لوگو کانون بورس

تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین | جدول هاوینگ

تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین | جدول هاوینگ
شما در حال مطالعه مقاله ۴ از ۴ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین چه زمانی است و جدول هاوینگ بیت کوین نشان از بروز چه تغییراتی برای قیمت این ارز دیجیتال در چرخه ۴ ساله قیمت بیت کوین دارد؟ این روزها سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال تبدیل به یکی از اولویت اصلی تمام کاربران ایرانی شده و خیلی از افراد حتی بدون داشتن دانش و آگاهی لازم به دنبال وارد کردن سرمایه‌های خود به بازار ارز دیجیتال هستند. اینکه بازار ارز دیجیتال پتانسیل سودآوری بسیار بالایی دارد مرکز پوشیده نیست اما سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و سایر آلت کوین ها حتماً باید تحت تاثیر دانش و آگاهی‌های لازم انجام پذیرد. در مقالات این چنینی در کانون بورس سعی داریم تا تمام نکات لازم برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم و در این مقاله نیز در تکمیل مقالات قبلی تحلیل هاوینگ بیت کوین سعی داریم تا شما را با نحوه تغییرات قیمت این ارز دیجیتال در یکی دو سال آینده بیشتر آشنا کنیم.

البته مطالعه مقاله برای بررسی تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین و یا ارزیابی جدول هاوینگ بیت کوین به این معنا نیست که شما نیاز به دانش لازم و کافی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را ندارید، بلکه این مقاله می‌تواند نقطه اتکایی برای کاربرانی باشد که سعی دارند تا با بررسی تمام جوانب سرمایه گذاری خود را در بازار ارز دیجیتال انجام دهند. بنابراین عملاً شما برای رسیدن به موفقیت در فرایند سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی ابتدا لازم است تا با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال به تسلط کامل و کافی برای تحلیلگری در این بازار رسیده و سپس با مطالعه مقالات این چنینی شرایط خود را برای سرمایه گذاری در بازار بهتر کنید.

از این نصیحت‌های همیشگی که بگذریم نوبت به بررسی تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین و در کنار آن ارزیابی جدول هاوینگ بیت کوین می‌رسد. در یکی دو هفته آینده احتمالاً هاوینگ بیت کوین را شاهد خواهیم بود و این موضوع تبدیل به نقطه حساسیت بسیار بزرگی برای تمام کاربران در بازار ارز دیجیتال شده است. چه کسانی که به دنبال سرمایه گذاری برای بیت کوین هستند و چه کسانی که شرایط سرمایه گذاری برای سایر آلتکوین ها را دنبال می‌نمایند، سرمایه گذاری خود را تحت تاثیر هاوینگ بیت کوین قرار داده و به دنبال انتخاب بهترین زمان برای ورود به بازار ارز دیجیتال و خروج از آن هستند.

درباره تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین با هم صحبت خواهیم کرد اما سوال بسیار مهم‌تر این است که بعد از رسیدن به هاوینگ بعدی بیت کوین چه شرایطی در بازار رقم خواهد خورد و ما بهتر از سرمایه گذاری خود را در بازار بر روی آلتکوین ها قرار دهیم یا اینکه تمام سرمایه‌های خود را برای خرید بیت کوین در نظر بگیریم؟ در ادامه در قدم اول تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین را برای شما ارزیابی خواهیم کرد و سپس با بررسی جدول هاوینگ بیت کوین سعی می‌کنیم تا نحوه تغییرات قیمت این ارز دیجیتال در بازارهای زمانی ۴ ساله را برای شما آنالیز کنیم. البته در تحلیل هاوینگ بیت کوین و همچنین در تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین سعی کرده‌ایم تا سناریوهای مختلف تغییرات قیمت بیت کوین را در آینده نزدیک برای شما تعریف کنیم. این مقاله می‌تواند تکمیل کننده مقالات مذکور برای بررسی شرایط قیمت بیت کوین در یکی دو سال آینده تا انتهای سال ۲۰۲۵ برای شما باشد. پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۵ از این طریق برای شما ساده‌تر خواهد بود و می‌توانید سرمایه گذاری خود را نیز بر اساس یک پیش‌بینی کامل و جامع در بازار انجام دهید.

تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین

قبل از هر چیزی درباره تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین باید به این نکته اشاره کنیم که هیچگاه نمی‌توان زمان کاملاً دقیق برای هاوینگ بیت کوین در نظر گرفت.  اولین هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۲ رقم خورد و از آن زمان به بعد هر چهار سال یکبار این پدیده تکرار شده است. هاوینگ دوم در سال ۲۰۱۶ و هاوینگ سوم نیز ۴ سال بعد یعنی در سال ۲۰۲۰ رقم خورده است. حالا بعد از ۴ سال هم در سال ۲۰۲۴ در حال نزدیک شدن به هاوینگ چهارم بیت کوین هستیم. دقت داشته باشید که این‌ها هرچند در فاصله زمانی ۴ سال با یکدیگر رقم خوردن اما فاصله زمانی آنها به صورت دقیق ۴ سال نیست و از نظر روز شاهد تفاوت‌هایی در آنها هستیم.

تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین | جدول هاوینگ

برای اینکه این موضوع را بهتر درک کنید لازم است تا ماهیت هاوینگ بیت کوین را برای شما مورد آنالیز قرار دهیم. قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که هاوینگ یک پدیده‌ای از پیش برنامه‌ریزی شده در شبکه بلاکچین بیت کوین است و عملاً این پدیده در تحت هر شرایطی در چرخه عرضه بیت کوین رقم خواهد خورد. اما در شبکه بلاک چین بیت کوین برای رسیدن به هاوینگ بیت کوین یک بازه زمانی ۴ ساله در نظر گرفته نشده بلکه زان مشخصی از بلاک‌های استخراج شده به عنوان معیاری برای رقم خوردن پدیده در نظر گرفته می‌شود.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته شده در شبکه بلاکچین بیت کوین بعد از استخراج هر ۲۱۰ هزار بلاک پاداش ماینرها در شبکه نصف می‌شود و عملاً شاهد به وجود آمدن پدیده هاوینگ در شبکه آن خواهیم بود. پس اگر به دنبال تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین هستیم باید بدانیم که این ۲۱۰ هزار بلاک چه زمانی به صورت کامل استخراج خواهد شد و دقیقاً بعد از استخراج ۲۱۰ هزار بلاک است که هاوینگ بعدی رخ می‌دهد. بنابراین ممکن است هرچند برای تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین یک بازه زمانی مشخص در نظر گرفته شده باشد اما تحت تاثیر شرایطی مانند سختی استخراج و نحوه عرضه و تقاضا در تراکنش‌های بیت کوین ممکن است این زمان در آینده با نوساناتی روبرو باشد.

اما به صورت کلی لازم به توضیح است که استخراج هر ۲۱۰ هزار بلاک در شبکه بلاک چین بیت کوین به صورت متوسط ۴ سال زمان نیاز خواهد داشت. بنابراین دلیل اینکه پدیده هاوینگ بیت کوین هر ۴ سال یک بار رخ می‌دهد این نیست که هر چهار سال یک بار ر شبکه برنامه‌ریزی شده باشد، بلکه به صورت متوسط زمان لازم برای استخراج هر ۲۱۰ هزار بلاک ۴ سال است و به همین دلیل هر چهار سال یک بار شاهد پدیده هاوینگ در شبکه بلاکچین بیت کوین هستیم.

اولین هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۱۲ و در تاریخ ۲۶ نوامبر انجام پذیرفت. اگر بخواهیم دقیقاً ۴ سال بعد زمان دقیق هاوینگ بعدی بیت کوین را در نظر بگیریم عملاً باید هاوینگ بعدی بیت کوین در ۲۶ نوامبر سال ۲۰۱۶ انجام می‌پذیرفت، در حالی که تاریخ هاوینگ بیت کوین به چهارم جولای سال ۲۰۱۶ برمی‌گردد. همچنین همین موضوع در سال ۲۰۲۰ نیز رقم خورد و در تاریخ ۱۱ می ۲۰۲۰ بود که شاهد سومین هاوینگ بیت کوین بودیم. در حال حاضر نیز هاوینگ بعدی بیت کوین یعنی هاوینگ سال ۲۰۲۴ در حدود بیست و دوم آپریل ۲۰۲۴ رقم خواهد خورد.

این مهم نشان از این دارد که پدیده هاوینگ در هر چهار سال با یک اختلاف زمانی ۲ تا ۳ ماه رقم خورده و در هر بار که به دنبال هاوینگ بعدی بیت کوین بوده‌ایم زمان به وقوع پیوستن آن ۲ تا ۳ ماه زودتر بوده است. این مهم نشان از این دارد که به احتمال زیاد بعد از چند هاوینگ بعدی حتی شاهد رخداد پدیده هاوینگ در یک بازه زمانی سه ساله هم خواهیم بود. البته نکته بسیار مهم هم اینجاست که با کاهش میزان عرضه بیت کوین در ادامه ممکن است سرعت استخراج بلاک‌های بیت کوین کاهش پیدا کند و این کاهش زمان نیز خیلی در آینده زیاد نباشد و تنها در یک اختلاف یکی دو روزه همان ۴ سال برای پدیده هاوینگ تکرار شود.

تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین در حدود ۲۲ آپریل سال ۲۰۲۴ خواهد بود. ۲۲ آپریل سال ۲۰۲۴ مصادف با سوم اردیبهشت سال ۱۴۰۳ است. در این تاریخ شاهد رخداد هاوینگ چهارم بیت کوین هستیم که البته ساعت دقیق آن قابل پیش بینی نیست و ممکن است شاهد تغییراتی در این تاریخ برای یکی دو ساعت باشیم.

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین

چرا فاصله دقیق هاوینگ‌ها ۴ سال نیست؟

ممکن است این سوال ذهن شما را به خود درگیر کرده باشد که چرا فاصله دقیق هاوینگ‌ها از هم چهار سال نیست و تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین هم دقیقاً ۴ سال بعد از هاوینگ قبلی در نظر گرفته نمی‌شود؟ در بند قبلی اشاره مختصری به این موضوع داشتیم و همانطور که متوجه شدید در هر چهار سال تاریخ هاوینگ کمی زودتر رقم خورده است. به عنوان مثال هاوینگ اول در حدود ۳ سال و ۱۱ ماه و هاوینگ دوم در حدود ۳ سال و ۷ ماه و همچنین هاوینگ سوم هم در حدود ۳ سال و ۱۰ ماه رقم خورد. هاوینگ چهارم هم به همین ترتیب کمتر از یک بازه زمانی ۴ ساله است.

ابتدا اشاره کردیم که دلیل اصلی این موضوع این است که اصلاً پدیده هاوینگ در شبکه بلاکچین بیت کوین برای بازه زمانی ۴ ساله برنامه‌ریزی نشده و بلکه برای استخراج ۲۱۰ هزار بلاک در نظر گرفته شده است. عملاً هر چقدر استخراج ۲۱۰ هزار بلاک زودتر انجام پذیرد هاوینگ نیز زودتر به وقوع خواهد پیوست و در صورتی که زمان استخراج ۲۱۰ هزار بلاک بیشتر شود پدیده هاوینگ نیز طولانی‌تر از هاوینگ‌های قبلی رقم خواهد خورد.

اما چرا زمان استخراج بیت کوین و هاوینگ آن به صورت دقیق و منظم نیست و شاهد به وجود آمدن تفاوت در بازه زمانی ۴ ساله برای آن هستیم؟ این موضوع به دو نکته بسیار مهم یعنی هش ریت و سختی استخراج بیت کوین برمی‌گردد. تعریف این دو اصطلاح است که باعث می‌شود تا زمان دقیق استخراج ۲۱۰ هزار بلاک قابل پیش‌بینی نباشد و به همین دلیل هاوینگ هم در هر چهار سال یک بار رخ ندهد.

هش ریت در واقع اشاره به توان پردازشی کل ماینرها در شبکه بلاک چین بیت کوین اشاره دارد. عملاً با روی کار آمدن دستگاه‌های ماینر جدید و مدرن‌تر و همچنین افزایش تعداد ماینرها می‌توانیم توان پردازشی بالاتری را برای استخراج بیت کوین در نظر بگیریم و همین موضوع باعث بالا رفتن هش ریت استخراج بیت کوین خواهد شد. دقیقاً همین موضوع باعث شده تا عملاً استخراج بیت کوین در ادامه سرعت بیشتری به خود بگیرد و تعداد ۲۱۰ هزار بلاک در بازه زمانی کمتری استخراج شود.

اما موضوع دیگری هم در این بین وجود دارد که به عنوان یک عامل منفی در بالا رفتن سرعت استخراج بیت کوین نقش خود را ایفا می‌کند و آن هم سختی استخراج است. سختی استخراج در شبکه بلاک چین معمولا هر دو هفته یکبار تنظیم و آپدیت می‌شود و نحوه تنظیم آن به گونه‌ای است که زمان استخراج بلاک‌ها خیلی افزایش زیادی نداشته باشد. در واقع از یک طرف افزایش هوش ریت باعث افزایش سرعت استخراج و از طرف دیگر با بالا رفتن سختی استخراج دوباره شرایط به همان وضعیت اولیه برمی‌گردد.

این رقابت در شبکه بلاکچین بیت کوین در نهایت باعث می‌شود تا زمان دقیق استخراج ۲۱۰ هزار بلاک در شبکه آن در حدود ۴ سال باشد اما نه چهار سال دقیق. اینکه در یک بازه زمانی هاوینگ در بازه زمانی کوتاه‌تر رقم خورده در واقع به اشاره به این دارد که ماینرها در بازه زمانی کوتاه‌تری موفق به استخراج ۲۱۰ هزار بلاک شده‌اند. در آینده نیز همین وضعیت برای قیمت بیت کوین و هاوینگ آن رقم خواهد خورد.

چند هاوینگ پیش رو داریم؟

درباره تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین با هم صحبت کردیم و حالا شما به این درک رسیدید که هاوینگ بیت کوین تحت تاثیر چه شرایطی انجام می‌پذیرد و تعیین زمان دقیق آن نیز چگونه است. اما سوال مهمی که ممکن است ذهن بسیاری از کاربران را به خود مشغول کرده باشد این است که پدیده هاوینگ چگونه برنامه‌ریزی شده و عملاً ما چند هاوینگ در شبکه بلاکچین بیت کوین شاهد خواهیم بود؟

پدیده هاوینگ در شبکه بلاکچین بیت کوین بسیار عجیب و غریب است و برنامه‌ریزی بسیار شگفت‌انگیزی برای آن انجام پذیرفته تا به این زودی‌ها فرایند استخراج بیت کوین ها به پایان نرسد. در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم بیش از ۹۳ درصد از بیت کوین های موجود کاملاً استخراج شده‌اند و از ۲۱ میلیون واحد بیت کوین موجود تعداد کمی برای استخراج باقی مانده است.

این مهم شاید این ذهنیت را برای شما ایجاد کند که در یکی دو هاوینگ بعدی تمام بیت کوین ها استخراج شده و عملاً دیگر هیچ بیت کوینی برای استخراج باقی نماند اما این ذهنیت کاملاً اشتباه است. برنامه‌ریزی شبکه بلاک چین بیت کوین به این صورت است که در نهایت تمام بیت کوین ها بعد از حدود ۳۳ هاوینگ به صورت کامل استخراج شوند که تاکنون تنها ۳ هاوینگ رخ داده و هاوینگ ۲۰۲۴ به عنوان هاوینگ چهارم قرار است در شبکه نقش خود را ایفا نماید. اگر برای بیت کوین سی هاوینگ دیگر هم در نظر بگیریم عملاً آخرین بیت کوین ها حدود ۱۲۰ سال دیگر استخراج خواهند شد.

طبق این برنامه‌ریزی آخرین هاوینگ در سال ۲۱۴۰ یعنی ۱۵۱۹ شمسی رقم می‌خورد که در آن آخرین بیت کوین هم استخراج شده و تعداد ۲۱ میلیون واحد بیت کوین در نظر گرفته شده به صورت کامل ماین خواهد شد. تا آن زمان حدود ۱۲۰ سال فرصت داریم و عملاً نمی‌توانیم بازه زمانی کوتاهی را برای استخراج تمام بیت کوین ها در نظر بگیریم. با توجه به افزایش قیمت‌های قابل توجه بیت کوین هم هرچند در هر هاوینگ شاهد نصف شدن پاداش ماینرها هستیم اما با توجه به قیمت بالا عملاً حتی این پاداش‌های نصف شده هم ارزش بسیار زیادی برای ماینرها دارند. البته مطمئناً این نقطه نظر هم وجود دارد که در طول سه هاوینگ قبلی بیش از ۱۹ میلیون واحد بیت کوین استخراج شده و برای هاوینگ‌های بعدی کمتر از ۲ میلیون واحد بیت کوین باقی مانده است. این مهم نشان می‌دهد که در آینده عرضه بیت کوین به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و تقاضا برای خرید آن می‌تواند رشد قیمت قابل توجهی را برای آن رقم بزند.

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین

جدول هاوینگ بیت کوین

نوبت به بررسی جدول هاوینگ بیت کوین می‌رسد. البته قرار است ما جدول هاوینگ بیت کوین را کاملا متفاوت از همیشه در اکثر سایت‌ها برای شما آنالیز کنیم تا به درک کامل‌تری نسبت به شرایط هاوینگ برسید. همانطور که در چند بند قبلی اشاره کردیم هاوینگ بعد از استخراج هر ۲۱۰ هزار بلاک بیت کوین دیدار می‌شود. بنابراین در اولین هاوینگ در سال ۲۰۱۲ بلاک شماره ۲۱۰ هزار به صورت کامل استخراج شده است و در هاوینگ دوم نیز بلاک شماره ۴۲۰ هزار به صورت کامل استخراج شده است. در هاوینگ سال ۲۰۲۰ بلاک شماره ۶۳۰ هزار به صورت کامل استخراج شده و در هاوینگ شماره ۲۰۲۴ هم قرار است بلاک شماره ۸۴۰ هزار به صورت کامل استخراج شود.

به همین ترتیب اگر هاوینگ‌ها را ادامه دهیم در سال ۲۱۴۰ بلاک شماره ۶ میلیون و ۹۳۰ هزار استخراج خواهد شد. در جدول زیر می‌توانید اریخ حدودی هر کدام از هاوینگ‌های بعدی بیت کوین را به همراه شماره بلاک استخراج شده و همچنین پاداش ماینرها به صورت کامل مشاهده نمایید.

تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین | جدول هاوینگ

در جدول خلاصه شده زیر نیز چهار هاوینگ اول بیت کوین را برای شما به تفکیک شرایط به وجود آمده به نمایش در می‌آوریم تا بتوانید به درک کامل نسبت به شرایط این پدیده در شبکه بیت کوین برسید.

شماره هاوینگ تاریخ هاوینگ پاداش قبل از هاوینگ پاداش بعد از هاوینگ
۱ ۲۸/۱۱/۲۰۱۲ ۸/۹/۱۳۹۱ ۵۰ بیت کوین ۲۵ بیت کوین
۲ ۰۹/۰۷/۲۰۱۶ ۱۹/۰۴/۱۳۹۵ ۲۵ بیت کوین ۱۲.۵ بیت کوین
۳ ۱۱/۰۵/۲۰۲۰ ۲۲/۲/۱۳۹۹ ۱۲.۵ بیت کوین ۶.۲۵ بیت کوین
۴ ۲۴/۰۴/۲۰۲۴ ۰۵/۰۲/۱۴۰۳ ۶.۲۵ بیت کوین ۳.۱۲۵ بیت کوین

بعد از استخراج همه بیت کوین ها چه خواهد شد؟

سوالی که ذهن بسیاری از کاربران و سرمایه‌گذاران بازار ارز دیجیتال را به خود مشغول کرده این است که بعد از استخراج همه بیت کوین ها چه خواهد شد و عملاً برنامه شبکه بلاک چین برای اتمام تمام بیت‌کوین های استخراج شده چیست؟ البته همانطور که در بالا به آنها اشاره کردیم استخراج همه بیت‌کوین ها به این زودی‌ها رقم نخواهد خورد و سال‌های بسیار زیادی نیاز است تا تمام بیت‌کوین های در نظر گرفته شده به صورت کامل استخراج شوند.

در طول این سال‌ها هرچند پاداش ماینرها در هر پدیده هاوینگ نصف می‌شود اما به جهت افزایش قابل توجهی قیمت بیت کوین عملاً می‌توانیم استخراج و ماین بیت کوین را همچنان یک موضوع جذاب و سودآور برای کاربران در نظر بگیریم و در ادامه نیز همین روند برای آن رقم خواهد خورد. بنابراین تا زمانی که آخرین بیت کوین در نظر گرفته شده در شبکه استخراج نشده باشد همچنان ماینرها می‌توانند رقابت حساسی را برای استخراج بیت کوین های باقیمانده داشته باشند. وقتی یک بیت کوین یک میلیون دلار قیمت داشته باشد عملاً حتی اد کمی بیت‌کوین هایی در دسترس برای استخراج نیز می‌تواند سودآوری قابل توجهی را برای ماینرها به دنبال داشته باشد.

از این چالش که بگذریم سوال بعدی اینجاست که بعد از استخراج تمام بیت کوین های موجود چه اتفاقی در شبکه بلاکچین بیت کوین رقم می‌خورد و قرار است ادامه حیات شبکه در چه وضعیتی قرار بگیرد؟ البته تمام تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها در این باره همگی گمانه زنی هستند و رسیدن به آن زمان ممکن است شرایط متفاوتی را برای شبکه بلاک چین بیت کوین رقم بزند به هر حال می‌توانیم حدسیات و گمانه زمانی‌هایی را در این باره مطرح کنیم.

در درجه اول باید اشاره داشته باشیم که بعد از استخراج تمام بیت کوین ها ماینرها همچنان می‌توانند تحت تاثیر پاداش‌هایی برای تایید تراکنش‌های شبکه بلاکچین بیت کوین همچنان به کار خود ادامه دهند و حیات شبکه همچنان پابرجا باشد. در حال حاضر در آلت کوین هایی که از الگوریتم اثبات سهام در آنها استفاده می‌شود، هیچ خبری از استخراج یا ماینینگ نیست و نودهای شبکه با تایید تراکنش‌های کاربران پاداش دریافت می‌کنند که این پاداش به ترغیب آنها برای ادامه کار خود می ‌انجامد و باعث می‌شود تا حیات و امنیت شبکه پابرجا باشد.

دقیقاً همین شرایط را می‌توانیم برای شبکه بلاکچین بیت کوین بعد از به اتمام تمام بیت‌کوین هایی در نظر گرفته شده برای استخراج در نظر بگیریم. با پایان یافتن تمام بیت کوین های موجود عملاً ماینرها در نقشه نود در شبکه فعالیت خواهند کرد و با تایید تراکنش‌ها می‌توانند پاداش دریافت کنند. پاداش ماینرها بعد از اتمام تمام بیت کوین ها هم عملاً همان کارمزدی است که کاربران برای تایید تراکنش‌های خود در نظر می‌گیرند. البته اینکه این مقدار کارمزد چقدر است و چقدر خواهد بود همگی بسته به شرایط شبکه بلاکچین بیت کوین خواهد داشت و نمی‌توانیم از همین حالا برای ۱۲۰ سال آینده در این باره یک نتیجه‌گیری دقیق و کامل داشته باشیم.

شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین

علاقمندانی که به دنبال خت دقیق تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین هستند می‌توانند از سایت‌های کمک بگیرند که خدمات شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین را ارائه می‌کنند. در این خدمات شما می‌توانید شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین را به صورت لحظه‌ای مشاهده کنید و حتی به ثانیه بدانید که هاوینگ بعدی بیت کوین چه زمانی رقم خواهد خورد.

برای منظور شما می‌توانید از خدمات سایت‌های بسیار زیادی استفاده کنید که در رأس آنها می‌توانیم به سایت کوین مارکت کپ اشاره داشته باشیم. با ورود به آدرس زیر در سایت کوین مارکت کپ می‌توانید شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین را مشاهده کنید که در آن تاریخ دقیق هاوینگ بعدی بیت کوین حتی به ثانیه برای شما مشخص شده است.

شمارش معکوس هاوینگ بیت کوین:

https://coinmarketcap.com/events/bitcoin-halving/

درباره هاوینگ بیت کوین باید بدانید

درباره تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین با شما صحبت کردیم و همچنین جدول هاوینگ بیت کوین را نیز به صورت کامل برای شما تشریح نمودیم. اکنون درک شما نسبت به پدیده هاوینگ بیت کوین کامل‌تر شده است و می‌توانید تصمیم بگیرید که صلاً پدیده هاوینگ تحت چه شرایطی رخ می‌دهد و چه زمانی باید منتظر آن باشید. همچنین درباره هاوینگ بیت کوین بایستی نکات دیگری را هم بدانید تا تجدید تحلیلی بهتری از شرایط این پدیده داشته و در نهایت تصمیم گیری بهتری برای سرمایه گذاری خود در بازار داشته باشید.

در این باره توصیه می‌کنیم که در قدم اول شما باید بدانید که هاوینگ چیست و چه تاثیری بر روی قیمت بیت کوین و سایر آلتکوین ها دارد. در مقاله هاوینگ بیت کوین چیست ما به صورت کامل و جامع درباره این پدیده با شما صحبت کرده و توضیح کامل و مفصلی را درباره آن برای شما ارائه کرده‌ایم. همچنین در این مقاله می‌توانیم نمودار هاوینگ بیت کوین را هم مشاهده کنید و از این نمودار برای آنالیز هرچه بهتره این پدیده و شرایط آن استفاده نمایید.

در مرحله بعدی نوبت به مطالعه مقاله قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ می رسد. اینکه تا زمان وقوع هاوینگ بعدی بیت کوین چه تغییرات و نوساناتی را در قیمت بیت کوین شاهد خواهیم بود سناریوهای مختلفی دارد که این سناریوها را ما به صورت کامل برای شما مورد بررسی قرار داده‌ایم. البته مطالعه مقاله همچنین کمک می‌کند تا بدانید که قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ چه تغییراتی خواهد کرد و نحوه نوسانات قیمت بیت کوین قبل از هاوینگ چه تاثیری روی قیمت آن بعد از این پدیده خواهد داشت.

در قدم بعدی نوبت به مطالعه مقاله قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ می‌رسد. در این مقاله ما ۵ سناریو محتمل برای بیت کوین را بعد از پدیده هاوینگ ۲۰۲۴ برای شما تشریح کرده و نکات لازم برای سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال را با شما در میان گذاشته‌ایم. این مقاله کمک می‌کند تا شما بدانید که اصلاً قرار است بعد از پدیده هاوینگ بعدی بیت کوین چه شرایطی بر روی این ارز دیجیتال رخ دهد.

همچنین در مقاله تحلیل هاوینگ بیت کوین به صورت کامل و جامع برای شما ارزیابی کرده‌ایم که بیت کوین بعد از این پدیده چه تغییراتی و نوساناتی را شاهد خواهد بود. در این مقاله می‌توانید اطلاعات خود را برای سرمایه گذاری بر روی بیت کوین یا آلت کوین ها تحت تاثیر پدیده هاوینگ کامل کنید.

کاربرانی که به دنبال کسب آموزش‌های حرفه‌ای لازم برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال هستند می‌توانند با شرکت در دوره آموزش حضوری ارز دیجیتال در کانون بورس به تمام نکات لازم در این باره دست پیدا کنند و همچنین کسانی که فرصت کافی برای شرکت در دوره حضوری را ندارند، می‌توانند با خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال نقطه نظرات لازم برای سرمایه گذاری در این بازار را در این پکیج در اختیار داشته باشند. در کانون بورس تمام تلاش ما ارائه تمام نکات لازم برای یک سرمایه گذاری مطمئن و ایمن در بازار ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی است و برای این منظور یک دوره آموزشی کامل و جامع را همراه با اساتید حرفه‌ای و با سابقه در معاملات بازار ارز دیجیتال آماده کرده ایم‌.

در انتهای مقاله از شما همراهان کانال بورس دعوت می‌کنیم تا اگر نقطه نظری درباره تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین دارید و یا موضوعی در ذهن دارید که درباره هاوینگ بیت کوین به آن پرداخته نشد آن را با ما در بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید. به اشتراک گذاری نقطه نظرات همه کاربران در این باره می‌تواند سرمایه گذاری بهتر و راحت‌تری را برای سرمایه‌گذاران ایرانی در بازار ارز دیجیتال رقم بزند.

سوالات متداول

تاریخ هاوینگ بعدی بیت کوین چیست؟

هاوینگ بعدی بیت کوین در تاریخ ۲۲ آپریل سال ۲۰۲۴ یا سوم اردیبهشت ۱۴۰۳ رقم خواهد خورد.

آیا هاوینگ هر چهار سال یکبار رخ می‌دهد؟

پدیده هاوینگ بعد از استخراج هر ۲۱۰ هزار بلاک در شبکه بلاک چین بیت کوین رخ می‌دهد اما زمان دقیق آن ۴ سال نیست و معمولاً ۳ سال و چند ماه است.

چند هاوینگ در شبکه بلاکچین بیت کوین رخ خواهد داد؟

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته شده برای شبکه بلاکچین بیت کوین شاهد رخ دادن ۳۳ هاوینگ خواهیم بود که در نهایت آخرین هاوینگ در سال ۲۱۴۰ رخ خواهد داد.

در هر هاوینگ چند بلاک از شبکه بلاک چین بیت کوین استخراج می‌شود؟

شبکه بلاکچین بیت کوین به گونه‌ای تنظیم شده است که بعد از استخراج هر ۲۱۰ هزار بلاک شاهد رخ دادن پدیده هاوینگ در آن هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: