لوگو کانون بورس

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صفر تا صد | معرفی ۵ روش خرید

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۵۵ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صفر تا صد با شما همراه هستیم و قرار است در این مقاله ۵ روش معمول و عالی برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال را با شما در میان بگذاریم. کاربران تازه کار در معاملات بازار کریپتوکارنسی معمولاً با چالش‌های بسیار زیادی روبرو هستند که یکی از این چالش‌ها هم نحوه استفاده از روش‌های مختلف خرید و فروش ارز دیجیتال است. متاسفانه عدم شناخت کافی کاربران نسبت به روش‌های مختلف خرید و فروش ارز دیجیتال باعث شده تا آنها در برخی مواقع گمراه شده و مقاصد اشتباهی را برای سرمایه گذاری در این بازار در پیش بگیرند.

با آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صفر تا صد قرار است شما را با روش‌های مختلف خرید و سرمایه گذاری در این بازار آشنا کرده و در واقع شماره یک پله در فرایند سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی جلوتر بیندازیم. اینکه کدام یک از روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال گزینه بهتری برای شما خواهد بود سوالی است که قرار است در این مقاله به صورت کامل به آن پاسخ دهیم.

فراموش نکنید که عدم درک صحیح روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال باعث می‌شود تا شما در زمان اقدام برای سرمایه گذاری در این بازار مسیر اشتباهی را برای خود انتخاب کرده و این مسیر اشتباه می‌تواند پیامدهای منفی زیادی مانند افزایش قابل کارمزدها و یا خرید از پلتفرم‌های نامطمئن و حتی از بین رفتن سرمایه‌ها را برای شما به دنبال داشته باشد. بنابراین توصیه می‌کنیم که با دقت بسیار بالایی مقاله را مطالعه کرده و در نهایت سعی کنید از این پس هیچ اشتباهی در فرایند خرید و فروش در بازار کریپتوکارنسی نداشته باشید. با ما در کانون بورس همراه باشید.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صفر تا صد

حتماً می‌دانید که چرا آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صفر تا صد اهمیت دارد. این آموزش یکی از اولین آموزش‌های ورود به فرایند سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی است و اگر شما دقت کافی در آن نداشته باشید احتمالاً با ضررهای بسیار هنگفتی روبرو شده و نمی‌توانید مدیریت خوبی روی معاملات خود داشته باشید.

بازار ارز دیجیتال از اولین روزی که به وجود آمده تاکنون رسی‌های متفاوتی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در اختیار کاربران قرار داده و در حال حاضر مزیت‌ها و مایع و شرایط استفاده از هر کدام از این روش‌ها با یکدیگر متفاوت است. همین عدم شناخت نسبت به روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال باعث شده تا خیلی از کاربران نتوانند انتخاب درستی در زمان سرمایه گذاری در این بازار داشته باشند و همین موضوع دلیلی برای از بین رفتن سرمایه‌های آنها نیز می‌شود.

روش های خرید و فروش ارز دیجیتال

به صورت کلی پنج روش مختلف برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها شرایط خاص خود را خواهند داشت. در ادامه قرار است در درجه اول هر یک از این پنج روش خرید و فروش ارز دیجیتال را به شما آموزش دهیم و در کنار آن نکات لازم برای استفاده از این روش‌ها را نیز با شما در میان بگذاریم.

همچنین به این بررسی خواهیم پرداخت که هر کدام از روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال در چه مواقعی مناسب هستند و کاربران تحت چه شرایطی باید کدام روش را برای سرمایه گذاری خود در این بازار انتخاب کرده و از آن استفاده کنند.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

۱- خرید و فروش مستقیم

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال را با معرفی اولین روش‌های به کار گرفته شده در بازار کریپتوکارنسی برای تبادل ارزهای دیجیتال یعنی خرید و فروش مستقیم آغاز می‌کنیم. در خرید و فروش مستقیم ارز دیجیتال دو کاربر که یکی خریدار و یکی فروشنده بوده با یکدیگر تعامل کرده و فروشنده در ازای دریافت پول و هزینه مربوط به خرید ارز دیجیتال توکن‌های مورد توافق را به کیف پول ارز دیجیتال فروشنده انتقال می‌دهد.

در این روش خرید و فروش ارز دیجیتال هیچ سازمان یا شرکت یا پلتفرمی به عنوان واسطه دخالت نداشته و دو طرف به صورت کاملاً رودررو و مستقیم با یکدیگر در تماس هستند. مسلماً برای منظور خریدار و فروشنده که باید یکی دارنده توکن و دیگری خریدار آن باشد، همدیگر را پیدا کرده و در نهایت با تعامل برقرار شده از این روش خرید و فروش در بازار کریپتوکارنسی استفاده نمایند.

در ابتدای زمان ورود بیت کوین به بازار کریپتوکارنسی که هنوز صرافی‌ها روی کار نیامده بودند و بازار ارز دیجیتال به شرایط کنونی نرسیده بود، این روش رایج‌ترین و بهترین روش برای معاملات بازار ارز دیجیتال بود و کاربران برای خرید و فروش بیت کوین‌ها از این طریق استفاده می‌کردند. برای اینکه شما بتوانید از روش خرید و فروش مستقیم استفاده کنید به عنوان خریدار یا فروشنده باید به نکات و موارد زیر دقت داشته باشید:

در مرحله اول شما به عنوان خریدار یا فروشنده باید طرف مقابل خود را پیدا کنید. اگر خریدار هستید باید کسانی را پیدا کنید که توکن‌های مورد نظر شما را در کیف پول خود داشته و به دنبال فروش آنها هستند و اگر فروشنده هستید نیز باید به دنبال پیدا کردن کسانی باشید که در پی خرید ارز دیجیتال در دسترس شما هستند.

در گذشته که این روش رایج بود معمولاً از فروم‌ها و سایت‌های مختلف خبری مربوط به بازار ارز دیجیتال کاربران همدیگر را پیدا می‌کردند و در نهایت تعامل میان آنها برقرار می‌شد.

نکته مهم بعدی تعیین قیمت ارز دیجیتال مورد نظر برای انجام معامله است که این مهم به صورت کاملاً توافقی میان طرفین انجام خواهد پذیرفت.

در نهایت با طی کردن موارد بالا از که شما می‌توانید از فرایند خرید و فروش مستقیم برای انجام معامله در بازار ارز دیجیتال استفاده کرده و  مزیت‌های این روش بهره‌مند شوید.

مزایا

برای اینکه با روش خرید و فروش مستقیم بیشتر آشنا شوید لازم است تا مزایا و معایب آن را با شما در میان بگذاریم. در وهله اول بایستی مزیت‌های روش سرمایه گذاری در بازار کریپتو کارنسی و خرید و فروش ارز دیجیتال را با هم بررسی کنیم که به شرح زیر هستند:

یکی از مهمترین معضلات کاربران در فرایند سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال پرداخت کارمزدهای مربوط به معاملات در پلتفرم‌های مختلف است که در فرایند خرید و فروش مستقیم دیگر خبری از این کارمزد نخواهد بود.

مزیت دیگر این روش عدم دخالت هیچگونه شرکت یا واسطه میان طرفین است و طرفین معامله در نهایت خودشان برای تمام موارد به توافق می‌رسند.

معایب

مزیت‌های روش خرید و فروش مستقیم ارز دیجیتال را با هم بررسی کردیم و حالا نوبت به این رسیده تا معایب این روش را نیز با هم ارزیابی کنیم. دقت به معایب خرید و فروش مستقیم ارز دیجیتال اهمیت به مراتب بیشتری هم برای شما دارد تا درک کنید که آیا استفاده از این روش در معاملات بازار کریپتوکارنسی برای شما به صرفه و مناسب است یا خیر و باید سراغ روش دیگری بروید.

اولین ایرادی که برای روش خرید و فروش مستقیم باید با آن اشاره داشته باشیم این است که عملاً پیدا کردن خریدار و فروشنده در این بازار در حال حاضر به این راحتی ها نخواهد بود. فرض کنید شما به عنوان خریدار به دنبال خرید ارز جیتال ترون هستید به نظر شما پیدا کردن کسی که در کیف پول خود ترون داشته و به دنبال فروش آن‌ها است به این سادگی‌ها خواهد بود؟ همچنین در طرف مقابل فروشنده نیز به این راحتی نمی‌تواند خریداران ارز دیجیتالی را پیدا کند که در کیف پول خود داشته و به دنبال فروش آنها است.

دومین ایراد برای روش خرید و فروش ارز دیجیتال امنیت بسیار پایین آن است. در روش خرید و فروش مستقیم عملاً طرفین بایستی بر اساس اعتماد تمام مراحل را پیش ببرند و هر اقدام از سوی یکی از طرفین می‌تواند باعث ایجاد ضرر معاملاتی سنگین در طرف مقابل شود. از قیمت انجام معامله گرفته تا نحوه پرداخت و واریز وجوه و دریافت ارز دیجیتال همگی به صورت توافقی بوده و هر کسی در هر یک از فرایندها اگر زیر قرار خود بزند عملاً طرف مقابل با ضرر بسیار سنگینی روبرو خواهد شد.

همانطور که می‌دانید امنیت یکی از مهمترین پارامترها در فرایند معاملات بازار ارز دیجیتال است و استفاده از روشی که امنیت پایینی داشته باشد به هیچ وجه نمی‌تواند تضمین کننده معاملات خوب و ارزنده برای شما باشد. حتی اگر شما از پلتفرمی استفاده کنید که کارمزد معاملات آن صفر در نظر گرفته شده اما امنیت آن قابل توجه نیست، عملاً استفاده از آن چندان منطقی نیست و توصیه به استفاده از چنین روش‌هایی برای خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی نداریم.

ایراد بزرگ بعدی برای روش خرید و فروش مستقیم در بازار ارز دیجیتال کند بودن این روش است. از زمانی که شما بخواهید یک خریدار یا فروشنده برای معامله خود پیدا کنید تا زمان پیدا کردن آن و ایجاد توافق ممکن است ارزهای دیجیتال مورد معامله با نوسانات قیمتی بسیار شدیدی روبرو شده باشند و این مهم می‌تواند معامله شما را تحت تاثیر قرار دهد.

گاهی اوقات اگر شما به دنبال خرید ارز دیجیتال مورد نظر خود در یک قیمت مشخص برای یک سرمایه گذاری جذاب هستید عملاً نمی‌توانید از این روش استفاده کنید زیرا تا زمانی که شما فروشنده پیدا کنید احتمالاً ارز دیجیتال مورد نظر شما نوسان مورد نظر را طی کرده و به تارگت قیمتی خود نیز خواهد رسید.

استفاده از روش خرید و فروش مستقیم تنها در برخی مواقع و در زمانی قابل استفاده است که اولاً طرفین با یکدیگر رابطه دوستانه داشته و آشنا باشند. از این گذشته آنها از قبل یکدیگر را می‌شناختند و می‌دانند که هر کدام به عنوان خریدار یا فروشنده قرار است سرمایه گذاری خود را در بازار ارز دیجیتال انجام دهند. اگر این شرایط را ندارید به هیچ وجه توصیه به استفاده از این روش نداشته و عملاً استفاده از این روش برای شما خطرات بسیار زیادی به همراه خواهد داشت و حتی ممکن است باعث از بین رفتن تمام دارایی شما نیز شود.

شاید با خود تصور کنید که به دلیل عدم نیاز به پرداخت کارمزدها این روش می‌تواند جذابیت خوبی برای شما داشته باشد اما فراموش نکنید که شما به دنبال سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال برای رسیدن به سود هستید و اگر این سرمایه گذاری شرایط رسیدن به سود را برای شما فراهم نکند عملاً فایده‌ای برای شما نخواهد داشت. در حال حاضر حتی چند دقیقه تاخیر در خرید یک ارز دیجیتال در بازار می‌تواند تفاوت‌های قیمتی قابل توجهی را در آن رقم زده و حتی میزان سود حاصل از معامله را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین استفاده از این روش چیزی جز یک اشتباه بزرگ برای معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال نیست. مخصوصاً اگر شما به دنبال پیدا کردن خریدار یا فروشنده در سایت‌های مختلف موجود درباره ارز دیجیتال باشید که ریسک این سرمایه گذاری را برای شما به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

۲- خرید و فروش از طریق صرافی متمرکز خارجی

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال از صفر تا صد را با معرفی یکی دیگر از روش‌های رایج برای سرمایه‌گذاری در این بازار یعنی استفاده از صرافی های خارجی ادامه می‌دهیم. در این روش شما باید یکی از صرافی های متمرکز خارجی را انتخاب کرده و از پلتفرم آن برای شروع معاملات خود استفاده کنید. در حال حاضر کاربران ایرانی بسیار زیادی در حال استفاده از خدمات پلتفرم‌های خارجی هستند و همین موضوع باعث شد تا یک بررسی کامل و دقیق روی شرایط استفاده از این روش خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار داشته باشیم.

برای اینکه بتوانید از خدمات صرافی های خارجی برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنید، نکات و راهنمای زیر می‌تواند شما را یاری سازد:

 • در قدم اول باید یک صرافی خارجی متمرکز پیدا کنید که چالشی با کاربران ایرانی نداشته و امکان استفاده از خدمات آن برای ایرانی‌ها وجود داشته باشد.
 • در مرحله بعدی نوبت به باز کردن حساب کاربری در صرافی خارجی می‌رسد. با توجه به چالش‌های بسیار زیادی که در این باره وجود دارد توصیه می‌کنیم که برای این منظور حتماً از وی پی ان استفاده کرده و با آی پی ایران سراغ باز کردن حساب کاربری در صرافی خارجی نروید.
 • در قدم بعدی بایستی در یک صرافی داخلی حساب باز کنید و مراحل احراز هویت در آن را طی کنید.
 • حالا نوبت به واریز پول به حساب کاربری در صرافی داخلی می‌رسد که به صورت آنلاین قابل انجام است.
 • بعد از واریز پول بایستی پول خود را در حساب صرافی داخلی به تتر تبدیل کرده و تترهای خود را از طریق شبکه‌های بلاکچین موجود به حساب کاربری خود در صرافی خارجی انتقال دهید.
 • حالا شما در حساب خود در صرافی خارجی تر در اختیار داشته و می‌توانید از آن برای معاملات بازار ارز دیجیتال و خرید و فروش در این بازار استفاده کنید.

در نظر داشته باشید که اکثر صرافی های معتبر خارجی امکان استفاده از خدمات خود را برای کاربران ایرانی محدود کرده و امکان ورود به پلتفرم آنها برای ایرانی‌ها وجود ندارد. در این بین برخی از پلتفرم‌ها مراحل احراز هویت را اجباری نکرده‌اند و این موضوع می‌تواند شرایط لازم برای استفاده از پلتفرم آنها برای کاربران ایرانی البته با وی پی ان را فراهم آورد.

در این بین برخی از افراد نیز با یک اشتباه بسیار بزرگ روبرو شده و حساب کاربری خود را به صرافی انتقال می‌دهند که با کاربران ایرانی مشکل داشته و آنها را تحریم کرده است. در نظر داشته باشید که چنین فرایندی در دراز مدت می‌تواند باعث بلوکه شدن حساب شما در صرافی مورد نظر شده و این موضوع چالش بسیار بزرگی برای سرمایه‌گذاری شما خواهد بود.

اگر در اینترنت جستجو کنید شرکت‌ها و افرادی را پیدا می‌کنید که در ازای دریافت مبلغ قابل توجهی آن هم به تتر اقدام به ساخت و توزیع مدارک جعلی از کشورهای مختلف کرده و با ارائه آنها به کاربران شرایط لازم برای ثبت نام و احراز هویت در صرافی های بین‌المللی را فراهم می‌آورند. در نظر داشته باشید که استفاده از این مدارک هر چند در نگاه اول شما را وارد یک پلتفرم معتبر بین‌المللی خواهد کرد اما در نهایت چالش بسیار بزرگی برای شما خواهد بود.

استفاده از چنین مدارکی باعث می‌شود تا دارایی شما در یک صرافی با خطر بسیار بزرگی روبرو باشد و عملاً شما به تیم صرافی اجازه می‌دهید که هر زمان اراده کرد تمام حساب شما را بلوکه کند. در این شرایط اگر شما مراحل احراز هویت را در صرافی طی نکرده باشید می‌توانید با درخواست از تیم صرافی ادعا کنید که هر چند از ایران وارد پلتفرم مورد نظر شده‌اید اما قصد پولشویی نداشته و فقط برای سرمایه‌گذاری این اشتباه را مرتکب شده‌اید و از این طریق پول خود را پس بگیرید.

اما کسانی که با مدارک جعلی در یک صرافی حساب باز کرده باشند دیگر شانسی برای دریافت پول خود نداشته و در صورتی که صرافی متوجه این امر شود، احتمال بلوکه شدن تمام پول‌ها و دارایی‌های شما در حساب آن صرافی وجود خواهد داشت. بنابراین این روش خرید ممکن است چالش‌هایی را برای شما به دنبال داشته باشد.

استفاده از پلتفرم‌های خارجی برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیشتر برای کسانی مناسب است که یا به دنبال خرید ارزهای دیجیتال ناشناخته هستند که در صرافی های داخلی لیست نشده و یا اینکه سعی دارند تا از مزیت‌های بازار فیوچرز ارز دیجیتال برای معامله‌گری در این بازار استفاده کنند. البته هر چند بازار فیوچرز در حال حاضر در پلتفرم‌های داخلی هم در دسترس است اما شرایط موجود در آنها باعث شده تا کاربران بیشتر تمایل به استفاده از خدمات صرافی های خارجی داشته باشند که حجم معاملات به مراتب بالاتری داشته و نقد شوندگی در آنها زیاد است.

مزایا

 • امکان استفاده از یک پلتفرم معتبر بین‌المللی برای معاملات و خرید و فروش ارز دیجیتال
 • عدم نیاز به احراز هویت و ناشناخته بودن معامله‌گران
 • امکان ترید بر روی تعداد بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال در بازار
 • امکان استفاده از خدماتی مانند ربات معامله‌گر یا بازار فیوچرز
 • امکان استفاده از مزیت بزرگ این بازار یعنی حجم بالای معاملات و نقد شوندگی بالا
 • کارمزد پایین معاملات

معایب

 • خطر بزرگی از بین رفتن سرمایه کاربران ایرانی به دلیل تحریم‌های اعمال شده از سوی صرافی های بین‌المللی
 • هزینه بالای ناشی از انتقال توکن‌ها در شبکه‌های بلاک چین
 • ریسک بالا به دلیل انتقال‌های طولانی و احتمال بالا رفتن خطای انسانی

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

۳- خرید و فروش از طریق صرافی داخلی

یکی دیگر از روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال برای کاربران استفاده از خدمات صرافی داخلی است که در این خدمات شما بدون نیاز به استفاده از پلتفرم‌های خارجی می‌توانید برای انجام معامله در بازار کریپتو کارنسی اقدام کرده و سود حاصل از معاملات را به دست آورید. تعداد صرافی های داخلی در طول سال‌های گذشته به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده و در حال حاضر حجم قابل توجهی از صرافی ها را در داخل بازار ایران شاهد هستیم.

شما می‌توانید از خدمات هر یک از صرافی های داخلی برای انجام معاملات خود در بازار انجام دهید. البته شایان ذکر است که میزان خدمات و کیفیت آن خدمات ارائه شده از سوی صرافی های مختلف با یکدیگر یکسان نیست و اینگونه نیست که شما بتوانید هر کدام از این صرافی ها را برای انجام معاملات خود انتخاب کنید. بسیار مهم است که شما در انتخاب یک صرافی معتبر عملکرد خوبی داشته باشید و از میان صرافی های موجود گزینه‌ای را انتخاب کنید که از هر نظر شرایط مطلوبی را برای معاملات شما ایجاد کند.

در میان صرافی های معتبر موجود گزینه را انتخاب کنید که شرایط زیر را برای شما فراهم آورد:

 • تعداد بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال در لیست صرافی مورد نظر شما قرار داشته باشد.
 • کاربران زیادی در حال انجام معامله بر روی ارزهای دیجیتال در این صرافی باشند.
 • قدمت صرافی قابل توجه بوده و اعتبار آن در میان کاربران تضمین شده باشد.
 • روش‌های مختلف امنیت حساب کاربری در صرافی در نظر گرفته شده باشد.
 • شرایط لازم برای ترید در معاملات مارجین را در این صرافی داشته باشید.
 • امکان استفاده از ربات‌های معامله‌گر را در اختیار داشته باشید.
 • یک کیف پول تخصصی با امنیت بالا را در اختیار داشته باشید.
 • صرافی علاوه بر امکان خرید و فروش ارز دیجیتال شرایط لازم برای انتقال توکن‌ها در شبکه بلاک چین را نیز برای شما فراهم آورد.
 • حجم معاملات در صرافی بالا باشد.
 • صرافی حتماً باید دارای یک اپلیکیشن موبایلی با کیفیت بالا و میزان رضایت بالای کاربران همراه باشد.
 • امکان استفاده از انواع روش‌های سفارش گذاری و انواع اوردر ارز دیجیتال در این صرافی برای شما در دسترس باشد.

با در نظر گرفتن این نکات و موارد شما می‌توانید از خدمات یک صرافی داخلی با خدمات ارزنده استفاده کرده و خیال خود را از بابت امنیت معاملات خود در بازار کریپتوکارنسی نیز راحت کنید. در حال حاضر بسیاری از صرافی های داخلی با ایجاد شرایط بسیار عالی حتی در حال رقابت با برخی از صرافی های خارجی هم بوده و استفاده از خدمات آنها عملاً تفاوتی با صرافی های خارجی نخواهد داشت. برای اینکه بتوانید از خدمات صرافی های داخلی برای خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی استفاده کنید لازم است تا مراحل زیر را طی نمایید:

 • در قدم اول باید یک صرافی معتبر با توجه به نکات گفته شده در بالا انتخاب نمایید.
 • در مرحله بعدی نوبت به باز کردن حساب کاربری و ثبت نام در صرافی مورد نظر خواهد بود.
 • در قدم بعدی نیاز به تکمیل کردن مراحل احراز هویت در صرافی را خواهید داشت.
 • با تایید مراحل احراز هویت حالا شما می‌توانید به حساب کاربری خود پول واریز کنید.
 • بعد از واریز کردن پول حالا شما می‌توانید چه در بازار تومانی و چه در بازار تتری در صرافی های داخلی معاملات خود را انجام داده و سرمایه‌گذاری خود را به سرانجام برسانید.

تمام مراحل بالا به صورت اینترنتی انجام پذیرفته و نیازی به حضور در مکان خاصی برای شما نخواهد بود. دقت داشته باشید که طی کردن این مراحل ممکن است بسته به میزان شلوغ بودن صرافی مورد نظر از چند ساعت تا چند روز طول بکشد و تا زمانی که مراحل احراز هویت شما در صرافی به پایان نرسیده واریز پول به حساب صرافی برای شما دردسرآفرین خواهد شد.

مزایا

 • کارمزدهای پایین به دلیل عدم نیاز به انتقال توکن‌ها
 • امنیت معاملات در صرافی های معتبر به دلیل عدم چالش‌های مربوط به تحریم‌ها
 • امکان استفاده از خدمات پشتیبانی به زبان کاملا فارسی و در ۲۴ ساعت شبانه روز
 • امکان پیگیری کلاهبرداری‌ها از طریق سیستم قضایی داخلی

معایب

 • حجم معاملات پایین نسبت به صرافی های خارجی
 • تعداد ارزهای پشتیبانی شده کم در بسیاری از صرافی های داخلی
 • محدود بودن خدمات در بسیاری از صرافی های داخلی

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

۴- خرید و فروش از طریق صرافی غیرمتمرکز

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کریپتو کارنسی را با معرفی یکی دیگر از روش‌های رایج در این باره یعنی استفاده از خدمات صرافی های غیرمتمرکز ادامه می‌دهیم. صرافی های غیرمتمرکز پلتفرم‌های بسیار جذابی برای انجام معاملات بازار کریپتو کارنسی بوده و شما می‌توانید از خدمات آنها برای بهینه کردن شرایط معاملات خود استفاده کنید.

تنوع بالایی از صرافی های غیرمتمرکز را نیز در بازار کریپتوکارنسی شاهد هستیم. برخی از صرافی ها از همان ابتدا به صورت غیرمتمرکز روی کار آمده و ویژگی‌های چنین صرافی هایی را دارا هستند. در این بین برخی از صرافی های متمرکز هم اقدام به راه‌اندازی پلتفرم غیرمتمرکز خود کرده و در حال ارائه خدمات به کاربران خود از طریق خدمات صرافی غیرمتمرکز خود نیز هستند.

برخلاف صرافی های متمرکز که برای استفاده از خدمات آنها شما نیاز به ثبت نام و احراز هویت در آنها خواهید داشت در صرافی های غیرمتمرکز اصلاً خبری از ثبت نام و احراز هویت نبوده و شما می‌توانید معاملات خود را بدون نیاز به احراز هویت در آنها انجام دهید. برای استفاده از خدمات این صرافی ها تنها کافیست کیف پول نرم‌افزاری خود را به پلتفرم آنها متصل کرده و معاملات خود را از این طریق پیش ببرید.

البته در میان صرافی های غیرمتمرکز هم گزینه‌هایی وجود دارد که خدمات خود را برای کاربران ایرانی محدود کرده و امکان استفاده از مزیت‌های آنها برای ایرانی‌ها وجود ندارد. اما در این بین صرافی های غیرمتمرکز زیادی هم هستند که امکان استفاده از مزیت‌های آنها برای کاربران ایرانی در دسترس بوده و ایرانی‌ها می‌توانند به راحتی از طریق خدمات آنها برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنند.

برخلاف تصور بسیاری از کاربران که نسبت به صرافی های غیرمتمرکز گارد داشته و بر این عقیده هستند که این صرافی ها ریسک و خطر بسیار زیادی دارد، به دلیل عدم نیاز به باز کردن حساب کاربری و احراز هویت این صرافی امنیت قابل توجهی داشته و استفاده از خدمات آنها می‌تواند جذابیت‌های بالایی برای کاربران به دنبال داشته باشد. صرافی های غیرمتمرکز به زودی در بازار ایران نیز راه‌اندازی خواهند شد و خیلی از صرافی های داخلی در حال حاضر در حال فراهم کردن خدمات اولیه برای ارائه این خدمات به کاربران ایرانی هستند.

برای استفاده از خدمات صرافی های غیرمتمرکز در جهت خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

در قدم اول شما باید یک کیف پول نرم‌افزاری که امکان اتصال به صرافی های غیرمتمرکز را دارا است را دانلود کرده و در آن حساب کاربری باز کنید. متامسک و تراست ولت از جمله کیف پول‌های محبوب و رایج برای این منظور برای کاربران ایرانی هستند.

در قدم بعدی نوبت به واریز تتر به کیف پول نرم‌افزاری شما می‌رسد که برای منظور می‌توانید از خدمات صرافی های داخلی استفاده کرده و با باز کردن حساب کاربری و خرید تتر توکن‌های خود را به کیف پول نرم‌افزاری خود انتقال دهید.

در قدم بعدی بایستی به پلتفرم صرافی غیرمتمرکز مورد نظر خود مراجعه کنید. به عنوان مثال می‌توانید از خدمات صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ برای خرید و فروش ارز دیجیتال بهره‌مند شوید.

گزینه‌ای در صرافی غیرمتمرکز وجود دارد که با استفاده از آن شما می‌توانید کیف پول نرم‌افزاری خود را به حساب کاربری متصل کنید. با متصل کردن کیف پول نرم‌افزاری حالا شما می‌توانید از تترهای موجود در حساب کاربری خود برای انجام معامله و خرید و فروش ارز دیجیتال بهره‌مند شوید.

مزایا

 • عدم نیاز به ثبت نام و احراز هویت
 • امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال ناشناخته
 • امکان سرمایه‌گذاری بر روی میم کوین‌هایی که به تازگی وارد بازار کریپتوکارنسی شده و هنوز در صرافی های متمرکز امکان انجام معاملات آنها وجود ندارد.
 • امنیت قابل توجه
 • امکان انجام معامله بر روی ارزهای دیجیتالی با پتانسیل سودآوری بالا در کوتاه مدت

معایب

 • چالش‌های مربوط به خطاهای انسانی در استفاده از خدمات صرافی غیرمتمرکز بسیار زیاد است.
 • کاربران تازه کار معمولاً ممکن است در هنگام استفاده از خدمات صرافی غیرمتمرکز اشتباهاتی را مرتکب شوند.
 • برای معاملات برخی از ارزهای دیجیتال که حجم معاملات بالایی در ۲۴ ساعته ندارند کارمزدهای بالایی در نظر گرفته می‌شود.

۵- خرید و فروش در سایت ها

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کریپتو کارنسی را با معرفی یکی دیگر از روش‌های رایج در این مسیر یعنی استفاده از خدمات سایت‌های مختلف ادامه می‌دهیم. دقت داشته باشید که منظور ما از سایت‌های موجود برای امکان خرید و فروش ارز دیجیتال صرافی ها نیستند و در حال صحبت در حال سایت‌هایی هستیم که امکان خرید و فروش برخی از ارزها را برای کاربران فراهم می‌کنند.

این سایت‌ها به دلیل سابقه کاری خود در حوزه‌های مالی شرایط لازم برای ایجاد چنین معاملاتی را برای کاربران در بازار کریپتوکارنسی فراهم می‌آورند. مسلماً امکان استفاده از معاملات این سایت‌ها برای خرید و فروش تمام ارزهای دیجیتال وجود نداشته و محدودیت‌های بسیار بالایی را ممکن است در معاملات آنها شاهد باشید.

خیلی به استفاده از خدمات سایت‌های این چنینی برای انجام خرید و فروش در بازار ارز دیجیتال توصیه نداشته و این مهم ممکن است ریسک‌هایی را برای شما به دنبال داشته باشد.

مزایا

مزایای خیلی خاصی در استفاده از خدمات سایت‌های این چنینی وجود نداشته و معاملات آنها ممکن است با ریسک‌هایی همراه باشد.

معایب

 • خطر پرداخت کارمزدهای بسیار سنگین برای معاملات بازار کریپتوکارنسی

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال قبل از عرضه

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال را با معرفی یکی دیگر از جذابیت‌های بازار کریپتوکارنسی یعنی آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال قبل از عرضه ادامه می‌دهیم. فرایند خرید و فروش ارز دیجیتال قبل از عرضه به ایردراپ یا عرضه اولیه معروف است که شما می‌توانید از طریق برخی از پلتفرم‌ها مانند سایت رسمی خود ارز دیجیتال برای منظور اقدام کنید. دقت داشته باشید که معمولاً توکن‌هایی که در حال ورود به بازار کریپتوکارنسی هستند با جذابیت‌های بالایی در ابتدای ورود خود روبرو شده و خرید آنها قبل از عرضه می‌تواند پتانسیل سودآوری بسیار زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد.

نکته بسیار مهم درباره این دسته از ارزهای دیجیتال این است که اد بسیار زیادی از آنها نیز کیفیت لازم را نداشته و با شکست‌های بسیار سنگینی روبرو می‌شوند و خرید آنها می‌تواند یک ریسک بزرگ برای شما باشد. به هر حال توصیه به خرید این دسته از ارزهای دیجیتال با حجم بسیار بالا نداشته و شما بهتر از تنها با حجم‌های بسیار پایین برای منظور اقدام کنید.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال قبل از عرضه فرایند خیلی پیچیده‌ای نداشته و دقیقاً شبیه به شرایط استفاده از خدمات صرافی های غیرمتمرکز است. تیم‌های توسعه دهنده ارزهای دیجیتال معمولاً یک ارز دیجیتال را برای پرداخت کارمزدهای خرید و فروش و هزینه خرید ارزهای دیجیتال قبل از عرضه معرفی می‌کنند که معمولاً توکن‌هایی مانند اتریوم یا تتر یا حتی بایننس کوین هستند.

در قدم اول شما باید توکن اعلام شده برای پرداخت هزینه‌ها را خریداری کرده و در کیف پول نرم‌افزاری خود داشته باشید.

در مرحله بعدی بایستی وارد سایت ارزهای دیجیتال قبل از عرضه شده و کیف پول خود را به همان شکل و شمایل شبیه به استفاده از خدمات صرافی غیر متمرکز به حساب کاربری خود متصل کنید.

در برخی از سایت‌ها نیاز است که از قبل حساب کاربری باز کنید و در برخی از سایت‌ها نیز نیازی به باز کردن حساب کاربری نخواهید داشت.

با پرداخت هزینه خرید توکن‌های قبل از عرضه می‌توانید آنها را خریداری کرده و در حساب کاربری خود در سایت رسمی آن ارز داشته باشید.

حالا باید منتظر بمانید تا زمان عرضه ارز دیجیتال مورد نظر در بازار فرا برسد و شما با انتقال توکن‌های خود به صرافی می‌توانید برای خرید و فروش آنها اقدام نمایید.

این روش خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کریپتو کارسی می‌تواند سودآوری بسیار جذابی برای شما به دنبال داشته باشد ولی در کنار آن ریسک خیلی بالایی را نیز به همراه دارد و اگر شما دانش و مهارت کافی برای معامله‌گری در این شرایط را نداشته باشید ممکن است تحت تاثیر این موضوع بخش قابل توجهی از سرمایه‌های خود را از دست بدهید. نکته بسیار مهمی که در این باره باید با شما در میان بگذاریم این است که بسیاری از کن‌های عرضه شده معمولاً کلاهبرداری بوده و خیلی اعتبار بالایی ندارند و خرید آنها در بازار پیش عرضه می‌تواند ریسک بالایی را برای شما به دنبال داشته باشد.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در پیش بازار

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال را در یکی دیگر از روش‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی یعنی استفاده از بازار پری مارکت یا پیش بازار ادامه می‌دهیم. بسیاری از توکن‌ها قبل از اینکه به صورت رسمی در صرافی ها لیست شده و امکان انجام معامله بر روی آنها وجود داشته باشد در پیش بازار در معرض خرید و فروش قرار گرفته و کاربران می‌توانند از پیش بازار برای سرمایه‌گذاری روی این دسته از توکن‌ها استفاده کنند.

دقت داشته باشید که استفاده از پیش بازار برای خرید و فروش ارز دیجیتال شرایط کاملاً متفاوتی نسبت به عرضه اولیه داشته و این ۲ یکی نیستند. در عرضه اولیه شما با پرداخت هزینه خرید و فروش به تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال اقدام به خریدار می‌کنید و مالک توکن‌ها خواهید بود. در حالی که در پیش بازار خود این کاربران هستند که قرار است ارز دیجیتال که هنوز لیست نشده را به صورت پیش خرید یا پیش فروش انجام دهند.

بعد از پیش خرید یا پیش فروش شما باید منتظر بمانید تا ارز دیجیتال مورد نظر در بازار لیست شده و سپس با توجه به قیمتی که می‌گیرد سود خود را به دست آورید. در زمان خرید این ارز دیجیتال شما هنوز صاحب توکن‌های آن نشده و باید منتظر بمانید تا زمان عرضه آن فرا برسد.

اگر در پیش بازار خریدار باشید مقدار پول لازم برای خرید ارز دیجیتال در حساب کاربری شما بلوکه شده و نمی‌توانید آن را برداشت نمایید تا زمانی که زمان عرضه ارز دیجیتال مورد نظر در بازار فرا برسد. در این شرایط خرید شما نهایی شده و پول بلوکه شده نیز از حساب شما برداشته خواهد شد. اگر به هر دلیلی زمان عرضه ارز دیجیتال به تاخیر بیفتد و یا اختلالی در این موضوع پیش بیاید معامله شما از بین رفته و پول مورد نظر نیز به حساب شما منتقل خواهد شد.

برای استفاده از خدمات پیش بازار برای سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی تا امروز نیاز به استفاده از خدمات صرافی های خارجی و معتبر مانند صرافی بایننس داشتید. اما به تازگی شاهد هستیم که این خدمات در برخی از صرافی های داخلی نیز در دسترس کاربران قرار گرفته و شما با استفاده از خدمات این صرافی ها می‌توانید معاملات خود را در بازار انجام دهید.

استفاده از پیش بازار برای سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی معایب خاص خود را خواهد داشت و ممکن است تحت تاثیر ورود هیجان انگیز به این بازار با ضررهای زیادی همراه شوید. دقت داشته باشید که اگر به هر دلیلی ارز دیجیتال مورد نظر شما با قیمت پایینی در بازار وارد شود عملاً شما با ضررهای بسیار سنگینی روبرو خواهید شد و این موضوع می‌تواند چالش بسیار بزرگی برای معاملات شما باشد.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال در موبایل

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال را با بررسی نحوه سرمایه‌گذاری در این بازار در موبایل ادامه می‌دهیم. خرید و فروش ارز دیجیتال در موبایل در حال حاضر برای کاربران جذابیت‌های بسیار زیادی دارد و با توجه به در دسترس بودن پلتفرم‌های موبایلی خیلی از افراد به دنبال استفاده از این روش برای سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال هستند.

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال در موبایل تفاوتی با نکاتی که در بالا به معرفی آنها پرداختیم نداشته و شما در این شرایط تنها لازم است تا از موبایل خود برای معاملات خود بهره ببرید. اگر به دنبال استفاده از خدمات صرافی های متمرکز داخلی یا خارجی برای معاملات بازار ارز دیجیتال هستی تنها کافیست اپلیکیشن موبایلی آنها را دانلود کرده و معاملات خود را در یک اپلیکیشن موبایلی مدیریت کنید. اپلیکیشن موبایلی صرافی های مختلف تفاوت‌هایی از نظر کیفیت عملکرد با یکدیگر دارند. اپلیکیشنی که فضای کاربری ساده‌تری داشته و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهد، گزینه بهتری برای معاملات بازار ارز دیجیتال نیز خواهد بود.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

نکات مهم انتخاب صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال

درباره نحوه انتخاب صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال نکاتی را با شما در میان گذاشتیم که استفاده از آنها باعث می‌شود تا در نهایت بتوانید کیفیت بهتری را در معاملات خود ایجاد کنید. اما انتخاب صرافی شرایط خاص خود را داشته و اینگونه نیست که هر صرافی را بتوان برای انجام معاملات بازار ارز دیجیتال استفاده کرد. علاوه بر نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم بایستی نکات زیر را نیز در انتخاب یک صرافی معتبر برای خرید و فروش ارز دیجیتال در نظر بگیرید.

یک نکته بسیار مهم در استفاده از صرافی های داخلی بررسی امنیت حساب کاربری در آنها است. روش‌های مختلفی برای بالا بردن امنیت حساب کاربری توسط صرافی ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که از آن جمله می‌توانیم به استفاده از رمز عبور دو عاملی یا اپلیکیشن گوگل اتنتیکیتور اشاره داشته باشیم که البته در تمام صرافی ها این خدمات در دسترس نیست. مسلماً صرافی که چنین خدماتی را برای بالا بردن امنیت حساب کاربری مشتریان خود به کار گرفته باشد گزینه بهتری از نظر امنیت خواهد بود.

نکته بعدی در ارزهای دیجیتالی است که در لیست یک صرافی وجود دارد. فرض کنید که شما به دنبال خرید ارز دیجیتال سند باکس هستید و صرافی را انتخاب کردید که از نظر امنیت شرایط خوبی دارد اما سند باکس را در لیست خود ندارد. عملاً شما نمی‌توانید برای خرید و فروش سندباکس از این صرافی کمک بگیرید.

یک نکته بسیار مهم که معمولاً در هنگام انتخاب یک صرافی معتبر از چشم کاربران مخفی می‌ماند، بررسی حجم معاملات ارزهای دیجیتال مختلف در پلتفرم ما هم صرافی است. به عنوان مثال فرض کنید که حجم معاملات ارز دیجیتال پپه در یک صرافی فقط ۱۰ میلیون تومان است. عملاً شما نمی‌توانید در چنین صرافی ارز دیجیتال پپه را با یک حجم مناسب معامله کرده و در این باره با چالش‌هایی روبرو خواهید شد. از این رو شما باید به صورت کلی هم بررسی کنید که صرافی مورد نظر شما حتماً برای همه ارزهای دیجیتال حجم معاملات مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.

نکات مهم در خرید و فروش ارز دیجیتال

حالا نوبت به این رسیده تا نکاتی را درباره شرایط خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار با شما در میان بگذاریم که استفاده از این نکات باعث می‌شود تا کیفیت معاملات بهتری در این بازار برای خود رقم زده و بتوانید مانند یک معامله‌گر حرفه‌ای در کریپتو کارنسی فعالیت نمایید. نکاتی که در ادامه درباره شرایط خرید و فروش ارز دیجیتال با هم مرور می‌کنیم نکات حرفه‌ای و تجربی هستند که به کارگیری آنها حتی از سوی افراد حرفه‌ای نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.

اگر شما از معاملات مستقیم و فوری برای خرید و فروش ارز دیجیتال استفاده کنید عملاً معامله شما در بهترین قیمت موجود در بازار انجام پذیرفته و این قیمت ممکن است تفاوت فاحشی با قیمت مورد نظر شما داشته باشد. همین حالا در صرافی مورد نظر خود وارد بازار بیت کوین به تومان شده و اردر بوک بیت کوین به تومان را مورد بررسی قرار دهید. اگر شما خریدار هستید رزان‌ترین قیمت تعیین شده برای فروش همان قیمتی است که در معامله سریع یا فوری به عنوان قیمت معامله شما توسط صرافی به کار گرفته خواهد شد.

جدای از اینکه کارمزد این معامله چقدر خواهد بود نباید فراموش کنید که ممکن است قیمت صدر موجود در لیست فروش‌ها تفاوت بسیار زیادی با قیمت فعلی بازار یک ارز دیجیتال داشته باشد. هرچند در ارزهای دیجیتال با حجم معاملات بالا این عدد معمولاً اختلاف زیادی ندارد اما در برخی از ارزها ممکن است این اختلاف بسیار فاحش باشد. از این رو بهتر است در صورت حرفه‌ای شدن در معاملات بازار ارز دیجیتال حتماً از روش‌های دیگر سفارش گذاری در این بازار مانند سفارش گذاری لیمیت یا شرطی استفاده کنید و معامله خود را در بازار دقیقاً در قیمت مورد نظر خود انجام دهید.

همچنین درباره معاملات شرطی و لیمیت هم باید به این نکته اشاره داشته باشیم که زمانی معامله شما به سرانجام خواهد رسید که قیمت به عدد مورد نظر شما برسد. بنابراین صرفاً معامله خود را در یک عددی قرار داده اما قیمت به آن نرسد عملاً معامله شما انجام نخواهد پذیرفت و شما وارد بازار نخواهید شد. گاهی اوقات ممکن است قیمت به نزدیکی عدد مورد نظر شما رسیده و برگردد و در این شرایط شما یک فرصت معاملاتی بسیار جذاب را از دست خواهید داد. این اتفاق مخصوصاً در معاملات صرافی های داخلی ارز دیجیتال به دلیل حجم پایین معاملات نسبت به صرافی های خارجی بیش از پیش رخ می‌دهد.

از این بابت بهتر از شما در لحظه سفارشات خود را مورد بررسی قرار داده و هر وقت قیمت به نزدیکی آن رسید برای ارزیابی آن اقدام نمایید.

همچنین اگر شما معامله‌گر حرفه‌ای در بازار کریپتوکارنسی هستید می‌توانید همزمان با ورود به معامله خود در بازار برای تعیین حد ضرر در آن نیز اقدام کنید. تعیین حد ضرر باعث می‌شود تا شما دیگر نگران از بین رفتن دارایی‌های خود نباشید و در صورت ورود ارز دیجیتال به ضرر تنها بخش کمی از سرمایه خود را از دست داده و دوباره فرصت جبران برای خود ایجاد نمایید.

با در نظر گرفتن این نکات است که امکان انجام معاملات بهینه در بازار کریپتوکارنسی برای شما ایجاد خواهد شد و می‌توانید معاملات خود را در بهترین شرایط ممکن پیش ببرید. فراموش نکنید که حتی انجام معاملات خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کریپتوکارنسی نیز نیاز به مهارت داشته و اگر شما به مهارت کافی و تسلط کامل در این زمینه نرسید ممکن است با خطاهای انسانی شرایط پیچیده‌ای را برای معاملات خود ایجاد نمایید.

جمع بندی

در انتهای نکات آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال با شما همراه هستیم و حالا نوبت به این رسیده تا در انتها شماره دعوت به دقت بالا و مرور تمام جزئیات در فرایند خرید و فروش در بازار کریپتوکارنسی نماییم. اگر قصد داری در بازار خریدی انجام دهید یا ارز دیجیتال خود را به فروش برسانید حتماً باید مورد نظر داشته باشید تا تمام پارامترهای مربوط به معامله شما به صورت دقیق تعیین شده باشد. بنابراین یک یا دو بار بعد از تعیین تمام پارامترهای معامله، آنها را مورد بررسی قرار دهید تا مبادا اشتباهی در این زمینه از سوی شما رخ داده باشد.

کاربرانی که به دنبال یادگیری حرفه‌ای معاملات بازار کریپتوکارنسی بوده و سعی دارند تا در کنار اساتید با تجربه و موفق معاملات این بازار را برای خود بازسازی نمایند، می‌توانم با شرکت در دوره آموزش ارز دیجیتال در کانون بورس تمام نکات را فرا گرفته و با در نظر گرفتن تک به تک جزئیات مورد نیاز معاملات خود را در این بازار انجام دهند.

همچنین اگر فرصت کافی برای شرکت در کلاس‌های حضوری ارز دیجیتال را ندارید می‌توانید با خرید پکیج آموزش آنلاین ارز دیجیتال تمام جزئیات لازم برای معامله‌گری در این بازار را در اختیار داشته و دیل به یک معامله‌گر حرفه‌ای در بازار کریپتوکارنسی شوید.

همچنین در انتها از شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به شرایط خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار دارید و یا سوالی در ذهن شما باقیمانده که در این مقاله به آن پاسخ ندادیم، حتما نقطه نظرات خود را با ما در میان گذاشته و سوالات خود را در انتهای همین مقاله بپرسید تا مشاورین ما در کمترین زمان ممکن سوالات شما را پاسخ دهد.

سوالات متداول

آیا آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال لازم است؟

بله آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال برای انجام معاملات حرفه‌ای در این بازار ضروری و لازم خواهد بود.

بدون آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال چه ریسک‌هایی در انتظار ما خواهد بود؟

ریسک‌هایی مانند های انسانی و یا انجام معاملات در قیمت‌های اشتباه می‌توانند از جمله ریسک‌های پیش روی کاربران در صورت نداشتن مهارت کافی در فرایند خرید و فروش ارز دیجیتال باشند.

بهترین روش آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال چیست؟

شرکت در دوره‌های حضوری آموزش ارز دیجیتال را می‌توانیم بهترین روش برای آموزش خرید و فروش ارزهای دیجیتال در بازار در نظر بگیریم.

روش‌های مختلف خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار کدام‌ها هستند؟

استفاده از بازار معاملاتی در صرافی داخلی و صرافی خارجی و همچنین صرافی های غیرمتمرکز در حال حاضر رایج‌ترین روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال در بازار محسوب می‌شوند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: