جامع ترین و تخصصی ترین بررسی صرافی کوکوین برای ایرانی ها

شما در حال مطالعه مقاله ۹ از ۱۱ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با نقد و بررسی صرافی کوکوین با شما همراه هستیم. در سری مقالات صرافی ارز دیجیتال چیست سعی داریم تا به صورت کامل و جامع تمام صرافی هایی در خدمت کاربران ایرانی را برای شما بررسی کنیم. در این بین صرافی متمرکز ارز دیجیتال کوینکس را در مقالات گذشته بررسی کردیم و این بار نوبت به ارزیابی صرافی کوکوین می‌رسد. در گذشته‌های نه چندان دور و وقتی مکه صرافی باینناس به عنوان گزینه اول کاربران ایرانی شناخته می‌شد، عملاً خیلی نامی از صرافی هایی مانند کوکوین نبود. اما در حال حاضر به جهت ممنوعیت معاملات کاربران ایرانی در باینناس، صرافی کوکوین تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌های جایگزین برای آن شده است.

با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از کاربران ایرانی در حال انجام معاملات خود در این صرافی هستند، از این رو بایستی به صورت کامل و جامع به بررسی آن بپردازیم. دقت کنید که بررسی صرافی کوکوین را در این مقاله به صورت کاملاً تخصصی و در مقایسه با بهترین صرافی ها انجام می‌دهیم تا شما بتوانید هم درک صحیحی نسبت به شرایط آن در میان انواع صرافی ارز دیجیتال داشته باشید و هم بتوانید شرایط آن را برای استفاده از خدمات تعریف شده در بازار ارز دیجیتال ارزیابی کنید.

هم‌چنین باید درباره صرافی کوکوین بدانید:

 • آموزش صرافی کوکوین به صورت کامل هم سایت و هم اپلیکیشن + لینک دانلود
 • آموزش کامل ثبت نام در صرافی کوکوین
 • آموزش کامل معاملات اسپات در صرافی کوکوین
 • آموزش کامل معاملات مارجین و فیوچرز صرافی کوکوین
 • مقایسه صرافی کوینکس و کوکوین برای ایرانی ها

[lwptoc]


صرافی کوکوین چیست


کوکوین یکی از انواع صرافی متمرکز ارز دیجیتال است که جایگاه بسیار خوبی در میان تمام صرافی های متمرکز جهان به خود اختصاص داده است. در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم، این صرافی طبق بررسی سایت کوین مارکت کپ در جایگاه ۵ بهترین صرافی های ارز دیجیتال تعریف شده و از این نظر نشان از این دارد که ما در حالی ارزیابی یکی از بهترین های بازار هستیم. فاکتورهای بسیار زیادی برای رتبه بندی صرافی ها در این سایت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که کوکوین موفق شده از این بابت به نمره قابل قبول ۷.۲ برسد.

البته از این جهت نقد و بررسی صرافی کوکوین اهمیت دارد که این صرافی با این جایگاه مناسب در حال حاضر امکان معاملات بدون احراز هویت را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. وقتی صرافی در این رتبه شرایط لازم برای این منظور را در دسترس کاربران ایرانی قرار داده لذا باید به صورت کامل مورد ارزیابی قرار گیرد. زیرا کاربران ایرانی تجربه بدی با صرافی باینناس دارند و. نباید این موضوع دوباره برای آنها رقم بخورد.

صرافی کوکوین در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده و از آن زمان شرایط لازم برای انجام معاملات در بازار ارز دیجیتال را برای کاربران فراهم کرده است. البته به گواه سایت ها و شبکه‌های اجتماعی این صرافی، از سال‌ها قبل کدنویسی آن آغاز شده و در نهایت نتیجه این اقدامات در سال ۲۰۱۷ به نتیجه رسیده است.

صرافی کوکوین به عنوان یکی از اصلی‌ترین اهداف خود موفق شده تا به کاربران بیش از ۱۰۰ کشور جهان خدمات خود را ارائه نماید. همچنین در حال حاضر تعداد کاربران این صرافی نیز به بیش از ۵ میلیون نفر می‌رسد. از این نظر نیز می‌توان صرافی کوکوین را از جمله بزرگ‌ترین صرافی های جهان قلمداد کرد. در ادامه با بررسی ویژگی های این صرافی دلیل این میزان از کاربر و این تعداد کشور را بیشتر درک خواهید کرد.

جایگاه کوکوین در لیست بهترین صرافی خارجی ارز دیجیتال


در همان ابتدا لازم دانستیم تا جایگاه صرافی کوکوین رد میان رتبه بندی انواع صرافی متمرکز را به شما نشان دهیم. با درک این موضوع در وهله اول می‌توانید درک کنید که اگر از کاربران کوکوین هستید، از امکانات چه صرافی استفاده می‌نمایید و از این گذشته این صرافی چه پتانسیل‌هایی دارد. رتبه بندی صرافی های جهان را می‌توان طبق فاکتورهای مختلفی مورد بررسی قرار داد. همان‌طور که در بررسی صرافی کوینکس داشتیم، بایستی صرافی کوکوین را نیز از نظر فاکتورهای مختلف بررسی کنیم.

 • رتبه بندی کلی صرافی های جهان

در اولین قدم باید به ارزیابی جایگاه صرافی کوکوین به صورت کلی بپردازیم. در رتبه بندی بهترین صرافی های جهان، کوکوین در حال حاضر با کسب امتیاز ۷.۲ از ۱۰ امتیاز کامل در جایگاه ۵ قرار دارد. ۴ صرافی بالاتر نسبت به کوکوین در رده بندی کنونی باینناس، FTX، کوین بیس و کراکن هستند که هر یک از جمله صرافی های معتبر و معروف بازار رمز ارزها می‌باشند. در این رده بندی صرافی کوینکس به عنوان رقیب اصلی کوکوین برای کاربران ایرانی، در ماه‌های اخیر در رتبه ۵۰ تا ۶۰ در حال نوسان بوده است. البته شایان ذکر است که این رتبه بندی ها تنها برای انواع صرافی متمرکز ارز دیجیتال بیان شده و انواع صرافی غیرمتمرکز در ارزیابی آنها لحاظ نشده است.

 • جایگاه کوکوین از نظر حجم معاملات

یکی دیگر از فاکتورهایی که باید در بررسی صرافی کوکوین و جایگاه آن در میان صرافی ها به آن بپردازیم، حجم معاملات در هر ۲۴ ساعت است. این موضوع را در ادامه برای کوکوین به صورت دقیق‌تر بررسی خواهیم کرد و اهمیت آن را نیز بیان خواهیم نمود. در حال حاضر از نظر حجم معاملات شاهد حضور صرافی کوکوین در رتبه ۹ بهترین ها هستیم. در این رده بندی نیز باینناس در رتبه اول قرار گرفته و نکته جالب این است که هیچ یک از رتبه های ۲ تا ۴ بهترین ها در این باره بالاتر از کوکوین نیست.

 • میانگین لیکوئیدیتی

یکی دیگر از فاکتورهای مهم هم برای بررسی صرافی کوکوین و هم برای ارزیابی جایگاه آن در جدول رده بندی صرافی ها، میانگین لیکوئیدیتی آن برای ارزهای دیجیتال مختلف است. این مهم نیز اهمیت زیادی برای میزان نقد شوندگی رمز ارزهای تعریف شده در آن دارد. لیکوئیدیتی در واقع مقدار رمز ارزهایی را در بر می‌گیرد که کاربران به عنوان سهام گذاری در این صرافی قرار داده‌اند. حتماً با این روش سرمایه گذاری ارز دیجیتال آشنا هستید و می‌دانید که می‌توانید با استفاده از آن درآمد کسب کنید.

استفاده از لیکوئیدیتی برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها مربوط به صرافی هایی است که از فرایند OTC نیز برای معاملات خود استفاده می‌نمایند. به این معنی که در این معاملات یک طرف معامله رمز ارزهایی است که در اختیار صرافی قرار دارد و عملاً شما به صورت مستقیم در این روش با سایر افراد معامله نمی‌کنید.

از این نظر شاهد یک رتبه بسیار ضعیف از کوکوین هستیم. در این رتبه بندی باینناس همچنان اول است و صرافی کوکوین تا نزدیکی‌های رتبه ۱۰۰ نزول کرده است. حتی از این حیث صرافی کوینکس رتبه بهتری نسبت به کوکوین دارد.

 • بازدید هفتگی

رتبه بندی دیگری که برای انواع صرافی ارز دیجیتال انجام می‌شود، بررسی آنها از نظر میزان بازدید در هر هفته است. این رتبه بندی به نوعی به میزان محبوبیت یک صرافی نیز اشاره دارد. البته کاربران ممکن است در هر بازدید از خدمات کوکوین یا صرافی مورد نظر استفاده نکنند، اما با این حال در این امتیاز ورود آنها محاسبه می‌شود. اتفاقاً بازدید هفتگی از یک صرافی متمرکز به میزان خدمات ارائه شده از سوی آن نیز بستگی دارد. در صرافی هایی که خدمات آموزشی و یا اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال در دستور کار قرار دارد، این بازدید بیشتر خواهد شد. در این رده بندی کوکوین در میان ۱۰ صرافی برتر جهان قرار گرفته است. فاکتوری که در آن نیز شاهد حضور باینناس در رتبه نخست هستیم.

 • جفت ارزهای معاملاتی

یکی دیگر از فاکتورهای دیگری که برای رتبه بندی بهترین صرافی های ارز دیجیتال استفاده می‌شود، تعداد جفت ارزهای معاملاتی لیست شده در آنها است. البته به این موضوع به صورت کامل در بحث بررسی ویژگی های صرافی کوینکس خواهیم پرداخت. اما همین قدر بدانید که از این نظر کوکوین در رتبه زیر ۱۰ قرار گرفته و جایگاه بسیار مناسبی در جدول دارد.

 • ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده

همچنین صرافی ها را باید از نظر ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده نیز مورد بررسی قرار دهیم. از این نظر کوکوین در رتبه ۵ قرار گرفته و می‌تواند خدمات ارزنده‌ای برای کاربران ایرانی ایجاد نماید.

به روز رسانی می شود.

دسترسی سریع<<قبلی<<قبلی<<قبلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: