لوگو کانون بورس

تحلیل بیت کوین

شما در حال مطالعه مقاله ۱ از ۲ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با جامع ترین و کامل ترین تحلیل بیت کوین با شما همراه هستیم. اگر هنوز نمی دانید که بیت کوین چیست، وقت آن رسیده تا شما را با یکی از شگفت انگیزترین روش های سرمایه گذاری در قرن جدید آشنا کنیم. تجربه چندین ساله اساتید ما در آموزش رایگان ارز دیجیتال و حضور در بازارهای جهانی را در این مقاله گرد آورده ایم تا شما کاربران عزیز یک بار برای همیشه با اصول کامل تحلیل قیمت بیت کوین آشنا باشید. آموزش های این مقاله دقیقا مانند دوره حضوری ارز دیجیتال به صورت کاملا حرفه ای تهیه شده و مطالعه آن شما را تبدیل به یک تحلیل گر بیت کوین خواهد نمود. سیر تا پیاز تحلیل این ارز دیجیتال شگفت انگیز را در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه نمایش

چرا تحلیل بیت کوین

 • تحلیل بیت کوین چقدر می‌تواند برای ما سودآور باشد؟
 • روش های تحلیل بیت کوین کدام است و بهترین روش پیش بینی قیمت بیت کوین چیست؟

بیت کوین به عنوان اولین و البته بهترین ارز دیجیتال در حال حاضر در میان کاربران جهانی شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال جذاب و دوست داشتنی در سال‌های اخیر با سودهای بسیار زیادی همراه بوده و افراد زیادی را میلیونر کرده است. هنوز هم بسیاری از افراد هستند که با امید میلیاردر شدن وارد عرصه بیت کوین شده و با استفاده تکنیک های مختلف برای کسب سود در آن اقدام می‌نمایند.

تحلیل بیت کوین

 استخراج بیت کوین یا خرید و فروش آن به عنوان دو روش اصلی در این بین اهمیت پیدا کرده است. در مقالات گذشته درباره استخراج بیت کوین و هم چنین نکات مهم خرید و فروش این ارز دیجیتال صحبت کرده‌ایم. در این مقاله لازم دانستیم تا اهمیت تحلیل قیمت بیت کوین و روش های آن را برای شمال تشریح نماییم.

تریدرها و افرادی که در رمز ارزها سرمایه گذاری می‌نمایند، معمولاً یا خود با روش های تحلیل آشنا بوده و از علم و دانش خود استفاده می‌نمایند و یا از دانش سایر افراد در کانال‌ها و گروه‌های سیگنال دهی استفاده می‌کنند.

در جامعه آماری که در اختیار ما قرار دارد، کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که از روش دوم با سودهای آنچنانی همراه شه و معمولاً این روش راهی به سوی موفقیت نداشته است. اما شما می‌توانید با آموزش تحلیل بیت کوین و استفاده از روش های رایج برای آن شرایط متفاوت تری برای خود رقم بزنید.

در انتهای این مقاله شما خواهید توانست:

 • اهمیت تحلیل بیت کوین را بدانید.
 • با روش های تحلیل بیت کوین آشنا شده و حتی به آنها مسلط شوید.
 • با پیش بینی قیمت بیت کوین همراه شده و آینده این ارز دیجیتال را در روزهای آتی بدانید.
 • هم چنین با پیش بینی قیمت بیت کوین در سال جاری نیز آشنا خواهید شد.

احتمالاً تا کنون مقالات مختلفی را درباره بیت کوین و تحلیل قیمت آتن مطالعه کرده‌اید. اما با مطالعه این مقاله در بدترین شرایط یک قدم بزرگ در روش سرمایه گذاری خود در بیت کوین برخواهید داشت. مطالعه این مقاله برای کسانی مناسب است که:

 • برای سرمایه‌های گران قدر خود ارزش قائل بوده و به دنبال راهی برای افزایش آنها هستند.
 • از ضرر کردن در سرمایه گذاری در بیت کوین خسته شده‌اند.
 • به دنبال این هستند که در همان شروع کار خیلی قدرتمندانه در بیت کوین سرمایه گذاری نمایند.
 • به آموزش روش های تحلیل بیت کوین علاقمند هستند.
 • به دنبال تقویت آموزش های قبلی خود برای تحلیل بیت کوین هستند.
 • به دنبال پوشاندن نقاط ضعف خود در روش های تحلیل بیت کوین بوده و اطلاعات کاربردی را در این باره جویا می‌باشند.

برای یک گام بزرگ در دنیای تحلیل بیت کوین با ما همراه بمانید.

تحلیل بیت کوین

مفاهیم اولیه تحلیل بیت کوین

چرا باید تحلیل بیت کوین را بیاموزیم و این آموزش تا چه حد می‌تواند روی قدرت سرمایه گذاری ما در این ارز دیجیتال تأثیر داشته باشد؟ رمز ارزها دنیای بسیار پیچیده‌ای دارند. سر در آوردن از دنیای این ارزها حتی برای برخی افراد حرفه‌ای نیز به سختی امکان پذیر است. از شبکه‌های رمز نگاری بلاک چین گرفته تا قیمت‌هایی که هر روز در یک بازه بسیار بزرگ جابجا می‌شوند. درک تمام این شرایط و واقعیت‌ها نیاز به کسب اطلاعات کاربردی و مهمی دارد که بدون آنها عملاً حضور در بازار بیت کوین امکان پذیر نخواهد بود.

روزانه ده‌ها نفر سرمایه‌هایی که با سختی‌های زیاد به دست آورده‌اند را در سرمایه گذاری روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال از دست می‌دهند. البته در طرف مقابل هستند کسانی که در همین راه میلیونر شده و سرمایه‌های خود را صدها برابر بیشتر می‌نمایند.

انتخاب با شما است که می‌خواهید در کدام دسته قرار بگیرید. افرادی که دانش لازم را داشته و با قدرت تحلیل بیت کوین آشنا هستند و یا کسانی که از حول حلیم در دیگ داغ افتاده و همه چیز خود را به باد می‌دهند. برای شروع لازم است تا مفاهیم اولیه تحلیل و پیش بینی روزانه قیمت بیت کوین را با شما مرور کنیم. برای این منظور در بخش اول عناوین زیر را با هم بررسی خواهیم کرد:

 • تحلیل بیت کوین چیست؟
 • خرید بیت کوین بدون تحلیل
 • استراتژی های خرید بیت کوین
 • استراتژی نوسان گیری از قیمت بیت کوین
 • استراتژی هولد یا نگهداری بلند مدت بیت کوین
 • مقایسه استراتژی های خرید و کسب سود از قیمت بیت کوین
 • آیا حتماً نیاز به تحلیل بیت کوین داریم؟
 • آیا پیش بینی روزانه قیمت بیت کوین امکان پذیر است؟
 • آیا اخبار قیمت بیت کوین را جابجا می‌نماید؟

تحلیل بیت کوین چیست

تحلیل بیت کوین چیست و در نهایت در این عملیات چه چیزی به دست خواهیم آورد؟ برای این که در همان کام نخست بتوانید بهترین مقاله آموزش تحلیل بیت کوین را برای شما رقم بزنیم، سعی می‌کنیم تا خیلی کاربردی و تخصصی این موضوع را بررسی کرده و از پرداختن به حاشیه‌هایی که اهمیت زیادی ندارند، پرهیز کنیم. تحلیل بیت کوین دو بعد مختلف دارد که بعد اول آن به یک دید کلی از بازار آن منجر می‌شود و از بعد دوم آن نیز می‌توان برای پیش بینی روزانه قیمت بیت کوین استفاده نمود.

تحلیل بیت کوین

تمام روش های تحلیل بیت کوین به نوعی به دنبال پیش بینی آینده قیمت آن هستند. هر روشی را باید در یک بازه زمانی مشخصی تعریف کرد. برای مثال همزمان ممکن است تحلیل بیت کوین برای بازه زمانی ۱ ماهه نشان از روند نزولی و افت قیمت برای آن باشد و در بازه زمانی یک ساله نشان دهنده افزایش قیمت و صعودهای چند برابری آن شود. از این رو زمان نقش بسیار و تعیین کننده‌ای در پیش بینی روزانه قیمت بیت کوین خواهد داشت. بنابراین شما به عنوان یک تحلیل گر ابتدا باید بازه زمانی مورد نظر خود را برای سرمایه گذاری در بیت کوین مشخص کنید. به صورت یک پیش فرض:

 • افرادی که به صورت روزانه تا هفتگی در بیت کوین سرمایه گذاری می‌نمایند، به افراد نوسان گیر معروف بوده و در بازه زمانی کوتاه مدت ترید می‌کنند.
 • افرادی که در بازه‌های زمانی چند هفته تا چند ماه در بیت کوین سرمایه گذاری می‌نمایند، معامله گران میان مدت هستند و روش های تحلیل بیت کوین را نیز باید برای میان مدت به کار ببرند.
 • افرادی که در بازه زمانی چند ساله در بیت کوین سرمایه گذاری می‌نمایند، سرمایه گذاران بلند مدت هستند و باید از روش های تحلیل بیت کوین در بازه‌های طولانی کمک بگیرند.

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین برای تمام این افراد تعریف مشخصی دارد. در جنبه اول تمام این عزیزان باید روند قیمت بیت کوین را برای بازه زمانی مد نظر خود بسنجند. در جنبه دوم نیز به صورت کمی نیاز به تعیین دو قیمت بسیار مهم برای بیت کوین است.

قیمتی که می‌توان برای خرید بیت کوین در آن اقدام کرد و قیمتی که نهایت سود بیت کوین را نشان داده و رسیدن بیت کوین به آن به معنی خروج از سرمایه گذاری روی بیت کوین است. پس فرقی نمی‌کند که قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار برسد یا ۱ میلیون دلار را نیز در قیمت آن شاهد باشیم. در هر صورت شما به عنوان یک تحلیل گر و تریدر باید با روش های تحلیل بیت کوین آشنا بوده و برنامه‌ریزی دقیقی برای آن داشته باشید.

خرید بیت کوین بدون تحلیل

درباره اهمیت تحلیل بیت کوین نکاتی را مرور کردیم. احتمالاً خود شما نیز اکنون می‌دانید که تسلط به روش های تحلیل بیت کوین چقدر می‌تواند در نتیجه نهایی سرمایه گذاری شما در این ارز دیجیتال تأثیر داشته باشد. اما درباره خرید بیت کوین بدون تحلیل چه می‌دانید؟ خرید بیت کوین بدون تحلیل در دو حالت قابل بررسی است.

در حالت اول باید به استفاده از سیگنال‌ها و تحلیل های سایرین اشاره کنیم که در کانال‌های تلگرامی به وفور در دسترس هستند و در حالت دوم نیز باید شرایط خرید بیت کوین را بدون هیچ تحلیلی و به دید بلند مدت اشاره کنیم.

خرید بیت کوین بدون تحلیل با استفاده از سیگنال‌ها و تحلیل های سایرین مانند سمی است که به زودی تمام سرمایه‌های شما را از بین خواهد برد. البته هستند افرادی که با قراردادهای موثق اقدام به سبدگردانی و ارائه مشاوره‌های سرمایه گذاری به افراد می‌نمایند که موضع آنها نسبت به سیگنال فروش های تلگرامی کاملاً متفاوت است. شغل مشاوره سرمایه گذاری یک شغل کاملاً شناخته شده در تمام جهان است. اما سیگنال فروش کسی است که خود از روش های تحلیل بیت کوین به جایی نرسیده و به دنبال کسب سود از ناآگاهی دیگران است.

نمودار بیت کوین

این افراد یا اصلاً تخصصی در تحلیل بیت کوین نداشته و تنها تحلیل های برخی از افراد و کانال‌های داخلی و خارجی دیگر را برای شما کپی پیست می‌نمایند و یا با ابتدایی‌ترین روش‌ها و به صورت کاملاً شانسی این سیگنال‌ها را ارائه می‌نمایند که در هر دو حالت شما باید منتظر نابودی سرمایه‌های خود باشید.

خرید بیت کوین بدون تحلیل برای بازه‌های زمانی بلند مدت اما از یک تحلیل جامع برای این ارز دیجیتال نشات می‌گیرد. از گذشته‌هایی که بیت کوین به تازگی به وجود آمده بود، خیلی‌ها بر این عقیده بودند که بیت کوین به زودی ارزش زیادی پیدا خواهد کرد و می‌توان مقداری بیت کوین خریداری و آن را نگهداری کرد. این دید هر چند در نگاه اول بدون تحلیل خریدار و سرمایه گذار صورت می‌گیرد، اما در حقیقت از یک روش تحلیلی بلند مدت نشات گرفته و از این رو است که خیلی‌ها دست به آن می‌زنند.

استراتژی های خرید بیت کوین

نمودار بیت کوین

در بند قبلی و ابتدای مقاله به صورت جزئی به معرفی استراتژی های خرید بیت کوین پرداختیم. با توجه به اینکه تحلیل بیت کوین برای هر کدام از استراتژی های خرید و سرمایه گذاری روی این رمز ارز متفاوت خواهد بود، از این رو لازم دانستیم تا به تشریح کامل هر یک از این روش‌ها بپردازیم.

حتی دید سرمایه گذار نیز باید از قبل برای هر کدام از استراتژی های تحلیل بیت کوین آماده باشد. از این رو این ‌بخش اهمیت بسیار زیادی در این مقاله خواهد داشت. شما می‌توانید با مطالعه نکاتی که در یکی دو بند آتی به آن می‌پردازیم و مقایسه این شرایط با ویژگی‌های رفتاری خود بهترین استراتژی سرمایه گذاری و خرید بیت کوین را انتخاب کنید.

البته از هم اکنون جای هیچ نگرانی نیست. زیرا در کنار معرفی و تشریح هر یک از استراتژی های سرمایه گذاری روی بیت کوین شرایط لازم برای آنها را نیز تشریح خواهیم نمود تا بتوانید بهترین استراتژی را برای خود انتخاب کنید.

استراتژی نوسان گیری از قیمت بیت کوین

استراتژی بیت کوین

به عنوان اولین استراتژی سرمایه گاری در بیت کوین باید به نوسان گیری اشاره کنیم. تحلیل بیت کوین برای نوسان گیری شرایط متفاوتی نسبت به ساری استراتژی‌ها دارد. در روش های تحلیل بیت کوین برای این استراتژی بایستی:

 • پیش بینی روزانه قیمت بیت کوین به صورت کاملاً دقیق انجام پذیرد.
 • بازه دقیق حرکتی قیمت بیت کوین دریک هفته آینده مورد بررسی قرار گیرد.
 • بهترین قیمت برای ورود به بازار انتخاب شود.
 • بهترین قیمت برای خروج از بازار تعیین شد.
 • بهترین قیمت برای تعیین حد ضرر نیز انتخاب شود.
 • نشانه‌های خرج از بازار تعریف شود.
 • تریگر ورود به بازار نیز به صورت دقیق تعیین شود.

با مشخص شدن همه این عوامل شما می‌توانید برای نوسان گیری در بیت کوین اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که موفقیت در این استراتژی نیاز به دانش تحلیلی بسیار قوی و قدرتمندی دارد. از این گذشته تحلیل گران باید قبل از هر چیزی با روش های مناسب برای تحلیل بیت کوین در کوتاه مدت آشنا باشند. این روش ریسک بسیار زیادی دارد. اما می‌توان با استفاده از آن به سودهای قابل توجه رسید.

در سال‌های اخیر تریدرهای ایرانی زیادی برای نوسان گیری از بیت کوین از این استراتژی استفاده می‌نمایند. بسیاری از شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، ممکن است در حال استفاده از این روش باشید و یا در آینده‌ای نزدیک به سمت آن کشیده شوید. لازم است درباره این روش متذکر شویم که نیاز به تجربه بالایی دارد. برای افراد مبتدی اصلاً مناسب نیست و در صورت عدم دقت ممکن است تمام سرمایه‌های شما را از بین ببرد. قصدی برای ترغیب کاربران به استراتژی نوسان گیری نداریم اما به جهت این که افراد زیادی در این سبک ترید فعالیت می‌نمایند، لازم دانستیم تا نکات مهمی را درباره آن تشریح کنیم.

استفاده از استراتژی نوسان گیری برای سرمایه گذاری در بیت کوین برای افراد زیر مناسب‌تر است:

 • کسانی که سرمایه کمی برای ورود به بازار بیت کوین در اختیار دارند.
 • کسانی که سرمایه خود را برای طولانی مدت نمی‌توانند در بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال مسکوت کنند.
 • افرادی که به دنبال کسب درآمدهای ماهانه ثابت از سرمایه گذاری در بیت کوین می‌باشند.
 • کسانی که روش های تحلیل بیت کوین را به صورت کامل می‌دانند.
 • افرادی که قبلاً تمام استراتژی های پیش بینی قیمت بیت کوین را در بازار تست کرده‌اند.
 • کسانی که دوره‌های حرفه‌ای آموزش تحلیل بیت کوین را پشت سر گذاشته‌اند.

عدم وجود هر یک از پارامترها می‌تواند شما را از مستعد بودن برای استفاده روش نوسان گیری خارج کرده و این روش را برای شما سودآور جلو ندهد. بهتر است حتماً قبل از هر چیزی آموزش های خود را در این باره تکمیل نمایید.

یکی از نکات مهمی که در تحلیل بیت کوین برای نوسان گیری باید به آن اشاره کنیم، استفاده از ضریب اهرمی یا لوریج است که در حال حاضر برخی از صرافی‌های داخلی و خارجی برای کاربران فراهم آورده‌اند. اهرم یا لوریج در واقع ضریبی است که در سرمایه اولیه کاربر ضرب شده و میزان پول قابل استفاده توسط آنها را افزایش می‌دهد.

برای مثال تصور کنید که شما برای سرمایه گذاری در بیت کوین ۱۰ هزار دلار سرمایه در اختیار دارید و قصد داریم تا از ضریب اهرمی ۳X برای سرمایه گذاری و نوسان گیری در بیت کوین استفاده کنید. در این حالت شما می‌توانید ۳ برابر ارزش دارایی خود یعنی ۳۰ هزار دلار سرمایه در بازار داشته باشید. استفاده از این روش مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارد. از این رو باید به صورت دقیق به آن دقت کرده و ریسک خود را به حداقل برسانید. در ادامه مزیت‌ها و معایب این تکنیک را با هم مرور می‌کنیم.

مزایای استفاده از ضریب اهرمی برای نوسان گیری در بیت کوین

 • شما می‌توانید سرمایه بیشتری برای معامله در بازار در اختیار داشته باشید.
 • سود شما نسبت به شرایط اولیه و با سرمایه اولیه می‌تواند ۳ برابر بیشتر باشد.

معایب استفاده از ضریب اهرمی برای نوسان گیری در بیت کوین

 • در صورت وارد شدن در ضرر، ضرر شما نیز ۳ برابر خواهد شد. نمی‌توانید بیت کوین را برای همیشه در ضررها نگهداری کنید.

در مثال قبلی فرض کردیم که شما ۱۰ هزار دلار سرمایه اولیه در اختیار داشته و با لوریج ۳X وارد بازار بیت کوین می‌شود. با فرض این که تحلیل بیت کوین با اشتباه مواجه شده و پوزیشن شما وارد ضرر شود، شرایط به حالت اولیه متفاوت خواهد بود. در شرایط اولیه و بدون استفاده از لوریج شما می‌توانید بیت کوین‌ های خود را هم چنان نگهداری کنید. زیرا ممکن است در هفته‌های آینده شاهد افزایش قیمت و سر به سر شدن معامله خود باشید.

حتی ممکن است معامله به سود هم برسد. اما در حالت استفاده از لوریج چنین امکانی برای شما وجود خواهد داشت. به محض این که سرمایه شما در بازار به نزدیک سفر رسید، صرافی خود به خود معامله شما را خواهد بست. در این حالت با فرض اینکه معامله شما ۳۳۰۰ دلار وارد ضرر شود، با لوریج ۳ برابر در واقع شما نزدیک به ۱۰ هزار دلار وارد ضرر شده و تمام سرمایه شما از دست می‌رود. صرافی نیز در قیمت‌های نزدیک به این عدد معامله شما را به صورت خودکار خواهد بست.

نوسان گیری از بیت کوین در بازارهای دوطرفه

یکی دیگر از نکات مهم مربوط به نوسان گیری با استفاده از تحلیل بیت کوین ورود به ابزارهای دو طرفه است. بازارهای دو طرفه این امکان را برای کاربران فراهم می‌آورند که در هر دو جهت در بیت کوین سرمایه گذاری نمایند. این حالت نیز مشابه با استفاده از لوریج است و می‌تواند همان ریسک‌ها و شرایط را برای تریدر به وجود آورد. یکی از بزرگترین و معتبرترین صرافی‌های دنیا این شرایط ر برای کاربران فراهم آورده است. در این حالت اگر پیش بینی قیمت بیت کوین از سوی تحلیل گر نزولی باشد، به جای خرید می‌تواند مستقیماً وارد معامله فروش شده و از افت بازار نیز سود کسب کند.

استراتژی بیت کوین

در ماه‌های گذشته اگر اخبار مربوط به بیت کوین و معامله سایر ارزهای دیجیتال را در چنین صرافی‌هایی دنبال کرده باشید، احتمالاً با اخبار بسیار شگفت انگیز روبرو خواهید شد. همین چند هفته پیش بود که فردی در یکی از همین صرافی‌ها سرمایه ۲۱ میلیون دلاری خود را از دست داد. البته هستند کسانی هم که در این روش و سبک معامله با سودهایی نیز روبرو می‌شوند.

اگر قصد استفاده از تکنیک‌ ها و روش تحلیل بیت کوین برای نوسان گیری را دارید، به جد توصیه می‌کنیم که در شرایط عادی در این بازار فعالیت کرده و هرگز از ضریب اهرمی برای آن استفاده نکنید. این موضوع می‌تواند ریسک بسیار بزرگی حتی برای افراد حرفه‌ای و با تجربه باشد.

استراتژی هولد یا نگهداری بلند مدت بیت کوین

خرید بیت کوین

دومین استراتژی که با  تحلیل بیت کوین می‌توانید برای سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال از آن استفاده کنید، استراتژی هولد یا نگه داشتن بیت کوین برای بازه‌های زمانی بلند مدت‌تر است. البته بازه زمانی بلند مدت در این سرمایه گذاری معمولاً به بازارهای بیشتر از ۲ سال اطلاق می‌شود. بازه‌های کمتر معمولاً به میان مدت مشهور هستند. در حال حاضر اگر پیش بینی قیمت بیت کوین در سایت‌های مختلف را مطالعه کنید، همه صحبت از رسیدن آن به قیمت ۱ میلیون دلار تا سال ۲۰۳۰ می‌نمایند. بسیاری از افراد با این عقیده موافق بوده و با این هدف بیت کوین‌ های خود را برای آن زمان خریداری کرده‌اند.

استراتژی هولد یا نگهداری بلند مدت بیت کوین برای کسانی مناسب است که:

 • سرمایه قابل توجهی برای وارد شدن به بازار بیت کوین در اختیار دارند.
 • سرمایه‌های خود را در کوتاه مدت و در بازه‌های زمانی کم نیاز ندارند.
 • به دنبال کسب سود ماهانه از سرمایه گذاری در بیت کوین می‌باشند.
 • تحمل حرکات قیمتی بیت کوین را در دراز مدت دارا هستند. زیرا در بازه‌های زمانی طولانی معمولاً قیمت بیت کوین با افت و خیزهای زیادی روبرو می‌شود. برای مثال در همین دو سل گذشته قیمت بیت کوین به حدود ۶۰ هزار دلار برای هر واحد رسید و سپس تا نصف این مقدار نیز کاهش پیدا کرد. اگر تحمل چنین افت و خیزهایی را نداشته باشید، نمی‌توانید با این استراتژی وارد بازار بیت کوین شوید.

نگه داشتن بیت کوین برای بازه‌های زمانی طولانی مدت توسط بسیاری از افراد حرفه‌ای و با تجربه انجام می‌شود. افرادی مکه در همین حال حاضر از میلیاردرهای بازار بوده و افراد ثروتمندی محسوب می‌شوند، بیشتر از این استراتژی برای حضور در بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

مقایسه استراتژی های خرید و کسب سود از قیمت بیت کوین

به معرفی دو استراتژی مهم و رایج برای سرمایه گذاری در بیت کوین پرداخته و نکات مهم مربوط به آنها را نیز مرور کردیم. لازم دانستیم تا یک مقایسه اجمالی میان این دو روش نیز انجام داده و بهترین استراتژی را به شما عزیزان معرفی کنیم. در حقیقت انتخاب یکی از این روش‌ها به عنوان بهترین استراتژی شرایط خاص خود را دارد.

اگر با تحلیل بیت کوین آشنا باشید و روند حرکتی آینده آن را درست پیش بینی کرده باشید، بهتر می‌توان نسبت به انتخاب یکی از این دو روش اقدام کرد. در حال حاضر برخی از تحلیل گران و اقتصاددانان بزرگ دنیا بر این بارو هستند که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۵ می‌تواند تا ۱۰۰ هزار دلار نیز افزایش یابد. با این تصور و بر فرض درست بودن این پیش بینی این دو استراتژی را با هم مقایسه می‌کنیم.

فرض کنید که شما سرمایه ۱۰۰۰ دلاری برای ورود به بازار بیت کوین و یا سایر ارزهای دیجیتال در اختیار دارید. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر نزدیک به ۴۰ هزار دلار برای هر واحد است. با فرض اینکه تمام کمیسیون‌ها و کارمزدها را نیز از جای دیگری بپردازید، در نهایت شما صاحب یک چهارم یا ۰.۲۵ یک بیت کوین خواهید شد. در صورت رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار برای هر واحد، سرمایه شما در طول ۴ سال ۲.۵ برابر خواهد شد. این یعنی در پایان سال ۲۰۲۵ ارزش دارایی شما به ۲۵ هزار دلار خواهد رسید. حال تصمیم با شما است. ۱۵ هزار دلار سود در ۴ سال سود مناسبی است یا ترجیح می‌دهید بیشتر از اینها به دست بیاورید؟

برای کسانی که سرمایه زیادی در بازار دارند، این مقایسه راحت‌تر صورت می‌پذیرد. زیرا افزایش ۲.۵ برابری قیمت بیت کوین می‌تواند میلیون‌ها دلار برای آنها سرمایه به وجود آورد. با توجه به این که معمولاً این دست از افراد سرمایه‌های دیگری برای سرمایه گذاری در سایر بخش‌ها نیز در اختیار داشته و نیازی به درآمد ماهانه هم ندارند، انتخاب استراتژی هولد برای آنها کاملاً منطقی است. اما برای کسانی که با نوسان گیری در بازه‌های زمانی کوتاه مدت می‌توانند بسیار بیشتر از این میزان سود کسب کنند، مسلماً انتخاب استراتژی اول بهتر خواهد بود. اما باید در این بررسی ریسک‌های مربوط به ترید  نوسان گیری در بازار را نیز بررسی کنید.

به صورت کلی توصیه ما برای سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال نگهداری از آن برای بازه زمانی بلند مدت‌تر است. اما با این حال هر کسی باید با توجه به شرایط و تجربیات خود در این باره تصمیم گیری کند.

آیا حتماً نیاز به تحلیل قیمت بیت کوین داریم؟

آموزش تحلیل بیت کوین دید بهتری نسبت به آینده بازار آن به شما خواهد داد. از این رو برای همه کسانی که قصد ورود به بازار بیت کوین را دارند، کسب این آموزش‌ها لازم است. حتی کسانی که به قصد سرمایه گذاری در بازه‌های زمانی طولانی مدت وارد بازار بیت کوین می‌شوند نیز با این اطلاعات می‌توانند سرمایه گذاری خود را بهینه‌تر کرده و شرایط بهتری برای خود به وجود آورند.

آیا پیش بینی روزانه قیمت بیت کوین امکان پذیر است؟

استفاده از روش های تحلیل بیت کوین برای پیش بینی قیمت روزانه آن امری است کاملاً عادی و مرسوم که توسط بسیاری از تحلیل گران و معامله گران در بازار انجام می‌پذیرد. این روش‌ها باعث شده تا خیلی‌ها به سود قابل توجهی در بازار رسیده و هر روز درآمدهای قابل توجهی نیز برای خود به دست آورند. پیش بینی روزانه قیمت بیت کوین البته باید با رعایت نکات احتیاطی صورت پذیرد. صرف بررسی یک روش تحلیلی نمی‌تواند تضمین کننده موفقیت شما باشد. لازم است تا کاربران با کسب تجربه و آموزش تکنیک های مختلف تحلیل قیمت بیت کوین, شرایط را برای خود بهینه‌تر نمایند. در غیر این صورت ممکن است پیش بینی های صورت گرفته با اشتباهات بسیار زیادی همراه شوند.

پیش بینی روزانه قیمت بیت کوین را می توانید در کانون بورس مهمان ما باشید. تیم تحلیلی ما هر روز قبل از اینکه شما از خواب ناز بیدار شوید، روند کوتاه مدت و روزانه بیت کوین را روی سایت و در ابتدای همین مقاله آپلود می نمایند.

آیا اخبار قیمت بیت کوین را جابجا می‌نماید؟

یکی از چالش‌هایی که درباره تحلیل بیت کوین وجود دارد، اثیر گذاری بسیار زیاد آن از اخبار و اطلاعات پیرامون این ارز دیجیتال است. در مقالات گذشته و با بررسی روند پیش بینی قیمت بیت کوین در دراز مدت به صورت کامل به بررسی و ارزیابی عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین پرداختیم. دلایل افزایش قیمت بیت کوین را نیز به صورت کامل مرور کردیم. با مطالعه این مقالات درک کرده‌اید که اخبار می‌تواند عامل مهمی برای این منظور باشد. اما آیا اخبار باعث به هم خوردن نتیجه تحلیل های شما می‌شود؟

واقعیت این است که اخبار با وجود تأثیرگذاری می‌توانند باعث تقویت روند تحلیل بیت کوین توسط تحلیل گران شوند. برای این منظور نیاز است تا قبل از تحلیل با نکات مربوط به تحلیل خبری بیت کوین آشنا باشید.

خرید بیت کوین

روش های تحلیل بیت کوین

در بخش قبلی مطالب بسیار مهم و ارزشمندی را با شما در میان گذاشتیم که دقت به همه آنها از ملزومات معامله‌گری در ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین است. اگر به خوبی به نکات گفته شده در بالا دقت نکنید، سرمایه‌های خود را وارد ریسک بزرگی کرده‌اید. لازم است تا با دقت به نکات بالا خیلی قدرتمند و با داشتن یک برنامه دقیق برای تحلیل بیت کوین اقدام کرده و ریسک‌های بازار را از سرمایه‌های خود دور نگه دارید.

برای این منظور البته نیاز به آموزش های لازم نیز خواهید داشت. اهمیت نکاتی که در بخش قبلی با هم مرور کردیم، در شخصیت‌سازی شما در بازار است. به این معنی که دید و نگاه اول شما می‌تواند نحوه رفتار شما در بازار را رقم بزند. از این رو اگر از همین ابتدا با نکات دقیق و اصولی آشنا شده و روش های تقلبی و به درد نخور را کنار بگذارید، در آینده می‌توانید مانند یک فرد حرفه‌ای در بازار رفتار کرده و از این طریق موفقیت خود را تضمین کنید. زیرا روانشناسی و رفتار تریدر در بازار اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

برای این که به صورت تخصصی‌تر وارد بازار بیت کوین شوید، در این ‌بخش به معرفی روش های تحلیل بیت کوین خواهیم پرداخت. با شناخت این روش‌ها و در ادامه آموزش آنها می‌توانید مسیر پر پیچ و خم معامله‌گری در بیت کوین را با خیال راحت تری بپیمایید. در ادامه به معرفی روش های تحلیل بیت کوین طبق عناوین زیر خواهیم پرداخت:

 • بهترین روش های تحلیل بیت کوین
 • تحلیل بیت کوین به روش تکنیکال
 • تحلیل بیت کوین به روش فاندامنتال
 • تحلیل بیت کوین به صورت ترکیبی از دو روش قبل
 • روش های تحلیل بیت کوین در زمان خبر
 • پیش نیازهای روش های تحلیل بیت کوین
 • پیش نیازهای تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین
 • پیش نیازهای تحلیل فاندامنتال قیمت بیت کوین
 • بهترین روش از روش های تحلیل بیت کوین

بهترین روش های تحلیل بیت کوین

تحلیل بیت کوین به روش های بسیار مختلفی انجام می‌شود. هر چند دسته‌بندی این روش‌ها و تکنیک‌ها در دو دسته اصلی است، اما با این حال با وارد شدن به دنیای تحلیل بیت کوین درک خواهید کرد که می‌تواند هزاران روش و تکنیک مختلف را برای آن گسترش داد. حتی شما نیز به عنوان یک تریدر می‌توانید با کمی کسب تجربه و حرفه‌ای شدن در استفاده از ابزارهای تحلیلی روش خاص خود را داشته باشید و با استفاده از آن برای پیش بینی قیمت بیت کوین اقدام کنید. به صورت کلی اما روش های تحلیل بیت کوین در دو دسته اصلی تکنیکال و فاندامنتال تقسیم می‌شود که در ادامه به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

دقت کنید که هر یک از روش های تحلیل بیت کوین اهمیت و مزیت‌های خاص خود را دارد. انتخاب یک روش به این معنی نیست که سایر روش‌ها دیگر اعتبار لازم را نداشته و نمی‌توان از آنها بهره‌مند شد. حتی تحلیل گرانی هستند که تکنیک های مختلف را با هم ترکیب کرده و بهترین تکنیک را برای فیلتر کردن تمام معاملات اشتباه استفاده می‌کنند. انتخاب بهترین روش های تحلیل بیت کوین به عوامل مختلفی به شرح زیر بستگی دارد:

 • در درجه اول باید دقت کنید که روش انتخاب شده با شخصیت رفتاری شما در بازار بیت کوین تطابق داشته باشد. برای مثال اگر به دنبال سیگنال‌های بیشتری در بازار هستید، باید از ابزارها و روش هایی استفاده کنید که سیگنال‌های بیشتری برای شما تولید می‌نمایند. یا اگر به دنبال دسترسی به سیگنال‌های کمتر اما با قدرت بیشتر و دقت بالاتر هستید، باید سراغ روش های مربوط به آن بروید.
 • میزان درصد موفقیت یک روش را نیز می‌توان عاملی مؤثر و مهم در انتخاب بهترین روش های تحلیل بیت کوین دانست. هر چقدر درصد موفقیت یک روش در گذشته بازار بیشتر باشد، بیشتر می‌توان روی آن حساب کرد.

البته باید یک نکته بسیار مهم درباره روش های تحلیل بیت کوین را با شما در میان بگذاریم. بسیاری از افراد به دنبال روش های جادویی هستند که در بازه‌های زمانی کوتاه مدت میلیون‌ها دلار پول برای آنها به وجود بیاورد. واقعیت این است که این روش‌ها همگی از ذهن تریدرها و تحلیل گران به وجود آمده و هیچ روش معجزه‌وار و شگفت انگیزی وجود ندارد. از همین رو باید متذکر شویم که کاربران نباید سراغ صرف هزینه‌های بالا برای خرید استراتژی های معامله‌گری در بیت کوین بروند.

خرید بیت کوین

در حال حاضر بازار پر از اندیکاتورهایی است که با قیمت بالا به فروش می‌رسند. این اندیکاتورها هر یک مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارند اما هیچ اندیکاتور شگفت انگیزی وجود ندارد.

بهتر است بدانید که بهترین اندیکاتورها به صورت کاملاً رایگان در پلتفرم‌های تحلیل بیت کوین در اختیار شما قرار دارد و پرداخت هزینه برای آنها اصلاً منطقی نیست. با قدم گذاشتن در مسیر خرید اندیکاتور از این و آن در نهایت راه به هیچ جایی نخواهید برد.

تحلیل بیت کوین به روش تکنیکال

یکی از متداول‌ترین و اصلی‌ترین روش های تحلیل بیت کوین روش تکنیکال است. اگر به دنبال آموزش روش های تحلیل بیت کوین هستید، احتمالاً باید با دانش تکنیکالی شروع کنید. این روش تحلیل قیمت بیت کوین روند بسیار ساده‌ای داشته و تکنیک های بسیار زیادی برای آن به کار گرفته می‌شود شما می‌توانید با آموزش این تکنیک‌ها خیلی راحت و با استفاده از پلتفرم‌های رایگان اقدام به تحلیل نمودار قیمت بیت کوین کرده و بهترین نقاط را برای ورود و خروج از بازار انتخاب نمایید.

به صورت خیلی ساده تحلیل تکنیکال را می‌توان استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهایی برای تعیین نقاط برگشتی قیمت بیت کوین چه در روند نزولی و چه در روند صعودی تعریف کرد.

“تکنیکال به دنبال پاسخ دادن به سؤالات زیر برای شما در تحلیل بیت کوین است:

 • قیمت تا کجا می‌تواند به روند صعودی یا نزولی خود ادامه دهد؟
 • اهداف قیمتی بیت کوین چه اعدادی هستند؟
 • بهترین نقطه برای ورود به ابزار برای سرمایه گذاری در بیت کوین چه قیمتی است؟
 • در صورت ورود به بازار کدام نقطه است که رسیدن قیمت به آن نشان دهنده اشتباه بودن تحلیل بیت کوین است؟ “

رسیدن به پاسخ این سؤالات می‌تواند ثروت بسیار زیادی را از طریق بیت کوین برای شما رقم بزند. برای همین است که تحلیل تکنیکال تبدیل به یکی از بهترین روش های تحلیل بیت کوین شده و خیلی از کاربران از آن استفاده می‌نمایند. علم تکنیکال در واقع بدون نیاز به اطلاعات اضافی تنها نیاز به نمودار قیمت بیت کوین دارد. به همین دلیل برای هر کسی با کمترین منابع اطلاعاتی قابل استفاده است.

طبق آن چیزی که از تکنیکال سراغ داریم، قیمت بیت کوین با نظم خاصی در حال حرکت است. تمام اتفاقات گذشته نمودار قیمت بیت کوین روی آینده آن تأثیر دارند و همین تأثیرپذیری باعث می‌شود تا نظم حرکتی قیمت بیت کوین حفظ شود. همین عامل نیز باعث شده تا با استفاده از آن امکان پیش بینی قیمت بیت کوین هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت وجود داشته باشد.

این نظم با استفاده از ابزارها و خط‌هایی بر روی نمودار قیمت بیت کوین مشخص شده و تحلیل گر بر اساس تسلطی که به این تکنیک‌ها دارد، برای آینده بازار تصمیم گیری می‌نماید.

“سه اصل اساسی دانش تکنیکال برای تحلیل بیت کوین به شرح زیر هستند:

 • همه چیز در قیمت نهفته است.
 • قیمت‌ها در روند‌های مشخصی حرکت می‌کنند.
 • قیمت دائماً گذشته خود را تکرار می‌کند. “

به کار گیری همین سه اصل ساده باعث پیدایش تکنیک های بیشماری برای تحلیل بیت کوین شده است.

تحلیل بیت کوین به روش فاندامنتال

دومین روش از روش های تحلیل بیت کوین استفاده از ابزار فاندامنتال است. در این روش تحلیل گر با استفاده از اخبار و اطلاع از نحوه تأثیر آنها بر قیمت این ارز دیجیتال اقدام به پیش بینی قیمت بیت کوین می‌نماید. استفاده از این روش نیاز به ابزارهای خیلی زیادی نداشته و اصلاً ابزار خاصی هم برای آن تعریف نشده است. اما برخلاف روش تحلیلی تکنیکال نیاز به تجربه بسیار بالایی دارد و اگر به آن دقت نکنید، ممکن است با اشتباهات زیادی روبرو شده و دست به معاملات اشتباه بزنید.

در نظر داشته باشید که استفاده از این تکنیک برای تحلیل بیت کوین در شروع کار و برای افراد مبتدی کمی پیچیده خواهد بود. از این رو توصیه می‌کنیم که در ابتدا از روش تکنیکالی استفاده کرده و کم کم با کسب تجربه نسبت به استفاده از روش های فاندامنتالی نیز اقدام کنید.

برای اینکه روش فاندامنتالی تحلیل بیت کوین را بهتر درک کنید، لازم است تا این روش تحلیلی را به صورت کامل با یک مثال برای شما تشریح کنیم. قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال تحت تأثیر اخبار مهم و مختلفی تغییر می‌نماید.

برای مثال بروز اختلال در شبکه بیت کوین و یا هر رمز ارزی می‌تواند یک خبر بد برای آن بوده و قیمت آن را به پایین بکشاند. مطلع شدن از چنین اخباری می‌تواند در تحلیل بیت کوین و پیش بینی قیمت آن بسیار مؤثر باشد. علی الخصوص برای پیش بینی قیمت بیت کوین امروز چنین روشی می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

برای مثال در چند ماه گذشته ایلان ماسک رئیس شرکت چند منظوره اسپیس ایکس اقدام به حمایت از بیت کوین نمود و  اعلام کرد که مبلغ بالایی را برای سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال اختصاص داده است. همین خبر به نظر ساده باعث شد تا کاربران زیادی به سمت خرید بیت کوین هجوم آورده و قیمت آن به طرز سرسام‌آوری افزایش یابد. شاید هیچ تکنیکالیستی هم نمی‌توانست این افزایش قیمت را پیش بینی کند. اما با این حال چنین اخباری می‌تواند تأثیر بسیار شگرفی روی قیمت بیت کوین و هر ارز دیجیتال دیگری داشته باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز

البته در جهت عکس این موضوع نیز ممکن است شاهد اعلام اخباری باشیم. اخبار منفی نیز می‌توانند قیمت بیت کوین را به شدت به زیر بکشند. برای مثال همین آقای ایلان ماسک بعد از مدتی که سود خوبی از خرید و فروش بیت کوین به دست آورده بود، اعلام کرد که به دلیل مخرب بودن استخراج بیت کوین برای محیط زیست از این ارز دیجیتال حمایت نمی‌کند. همین خبر نیز باعث شد تا افت بسیار محسوسی را در قیمت بیت کوین شاهد باشیم.

تحلیل بیت کوین به صورت ترکیبی از دو روش قبل

همچنین کاربران با تجربه و حرفه‌ای می‌توانند از هر دو روش بالا برای تحلیل بیت کوین استفاده نمایند. استفاده همزمان هر دو این روش‌ها باعث می‌شود تا هم قدرت تحلیلی افزایش یابد و هم اشتباهات هر یک از تحلیل ها فیلتر شود. در روش ترکیبی نحوه کار به این صورت است که تحلیل گر ابتدا با استفاده از تکنیک های عالی و به روز تکنیکالی اقدام به تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین نموده و سپس در میان اخبار به دنبال پیدا کردن تائیدیه‌هایی برای آن می‌گردد. در صورتی که اخبار منتشر شده نتیجه تحلیل تکنیکال صورت گرفته را تائید کنند، پر واضح است که این نتیجه درست بوده است.

البته استفاده از ترکیبی از هر دو روش بالا همیشه هم به این سادگی نیست و برخی مواقع لازم است تا کاربران دقت ویژه‌ای به نتایج داشته باشند. زیرا بازار رمز ارزهای به گونه‌ای است که شاهد اخبار ساختگی خیلی زیادی در آن هستیم.

یکی از چالش‌های اصلی این اخبار پامپ و دامپ‌هایی است که هر روز البته در بیت کوین کمتر، شاهد هستیم. انتشار اخبار جعلی و یا از قبل هماهنگ شده باعث افزایش قیمت قابل توجه ارزهای دیجیتال در چند ساعت کوتاه می‌شود. اما به دلیل تکذیب شدن اخبار بعد از این افزایش قیمت‌ها، دوباره با همان سرعت افت کرده و به جای اول خود باز می‌گردد.

در این بین افرادی که از روش تکنیکالی استفاده نکرده باشند و تنها از روش فاندامنتال برای پیش بینی قیمت بیت کوین بهره برده باشند، با ضررهای هنگفتی روبرو شده و ممکن است کل سرمایه‌های خود را نیز از دست بدهند. مخصوصاً اگر از ضریب اهرمی برای معامله در بازار استفاده کرده باشید. از این رو باید دقت ویژه‌ای به استفاده ترکیبی این دو روش نموده و تنها با سیگنال یکی از آنها وارد بازار نشوید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز

روش های تحلیل بیت کوین در زمان خبر

اما در زمان انتشار اخبار  مربوط به بیت کوین چه کنیم و چگونه می‌توان در این زمان اقدام به کسب سود از بازار پرتلاطم بیت کوین نمود؟ خیلی از افراد که تجربه کافی هم ندارند، در چنین مواقعی به کاربران توصیه می‌کنند که همسو با روند حرکت قیمت بیت کوین وارد بازار شده و سرمایه‌های سنگینی را در آن سرمایه گذاری کنند. آنها به کاربران خود توصیه می‌کنند که بعد از کسب سود معقول سریعاً نیز از بازار بیرون بیایند. اما این توصیه تقریباً می‌تواند تبدیل به ابزاری برای از بین بردن سرمایه‌ها شده و یا در مدت کوتاهی ضرر هنگفتی را روی دست تحلیل گر باقی بگذارد. در زمان اخبار باید از روش های خاصی برای تحلیل بیت کوین استفاده کرده و دور از هیجان معاملات خود را انجام دهید.

یکی از این تکنیک‌ها هم سو شدن با بازار بعد از مشخص  شدن کامل روند حرکت بیت کوین است. البته این تکنیک‌ها و روش‌ها بیشتر برای افراد نوسان گیر و معامله گران کوتاه مدت تعریف شده و افرادی که به دنبال هولد کردن بیت کوین هستید، نیازی به اطلاع از این تکنیک‌ها نیز نخواهند داشت.

معمولاً در زمان اخبار مهم، بیت کوین با یک افزایش قیمت قابل توجه روبرو است. افراد زیادی سرمایه هنگفتی را در مدتی کوتاه وارد بازار بیت کوین می‌نمایند که باعث بالا رفتن بیش از حد تقاضا شده و همین امر قیمت را به اوج خود می‌رساند. بیشتر این افراد نوسان گیرهایی هستند که برای کسب سود‌های هنگفت در مدتی کوتاه وارد بازار شده‌اند. اما این تحلیل گران بعد از کسب سود قابل توجه سریعاً از بازار خارج شده و اردرهای فروش آنها باعث می‌شود تا قیمت با اصلاحی روبرو باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز

با فرض این که اخبار منتشر شده در جهت پامپ و دامپ نباشد، روند حرکت قیمت بیت کوین چند ساعت بعد از خبر نیز به دلیل شوک مثبت باید صعودی باشد. در واقع قیمت با یک افزایش قابل توجه و سپس با یک اصلاح روبرو شه و در ادامه به روند خود ادامه می‌دهد. تحلیل گران باید با ترکیب این استراتژی با تکنیک های موجود در روش تکنیکالی اقدام به تعیین بهترین نقطه ورود به بازار کرده و در جای درست از ادامه روند صعودی قیمت بیت کوین سود کسب نمایند.

این روش هر چند ممکن است کاربران را از سود‌های هنگفت در کوتاه مدت دور نگه می‌دارد، اما دو مزیت عمده خواهد داشت. در درجه اول سرمایه‌های کاربران را از ضررهای هنگفت نیز دور می‌کند و از این گذشته باعث می‌شود تا سود قابل ملاحظه‌ای نیز نصیب وی شود.

پیش نیازهای روش های تحلیل بیت کوین

اما برای تحلیل بیت کوین و پیش بینی قیمت آن برای امروز نیاز به چه ابزارها و پیش نیازهایی داریم. با توجه به این که در بخش بعدی قصد داریم تا نکات آموزش تحلیل بیت کوین را مرور کنیم، لازم است تا در این ‌بخش به صورت کامل پیش نیازهای لازم برای هر یک‌ از روش های تحلیل بیت کوین را بررسی کرده و آنها را اعلام داریم. پیش نیازهای خیلی زیادی برای تحلیل بیت کوین نیاز نخواهد بد و همه موارد مورد نیاز برای آن نیز رایگان است.

در وهله اول شما نیاز به در اختیار داشتن نمودار قیمت بیت کوین دارید. هم چنین سایت و خبرگزاری که اخبار مربوط به بیت کوین را به صورت کامل اعلام داشته و رصد نماید. با این دو ابزار درصد قابل توجهی از پیش نیازها شما برای پیش بینی قیمت بیت کوین برطرف شده و دیگر با چالش مهمی روبرو نخواهید بود.

برای دسترسی به نمودار قیمت بیت کوین می‌توانید از خدمات سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلفی استفاده کنید. هم سایت‌های داخلی و هم سایت‌های خارجی این نمودار را در اختیار شما قرار می‌دهند. نیازی به پرداخت هزینه‌ای هم برای این منظور ندارید.

البته بسیاری از سایت‌ها نسخه‌های پولی که امکانات بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد را ارائه می‌نمایند که برای تحلیل بیت کوین نیازی چندانی به آنها ندارید و بدون پرداخت هزینه و با استفاده از نسخه‌های رایگان نیز می‌توانید برای تحلیل بیت کوین اقدام نمایید. تحلیل قیمت بیت کوین در قدم بعدی نیاز به تسلط ابزارهای مورد استفاده در هر یک از روش های تحلیل بیت کوین دارد که در ادامه به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

پیش نیازهای تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین با استفاده از ابزارها و اندیکاتورهای خاصی صورت می‌پذیرد. برای به کار گیری این ابزارها و اندیکاتورها نیاز به پلتفرمی دارید که در کنار در دسترس قرار دادن نمودار قیمت، دسترسی به این بازارها را نیز فراهم آورد.

اخبار بیت کوین

در حال حاضر صدها سایت خارجی و داخلی چنین شرایطی را برای شما عزیزان فراهم آورده‌اند که مشهورترین و محبوب‌ترین آنها وب سایت TradingView است که نسخه رایگان آن امکانات لازم برای تحلیل تکنیکال را در اختیار کاربر قرار داده و نیازی به خرید نسخه پریمیوم آن نیز نخواهید داشت. هم چنین می‌توانید از سایت‌های جایگزین دیگری نیز برای این منظور استفاده کنید.

پیش نیازهای تحلیل فاندامنتال قیمت بیت کوین

برای تحلیل فاندامنتال بیت کوین نیاز به اطلاع از اخبار روز مربوط به این ارز دیجیتال دارید. برای این منظور بهتر است از سایت‌های خارجی مرجع استفاده کنید. در بخش‌های بعدی به صورت کامل این سایت‌ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بهترین روش از روش های تحلیل بیت کوین

در انتهای این ‌بخش سعی داریم تا از همین ابتدا یک چالش بزرگ را برای شما حل کنیم. خیلی از کاربران بعد از اولین و تحلیل های اشتباه و وارد شدن در ضرر خیلی سریع بر این عقیده می‌افتند که روش تحلیلی آنها مناسب نبوده و عملاً نمی‌تواند برای آنها سودآوری داشته باشد. در این موضوع که بسیاری از روش های تحلیلی کیفیت لازم را ندارند، شکی نیست.

اما روش های تحلیلی پرکاربرد معمولاً نتایج مناسبی را برای کاربر به دنبال دارند. به صورت متوسط اگر روش تحلیلی شما در بین ۶۰ تا ۷۰ درصد مواقع شما را با تحلیل های درست هر ماه نماید، می‌توان از آن به عنوان یک روش تحلیلی خوب و سودده یاد کرد. در غیر این صورت باید به دنبال تعویض روش تحلیلی خود باشید.

اما در بسیاری از مواقع ایراد از روش تحلیل بیت کوین نبوده و این تحلیل گر است که به خوبی شرایط بازار را بررسی نمی‌کند. تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال هر چند تکنیک های ساده‌ای دارند، اما نیاز به دقت بالایی داشته و در صورت عدم در نظر گرفتن یک گزینه ممکن است تمام تحلیل کاربر با چالش روبرو باشد. اگر به دقت به تمام تکنیک‌ها و نکات مربوط ب این روش های تحلیل بیت کوین دقت نکنید، ممکن است بازار دقیقاً برعکس شرایط پیش بینی شما حرکت کند.

با این مقدمه مختصر قصد داریم تا این موضوع را به شما برسانیم که انتخاب بهترین روش از روش های تحلیل بیت کوین نه خیلی اهمیت بسیار زیادی دارد و نه نتیجه آن برای هر کسی یکسان خواهد بود. انتخاب بهترین روش می‌تواند تحت تأثیر عوامل مختلفی اعم از استراتژی معاملاتی تحلیل گر و یا موارد مربوط به روانشناسی وی باشد.

بسیاری از روش های تحلیل برای رسیدن به سودهای قابل توجه در بازه‌های زمانی طولانی مدت هستند. معمولاً در این روش‌ها حد ضرر می‌تواند بسیار بزرگ باشد. در حالی که خیلی از کاربران تحمل چنین شرایطی را نداشته و ترجیح می‌دهند تا به دنبال سودهایی کمتر اما با میزان حد ضرر پایین‌تر باشند.

آموزش بیت کوین

آموزش تحلیل بیت کوین

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین پیش نیازهای تحلیل بیت کوین شرکت در دوره‌های آموزشی و تکمیل کردن آموزش های مربوط به آن است. هر چند مطالعه مقالات این چنینی می‌تواند برای شروع بهترین شرایط را برای آموزش تحلیل بیت کوین برای شما ایجاد نماید، اما پر واضح است که برای حضور در دنیای خرفه‌ای و معامله‌گری در آن باید به صورت کاملاً حرفه‌ای آموزش ببینید. در این ‌بخش سعی کرده‌ایم تا سری تا پیاز آموزش تحلیل بیت کوین را برای شما بازگو کرده و نکات بسیار مهمی را درباره آن با شما مطرح کنیم. دقت به عناوینی که به شرح زیر در این ‌بخش مرور می‌کنیم، در نهایت می‌تواند مسیری درست و به مست موفقیت در معامله‌گری در ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین برای شما به دنبال داشته باشد.

 • چرا آموزش تحلیل بیت کوین؟
 • آموزش تحلیل بیت کوین برای چه کسانی لازم است؟
 • اهمیت آموزش قیمت بیت کوین
 • آموزش روش های تحلیل بیت کوین
 • آموزش تحلیل بیت کوین به روش تکنیکال
 • آموزش تحلیل بیت کوین به روش فاندامنتال
 • آموزش تحلیل بیت کوین به روش ترکیبی از دو روش بالا
 • نکاتی برای آموزش تحلیل بیت کوین
 • آموزش تحلیل بیت کوین در سایت TradingView
 • دوره‌های مختلف آموزش تحلیل بیت کوین
 • در کدام دوره آموزشی شرکت کنیم؟
 • آیا نیاز به دوره آموزش تحلیل بیت کوین خواهیم داشت؟
 • بهترین دوره آموزش تحلیل بیت کوین در تهران

چرا آموزش تحلیل بیت کوین

در بخش‌های قبلی به صورت مختصر اشارتی به اهمیت آموزش تحلیل بیت کوین داشتیم و توصیه کردیم که حتماً برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال لازم است حتماً به صورت پله به پله این آموزش‌ها را سپری نمایید. در غیر این صورت ممکن است شرایط به ضرر شما تمام شود. آموزش تحلیل بیت کوین در واقع آموزشی است که در آن شما:

 • با بهترین تکنیک های تحلیل بیت کوین آشنا می‌شوید و روش به کار گرفتن آنها را در تحلیل قیمت این ارز دیجیتال نیز فرا می‌گیرد.
 • با ماهیت ارزهای دیجیتال آشنا شده و موضوعات مهم مربوط به هر یک را می‌دانید. می‌توانید درک کنید که کدام ارز دیجیتال کیفیت و شرایط بهتری داشته و می‌توان آینده بهتری برای آن متصور بود. می‌توانید اقدام به تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین برای کوتاه مدت و بلند مدت نمایید.

بسیاری از کاربران بر این باورند که آموزش تحلیل بیت کوین در واقع همان آموزش تحلیل تکنیکال یا فاندامنتال است. اما این تکنیک‌ها و روش های تحلیل بیت کوین در واقع درصد کمی از کل آموزش های مربوط به ارزهای دیجیتال و تحلیل بیت کوین می‌باشند.

در این آموزش‌ها شما بایستی به صورت کاملاً دقیق با ماهیت هر یک از ارزهای دیجیتال آشنا شده و حتی شرایط به وجود آمدن و طرز کار شبکه‌های بلاک چین آنها را نیز بدانید. این اطلاعات است که باعث می‌شود تا شما بهترین ارز دیجیتال را انتخاب کنید. اصلاً آیا تا کنون از خود پرسیده‌اید که چرا بیت کوین به عنوان بهترین و محبوب‌ترین ارز دیجیتال شناخته شده و بالاترین قیمت را نیز دارا است؟

بسیاری از تحلیل گران که دوره‌های آموزشی تخصصی تحلیل بیت کوین را سپری نکرده‌اند، معمولاً پاسخ قانع کننده‌ای برای این پرسش نداشته و تنها به اولین بودن بیت کوین اشاره می‌نمایند. در حالی که نکات بسیار زیادی پشت این ارز نهفته است. اطلاع از این نکات درباره بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است که می‌تواند معاملات سودآوری برای شما رقم بزند. در غیر این صورت ممکن است شرایط برای شما بسیار پیچیده شده و در بازار پرچالش ارزهای دیجیتال با موفقیت روبرو نشوید.

استخراج بیت کوین

آموزش تحلیل بیت کوین برای چه کسانی لازم است؟

سؤال بعدی این جاست که آموزش تحلیل بیت کوین برای چه کسانی لازم است و کدام افراد می‌توانند از این آموزش‌ها به نفع خود استفاده نمایند؟ تا چند سال پیش ارزهای دیجیتال به عنوان ارز مهر و موم شده‌ای در میان مردم بود و کمتر کسی را می‌توانستیم پیدا کنیم که اطلاعاتی درباره آنها داشته و یا اقدام به سرمایه گذاری در آنها نماید.

اما اکنون شرایط کاملاً تغییر کرده و در هر خانه‌ای و خانواده‌ای می‌توان یک نفر را پیدا کرد که وارد بازار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال شده و در حال سرمایه گذاری در آنها است. اما متأسفانه عدم حضور در دوره‌های آموزش تحلیل بیت کوین باعث شده تا درصد قابل توجهی از این افراد سرمایه‌های خود را به باد داده و نتوانند به موفقیت‌ها برسند.

به همین دلیل است که آموزش تحلیل بیت کوین برای همه لازم است. حتی اگر تا کنون هیچ شناختی نسبت به ارزهای دیجیتال نداشته و حتی تمایلی هم برای سرمایه گذاری در آنها از خود نشان نداده‌اید، کم کم لازم است تا با آموزش تحلیل بیت کوین در این بازار نیز ورود کنید.

دیر یا زود دنیا به سمت اهداف این ارزها پیش خواهد رفت. ممکن است زمانی در آینده به وجود بیاید که حتی برای ساده‌ترین معاملات و حتی خرید و فروش های سوپر مارکتی نیز نیاز به استفاده از ارزهای دیجیتال و بیت کوین داشته باشید. در چنین مواقعی که البته چندان هم دور از ذهن و بعید به نظر نمی‌رسد، کسانی که تجربه کافی نداشته و آموزش تحلیل بیت کوین را سپری نکرده باشند، با چالش‌های بسیار زیادی روبرو می‌شوند.

از این گذشته بیت کوین و ارزهای دیجیتال بازاری هستند که به شدت مستعد سودآوری بوده و هر کس با دانشی کم نیز می‌تواند در این بازارها وارد شود. کمتر بازاری را می‌توان پیدا کرد که با کمک آن بتوان سرمایه‌های چند صد دلاری را تبدیل به سرمایه‌های چند هزار و حتی چند میلیون دلاری نمود. برای بازارهایی مانند بازار مسکن، بازار خودرو، بازار طلا، بازار سکه و مواردی از این دست شما نیاز به در اختیار داشتن سرمایه‌های بسیار هنگفتی دارید. در حالی که این سرمایه‌ها در دسترس همه افراد نبوده و تنها افراد کمی به این میزان سرمایه‌ها دسترسی دارند. بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌تواند فرصتی برای این افراد باشد که با همین سرمایه‌های کم نیز سرمایه گذاری‌های قابل توجهی کرده و به دنبال پیش برد اهداف اقتصادی باشند.

بسیار جالب است اگر بدانید که افرادی که سرمایه‌های بسیار زیادی در اختیار داشته و در بازارهایی مانند بازار مسکن و خودرو نیز فعالیت دارند، ‌بخش قابل توجهی از سرمایه‌های خود را نیز وارد بازار ارزهای دیجیتال کرده و در حال سرمایه گذاری برای آینده خود در این بازارها هستند. انتخاب با شما است که این بازار را نادیده بگیرید و به دنبال آن نروید. اما به زودی این تصمیم می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی اقتصاد زندگی شما داشته باشد.

اهمیت آموزش قیمت بیت کوین

اهمیت آموزش تحلیل بیت کوین نه برای داشتن تحلیل های درست و نه برای پیش بینی درست قیمت بلکه بیشتر برای حفظ سرمایه و به هدر ندادن آن است. بسیاری از کاربران ایرانی در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در حال سرمایه گذاری و ترید هستند، افرادی با شرایط اقتصادی متوسط می‌باشند که نیاز مالی زیادی داشته و آخرین امیدهای خود را در بازار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین سرمایه گذاری می‌نمایند. اما نباید از هول حلیم در دیگ افتاد. کاربران می‌بایست از همان روزهای نخست با استفاده از تمهیدات خاص به دنبال بهینه کردن شرایط سرمایه گذاری خود در بازار بوده و سعی در فیلتر کردن معاملات اشتباه باشند.

اهمیت سپری کردن دوره آموزش تحلیل بیت کوین در این است که کاربران با شناخت کافی نسبت به این ارز دیجیتال و سایر ارزهای مستعد رشد می‌توانند بهترین‌ها را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند. این امر در نهایت می‌تواند منجر به کسب سودهای قابل توجه حداقل در دراز مدت برای آنها شود. اما افرادی که از این دوره‌ها استفاده نکرده و با سایر روش های ذکر شده به دنبال سرمایه گذاری در بیت کوین می‌روند، در نهایت با ضررهای مالی سنگین تمام سرمایه‌های خود را از دست داده و دست خالی به دنبال مسیر دیگری برای ورود به بازار می‌روند.

این چرخه آن قدر ادامه پیدا می‌کند تا تریدر دیگر از ضرر خسته شده و بازار ارزهای دیجیتال را بازاری بدون امکان کسب سود برای خود بداند. به همین دلیل است که اصرار داریم تا قبل از هر چیزی تمام آموزش های مربوط به تحلیل بیت کوین را سپری کرده و سپس برای ورود به بازار اقدام کنید.

“در یک بررسی صورت گرفته از سوی برخی از مؤسسات تحقیقاتی روزانه ۵۰۰۰ رمز ارز جدید در سال ۲۰۲۱ در حال معرفی شدن است. این تعداد بالا نشان از این دارد که همه این ارزها ارزش و اعتبار کافی نداشته و در ترید کردن باید به آنها دقت کافی داشته باشید.”

از این گذشته اگر با تحلیل گران مختلف ایرانی درباره ارزهای دیجیتال صحبت کنید، بسیاری از آنها بر این عقیده هستند که این ارزها ارزش خاصی نداشته و خیلی زود از جهان برچیده می‌شوند. صحبت‌هایی که دقیقاً مخالف با نظر افراد سرشناس و با تجربه فعال در این بازار است. بسیاری از افرادی که به دلیل نداشتن دانش کافی و سپری نکردن دوره آموزش تحلیل بیت کوین وارد این بازار می‌شوند، با شکست روبرو شده و در نتیجه تمایلی برای حضور در بازار نیز ندارند. همین امر باعث می‌شود تا این دسته از تریدرها بازار رمز ارزها را بازاری به در نخور و با دست‌های پشت پرده مختلف بخوانند.

آموزش تحلیل بیت کوین می‌تواند پلی میان شکست و موفقیت در معامله ارزهای دیجیتال و بیت کوین باشد.

آموزش روش های تحلیل بیت کوین

برای این که با روش های تحلیل بیت کوین بیشتر آشنا شوید، لازم دانستیم تا نکاتی را درباره این روش‌ها با شما در میان بگذاریم که در نهایت با استفاده از آنها می‌توانید بهترین تکنیک‌ها را برای پیش بینی قیمت بیت کوین استفاده کنید. البته باید خاطر نشان کنیم که آموزش تمام تکنیک های مربوط به تحلیل بیت کوین نیاز به حضور در دوره‌های حرفه‌ای داشته و در یک مقاله نوشتاری خیلی نمی‌توان این روش‌ها را به صورت کامل و جامع توضیح داد.

از این رو سعی کرده‌ایم تا در این محتوا بیشتر به بررسی نکاتی درباره هر یک از روش های تحلیل بیت کوین بپردازیم که به کار گیری این نکات می‌تواند کمک حال کاربرانی باشد که هیچ تجربه‌ای در این بازار ندارند. این مهم بیشتر به دلیل کاهش میزان ضرر این دسته از افراد و ارائه دانش‌های اولیه برای حضور در بازار ارزهای دیجیتال برای آنها است.

قبل از پرداختن به آموزش تحلیل بیت کوین و روش های مربوط به آن باید یادآور شویم که این آموزش‌ها حتی در صورت مرور به صورت تئوری نیز ممکن است هنوز جای کار داشته باشند. کاربران باید در خلال آموزش های تئوری تمام آموخته‌های خود را در بازار پیاده‌سازی کرده و قبل از اقدام برای خرید و فروش یک بار تمام مراحل لازم را تست کنند. در غیر این صورت ممکن است در موقع اقدام برای پیاده‌سازی آنها در بازار واقعی با چالش روبرو شده و سؤالات زیادی ذهن آنها را به خود مشغول نماید.

آموزش تحلیل بیت کوین به دو بخش آموزش تئوری و آموزش عملی تقسیم می‌شود. با فرا گرفتن آموزش‌ها تئوری بایستی ابتدا در گذشته بازار و سپس بدون اختصاص دادن سرمایه در آینده بازار تمام این تکنیک‌ها تست شوند. در این شرایط کاربران علاوه بر اینکه تمام آموزش های خود را مرور کرده و به آنها مسلط می‌شود، چالش‌های واقعی و سؤالات خود را نیز استخراج کرده و همزمان می‌تواند پاسخ آنها را جویا شود. این متد آموزشی می‌تواند بهترین ترفند برای فراگیری کامل تحلیل بیت کوین باشد.

قیمت لحظه ای بیت کوین

آموزش تحلیل بیت کوین به روش تکنیکال

در مقالات گذشته مربوط به پیش بینی قیمت بیت کوین سعی کردیم تا به صورت کامل به بررسی آموزش تحلیل بیت کوین پرداخته و نکات مربوط به این آموزش‌ها را با شما در میان بگذاریم. اصلی‌ترین اندیکاتورها و تکنیک های معاملاتی مورد استفاده برای پیش بینی قیمت بیت کوین را بررسی کردیم و راه‌های سیگنال گیری از آنها را نیز مورد بررسی قرار دادیم. در نتیجه عزیزان می‌توانند با مطالعه مقاله پیش بینی قیمت بیت کوین, به صورت کامل با این تکنیک‌ها آشنا شده و آنها را درک کنند.

تحلیل بیت کوین به روش تکنیکالی در واقع استفاده از ابزارها و تکنیک های تکنیکالی است که تحلیل گران با سابقه و قدیمی از مطالعه روند حرکت قیمت در گذشته آنها را استخراج کرده و به آینده تعمیم داده‌اند. در این تکنیک هیچ نیازی به هیچ منبع خاصی نداشته  و تحلیل گر تنها با در اختیار داشتن نمودار قیمت و در ابزارهای تکنیکالی می‌تواند اقدام به تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین نماید.

علم تکنیکال و تکنیک های رایج شده در آن برای تحلیل بیت کوین نشات گرفته از دو عامل مهم هستند. قیمت و حجم دو پارامتری هستند که اساس اصلی بسیاری از روش‌ها و اندیکاتورهای رایج در این دانش می‌باشند. نمودار قیمت نشان دهنده ظاهر شرایط حرکت قیمت بیت کوین است و حجم نیز دست‌های پشت پرده معامله گران بزرگ و سرمایه داران را برای کاربران افشا می‌نمایند.

در اکثر روش‌ها و تکنیک های به کار گرفته شده برای تحلیل بیت کوین دو واقعیت مهم جهت دهنده به دیدگاه کاربران است که شما نیز با این دو دیدگاه می‌توانید روند حرکت قیمت بیت کوین را تحلیل کرده و حتی برای پیش بینی قیمت بیت کوین امروز نیز اقدام کنید. این دو دیدگاه به شرح زیر هستند:

 • “وقتی حجم و قیمت همسو با هم عمل کرده و در یک جهت رشد یا نزول می‌نمایند، نشان از ادامه‌دار بودن روند حرکت است.
 • وقتی حجم و قیمت به صورت غیرهمسو با یکدیگر رفتار می‌نمایند، نشان از این دارد که در روند حرکت قیمت بیت کوین باید شاهد اخلالی باشیم. در واقع این موضوع نشان از این دارد که یک جای کار می‌لنگد. “

بسیاری از دیدگاه‌ها و تکنیک های تحلیل بیت کوین با توسعه و گسترش همین دو دیدگاه به وجود آمده‌اند. بسیاری از اندیکاتورها همین دو واقعیت را به شکل دیگری به کاربران نشان می‌دهند و بسیاری از ابزارهای تکنیکالی در دسترس نیز برای سنجش همین دو دیدگاه به وجود آمده‌اند. برای کسانی که هنوز تجربه کافی در بازارهای مالی مانند بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال را نداشته و هنوز دوره‌های آموزشی حرفه‌ای مربوط به تحلیل بیت کوین را نیز سپری نکرده‌اند، دقت به این دو دیدگاه می‌تواند دید مناسبی ایجاد کند. این دو دیدگاه می‌توانند راه برون رفت از معاملات اشتباه برای شما باشند. هم چنین در نهایت برای معامله گر سودآور بوده و وی را در رالی‌های بزرگ قیمت بیت کوین همراه می‌کنند.

هر چند دنیای تکنیکال دنیای بسیار پیچیده و وسیعی است، اما نکته‌ای از این دنیا را با شما در میان گذاشتیم که دقت به آن می‌تواند یکی از بزرگترین چالش‌های شما را حل کندو بقیه روش‌ها به نوعی همین دو دیدگاه را با نگاه دیگری به شما القا خواهند کرد. از این رو توصیه می‌کنیم که حداقل برای قدم اول هم که شده این دو واقعیت را در ناخودآگاه ذهن خود در بازار رمز ارزها و بیت کوین نهادینه کرده و همیشه و در هر تحلیلی یک بار آن را یادآوری نمایید.

آموزش تحلیل بیت کوین به روش فاندامنتال

دومین روشی که برای تحلیل بیت کوین باید به آموزش آن بپردازیم، روش فاندامنتال است مه تعریف آن را در بخش‌های قبلی با هم مرور کردیم. برای استفاده از روش فاندامنتالی برای پیش بینی قیمت بیت کوین ابتدا باید با تمام عوامل مؤثر بر قیمت این ارز دیجیتال آشنا باشید.

با مرور مقاله پیش بینی قیمت بیت کوین می‌توانید به صورت کامل و جامع با این عوامل آشنا شده و نحوه تأثیرگذاری آنها بر قیمت بیت کوین را نیز بدانید. با اطلاع از این عوامل، آموزش تحلیل بیت کوین با استفاده از روش فاندامنتالی ساده‌تر خواهد شد. حالا تنها کافی است که شما ایده‌های موجود را با اخبار موجود مقایسه کرده و با یک نتیجه گیری منطقی آینده قیمت بیت کوین را ارزیابی کنید.

اما لازم دانستیم تا دقیقاً مانند آموزش تحلیل بیت کوین در روش تکنیکالی، یکی از بهترین و اصلی‌ترین نکات مربوط به تحلیل بیت کوین به روش فاندامنتالی را نیز با شما در میان بگذاریم. برای کسانی که هنوز در این روش تحلیلی تجربه کافی نداشته و یا اصلاً دوره‌های آموزش تحلیل بیت کوین را پشت سر نگذاشته‌اند، تکیه به همین نکات به ظاهر ساده اما بسیار مهم می‌تواند راهکاری برای برون رفت از ضررها و چالش‌ها باشد.

علم فاندامنتال بر پایه دو اصل مهم اقتصادی استوار است و تمام اخبار و احادیث و اتفاقات نیز در نهایت به این دو عامل اقتصادی باز می‌گردد. عرضه و تقاضا. عرضه در واقع نشان دهنده قدرت فروشندگان بیت کوین است و تقاضا نیز قدرت خریداران را نشان می‌دهد. مسلماً وقتی قدرت خریداران یا همان تقاضا بیشتر باشد، قیمت به سمت بالا صعود می‌کند و هر وقت عرضه یا قدرت فروشندگان بیشتر شود، می‌توان انتظار نزول قیمت بیت کوین را داشت. پر واضح است که کاربران با اطلاع از همین دو عامل می‌توانند برای تحلیل بیت کوین و پیش بینی آن اقدام کنند.

افزایش عرضه یا تقاضا در بازار با علائمی صورت می‌پذیرد. شما می‌توانید با مشاهده این علائم و یک ارزیابی دقیق قدرت فروشندگان و خریداران را نسبت به هم بررسی کرده و در نهایت روند حرکت قیمت را پیش بینی کنید.

در ارز دیجیتالی مانند بیت کوین عرضه معمولاً ثابت بوده و کم است. از یک جهت روند استخراج این ارز دیجیتال خیلی سریع نبوده و از طرف دیگر اکثریت قریب به اتفاق دارندگان بیت کوین، بیت کوین‌ های خود را برای طولانی مدت نگه می‌دارند. از این رو ر عرضه شاهد بیت کوین‌ های کمی هستیم. از این رو با تحلیل تقاضا می‌توان تا حدی روند حرکت قیمت بیت کوین را ارزیابی نمود.

در مواقعی که تقاضا با شدت و اخبار مختلف افزایش یابد، مسلماً باید شاهد رشد قیمت بیت کوین باشیم. اما در مواقعی که تقاضایی برای این ارز دیجیتال وجود نداشته باشد، مسلماً اصلاح قیمتی را در نمودار بیت کوین شاهد خواهیم بود.

به همین سادگی شما می‌توانید برای تحلیل بیت کوین اقدام کنید. البته این تکنیک تنها یکی از روش های تحلیل فاندامنتال بیت کوین است و می‌توان تکنیک های زیادی مانند آن را تشریح نمود. اما با این حال کاربران تازه کار و افرادی که هنوز به روش های تحلیل بیت کوین با تکنیک فاندامنتال آشنا نیستند، می‌توانند با همین روش بسیاری از خبرهای موجود در بازار بیت کوین را تجزیه و تحلیل کرده و بهترین تصمیم را برای معاملات خود اتخاذ نمایند.

آموزش ارز دیجیتال

آموزش تحلیل بیت کوین به روش ترکیبی از دو روش بالا

هم چنین در بخش قبلی اشاره کردیم که کاربران می‌توانند از روش ترکیبی برای تحلیل بیت کوین استفاده نمایند. در این تکنیک شما باید هم تکنیک‌ها و ابزارهای تحلیل تکنیکال را به کار بگیرید و هم از روش های تحلیل بیت کوین به روش فاندامنتال استفاده کنید. این فرایند در نهایت می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد. اما چگونه باید این دو روش را با هم ترکیب کنیم؟

برای استفاده ترکیبی از این دو روش می‌توانید ابتدا از تحلیل تکنیکال استفاده کنید. تحلیل تکنیکال دارای روش های مختلفی است و ابزارهای گوناگونی در این روش به کار گرفته می‌شوند. با ترکیبی از این ابزارها و تکنیک‌ها بهترین ایده را برای بازار بیت کوین در نظر گرفته و آینده قیمت آن را پیش بینی نمایید. سپس نوبت به تائید گرفتن از اخبار فاندامنتال است.

در قدم بعدی باید اخبار و عوامل مؤثر بر قیمت بیت کوین را ارزیابی کنید. با فرض این که در تکنیکال به صعودی بودن روند قیمت بیت کوین پی بردید، در صورتی که اخبار مثبتی درباره بیت کوین در خبرگزاری‌ها وجود داشت یا حداقل اخبار منفی برای آن دیده نمی‌شد، می‌توانید وارد معاملات خود در این ارز دیجیتال شوید. اما اگر همزمان شاهد اخبار منفی برای بیت کوین بودید، بهتر است کمی دست نگه داشته و شرایط بازار را با تأثیر اخبار موجود رصد کنید. این صبر کردن باعث می‌شود تا اسیر تأثیر منفی اخبار بر قیمت بیت کوین نشده و در جای درستی وارد معاملات شوید. اما در صورت عدم دقت به این موضوع ممکن است در چند روز یا چند هفته ابتدایی معاملات خود با افت‌های زیادی همراه شده و رسیدن سرمایه گذاری شما به قیمت سر به سر نیاز به هفته‌ها زمان داشته باشد.

نکاتی برای آموزش تحلیل بیت کوین

مسائل کاربردی درباره روش های تحلیل بیت کوین را با هم مرور کردیم. با دقت به این موارد شما می‌توانید حتی بدون داشتن تجربه و دانش قبلی برای تحلیل این رمز ارز مشهور و محبوب اقدام کنید. هم چنین از این نکات می‌توانید برای جلوگیری از ورود به معاملات اشتباه نیز استفاده کرده و روند سرمایه گذاری خود را در بیت کوین بهبود بخشید.

اما لازم دانستیم تا برخی نکات مهم درباره استفاده از این تکنیک‌ها را نیز با شما در میان بگذاریم. نکاتی که می‌توانند به هر چه بهتر کردن تحلیل بیت کوین کمک کرده و در مواقع ضروری کاربردی باشند:

 • دقت کنید که هرگز بدون تحلیل بیت کوین و تنها به دلیل هیجان موجود در میان کاربران وارد بازار نشده و به دنبال خرید و فروش بیت کوین نباشید. این مهم می‌توانید سرمایه‌های شما را با چالش‌های زیادی همراه کرده و شکست‌های سنگینی برای شما رقم بزند.
 • حتماً منتظر بمانید تا بازار نسبت به تحلیل شما و هم چنین اخبار موجود واکنش نشان داده و بعد از مسلم شدن واکنش بازار برای خرید اقدام کنید. عجله کردن در خرید بیت کوین می‌تواند یک رفتار اشتباه باشد. برای جلوگیری از وارد شدن به ضرر در روزهای ابتدایی این امر می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد. وگرنه ممکن است مجبور شوید تا هفته‌ها برای سربه‌سر شدن قیمت صبر کنید.
 • اتکا به تحلیل دیگران نیز یکی دیگر از اشتباهاتی است که بسیاری از افراد مبتدی و تازه کار انجام می‌دهند. البته استفاده از تحلیل دیگران امر اشتباهی نیست اما باید همراه با تحلیل شخصی و ارزیابی شخصی باشد. شما می‌توانید بعد از پایان تحلیل بیت کوین به روش هایی که به آنها اشاره کردیم، از تحلیل دیگران برای تائید بیشتر استفاده کنید. اما صرفاً استفاده از تحلیل سایر افراد و بدون مشاهده بازار ممکن است شرایط را برای شما پیچیده کند.
 • قبل از اینکه روش های تحلیل بیت کوین را در بازار واقعی پیاده‌سازی کنید، بهتر است چند باری در بازار بدون داشتن سرمایه این روش‌ها را انجام دهید. این مهم دو مزیت بزرگ برای شما به دنبال خواهد داشت. با این تکنیک هم می‌توانید روش مورد نظر را تست کرده و میزان کارایی آن راد کر کنید و هم در نحوه استفاده از آن نیز مسلط‌تر شوید. اما متأسفانه شاهد هستیم که بسیاری از افراد بدون توجه به این نکته در همان روزهای اول یادگیری یکی از روش های تحلیل بیت کوین به دنبال استفاده از آن در بازار واقعی رفته و هیچ تستی از این بابت ندارند.
 • با توجه به اینکه استفاده از روش تحلیلی فاندامنتال برای تحلیل بیت کوین ممکن است کمی چالش برانگیز شده و در شروع کار با سختی‌هایی همراه باشد، بهتر است ابتدا از تحلیل تکنیکال استفاده کرده و کم کم استفاده از تحلیل فاندامنتال را نیز به بررسی‌های خود اضافه کنید.
 • یکی از مهم‌ترین اصول ترید در رمز ارزها و ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین، نگاه درست به این بازار است. روانشناسی تأثیر بسیار زیادی روی میزان موفقیت سرمایه گذاری‌های شما خواهد داشت. از این رو سعی کنید به مرور قدرت اندیشه خود را در بازار تقویت کرده و با اصول ترید در رمز ارزها نیز آشنا شوید.

آموزش تحلیل بیت کوین در سایت TradingView

سایت تردینگ ویو یک پلتفرم مبتنی بر وب برای مشاهده نمودار تمام رازهای دیجیتال و اجرای روش‌ها و استفاده از ابزارهای تکنیکال بر روی آنها است. مزیت اصلی این سایت این است که نمودار قیمت تمام ارزهای دیجیتال را در اختیار شما قرار می‌دهد. در کمتر پلتفرمی می‌توانید به همه این چارت‌ها دسترسی داشته باشید. مزیت دوم آن نیز در اختیار داشتن تمام ابزارها و اندیکاتورهای رایج در علم تکنیکال است ک دست تحلیل گر را برای انجام تحلیل بیت کوین باز می‌گذارد. از این رو تصمیم گرفتیم تا برای کمک به تحلیل بیت کوین آموزش های ابتدایی استفاده از این سایت را به شما ارائه کنیم.

قبل از هر چیزی باید اشاره کنیم که استفاده از ابزارها و امکانات تردینگ ویو در دو حالت رایگان و پولی برای کاربران امکان پذیر است. مسلماً اکانت پولی تردینگ ویو می‌تواند امکانات بیشتری را در اختیار کاربر قرار دهد، اما با این حال نسخه رایگان آن نیز تمام شرایط و امکانات لازم را برای کاربران فراهم آورده است. از این رو شما می‌توانید بدون هیچ هزینه‌ای از امکانات این سایت عالی استفاده کنید. هم چنین این سایت ۱ ماه به صورت رایگان تمام ابزارهای خود را نیز برای تست در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

برای استفاده از امکانات این سایت ابتدا توصیه می‌کنیم که بعد از وارد شدن به آن در آن عضو شوید. عضویت در این سایت رایگان است اما این عضویت باعث می‌شود تا تحلیل های قبلی شما روی نمودارها حفظ شده و بتوانید با قالبی یکسان تمام چارت‌ها را مشاهده و تحلیل کنید. برای عضویت نیز تنها نیاز به یک آدرس ایمیل خواهید داشت. بعد از ورود به سایت و کلیک روی گزینه SIGN UP با وارد کردن آدرس ایمیل و یک پسورد می‌توانید در آن عضو شوید.

بعد از عضویت در قدم بعدی باید به نمودار مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید. برای این کار در سمت چپ سایت و در سربرگ اصلی باید روی گزینه Chart کلیک کنید. با کلیک روی این گزینه به صورت پیش فرض یک نمودار برای شما ظاهر می‌شود. اگر قبلاً از امکانات تردینگ ویو استفاده کرده باشید، آخرین نموداری که به تحلیل و ارزیابی آن پرداخته باشید، به صورت پیش فرض برای شما باز خواهد شد. در گوشه سمت چپ و بالای سایت نام نمادی که نمودار آن در حال نمایش است دیده می‌شود. با کلیک روی این گزینه وارد بخش نمادها می‌شوید.

در قسمت بالایی بخش نمادها می‌توانید بازارهای مختل از جمله بازار بورس، فارکس، کریپتوکارنسی‌ ها و … را مشاهده کنید. برای دسترسی به نمودار بیت کوین کافی است روی گزینه Crypto کلیک کرده و در نوار بالایی عبارت Bitcoin را تایپ کرده و یکی از نمودارها را انتخاب کنید. یکی از گزینه‌های Bitcoin/usd یا Bitcoin/Tether را برای یکی از صرافی‌ها معتبر انتخاب نمایید تا نمودار بیت کوین برای شما به نمایش در آید.

در شکل زیر می‌توانید نمای کلی از نحوه نمایش نمودار قیمت بیت کوین را در سایت تردینگ ویو مشاهده کنید:

آموزش ارز دیجیتال

در این نمودار مهم‌ترین و کاربردی‌ترین قسمت‌ها را با اعداد قرمز رنگ برای شما مشخص کرده‌ایم که شرح آن به قرار زیر است:

۱- در بخش ۱ می‌توانید نام نمادی که نمودار آن در حال نمایش است را مشاهده کنید که در تصویر بالا BTCUSDT یا همان نمودار بیت کوین بر اساس دلار می‌باشد.

۲- این قسمت نشان دهنده تایم فریم نمودار است که در شکل بالا حرف D نشان دهنده تایم فریم روزانه یا Day است. با کلیک روی این قسمت می‌توانید نمودار را در سایر تایم فریم‌ها اعم از هفتگی W، ۴ ساعته H4، یک ساعته H1 و … مشاهده کنید.

۳- قسمت سوم نوع نمودار را برای شما تعیین می‌کند. با کلیک روی این قسمت می‌توانید نمودار قیمت بیت کوین را به شکل‌های خطی، میله‌ای یا شمعی مشاهده کنید.

۴-‌بخش ۴ در شکل بالا اندیکاتورهای مورد استفاده در تحلیل تکنیکال را برای شما نمایش می‌دهد. با کلیک روی این گزینه با قابلیت سرچ می‌توانید به ده‌ها اندیکاتور مختلف مورد استفاده برای تحلیل بیت کوین دسترسی داشته باشید.

۵-‌بخش ۵ به شما این اجازه را می‌دهد تا نمودار را در ابعاد بزرگتری مشاهده کنید.

۶- در بخش ۶ می‌توانید از تحلیل یا نمودار قیمت بیت کوین عکس تهیه کرده و از آن استفاده کنید.

۷-‌بخش ۷ نشان دهنده قیمت بیت کوین است. بخشی که در این قسمت سیاه شده قیمت و زمان فعلی آن را در نمودار بیت کوین نشان می‌دهد.

۸- در بخش ۸ شما می‌توانید به انبوهی از ابزارهای رایج و مورد استفاده در تحلیل تکنیکال دسترسی داشته باشید. این بازارها در دسته‌بندی های مختلفی قرار دارند و با کلیک روی هر دسته‌بندی سایر ابزارهای آن دسته به نمایش در می‌آید. برای انتخاب هر ابزار نیز تنها کافی است روی آن کلیک کنید.

۹-‌بخش ۹ نیز نمودار قیمت بیت کوین است که می‌توانید تحلیل های خود را روی آن پیاده کنید.

تحلیل بیت کوین تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار در بازار جهانی

 البته منظور ما از تحلیل بیت کوین تحت تاثیر نوسانات قیمت دلار در بازار ایران نیست. قیمت دلار در بازار آزاد ایران هیچ ارتباطی با قیمت بیت کوین داشته و خیلی نباید نمودار قیمت دلار در بازار آزاد ایران را با قیمت بیت کوین مقایسه کنیم. اما نوسانات بیت کوین و نحوه تغییرات قیمت در آن به صورت مستقیم با قیمت دلار در بازار آزاد جهانی ارتباط دارد. به این معنا که افزایش و یا کاهش ارزش دلار در بازار جهانی ممکن است روی میزان ارزش بیت کوین در بازار ارز دیجیتال تاثیر مستقیم داشته باشد.

به صورت پیش فرض شرایط دلار آمریکا و شرایط بیت کوین رابطه معکوس با یکدیگر دارند. به این معنا که قدرت گرفتن دلار در بازار جهانی باعث می‌شود تا ارزش بیت کوین با افت روبرو شود و افت ارزش دلار در بازار جهانی نیز ممکن است سیگنالی برای سود و افزایش قیمت بیت کوین باشد. البته این رابطه همیشه به همین گونه صادق نیست و ممکن است شرایط بر اساس میزان عرضه و تقاضا با تغییرات روبرو شود. اما با این حال افزایش عرضه در روند معاملات دلار آمریکا باعث افزایش عرضه در بیت کوین شده و همین امر افزایش قیمت را برای این ارز دیجیتال به دنبال می‌آورد.

تحلیل بیت کوین تحت تاثیر شرایط اقتصاد جهانی

 همچنین برای تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین بایستی به بررسی شرایط اقتصاد جهانی نیز بپردازید. شرایط اقتصاد بهترین کشورهای جهان بر روی روند قیمت بیت کوین تاثیر مستقیم دارند. تاثیر پذیری از قاعده ترس و طمع برای سرمایه گذاران در بازارهای جهانی به وجود می آید. به این معنا که وقتی اقتصاد جهانی وارد شرایط بحرانی شده و مردم جهان به فکر استفاده از راهکارهایی برای حفظ ارزش سرمایه های خود هستند می تواند یک سرمایه گذاری ایده آل در نظر گرفته شود و به همین دلیل بحران شدن شرایط اقتصاد جهانی باعث افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد.

از طرف دیگر وقتی اقتصاد جهانی در شرایط ایده‌آل قرار گرفته و در یک نظم معین شاهد بهتر شدن رفاه در جامعه ها باشیم عملاً مردم به دنبال ورود به سرمایه گذاری های مطمئن تر حتی با سود کمتر هستند. در چنین مواقعی بیت کوین می تواند سرمایه گذاری مناسبی برای این دسته از افراد باشد و به همین دلیل معمولاً در چنین شرایطی شاهد افت ارزش قیمت بیت کوین خواهیم بود.

دقت داشته باشید که تأثیرپذیری قیمت بیت کوین از اقتصاد جهانی و همچنین از ارزش دلار که در بند قبل به آن اشاره کردیم همیشگی و دائمی نیست و قرار نیست شما با هر گونه تغییری در شرایط اقتصاد جهانی و یا قیمت دلار به دنبال معامله بر روی بیت کوین بروید. در واقع همانطور که اشاره کردیم قیمت بیت کوین تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که شرایط اقتصاد جهانی و همچنین ارزش دلار تنها دو مورد از این موارد هستند. با مشاهده چنین شرایطی در روندهای بازار جهانی شما می توانید سیگنالی برای تقویت قیمت بیت کوین دریافت کنید و حداقل برای معامله گری بر روی آن آماده شوید.

 تحلیل بیت کوین تحت تاثیر شرایط بازار طلا

 یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که درباره تحلیل و پیش بینی بیت کوین باید به بررسی آن بپردازیم تاثیر پذیری قیمت این ارز دیجیتال از بازار طلا است. بازار طلا نیز یکی از جذاب ترین بازارهای سرمایه گذاری برای کاربران جهانی می‌شود و خیلی ها در حال حاضر بخش قابل توجهی از سرمایه های خود را به بازار طلا انتقال داده اند. یکی از اصلی ترین ویژگی هایی که برای بازار طلا باید به آن اشاره کنیم این است که این بازار معمولاً به دلیل اطمینان کاربران جهانی به ارزش طلا تبدیل به یک بازار مطمئن از نظر سرمایه گذاری در بازه های زمانی طولانی مدت شده و وقتی با شرایط بحرانی در اقتصاد جهانی روبرو باشیم علاقه برای خرید طلا در میان کاربران بیشتر می‌شود.

دقت کنید که بیت کوین و طلا هر چند در چنین مواقعی به صورت یک رقیب با هم عمل می‌کنند اما در بسیاری از مواقع نیز نمودارهایی همسو با یکدیگر دارند. در واقع در شرایط بحرانی و در زمانی که با کاهش ارزش دلار در بازار جهانی روبرو هستیم کاربران بازارهای مانند بازار بیت کوین و بازار طلا را در اولویت های اصلی خود قرار داده و حجم معاملات در این بازار با افزایش قابل توجهی روبرو می شود. به این معنا که قیمت بیت کوین و قیمت طلا ممکن است همزمان در یک مسیر صعودی قرار داشته باشد.

 تحلیل بیت کوین با دامیننس آن

 یکی از اصطلاحاتی که بایستی در تحلیل و پیش بینی بیت کوین به بررسی آن نیز بپردازیم دامیننس این ارز دیجیتال است. دامیننس در واقع به قدرت بیت کوین در برابر سایر ارزهای دیجیتال و آلت کوین ها اطلاق می شود. اگر از پلتفرم هایی مانند تریدینگ ویو استفاده کرده باشید در این پلتفرم ها می توانیم نمودار دامیننس بیت کوین را مشاهده کنید. همانطور که می‌دانید در حال حاضر بیت کوین به عنوان بهترین ارز دیجیتال جهان شناخته شده و بخش قابل توجهی از حجم معاملات بازار نیز مربوط به معاملات بیت کوین است. بیت کوین از نظر حجم معاملات و همچنین درصد کل مارکت کپ بازار ارز دیجیتال در رده اول قرار گرفته و بخش قابل توجهی از بازار را در این موارد به خود اختصاص داده است.

وقتی حجم معاملات بر روی آلت کوین ها بیشتر شده و انجام معاملات کاربران بیشتر به سمت سایر ارزهای دیجیتال به غیر از بیت کوین برود عملاً درصد تاثیر گذاری بیت کوین بر روی مارکت کپ کل بازار کاهش پیدا خواهد کرد. از طرف دیگر وقتی اکثر معاملات به سمت بیت کوین هدایت شده و سایر آلت کوین ها بخش کمتری از حجم معاملات را به خود اختصاص داده باشند بیت کوین در مقابل آن ها قوی تر شده و در نتیجه بخش قابل توجهی از مارکت کپ کل بازار به بیت کوین اختصاص پیدا خواهد کرد.

دامیننس بیت کوین در واقع همین بررسی و اندازه گیری قدرت بیت کوین در مقابل سایر آلتکوین ها در بازار است. حال احتمالاً شاید از خود بپرسید که دامیننس بیت کوین چه اهمیتی برای تحلیل این ارز دیجیتال دارد.

وقتی دامیننس بیت کوین وارد روند صعودی شده و در مسیر صعود قرار بگیرد عملاً به این معنا است که بیت کوین در حال تقویت در بازار ارز دیجیتال است و بخش قابل توجهی از معاملات به سمت بیت کوین میل پیدا کرده است. این موضوع می تواند سیگنال قدرتمند برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین در بازار باشد. در عوض وقتی دامیننس بیت کوین در روند نزولی قرار گرفته باشد شرایط برای این رمز ارز بسیار سخت شده و اکثر معامله‌گران در حال هدایت سرمایه های خود بر روی آلت کوین ها هستند. در چنین شرایطی سیگنال فروش بیت کوین صادر شده و بایستی به دنبال خروج از سرمایه گذاری های خرید در روی این رمز ارز باشید.

ملاحظه می کنید که به راحتی می‌توان با تحلیل و بررسی نمودار دامیننس بیت کوین نیز به شرایط این ارز دیجیتال در بازار پی برد و از این طریق معاملات بهتری نیز برای خود رقم زد. از این رو توصیه می کنیم اگر در بازار فیوچرز ارز دیجیتال در حال فعالیت هستید و بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال اصلی شما برای ترید انتخاب شده، حتماً در کنار بررسی نمودار بیت کوین به بررسی نمودار دامیننس بیت کوین نیز بپردازید.

دوره‌های مختلف آموزش تحلیل بیت کوین

در حال حاضر شما می‌توانید به تعداد کثیری از انواع دوره‌های آموزش تحلیل بیت کوین دسترسی داشته باشید. از دوره‌های حضوری گرفته تا پکیج‌ها و دوره‌های آنلاین و دوره غیر حضوری آموزش ارز دیجیتال که همگی با کیفیت‌های مختلف در دسترس قرار دارد. این دوره‌ها با سبک‌های مختلفی و توسط اساتید مختلف تهیه شده و در دسترس شما قرار می‌گیرد. قبل از اینکه به بررسی و انتخاب بهترین دوره آموزش تحلیل بیت کوین بپردازیم، لازم دانستیم تا اهمیت استفاده از این دوره‌های آموزشی را به شما یادآور شویم.

به صورت کلی برای ورود به هر کسب و کاری و هر بازاری ابتدا باید آموزش های مربوط به آن را پشت سر بگذارید. تصور کنید که قصد حضور در شغل تعمیرات موبایل را دارید. آیا بدون آموزش می‌توانید در این کسب و کار موفق شوید؟ تعمیرکاران موبایل معمولاً بعد از سپری کردن دوره‌های آموزشی چند ماه به صورت کارآموز نزد فردی با تجربه مشغول می‌شوند. حتی چند ماه هم با میزان درآمد کم در این شغل شروع به کار کرده و کم کم روند بهتر و درآمد بالاتری برای خود ایجاد می‌نمایند. مسلماً چنین شرایطی را می‌توان برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال نیز در نظر گرفت.

دوره ارز دیجیتال

شما بایستی ابتدا در یکی از دوره‌های آموزش تحلیل بیت کوین حاضر شده و تمام سرفصل‌های آموزشی مربوط به این بازار را پشت سر بگذارید. سپس نوبت به امتحان کردن تمام روش‌ها و نکات گفته شده در بازار آن هم بدون سرمایه می‌رسد. این مهم باعث می‌شود تا هم نکات آموزشی در ذهن شما نهادینه شده و هم در نهایت بتوانید با دقت و تسلط بیشتری این روش‌ها ر در بازار پیاده‌سازی کنید. حتی می‌توانید پیشنهاد کنیم که برای شروع بهتر است زیر نظر یک فرد با تجربه و افراد حرفه‌ای کار خود را پیش ببرید. داشتن مربی در بازارهای مالی یکی از بهترین راه حل‌های برای افراد تازه کار است که در همان روزهای نخست سرمایه‌های خود را به باد ندهند.

بعد از سپری کردن این مراحل نوبت به فعالیت حرفه‌ای در بازار ارزهای دیجیتال می‌شود. اشاره کردیم که روزانه بیش از ۵۰۰۰ ارز دیجیتال جدید در دنیا کشف می‌شود. این ارزها همگی خوب نیستند و همگی هم بد نیستند. هر روز با پیشرفته‌تر شدن تکنولوژی و ابداع روش های جدید و تقویت شبکه‌های بلاک چینی رمز ارزهای قوی تری شکل می‌گیرند که می‌توانند جایگزین بسیار مناسبی برای ارزهای قبلی باشند. از این رو این بازار همیشه می‌تواند فرصت ایده‌آلی برای سرمایه گذاری در اختیار شما عزیزان قرار دهد. عجله کردن برای سرمایه گذاری در این بازار هیچ توجیهی نداشته و یک اشتباه بزرگ محسوب می‌شود. از این رو توصیه می‌کنیم که مراحل آموزش تحلیل بیت کوین را پله به پله پشت سر گذاشته و با درک تمام شرایط به صورت حرفه‌ای وارد این بازار شوید.

در کدام دوره آموزشی شرکت کنیم؟

با بررسی دقیق اهمیت استفاده از دوره‌های آموزش تحلیل بیت کوین در این ‌بخش سعی داریم تا شما را معیارهای انتخاب بهترین دوره آموزشی آشنا کنیم. دقت کنید که انتخاب بهترین دوره آموزش تحلیل بیت کوین اهمیت بسیار زیادی دارد. این موضوع می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی روند معاملات شما در آینده داشته و شرایط را برای شما تغییر دهد. این انتخاب از جنبه‌های زیر اهمیت خواهد داشت:

 • انتخاب بهترین دوره آموزش تحلیل بیت کوین باعث می‌شود تا شما در همان شروع کار با روش های کاربردی، بهینه شده و قدرتمند آشنا شده و روش های حاشیه‌ای که سودی برای شما به دنبال ندارد را دنبال نکنید.
 • آموزش های اولیه‌ای که کاربران درباره ارزهای دیجیتال دریافت می‌نمایند، می‌تواند خط مشی فکری آنها را درباره این بازار رقم بزند. اگر پایه‌های آموزشی شما بر اصول اشتباهی بنا شود، در آینده با چالش روبرو خواهید شد. حتی حضور در دوره‌های بهتر و بهترین دوره آموزش تحلیل بیت کوین نیز در آینده نمی‌تواند راه نجاتی برای شما باشد. مغز انسان در این مواقع در برابر آموزش های جدیدتری که با آموزش های قبلی در تضاد هستند، از خود مقاومت نشان داده و این امر باعث می‌شود تا در زمان معامله نیز اشتباهات پیاپی را انجام دهد. از این رو بهتر است در همان شروع کار به دنبال حضور در بهترین دوره آموزش تحلیل بیت کوین باشید.

با توجه به این دو نکته احتمالاً باید با اهمیت انتخاب دوره آموزشی برای یادگیری روش های تحلیل بیت کوین آشنا شده باشید. اما حالا زمان آن رسیده تا برخی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین دوره را برای شما بازگو کنیم. با دقت به نکات زیر می‌توانید بهترین دوره آموز تحلیل این ارز دیجیتال مهم را انتخاب کنید.

 • این دوره بایستی حتماً به صورت کامل و جامع تهیه شده و تمام سرفصل‌های لازم برای ترید در بازار رمز ارزها را شامل باشد.
 • تجربه حضور موفق اساتید دوره در بازار ارزهای دیجیتال و بیت ‌کوین یکی از مهم‌ترین معیارهای برای انتخاب بهترین دوره آموزش تحلیل بیت کوین است که در کمتر دوره‌ای می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.
 • تجربه کاربران قبلی از شرکت در دوره آموزش تحلیل بیت کوین نیز می‌تواند یک معیار مهم برای انتخاب این دوره باشد.
 • کیفیت محیط آموزشی و پکیج‌های عرضه شده را نیز باید به اهمیت این انتخاب اضافه کنیم.

دوره حضوری آموزش ارز دیجیتال

آیا نیاز به دوره آموزش تحلیل بیت کوین خواهیم داشت؟

در بخش‌های قبلی به صورت کامل به اهمیت استفاده از آموزش تحلیل بیت کوین اشاره کردیم و ضررها و معایب عدم استفاده از این آموزش‌ها را برای شما تشریح کردیم.

بازار ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین با هیجانات بسیار زیادی همراه است و خیلی‌ها برای رسیدن به درآمدهای قابل توجه وارد این بازار می‌شوند. اما اگر از تک تک این افراد بپرسید، کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که اندازه درآمد یک کارمند معمولی از آن سود برده باشد. ساده جلوه نمودن این بازار در نگاه اول اصلی‌ترین دلیل این موضوع است.

خیلی‌ها به این باور هستند که بازار ارزهای دیجیتال و مخصوصاً بیت کوین همیشه صعودی است و هر خریدی در نهایت به آنها سود خواهد رساند. این موضوع یک اصل فریبنده در بازار ارزهای دیجیتال است. حتی در صورت درست بودن این تصور نیز نمی‌توان به آن اتکا کرد.

در همین شرایط فعلی که در حال نگارش این مقاله هستید، نزدیک به یک سال است که بیت کوین در یک روند نزولی قرار گرفته است و کسانی که این ارز دیجیتال را در قیمت‌های نزدیک ۶۰۰۰۰ دلار خریداری کرده‌اند، در حال حاضر در ضررهای سنگینی بوده و مدت‌ها است که درصد قابل توجهی از سرمایه خود را در اختیار ندارند.

جدای از اینکه بیت کوین می‌تواند در سال آتی و سل‌های آینده این ضرر را برای این دسته از سرمایه گذاران جبران کرده و حتی سودهایی نیز به آنها بدهد، اما نداشتن آموزش های لازم برای تحلیل بیت کوین است که باعث شده آنها بیش از یک سال هیچ سودی از این بازار کسب نکرده و درصد قابل توجهی از سرمایه خود را نیز وارد ضرر کنند. در حالی که با استفاده از دوره‌های آموزش تحلیل بیت کوین شما می‌توانستید نقاط بهتری برای خرید بیت کوین انتخاب کرده و در چنین شرایطی قرار نگیرید. از این رو بسیار مهم است که کاربران از این دوره‌ها استفاده نمایند. در غیر این صورت شرایط برای کار بسیار پیچیده خواهد شد.

بهترین دوره آموزش تحلیل بیت کوین در تهران

یک انتخاب هوشمندانه می‌تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد. برای موفقیت در بازار رمز ارزها استفاده از بهترین دوره آموزش تحلیل بیت کوین اهمیت بسیار زیادی دارد. در موسسه آموزشی کانون بورس سعی کرده‌ایم تا با استفاده از تجربیات مجرب‌ترین و حرفه‌ای‌ترین اساتید در این زمینه که خود از موفق‌ترین افراد ایرانی حاضر در بازار رمز ارزها هستند، شما را به موفقیت در بازار بیت کوین نزدیک‌تر کنیم. در دوره آموزش تحلیل بیت کوین در کانون بورس شما می‌توانید با حرفه‌ای‌ترین نکات لازم برای این آموزش‌ها آشنا باشید.

این مهم باعث می‌شود تا شروع کار قدرتمندانه‌ای برای خود رقم زده و با کمترین اشتباه سودهای قابل توجهی برای خود ایجاد کنید. بسیاری از شرکت کنندگان در این دوره در همان زمان آموزشی با سودهای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصدی موفق شده‌اند تا سرمایه‌های خود را چند برابر کنند. این فرصت برای تک تک شما عزیزان نیز وجود خواهد داشت. ما به همراهی شما افتخار می‌کنیم.

پکیج غیر حضوری ارز دیجیتال

منابع خبری قیمت بیت کوین در جهان

روش های تحلیل بیت کوین و آموزش تحلیل بیت کوین را در بخش‌های قبلی پشت سر گذاشتیم و نکات کلیدی بسیار مهمی را نیز برای شما بازگو کردیم. با دقت به نکات بالا اکنون شما نیز می‌توانید مانند یک فرد آگاه وارد بازار بیت کوین شده و معاملات خود را حرفه‌ای‌تر از قبل دنبال نمایید. البته هنوز نیاز است تا آموزش های خود را در این باره تکمیل نمایید.

به صورت کلی آموزش تحلیل بیت کوین نه فقط برای تازه کارها بلکه حتی برای افراد حرفه‌ای و با تجربه نیز باید دائماً به روزرسانی شود. زیرا هر روز شاهد ابداع روش های تازه در تحلیل بیت کوین هستیم که می‌توانند نتایج بهتری را برای ما رقم بزنند.

از این گذشته ممکن است یک استراتژی تحلیلی دیگر کارایی لازم را نداشته باشد و لازم باشد تا قسمتی از آن با آموزش های جدیدی به روز رسانی شود. به همین دلیل در این ‌بخش سعی کرده‌ایم تا برخی از مهم‌ترین و بهترین منابع آموزش تحلیل بیت کوین را به شما معرفی کنیم.

با مطالعه این آموزش‌ها و سایت‌ها می‌توانید هم آموزش های بیشتری در اختیار داشته باشید  هم از نکات آنها برای تحلیل هر چه بهتر بیت کوین نیز استفاده کنید. در ادامه عناوین زیر را برای معرفی منبع آموزش تحلیل بیت کوین برای شما انتخاب کرده‌ایم.

 • منابع آموزش تحلیل بیت کوین
 • منابع اخبار روز قیمت بیت کوین
 • منابع پیش بینی روزانه قیمت بیت کوین

منابع آموزش تحلیل بیت کوین

در کنار استفاده از دوره‌های آموزشی استفاده از اطلاعات سایت‌های آموزشی نیز می‌تواند شما را در بازار ارزهای دیجیتال یاری رساند. در بخش اول معرفی منابع آموزشی تحلیل بیت کوین سایت‌های آموزشی معروف را در اختیار شما قرار می‌دهیم. در این ستی‌ها شما می‌توانید تحلیل سایر کاربران را مشاهده کرده و با تکنیک های رایج مورد استفاده برای تحلیلی و پیش بینی قیمت بیت کوین آشنا گردید. این نمودارهای تحلیلی می‌تواند در تقویت نگاه شما نسبت به بازار نیز اهمیت داشته باشد.

سایت TradingView

در بخش‌های قبلی به صورت مفصل به بررسی و معرفی این سایت پرداختیم. علاوه بر امکان دسترسی به ابزارهای تحلیل بیت کوین شما می‌توانید در این سایت مقاله‌های آموزشی و تحلیل های آموزشی مختلف را نیز مشاهده کنید. این تحلیل ها می‌تواند در هر چه بهتر کردن نحوه تحلیل این ارز دیجیتال به شما کمک کند. سایت تردینگ ویو‌ بخش‌های بسیار زیادی دارد که برخی از آنها برای تحلیل ارزهای دیجیتال واقعاً ضروری و مفید هستند.

سایت bitinfocharts

این سایت نیز یکی از سایت‌های عالی برای آموزش هر چه بیشتر مسائل مربوط به بیت کوین و ساری ارزهای دیجیتال است. در این سایت می‌توانید نکات مهمی مربوط به استخراج بیت کوین را نیز در اختیار داشته باشید. برای محاسبه کارمزد معاملات و استخراج بیت کوین نیز می‌توانید از آموزش های این سایت استفاده کنید. به صورت کلی مانند سایت تردینگ ویو علاوه بر مشاهده اخبار می‌توانید آموزش های خوبی را نیز در این سایت در دسترس داشته باشید.

منابع اخبار روز قیمت بیت کوین

اشاره کردیم که یکی از اصلی‌ترین نیازمندی‌ها برای تحلیل فاندامنتال بازار ارزها و در رأس آنها بیت کوین در اختیار داشتن اخبار مطمئن و معتبر درباره آنها است. از این رو اطلاع از سایت‌های خبری مطمئن و معتبر برای این منظور اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد. در این ‌بخش برخی از مهم‌ترین و رایج‌ترین سایت‌های خبری مربوط به رمزارزها و بیت کوین را در اختیار شما قرار می‌دهیم. با استفاده از اطلاعات این سایت‌ها می‌توانید روند بهتری برای معاملات خود در پیش بگیرید. البته مطالعه تمام اخبار مربوط به بیت کوین در همه این سایت‌ها نیاز نیست. شما می‌توانید با انتخاب دو سه مورد از این سایت‌ها تنها اخبار آنها را دنبال کرده و از این طریق به به‌روزترین این اخبار دسترسی داشته باشید.

سایت Coinmarketcap

این سایت یکی از بهترین و محبوب‌ترین سایت‌ها در حوضه ارزهای دیجیتال است. در این سایت می‌توانید اطلاعات بسیار ارزشمندی درباره ارزهای دیجیتال و بیت کوین در اختیار داشته باشید. قیمت و نمودار به روز تمام ارزهای دیجیتال، میزان افزایش و کاهش قیمت همه ارزها در ۲۴ ساعت گذشته و بازه‌های زمانی مختلف، ارزهای جدید معرفی شده به بازار، تفکیک ارزهای دیجیتال بر اساس اطلاعات مختلف و اطلاعات بسیار عالی دیگر که می‌توانید از آنها هم برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال و هم تحلیل آنها استفاده کنید. بیت کوین نیز به عنوان بهترین ارز دیجیتال فعلی در سرلیست ارزهای این سایت قرار دارد که تمام این اطلاعات را می‌توانید درباره آن نیز در اختیار داشته باشید.

سایت WordCoinindex

این سایت نیز شرایط مشابهی با سایت کوین مارکت کپ دارد. با ورود به این سایت نیز می‌توانید اطلاعات مشابهی در اختیار داشته باشید. هم چنین دسترسی به ابزار واچ لیست و ساخت پرتفوی ارزهای دیجیتال از دیگر قابلیت‌های این سایت برای کاربران است که می‌تواند در تحلیل و معامله این ارزها اهمیت بسیار زیادی داشته باشید.

سایت CryptoCompare

این سایت نیز از جمله سایت‌های خبری معروف در زمینه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است که علاوه بر اخبار اطلاعات جالبی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. هم چنین در این سایت می‌توانید به نظرات بسیاری از تحلیل گران درباره شرایط ارزهای دیجیتال دسترسی داشته باشید که در پیش بینی قیمت بیت کوین نیز کارایی دارند. از این رو می‌توان این سایت را به عنوان یک سایت عالی و جذاب برای تحلیل گران و معامله گران بیت کوین در نظر گرفت.

سایت Bitcointalk

سایت بیت کوین تالک با پسوند .org یکی از سایت‌های خبری بسیار مهم و رایج درباره بیت کوین است. با ورود به این سایت می‌توانید اخبار بسیار مهم پیرامون این ارز دیجیتال را مشاهده کنید. هم چنین امکان مشاهده نظر تحلیل گران و اقتصاددانان بزرگ را نیز در هر لحظه درباره بیت کوین در اختیار خواهید داشت. استفاده از امکانات این سایت نیز می‌تواند اطلاعات بسیار عالی را در اختیار شما قرار دهد.

سایت Coindesk

این سایت نیز یکی از سایت‌های خبری معتبر و معروف در زمینه ارزهای دیجیتال و بیت کوین است که می‌توانید اطلاعات کاربردی را در آن درباره ارزهای دیجیتال در اختیار داشته باشید. اخبار روز مربوط به رمز ارزها را در سایت کوین دسک در اختیار خواهید داشت و می‌توانید بر اساس این اخبار معتبر تصمیمات خود را برای ورود به ابزار بهینه کنید.

سایت Coinlib

یکی دیگر از سایت‌های خبری رایج برای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال سایت کوین لیب است که در آن نیز می‌توانید اطلاعات ارزشمندی درباره انواع ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین در اختیار داشته باشید. اطلاع از روند حرکت قیمت ارزهای دیجیتال در این سایت برای کاربران امکان پذیر است که می‌توانید از این اطلاعات برای پیش برد اهداف خود در بازار استفاده نمایید.

منابع پیش بینی روزانه قیمت بیت کوی

ابزارها، پلتفرم‌ها و سایت‌هایی هم هستند که اطلاعاتی مفید برای پیش بینی قیمت بیت کوین در اختیار کاربران قرار می‌دهند. برای مثال اگر شما با احساسات همه کاربران درباره روند حرکتی قیمت بیت کوین در لحظه اطلاع داشته باشید، می‌توانید تصمیمات بهتری برای حضور در بازار بگیرید. این مهم باعث می‌شود تا برخلاف روند کلی بازار حرمت نکرده و وارد ضرر نشوید. سایت‌هایی هستند که از منابع مختلف این اطلاعات را استخراج کرده و در اختیار شما قرار می‌دهند. در این ‌بخش برخی از سایت‌های مربوط به این موضع را برای شما آماده کرده‌ایم.

هر کدام از این سایت‌ها معیارها و ابزارهای متفاوتی برای کمک به پیش بینی قیمت بیت کوین دارند که می‌توانید از آنها استفاده نمایید. هم چنین این ابزارها را می‌توانید در تحلیل بیت کوین نیز به کار گرفته و با تحلیل های اشتباه وارد بازار نشوید.

سایت Lunar Crush

یکی از بهترین سایت‌ها برای پیش بینی قیمت بیت کوین سایت لونار کراش است. این سایت اطلاعات مربوط به احساس کاربران را در لحظه درباره بیت کوین در اختیار شما قرار می‌دهد. این مهم می‌تواند طرز تفکر کاربران معامله گر را در اختیار شما قرار داده و در تصمیم گیری‌های شما تأثیر مثبتی ایجاد نماید.

آموزش آنلاین ارز دیجیتال

سیستم امتیاز دهی Galaxy Score از مهم‌ترین ابزارهای این سایت برای تحلیل بیت کوین و پیش بینی قیمت آن است. امتیاز دهی این سایت به نحوی است که در نهایت شما می‌توانید با احساسات کاربران درباره بیت کوین و ساری ارزهای دیجیتال همراه شده و تصمیمی منطبق بر احساسات اکثریت معامله کران در این بازار بگیرید. این مهم باعث می‌شود تا در نهایت عملکرد بهترین در معاملات خود برای پیش بینی قیمت بیت کوین نیز داشته باشید.

سایت Glassnode

یکی دیگر از سایت‌هایی که می‌توانید اطلاعات ارزشمندی از آن برای پیش بینی قیمت ارزهای دیجیتال در اختیار داشته باشید، glassnode است. این سایت اطلاعاتی کاملاً کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آنها می‌توانید عملکرد خود را در معاملات خود بهینه کنید. حجم معاملات در بیت کوین، تعداد تراکنش‌ها در برهه‌های زمانی مختلف و اطلاعاتی از این دست که شما را با روند واقعی بازار و پشت پرده‌های آن آشنا می‌کند، در این ابزار عالی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

سایت Dailyhodl

این سایت نیز علاوه بر ارائه اخبار به روز مربوط به ارزهای دیجیتال ویدئوهای جذابی را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از آنها هم می‌توانید روند تحلیل بیت کوین را برای خود تقویت کرده و هم از آنها برای پیش بینی قیمت بیت کوین امروز و سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنید. همچنین در صورت داشتن تحلیل شخصی می‌توانید از اطلاعات این سایت برای گرفتن تائیدیه برای ورود به بازار استفاده کنید.

پیش بینی بیت کوین

تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین امروز

در دو بخش قبلی سعی کردیم تا به صورت کامل روند تحلیل بیت کوین را برای شما بازگو کنیم. هم چنین به آموزش روش های تحلیل بیت کوین نیز پرداختیم و اطلاعات کاربردی مهمی را نیز در اختیار شما قرار دادیم. استفاده از این روش‌ها حتی برای افراد مبتدی و تازه کار نیز می‌تواند گره‌گشا باشد. از این رو باید به صورت دقیق به مطالعه آنها پرداخته و با تمرین و پیاده‌سازی آنها در بازار کم کم به این ابزارها تسلط پیدا کنید. اما در این ‌بخش قصد داریم تا روش های تحلیل بیت کوین را به کار گرفته و اقدام به تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین امروز با استفاده از آنها بپردازیم. البته باید خاطر نشان کنیم که این تحلیل نباید مرجع تصمیم گیری شما برای ورود به بازار باشد. برای تحلیل بیت کوین امروز با استفاده از روش های بیان شده عناوین زیر را با هم مرور خواهیم نمود:

 • تحلیل بیت کوین امروز
 • تحلیل بیت کوین امروز به روش فاندامنتالی
 • تحلیل بیت کوین امروز به روش تکنیکالی
 • چند تحلیل بیت کوین امروز توسط کاربران و تحلیل گران مختلف
 • صحت سنجی تحلیل بیت کوین امروز

تحلیل بیت کوین امروز

برای تحلیل بیت کوین امروز سعی کرده‌ایم تا از ابزارها و روش هایی استفاده کنیم که در بخش‌های قبلی مقاله به تشریح و توضیح آنها پرداختیم. برای این که بتوانید این روش‌ها را در بازار واقعی پیاده‌سازی کنید، نیاز است تا با تمرین بر این امر مسلط گردید. قصد ما از ارائه تحلیل بیت کوین امروز نیز ارائه سیگنال خرید و فروش برای این ارز دیجیتال نبوده و سعی داریم به این ترتیب یک بخش آموزشی و تمرینی برای شما آماده کنیم تا با نحوه پیاده‌سازی این روش‌ها در بازار آشنا شوید. از این رو می‌توانید به این ‌بخش از مقاله به عنوان یک بخش آموزشی و تمرینی برای تحلیل بیت کوین نگاه کنید.

دقت کنید که تحلیل بیت کوین امروز را می‌توان با ابزارهای مختلفی انجام داد. استفاده از ابزارهای مختلف می‌تواند نتایج مختلفی را برای شما به دنبال داشته باشد. از این رو نباید تنها به نتیجه حاصل از یک ابزار بسنده کرده و وقتی نتیجه استفاده از ابزارهای مختلف در تائید هم هستند، بهتر و با اطمینان بیشتری می‌توانید برای ورود به بازار بیت کوین اقدام کنید. از این رو در ابتدا لازم است تا این نکته را در ذهن داشته باشید.

در ادامه ابتدا به تحلیل بیت کوین امروز به روش فاندامنتالی و با توجه به اخبار روز خواهیم پرداخت و سپس تحلیل بیت کوین امروز را به روش تکنیکالی با هم مرور خواهیم کرد.

تحلیل بیت کوین امروز به روش فاندامنتالی

برای به کار گیری روش فاندامنتال برای تحلیل بیت کوین نیاز به بررسی اخبار روز مربوط به این ارز دیجیتال داریم. بررسی اخبار برای تحلیل این ارز دیجیتال را می‌توان از چند جنبه انجام داد. در وهله اول برخی از اخبار می‌توانند تأثیر کوتاه مدت روی قیمت این ارز دیجیتال داشته باشند و. در برخی مواقع نیز می‌توان به صورت بلند مدت اقدام به تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین با استفاده از اخبار نمود.

برای این ‌بخش سعی کرده‌ایم تا یک خبر مهم امروز مربوط به ارزهای دیجیتال و بیت کوین را برای تحلیل کوتاه مدت این ارز و هم چنین اخبار کلی مربوط به آن را برای تحلیل بلند مدت آن ارزیابی نماییم.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر تحریم ارزهای دیجیتال و بیت کوین توسط دولت چین در جهان منتظر شده است. دولت چین در قدم اول این تحریم‌ها را برای ساکنین چنینی اعمال کرده و به دنبال این خبر بزرگترین صرافی‌های جهان اقدام به مسدود نمودن اکانت کاربران چینی نمودند. این خبر می‌تواند از چندین جنبه روی عملکرد ارزهای دیجیتال و بیت کوین تأثیر داشته باشد.

در درجه اول باید بدانید که کاربران چینی پرتعدادی در حال سرمایه گذاری روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هستند. خروج آنها از صرافی‌ها برای کوتاه مدت می‌تواند تأثیر بسیار یادی روی میزان عرضه و تقاضا داشته و باعث افت قیمت بیت کوین در کوتاه مدت شود. از این رو این خبر را می‌توان یک خبر منفی در کوتاه مدت برای بیت کوین در نظر گرفت. البته با توجه به اینکه بسیاری از صرافی‌های غیرمتمرکز هنوز خدمات خود را به چینی‌ها قطع نکرده‌اند، در آینده مطمئناً شرایط تغییر خواهد کرد. اما با این حال این خبر می‌تواند در روزهای آتی بازار بیت کوین را با یک روند منفی همراه سازد.

از این گذشته اخبار منتشر شده خبر از این دارند که دولت چین به دنبال ارائه تحریم‌های بیشتر و سخت گیرانه‌تر برای فعالیت در شبکه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. در صورتی که این اخبار صحت داشته و در آینده نزدیک شاهد این تحریم‌های سخت گیرانه‌تر باشیم، می‌بایست برای یک اصلاح قیمتی در بیت کوین برای کوتاه مدت آماده شویم. از این رو در روزهای آتی بهتر است با احتیاط در بازار بیت کوین معامله نمایید.

اما تحلیل بیت کوین در بلند مدت بر اساس اطلاعات فاندامنتالی نشان می‌دهد که این ارز دیجیتال می‌تواند روند روبه رشدی را طی کند. پیش بینی ها حاکی از این است که بیت کوین در بازه‌های زمانی بلند مدت روند رو به رشدی داشته و تائید شدن شبکه بیت کوین توسط دولت‌های مختلف و هم چنین حمایت بسیاری از اقتصاددانان از این ارز دیجیتال باعث شده تا دید عموم نسبت به آن مثبت باشد. همین امر نشان از تقویت قیمت بیت کوین در دراز مدت دارد.

تحلیل بیت کوین امروز به روش تکنیکالی

تصویر زیر نمودار قیمت بیت کوین در شرایط فعلی در زمان نگارش این مقاله را نشان می‌دهد. این نمودار برای تایم فریم ۴ ساعته رسم شده تا بتوانیم نحوه حرکت قیمت بیت کوین امروز را در آن بررسی کنیم. همان طور که در نمودار ملاحظه می‌کنید، بیت کوین بعد از مدت‌ها خط روند نزولی خود را به سمت بالا شکسته و در حال صعود است. البته شکسته شدن خط روند نزولی هنوز در نمودار تائید نهایی نشده است. از این رو تحلیل نشان می‌دهد که بیت کوین می‌توان در طول امروز روند صعودی را طی کرده اما در ساعات انتهایی روز و یا در روزهای آتی یک اصلاح قیمت داشته باشد.

پیش بینی بیت کوین

این اصلاح قیمتی هم می‌توان قیمت بیت کوین را به داخل روند نزولی قبلی باز گرداند و یا به عنوان یک پولبک برای تغییر روند باشد. اما برای امروز و در ساعات آتی می‌توان روند حرکت قیمت بیت کوین را صعودی در نظر گرفت.

چند تحلیل بیت کوین امروز توسط کاربران و تحلیل گران مختلف

اما برای اینکه کاربرد روش های تحلیل بیت کوین را بهتر به شما نشان دهیم و البته شما را با چند تحلیل دیگر درباره آینده این ارز همراه کنیم، دو تحلیل از تحلیل گران مختلف فعال در بازار بیت کوین را همراه با توضیحات برای شما آماده کرده‌ایم که می‌تواند حاوی نکات آموزشی مهمی برای شما باشد.

تحلیل شماره ۱

شکل زیر یکی از تحلیل های رمز ارز بیت کوین را در تایم فریم هفتگی و برای بازه زمانی طولانی مدت نشان می‌دهد. همان طور که در شکل می‌بینید تحلیل گر شرایط بازار را برای آینده چند هفته‌ای این رمز ارز صعودی پیش بینی کرده است. در این تحلیل از تکنیک های مختلف تحلیل تکنیکال استفاده شده و نتیجه حاصل از همزمان این تحلیل ها باعث شده تا نتیجه نهایی استخراج شود. به عنوان یک معیار مهم برای تعیین روند حرکت قیمت بیت کوین در میان مدت، از مووینگ اوریج ۵۰ روزه در تایم فریم هفتگی استفاده شده است. افت قیمت بیت کوین در هفته‌های اخیر و برخورد آن با این مووینگ اوریج برای تحلیل گر صعودی بودن روند قیمت را تثبیت نموده است.

همچنین این تحلیل گر سعی کرده تا روند حرکت قیمت بیت کوین در حال حاضر را با روند حرمت آن در سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ مقایسه نماید. در فاصله سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ بیت کوین در یک مثلث بزرگ نوسان داشته و در نهایت با خروج از ضلع بالایی مثلث یک حرکت شارپ صعودی را تجربه نموده است. همین شرایط در وضعیت فعلی قیمت بیت کوین نیز قابل مشاهده است. دوباره همان کف و سقف‌ها در یک مثلث قابل مشاهده است و شکست این مثلث در ضلع بالایی می‌تواند یک حرکت شارپ صعودی را برای بیت کوین به دنبال داشته باشد.

مستطیل قرمز رنگ روی نمدار نیز به تأثیر شیوع ویروس کرونا در قیمت بیت کوین اشاره دارد که در یک بازه زمانی کوتاه باعث شد تا قیمت از ضلع پایین مثلث به زیر کشیده شود.

تحلیل بیت کوین فردا

تحلیل شماره ۲

در دومین تحلیل سعی کرده‌ایم تا یک تحلیل برای کوتاه مدت بیت کوین با شما به اشتراک بپذیریم. تحلیل قیمت بیت کوین امروز توسط این تحلیل گر به شکل زیر بوده است. طبق تحلیل صورت گرفته قیمت سقف کانال صعودی در تایم فریم ۴ ساعته را به سمت بالا شکسته اما این شکست هنوز تثبیت نشده است. تحلیل گر انتظار دارد تا قیمت به این سقف واکنش نشان دهد. شکستن کامل آن می‌تواند در کوتاه مدت یک روند صعودی را برای بیت کوین به وجود آور و برگشت قیمت آن نیز باعث افت شدید قیمت بیت کوین در روزهای آتی خواهد بود. فلش‌های سبز رنگ پیش بینی قیمت بیت کوین امروز توسط این تحلیل گر را نشان می‌دهد.

قیمت بیت کوین فردا

دو تحلیل در تایم فریم‌های متفاوت از بیت کوین را با هم مرور کردیم. با بررسی این تحلیل ها به راحتی می‌توان درک کرد که تحلیل و آموزش چه اهمیت بسیار زیادی در سرمایه گذاری روی بیت کوین دارد. بدون داشتن دانش کافی عملاً امکان حضور در چنین بازارهایی وجود نداشته و تحلیل گران ممکن است شرایط پیچیده‌ای را شاهد باشند.

صحت سنجی تحلیل بیت کوین امروز

در این ‌بخش ابتدا یک تحلیل فاندامنتال برای قیمت بیت کوین در روزهای آتی را مرور کردیم. در ادامه نیز تحلیل های تکنیکالی از روند قیمت بیت کوین را برای روزهای آتی بررسی کردیم. با دقت به این تحلیل ها می‌توان برای صحت سنجی آنها اقدام کرد. برای اینکه یک نکته آموزشی مهم در استفاده ترکیبی از روش های تکنیکال و فاندامنتال در تحلیل بیت کوین به شما ارائه کنیم، این تحلیل ها را با هم مقایسه می‌کنید.

تحلیل تکنیکال صورت گرفته نشان می‌دهد که بیت کوین با یک مقاومت روبرو شده و حرکت بعدی بیت کوین به صورت مستقیم به نحوه رفتار آن با این مقاومت خواهد داشت. در صورت تائید شکست خط روند می‌توان انتظار صعودی بودن قیمت بیت کوین را در روزهای آتی داشت و در صورتی مه قیمت نتواند از این مقاومت عبور کند، بایستی برای یک افت قیمتی دیگر در شبکه بیت کوین آماده باشیم. حالا این تحلیل را با تحلیل فاندامنتال مربوط به قیمت بیت کوین را کنار هم بگذارید.

تحریم‌های جدید کشور چین می‌تواند مانند یک شوک منفی قیمت بیت کوین را به سمت پایین حول دهد که نشان از نزولی شدن قیمت بیت کوین خواهد داشت. از این رو وارد شدن به بیت کوین در شرایط فعلی و تا قبل از معلوم شدن روند قیمت امری اشتباه است.

البته پارامترهای فاندامنتالی دیگری هم در روند حرکت قیمت بیت کوین تأثیر دارند که باید بررسی شوند. در این مقاله به دلیل جنبه آموزشی داشتن تحلیل بیت کوین سعی کردیم تا اجمالی‌تر به بررسی تنها یک فاکتور بپردازیم. شما می‌بایست بعد از حرفه‌ای شدن با مشاهده تمام خبرهای پیرامون بیت کوین، تحلیل های جامع‌تر و دقیق تری از آن داشته باشید.

پیش بینی بیت کوین فردا

پیش بینی قیمت بیت کوین

برای تکمیل صحبت‌ها و بحث‌های صورت گرفته درباره تحلیل بیت کوین در این ‌بخش نیز سعی خواهیم کرد تا پیش بینی از قیمت این ارز دیجیتال برای آینده در اختیار شما قرار دهیم. مسلماً همه شما عزیزانی که به دنبال سرمایه گذاری در بیت کوین هستید، منتظر شنیدن پیش بینی های مربوط به روند حرکت قیمت آن در روزها و ماه‌های آتی بوده و اکنون در این ‌بخش می‌خواهیم شما را با این موارد آشنا کنیم. در تکمیل صحبت‌های قبلی، برای پیش بینی قیمت بیت کوین امروز و سال جای عناوین زیر را با شما مرور خواهیم نمود:

 • پیش بینی قیمت بیت کوین امروز
 • پیش بینی قیمت بیت کوین امروز توسط کارشناسان
 • پیش بینی قیمت بیت کوین امروز به روش تکنیکالی
 • پیش بینی قیمت بیت کوین امروز به روش فاندامنتالی
 • پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰
 • پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲
 • پیش بینی قیمت بیت کوین در دراز مدت

پیش بینی قیمت بیت کوین امروز

طبق تحلیل ها و بررسی‌های صورت گرفته قیمت بیت کوین در طول امروز می‌تواند همراه با یک نوسان باشد. به آیا ترتیب ک در ساعت‌های ابتدایی باید شاهد افزایش قیمت بیت کوین باشیم و در ساعات انتهایی این قیمت کمی تعدیل شود. اخبار منتشر شده درباره بیت کوین و شکسته شدن سقف کانال در تایم فریم ۴ ساعته دلایلی است که این پیش بینی را برای ما محرز کرده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین امروز هم با توجه به اخبار و تأثیر آنها روی قیمت و هم با توجه به تحلیل تکنیکال و با استفاده از اندیکاتورها و ابزارهای مختلف چنین نتیجه‌ای را به دنبال داشته است. شما نیز می‌توانید ابزارهای مختلف را برای قیمت بیت کوین در روزهای آتی نیز مورد بررسی قرار دهید.

پیش بینی قیمت بیت کوین امروز توسط کارشناسان

کارشناسان و صاحب نظران عرصه ارزهای دیجیتال پیش بینی های متفاوتی نسبت به این ارز دیجیتال دارند. با توجه به اینکه تحلیل بیت کوین توسط افراد با استفاده از روش های مختلفی صورت می‌پذیرد، از این رو شاهد پیش بینی های متفاوتی هم درباره آینده این ارز دیجیتال شاهد هستیم. برخی از این پیش بینی ها به شرح زیر هستند:

 • نابودی بیت کوین و سرمایه‌های موجود در آن: به عنوان یک پیش بینی مخالف در ابتدا باید به امکان نابودی آن اشاره کنیم. خیلی از اقتصاددانان که وارن بافت به عنوان مشهورترین آنها است، اعتقاد دارند که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در سال‌های آتی کاملاً نابود شده و تمام سرمایه‌های موجود در آنها نیز از بین خواهند رفت. از این رو نباید به آن دل بست.
 • بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری: یکی دیگر از پیش بینی ها درباره قیمت بیت کوین رسیدن آن به قیمت ۱۰۰ هزار دلار تا سال ۲۰۲۵ است. بسیاری از کارشناسان بر این عقیده هستند که تا سال ۲۰۲۵ می‌توان قیمت ۱۰۰ هزار دلاری را برای بیت کوین پیش بینی کرد. با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۴ باید چهارمین هاوینگ بیت کوین را نیز مشاهده کنیم، از این رو رسیدن به این قیمت طبق روال گذشته شبکه بیت کوین بعد از هر هاوینگ امر خیلی بعیدی نیست.
 • بیت کوین ۱ میلیون دلاری: یکی دیگر از پیش بینی های رایج درباره بیت کوین رسیدن آن به قیمت ۱ میلیون دلار تا سال ۲۰۳۰ است. با توجه به اینکه در سال ۲۰۲۴ یک هاوینگ و در سال ۲۰۲۸ نیز هاوینگ شماره ۵ را در شبکه بیت کوین خواهیم دید، از این رو بسیاری از کارشناسان پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را در قیمت این ارز دیجیتال متصور هستند. البته شایان ذکر است که این پیش بینی های قیمتی نباید به عنوان معیاری برای معاملات بیت کوین انتخاب شوند. زیرا اصول به کار گرفته شده برای آنها با ریسک بسیار زیادی همراه بوده و روی آوردن به این روش سرمایه گذاری می‌توانید برای کاربران خطرناک باشد.
 • بیت کوین ۶ میلیون دلاری: در ماه‌های اخیر سخنرانی‌هایی از سوی مسئولین شبکه بیت کوین داشتیم که قیمت ۶ میلیون دلاری را نیز برای آن پیش بینی کرده‌اند.

در کنار این پیش بینی ها باید به پیش بینی های مختلفی هم اشاره کنیم که اعتقاد دارند قیمت بیت کوین در سال‌های اخیر با رشد قابل ملاحظه‌ای روبرو بوده و کم کم باید منتظر یک اصلاح قیمتی بزرگ در آن باشیم. هدف ما از معرفی پیش بینی هایی با شرایط متفاوت در شبکه بیت کوین امکان مقایسه آنها با هم و هم چنین متفاوت جلوه دادن نظر کارشناسان در این باره است. به همین دلیل اشاره کردیم که این پیش بینی ها نباشد سرلوحه معاملات کاربران باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین امروز به روش تکنیکالی

شکل زیر نشان دهنده تحلیل بیت کوین و پیش بینی قیمت آن برای ایام پیش رو را دارد. البته شایان ذکر است که روش‌ها و تکنیک های دیگری هم برای پیش بینی قیمت بیت کوین در علم تکنیکال وجود دارد که آنها ممکن است شرایط متفاوتی را برای این ارز دیجیتال در نظر داشته باشند. در این مقاله سعی کرده‌ایم تا با توجه به روند حرکت قیمت خود این ارز دیجیتال برای پیش بینی آن اقدام کنید.

همان طور که در شکل می‌بینید، بیت کوین بعد از صعود تاریخی خود به قیمت‌های بالای ۶۰۰۰۰ دلار در یک روند نزولی قرار گرفته است که هنوز هم این روند ادامه دارد. در حال حاضر روند قیمت بیت کوین به سمت بالا است و در صورت صعودی بودن آن اولین مقاومت پیش رو قیمت ۵۲۹۰۰ دلار است.

تحلیل فاندامنتال بیت کوین

البته همزمان با این قیمت خط روند نزولی بلند مدت بیت کوین نیز در این حوالی آماده برخورد با قیمت بیت کوین است. از این رو پیش بینی می‌کنیم که در صورت صعودی بودن قیمت بیت کوین در طول امروز و در چند روز آتی، قیمت با این مقاومت‌ها و برخورد کرده و دوباره به روند نزولی خود باز گردد. اما در صورت ادامه‌دار شدن این روند صعودی می‌توانیم افزایش قیمت بیت کوین تا محدوده بنفش رنگ نمودار شاهد باشیم.

در صورتی که قیمت بیت کوین به روند نزولی برگردد، بزرگترین و مهم‌ترین حمایت پیش روی آن قیمت ۳۰۰۰۰ دلار است. همان طور که در نمودار با فلش‌های آبی و قرمز مشاهده می‌کنید، بیت کوین چندین بار به این قیمت عکس العمل نشان داده و از این رو این قیمت می‌تواند یک قیمت حساس برای آن معرفی شود.

کسانی که در حال حاضر سرمایه خود را به بازار بیت کوین انتقال داده و در سود مناسبی هستند، بایستی خود را برای سیو سود آماده نمایند. زیرا در روزهای هفته آتی می‌توان انتظار شروع یک روند نزولی را در قیمت بیت کوین داشت. هم چنین کسانی که به تازگی قصد سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال را دارند نیز باید مدتی منتظر بمانند تا تکلیف آن با خط روند بلند مدت روزانه و هم چنین مقاومت پیش رو مشخص شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین امروز به روش فاندامنتالی

در حال حاضر اگر نکاهی به اخبار پیرامون بیت کوین انداخته باشید، متوجه اخبار متناقضی درباره آن خواهید شد. برخی از اخبار روند صعودی قیم تثبیت کوین را نقش می‌نمایند. اعتراض مردم السالوادور به ملی شدن استفاده از بیت کوین در تبادلات و خروج آنها از این بازار، خروج کشور چین از سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و در نظر گرفتن تحریم‌های مختلف برای کاربران، عدم سرویس دهی صرافی‌های بزرگ دنیا به کاربران چینی و اخباری از این دست نشان از افت قیمت بیت کوین داشته و می‌توانند باعث نزولی شدن آن شوند.

در این بین البته اخبار مثبتی نیز وجود دارد که می‌تواند باعث صعودی شدن قیمت این ارز دیجیتال باشد. اخباری مانند افزایش زیاد کاربران سرمایه گذار در ارزهای دیجیتال و افزایش ورود سرمایه‌ها به این رمز ارز را می‌توان از اصلی‌ترین اخبار مربوط به آن دانست.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰

برای پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ می‌توان از ابزارهای مختلفی استفاده نمود. بله صورت کلی روند بیت کوین در سال ۱۴۰۰ با افت و خیزهای زیادی همراه بوده اما قیمت این ارز به کل در این سال در یک روند نزولی قرار گرفته است. در این بین تحلیل گران نظرات متفاوتی را درباره قیمت این ارز در سال جاری دارند.

خیلی از افراد تصور دارند که بیت کوین می‌تواند به قیمت‌های زیر ۳۰۰۰۰ دلار باز گردد و برخی نیز قیمت ۶۵۰۰۰ دلاری را برای آن متصور هستند. با این حال همه کاربران دو عدد ۳۰۰۰۰ و ۶۴۰۰۰ را به عنوان دو قیمت بسیار مهم و حیاتی در نمودار بیت کوین قبول دارند. در این مقاله برای این که تصمیم گیری در این باره را به عهده خود شما عزیزان قرار بدهیم، تصمیم گرفتیم تا پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ را با استفاده از ابزارهای مختلف انجام دهیم.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ با استفاده از خط روند: خط روند دراز مدت قیمت بیت کون هنوز نشکسته و پابرجاست. هر چند قیمت بیت کوین در حال حاضر بسیار نزدیک به این خط روند رفتار می‌نماید و در چند خفته گذشته دو بار سعی در شکستن آن داشته است، اما هنوز این خط روند را می‌توان یک مقاومت بزرگ برای بیت کوین دانست که نشان از نزولی بودن قیمت آن دارد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ با استفاده از حمایت‌ها و مقاومت‌ها:  در حال حاضر بیت کوین بین دو قیمت ۵۳۰۰۰ و ۴۱۰۰۰ در حال نوسان است و هنوز نتوانسته هیچ یک از این قیمت‌ها را بشکند. شکسته شدن هر یک از این اعداد به سمت بالا یا پایین می‌توان آینده قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ را نشان دهد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ با استفاده از اندیکاتور RSI: هر چند روند حرکت قیمت بیت کوین در این اندیکاتور در شرایط فعلی صعودی است، اما هنوز هیچ نشانه قدرتمندی از اتمام روند نزولی بزرگ در آن دیده نمی‌شود. از این رو طبق این اندیکاتور باید منتظر باشیم و در روز‌های آتی روند حرکت قیمت بیت کوین را مشاهده کنیم. در صورت شکل گیری یک واگرایی مخفی در RSI در روزهای آتی، می‌توان انتشار افت بیشتر قیمت بیت کوین را داشت.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ با استفاده از اندیکاتور مکدی: اندیکاتور مکدی نیز شرایط مشابهی با اندیکاتور rsi دارد. در این اندیکاتور نیز روند حرکت قیمت بیت کوین صعودی است اما هنوز نشانه‌ای برای برگشت دائمی قیمت به روند صعودی مشاهده نمی‌شود. هم چنین ممکن است در روزهای آتی شاهد ایجاد یک واگرایی مخفی در روند صعودی فعلی باشیم که قیمت بیت کوین را به سمت پایین پرتاب نماید.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ با استفاده از مووینگ اوریج ۱۰۰ روزه: این اندیکاتور اما شرایط متفاوتی نسبت به دو اندیکاتور قبلی دارد. قیمت بیت کوین در چند هفته گذشته یک بار آن را به سمت بالا شکسته و در حال حاضر روند در آن صعودی است. در چند روز گذشته نیز یک بار دیگر قیمت با برخورد به مووینگ اوریج ۱۰۰ روزه به سمت بالا پرتاب شده است که می‌تواند نشان از صعودی بودن آن در روزهای آتی و در سال ۱۴۰۰ داشته باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ با استفاده از اندیکاتور ایچی موکو: اندیکاتور ایچی موکو نیز یکی از بازارهای رایج برای تحلیل بیت کوین و پیش بینی قیمت آن است. هر چند در حال حاضر قیمت در یک روند صعودی با توجه به این اندیکاتور دارد، اما شرایط پیش آمده در ن نشان می‌دهد که ممکن است در چند روز آینده شاهد نزولی شدن دوباره قیمت بیت کوین باشیم.

قیمت بیت کوین در سال آینده

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲

در بند قبلی به پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۱۴۰۰ پرداختیم. برای این ‌بخش و برای پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ سعی کرده این تا نظرات برخی از تحلیل گران و کارشناسان مطرح و مشهور را با شما در میان بگذاریم که شنیدن آنها می‌تواند برای تحلیل قیمت این ارز دیجیتال مفید باشد.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ توسط شروین پیشه ور: شروین پیشه ور به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در این عرصه و هم چنین موسس شرکت‌های سرمایه گذاری مختلف در دنیا برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ عدد شگفت انگیز ۱۰۰۰۰۰ دلار را در نظر گرفته است. وی در توییتی این پیش بینی را با دیگران به اشتراک گذاشته است.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ توسط Thomas Fitzpatrick: توماس نیز یکی از صاحب نظران و سرمایه گذاران بزرگ رمز ارزها است که قیمت عجیب ۳۱۸۰۰۰ دلاری را برای بیت کوین در سال ۲۰۲۲ پیش بینی کرده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ آنتونی پومپلیانو: آنتونی یکی از معروف‌ترین و موفق‌ترین تریدرهای رمز ارز در جهان است که موفقیت‌های زیادی در این بازار داشته است. .ی برای سال ۲۰۲۲ روند قیمت بیت کوین را تا رسیدن به قیمت ۲۵۰۰۰۰ دلار پیش بینی کرده است.

پیش بینی قیمت بیت کوین در دراز مدت

برای پیش بینی قیمت بیت کوین در دراز مدت می‌توان ابزارهای مختلفی را به کار گرفت. هم چنین تحلیل های زیادی نیز در این باره وجود دارند که هر یک منطق خاص خود را دارند. اما جمع‌بندی و کلیت این تحلیل ها نشان می‌دهند که بیت کوین در دراز مدت می‌تواند یک روند صعودی داشته باشد. جدای از قیمت‌های بسیار سنگینی که برای آینده بیت کوین می‌شنویم، قیمت این ارز به دلیل استقبال بالای کاربران برای سرمایه گذاری در یک روند صعودی قرار گرفته و ادامه‌دار شدن سیاست‌های فعلی در جهان می‌تواند این افزایش قیمت را در سال‌های آینده نیز تضمین کند.

جمع‌ بندی و نتیجه گیری از تحلیل بیت کوین

کسب اطلاعات و آموزش های کاربردی و مهم برای معامله کران بازار رمز ارزها اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مقاله سعی کردیم تا به صورت کامل و جامع به بررسی اطلاعات لازم برای تحلیل بیت کوین و هم چنین پیش بینی قیمت آن بپردازیم. دقت کنید که این اطلاعات نمی‌توانند جایگزین آموزش های حرفه‌ای تحلیل بیت کوین باشند، اما برای شروع بسیار مفید بوده و کاربران تازه کار می‌توانند از آنها برای پیش برد اهداف خود استفاده کندی. در انتهای این مقاله تحت عناوین زیر مطالب ذکر شده را برای شما جمع‌بندی کرده‌ایم:

 • چرا نیاز به تحلیل بیت کوین داریم؟
 • چرا بسیاری از تحلیل های قیمت بیت کوین اشتباه هستند؟
 • روش های جلوگیری از ضرر ناشی از پیش بینی اشتباه بیت کوین
 • خطرات نوسان گیری از بیت کوین برای تازه کارها
 • با هر پولی در بیت کوین سرمایه گذاری نکنیم
 • کسب سود‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصدی در بیت کوین
 • دوره حرفه‌ای آموزش تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین در کانون بورس

چرا نیاز به تحلیل بیت کوین داریم؟

برای کسانی که علاقه به سرمایه گذاری در بیت کوین دارند، تحلیل این ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد. در حال حاضر صدها ایرانی نیز برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال قدم برداشته و در حال معامله آنها هستند. اما متأسفانه نداشتن سواد و دانش کافی برای تحلیل بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال باعث شده تا در اکثر مواقع شاهد ضررهای سنگین این عزیزان باشیم. تحلیل بیت کوین و استفاده از روش های آن باعث می‌شود تا سرمایه گذاری در بیت کوین بهینه‌تر شده و ضررها به حداقل برسد.

چرا بسیاری از تحلیل های قیمت بیت کوین اشتباه هستند؟

اگر همه روش های تحلیل بیت کوین و تکنیک های به کار گرفته شده برای پیش بینی آن نتیجه یکسانی داشت و همگی نتایج مشابهی از خود داشتند، در نهایت همه سرمایه گذاران در این ارز دیجیتال ثروتمند می‌شدند. اما در بسیاری از مواقع تحلیل های صورت گرفته روی قیمت این ارز با اشتباه همراه است. این موضوع می‌تواند دلایل بسیار زیادی داشته باشد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم تسلط کامل به روش های تحلیل بیت کوین را می‌توان یکی از این دلالی دانست.
 • عدم دقت به برخی از نشانه‌های موجود در بازار را می‌توان از عوامل اشتباه در تحلیل ارز دیجیتال در نظر گرفت.
 • مشاهده نکردن اخبار و عدم ارزیابی آنها را نیز می‌توان از جمله موارد مهمی دانست که می‌تواند باعث شود تا تحلیل اشتباه از آب در بیاید.

از این گذشته این مهم ممکن است برای روش های مختلف تحلیل بیت کوین با درصد متفاوتی بروز کند. برای مثال برخی از روش‌ها با درصد موفقیت ۶۰ درصدی و برخی با درصد موفقیت ۸۰ درصدی روبرو هستند. از این رو انتخاب روش مناسب را نیز می‌توان یکی از عوامل مؤثر در این باره در نظر گرفت.

روش های جلوگیری از ضرر ناشی از پیش بینی اشتباه بیت کوین

حال سؤال مهم این جاست که چگونه از ضررهای ناشی از تحلیل اشتباه بیت کوین جلوگیری کرده و مانع از بالا رفتن آنها شویم؟ پاسخ این سؤال می‌تواند تأثیر بسیار زیادی روی آینده سرمایه گذاری شما روی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال باشد. برای پاسخ دادن به این سؤال باید نحوه سرمایه گذاری روی بیت کوین را از دو جنبه بررسی کنیم. برای کسانی که به دنبال هولد بیت کوین و نگه داشتن آن برای طولانی مدت هستند، ضررها و افت‌های دوره‌ای نباید خیلی اهمیت داشته باشد. این دست از افراد نیازی به چک کردن دائمی بازار نداشته و در طولانی مدت و در بازه‌های زمانی بیش از ۳ یا ۴ سال باید تأثیر سرمایه گذاری خود را شاهد باشند.

اما برای دسته دوم که به دنبال نوسان گیری از شبکه بیت کوین بوده و نمی‌توانند برای بازه زمانی طولانی مدت این ارز دیجیتال را دنبال نمایند، این موضوع اهمیت زیادی خواهد داشت. در علم تکنیکال و در روش های مختلف آن معمولاً نقطه‌ای تعریف می‌شود که با رسیدن قیمت به آن نقطه تحلیل گر به اشتباه بودن تحلیل خود پی خواهد برد. حد ضرر معاملات در بیشتر کوین باید روی این عدد باشد و در صورت رسیدن قیمت به آنها تحلیل گر اقدام به فروش بیت کوین نموده و از بازار خارج شود. این مهم باعث می‌شود تا ضررهای وارد شده ناشی از معاملات اشتباه کنترل شده و تحلیل گر در دراز مدت با موفقیت روبرو شود.

خطرات نوسان گیری از بیت کوین برای تازه کارها

یکی از روش های سرمایه گذاری در بیت کوین نوسان گیری از آن است که در خلال مقاله به صورت کامل به آن پرداختیم. استفاده از نوسان گیری برای کسب سود از شبکه بیت کوین با چالش‌های زیادی همراه است و بهتر است افراد تازه کار چنین روندی را در پیش نگیرند. این مهم نیاز به تجربه بسیار بالا و هم چنین تسلط کامل به روش های تحلیل بیت کوین دارد. از این رو بهتر است کاربران ابتدا بر تمام تکنیک‌ها و روش های تحلیل بیت کوین مسلط شده و سپس برای سرمایه گذاری در بیت کوین به روش نوسان گیری اقدام نمایند.

با هر پولی در بیت کوین سرمایه گذاری نکنیم

افراد زیادی را می‌بینیم که با پول قرض و وام و یا فروش ملک و زمین و خانه اقدام به سرمایه گذاری در بیت کوین می‌نمایند. درصد قابل توجهی از این دست عزیزان در نهایت ناامید از بازار برگشته و با ضرر بسیار زیادی اقدام به خروج از بازار می‌نمایند. افرادی هم هستند که در این بازار کل دارایی‌های خود را از دست می‌دهند. از این رو بهتر است با هر پولی برای سرمایه گذاری در بیت کوین اقدام نکنید. پولی که از نظر مالی آسیبی به زندگی شما وارد نکرده و مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند، بهترین پولی است که می‌توانید از آن برای سرمایه گذاری در بیت کوین استفاده کنید.

کسب سود‌های ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصدی در بیت کوین

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده تا بسیاری از افراد وارد سرمایه گذاری در بیت کوین شده و از آن برای کسب سود استفاده نمایند، انتظاراتی مانن سودهای ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصدی در یک هفته است که البته در گذشته شاهد آن بوده‌ایم. به صورت کلی چنین سودهایی به سختی به دست می‌آید.  کسب این سودها تنها یک روی سکه سرمایه گذاری روی بیت کوین است. توصیه می‌کنیم که کاربران به جای چنین امیدواری با تکیه بر اصول منطقی سرمایه گذاری وارد بیت کوین شوند. امید به کسب چنین سودهایی باعث می‌شود تا کاربران خیلی زود سرمایه‌های خود را از دست داده و با ضررهای بزرگ بازار ارزهای دیجیتال را برای همیشه ترک کنند.

دوره حرفه‌ای آموزش تحلیل و پیش بینی قیمت بیت کوین در کانون بورس

دوره حرفه‌ای آموزش ارز دیجیتال در کانون بورس دوره‌ای کاملاً تخصصی برای آموزش ترید این ارزها است. شما می‌توانید با شرکت در این دوره تمام تکنیک‌ها و روش های معامله‌گری در بازار رمز ارزها و در رأس آن بیت کوین را فرا بگیرید. با آموزش تحلیل بیت کوین در واقع شما یک کسب  و کار با درآمد دلاری را خواهید آموخت که می تواند شما را از هر شغل دیگری بی نیاز سازد. بیت کوین در طول سال های اخیر ارزش افزوده بسیار زیادی را برای سرمایه گذاران خود ایجاد کرده و چندان بعید و دور از ذهن نیست که این ارزش افزوده را در دو سه سال آینده نیز در روند آن شاهد باشیم. برای رسیدن به این ارزش افزوده و بالا بردن ارزش دارایی های خود آن هم با نرخ بسیار بالا همین امروز کار خود را آغاز کنید. موفقیت مالی شانسی به دست نمی آید و باید برای آن تلاش کرد.

بیت کوین چیست

بررسی سوالات رایج درباره تحلیل قیمت بیت کوین

در انتها نیز قصد داریم رایج ترین سوالات ذهنی کاربران را ارزیابی کرده و پاسخ های منطقی برای آنها ارائه کنیم. شما نیز اگر چالشی در ذهن دارید که پاسخ آن را در این مقاله و در بخش سوالات پیدا نکردید، آن را با ما در کانون بورس به اشتراک بگذارید. در کمترین زمان ممکن پاسخ های لازم از سوی کارشناسان ما را دریافت خواهید کرد.

آیا بیت کوین نابود می شود؟

پیش بینی نابودی بیت کوین در حال حاضر امکان پذیر نبوده و این پیش بینی چیزی جز یک فرضیه بدون دلیل منطقی نیست.

آیا بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار می رسد؟

هم از نظر تکنیکالی و هم از نظر فاندامنتالی بیت کوین قابلیت رسیدن به قیمت ۱۰۰ هزار دلار را دارد.

آیا تحلیل بیت کوین همیشه درست است؟

خیر. بسته به نوع استراتژی به کار گرفته شده، تحلیل این ارز نیز ممکن است با خطاهایی همراه باشد.

بهترین روش تحلیل بیت کوین چیست؟

بهترین روش تحلیل قیمت این ارز دیجیتال ترکیب کردن دو روش تکنیکالی و فاندامنتالی است.

با تحلیل بیت کوین می توان درآمد دلاری داشت؟

بله. در صورت تسلط به روش های تحلیل بیت کوین هر کسی می تواند در بازار ارز دیجیتال به درآمد دلاری برسد.

حداقل درآمد تحلیل و ترید بیت کوین چقدر است؟

هیچ حداقل و حداکثری برای درآمد بیت کوین وجود ندارد.

آیا می توان بدون تحلیل در بیت کوین به سود رسید؟

خیر. موفقیت در معاملات ارز دیجیتال شانسی نیست و نیاز به تلاش و بررسی کامل رمز ارزها دارد.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: