لوگو کانون بورس

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین | بیت کوین ۴۰۰ هزار دلاری

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین
شما در حال مطالعه مقاله ۲ از ۲ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

چرخه هاوینگ بیت کوین چیست و آیا می‌توان با تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین پی به قیمت آن برد؟ در حال حاضر روش‌های مختلفی برای تحلیل قیمت بیت کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد که در نهایت تحلیلگران با همه روش‌ها در نظر دارند تا یک قیمت منطقی را برای آینده بیت کوین در نظر بگیرند. با نزدیک شدن به هاوینگ بعدی بیت کوین یعنی هاوینگ ۲۰۲۴ عملاً روش‌های تحلیل قیمت بیت کوین به شدت نزدیک به تغییرات ناشی از هاوینگ بوده و عملاً هاوینگ نقش تاثیرگذاری روی تحلیل قیمت بیت کوین، این روزها دارد. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین معمولاً در یک بازه زمانی ۴ ساله روند مشخصی را طی می‌کند از این رو می‌توان با در نظر گرفتن نوسانات ناشی از هاوینگ در گذشته، پیش بینی مناسبی از اتفاقات پیش رو در ادامه داشت و نحوه نوسانات قیمت بیت کوین در یکی دو سال آینده را بر اساس همین هاوینگ پیش رو آنالیز کرد.

با توجه به اهمیت بسیار زیادی که نوسانات قیمت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال حتی بر روی قیمت سایر آلتکوین ها دارد، از این رو تصمیم گرفتیم تا در کانون بورس یک تحلیل کامل و جامع از چرخه قیمت بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ داشته باشیم. در تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین تلاش ما بر این است تا در درجه اول شما را با نحوه نوسانات و تغییرات قیمت این ارز دیجیتال از گذشته تاکنون بیشتر آشنا کنیم و در کنار آن تحلیل کاملی از تغییرات قیمت این ارز دیجیتال هم داشته باشیم تا شما بتوانید یک سرمایه گذاری متناسب با شرایط این نوسانات داشته باشید.

خیلی از کسانی که در حال حاضر در حال سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال هستند نسبت به نحوه تغییرات قیمت بیت کوین و قیمت‌های آلت کوین ها در بازار ارز دیجیتال سردرگم بوده و نمی‌توانند که در آینده قرار است چه اتفاقی در بازار ارز دیجیتال رخ دهد. به نظر شما باید سراغ سرمایه گذاری برای آلت کوین ها برویم یا اینکه سرمایه گذاری برای بیت کوین می‌تواند گزینه مناسبی برای آینده ما در بازار ارز دیجیتال باشد؟

عوامل مختلفی بر روی قیمت آلت کوین ها در بازار تاثیر دارند که یکی از مهمترین آنها نحوه نوسانات قیمت بیت کوین است. اگر ما به درک کامل و جامعی نسبت به نحوه تغییرات قیمت بیت کوین برسیم عملاً می‌توانیم از این تحلیل برای سرمایه گذاری و چیدن استراتژی معاملاتی در بازار ارز دیجیتال نیز استفاده کنیم. دقیقاً متناسب با نحوه نوسانات قیمت بیت کوین می‌توان سرمایه گذاری بر روی آلت کوین ها را در دستور کار قرار داد. تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین ممکن است ما را به اعدادی مانند بیت کوین ۴۰۰ هزار دلاری هم برساند اما شما باید بر اساس واقعیت موجود و شرایط حاکم بر بازار سرمایه گذاری خود را انجام دهید.

در این راستا اول باید بدانید که بیت کوین در حال حاضر در کجای چرخه خود قرار داشته و در آینده قرار است چه اتفاقاتی برای آن رخ دهد. در گذشته در شرایط کنونی سرمایه گذاری بر روی بیت کوین گزینه مناسبی بوده یا اینکه خرید آلت کوین ها گزینه بهتری برای سرمایه گذاری کاربران بوده است؟ تمام نکات و شرایط را ر این مقاله در کانون بورس برای شما مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد و نکات مهمی برای نحوه سرمایه گذاری برای یک و نیم سال آینده بیت کوین ارائه خواهیم داد. دلیل که می‌تواند حتی معیاری برای سرمایه گذاری شما در بازار ارز دیجیتال بر روی تمام آلت کوین های موجود هم باشد.

چرخه بیت کوین چیست؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که چرخه بیت کوین چیست و تغییرات و نوسانات قیمت بیت کوین در چه بازه زمانی و به چه صورتی انجام می‌پذیرد؟ نه فقط بیت کوین بلکه هر کالایی در تمام بازارهای مالی تحت تاثیر یک گردش متناسب در یک بازه زمانی مشخص تغییر می‌کند. به عنوان مثال می‌توانیم به چرخه قیمت دلار در بازار آزاد ایران اشاره کنیم یا چرخه قیمت سکه و قیمت طلا را در بازار مثال بزنیم. حتی در آموزش سرمایه گذاری در بازار مسکن هم اشاره کردیم که قیمت‌ها در بازار مسکن هم در یک چرخه کاملاً مشخص در یک بازه زمانی ۲ تا ۴ ساله حرکت می‌کند.‌

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین

بیت کوین هم در طول سال‌های حضور خود به عنوان یک کالای ارزشمند در بازار ارز دیجیتال ثابت کرده که در یک چرخه مشخصی نوسان می‌کند و اگر ما بتوانیم این چرخه را شکار کنیم می‌توانیم روی موج حرکتی بیت کوین سوار شده و یک سرمایه گذاری عالی داشته باشیم. بنابراین در قدم اول باید مشخص کنیم که بیت کوین در طول گذشته چه شرایطی را از نظر نوسانات قیمتی داشته و نوسانات قیمت آن را در یک بازه زمانی مشخص و ثابت پیاده کنیم.

طبق اون چیزی که در طول تمام این سال‌ها برای بیت کوین مشخص بوده، قیمت این ارز دیجیتال یک چرخه ۴ ساله را رقم زده است. به این معنا که اگر قیمت بیت کوین را از سال ۲۰۰۹ به بعد به صورت ۴ سال ۴ سال در کنار یکدیگر قرار دهیم متوجه ایجاد الگوهای ثابتی در آن خواهیم شد. البته نه اینکه میزان رشد یا نزول قیمت بیت کوین در طول بازی‌های زمانی ۴ ساله مشابه به هم بوده است اما موضوع اینجاست که در طول این چهار سال‌ها بیت کوین روند یکسانی را رقم زده است.‌

اگر برای نحوه نوسانات قیمت بیت کوین یک بازه زمانی ۴ ساله در نظر بگیریم عملاً می‌توانیم در برهه های زمانی مختلف تعیین کنیم که بیت کوین در کجای این چرخه قرار گرفته و از این طریق به دنبال یک سرمایه گذاری عالی برای این ارز دیجیتال و یا سایر آلتکوین های متناسب با آن در بازار باشیم.

تحلیل ۴ ساله چرخه قیمت بیت کوین نشان از این دارد که بیت کوین در این بازه زمانی ۴ ساله یک سال نزولی با شدت بسیار شدید را تجربه کرده و سه سال هم روند صعودی به خود می‌گیرد. البته نه اینکه بیت کوین در طول تمام یک سال اول روند نزولی کاملی در پیش گرفته و در طول سه سال هم فقط سود می‌باشد اما وند کلی بیت کوین در سال اول در این چرخه نزولی است و قیمت دائماً در حال افزایش و با اصلاح‌های قیمتی به سمت بالا است و در طول سه سال صعودی هم قیمت دائماً در حال افزایش اما با اصلاح‌های قیمتی به سمت پایین است.

به این ترتیب عملاً اگر شما در ابتدای سال اول نزولی قیمت بیت کوین اقدام به سرمایه گذاری برای ارز دیجیتال و یا سایر آلتکوین ها در بازار نمایید، سرمایه شما با افت قیمتی بسیار شدیدی روبرو خواهد شد و ممکن است حتی دارایی شما بر روی برخی از آلت کوین های ناشناخته در این بازه زمانی به صورت کامل از بین برود. ریسک سرمایه گذاری در این بازه زمانی بسیار زیاد است و عملاً شما باید دقت بیشتری برای انتخاب آلت کوین های مناسب در این بازه زمانی برای سرمایه گذاری داشته باشید.

اکثر کسانی که در طول سال اول نزولی قیمت بیت کوین به دنبال سرمایه گذاری بر روی آلتکوین ها و یا خود بیت کوین باشند معمولاً تا انتهای یک و نیم سال اول زمان صعودی شدن قیمت بیت کوین نمی‌توانند شرایط خوبی داشته باشند و حتی ممکن است تا این بازه زمانی سرمایه‌های آنها در بازار یر به یر شود.‌ به همین دلیل است که انتخاب یک بازه زمانی درست و دقیق برای شروع سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی برای موفقیت در این بازار دارد.

حتی کسانی که هنوز تجربه خیلی بالایی در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را نداشته و با الگوهای پرایس اکشن و یا روش‌های تحلیل تکنیکال یا ارز دیجیتال آشنایی کاملی ندارند، فقط با انتخاب زمان درست برای شروع سرمایه گذاری خود می‌تواند از موفقیت خود را در این بازار تضمین شده بدانند. اما از کجا بفهمیم که در حال حاضر بیت کوین در چه جایگاهی قرار گرفته و در کجای این چرخه ۴ ساله قرار دارد و کجا وارد فرایند سرمایه گذاری برای بیت کوین یا سایر آلت کوین های موجود در بازار شویم؟ بعد از اینکه درک کردید که بیت کوین نوسانات قیمتی خود را در یک بازه زمانی ۴ ساله رقم می‌زند، حالا نوبت به این می‌رسد تا بدانیم در طول این ۴ سال بیت کوین چه تغییرات و نوساناتی از خود نشان داده و چگونه باید تشخیص دهیم که در کجای این ۴ سال قرار داریم.

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین

چرخه هاوینگ بیت کوین چیست؟

و برای اینکه بدانیم بیت کوین در هر لحظه در کجای از نوسانات خود قرار داشته و چه تغییراتی از خود را نشان می‌دهد بایستی تحت تاثیر یک معیار یا یک پدیده این نوسانات را مورد آنالیز قرار دهیم. به عنوان مثال می‌توانیم از موارد مختلفی مانند کف‌های قیمتی یا سقف‌های قیمتی موجود بر روی نمودار بیت کوین استفاده نماییم اما با توجه به اینکه کف‌ها و سقف‌های قیمتی موجود بر روی نمودار بیت کوین تحت تاثیر میزان استقبال کاربران از بازار ارز دیجیتال قرار داشته و عرضه و تقاضا نقش تاثیرگذاری در آن دارد، از این رو می‌توانیم از یک معیار بسیار مهم‌تر و بزرگتر مانند هاوینگ استفاده کنیم.

هاوینگ می‌تواند به عنوان نقش تعیین کننده در این بازه زمانی ۴ ساله معیاری برای تعیین شرایط کنونی قیمت بیت کوین باشد. با تحلیل نوسانات قیمت بیت کوین تحت تاثیر هاوینگ می‌توانیم به این نتیجه برسیم که بیت کوین در حال حاضر در یک سال اول نزولی خود قرار داشته و یا در سه سال دوم صعودی خود قرار دارد.

برای این منظور در ادامه تمام نوسانات قیمت بیت کوین در هاوینگ‌های قبلی را مورد بررسی و آنالیز قرار داده و در نهایت برای شما تحلیل خواهیم کرد که خه هاوینگ بیت کوین در کجا قرار دارد و چگونه می‌توانیم از هاوینگ بعدی برای تشخیص بهترین زمان ورود به فرایند سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال استفاده کنیم. موفقیت در فرایند سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و سایر آلت کوین ها در بازار ارز دیجیتال به شدت می‌تواند تحت تاثیر این تحلیل قرار داشته باشد و اگر شما به درک درستی از آن برسید می‌توانید موفقیت‌های قابل توجهی را برای خود در یک و نیم سال آینده در بازار ارز دیجیتال رقم بزنید.

قیمت بیت کوین از هاوینگ ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶

برای تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین ار است نوسانات قیمت بیت کوین را در طی چرخه‌های قبلی و هاوینگ‌های قبلی مورد بررسی و آنالیز قرار دهید. برای منظور سراغ زه زمانی میان هاوینگ ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ می‌رویم و بررسی می‌کنیم که قیمت بیت کوین در این زمان ۴ ساله چه تغییرات و نوساناتی از خود نشان داده است.

در زمان هاوینگ سال ۲۰۱۲ بیت کوین در محدوده قیمتی حدود ۱۴ دلار در بازار در حال خرید و فروش بود. البته ۱۴ دلار خالی نه ۱۴ هزار دلار. بعد از پدیده هاوینگ سال ۲۰۱۲ بیت کوین ۱ صعود قیمتی فوق العاده شدید را رقم زد و در یک بازه زمانی حدود یک سال و چند ماه به سقف قیمتی خود بعد از این هاوینگ رسید که در حدود ۱۱۰۰ دلار بود.

دقت داشته باشید که بیت کوین تنها در یک سال و نیم بعد از هاوینگ ۲۰۱۲ بود که این سقف قیمتی را رقم زد. وقتی قیمت بیت کوین در اواخر سال ۲۰۱۳ در سقف قیمتی خود یعنی ۱۱۰۰ دلار در حال نوسان بود شاهد شروع یک نزول قیمتی بزرگ برای آن بودیم که در نهایت این نزول قیمتی در طول حدود یک سال ارزش قیمت بیت کوین را تا ۸۵ درصد کاهش داد و به حدود ۱۵۲ دلار رساند.

پس تا اینجا نتیجه‌گیری ما این بوده که بعد از هاوینگ در یک بازه زمانی یک و نیم ساله قیمت بیت کوین به سقف قیمتی خود بعد از هواوینگ رسیده و سپس یک سال نزولی شدید را تجربه کرده است. در مرحله بعدی نیز روند صعودی قیمت بیت کوین آغاز شد و در حدود یک و نیم سال بعد هاوینگ بعدی بیت کوین یعنی هاوینگ سال ۲۰۱۶ را شاهد بودیم. طبق این تحلیل در بازه زمانی میان آوینگ سال ۲۰۱۲ تا هاوینگ سال ۲۰۱۶ بیت کوین ابتدا یک رشد قیمتی جذاب را در یک بازه زمانی یک و نیم ساله رقم زده و سپس یک سال نزولی و دوباره یک و نیم سال صعودی بوده است. البته هنوز به تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین نرسیدیم و قرار است تا با بررسی سایر هاوینگ‌ها و شرایط تغییرات قیمت بیت کوین در آنها یک نتیجه‌گیری کلی‌تر و بهتر از نوسانات قیمت بیت کوین داشته باشیم تا شما به نتیجه‌گیری بهتری از نحوه سرمایه گذاری در این بازار برسید.

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین

قیمت بیت کوین از هاوینگ ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین را با بررسی نحوه نوسانات قیمت این ارز دیجیتال از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۲۰ ادامه می‌دهیم. بعد از هاوینگ سال ۲۰۱۶ برای یک بازه زمانی حدود یک و نیم سال رشد قیمتی قابل توجهی را برای بیت کوین شاهد بودیم. نکته بسیار جالب اینجاست که دقیقاً در حدود یک و نیم سال بعد از هاوینگ سال ۲۰۱۶ شاهد به وجود آمدن سقف قیمتی بیت کوین در بازه زمانی میان هاوینگ ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ بودیم. بلافاصله بعد از ایجاد این سقف قیمتی برای یک سال یک نزول بزرگ را برای قیمت بیت کوین شاهد بودیم که قیمت آن را در حدود ۸۵ درصد کاهش داد و در نهایت تا هاوینگ سال ۲۰۲۰ یک بازه زمانی یک و نیم ساله شاهد صعود قیمت بیت کوین بودیم.

به اعداد و بازه‌های زمانی که در این چرخه به آن اشاره کردیم دقت کامل داشته باشید و آن را با چرخه قبلی کاملاً مقایسه کنید. در هر دو برهه زمانی میان هاوینگ سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ و هاوینگ سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ بیت کوین ابتدای یک بازه زمانی یک و نیم ساله برای ایجاد سقف قیمتی خود نیاز داشته است و سپس در یک سال نزول در حدود ۸۵ درصد افت قیمتی و دوباره یک و نیم سال سود را رقم زده است. اینکه این اعداد به صورت کاملاً اتفاقی برای قیمت بیت کوین در میان دو هاوینگ رخ داده یا نه را می‌خواهیم برای هاوینگ بعدی مورد بررسی قرار دهیم و آن را راستی آزمایی نماییم.

تا اینجای مقاله ما سعی کرده‌ایم تا نحوه نوسانات قیمت بیت کوین را در دو هاوینگ ابتدایی آن مورد تحلیل و آنالیز قرار دهیم و این آنالیز ما به این نتیجه رسید که بیت کوین در هر دو ازه زمانی چرخه یکسانی را در قیمت خود مشاهده کرده و این مهم می‌تواند نشان از این داشته باشد که بیت کوین در یک بازه زمانی ۴ ساله در حال نوسان است و تغییرات آن را از این طریق می‌توان پیش بینی کرد.

اما برای اینکه این تحلیل ما قدرت بیشتری داشته باشد از هاوینگ سال ۲۰۲۰ تا هاوینگ بعدی یعنی هاوینگ سال ۲۰۲۴ که در چند هفته آینده رقم خواهد خورد را به عنوان راستی آزمایی برای تحلیل در نظر می‌گیریم. در صورتی که در این بازه زمانی نیز شرایط مشابهی برای نوسانات قیمت بیت کوین رقم خورده باشد عملاً می‌توانیم معیار مناسبی را برای تحلیل قیمت بیت کوین در نظر بگیریم و از این چرخه زمانی برای سرمایه گذاری ر روی این ارز دیجیتال و سایر آلت کوین ها در بازار استفاده کنیم. البته  ادامه قرار است نحوه نوسانات قیمت آلت کوین ها را نیز تحت تاثیر چرخه هاوینگ بیت کوین مورد آنالیز قرار دهیم و بدانیم که در چه بازه زمانی خرید آلتکوین ها گزینه مناسبی بوده است.

قیمت بیت کوین از هاوینگ ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴

بعد از روی کار آمدن هاوینگ سال ۲۰۲۰ بیت کوین وارد یک روند صعودی شد و در یک بازه زمانی حدود یک و نیم سال موفق شد تا سقف قیمتی خود را در نزدیکی ۷۰ هزار دلار رقم بزند. پس تا اینجا همان بازه زمانی یک و نیم ساله بعد از پدیده هاوینگ و رسیدن به سقف قیمتی برای بیت کوین رقم خورده است. در ادامه بیت کوین در یک بازه زمانی یک ساله وارد روند نزولی شد و این بار نزدیک به ۸۰ درصد شاهد افت قیمت بیت کوین بودیم. دقت کنید که در دو چرخه قبلی قیمت بیت کوین در بازه زمانی یک ساله نزول خود ۸۵ نزول داشت و این بار ۸۰ درصد نزول کرده بود که البته این تفاوت خیلی عجیب و غریب نیست در قابل اغماض خواهد بود.

در نهایت در یک و نیم سال باقی مانده تا هاوینگ ۲۰۲۴ بیت کوین وارد یک روند صعودی شده و تا اینجا که چند هفته به هاوینگ بعدی باقی مانده همچنان این روند صعودی خود را رقم زده است. نکته بسیار مهمی که باعث ایجاد تفاوت اصلی در این چرخه با دوچرخه قبلی شده این است که در همین چند هفته باقیمانده تا هاوینگ ۲۰۲۴ قیمت بیت کوین موفق شده تا سقف قیمتی جدیدی را به وجود آورد. هرچند سقف قیمتی جدید ایجاد شده اختلاف زیادی با همان ۷۰ هزار دلار و و نیم سال قبل ندارد اما به هر حال در چرخه‌های قبلی بیت کوین موفق نشده بود چنین شرایطی را برای خود رقم بزند.

این بررسی نشان از این دارد که در چرخه ۴ ساله جدید بیت کوین شاهد تغییراتی نسبت به چرخه قبلی بودیم و این مهم می‌تواند نوسانات قیمت بیت کوین در آینده را نیز تحت تاثیر قرار داده و سقف قیمتی متفاوتی نسبت به گذشته برای آن رقم بزند. در ادامه با در کنار هم قرار دادن تمام این تحلیل‌ها به دنبال ارزیابی شرایط تغییرات قیمت در تمام این بازه‌های زمانی هستیم تا به یک نتیجه‌گیری کلی از نحوه تغییرات قیمت بیت کوین برسیم که می‌تواند معیار ایده‌آلی برای سرمایه گذاری ما در سال‌های آینده باشد.

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین

تحلیل چرخه بیت کوین بعد از هاوینگ

حالا نوبت به این رسیده تا یک جمع‌بندی کامل از تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین داشته باشیم و به این نتیجه برسیم که آیا در حال حاضر شروع سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و یا آلت کوین ها گزینه مناسبی است یا خیر؟ قبل از هر چیزی باید این نتیجه‌گیری کلی را از نحوه تغییرات قیمت بیت کوین در بازه‌های زمانی ۴ ساله داشته باشیم که بیت کوین دقیقاً  طول ۴ سال نوسانات قیمتی ثابتی را از خود نشان می‌دهد و یک سال نزولی و سه سال صعودی را رقم می‌زند.

یک سال نزولی قیمت بیت کوین دقیقاً در وسط ۳ سال‌های صعودی قیمت بیت کوین قرار می‌گیرند. به این معنا که بیت کوین در هر چرخه زمانی سه ساله که با صعود مواجه می‌شود یک سال را هم به صورت نزولی طی می‌کند و در طول این نزول یک ساله حدود ۸۵ هم افت قیمت را برای آن شاهد هستیم. به این ترتیب عملاً ما با پیدا کردن یک سال نزولی نزدیک قیمت بیت کوین ه شرایط فعلی می‌توانیم به این نتیجه برسیم که در حال حاضر در کجای تغییرات و نوسانات و چرخه قیمت بیت کوین قرار داریم.

یک سال نزول قیمت بیت کوین از اواخر سال ۲۰۲۱ آغاز و تا اواخر سال ۲۰۲۲ ادامه داشت. از آن زمان به بعد حدود  سال و نیم می‌گذرد و این مهم نشان می‌دهد که از سه سال صعودی قیمت بیت کوین یک و نیم سال هم گذشته و یک و نیم سال آن باقی مانده است. این نتیجه‌گیری ما را به این موضوع می‌رساند که هاوینگ بیت کوین همیشه در وسط سه سال صعودی قیمت بیت کوین قرار داشته و به عنوان معیاری برای تقسیم کردن این سه سال به دو بازه زمانی یک و نیم ساله می‌توان روی آن حساب کرد.

اگر بخواهیم همین تحلیل را برای نحوه تغییرات قیمت بیت کوین برای یک و نیم سال آینده نیز در نظر بگیریم تنها کافیست روند صعودی قیمت بیت کوین را از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون برای یک و نیم سال بعد هم ادامه دهیم و در نهایت با استفاده از نمودار رنگین کمانی بیت کوین سقف‌های قیمتی آن را برای سه ماه آخر سال ۲۰۲۵ بخوانیم. این مهم نشان می‌دهد که بیت کوین در سه ماه آخر سال ۲۰۲۵ می‌تواند سقف قیمتی جدید خود را رقم زده و به حدود قیمتی ۳۵۰ تا ۴۸۰ هزار دلار برسد. این اعداد رو شما به راحتی می‌توانید در نمودار رنگین کمانی بیت کوین برای بازه زمانی سه ماه آخر سال ۲۰۲۵ مشاهده کنید.

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین

اما نقاط ضعف این تحلیل در کجا قرار گرفته و چه مواردی هستند که به عنوان تناقض می‌توان برای تحلیل به آنها استناد کرد. اولین تناقض در همین بازه زمانی ۴ سال اخیر یعنی از هاوینگ ۲۰۲۰ تا هاوینگ ۲۰۲۴ است که سقف قیمتی بیت کوین به جای اینکه در یک بازه یک و نیم ساله رقم بخورد تا حدود دو سال کش پیدا کرده است. در واقع به جای اینکه سقف قیمتی بیت کوین در بازی زمانی یک و نیم ساله بعد از هاوینگ ۲۰۲۰ رقم بخورد بعد از حدود ۲ سال از این هاوینگ رقم خورده که نشان از ایجاد یک تغییر نیم ساله در چرخه قیمت بیت کوین دارد.

همچنین بیت کوین قبل از اینکه به هاوینگ سال ۲۰۲۴ برسد دوباره سقف قیمتی قبلی خود را شکسته و حداقل با آن مساوی شده است که این مهم نیز در هاوینگ‌های قبلی عملاً وجود نداشت. اگر این دو تناقض اصلی قابل اغماض باشند می‌توانیم همان تحلیل بالا را برای روند قیمت بیت کوین در یک و نیم سال آینده در نظر بگیریم و حدود قیمت ۴۰۰ هزار دلار را برای بیت کوین در اواخر سال ۲۰۲۵ یک قیمت منطقی در نظر بگیریم.

اما در صورتی که بخواهیم این تناقضات را در تحلیل بالا اعمال کنیم حتماً باید شرایط متفاوتی را برای تحلیل به قیمت بیت کوین در نظر بگیریم. قیمت بیت کوین همیشه بعد از پدیده هاوینگ یک روند صعودی به خود گرفته و بعد از حدود یک و نیم سال سقف قیمتی جدید خود را رقم زده است. از این رو اگر قیمت این ارز دیجیتال در طول چند هفته باقی مانده تا هاوینگ ۲۰۲۴ روند نزولی به خود گرفته و یا از سقف قیمتی قبلی خود فاصله زیادی به سمت بالا نگیرد، عملاً می‌توانیم همین تحلیل را برای چرخه بعدی نیز در نظر بگیریم و نوسان بزرگی ایجاد شده برای این چرخه قابل اغماض خواهد بود. اما در صورتی که تا چند هفته باقی مانده تا هاوینگ شاهد رشد قیمتی قابل توجه برای بیت کوین باشیم عملاً باید از یک سناریوی جدید برای تحلیل قیمت آن در یک و نیم سال آینده استفاده کنیم.

اگر بخواهیم از این تحلیل برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال استفاده نماییم عملاً خرید بیت کوین در حوالی هاوینگ یک سرمایه گذاری جذاب خواهد بود و تارگت این سرمایه گذاری را می‌توانیم در سه ماه آخر سال ۲۰۲۵ در نظر بگیریم. البته در نظر گرفتن یک بازه زمانی برای رسیدن به تارگت قیمت بیت کوین از این جهت است که شما در هر لحظه بازار را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و به این نتیجه برسید که کدام لحظه بهترین زمان برای فروش بیت کوین ها و خارج شدن از بازار است.

تحلیل چرخه هاوینگ بیت کوین

همچنین در طول این یک و نیم سال آینده خرید و فروش آلت کوین ها نیز می‌تواند بسیار جذاب باشد و سرمایه گذاری بر روی آنها نیز شرایط بسیار جذابی را برای سرمایه‌های شما رقم خواهد زد. البته شما باید به دنبال انتخاب آلت کوین هایی باشید که رشد قیمتی آنها بر اساس روند قیمت بیت کوین است و از این طریق سودی چند برابری نسبت به نحوه نوسانات قیمت بیت کوین به دست آورید.

جمع بندی

سعی کردیم تا یک تحلیل کامل و جامع از چرخه هاوینگ بیت کوین برای شما ارائه کنیم تا شما به یک نتیجه‌گیری کامل از نحوه نوسانات قیمت بیت کوین رسیده و سرمایه گذاری خود را بر اساس این تحلیل انجام دهید. البته این فقط یک تحلیل بر اساس داده‌های گذشته بود و شما خودتان هم می‌توانید با آنالیز داده‌های گذشته تجزیه و تحلیل شخصی خود را از چرخه قیمت بیت کوین از گذشته تاکنون داشته باشید.

کسانی که علاقه شدیدی به سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال داشته و برای خود نیاز می‌بینند که نحوه سرمایه گذاری در این بازار را به صورت کامل بیاموزند می‌توانند با شرکت در دوره حضوری ارز دیجیتال و یا خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال در کانون بورس تمام نیازمندی‌های خود را از این بابت برطرف کرده و به توانند یک سرمایه گذاری موفق و جذاب را در بازار برای خود رقم بزنند. در این دوره‌های آموزشی شما می‌توانید تمام نکات لازم برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را در اختیار داشته باشید.

در انتهای مقاله از شما همراهان همیشگی کانال بورس دعوت می‌کنیم تا نقطه نظرات خود را درباره تحلیل بالا و همچنین تحلیل شخصی خود از چرخه هاوینگ بیت کوین برای ما بنویسید. با به اشتراک گذاری همه نظرات عملاً امکان رسیدن به یک نقطه قوت برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی راحت‌تر و در دسترس‌تر خواهد بود.

سوالات متداول

چرخه بیت کوین چیست؟

قیمت بیت کوین ر یک بازه زمانی ۴ ساله نوسانات خود را رقم می‌زند به این ترتیب که سه سال صعودی و یک سال نزولی را برای بیت کوین متصور هستیم.

چرخه هاوینگ بیت کوین چیست؟

هاوینگ به عنوان معیاری برای نصف کردن بازه زمانی سه ساله صعودی بیت کوین در نظر گرفته می‌شود. به این معنا که یک و نیم سال قبل و یک و نیم سال بعد از پدیده هاوینگ قیمت بیت کوین روند صعودی خواهد داشت.

تارگت بعدی و سقف بعدی قیمت بیت کوین چه زمانی خواهد بود؟

اگر بخواهیم هاوینگ ۲۰۲۴ را به عنوان معیاری برای تقسیم بازه زمانی سه ساله صعودی بیت کوین در نظر بگیریم عملاً اواخر سال ۲۰۲۵ را می‌توانیم زمان رسیدن قیمت بیت کوین به سقف قیمتی جدید در نظر بگیریم.

آیا با نزدیک شدن به هاوینگ بیت کوین می‌توان برای سرمایه گذاری بر روی این ارز دیجیتال اقدام کرد؟

بله کسانی که به دنبال هولد و سرمایه گذاری طولانی مدت هستند می‌توانند در این بازه زمانی برای خرید بیت کوین و تبدیل دارایی‌های خود به آن اقدام نمایند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: