارزهای دیجیتال زیر 1 دلارخوشبختانه صرافی کوکوین شرایط بسیار خوبی را برای معامله گران به وجود آورده و شما می توانید از همان روزهای ابتدایی ورود خود به سایت صرافی کوکوین به راحتی از خدمات مختلف این صرافی بهره‌مند شوید و با کمترین احتمال خطا معاملات خود را انجام دهید. البته بهتر است از قبل آموزش های ابتدایی لازم برای استفاده از انواع بازارهای سرمایه گذاری در صرافی کوکوین را به صورت ویدیویی و تصویری مشاهده کرده باشید تا هیچگونه چالش از این بابت برای شما به وجود نیاید و بتوانید بدون کمترین خطا معاملات خود را انجام دهید.

نکته بسیار مهمی که در این باره باید با شما در میان بگذاریم این است که در سالهای اخیر بسیاری از کاربران به دلیل خطا های بسیار ساده در فرآیند انجام معاملات خود در پلتفرم یک صرافی بخش قابل توجهی از دارایی های خود را از دست داده و با این خطاها ممکن است شما نیز با چنین چالشی روبرو شوید. از این رو به هیچ وجه نباید آنها را ساده بگیرید و حتماً توجه زیادی برای استفاده بهینه از پلتفرم صرافی مورد نظر خود برای انجام معامله داشته باشید.

 خرید و فروش ارز دیجیتال با سرعت بسیار بالا

شما برای خرید یک ارز دیجیتال در حساب یک صرافی داخلی چقدر باید زمان صرف کنید و اصلا چرا سرعت در فرایند معاملات بازار ارز دیجیتال اهمیت پیدا می کند؟ فرض کنید که قیمت بیت کوین در بازار با یک نوسان بسیار شدید روبرو شده و همین مساله بسیار شدید باعث شده تا قیمت رمز ارزها با افت قابل توجهی روبرو شود و فرصت بسیار مناسبی برای خرید و سرمایه گذاری بر روی آنها برای کاربران به وجود آمده باشد. در این وضعیت شما به دنبال این هستید که خیلی سریع خرید خود را در بازار انجام دهید و در قیمت‌های بسیار مناسب سرمایه‌گذاری خود را آغاز نمایید.

ارزهای دیجیتال زیر 1 دلارکسانی هم که به دنبال استفاده از مزیت های بازار فیوچرز برای معامله گری در بازار ارز دیجیتال هستند نیز سرعت را یکی از مهمترین فاکتورهای معاملات خود می‌دانند و به همین دلیل دائما به دنبال استفاده از خدمات صرافی هایی می گردند که امکان انجام معامله را با سرعت بسیار زیاد برای آنها فراهم کرده باشد.

واقعیت اینست که برای بسیاری از صرافی های داخلی موضوع بسیار دور از دسترس است و عملاً کاربران صرافی های داخلی به هیچ وجه نمی توانند با سرعت بسیار بالا معاملات خود را انجام دهند و قیمت ها در پلتفرم صرافی های داخلی به کندی تغییر پیدا می کند در حالی که در بسیاری از صرافی های خارجی شما می توانید سرعت بسیار بیشتری را در تغییرات قیمت مشاهده نمایید.

نکته قابل توجه درباره سرعت انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال در صرافی های بین المللی این است که سرعت این معاملات در بسیاری از این صرافی‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است. به این معنا که سرعت انجام معاملات در صرافی مانند صرافی کوینکس که در رتبه های بسیار پایین قرار گرفته به هیچ وجه شرایط مشابهی با صرافی کوکوین ندارد و شما می توانید تفاوت های این موضوع را به صورت کامل در پلتفرم‌های صرافی ها مشاهده کنید.

شاید اگر صرافی کوینکس از این‌جهت شرایط مشابهی با صرافی کوکوین داشت بسیاری از معامله‌گران ایرانی در حال حاضر در حال استفاده از خدمات صرافی کوینکس بودند و دیگر نیازی به رعایت نکات احتیاطی بسیار پیچیده برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین برای آنها وجود نداشت. اما اگر تجربه انجام معاملات در حساب هر دو صرافی را داشته باشید به خوبی می‌دانید که حجم معاملات کوینکس به مراتب پایین است و کاربران برای انجام معامله در این صرافی نیاز به صرف زمان بسیار زیادی دارند. البته در ایران چنین شرایطی برای صرافی کوکوین و صرافی بایننس هم وجود دارد اما با این حال صرافی کوکوین شرایط به مراتب بهتری نسبت به سایر صرافی هایی دارد که امکان استفاده از خدمات آنها برای کاربران ایرانی وجود دارد.

 • قیمت کاملاً مناسب و بر اساس عرضه و تقاضا

یکی دیگر از مزیت هایی که میتوانیم برای صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی به آن اشاره داشته باشیم امکان خرید و فروش رمز ارز های مختلف دقیقا منطبق باید قیمت جهانی آنها و بر اساس شرایط عرضه و تقاضای جهانی است. برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید توصیه می‌کنیم که قیمت رمز ارزهای مختلف را گاهی اوقات در صرافی های داخلی با صرافی های بین المللی مقایسه کنید. همانطور که می‌دانید ارزش رمز ارزهای مختلف در بازار ارز دیجیتال دائماً بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود و زمانی که تقاضا برای خرید یک ارز دیجیتال به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد و اگر تقاضا برای خرید آن کاهش پیدا کرده و عرضه آن بیشتر شود شاهد افت قیمت های قابل توجه در رمز ارز مورد نظر خواهیم بود.

ارزهای دیجیتال زیر 1 دلارتا اینجا هیچ گونه مشکلی برای تمام کاربران در بازار ارز دیجیتال وجود ندارد اما این موضوع زمانی چالش برانگیز می‌شود که شما بدانید که تعداد کاربران موجود در صرافی های مختلف با یکدیگر برابر نیست و حجم معاملات انجام گرفته شده در صرافی های مختلف با یکدیگر متفاوت است. بیش از ۸۰ درصد معاملات یک ارز دیجیتال در بازار در صرافی بایننس انجام می پذیرد و در واقع ۸۰ درصد از کاربرانی که در سرتاسر جهان در حال خرید و فروش یک ارز دیجیتال هستند معاملات خود را در صرافی بایننس پیش میبرند.

در چنین مواقعی ممکن است در یک لحظه شاهد افزایش قابل توجه تقاضا برای خرید رمز ارز مورد نظر در صرافی بایننس باشیم و همین موضوع می تواند در لحظه قیمت رمز ارز مورد نظر را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. در حالی که در سایر صرافی ها هنوز چنین شرایطی پیش نیامده و آنها با همان قیمت‌های قبلی در حال انجام معامله ارز دیجیتال مورد نظر هستند. بنابراین هر چقدر حجم معاملات و تعداد کاربران در یک صرافی بیشتر باشد قیمت گذاری رمز ارز ها بر اساس شرایط عرضه و تقاضای واقعی در آنها انجام خواهد پذیرفت و از این گذشته قیمت ها نزدیک به قیمت رسمی و لحظه ای تمام رمز ارزها در بازار خواهد بود.

در صرافی های داخلی به دلیل عدم وجود تعداد کاربران بسیار زیاد و همچنین پایین بودن قابل توجه حجم معاملات چنین شرایط و چنین مزیتی وجود ندارد و عملاً کاربران ممکن است در لحظه قیمت هایی را در بازار مشاهده کنند که با بازار جهانی و شرایط عرضه و تقاضای جهانی تفاوت های بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که اکثر معامله گران در بازار ارز دیجیتال بیشتر به دنبال استفاده از خدمات صرافی های معتبر و شناخته شده هستند.

در این بین صرافی کوکوین که امکان استفاده از خدمات خودروها در ده‌ها کشور مختلف برای کاربران فراهم کرده و میلیون‌ها نفر در لحظه در حال استفاده از سایت این صرافی برای انجام معاملات در بازار هستند از این نظر شرایط خوبی دارد. فرایند عرضه و تقاضا در این صرافی با حجم معاملات بسیار بالایی انجام می پذیرد و به همین دلیل قیمت ها در آن دقیقا مشابه با قیمت لحظه ای رمز ارز ها در سرتاسر جهان است و هم این مزیت می‌تواند باعث جذابیت های بالای استفاده از خدمات کوکوین برای کاربران ایرانی شود.

 امنیت بالا

درباره امنیت صرافی کوکوین در بالا به صورت کامل توضیح دادیم و نکات امنیتی مربوط به صرافی را با شما در میان گذاشتیم. با توجه به اینکه کوکوین در لیست بهترین صرافی های موجود در بازار ارز دیجیتال طرح های بسیار بالایی دارد از این رو کاربران ایرانی با استفاده از خدمات آن می تواند امنیت قابل توجهی را برای معاملات خود ایجاد نمایند.

مشکلات صرافی کوکوین

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی معایب موجود در خدمات این صرافی ادامه می‌دهیم که اتفاقاً بخش مهمی از این مقاله است و شما حتما باید به این مشکلات و معایب توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بتوانید جلوی بروز آسیب به معاملات خود را بگیرید.

 هک شدن صرافی کوکوین

در بالا در بحث بررسی امنیت صرافی کوکوین اشاره کردیم که این صرافی در حال حاضر شرایط خوبی از نظر امنیت برای کاربران خود ایجاد کرده است اما همین طور که اشاره کردیم که قبلا در گذشته یک بار حساب کاربران این صرافی هک شده است و دارایی کاربران به سرقت رفته است. این اتفاق در سال ۲۰۱۷ و در همان سال های اولیه ورود به صرافی کوکوین به بازار ارز دیجیتال رخ داد و در این نفوذ بیش از یک و نیم میلیارد دلار از سرمایه کاربران به سرقت رفت.

البته در آن زمان صرافی کوکوین با تضمینی که به کاربران خود داده بود تمام دارایی به سرقت رفته را به کاربران برگرداند اما با این حال این موضوع را باید به عنوان یک باگ امنیتی و مشکل بزرگ در حساب صرافی کوکوین در نظر بگیریم که در گذشته بر روی پلتفرم آن رخ داده است و نمی توان احتمال وقوع دوباره آن را در حساب صرافی کوکوین نادیده گرفت.

 حجم معاملات پایین برای بسیاری از رمز ارزها

درباره اهمیت حجم معاملات برای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال نکات بسیار مهمی را با شما در میان گذاشتیم اگر شما به این نکات دقت داشته باشید ممکن است نتوانید اهداف معاملاتی خود را به خوبی در بازار پیش ببرید. در بالا اشاره کردیم که صرافی کوکوین حجم معاملات بسیار بالایی دارد و همین موضوع باعث شده تا کاربران ایرانی به راحتی بتوانند اهداف معاملاتی خود را هم در بازار اسپات و هم در بازار فیوچرز در این صرافی انجام دهند. اما مشکل مهم اینجاست که حجم معاملات این صرافی برای رمز ارزهای معتبر و شناخته شده بسیار بالا است اما برای بسیاری از رمز ارزهای ناشناخته شرایط چندان قابل قبول و عالی نیست. ممکن است برای خرید و فروش برخی از رمز ارزهای تعریف شده در پلتفرم این صرافی شما نیاز به صرف زمان بسیار زیادی داشته باشید که این موضوع دقیقاً به دلیل همین حجم پایین معاملات در آن رمز ارز خواهد بود.

 هزینه‌های برداشت ارز دیجیتال از کیف پول

یکی دیگر از چالش هایی که درباره صرافی کوکوین باید به معرفی و بررسی آن بپردازیم هزینه برداشت ارز دیجیتال از کیف پول به صرافی و انتقال آن به انواع کیف پول نرم افزاری و سخت افزاری است. همانطور که می دانید وقتی شما ارز دیجیتالی را در یک صرافی می خرید بایستی آن را برای نگهداری به کیف پول خود انتقال دهید که برای این منظور نیاز است تا هزینه های برداشت را نیز پرداخت کنید.

صرافی متمرکز ارز دیجیتالالبته نکته بسیار مهمی که در این باره باید با شما در میان بگذاریم این است که هزینه انتقال ارزهای دیجیتال از کیف پول صرافی به کیف پول های نرم افزاری به عهده خود صرافی نیست و ربطی به صرافی ندارد و در واقع این هزینه ها را شما به شبکه های بلاکچین پرداخت میکنید. اما نکته بسیار مهم اینجاست که صرافی امکان نقل و انتقال دارایی ها را با استفاده از روش های مختلف انتقال برای شما فراهم آورده باشد که در غیر اینصورت ممکن است مجبور به استفاده از شبکه خاصی شده که در این مواقع هزینه نقل و انتقال برای شما به میزان قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد که این مهم می تواند یک چالش بسیار بزرگ برای شما باشد.

عدم پشتیبانی از ارزهای فیات برای خرید و فروش ارز دیجیتال

امکان خرید ارز دیجیتال با استفاده از خدمات صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی با استفاده از ارزهای فیات وجود ندارد و برای استفاده از چنین قابلیتی شما باید حتما از خدمات صرافی های ایرانی استفاده کنید. خرید ارز دیجیتال با پرداخت ارز های فیات این روزها خدماتی است که اکثر کاربران جهانی از آن استفاده می‌کنند تا کاربرد های معاملاتی خود را به حداقل میزان ممکن برسانند. وقتی شما با پرداخت ارزهای فیات به دنبال خرید ارز دیجیتال می روید این وضعیت برای شما به وجود می آید که یک مرحله کمتر فرایند خرید و فروش رمز ارز ها را انجام دهید و همین موضوع باعث کاهش قابل توجه کارمزد های معاملاتی برای شما خواهد شد.

به عنوان مثال تصور کنید که به جای اینکه پول خود را ابتدا به ارز دیجیتال تتر تبدیل کرده و سپس با تتر برای خرید رمز ارز ها اقدام کنید، از همان ابتدا هزینه خرید رمز ارز های مورد نظر خود را به تومان بپردازید و دیگر نیازی به این تبدیل وجود نداشته باشد که کارمزد قابل توجهی هم دارد. اما چنین امکانی با استفاده از خدمات صرافی های خارجی برای کاربران ایرانی وجود ندارد ولی موضوع مهم این است که شما می توانید با استفاده از خدمات انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال این شرایط را برای خود فراهم آورید.

احراز هویت در صرافی کوکوین و سطوح کاربران

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با یکی از مهمترین نکات برای ثبت نام در صرافی های مختلف که درباره صرافی کوکوین نیز وجود دارد ادامه می‌دهیم. همانطور که می‌دانید برای استفاده از حداکثر خدمات و کاربردهای صرافی کوکوین لازم است تا مراحل احراز هویت را در این صرافی به پایان برسانید و تمام مراحل در نظر گرفته شده از سوی صرافی را یکی پس از دیگری انجام دهید.

بررسی صرافی کوکوینفرایند احراز هویت در صرافی کوکوین چندان پیچیده نیست و کاربران بعد از اینکه اطلاعات اولیه مربوط به ایمیل و مشخصات شماره موبایل خود را وارد کردن تنها کافیست یک برگه حاوی عبارت های از پیش تعیین شده را به دست خط خود به نگارش درآورده و همراه با کارت شناسایی و کارت بانکی یک عکس گرفته و آن را در حساب کاربری خود بارگذاری نمایند، تا مراحل احراز هویت در صرافی به پایان برسد.

دقت داشته باشید که اولاً بدون احراز هویت تا اندازه قابل قبول می توانید در صرافی کوکوین معامله کنید و از این بابت چالش خیلی زیادی پیش روی شما قرار نخواهد داشت. به یاد داشته باشید که انجام فرآیند احراز هویت در صرافی های متمرکز به دلایل خاصی انجام می‌پذیرد و ممکن است شما فرایند احراز هویت در صرافی ها را با رویه غیرمتمرکز بودن تمام معاملات در بازار ارز دیجیتال در تناقض بدانید.

درگذشته انجام مراحل احراز هویت در بسیاری از صرافی ها اجباری نبود و حتی صرافی بایننس به عنوان بزرگترین صرافی جهان نیز چنین اجباری را برای کاربران خود فراهم نکرده بود. اما با گذشت زمان و وضع شدن قوانین کاملا مشخص از سوی دولت‌های مختلف برای پولشویی و جلوگیری از اقدام افراد متقلب با استفاده از خدمات صرافی ها برای جابجا کردن سرمایه های پولشویی شده این اقدام در بسیاری از صرافی‌ها اجباری شد و صرافی کوکوین نیز به جمع صرافی هایی پیوست که احراز هویت در آن اجباری است اما نه برای تمام معاملات.

از زمانی که احراز هویت در صرافی های خارجی ارز دیجیتال اجباری شده است امکان استفاده از خدمات بسیاری از صرافی ها برای کاربران ایرانی وجود نداشته و کاربران ایرانی با توجه به قوانین مربوط به تحریم ها نمی توانند از خدمات صرافی های بزرگ جهانی به همین دلیل استفاده کنند. اما در هر صورت لازم است تا یادآوری کنیم که انجام فرآیند احراز هویت در صرافی های خارجی تنها به دلیل تحریم های مربوط به کشور آمریکا نبوده و این قوانین بیشتر برای جلوگیری از کلاهبرداری ها و پولشویی های رایج در بازار ارز دیجیتال انجام پذیرفته است.

شرایط احراز هویت برای کاربران ایرانی

نقد و بررسی صرافی کوکوین را با بررسی شرایط احراز هویت در صرافی برای کاربران ایرانی ادامه می دهیم. همانطور که می‌دانید در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از صرافی های خارجی به کاربران ایرانی خدماتی ارائه می دهند و آنها را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند. عملاً امکان احراز هویت در  بسیاری از صرافی ها برای کاربران ایرانی وجود ندارد و دقیقاً صرافی کوکوین چنین شرایطی داشته و امکان احراز هویت برای کاربران ایرانی با هویت ایرانی در این صرافی مقدور نیست. در این زمینه چالش هایی برای کاربران ایرانی به وجود آمده است که لازم است تا آنها را به صورت کامل با شما در میان بگذاریم.

بررسی صرافی کوکویندر این بین اولین دیدگاهی که به نظر بسیاری از کاربران ایرانی می‌رسد این است که بدون نیاز به احراز هویت کارهای خود را در این صرافی انجام دهند. همان‌طور که می‌دانید صرافی کوکوین امکان استفاده از خدمات خود را بدون نیاز به احراز هویت برای کاربران مختلف باز گذاشته است و این امکان انجام معاملات تا حجم دو بیت کوین در هر روز معاملاتی و انتقال رمز ارزها از حساب این صرافی وجود دارد. از این رو ما به عنوان کاربران ایرانی می توانیم به عضویت صرافی کوکوین در آمده و تا این حجم از معاملات شرایط مورد نظر خود را در این صرافی پیش ببریم.

البته در این بین یک چالش بزرگ دیگر نیز برای کاربران ایرانی وجود دارد که لازم است به آن نیز بپردازیم. برای کاربران سایر کشورها استفاده از خدمات صرافی کوکوین بدون احراز هویت بدون هیچ چالشی وجود دارد و تمام شرایط در نظر گرفته شده از سوی صرافی برای آنها قابل انجام است. اما موضوع بسیار مهم برای کاربران ایران این است که صرافی کوکوین صراحتا اعلام کرده است که امکان استفاده از خدمات این صرافی برای کاربران ایرانی ممنوع است و کاربران ایرانی نباید به عضویت این صرافی در بیایند که این موضوع شامل خدمات بدون احراز هویت نیز میشود.

از این رو کاربران ایرانی حتی برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین بدون احراز هویت باید دقت بسیار زیادی داشته باشند و تمام شرایط و جوانب را در نظر بگیرند تا هیچگونه چالشی برای آنها پیش نیاید. در این بین راه حل های مختلف پیشروی کاربران ایرانی قرار می گیرد و افرادی که در حال استفاده از خدمات صرافی کوکوین هستند شرایط متفاوتی را برای خود در نظر می گیرند که در ادامه تمام این شرایط را با هم مورد بررسی و آنالیز قرار می دهیم.

 کار کردن با اپلیکیشن صرافی کوکوین در موبایل

اولین راه حلی که به ذهن بسیاری از کاربران ایرانی برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین می‌رسد استفاده از اپلیکیشن موبایل صرافی است که به راحتی به آن متصل شده و می توانند از تمام مزیتها و خدماتی صرافی حتی از بازار فیوچرز ارز دیجیتال در صرافی کوکوین استفاده نمایند. در این بین برخی از کاربران برای بالا بردن امنیت حساب خود در زمان باز کردن اپلیکیشن صرافی کوکوین در موبایل خود از vpn استفاده می نمایند. دقت داشته باشید که شما وقتی از اپلیکیشن موبایل برای استفاده از خدمات صرافی بهره می برید عملا اهمیتی ندارد که از وی پی ان استفاده کنید.

بررسی صرافی کوکویناگر شما اپلیکیشن صرافی را باز کنید در بخش تنظیمات می‌توانید مشاهده کنید که منبع اصلی اینترنت شما درج می‌شود و اگر شما از اینترنت اپراتورهای تلفن همراه در ایران استفاده کنید صرافی کوکوین به راحتی می تواند تشخیص دهد که شما از کشور ایران متصل شده اید. بنابراین اصلا مهم نیست که شما وقتی از اپلیکیشن صرافی استفاده می کنید چه وی پی ان در گوشی خود روشن داشته باشید چه روشن نداشته باشید در هر صورت صرافی می تواند محل سکونت شما را ردیابی نماید و از این رو اگر به این قضیه پی برد و خدمات خود را برای شما ممنوع اعلام کرد نباید تعجب کنید.

اما اگر شما اصلاً در زمان استفاده از اپلیکیشن صرافی کوکوین از فیلترشکن استفاده نکنید شرایط برای شما چندان تغییری نخواهد کرد و صرافی کوکوین به راحتی می تواند تشخیص دهد که شما از کشور ایران به این صرافی متصل شده اید. در این شرایط نیز ممکن است صرافی ارائه خدمات خود را به شما ممنوع اعلام کند و حتی این موضوع منجر به بسته شدن حساب کاربری شما در صرافی کوکوین شود.

استفاده از سایت صرافی کوکوین بدون VPN

یکی دیگر از اقدامات که شما میتوانید برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین انجام دهید وارد شدن به سایت صرافی و باز کردن صفحه خدمات مورد نظر و استفاده از آن است. برای این منظور می توانید از موبایل استفاده کنید و هم از طریق لپ تاپ و کامپیوتر به سایت صرافی متصل شوید و تمام خدمات آن را در اختیار داشته باشید.

لازم به توضیح است که سایت صرافی کوکوین یک سایت کامل و جامع است و شما می توانید از گسترده ترین خدماتی صرافی به صورت کامل و جامع استفاده کنید و هیچگونه چالشی از این بابت وجود ندارد. دقت داشته باشید که اگر از سایت صرافی کوکوین بدون استفاده از فیلترشکن بهره می برید این صرافی می تواند تشخیص دهد که شما از ایران به آن متصل شده اید و از این رو در صورتی که حجم معاملات شما به میزان قابل توجهی برسد این امکان وجود دارد که شما را مسدود اعلام کرده و حتی دارایی های شما را ضبط نماید.

با توجه به این موضوع استفاده از خدمات سایت صرافی کوکوین بدون استفاده از فیلترشکن ممکن است چالش بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. توجه داشته باشید که با توجه به اینکه صرافی کوکوین در سایت خود به صورت رسمی و صراحتاً اعلام کرده است که کاربران ایرانی امکان استفاده از خدمات این صرافی را ندارند و در صورت مشاهده امکان ضبط تمام دارایی ها وجود دارد، به همین دلیل این رفتار می تواند رفتار عاقلانه ای برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین برای شما باشد.

استفاده از سایت صرافی کوکوین با VPN

یکی دیگر از اقدامات که می توانید با استفاده از آن به صرافی کوکوین متصل شده و از سایت صرافی برای خدمات مورد نظر خود استفاده کنید اتصال به سایت صرافی با استفاده از فیلترشکن های موجود است که البته باید شما از فیلتر شکن با آی پی ثابت استفاده کنید تا دائما آی پی شما تغییر نکند و صرافی به این موضوع هیچ شکی نداشته باشد.

بررسی صرافی کوکویناین روش استفاده از خدمات صرافی کوکوین تقریباً روش مطمئنی محسوب می‌شود و شما اگر حجم معاملات قابل توجهی در این صرافی نداشته باشید می توانید به راحتی از تمام امکانات و شرایط آن برای انجام معاملات خود در بازارهای ارز دیجیتال استفاده کنید. توصیه ما برای این منظور این است که شما حتما به جای استفاده از وی پی ان های رایگان نمونه های غیر رایگان با آی پی ثابت را خریداری کرده و از آنها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.

دقت داشته باشید که در این وضعیت هم شما نگرانی هایی از بابت ممنوعیت استفاده از خدمات صرافی کوکوین برای کاربران ایرانی را دارید و ممکن است هنوز هم این چالش حساب کاربری شما را مسدود کند اما با این حال کسانی که به دنبال استفاده از خدمات صرافی کوکوین هستند می توانند این روش را امتحان کنند که می‌تواند شرایط خوبی را برای آنها به دنبال داشته باشد و مانع از این موضوع شود.

استفاده از سایت صرافی کوکوین با VPS

نوبت به آن رسیده تا بهترین و مناسب ترین روش استفاده از خدمات سایت صرافی کوکوین را برای کاربران ایرانی به شما معرفی کنیم. در این روش شما حتما باید از خود سایت اصلی صرافی کوکوین البته با VPS  استفاده کنید. این روش ایمن ترین و بهترین ترفند برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین است که هیچگونه چالشی در پس آن برای شما وجود نخواهد داشت و می توانید بدون نگرانی از بابت لو رفتن در حساب کاربری خود وارد سایت کوکوین شده و از آن برای انجام معاملات خود هم در بازار اسپات و هم در بازار فیوچرز بهره ببرید.

دقت داشته باشید که استفاده از این روش ها حتما باید همراه با سایت صرافی انجام پذیرد و شما نمی توانید از اپلیکیشن صرافی حتی در این شرایط نیز برای استفاده خود بهره ببرید زیرا همچنان خطر مربوط به لو رفتن محل اتصال شما به حساب صرافی وجود خواهد داشت و ممکن است صرافی با ردگیری این موضوع حساب شما را مسدود کند.

نکته بسیار مهمی که در استفاده از این روش برای متصل شدن به حساب صرافی کوکوین باید به معرفی و بررسی آن می پردازیم این است که استفاده از این روش برای شما هزینه بر است و در طول سال هزینه های قابل توجهی را برای شما به دنبال خواهد داشت که از این رو تنها برای کسانی منطقی است که حساب سرمایه سنگینی در صرافی کوکوین داشته و به دنبال انجام معاملات سنگین در این صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال هستند.

آیا صرافی کوکوین حساب کاربران ایرانی را مسدود می‌کند؟

سوال بسیار مهمی که ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده و لازم است تا پاسخ روشن به آن بدهیم این است که آیا واقعاً صرافی کوکوین به دنبال مسدود کردن حساب کاربران ایرانی است و دائما چنین اقدامی را برای حساب کاربران ایرانی انجام می دهد یا خیر؟ البته که برای بالاتر بردن امنیت استفاده از خدمات صرافی کوکوین لازم است تا شما حتما پاسخ این سوال را بدانید و تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز چنین چالش‌هایی را نیز در نظر بگیرید.

بررسی صرافی کوکوینواقعیت این است که برخی از کاربران بر این باور هستند که صرافی کوکوین افراد و یا روبات‌های را استخدام کرده و از آنها خواسته که هر کدام از کاربران ایرانی با اینترنت ایران به حساب صرافی متصل شده برای مسدود کردن حساب وی اقدام کنند و پول های موجود در حساب وی را نیز ضبط کند. واقعا چنین چیزی درست نیست و صرافی کوکوین دائماً در حال بررسی حساب کاربران ایرانی نیست که آنها را ببندند و شرایط را برای آنها پیچیده کند. اما در این بین ممکن است اتفاقات مختلفی رخ دهد.

در درجه اول ممکن است شما معاملات خود را به میزان بالاتر از حجم تعیین شده توسط صرافی کوکوین ببرید که در این صورت برای انجام معاملات مورد نظر خود نیاز به احراز هویت خواهید داشت و عملاً با توجه به اینکه کاربران ایرانی هستید نمی توانید فرایند احراز هویت را در این صرافی انجام دهید و صرافی با شناخت شما و محل سکونت شما اقدام به بستن حساب کاربری شما خواهد کرد اما ممکن است به شما اجازه دهد تا قبل از بستن کامل حساب شما دارایی های خود را از آن خارج کنید.

از این گذشته ممکن است چالش دیگری نیز برای کاربران ایرانی رخ دهد که ممکن است همین چالش ها نیز شرایط را برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین پیچیده کند. به عنوان ممکن است شما آدرس ایمیلی که با آن در صرافی کوکوین ثبت نام کرده اید را فراموش کنید و یا اینکه برای بازیابی رمز عبور و یا عنوان حساب کاربری خود نیاز به استفاده از خدمات پشتیبانی صرافی کوکوین داشته باشید. چالش های دیگری مانند بروز مشکل در فرایند عبور دو مرحله ای به حساب کاربری در صرافی کوکوین یا فراموش شدن رمز فیشینگ در این سایت نیز می‌توانند شرایطی را به وجود آورند که شما مجبور به استفاده از خدمات پشتیبانی سایت کوکوین شوید.

معمولاً وقتی کاربران به دنبال استفاده از خدمات پشتیبانی صرافی کوکوین هستند این صرافی از آنها می‌خواهد که مراحل احراز هویت را به پایان رسانده و سپس برای دریافت خدمات پشتیبانی اقدام نمایند که با توجه به اینکه امکان استفاده از مدارک ایرانی برای احراز هویت در صرافی کوکوین وجود ندارد عملاً کاربران ایرانی نمی توانند چنین مراحلی را انجام دهند و به همین دلیل نمی توانند چالش‌های پیش روی خود را نیز از بین ببرند.

بر اساس این نکته علاوه بر لو نرفتن محل اتصال شما به حساب صرافی کوکوین شما باید مراقب باشید که هیچگونه چالشی با نحوه ورود به صرافی پیدا نکنید و نیازی به استفاده از خدمات پشتیبانی سایت نداشته باشید زیرا در این صورت ممکن است مجبور به احراز هویت شوید که با توجه به عدم امکان احراز هویت شرایط برای شما بسیار پیچیده خواهد شد. لازم است تا تمام نکات و مراحل امنیتی ورود به حساب خود در صرافی کوکوین را در جایی کاملا ایمن نگهداری کرده و هرگز آنها را فراموش نکنید.

رعایت این موارد چندان کار پیچیده ای نیست و شما با کمی دقت می توانید تمامی جزئیات را برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین در نظر بگیرید و دیگر بدون هیچگونه چالشی از خدمات این صرافی بزرگ و معتبر جهانی استفاده کنید.

البته باید یک نکته بسیار مهم دیگر نیز درباره استفاده از خدمات صرافی کوکوین با شما در میان بگذاریم. بهترین روشهای اتصال به سایت صرافی کوکوین را با هم مرور کردیم و روش های ایمن سازی جلوگیری از مسدود شدن حساب کاربران ایرانی را نیز به صورت کامل با شما در میان گذاشتیم که شما می توانید از تمامی موارد برای بالا بردن امنیت حساب کاربری خود در صرافی کوکوین استفاده کنید و چالشهای استفاده از خدمات این سایت برای معاملات ارزهای دیجیتال را به حداقل میزان ممکن برسانید. نکته بسیار مهم اینجاست که با تمام این اقدامات امنیت معاملات شما در صرافی کوکوین به حداقل میزان ممکن می رسد و به هیچ وجه صفر نمی شود.

فراموش نکنید که صرافی کوکوین در سایت رسمی خود صراحت اعلام کرده که کاربران ایرانی تحت هیچ شرایطی امکان استفاده از خدمات این سایت را ندارند و به همین دلیل هر بار که صرافی تشخیص می هد شما کاربر ایرانی هستید این اجازه را به صورت رسمی و قانونی خواهد داشت تا حساب کاربری شما را مسدود کند. در واقع منظور ما این است که صرافی کوکوین به دنبال مسدود کردن حساب کاربران ایرانی نیست اما در صورت مشاهده و چنین اقدامی می‌تواند به صورت قانونی برای آن اقدام نماید و از این بابت هیچگونه منع قانونی برای کوکوین وجود نخواهد داشت.

آیا حتما باید از خدمات صرافی کوکوین استفاده کنیم؟

حالا سوال بسیار مهمی که برای کاربران ایرانی پیش  می آید این است که چه اهمیتی دارد که از خدمات صرافی کوکوین استفاده کنیم و چرا نباید معاملات خود را به سمت صرافی های مانند کوینکس و حتی بینگ اکس ببریم که با کاربران ایرانی هیچگونه چالشی ندارند امکان استفاده از آنها حتی با احراز هویت با مدارک ایرانی نیز به راحتی وجود دارد. اول اینکه شما باید بدانید که هیچگونه اجباری برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین وجود ندارد و کاربران ایرانی اکثر نیازهای خود را می تواند با استفاده از خدمات سایر صرافی ها به راحتی پیش ببرند و آنچنان اجبار صددرصدی برای ورود به سایت صرافی کوکوین برای آنها وجود نخواهد داشت.

بررسی صرافی کوکویناما گاهی اوقات خدماتی در بازار ارز دیجیتال نیاز است که ممکن است نتوانید در حساب سایر صرافی ها از آن استفاده کنید و یا اینکه خیلی از کاربران نیز به دنبال استفاده از خدمات یک سایت صرافی معتبر و شناخته شده و رده بالا در بازار هستند. همانطور که می‌دانید صرافی های داخلی بسیار زیادی نیز در ایران وجود دارد که خدمات خود را ارائه می‌کنند اما ما همیشه به دنبال استفاده از خدمات بهترین ها هستیم و این موضوع برای صرافی های خارجی نیز به همین ترتیب وجود دارد.

گاهی اوقات ممکن است نیاز به خرید ارز دیجیتالی داشته باشید که در حساب سایر صرافی های همکار با کاربران ایرانی وجود نداشته باشد و شما برای خرید رمز ارز مورد نظر خود مجبور به باز کردن یک حساب کاربری در سایت صرافی کوکوین باشید. در چنین مواقعی شما می‌توانید با رعایت تمام اصول احتیاطی که در بالا به آن اشاره کردیم برای ورود به حساب این صرافی اقدام کنید و نیازمندیهای خودرو از طریق صرافی کوکوین انجام دهید. به هر حال در رده بندی صرافی های متمرکز جهانی در حال حاضر کوکوین رتبه بسیار بالایی دارد و همین موضوع باعث شده تا استفاده از خدمات آن برای بسیاری از کاربران جالب باشد.

بهترین روش برای استفاده از خدمات صرافی کوکوین

در این بخش از مقاله بررسی صرافی کوکوین به دنبال معرفی بهترین روش برای استفاده از خدمات صرافی برای کاربران ایرانی و حتی کاربران سایر کشورها هستیم و شما با دقت به این موارد می توانید ایمن ترین و بهترین شرایط ممکن را برای استفاده از خدمات این صرافی در اختیار داشته باشید.

کاربران ایرانی برای سه دسته از خدمات نیاز به باز کردن حساب کاربری در صرافی کوکوین دارند و در صورت اینکه شما هم به یکی از این سه دسته خدمات نیاز داشته باشید میبایست از سایت صرافی کوکوین به ترتیبی که در بالا به آنها اشاره کردیم استفاده کنید اما قبل از آن باید چند نکته بسیار مهم را با شما در میان بگذاریم.

آموزش ثبت نام در صرافی کوکویناولین مورد از خدماتی که ممکن است تا برای آن نیاز به باز کردن حساب در صرافی کوکوین داشته باشید شرکت در عرضه اولیه ارز دیجیتال یا دریافت ارائه ارز دیجیتال است که گاهی اوقات کوکوین برای برخی از پروژه ها را به اجرا در می آورد. با توجه به اینکه برای شرکت در این موارد حتما باید مراحل احراز هویت در صرافی کوکوین را به پایان رسانده باشید عملا امکان استفاده از آنها برای کاربران ایرانی وجود ندارد و توصیه میکنیم که استفاده از این خدمات را در صرافی کوکوین به صورت کامل فراموش کنید و هرگز به دنبال آنها نباشید.

دومین نوع از خدماتی که ممکن است برای دستیابی به آنها وارد حساب کاربری صرافی کوکوین شوید و نیاز داشته باشید تا در این صرافی حساب خود را باز کنید خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار اسپات است. کاربران می‌توانند هم برای انجام معاملات طولانی و هم برای نوسان گیری و انجام معاملات کوتاه مدت از حساب صرافی کوکوین استفاده کنند که در این حالت ایده آل ترین شرایط زمانی رقم خواهد خورد که شما بعد از خرید رمز ارز مورد نظر خود آنها را به یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال انتقال دهید.

این نکته اصلی ترین نکته ای است که می تواند شرایط استفاده از خدمات صرافی کوکوین را برای شما بهینه‌تر نماید و شرایطی را به وجود آورد که شما بتوانید با تمام احتیاط و به دور از خطرات ارز دیجیتال از این صرافی استفاده کنید. دقت داشته باشید که این موضوع تنها مربوط به صرافی کوکوین نیست و برای استفاده از خدمات سایر صرافی های خارجی و داخلی نیز این نکته کاملا مهم است و شما حتما باید دقت داشته باشید که به هیچ وجه رمز ارزهای خود را در صرافی های مختلف نگهداری نکنید و بلافاصله بعد از خرید آن ها را به یکی از انواع کیف پول نرم افزاری یا کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال انتقال دهید.

در سال های اخیر بارها و بارها مشاهده شده است که حساب صرافی های خارجی و داخلی توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته و دارایی کاربران به صورت کامل از بین رفته است. به همین دلیل اصلاً مهم نیست که شما از خدمات کدام صرافی برای خرید رمز ارز های مورد نظر خود استفاده می کنید در هر صورت باید مراقب باشید که به هیچ وجه دارایی‌های خود را بعد از خرید در حساب صرافی نگهداری نکنید و حتما از انواع کیف پول ارز دیجیتال برای این منظور بهره ببرید که می تواند ایمن ترین و بهترین شرایط را برای شما به دنبال داشته باشد.

آخرین نوع خدماتی که ممکن است برای بهره مندی از آن به دنبال استفاده از خدمات صرافی کوکوین باشید استفاده از مزیت های بازار فیوچرز ارز دیجیتال است که برای دسترسی به این بازار عملاً امکان استفاده از خدمات صرافی های داخلی وجود ندارد. برای استفاده از بازار فیوچرز در حساب صرافی کوکوین می توانید در این صرافی عضو شده و با سرمایه های مناسب فرایند معاملات خود را در آن انجام دهید.

دقت داشته باشید که شما تنها زمانی باید در صرافی کوکوین ارز دیجیتال داشته باشید که به دنبال انجام معامله هستید و به غیر این مواقع بهتر است رمز ارزهای خود را از حساب صرافی خارج سازید. همچنین توصیه می‌کنیم که برای استفاده از خدمات بازار فیوچرز ارز دیجیتال در صرافی کوکوین حتماً تمام جوانب احتیاط را در نظر بگیرید تا صرافی پی به ایرانی بردن حساب کاربری شما نبرد.

احراز هویت در صرافی کوکوین با مدارک جعلی

یکی از نکات بسیار مهمی که درباره صرافی کوکوین باید به آن بپردازیم، ورود به حساب این صرافی و استفاده از خدمات آن بعد از فرایند احراز هویت با استفاده از مدارک جعلی است. شاید با خود بپرسید که چرا برخی از کاربران باید با استفاده از مدارک جعلی وارد حساب صرافی کوکوین شوند و از خدمات این صرافی استفاده نمایند. همانطور که در بالا به آنها اشاره کردیم برای استفاده از بسیاری از خدمات صرافی کوکوین ممکن است نیاز به اتمام فرآیند احراز هویت در این صرافی داشته باشید و با توجه به اینکه امکان احراز هویت با استفاده از مدارک ایرانی برای کاربران ایرانی وجود ندارد از این رو در بازار موجی به وجود آمده است که در این موج برخی از شرکت ها اقدام به عرضه مدارک جعلی برای احراز هویت در صرافی کوکوین می نمایند.

آموزش ثبت نام در صرافی کوکویندر این خدمات این شرکت ها با دریافت مبلغ قابل توجهی مدارک جعلی مربوط به سایر کشور ها را در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهند و تضمین می کند که ثبت نام در صرافی کوکوین با استفاده از این مدارک هیچگونه چالشی برای آنها به دنبال نخواهد داشت و حتی در میان این مدارک شماره تماس مربوط به کشورهای مورد نظر نیز وجود دارد تا مراحل احراز هویت به صورت کامل انجام پذیرد.

سوال بسیار مهمی که اینجا پیش می آید این است که آیا استفاده از چنین خدماتی واقعاً برای ورود به حساب صرافی کوکوین لازم است یا اینکه می تواند خطرات بسیار زیادی را برای معامله گران در این بازار به دنبال داشته باشد؟ فرض کنید شما به عنوان یک ایرانی وارد سایت صرافی کوکوین شده و حساب کاربری خود را در این صرافی باز کرده اید. مسلما تا زمانی که چالش خاصی پیش نیاید اصلاً نیازی به احراز هویت در حساب صرافی کوکوین نخواهید داشت و می توانید با خیال راحت از تمام خدمات مورد نظر خود استفاده کنید. در این بین اگر یک درصد چالشی به وجود بیاید شما می‌توانید برای صرافی توضیح دهید که به دلیل شرایط موجود وارد صرافی کوکوین شده و صرافی تمایلی به ارائه خدمات به کاربران ایرانی را ندارد می توانید حساب خود را خالی کرده و دیگر از خدمات این صرافی استفاده نکنید.

تجربه ثابت کرده که معمولاً در چنین مواقعی صرافی تذکرات لازم را به کاربر ارائه داده و مهلت چند روزه میدهد تا تمام دارایی های خود را از حساب کاربری خارج کرده و دیگر برای استفاده از خدمات صرافی اقدام نکند. اما حالا تصور کنید که صرافی کوکوین به این موضوع پی ببرد که شما به عنوان یک ایرانی با استفاده از مدارک جعلی یک کشور دیگر در این صرافی عضو شده و در حال استفاده از خدمات آن هستید. در چنین شرایطی دیگر به هیچ وجه شانسی برای شما وجود نخواهد داشت و نمی توانید دارایی های خود را از صرافی بگیرید و عملا باید آنها را از دست رفته بدانید.

این بند از مقاله از این جهت اهمیت داشت تا شما را با خطرات استفاده از مدارک جعلی برای عضویت در صرافی های مختلف آشنا کنیم که می تواند اهمیت بسیار زیادی برای شما داشته باشد و اگر به آنها دقت نکنید ممکن است همین چالش ها در آینده خطرات بسیار زیادی برای معاملات شما در بازار ارز دیجیتال به دنبال داشته باشد و حتی باعث از بین رفتن تمام و کمال دارایی های شما در این بازار شود. بر این اساس توصیه می‌کنیم که هرگز با مدارک جعلی برای احراز هویت در صرافی کوکوین و یا سایر صرافی های خارجی از جمله صرافی بایننس اقدام نکنید و سعی کنید خدمات مورد نظر خود را به گونه ای از این صرافی ها در اختیار بگیرید که نیازی به احراز هویت در آنها وجود نداشته باشد.

شایان ذکر است که در گذشته افراد بسیار زیادی از این خدمات استفاده کرده و با چالش‌های بسیار زیادی روبرو شده اند که عملا امکان برطرف کردن این چالش ها نیز وجود ندارد و شما در دام بسیار بزرگی گرفتار خواهید شد که هیچگونه روشی برای برون رفت از آن وجود ندارد. عدم رعایت نکات احتیاطی از همان ابتدا تبدیل به یک چالش بزرگ برای معامله گران در بازار ارز دیجیتال شده است و این چالش ها همچنان در حال زیاد شدن است و بسیاری از کاربران تازه وارد نیز هیچ گونه دقتی به آنها ندارند.

صرافی کوکوین بهتر است یا بایننس؟

یکی از مقایسه هایی که خواه یا ناخواه ممکن است ذهن همه ما را به خود مشغول کند این است که صرافی کوکوین گزینه ی بهتری است یا اینکه صرافی بایننس شرایط بهتری در بازار ارز دیجیتال دارد؟ در چند ماه گذشته چالش‌های بسیار زیادی پیش روی این صرافی قرار گرفته و با دولت های مختلفی به مشکل برخورده است. از طرف دیگر بالاترین حجم معاملات در بازار نیز متعلق به صرافی بایننس است و اگر نگاهی به حجم معاملات بهترین ارزهای دیجیتال موجود در بازار بیندازید متوجه خواهید شد که درصد قابل توجهی از این معاملات در صرافی بایننس انجام می پذیرد.

آموزش ثبت نام در صرافی کوکویناگر بخواهیم به صورت کاملاً واقع بینانه و بر اساس شرایط موجود به بررسی و آنالیز دو صرافی بایننس و صرافی کوکوین بپردازیم هرچند کوکوین در سال های اخیر خدمات خود را بسیار بروز کرده و جذابیت های بسیار زیادی را برای کاربران به وجود آورده است اما با این حال هنوز به شرایط صرافی بایننس نزدیک هم نشده است. صرافی بایننس در بازار ارز دیجیتال دقیقا همان حکمی را دارد که ارز دیجیتال بیت کوین در بازار داشته و نگاه ما باید به صرافی بایننس دقیقا باید چنین شرایطی باشد.

در چند سال گذشته صرافی های بسیار زیادی به وجود آمده و به رتبه های خیلی بالایی هم رسیدند و حتی از بین رفتن اما آنچنان چالش بسیار بزرگی در بازار به وجود نیامده و همچنان بازار ارز دیجیتال به شرایط قبلی خود ادامه می دهد. سوال بسیار مهم اینجاست که آیا اگر صرافی بایننس هم از بین برود هم این وضعیت ادامه دار خواهد شد و یا اینکه باید شاهد اتفاقات بسیار ناگواری در بازار رمز ارزها باشیم؟

پاسخ این سوال کاملاً مشخص است و در واقع اهمیت صرافی بایننس را در بازار ارز دیجیتال نشان می دهد. اگر به هر دلیلی خدشه ای در عملکرد و شرایط صرافی به وجود آید باید منتظر اتفاقات بسیار بدی در معاملات بازار ارز دیجیتال باشیم و حتی این موضوع می‌تواند باعث از بین رفتن بسیاری از رمز ارزهای موجود در بازار هم شود.

از این گذشته اگر بخواهیم از نظر آمار و ارقام نیز به مقایسه میان صرافی بایننس و صرافی کوکوین بپردازیم نیز این دو صرافی اختلاف های بسیار زیادی با یکدیگر دارند. حجم معاملات رمز ارزها در صرافی بایننس به مراتب بیشتر از صرافی کوکوین است و به همین دلیل است که اکثر کاربران در حال استفاده از مزیت های این صرافی در بازار می باشند. البته نکته بسیار مهمی که درباره مقایسه میان صرافی بایننس و صرافی کوکوین باید به آن اشاره کنیم این است که در صرافی کوکوین تعداد رمز ارز های بسیار زیادی لیست شده و از این نظر این صرافی شرایط خوبی دارد و در گاهی اوقات حتی تعداد رمز ارزهای لیست شده در آن از بایننس افزایش پیدا کرده است.

البته تعریف شدن تعداد زیادی ارز دیجیتال در لیست یک صرافی به این معنا نیست که صرافی مورد نظر کیفیت خیلی بالایی داشته باشد اما با این حال با توجه به اینکه کاربران ایرانی در حال استفاده از خدمات صرافی کوکوین در معاملات خود هستند این موضوع اهمیت خاص خود را دارد و از این رو کاربران ایرانی می‌توانند به تعداد بسیار زیادی از رمز ارزهای موجود در بازار دسترسی پیدا کنند و برای خرید آنها با استفاده از خدمات کوکوین اقدام کنند.

صرافی کوکوین بهتر است یا کوینکس؟

دومین مقایسه که در این مقاله باید به بررسی آن بپردازیم مقایسه میان صرافی کوکوین با صرافی کوینکس است. همانطور که می‌دانید هر دو صرافی کوکوین و کوینکس مقصد تعداد بسیار زیادی از کاربران ایرانی است و اکثر کاربران ایرانی از خدمات این دو صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال های مورد نظر خود استفاده می نمایند و به همین دلیل مقایسه میان آنها اهمیت بسیار زیادی دارد.

آموزش ثبت نام در صرافی کوکویناز چند جهت مختلف می توانیم به بررسی و مقایسه صرافی کوکوین با صرافی کوینکس بپردازیم و شرایط این دو صرافی بزرگ متمرکز ارز دیجیتال را با یکدیگر مقایسه کنیم. اگر بخواهیم این دو صرافی را از نظر حجم معاملات با یکدیگر مقایسه کنیم صرافی کوینکس نمی تواند رقابت قابل توجهی با صرافی کوکوین داشته باشد و در این باره کوکوین برگ برنده را در اختیار دارد. در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم صرافی کوکوین در رتبه بندی صرافی های ارز دیجیتال رتبه ۴ را به خود اختصاص داده در حالی‌که صرافی کوینکس تا رتبه ۵۰ همچنان دیده نمی شود. اولین و مهمترین تاثیر این تفاوت بسیار زیاد در رتبه بندی صرافی در حجم معاملات آنها است که صرافی کوکوین به مراتب شرایط بهتری را نسبت به صرافی کوینکس دارد.

اما نکته بسیار مهمی که ما را به استفاده از خدمات صرافی کوینکس نیز در برابر خدمات صرافی کوکوین ترغیب می‌کند وجود تعداد بسیار زیادی از رمز ارز ها در لیست صرافی کوینکس است و از این نظر شما هیچ گونه چالشی ندارید و می‌توانید اکثر رمز ارزهای موجود در بازار را با استفاده از خدمات این صرافی خریداری نمایید. در این مقایسه خیلی نمی‌توانیم برتری خاصی برای صرافی کوکوین در نظر بگیریم و حتی برخی از رمز ارزها ممکن است در لیست صرافی کوینکس وجود داشته باشد اما صرافی کوکوین هنوز آنها را لیست نکرده است. به همین جهت است که کاربران ایرانی زیادی در حال استفاده از خدمات صرافی کوینکس بوده و جذابیتهای صرافی کوینکس را نمیتوان برای کاربران ایرانی به جهت عدم مداخله تحریم های کشور آمریکا نادیده گرفت.

جمع بندی


نقد و بررسی صرافی کوکوین را به صورت کامل برای شما انجام دادیم و تمام جزئیات لازم برای سرمایه‌گذاری در این صرافی را با شما در میان گذاشتیم که می‌توانید از آنها برای اینکه از خدمات این صرافی استفاده کنید یا خیر تصمیم گیری کنید. همانطور که می دانید انتخاب یک صرافی برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر شما نتوانید گزینه مناسب و ایده آل را برای این منظور انتخاب کنید ممکن است چالش‌های زیادی را پیش روی معاملات خود مشاهده کنید.

بررسی صرافی کوکوینانجام معامله و سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال چالش‌های مختلفی دارد و کاربران باید تمام این چالش‌ها را پشت سر بگذارند تا در نهایت بتوانند یک سرمایه گذاری مطمئن و ایده آل را در بازار برای خود رقم بزنند. با توجه به اینکه ممکن است شما با استفاده از تکنیک‌های مختلف تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بهترین سرمایه گذاری را در این بازار برای خود رقم بزنید و بتوانید سود خوبی از معاملات خود به دست آورید، اما عدم دقت به جزئیاتی مانند انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ممکن است تمام زحمات شما را از بین ببرد. از این رو شما باید حتماً در همان قدم اول ورود خود به بازار ارز دیجیتال درباره این موارد به صورت قاطع تصمیم‌گیری کنید و حتماً از خدمات صرافی هایی استفاده کنید که امنیت کاملی برای معاملات شما ایجاد می نمایند.

در سایت کانون بورس تمام تلاش ما برای ارائه تمام بسترهای لازم برای انجام معاملات استاندارد و بهینه در بازار ارز دیجیتال برای شما کاربران عزیز است و در همین راستا در کنار معرفی مقالات اینچنینی مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال را نیز برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید به تمام جزئیات لازم برای انجام معامله در این بازار دسترسی داشته باشید. همچنین در صورت تمایل به انجام معاملات حرفه ای می توانید با شرکت در دوره ارز دیجیتال تمام تکنیک های حرفه ای لازم برای معامله گری در بازار رمز ارزها را نیز آموزش ببینید و از آنها برای پیشبرد اهداف خود در بازار استفاده کنید. در صورت نداشتن فرصت کافی برای حضور در کلاس می توانید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال را تهیه کرده و معلومات خود را با آن تکمیل کنید.

در انتها شما را دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به صرافی کوکوین دارید و تجربه فعالیت باید صرافی باعث شده تا نقطه نظری درباره آن داشته باشید می‌توانید آن را با ما در میان بگذارید تا بقیه کاربران ایرانی نیز بتوانند از این پس با استانداردهای بالایی در انجام معاملات در بازار بپردازند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: