از صفر تا صد کیف پول سرد (Cold Wallet)

کیف پول سرد چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۴ از ۲۱ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

کیف پول سرد چیست و چرا باید درباره آن بدانیم؟ یکی از مهم ترین سر فصل های آموزش ارز دیجیتال، آشنایی با انواع کیف پول ها است که Cold Wallet ها نیز یکی از انواع آن هستند. در مقاله آموزش صفر تا صد کیف پول نیز به بررسی اهمیت این سر فصل در معاملات و ترید ارز دیجیتال پرداختیم. در این مقاله نیز قصد داریم تا به صورت کاملاً حرفه ای و جامع شرایط استفاده و تعریف Cold Wallet ها را با شما در میان گذاشته و اطلاعات شما را در این باره تکمیل کنیم. با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه

کیف پول سرد چیست؟


کیف پول های ارز دیجیتال در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. هر یک از انواع دسته بندی های این کیف پول ها نیز شرایط خاص خود را داشته و مزیت های خاص خود را نیز دارند. کیف پول سرد در واقع معرف یک ابزار فیزیکی است که امکان ذخیره سازی داده های کامپیوتری خاصی را برای کاربر فراهم می آورد.

کیف پول سرد چیست

وقتی صحبت از کیف پول سرد ارز دیجیتال می شود، این کیف پول ها باید آدرس های مربوط به انواع توکن ها را پشتیبانی کرده و کاربر بتواند این آدرس ها و در واقع توکن ها و کوین های مختلف را در آنها نگهداری کند.

کولد والت به زبان ساده

کولد والت ها یا کیف پول های سرد در بازار رمز ارزها در مقال کیف پول گرم قرار می گیرند. برای اینکه این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال را بهتر و راحت تر درک کنید، شما را با یک مثال ساده همراه می کنیم.

در حال حاضر اگر شما بخواهید یک قابل کامپیوتری را جایی ذخیره کرده و بعدا از آن استفاده کنید، چه راه حلی پیش روی خود خواهید داشت:

 • راه حل اول ذخیره کردن آن در یک فضای ابری است.

فضای ابری حجم های ذخیره سازی هستند که شما می‌توانید در خدمات شرکت های مختلف به آنها دسترسی داشته باشید. این فضا به صورت ابری بوده و شما با در اختیار داشتن یوزرنیم و پسورد محیط کاربری خود، در هر زمان و هر مکانی با اتصال به اینترنت و استفاده از یوزر و پسورد خود می‌توانید وارد محیط کاربری خود شده و به فایل های خود دسترسی داشته باشید. این فایل ها از بین نمی‌روند مگر اینکه:

 • شما آنها را حذف کنید.
 • مدیر شرکت که این خدمات را ارائه می‌کند، آنها را حذف کند.
 • در سیستم مجری فضای ابری اختلال ایجاد شده و فایل های شما از بین برود.

در غیر این صورت این فایل ها در هر مکانی و هر زمانی در اختیار شما قرار دارند.

 • راه حل دوم استفاده از یک فلش و یا هارد فیزیکی است.

در این شرایط نیز شما هر زمان و هر مکانی که این فلش یا هارد را همراه خود داشته باشید، می‌توانید از فایل های خود نیز استفاده کنید.

کولد والت یا کیف پول سرد نیز دقیقاً معنی مشابه با فلش ها یا هاردهای فیزیکی را دارد. در این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال، شما مالک یک ابزار فیزیکی شبیه به فلش یا هارد می شود که می‌تواند آدرس ارزهای دیجیتال مختلف را پشتیبانی کرده و آنها را در خود نگه دارد. برای دسترسی به این فایل ها نیز باید کیف پول فیزیکی خود را همراه داشته و به اطلاعات ورودی و پسورد خود در آن دسترسی داشته باشید.

بهترین کیف پول سرد

انواع کیف پول سرد


حال که مفهوم کولد والت ها یا کیف پول های فیزیکی را بهتر درک کرده و می‌توانید آنها را از کیف پول های گرم متمایز کنید، نوبت به معرفی انواع کیف پول سرد می رسد. البته در مقاله کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال به صورت کاکل به بررسی جزئیات این کیف پول ها پرداختیم. در این مقاله سعی می کنیم تا نکات دیگری از این کیف پول ها را به شما معرفی کنیم.

کیف پول سرد را می‌توان به موارد زیر تقسیم نمود:

 • کیف پول سخت افزاری
 • کیف پول کاغذی

هر دو این کیف پول ها برای نگهداری از رمز ارزها مناسب هستند و شرایط خاص خود را دارند. در ادامه با تشریح نکات مربوط به هر یک از انواع کیف پول سرد سعی داریم تا شما را هر چه بیشتر با این کیف پول ها آشنا نماییم.

کیف پول سخت افزاری

دسته اول از انواع کیف پول سرد کیف پول های سخت افزاری هستند. حدس زد ماهیت این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال با همین عنوان سخت افزاری نباید خیلی پیچیده باشد.

در این نوع از انواع کیف پول سرد شما یک وسیله فیزیکی را در اختیار خواهید داشت که از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به هاردهای اکسترنال و فلش ها دارند. اما سیستم فنی آنها کاملاً متفاوت است. این دسته از کیف پول ها را می‌توان به عنوان بهترین کیف پول ارز دیجیتال نیز معرفی کرد.

کیف پول کاغذی

انواع کیف پول سرد

دسته دوم از انواع کیف پول سرد کیف پول های کاغذی هستند. کیف پول کاغذی را نیز می‌توانید به راحتی از اسم آن تشخیص دهید. این دسته از کیف پول ها یک برگ کاغذ شبیه به صورت حساب های دستگاه های کارت خوان هستند. اگر قبلاً از دستگاه های کرات خوان برای خرید شارژ سیستم کارت خود استفاده کرده باشید، با شکل ظاهری این کیف پول ها به خوبی آشنا هستید.

در دنیا دستگاه هایی هستند می‌توانند این کیف پول ها را برای شما بسازند. هم چنین برخی از سایت ها نیز امکان تهیه این دسته از انواع کیف پول سرد را برای شما فراهم می‌آورند. می‌توانید با داشتن آنها به راحتی ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید.

بهترین کیف پول سرد ارز دیجیتال


انتخاب یکی از موارد بهترین کیف پول سرد ارز دیجیتال می‌تواند خیال شما را از بابت امنیت در معاملات رمز ارزها و نگهداری آنها راحت نماید. خیلی از کاربران به دلیل قیمت بالا ترجیح می‌دهند تا از این دسته از کیف پول ها استفاده نکنند، اما با شناخت مزیت ها و کیف آنها به اهمیت این دسته از کیف پول های رمز ارزها پی خواهید برد.

کیف پول های کاغذی که به دلیل ماهیتی که دارند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. اما با این حال کاغذی ها جز امن ترین انواع کیف پول سرد محسوب می‌شوند. هم چنین از بین انواع کیف پول سخت افزاری نیز می‌توان موارد زیر را به عنوان بهترین کیف پول سرد ارز دیجیتال معرفی کرد:

 • ترزور (Trezor) که یکی از امن ترین انواع کیف پول سخت افزاری است.
 • لجر نانو اس (Ledger Nano S) که یکی از بزرگ ترین نام ها در صنعت کیف پول های فیزیکی محسوب می شود.
 • کیپ کی (KeepKey) که هر چند نسبت به دو مدل قبلی کمتر شناخته شده است، اما باز هم کیفیت قابل قبولی دارد.
 • کولد والت اس (Cold Wallet S) نیز یکی دیگر از انواع کیف پول های فیزیکی است که می‌توانید برای نگهداری از رمز ارزهای خود روی آن نیز حساب کنید.

کولد والت

خرید کیف پول سرد ارز دیجیتال


برای خرید کیف پول سرد ارز دیجیتال ابتدا باید یک بررسی کامل درباره شرایط این کیف پول ها داشته باشید. دقت کنید که این کیف پول ها ارزان نبوده و قیمت قابل توجهی دارند. مخصوصاً برای کاربران ایرانی که قیمت دلار باعث شده تا محصولات این چنینی وارداتی با هزینه های بسیار زیادی به دست کاربران ایرانی برسد. البته ذکر این نکته هم ضروری است که خرید مستقیم این کیف پول ها از منبع اصلی خارجی می‌تواند قیمت کمتری روی دست کاربران بگذارد.

کیف پول سرد خرید ارزهای دیجیتال شما را مطمئن می‌نماید. از این رو لازم است حتماً در صورتی که در این بازار هولدر هستید، حتماً یکی از آنها را در اختیار داشته باشید. برای خرد این محصولات می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید:

 • در درجه اول حتماً چک کنید که محصول انتخاب شده از ارزهای دیجیتال متنوع و زیادی پشتیبانی می‌کند تا بعدا چالشی از این بابت نداشته باشید.
 • امنیت اصلی ترین و مهم ترین ویژگی است که در زمان خرید باید به آن دقت کنید.
 • فضای کاربری ساده و امکان استفاده آسان نیز یکی از ملزومات مهم خرید این دسته از کیف پول های فیزیکی است که باید آن را نیز مد نظر قرار دهید.
 • هم چنین می‌توانید زیبایی محصول مورد نظر خود را نیز که بیشتر یک امر سلیقه‌ای است، در نظر بگیرید.
 • کیف پول فیزیکی را انتخاب کنید که نه خیلی بزرگ باشد که نتوان آن را به راحتی جابجا کرد و نه خیلی کوچک که به راحتی کم شود.

Cold Wallet

قیمت کیف پول سرد ارز دیجیتال


قیمت کیف پول سرد ارز دیجیتال نیز یکی از چالش های بسیار مهم کاربران است. این قیمت ها به خودی خود خیلی بالا نیستند. اما قیمت ارز در کشور و هم چنین سودجویی برخی از فروشندگان باعث شده تا خرید این محصولات با چالش های بسیار زیادی همراه شود. از این رو است که در زمان خرید بررسی قیمت این محصول از فروشگاه های مختلف اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

کیف پول سرد قیمت قابل ملاحظه‌ای در بازار ایران دارد. با توجه به اینکه ما فروشنده این محصولات نبوده و هیچ تمایلی هم به این موضوع نداریم، ترجیح دادیم تا به جای افزایش چالش های شما عزیزان با معرفی قیمت این محصولات در سایت های مختلف و کمک به دلالان از خدا بی خبر، قیمت جهانی این محصولات را با شما در میان بگذاریم.

 • کیف پول ترزور را می‌توانید بر اساس ورژن و سال تولید با قیمتی حدود ۵۰ تا ۱۶۰ دلار تهیه کنید.
 • کیف پول لجر نانو اس نیز معمولاً با قیمت های حدود ۶۰ دلاری به فروش می رسد.
 • برای خرید کیپ کی در بازار جهانی نیز احتمالاً نیاز به پرداخت هزینه های ۱۳۰ دلاری خواهید داشت.
 • برای خرید کولد والت اس نیز باید حدود ۸۰ دلار هزینه کنید.

کلید واژه های مهم درباره Cold Wallet


حالا ه بیش از قبل با انواع کیف پول های فیزیکی و سخت افزاری آشنا شدید، لازم است تا شما را با برخی از کلید واژه های مربوط به این کیف پول ها نیز آشنا نیم که اگر به آنها برخوردید، ذهنتان خیلی درگیر نشود. بالا رفتن معلومات شما باعث می شود تا کمتر در معرض هجوم فریبکاران قرار بگیرید. هم چنین می‌توانید از این اطلاعات برای جلوگیری از از بین رفتن سرمایه های خود نیز استفاده کنید.

کیف پول سرد ترون

یکی از دغدغه های کاربران رمز ارزها بعد از خرید این ارزها و یا تهیه کیف پول الکترونیکی خود امکان پشتیبانی این کیف پول ها از ارزهای مختلف است. هولدرهای ترون نیز برای نگهداری از این رمز ارز به دنبال تهیه یک کیف پول مناسب هستند.

کاربرانی که به دنبال خرید یک کیف پول فیزیکی برای ارز دیجیتال ترون خود هستند، می‌توانند روی بهترین کیف پول های سخت افزاری حساب کنند. هر چند در گذشته بسیاری از کیف پول ها از این راز دیجیتال پشتیبانی نمی‌کردند، اما برای نگهداری از ترون می‌توانید از کیف پول های سخت افزاری و کولد والت های زیر استفاده کنید:

 • لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)
 • لجر نانو اس
 • ترزور

کیف پول سرد کاردانو

کاردانو یکی از درخشان ترین ارزهای دیجیتالی است که کاربران و تحلیل گران آینده بسیار درخشانی برای آن قلمداد می‌نمایند. این رمز ارز عالی ارز سرمایه گذاری برای طولانی مدت را دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن شرایط بسیار ایده‌آلی برای سرمایه گذاری خود رقم بزنید.

برای نگهداری و هولد کاردانو نیز می‌توانید از کیف پول های فیزیکی معرفی شده در بخش قبلی استفاده کنید. این رمز ارز نیز به دلیل محبوبیت بالا قابل نگهداری در مشهورترین و معتبرترین کیف پول های موجود در بازار است. البته بهتر است قبل از اقدام برای سرمایه گذاری و خرید یک تحلیل کامل از شرایط این رمز ارز نیز داشته باشید.

کیف پول سرد لجر

کیف پول لجر نیز یکی از کلید واژه هایی است که در میان کاربران بسیار رواج پیدا کرده است. این کیف پول در مدل های مختلفی تولید و عرضه شده است. از این رو اگر در صدد خرید آن هستید، حتماً ابتدا مدل آن را چک کرده و سپس تمام اطلاعات لازم برای کیف پول های فیزیکی اعم از ارزهای قابل هولد و امنیت را به صورت خاص برای همان کیف پول نیز مورد بررسی قرار دهید.

کیف پول سرد ترون لینک

یکی دیگر از انواع اصلاحاتی است که توسعه دهندگان ارز دیجیتال ترون آن را برای کاربران این ارز دیجیتال ایجاد کرده اند. دسترسی به امکانات این کیف پول برای کاربران ایرانی در حال حاضر با چالش هایی همراه است.

مزیت های کولد والت ها (Cold Wallet)

در این بخش قصد داریم شما را با برخی از مزیت های این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال آشنا کنیم که دقت به این مزیت ها می‌تواند باعث انتخاب بهتری از سوی شما شود. این مزیت ها از این جهت اهمیت دارد که برای داشتن کولد والت ها نیاز به پرداخت پول دارید و همین موضوع باعث بروز یک چالش برای انتخاب میان آنها و کیف پول های گرم شده است.

 • امنیت بسیار بالا
 • عدم امکان هک از راه دور
 • شرایط کاربری ساده و راحت
 • امکان نگهداری از تنوع بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال
 • امکان حمل بسیار ساده و راحت

چرا باید همه تریدرها یک کولد والت داشته باشند؟

برخی از سرمایه گذاران و مدرسین دوره ارز دیجیتال توصیه می‌نمایند که سرمایه گذاران در این بازار حتماً باید از کیف پول های کولد استفاده کرده و سرمایه های کارن قدر خود را در معرض خطرات زیادی مانند خطر هک شدن قرار ندهند. همان طور که می دانید تا کنون کیف پول های نرم افزاری بسیار زیادی توسط هکر ها هک شده‌اند و بسیاری از کاربران نیز اطلاعات کیف پول های خود را از یاد می‌برند. هم چنین بسیاری از کلاه‌برداری‌ها نیز در میان توسعه دهندگان کیف پول های گرم رواج پیدا کرده است.

از این رو داشتن یک کیف پول فیزیکی باعث می شود تا خیال کاربران از بابت این چالش ها راحت باشد.

کولد والت چیست

کولد والت بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها

توسعه و روی کار آمدن کولد والت ها یک خبر بسیار خوب برای کاربران ایرانی است. تحریم ها باعث شده تا بسیاری از خدمات موجود در بازار ارزهای دیجیتال برای ایرانی ها قفل باشد. بسیاری از توسعه دهندگان کیف پول ها به ایرانی ها خدمات نمی‌دهند. همین امر باعث یک چالش بسیار بزرگ برای آنها شده است. از این گذشته خطر بسته شدن حساب کاربران ایرانی نیز همیشه یک تهدید بزرگ برای سرمایه گذاران ایرانی محسوب می شود.

استفاده از کیف پول سرد می‌تواند باعث از بین رفتن تمام این چالش ها برای کاربران ایرانی شود. شما نیز می‌توانید با انتخاب هر یک از انواع کیف پول سرد برای همیشه دارایی های خود را در محیطی ایمن نگهداری کرده و دیگر ریسک های این چنینی را به سرمایه های خود وارد نکنید.

اشتباهات رایج درباره Cold Wallet

تا به این جای مقاله سعی کردیم تا توضیح کامل و جامعی درباره کولد والت ها به شما ارائه کنیم. با درک ماهیت کیف پول های فیزیکی مسلماً بهتر می‌توانید از آنها استفاده کنید. هم چنین دیگر برخی از اشتباهات رایج درباره این دسته از انواع کیف پول را نخواهید داشت. در حال حاضر کاربران ایرانی بسیار زیادی به دلیل نداشتن شناخت کافی نسبت به این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال، اشتباهات بسیار عجیبی درباره آنها می‌کنند که در ادامه برخی از مهم ترین این اشتباهات را برای بازتر شدن ذهن شما با هم مرور می کنیم.

کیف پول سرد نرم افزاری

یکی از این اشتباهات نرم افزاری خطاب کردن این کیف پول ها است. با درک ماهیت این دسته از کیف پول ها دیگر چنین مسئله‌ای برای شما کاملاً حل شده است. این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال به صورت سخت افزاری در دسترس هستند. البته برای نصب آنها نیاز به نرم افزاری خواهید داشت که به صورت رایگان در دسترس شما قرار می‌گیرد.

ساخت کیف پول سرد

برخی از کاربران نیز بر این باور هستند که ساخت این کیف پول ها کار ساده‌ای است. از این رو حتی به دنبال ساخت کیف پول سرد ایرانی می‌روند. دقت کنید که امنیت اصلی ترین و مهم ترین موضوع درباره کیف پول های ارز دیجیتال است. از این رو باید نگاه بسیار ویژه‌ای به این موضوع داشته باشید و هرگز فریب افراد کلاه‌برداری را نخورید که به بهانه معرفی یک کیف پول سخت افزاری ارزان قیمت سعی در به دست آوردن سرمایه های شما دارند.

این موضوع در نهایت می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در روند معاملات شما شده و تمام ارزهای دیجیتال شما را در خطر بیندازید.

کیف پول سرد تراست والت

برخی از کاربران نیز از روی ناآگاهی به دنبال کیف پول فیزیکی تراست والت هستند. این کیف پول  یک کیف پول نرم افزاری بوده و ماهیت آن کاملاً متفاوت است. هر چند این دسته از کاربران در اینترنت و جستجو برای چنین مواردی به جایی نخواهند رسید، اما این ناآگاهی در نهایت می‌تواند منجر به فریب خوردن آنها در برخی از سایت ها شود. افراد کلاهبردار در این عرصه نیز آماده هر گونه سهل انگاری از سوی کاربران هستند تا سرمایه های گرانقدر آنها را به زور فریب  و نیرنگ از چنگ آنها خارج نمایند.

دانلود کیف پول سرد

دسته دیگری از کاربران هم هستند که برای دانلود کیف پول سخت افزاری اقدام می‌نمایند. احتمالاً متوجه شده‌اید که این دسته از کیف پول ها چه ماهیتی دارند و نمی‌توان آنها را به صورت آنلاین دانلود کرد. البته شما می‌توانید برای خرید آنلاین کیف پول سخت افزاری اقدام کنید، اما دانلود خیر.

جمع بندی

سعی کردیم تا تمام مسائل و نکات لازم برای استفاده از کیف پول سرد را با شما در میان بگذاریم. دقت به این نکات می‌تواند مزیت های بسیار زیادی برای شما داشته باشد. اولین مزیت آن هم دور ماندن از کلاه‌برداری های رایج در بازار رمز ارزها است. هر کدام از این کلاهبرداران می‌تواند سرمایه های بسیار زیادی را از دست شما خارج نماید. از این رو سعی کنید در این بازار با احتیاط رفتار نمایید.

استفاده از انواع کیف پول سرد خبر بسیار خوبی برای کاربران ایرانی است تا با خیال راحت بتوانند روند معاملات خود را بدون هیچ نگرانی دنبال نمایند.

کولد والت چیست

سوالات رایج درباره کیف پول سرد


در انتهای این مقاله سعی داریم تا برخی از سوالات رایج درباره انواع کیف پول سرد را با شما در میان بگذاریم. هم چنین شما عزیزان نیز می‌توانید نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید. هم چنین اگر چالش و یا سوالی در ذهن داشتید که در این مقاله به آن پرداخته نشد، آن را در انتهای مقاله با ما در میان گذاشته و منتظر پاسخ متخصصین ما در کانون بورس بمانید.

ترزور و لجر نانو بهترین کیف پل های سخت افزاری هستند که می‌توانید برای پیش برد اهداف خود در بازار رمز ارزها از آنها استفاده نمایید.

این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال ایمن ترین انواع کیف پول هستند که می‌توانید از آنها  استفاده کنید.

این دسته از کیف پول ها وسیله های فیزیکی شبیه به فلش و هارد اکسترنال هستند که امکان ذخیره سازی آدرس توکن ها و کوین های مختلف در آنها وجود دارد.

از دست رفتن این کیف پول ها عملاً به معنی از بین رفتن تمام دارایی های شما در داخل آن است.

خیر این کیف پول در گروه کیف پول های نرم افزاری دسته بندی می شود.

ترزور و لجر نانو ایکس می‌توانند بهترین کیف پل های سخت افزاری برای نگهداری از ارز دیجیتال ترون باشند.

ترزور و لجر نانو اس را می‌توان بهترین کیف پول های سخت افزاری این ارز دیجیتال نامید.

دسترسی سریع<<قبلی بعدی >>
ترتیبی که برای مطالعه مقالات این بخش پیشنهاد می کنیم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۷٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: