لوگو کانون بورس

نکات خرید و نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان

نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان
شما در حال مطالعه مقاله ۵۴ از ۵۶ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان جذابیت‌های بسیار بالایی در بازار کریپتوکارنسی پیدا کرده و خیلی از کاربران از این روش سرمایه گذاری برای رسیدن به سودهای جذاب استفاده می‌نمایند. اما همانطور که می‌دانید سرمایه گذاری و نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان شرایط خاص خود را داشته و اگر دقت کافی در این موضوع نداشته باشید ممکن است نتوانید یک سرمایه گذاری جذاب برای خود رقم بزنید. در طول چند ماه اخیر تعداد کاربران ایرانی در بازار ارز دیجیتال به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و اکثر این کاربران برای رسیدن به سودهای میان مدت و کوتاه مدت در حال خرید ارزهای دیجیتال ارزان هستند.

همین موضوع باعث شد تا در این مقاله به صورت کامل به جزئیات نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان پرداخته و در تکمیل مقاله بهترین ارز دیجیتال ارزان شرایط سرمایه گذاری بر روی این دسته از توکن‌ها را نیز در بازار برای شما تشریح کنیم.

البته در انتهای مقاله قرار نیست شما تریدر ارز دیجیتال شده و بزرگترین سرمایه‌گذار بازار کریپتوکارنسی باشید اما به هر حال ین فرصت برای شما پیش خواهد آمد تا از تجربیات ما در معاملات و نوسان گیری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان استفاده کرده و کم کم شانس خود را برای سودآوری در این بازار افزایش دهید. در کنار این نکات شما با درک نحوه معامله‌گری و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال به راحتی می‌توانید یک سرمایه‌گذار بزرگ در بازار کریپتوکارنسی باشید و ارزش دارایی‌های خود را با استفاده از مزیت‌های این بازار به چندین برابر افزایش دهید. با ما در کانون بورس همراه بمانید.

نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان

قبل از هر چیزی باید نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان را برای شما تعریف کنیم و ا را با مزیت‌ها و معایب این روش سرمایه گذاری آشنا کنیم. نوسان گیری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان به این معنا است که شما برخی از ارزهای دیجیتال ارزان را با قیمت مناسب خریداری کرده و بعد از رشد قیمتی آنها را به فروش می‌رسانید. این فرایند فروش در بازه‌های زمانی کوتاه مدت و میان مدت مانند از یکی دو هفته تا سه چهار ماه انجام می‌پذیرد. در این روش سرمایه گذاری شما به دنبال سودهای ۲۰ تا ۱۰۰ درصدی هستید و بسته به شرایط بازار کریپتوکارنسی می‌توانید از این میزان سودآوری استفاده کنید.

دلیل انتخاب ارزهای دیجیتال ارزان برای نوسان گیری و سرمایه گذاری در بازه‌های زمانی کوتاه مدت این است که معمولاً این دسته از ارزهای دیجیتال نوسانات مناسبی از خود نشان می‌دهند و همین موضوع باعث می‌شود تا کاربران امکان رسیدن به سودهای جذاب را در بازی‌های زمانی کوتاه مدت از طریق آنها داشته باشند. در حالی که بقیه ارزها معمولاً نوسانات پایینی از خود نشان داده و همین موضوع چالشی برای کاربران است تا نتوانند یک سرمایه گذاری جذاب برای خود رقم بزنند.

اگر شما با این روش سرمایه گذاری در بازار کریپتو کارنسی آشنا شوید کم کم می‌توانید از همین روش برای رسیدن به سودهای جذاب در بازار استفاده کنید و در نهایت دغدغه‌های خود را از سودآوری و سرمایه گذاری در بازار برطرف سازید.

چگونه از ارزهای ارزان نوسان گیری کنیم؟

اما نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان شرایط خاص خود را هم دارد و شما نمی‌توانید هر ارز دیجیتالی را برای منظور در نظر بگیرید. بسیاری از ارزهای دیجیتال ارزان در بازارهای زمانی کوتاه مدت هرچند ممکن است نوسانات جذابی داشته باشند اما به دلیل کارمزدهای بالای‌ها نداشتن نقد شوندگی مناسب به هیچ وجه گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نخواهند بود.

بنابراین قرار است شما را با نکاتی آشنا کنیم که هم به شما کمک می‌کند تا ارزهای دیجیتال مناسب برای نوسان گیری در بازار کریپتو کارنسی را انتخاب نمایید و هم اینکه شرایط خوبی بر روی سرمایه گذاری بر روی آنها برای خود رقم بزنید. بسیار مهم است که اگر به دنبال استفاده از این روش سرمایه گذاری برای معاملات خود هستید حتماً دقت بالایی به شرایط موجود داشته و تحت تاثیر هیجانات سرمایه‌های خود را در خطرهای بزرگ قرار ندهید. نکاتی که در ادامه به شما معرفی می‌کنیم نکات کاملاً حرفه‌ای بوده و مورد توجه سرمایه‌گذاران حرفه‌ای بازار کریپتوکارنسی هم قرار می‌گیرد.

نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان

۱- دنبال ارزهایی با نقدینگی مناسب باشید

به عنوان اولین نکته در انتخاب گزینه‌های مناسب برای روش سرمایه گذاری نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان بایستی شما را با موضوعی به نام نقدینگی یا نقد شوندگی آشنا کنیم. فرض کنید که شما به دنبال یک سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون تومانی بر روی یک ارز دیجیتال هستید و شرایط خرید آن را در یک صرافی داخلی دنبال می‌کنید. اگر کل نقد شوندگی و معاملات این ارز دیجیتال در صرافی مورد نظر در هر روز ۳۰۰ میلیون تومان باشد عملاً شما نمی‌توانید تمام سرمایه‌های خود را در یک روز بر روی آن قرار دهید. از این گذشته خرید چنین ارز دیجیتالی هم ریسک بسیار زیادی برای شما خواهد داشت و در زمان فروش نمی‌توانید به موقع توکن‌های خود را به فروش برسانید.

مدت زمان لازم برای نقل شدن یک ارز دیجیتال در بازار با موضوعی به نام نقد شوندگی معرفی می‌شود و هر چقدر نقد شوندگی یک ارز دیجیتال بیشتر باشد ریسک سرمایه گذاری و نوسان گیری بر روی آن هم کمتر است. در حالی که اگر شما به این موضوع دقت نکنید حتی در صورت داشتن مهارت کافی در به کارگیری روش‌های تحلیل تکنیکال هم باز هم با چالش‌های زیادی روبرو خواهید شد و نمی‌توانید یک سرمایه گذاری مطمئن در بازار برای خود رقم بزنید.

در حال حاضر میم کوین‌هایی در بازار وجود دارند که معاملات بسیار زیادی بر روی آنها در هر ۲۴ ساعت وجود دارد و از این موضوع دغدغه‌های کاربران برای نوسان گیری و سرمایه گذاری روی آنها کاملاً برطرف می‌شود. میم کوین‌هایی مانند شیبا یا دوج کوین و یا پپه و حتی فلوکی و داگ ویف هت از جمله توکن‌هایی هستند که با حجم معاملات بسیار بالا شرایط سرمایه گذاری و نوسان گیری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان را برای کاربران فراهم می‌کنند و شما می‌توانید با انتخاب آنها به دنبال نوسان گیری در بازی‌های زمانی کوتاه مدت بر روی آنها باشید.

دقت به این نکته همچنین باعث می‌شود تا شما از سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال اسکم یا کلاهبرداری نیز اجتناب کرده و در دام شیادانی که به دنبال فروش توکن‌های خود به کاربران هستند نیفتید. زیرا این دسته از ارزهای دیجیتال معمولاً حجم معاملات بسیار پایینی دارند و  شوندگی پایین آنها می‌تواند نشانه‌ای برای شما برای عدم ورود به فرایند سرمایه گذاری بر روی آنها باشد.

نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان

۲- بیت کوین را تحلیل کنید

نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان شرایط خاص خود را دارد و اینگونه نیست که شما صرفاً ا انتخاب نمودار یک ارز دیجیتال و تحلیل شرایط آن به دنبال سرمایه گذاری در این حوزه باشید. بسیاری از ارزهای دیجیتال ارزان هرچند ممکن است نرخ رشد قابل توجهی را برای سرمایه‌گذاران خود رقم بزنند اما نحوه تغییرات قیمت آنها بسته به شرایط متفاوتی دارد و یکی از مهم‌ترین این شرایط روند قیمت بیت کوین است.

همه ما می‌دانیم که وقتی بیت کوین ۱۰ درصد رشد می‌کند قیمت آلت کوین‌ها و ارزهای دیجیتال ارزان با پتانسیل سودآوری بالا ممکن است تا ۵۰ درصد رشد داشته باشد. اما در جهت برعکس اگر قیمت بیت کوین تنها ۱۰ درصد با افت همراه شود، قیمت ارزهای دیجیتال ارزان ممکن است تا ۵۰ درصد ریزش را تجربه نمایند. این مهم نشان می‌دهد که تحلیل قیمت بیت کوین قبل از رفتن سراغ سرمایه گذاری و نوسان گیری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

در واقع اگر تحلیل بیت کوین نشان از یک روند صعودی برای آن داشت، می‌توانیم نسبت به شرایط سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان امیدوار باشیم. در حالی که اگر بیت کوین روند نزولی به خود گرفته بود و یا هنوز سیگنال‌های صعودی شدن آن به صورت کامل صادر نشده بودند، سرمایه گذاری بر روی این دسته از آلت کوین‌ها با چالش‌های بسیار زیادی همراه خواهد بود.

ممکن است با خود بیندیشید که اگر ما بخواهیم بیت کوین را قبل از سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان تحلیل کنیم، عملاً ممکن است بسیاری از فرصت‌های پیش آمده در این بازار را از دست بدهیم. اما اگر شما رفتارشناسی خوبی در بازار ارز دیجیتال داشته باشید و بتوانید موقعیت‌های مناسب برای برگشت روند قیمت بیت کوین از نزولی به صعودی را شناسایی کنید بهتر می‌توانید از این فرصت‌ها استفاده کرده و دیگر نگران از بین رفتن فرصت‌های سرمایه گذاری در این بازار نخواهید بود.

به هر حال عدم تحلیل بیت کوین قبل از ورود به فرایند سرمایه گذاری بر روی آلت کوین‌های با قیمت ارزان، اشتباه بسیار بزرگ و نابخشودنی برای شما خواهد بود و عدم دقت به همین نکته ساده می‌تواند یک چالش بسیار بزرگ برای سرمایه گذاری شما باشد. حالا انتخاب با شماست که این مهم را در روند سرمایه گذاری و نوسان گیری خود بر روی ارزهای دیجیتال ارزان در نظر بگیرید و از این طریق ریسک معاملات خود را کاهش دهید یا اینکه نه مستقیماً و با انجام معاملات با ریسک بالا در بازار وارد شوید.

۳- از تحلیل تکنیکال استفاده کنید

برای نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان همچنین باید از روش‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال نیز استفاده کنید. همانطور که می‌دانید بسیاری از ارزهای دیجیتال تعریف شده در سته ارزهای ارزان معمولاً کیفیت پروژه خیلی خوبی نداشته و از نظر فاندامنتالی خیلی نمی‌توان روی آنها اتکا کرد. دقیقاً همین موضوع و همین دلیل است که باعث شده تا عملاً آنها را برای سرمایه گذاری بلند مدت مناسب در نظر نگیریم و شما را نسبت به این موضوع آگاه سازیم.

در این بین بهترین روش برای شناسایی بهترین نقاط ورود به فرایند سرمایه گذاری برای ارزهای دیجیتال ارزان استفاده از روش‌ها و استراتژی‌های تحلیل تکنیکال است. برای منظور لازم است تا شما آموزش تحلیل تکنیکال را به صورت کاملاً حرفه‌ای پشت سر گذاشته باشید و با تمام تکنیک‌های حرفه‌ای معامله‌گری در بازار کریپتو کارنسی آشنا باشید. در یک دوره آموزش ارز دیجیتال کامل شما به تمام این نکات احاطه پیدا خواهید کرد و می‌توانید از آنها برای پیدا کردن نقاط ورود مناسب به ارزهای دیجیتال ارزان استفاده کنید.

البته دقت داشته باشید که لیل تکنیکال هر چند ممکن است یک روش بسیار عالی برای نوسان گیری در بازار کریپتوکارنسی باشد اما همیشه تحت تاثیر شرایط بازار بوده و ممکن است روش‌های تکنیکالی در برخی از مواقع با نقص‌هایی هم همراه باشند. از این رو لازم است تا شما حتماً از تکنیک‌های مدیریت ریسک و مدیریت سرمایه برای کنترل و مدیریت معاملات خود در این بازار استفاده کنید تا مبادا با ایجاد نقص در یک معامله ضرر خیلی زیادی را شاهد باشید.

افرادی که به روش‌های تحلیل تکنیکال تسلط کامل و خوبی داشته باشند به راحتی می‌توانند با شناخت رفتار بازار کریپتوکارنسی از این بازار برای سودآوری‌های قابل توجه استفاده کنند. ترکیب مهارت‌های تحلیل تکنیکال و رفتارشناسی در بازار کریپتوکارنسی می‌تواند قدرت معاملاتی قابل توجهی را برای تریدرها در این بازار ایجاد کرده و امکان نوسان گیری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان را در بهترین شرایط ممکن برای آنها فراهم آورد. اضافه شدن تکنیک‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک نیز آخرین پازل از معمای تحلیل تکنیکال در نوسان گیری برای ارزهای دیجیتال ارزان خواهد بود.

نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان

۴- جریان ورود پول را کنترل کنید

یکی دیگر از نکاتی که برای نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان باید به آن دقت داشته باشید کنترل جریان ورود پول به بازار است. هرچند کنترل جریان پول برای ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین یا اتریوم بسیار ساده‌تر است و اخبار موجود در این باره در سایت‌های مختلف دائماً منتشر می‌شود، اما این بررسی برای ارزهای دیجیتال ارزان و میم‌کوین‌ها به این سادگی‌ها نخواهد بود و شما باید از طریق سایت‌ها و منابع بسیار خاصی به دنبال بررسی میزان پول ورودی به این دسته از ارزهای دیجیتال باشید.

ورود نهنگ‌ها به میم کوین‌ها و ارزهای دیجیتال ارزان یکی از مهم‌ترین سیگنال‌ها برای شروع روند صعودی برای آنها است و اگر شما بتوانید این جریان ورودی را شکار کنید می‌توانید از فرصت‌های بسیار عالی در بازار برای شروع سرمایه گذاری خود استفاده نمایید. فراموش نکنید که ورود جریان پول به میم کوین‌های ارزان حتی با مبالغ کمی هم ممکن است و قرار نیست شما میلیاردها دلار سرمایه را در این ارزهای دیجیتال شاهد باشید.

هر چقدر ارزش بازار و حجم معاملات روزانه یک ارز دیجیتال کمتر باشد نوسانات آن با ورود پول کمتری رخ خواهد داد و در حین بررسی آن بایستی به این نکته دقت کافی داشته باشید. در حال حاضر سایت‌هایی وجود دارند که شبکه‌های بلاکچین مختلف را به صورت دقیق مورد آنالیز قرار داده و نتایج حاصل از آن را در اختیار کاربران در بازار کریپتو کارنسی قرار می‌دهند.

اگر در بررسی نتایج شما متوجه ورود پول هوشمند به یک ارز دیجیتال شدید می‌توانید برای شروع نوسان گیری بر روی آن اقدام نمایید.‌ به عنوان مثال اگر شاهد بودید که نهنگ‌های یک ارز دیجیتال توکن‌های خود را به صرافی منتقل کرده‌اند این مهم می‌تواند یک سیگنال برای شروع روند نزولی برای آنها باشد. زیرا انتقال توکن‌ها به صرافی ارز دیجیتال معمولاً به معنای فروش و خارج شدن از سرمایه گذاری بر روی آن خواهد بود.

در طرف مقابل هم اگر نهنگ ارزهای دیجیتال اقدام به خارج کردن توکن‌های خود از حساب صرافی به سمت کیف پول خود نماید، نشان دهنده سیگنالی برای ورود پول هوشمند به آن ارز دیجیتال خواهد بود. در این شرایط نهنگ‌ها تصمیم به سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال مورد نظر گرفته و سعی دارند تا توکن‌های خود را برای مدت زمان طولانی و مشخصی نگهداری کنند. با این حساب این سیگنال می‌تواند شروع یک روند صعودی قدرتمند در این ارزهای دیجیتال باشد.

ترکیب کردن شناسایی جریان پول ورودی هوشمند به یک ارز دیجیتال با ابزارها و روش‌های تحلیل تکنیکال می‌تواند قدرت معامله‌گری بسیار جذاب و بزرگی را برای شما ایجاد نماید. فراموش نکنید که وقتی دو روش تحلیلگری در کنار یکدیگر و به صورت موازی عمل کرده و همزمان نقطه ورودی را به شما ارائه می‌کنند، قدرت آن به مراتب افزایش خواهد یافت و شما می‌توانید با اطمینان بیشتری معامله خود را در بازار انجام دهید. البته ارزیابی ورود پول به ارزهای دیجیتال معمولاً با چالش‌هایی هم همراه است و اگر شما به مهارت کافی در این باره نرسید ممکن است تحت تاثیر اخبار غیر واقعی و فریبکارانه نتوانید معاملات خوبی را انجام دهید.

در بازار ارز دیجیتال بسیار شاهد بودیم که برخی از مواقع نهنگ‌ها برای فریب معامله‌گران خود اقدام به جام عملیات می‌نمایند که در حقیقت رفتاری معکوس آن را انجام می‌دهند. به همین دلیل است که اشاره کردیم که شما همراه با ارزیابی و تحلیل آنچین ارزهای دیجیتال ارزان قیمت حتماً باید از ابزارهای تحلیل تکنیکال هم استفاده کنید تا مبادا چنین سیگنال‌هایی باعث ورود اشتباه شما به بازار شود.

۵- اهداف کوتاه مدت و میان مدت داشته باشید

نکته بعدی که در معرفی شرایط و نحوه نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان باید به معرفی آن بپردازیم داشتن اهداف کوتاه مدت و میان مدت است. برخی از کاربران بیشتر به دنبال سرمایه گذاری بلند مدت در بازار کریپتوکارنسی بوده و ارزهای دیجیتال با پتانسیل جذاب را خریداری و برای بازه‌های زمانی بلند مدت ۲ تا ۳ سال نگهداری می‌نمایند. البته نه اینکه این روش سرمایه گذاری مناسب نباشد اما به هر حال وقتی شما بدون دقت به شرایط یک ارز دیجیتال و تنها برای رسیدن به سود از آن برای بازه زمانی طولانی نگهداری می‌کنید، ممکن است شرایط برای شما پیچیده شود.

بسیاری از ارزهای دیجیتال ارزان قیمت وجود دارند که در طول  سه سال گذشته با وجود اینکه رشدهای چند هزار درصدی را در سرمایه‌های کاربران خود رقم زده‌اند، اما در حال حاضر با همان قیمت سه سال پیش معامله می‌شوند و عملاً اگر کسی در طول این سه سال اقدام به فروش توکن‌های خود نکرده بود، هیچ سودی به دست نمی‌آورد و حتی ممکن بود سرمایه‌های وی در ضرر هم قرار بگیرد.

اگر شما رفتار مشابهی را برای دو سال آینده در ارزهای دیجیتال ارزان قیمت در پیش بگیرید ممکن است دقیقاً چنین شرایطی برای سرمایه گذاری شما نیز به وجود آید. بنابراین بسیار مهم است که از استراتژی معاملاتی بسیار عالی و مختص این دسته از ارزهای دیجیتال استفاده کنید. این استراتژی معاملاتی بایستی شرایط زیر را برای شما به دنبال داشته باشد:

در هنگام ورود به بازار ارزهای دیجیتال سعی کنید از تکنیک ورود پله‌ای استفاده کنید تا مبادا یک ریزش جزئی در قیمت یک ارز دیجیتال ارزان قیمت باعث افت قابل توجه سرمایه شما در بازار شود.

وقتی به سود قابل توجهی در بازار رسیدید بخشی از سودهای خود را خارج کرده و از این سودها برای سرمایه گذاری در بخش‌هایی با ریسک معاملاتی کمتر مانند خرید بیت کوین یا خرید اتریوم استفاده نمایید.

سعی کنید تا برای معاملات خود بر روی ارزهای دیجیتال ارزان اهداف کوتاه مدت و میان مدت داشته باشید تا سرمایه گذاری شما به صورت کاملاً حرفه‌ای به پیش برود.

فراموش نکنید که در بهترین روندهای صعودی در بازار ارز دیجیتال نیز ممکن است شاهد اصلاح‌های قیمتی در ارزهای دیجیتال ارزان قیمت باشید که این اصلاح‌ها می‌توانند فرصت خوبی برای شروع یک سرمایه گذاری جدید یا اضافه کردن به سرمایه‌های موجود در یک ارز دیجیتال باشند.

داشتن اهداف میان مدت و کوتاه مدت اتفاقاً باعث می‌شود تا شما سودآوری بیشتری از ارزهای دیجیتال ارزان قیمت نیز داشته باشید و بتوانید به یک سود بسیار جذاب در بازه زمانی یکی دو ساله برسید. دقت داشته باشید که ارزهای دیجیتال ارزان قیمت هر چند ممکن است روندهای صعودی را با قدرت و شتاب بسیار بالایی طی نمایند اما نزولی شدن روند آنها نیز دقیقاً شرایط مشابهی خواهد داشت و ممکن است در هر مدت زمان کوتاهی دوباره به قیمت اولیه برگردند. بنابراین خرید و هول کردن بسیاری از ارزهای دیجیتال ارزان قیمت نمی‌تواند تصمیم درستی برای معامله‌گری و سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال برای شما باشد.

نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان

۶- از این ارز به آن ارز کوچ نکنید

یکی از رایج‌ترین اشتباهات معامله‌گران در زمان نوسان گیری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان این است که بعد از مدت زمان بسیار کوتاه وقتی متوجه عدم دستیابی به سود در بازار یک ارز دیجیتال می‌شود سریعاً سرمایه‌های خود را از آن خارج کرده و به ارز دیجیتال دیگری انتقال می‌دهند. در این شرایط دقیقاً اتفاق مشابه در ارز دیجیتال جدید نیز برای آنها رخ داده و بعد از مدت زمانی کوتاه دوباره تصمیم می‌گیرند تا سرمایه‌های خود را به رمز ارز دیگری انتقال دهند.

نکته بسیار جالب درباره معاملات بازار کریپتوکارنسی این است که معمولاً دقیقاً در همین انتقال‌ها است که ارزهای دیجیتال قبلی روند صعودی خود را آغاز کرده و با رشدهای قیمتی بسیار زیادی همراه می‌شوند. دقت داشته باشید که دلیل رشد‌های قیمتی ارزهای دیجیتال خروج شما از بازار نیست بلکه آنها برای شروع روند صعودی خود نیاز به نقدینگی داشتند و این نقدینگی از فروش توکن‌های کاربران بسیار زیادی که از روند کنونی خسته شده‌اند به وجود می‌آید.

اگر شما در فرایند سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال صبور باشید و بعد از اینکه به این نتیجه رسیدید که ارز دیجیتال مورد نظر پتانسیل خوبی برای سرمایه گذاری دارد، دیگر نباید از این ارز به عرض دیگر کوچ کنید و این مهم می‌تواند باعث بروز چالش‌های در روند سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان قیمت برای شما شود. فراموش نکنید که فرصت‌های معاملاتی در بازار کریپتوکارنسی دائماً در حال تکرار شدن هستند و اگر شما خود را متمرکز کنید ممکن است هیچ کدام از این فرصت‌ها را استفاده نکرده و دائماً در حال پرداخت هزینه‌های تراکنش‌ها در بازار کریپتوکارنسی باشید.

۷- در ضررها صبور نباشید

وقتی با برخی از معامله‌گران بازار کریپتوکارنسی در نوسان گیری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان صحبت می‌کنیم متوجه می‌شویم که آنها در برخی مواقع ۶۰ تا ۸۰ درصد در ضرر قرار دارند و هنوز هم توکن‌های خود را به فروش نرسانده و به امید اینکه سرمایه گذاری آنها دوباره به شرایط اولیه برگشته و حتی به سود برسد در حال هولد کردن این دسته از ارزهای دیجیتال هستند. دقت داشته باشید که این نحوه سرمایه گذاری در بازار کریپتو کارنسی اصلاً حرفه‌ای نیست و حتی اگر شما در این روند به سود هم برسید در نهایت موفقیت خیلی قابل توجهی به دست نخواهید آورد.

فراموش نکنید که سرمایه گذاری یک دانش و مهارت تخصصی و حرفه‌ای است و اینکه شما تنها چند ارز دیجیتال را خریداری کرده و برای چند سال آنها را در یک کیف پول نگهداری کنید به معنای سرمایه گذاری جذاب برای شما نخواهد بود. شما بایستی برای نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان حتماً استراتژی معاملاتی داشته باشید و به استراتژی معاملاتی خود پایبند باشید.

در بالا برخی از نکات مهم استراتژی معاملاتی نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان را با شما در میان گذاشتیم و یکی دیگر از نکات این استراتژی پایبند بودن به حد ضرر در معاملات این ارزها است. اگر شما بعد از یک ضرر محدود توکن‌های خود را به فروش برسانید در صورت ریزش‌های شدید دوباره می‌توانید سرمایه گذاری خود را آغاز کرده و این بار در صورتی که قیمت به همان شرایط اولیه برگردد، رشد قابل توجهی در سرمایه گذاری خود شاهد خواهید بود و این موضوع می‌تواند سودآوری بسیار جذابی را برای شما رقم بزند.

اما صرفاً خرید و هولد کردن ارزهای دیجیتال ارزان در بازارهای زمانی چند ساله حتی اگر منجر به سودآوری شود در نهایت سودآوری خیلی جذابی نخواهد بود و شما از پتانسیل بازار کریپتوکارنسی به نحو احسنت استفاده نکرده‌اید.

جمع بندی

سعی کردیم تا نحوه نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان را به صورت کامل و دقیق برای شما تشریح کرده و تمام نکات لازم در این باره را با شما در میان بگذاریم ‌ حالا شما به درک کامل و صحیحی از شرایط سرمایه گذاری بر روی این دسته از ارزهای دیجیتال رسیدید و می‌توانید با استفاده از نکات گفته شده در این مقاله یک سرمایه گذاری جذاب برای خود رقم بزنید.

البته مسلماً انتظار ندارید که تنها با مطالعه یک مقاله به تمام تکنیک‌های معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی پی ببرید و بتوانید از آنها برای شروع معاملات خود استفاده نمایید. بسیار مهم است که  با تکنیک‌های معامله‌گری در این بازار به صورت کاملاً حرفه‌ای آشنا باشید.

در مجموعه کانون بورس در کنار شما هستیم تا یک دوره کامل و جامع برای آموزش ارز دیجیتال را در اختیار شما قرار دهیم. در کامل‌ترین دوره آموزش ارز دیجیتال شما با نکات بسیار مهمی برای معامله‌گری در بازار کریپتوکارنسی آشنا شده و می‌توانید روند معاملات خود را در این بازار به صورت کاملاً حرفه‌ای پیش ببرید. در این دوره همراه با آموزش روش‌های معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال و نوسان گیری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان قیمت شما با اساتید با تجربه تریدهای خود را در این بازار آغاز خواهید کرد و می‌توانید در کارگاه‌های عملیاتی، همراه با استاد در بازار معامله کنید. این موضوع در نهایت باعث می‌شود تا شما در همان ابتدای ورود خود به بازار ارز دیجیتال نیز شرایط ایده‌آلی را برای خود ایجاد کرده و نگران از بین رفتن دارایی‌های خود تحت تاثیر نداشتن شناخت کافی نسبت به این بازار قرار نگیرید.

در انتها شما دعوت می‌کنیم که اگر دیدگاهی نسبت به شرایط نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان قیمت دارید و یا نقطه نظری در ذهن دارید که در این مقاله به آن پرداخته نشد حتماً نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید تا در ادامه با تکمیل نکات این مقاله شرایط بهتری را برای معامله‌گران ایرانی در بازار ارز دیجیتال رقم بزنیم.

سوالات متداول

نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان قیمت آیا سودآور خواهد بود؟

بله نوسان گیری بر روی ارزهای دیجیتال ارزان قیمت در حال حاضر سودآوری بسیار بالایی را برای کاربران در این بازار رقم می‌زند.

پیش نیازهای لازم برای نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان قیمت کدام‌ها هستند؟

آشنایی با تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال و تحلیل آنچین در بازار کریپتوکارنسی نکات بسیار مهم لازم برای معامله‌گری برای این دسته از ارزهای دیجیتال هستند.

آیا نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان قیمت ریسک بالایی دارد؟

بله نوسان گیری روی ارزهای دیجیتال ارزان می‌تواند ریسک قابل توجهی را در روند معاملات شما ایجاد کند.

بهترین روش برای تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال ارزان قیمت و نوسان گیری از آنها در بازار چیست؟

استفاده از تکنیک‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال می‌تواند بهترین شرایط تحلیلی روی این دسته از ارزهای دیجیتال را برای شما ایجاد کند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: