لوگو کانون بورس

کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال (Software Wallet)

کیف پول موبایلی
شما در حال مطالعه مقاله ۷ از ۲۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با جامع ترین مقاله آموزشی کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال با شما همراه هستیم. اگر به دنبال یک مشاور بازار برای انتخاب یک کیف پول نرم افزاری هستید و ای سعی دارید در دوره آموزش ارز دیجیتال برای دریافت راهنمایی های لازم برای انتخاب این کیف پول شرکت کنید، همه آن چیز که نیاز دارید، در این مقاله در دسترس شما قرار خواهد داشت. بعد از شناخت انواع کیف پول های ارز دیجیتال این مقاله می‌تواند بهترین راهنما برای انتخاب یک کیف پول نرم افزاری باشد.

در این مقاله در یک سفر ماجراجویی قرار است به صورت کامل با ماهیت کیف پول نرم افزاری آشنا شده و در قدم بعدی بهترین های آن را بشناسید. هم چنین بهترین کیف پول های مورد استفاده برای بهترین ارزهای دیجیتال را نیز در انتها با هم مرور خواهیم کرد و سفر شما در انتها با کسب کامل ترین اطلاعات مربوط به این کیف پول ها به پایان خواهد رسید. این مبحث یکی از مهم ترین سر فصل های آموزش رایگان ارز دیجیتال در دوره های مختلف نیز محسوب می‌شود.

راهنمای مطالعه نمایش

کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال چیست

کیف پول نرم افزاری یا Software Wallet یکی از انواع کیف پول های ارز دیجیتال است. در مقاله صفر تا صد کیف پول ارز دیجیتال تا حدودی با تعریف این نوع از کیف پول ها آشنا شدید و می‌دانید که این دسته از والت ها در چه جایگاهی از کل انواع کیف پول ها قرار می‌گیرند. اضافه شدن پسوند نرم افزاری به آنها به این معنی است که می توان آنها را در یک کامپیوتر، موبایل و با هر دستگاهی که دارای سیستم عامل باشد، قابل نصب است.

کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

مانند تمام نرم افزارهایی که تاکنون در اختیار داشته‌اید، می‌توانید یکی از انواع Software Wallet را نیز در دسترس داشته و از آن برای پیش برد اهداف خود در بازار کمک بگیرید. با توجه به جذابیت های زیادی که این کیف پول های دیجیتال در بازار رمز ارزها دارند، بررسی و ارزیابی آنها برای ما نیز جذاب بوده و خیلی مشتاق هستیم که به بندهای ارزیابی هر یک از این کیف پول ها برسیم.

ویژگی های کیف پول نرم افزاری کریپتوکارنسی

برای اینکه با این دسته از کیف پول ها بهتر آشنا شوید، لازم است تا ویژگی های آنها را نیز مرور کنیم. از مهم ترین ویژگی های Software Wallet ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان نصب بر روی سیستم عامل های مختلف را دارند.
 • استفاده از آنها رایگان است و برای در اختیار داشتن یکی از آنها نیاز به پرداخت هیچ پولی ندارید.
 • امنیت قابل قبولی دارند.
 • امکان استفاده از آنها با سرعت بالا فراهم است.
 • معمولاً از تعداد بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال نیز پشتیبانی می‌نمایند.
 • به صورت همزمان می توان از تعدادی از آنها هم در موبایل و هم در لپ تاپ استفاده کرد.

انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

حالا که با تعریف کیف پول های نرم افزاری کریپتوکارنسی ها آشنا شده و تقریباً می‌دانید که این کیف پول ها چه هستند، نوبت به معرفی انواع آنها می‌رسد. انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال را می توان به موارد زیر محدود نمود:

 • کیف پول موبایلی یا Mobile Software Wallet
 • کیف پول دسکتاپ یا Desktop Software Wallet
 • کیف پول تحت وب یا سایتی یا Extension Crypto Wallet

در ادامه سعی داریم تا هر یک از انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم.

کیف پول موبایلی یا Mobile Software Wallet

اولین دسته از کیف پول های نرم افزاری که باید به تعریف آنها بپردازیم، انواع موبایلی آن است. با اضافه شدن عبارت موبایلی به این کیف پول ها درک شرایط آنها بسیار ساده است. این دسته از انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال در واقع نمونه هایی از آنها هستند که برای موبایل های مختلف اندرویدی و ایفون توسعه پیدا کرده و قابل نصب روی این گوشی ها هستند.

کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

فضای کاربری بسیار ساده و راحت و پشتیبانی از تنوع بالای کریپتوکارنسی ها و در عین حال امنیت بالا از اصلی ترین ویژگی های این کیف پول ها هستند که می‌توانید روی آنها برای معاملات خود در بازار حساب کنید.

کیف پول دسکتاپ یا Desktop Software Wallet

دسته دوم از انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال که در اولویت دوم کاربران قرار گرفته‌اند، نسخه های دسکتاپ یا کامپیوتری هستند. این دسته از کیف پول ها روی لپ تاپ ها و کامپیوترها نصب شده و قبال استفاده د این بازارها هستند. اکثر ویژگی های نسخه های موبایلی را می‌توانید در این نسخه ها نیز مشاهده کنید. اما به خر حال تنوع آنها نسبت به نسخه های موبایل کمتر است و محبوبیت آنها نیز پایین‌تر است. از نظر امنیت نیز خیلی تفاوتی میان آنها وجود ندارد اما در این زمینه نسخه های موبایل  کمی بهتر عمل کرده‌اند.

کیف پول تحت وب یا سایتی یا Extension Crypto Wallet

اما آخرین دسته از انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال که باید به آن بپردازیم، کیف پول های به اصلاح وب سایتی است. این دسته از Software Wallet را می‌توانید هم به صورت یک افزونه در مرورگر خود استفاده کنید و هم می‌توانید با ورود به سایت آنها و به صورت یک سایت و حساب کاربری از آنها بهره‌مند شوید. بسیاری از کیف پول های اختصاصی که در شبکه های مختلف بلاک چین از جمله اتریوم توسعه پیدا کرده و شما نیز می‌توانید هر چند از آنها را داشته باشید، در این دسته بندی قرار می‌گیرند.

برخی از این کیف پول ها هم امنیت و هم اعتبار بسیار زیادی دارند اما اکثریت آنها خیلی مورد توجه قرار نگرفته و محبوبیت بالایی ندارند. از نظر امنیت نیز همه چیز به نوع کیف پول شما بستگی دارد.

بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

با شناخت انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال بهتر است حالا نگاهی به بهترین های آن بشناسیم. از نظر رده بندی گروهی می توان کیف پول های موبایلی را به عنوان بهترین کیف پول های نرم افزاری یا Software Wallet در نظر گرفت. این کیف پول ها هم محبوبیت بیشتری دارند و هم از نظر امنیتی و پشتیبانی از ارزهای دیجیتال بهر عمل می‌نمایند. اما گاهی اوقات سایر کیف پول ها می‌توانند از آنها بهتر هم باشند. در نهایت برای انتخاب بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال باید نکات بسیار متنوعی در نظر گرفته شود که تنها یکی از آنها امنیت است.

بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال کیف پولی است که دارای ویژگی های و مزیت های زیر باشد:

 • در درجه اول باید از نظر امنیتی مورد بررسی قرار گیرد. کیف پول های ناامن جایی در سبد استفاده تریدرهای جهانی نداشته و استفاده از آنها اصلاً منطقی نیست.
 • در درجه دوم لازم است تا از رمز ارزهای متنوعی پشتیبانی نمایند. البته برخی از افراد هستند که تنها در بازار یک کریپتوکارنسی مانند بیت کوین یا اتریوم فعالیت کرده و یا سرمایه بسیار بزرگی در یک ارز دارند. این دست از افراد ترجیح می‌دهند تا از کیف پول های اختصاصی مربوط به رمز ارز خود استفاده نمایند. این مهم نیز می‌تواند یک انتخاب شایسته باشد.
 • اولویت سوم انتخاب بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال فضای کاربری ساده و قابل هضم آن است. این مهم نیز از چند جنبه به خودی خود اهمیت دارد. ساده بودن فضای کاربری کیف پول شما باعث می‌شود تا چالشی با آن نداشته و خیلی راحت از آن استفاده کنید، هیچ اشتباهی در خلل واریز و برداشت رمز ارزها نداشته باشید و هم چنین در همان روز اول نخست استفاده، بتوانید تمام خواسته ها و نیازهای خود را از آن برآورده کنید.
 • چهارمین اولویت برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال امکان استفاده از آن در محیط های مختلف است. تصویر کنید که یک کیف پول Software Wallet را هم در موبایل خود، هم در دسکتاپ و هم در سایت در اختیار داشته باشید. این مهم می‌تواند مزیت بسیار خوبی برای انتخاب یک کیف پول باشد.

البته باید خاطر نشان کنیم که بهترین کیف پول رمز ارز Software Wallet را باید به صورت اختصاصی برای هر فرد انتخاب کرد. ممکن است یک فرد تخصص بسیار بالایی در استفاده از این کیف پول های دیجیتالی داشته باشند و عملاً بتواند از بهترین ها و پیچیده ترین ها نیز به راحتی استفاده کند. در حالی که برخی از افراد تازه کار نیاز به استفاده یک کیف پول ساده خواهند داشت.

خرید کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

یکی از اتفاقاتی که این روزها در اینترنت بسیار رایج شده و کاربران ایرانی را نیز به خود درگیر کرده است، خرید کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال است. دقت کنید که این کیف پول ها به صورت رایگان در دسترس هستند  و نیازی به خرید آنها ندارید. حتی شاهد هستیم که برخی از افراد سودجویی ایرانی از ناآگاهی تازه واردان این بازار سوءاستفاده کرده و دست به کلاهبرداری هایی در این باره می‌زنند. این دست از افراد در برخی مواقع کیف پول های رایگان ساخته شده در سایت های مختلف را به افراد تازه کار می‌فرستند. حتماً روش های کلاهبرداری ارز دیجیتال را مطالعه کرده و نسبت به همه آنها اطلاعات لازم را داشته باشید.

ایجاد این شناخت باعث می‌شود تا کمتر وارد ریسک های این چنینی در بازار شده و بتوانید راحت‌تر معاملات خود را در آن مدیریت نمایید. در غیر این صورت ممکن است با چالش های بسیار زیادی هم روبرو باشید که اصلاً از آنها خبر ندارید. این مهم مخصوصاً برای تریدرهای تازه کار رمز ارزها اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

حتما بخوانید: چگونه تریدر شویم؟

امن ترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

اصلی ترین اولویت برای انتخاب یک کیف پول Software Wallet بحث امنیت است. مطمئن باشید که اگر کیف پول شما از نظر امنیتی در شرایط مناسبی قرار نداشته باشد، سایر مزیت های آن به هیچ وجه به درد شما نخواهد کرد. سعی کنید تا حتماً در این باره دقت بسیار زیادی داشته و حتماً دست روی امن ترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال بگذارید. این مهم باعث می‌شود تا در نهایت خیال راحت‌تری در زمان ترید در بازار داشته باشید. هم چنین این مهم می‌تواند در نهایت روی روحیه شما در بازار نیز تاثیر گذاشته و معاملات بهتری برای شما رقم بزنید.

کیف پول های Software Wallet در اکثر مواقع دارای امنیت قابل قبولی هستند. اگر دست روی موارد شناخته شده و مشهور این Software Wallet ها بگذارید، از نظر امنیتی با چالش خاصی روبرو نخواهید شد. البته برای کاربران ایرانی بررسی امن ترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال مستلزم بررسی این موضوع است که آیا کیف پول مورد نظر از کاربران ایرانی حمایت می‌کند یا خیر. زیرا تحریم ها باعث شده تا برخی از کیف پول ها به کاربران ایرانی خدمات خود را ارائه ندهند.

معرفی بهترین کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال

اما نوبت به بخش جذاب معرفی بهترین کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال می‌رسد. Software Wallet ها در بازار جهانی تنوع بسیار زیادی دارند. برخی از سایت ها که امکان ساخت کیف پول را برای کاربران فراهم کرده‌اند، تعداد این دسته از کیف پول ها را به بی نهایت می‌رسانند. اما به صورت خاص نیز کیف پول های زیادی در دسترس کاربران است. از حساب های کاربری و کیف پول های مربوط به صرافی های ارز دیجیتال و کیف پول های اختصاصی هر ارز دیجیتال که بگذریم، باز هم گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب پیش روی شما قرار می‌گیرد.

بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

در ادامه سعی کرده‌ایم تا معروف ترین و بهترین کیف پول های نرم افزاری موجود و در دسترس را به شما معرفی کنیم. در معرفی این کیف پول ها بیشتر از اینکه به نوع Software Wallet دقت کرده باشیم، به امنیت و کیفیت آنها و هم چنین محبوبیت آنها دقت کرده‌ایم. انتخاب هر یک از این کیف پول ها برای نگهداری را رمز ارزها می‌تواند شرایط خوبی برای شما به دنبال داشته باشد. البته برای معرفی کامل هر یک از این کیف پول ها و آشنایی با نحوه کار با آنها نیز می‌توانید به مقالات جامع تنظیم شده مربوط به هر یک از آنها مراجعه کنید.

کیف پول نرم افزاری Trust Wallet

کیف پول نرم افزاری Trust Wallet (موبایل) یکی از بهترین گزینه ها برای کاربران در حال حاضر است. این کیف پول ویژگی ها و مزیت های بسیار زیادی دارد که گفتن همه آنها نیاز به یک مقاله جامع و مخصوص خواهد داشت.

 • کیف پول نرم افزاری Trust Wallet فضای کاربری بسیار ساده و روانی دارد و هر کس با ورود به ین نرم افزار به راحتی با آن ارتباط برقرار خواهد نمود.
 • این کیف پول امنیتی بسیار زیادی داشته و از این بابت نیز می‌توانید با خیال راحت روی آن حساب کنید.
 • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال با تنوع بسیار بالا نیز یکی دیگر از مزیت های این کیف پول استثنایی می‌باشد.

تراست والت

کیف پول نرم افزاری Trust Wallet نسخه موبایل در حال حاضر به عنوان محبوب ترین و پرکاربردترین کیف پول نرم افزاری در ایران نیز شناخته می‌شود. هایلایت های زیر را نیز بهتر است درباره کیف پول نرم افزاری Trust Wallet (موبایل) بدانید:

 • این کیف پول در سال ۲۰۱۸ توسط صرافی بزرگ بایننس خریداری شده و در حال حاضر به عنوان کیف پول رسمی این صرافی شناخته می‌شود.
 • نسخه های مختلف این کیف پول را می‌توانید برای سیستم عامل های اندروید و iOS برای گوشی های اندرویدی و موبایل های ایفون در اختیار داشت باشید.
 • برای خرید و فروش مستقیم رمز ارزها و هم چنین مشاهده قیمت آنها نیز می‌توانید روی نرم افزار این کیف پول عالی حساب کنید.

کیف پول نرم افزاری Safepal

جالب است بدانید که یکی از معدود کیف پول های بازار رمز ارزها که هم نسخه نرم افزاری و هم نسخه سخت افزاری آن در دسترس است، کیف پول نرم افزاری Safepal می‌باشد. این کیف پول برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ و به عنوان یک کیف پول سخت افزاری وارد چرخه بازار ارزهای دیجیتال شده اما در حال حاضر تیم توسعه دهنده قدرتمند آن، نسخه نرم افزاری این کیف پول را نیز برای موبایل های اندرویدی و ایفون فراهم آورده است. یکی از پر امکانات ترین پلتفرم ها در میان کیف پول های رمز ارز را می‌توانید در این کیف پول شاهد باشید.

مطالعه کردن و کسب اطلاعات درباره کیف پول نرم افزاری Safepal واقعاً ضروری است. این کیف پول ویژگی های بسیار زیادی دارد که باعث شده تا تبدیل به یکی از محبوب ترین های بازار شود. همچنین به تازگی تیم توسعه دهنده کیف پول نرم افزاری Safepal اقدام به معرفی توکن اختصاصی این کیف پول با عنوان SFP نیز کرده است که اتفاقاً این ارز و کیف پول سیف پال در صرافی بایننس نیز لیست شده و توسط این صرافی حمایت می‌شود. از نظر امنیت و محیط کاربری نیز می توان این کیف پول را به عنوان یکی از بهترین های بازار کریپتوکارنسی ها در نظر گرفت. در نسخه سخت افزاری آن نیز امکانات جالبی در دسترس شما عزیزان خواهد بود.

کیف پول نرم افزاری Exodus

اگر به دنبال استفاده از  یک کیف پول چند منظوره هم برای استفاده در موبایل و هم برای استفاده در لپ تاپ هستید، کیف پول نرم افزاری Exodus می‌تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد. این کیف پول هم در نسخه موبایل های اندروید و هم در نسخه موبایل ایفون عرضه شده و هم ورژن دسکتاپ آن نیز در دسترس است که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. استفاده از این کیف پول نیز مزیت های بسیار زیادی برای شما خواهد داشت.

کیف پول نرم افزاری Exodus را می‌توانید از طریق سایت مجموعه آن دانلود کرده و استفاده کنید. به دلیل اینکه بسیاری از تریدها ترجیح می‌دهند تا به صورت همزمان هم در موبایل و هم در لپ تاپ به کیف پول خود دسترسی داشته باشند، اکسودوس تبدیل به یک کیف پول محبوب شده است. یکی از اصلی ترین مزیت های اکسودوس فضای کاربری بسیار ساده آن است. شما با وارد شدن به قسمت داخلی این کیف پول می‌توانید از امکانات بسیار متنوع آن خیلی ساده و راحت استفاده کنید. هم چنین از داخل این کیف پول امکان چینج ارزهای دیجیتال مختلف را نیز خواهید داشت.

کیف پول نرم افزاری Electrum

کیف پول نرم افزاری Electrum یکی دیگر از گزینه هایی است که در لیست  بهترین کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال باید به معرفی آن نیز بپردازیم. کیف پول نرم افزاری Electrum یکی از قدیمی ترین کیف پول های دیجیتال در جهان است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ معرفی شده است. اکنون نزدیک به یک دهه از عمر آ نمی‌گذرد. البته در این یک دهه با تغییرات بسیار زیادی روبرو شده و مزیت های بسیار متنوعی هم به آن اضافه شده‌اند. این کیف پول را در حال حاضر می‌توانید برای پلتفرم های بسیار مختلفی نیز در دسترس داشته و از آن استفاده کنید.

الکتروم

کیف پول نرم افزاری Electrum در سال ۲۰۱۱ برای اولین بار برای سیستم عامل ویندوز توسعه پیدا کرد. کم‌کم برای سایر دسکتاپ ها اعم از مک و لینوکس نیز نسخه آن به بازار آمد. به دلیل محبوبیت بسیار زیاد الکتروم در میان کاربران، به زودی نسخه اندروید آن نیز برای موبایل دوستان معرفی و روانه بازار شد. البته هنوز کاربران ایفون باید برای ارائه نسخه ایفون این کیف پول عالی منتظر باشند. برای کسانی که به دنبال استفاده از یک کیف پول ایمن با امکانات بسیار متنوع هستند، این کیف پول می‌تواند یک گزینه بسیار عالی و جذاب باشد.

کیف پول Coinomi

کیف پول Coinomi نیز یکی دیگر از کیف پول های دیجیتالی است که باید به معرفی آن نیز در لیست  بهترین کیف پول های ارز دیجیتال بپردازیم. این کیف پول نیز داستان بسیار دور و درازی داشته است. ابتدا برای موبایل توسعه پیدا کرده و در دسترس کاربران موبایل  قرار گرفت. اما در حال حاضر نسخه دسکتاپ آن نیز در دسترس است و از این رو شما می‌توانید به صورت همزمان از آن برای هر دو پلتفرم استفاده کنید.

یکی از اصلی ترین مزیت های کیف پول Coinomi سادگی بسیار زیاد آن است از همان لحظه نصب و راه‌اندازی گرفته تا زمان استفاده از این کیف پول می‌توانید شاهد سادگی بسیار زیاد آ نباشید. از این هر کسی به راحتی می‌تواند از امکانات آن استفاده کند.

کوینومی تنها کی کیف پول ساده نیست و شما می‌توانید داخل این کیف عملیات بسیار زیاد دیگری اعم از چینج ارزهای دیجیتال مختلف و البته مشاهده قیمت آنها را نیز انجام دهید. استفاده از این کیف پول کاملاً رایگان است و از سال ۲۰۱۴ که برای اولین بار در بازار رمز ارزها معرفی و عرضه شده است، تاکنون هم از نظر امنیت و هم از نظر کیفیت با شرایط خوبی همراه بوده و همه کاربران نیز از آن راضی هستند. می‌توانید این کیف پول را نیز از سایت کوینومی دانلود کرده و نسخه های مختلف آن را در دسترس داشته باشید.

کیف پول Atomic

کیف پول Atomic نیز یکی از کیف پول های نرم افزاری بسیار جذاب و محبوب است. نسخه دسکتاپ این کیف پول در دسترس است و شما می‌توانید با دانلود و نصب آن، به امکانات مختلف آن دسترسی داشته باشید. با نصب این کیف پول می‌توانید به صورت رایگان به تمام امانات اولیه موجود در کیف پول ها دسترسی داشته باشید. این کیف پول اما امکانات دیگری هم مانند امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را نیز با کارمزدها و هزینه هایی در دسترس قرار می‌دهد.

اتمیک

کیف پول Atomic را می‌توانید از سایت این مجموعه دانلود کنید. البته ذکر این نکته ضروری است که استفاده از امکانات پرهزینه آن اصلاً به صرفه نیست و توصیه نمی‌کنیم. هم چنین شایعاتی وجود دارد که اتمیک در ماه های اخیر کاربران ایرانی را تحریم کرده و ایرانی ها به امکانات این کیف پول دسترسی ندارند. هر چند می توان آن را نصب کرد، اما با توجه به وجود ریسک بالا، توصیه می‌کنیم که از این کیف پول استفاده نکنید. کیف پول Atomic هم چنین دارای یک کوین اختصاصی نیز به نام خود است که با در اختیار داشتن آنها پرداخت هزینه های این کیف پول ساده‌تر خواهد شد.

کیف پول Metamask

کیف پول Metamask را نیز می توان در لیست بهترین کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال قرار داد. این کیف پول نیز یکی از بهترین ها کیف پول ها است. متاماسک کیف پولی است که می‌توانید نسخه موبایلی آن را برای موبایل های اندروید و ایفون دانلود کرده و نصب کنید. هم چنین نسخه دسکتاپ آن نیز به صورت افزونه به مرورگرهای کروم، موزیلا، ادج و … متصل می‌شود. با اتصال این کیف پول به مرورگر خود و تنها با یک کلیک ساده می‌توانید آن را در دسترس داشته باشید.

این کیف پول عالی و جذاب کاربردهای بسیار متنوعی هم دارد. با توجه به پشتیبانی آن از انواع شبکه های بلاک چین، می‌توانید توکن ها و کوین های بسیار متنوعی را در آن در دسترس داشته باشید. همچین متاماسک امکان سرمایه گذاری به عنوان لیکوئیدی پرووایدر را نیز برای شما فراهم کرده است. می‌توانید برای چینج ارزهای دیجیتال بسیار ناشناخته و تازه عرضه شده نیز از این کیف پول استفاده کنید. البته کارمزدهای آن نیز بر اساس میزان حجم معاملات یک ارز می‌تواند متفاوت باشد. محیط کاربری بسیار ساده ای را نیز می‌توانید در این کیف پول در دسترس داشته باشید.

کیف پول Tronlink

کیف پول Tronlink بیشتر از اینکه یک کیف پول ساده باشد، یک شبکه فوق العاده عالی و قدرتمند است که می‌توانید با استفاده از آن بسیاری از اقدامات معمول را در شبکه ارزهای دیجیتال انجام دهید. این کیف پول به صورت اختصاصی از سوی تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال ترون توسعه پیدا کرده است به همین دلیل کیف پول اختصاصی ترون نیز محسوب می‌شود. اما امکان انجام عملیات بسیار زیادی را در این کیف پود در دسترس دارید.

ترون لینک هم چنین شرایط درآمدزایی جذابی را نیز برای کاربران فراهم کرده‌ایم. این کیف ول را نیز می‌توانید از سایت اصلی این مجموعه دانلود کرده و از آن استفاده نمایید.

ترون لینک

کیف پول Tronlink هم برای موبایل های اندرویدی و هم برای کیف پول های ایفون توسعه پیدا کرده و با دانلود رایگان نسخه این کیف پول از سایت اصلی می‌توانید به امکانات مختلف آن دسترسی داشته باشید. این کیف پول نرم افزاری فضای کاربری بسیار ساده ای هم داشته و به راحتی می‌توانید از امکانات آن استفاده کنید. اگر از طرفداران معاملات جفت ارزهای بر پایه ترون هستید، این کیف پول می‌تواند انتخابی ایده آل برای شما باشد. امکان مشاهده قیمت ارزهای دیجیتال را نیز با استفاده از ترون لینک در اختیار خواهید داشت.

بهترین کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال موبایلی

حالا که مجموعه‌ای از بهترین کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال را به شما معرفی کردیم، در این بخش لازم است تا بهترین های این کیف پول ها را برای سیستم عامل های مختلف معرفی کنیم. در اولین قدم نیز بهترین های مربوط به موبایل های اندروید و ایفون را به شما معرفی خواهیم کرد. البته شایان ذکر است که معرفی این دسته از کیف پول ها و رتبه بندی آنها بر اساس چند معیار ساده صورت گرفته است که این معیارها به شرح زیر هستند:

 • امنیت این کیف پول ها در اکثر موارد مشابه هم است و از این رو خیلی امنیت در این رتبه بندی تاثیر نداشته است.
 • فضای کاربری ساده و راحت و قابل درک اصلی ترین معیار برای رتبه بندی کیف پول های ارز دیجیتال بوده است.
 • تنوع پشتیبانی بالا از ارزهای دیجیتال نیز یکی دیگر از معیارهای این انتخاب بوده است.
 • هم چنین محبوبیت این کیف پول ها نیز عامل دیگری است که باعث شده تا این رتبه بندی را برای آنها انجام دهیم.

با همه این تفاسیر بهترین کیف پول نرم افزاری برای موبایل به ترتیب به شرح زیر است:

 • کیف پول نرم افزاری Trust Wallet (موبایل)
 • کیف پول نرم افزاری اکسودوس
 • کیف پول نرم افزاری متاماسک
 • کیف پول نرم افزاری کوینومی

بهترین کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال دسکتاپ

نوبت به معرفی بهترین کیف پول های نرم افزاری دیجیتال دسکتاپ می‌رسد. در معرفی این دسته از کیف پول ها شرایط کمی متفاوت است. زیرا تجربیات کاربری ثبت شده از سوی کاربران برای نسخه های موبایل  بسیار زیاد است اما برای این دسته خیلی نمی‌توان کاربران پر تعدادی پیدا کرد. البته باید خاطر نشان کنیم که بسیاری از تریدرهای حرفه ای که سابقه بسیار طولانی در این بازار دارد، به این دسته از کیف پول ها ترجیح بیشتری دارند. از سوی دیگری بسیاری از کیف پول های معرفی شده برای بخش موبایل  با این دسته مشترک نیز هستند. اما با این حال اگر درصدد استفاده از یک کیف پول نسخه دسکتاپ هستید، می‌توانید روی گزینه های زیر حساب ویژه‌تری داشته باشید:

 • کیف پول کوینومی
 • کیف پول اکسودوس
 • کیف پول الکتروم
 • کیف پول اتمیک
 • کیف پول سیف پال

البته ذکر این نکته هم ضروری است مه هر کس می‌تواند تجربه کاربری متفاوتی در این کیف ها داشته باشد. از این رو این رتبه بندی به این معنی نیست که این کیف پول ها نسبت به هم برتری محسوسی داشته باشند. توصیه می‌کنیم که قبل از استفاده کامل و حرفه ای یک بار نسخه آنها را دانلود کرده و فضای کاربری آنها را مشاهده کنید.

کیف پول رمز ارز

بهترین کیف پول های نرم افزاری ارز دیجیتال تحت وب

در انتخاب بهترین کیف پول نرم افزاری تحت وب گزینه های خیلی زیادی در دسترس نیست و برای این منظور تنها می‌توانیم دو گزینه اصلی را به شما معرفی کنیم. کاربران می‌توانند از کیف پول عالی متاماسک به صورت کی افزونه نصب شده بر روی مرورگر خود استفاده کنند که بهترین گزینه در این رده است. هم چنین کاربرانی که روی ارز دیجیتال بیت کوین ترید می‌نمایند، می‌توانند از کیف پول تحت وب Blockchain.com برای این منظور استفاده کنند. البته در این کیف پول تحت وب تنها امکان ذخیره سازی بیت کوین را خواهید داشت.

بهترین کیف پول نرم افزاری برای ارز دیجیتال

بسیاری از کیف پول هایی که در این مقاله به معرفی آنها به عنوان بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال نمودیم، کیف پول های عمومی بودند که می‌توانید از آنها برای ذخیره سازی انبوه بسیار زیادی از کیف پول ها استفاده کنید. از این رو استفاده از آنها رایج شده است. اما کیف پول هایی هم هستند که به صورت مستقیم و خاص برای یک رمز ارز مورد استفاده قرار می‌گیرند که نمونه اصلی آن را برای بیت کوین تعریف کردیم. این دست از کیف پول ها نیز با محبوبیت خاص خود روبرو هستند.

کاربران و تریدرهایی که سرمایه های سنگینی در این بازار داشته و از ارزهای مختلف سهم بسیار زیادی دارند، از این دست از کیف پول ها استفاده می‌نمایند. با این تفسیر این دست از کیف پول های نرم افزاری که جزء دسته کیف پول گرم ارز دیجیتال محسوب می‌شوند، کیفیت و محبوبیت خاص خود را دارند. شما نیز در صورت نیاز و علاقمندی می‌توانید از این دست از کیف پول ها نیز برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خود استفاده نمایید. البته برای کسانی که سرمایه خیلی زیادی در بازار ندارند، استفاده از این دست کیف پول ها خیلی جالب نخواهد بود، زیرا از آنها تنها می‌توانند برای ذخیره سازی یک ارز دیجیتال خاص استفاده کنند.

ساخت کیف پول ارز دیجیتال

ساخت کیف پول ارز دیجیتال نیز این روزها بسیار شایع شده است. بسیاری از کاربران که هنوز موفق به کسب سودهای اولیه در این بازار نشده‌اند، درصدد ساخت کیف پول اختصاصی ارز دیجیتال خود هستند. البته برای نگهداری طولانی مدت این ارزها انتخاب این گزینه چندان هم بد نیست. برای کسانی که قصد دارند تا رمز ارزهای خود را برای بیش از چند سال نگهداری کنند، این گزینه می‌تواند بسیار عالی باشد. اما این دست از عزیزان مجبورند برای ارزهای دیجیتال متنوع خود یک کیف پول اختصاصی داشته باشند.

این مهم در نهایت می‌تواند تعداد کیف پول های هر تریدر را به بیش از ده کیف برساند. با این حال در یک مقاله کامل سعی کرده‌ایم تا امکان ساخت کیف پول ارز دیجیتال برای ارزهای دیجیتال مختلف را برای شما بررسی کرده و نکات مهمی را درباره این دسته از کیف پول ها نیز به شما معرفی کنیم.

کیف پول سخت افزاری بهتر است یا نرم افزاری؟

مقایسه کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری نیاز به بررسی های مختلفی دارد. آیتم‌های بسیار متنوعی از این دو دسته از کیف پول ها باید بررسی شده و در نهایت یکی از آنها انتخاب شود. از این گذشته انتخاب میان یکی از این دو کیف پول نرم افزاری و کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال به شخص خود تریدر نیز بستگی دارد. ممکن است برخی از کیف پول ها بسته برای شرایط ممکن است برای برخی از تریدرها مناسب نباشند.

از این رو توصیه می‌کنیم که ابتدا اطلاعات لازم درباره انواع کیف پول های ارز دیجیتال پیدا کرده و سپس دست روی یکی از آنها بگذارید. در مجموعه مقالات مربوط به کیف پول ارز دیجیتال می‌توانید جامع ترین و کامل ترین اطلاعات لازم درباره این کیف پول ها را در اختیار داشته باشید. دقت کنید که هر چند این اطلاعات ممکن است خیلی به نظر مهم نباشند، اما اولین قدم برای ورود به بازار ارز دیجیتال انتخاب یکی از این کیف پول ها است. از این رو بهتر است در ابتدای کار قدم اول را محکم و شایسته بردارید.

چرا باید همزمان از دو یا چند کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال استفاده کنیم؟

در بسیاری از منابع معتبر به معامله‌گران بازار ارز دیجیتال توصیه می شود که به صورت همزمان از دو یا چند کیف پول نرم افزاری برای نقل و انتقال ارز های دیجیتال خود در بازار استفاده نمایند. در این بخش به بررسی این چالش پرداخته و به دنبال ارائه راهکار هایی برای استفاده هر چه بهتر از دو یا چند کیف پول نرم افزاری برای شما عزیزان هستیم.

ابتدا بایستی عنوان کنیم که دلیل استفاده از دو یا چند کیف پول نرم افزاری به صورت همزمان بیشتر به موارد زیر مربوط می‌شود:

اول اینکه داشتن دو یا چند کیف پول نرم افزاری باعث می شود تا شما سرمایه های خود را در کیف پول های مختلف نگهداری کرده و احتمال از بین رفتن تمام آنها را به صورت یکجا کاهش دهید. در چنین مواقعی عملاً در صورتی که یکی از کیف پول های شما به هر دلیلی از بین رفته و یا دارایی های موجود در آن به سرقت برود شما همچنان بخش قابل توجهی از سرمایه های خود را در سایر کیف پول های خود در اختیار دارید.

از طرف دیگر در اختیار داشتن دو یا چند کیف پول نرم افزاری باعث می شود تا شما در هر بار استفاده از کیف پول خود تمام سرمایه های خود را درگیر نکنید. برخی از کاربران به صورت همزمان، هم در معاملات کوتاه مدت و هم در معاملات بلند مدت ارز دیجیتال حضور دارند. در چنین شرایطی شما می توانید رمز ارزهایی را که در بازه های زمانی خیلی کوتاه به آنها نیاز دارید را در یک کیف پول نگهداری کرده و رمز ارزهایی که در بازه های زمانی طولانی تر به آنها نیاز دارید را در کیف پول دیگری نگهداری کنید.

چالش های مربوط به تحریم کاربران ایرانی و مسدود کردن حساب کاربران ایرانی توسط برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال یکی دیگر از مواردی است که اهمیت استفاده از دو یا چند کیف پول نرم افزاری را به صورت همزمان نشان می‌دهد.

تمام این موارد نشان می‌دهد که توصیه برای استفاده از دو یا چند کیف پول نرم افزاری به صورت همزمان بیشتر برای بالا بردن امنیت فعالیت در بازار ارز دیجیتال است. اگر شما سرمایه های قابل توجهی در بازار ارز دیجیتال دارید بهتر است حتماً به این نکات دقت کرده و بالاترین سطح امنیت را برای نگهداری از رمز ارزهای خود در کیف پول ارز دیجیتال ایجاد کنید.

محبوب ترین و بهترین کیف پول نرم افزاری برای کاربران ایرانی چیست؟

یکی از سوالات پرتکرار کاربران درباره کیف پول نرم افزاری انتخاب محبوب‌ترین و بهترین کیف پول برای کاربران ایرانی است. درباره این موضوع به صورت نکته وار در بخش‌های مختلف مقاله صحبت کردیم و نکات لازم را با شما در میان گذاشتیم. واقعیت این است که انتخاب میان یکی از تمام انواع کیف پول نرم افزاری موجود در بازار کمی مشکل است اما با این حال برای این انتخاب چند جنبه مختلف را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر بخواهیم محبوب ترین و بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی را تنها از روی تعداد کاربران کیف پول های مختلف انتخاب کنیم مسلماً گزینه اصلی برای این منظور کیف پول تراست ولت خواهد بود. در حال حاضر اکثریت کاربران ایرانی برای نگهداری از رمز ارز های خود از کیف پول تراست والت استفاده می نمایند. البته این کیف پول مزیت های دیگری مانند امکان استیک کردن ارز دیجیتال و یا تبدیل رمز ارزها به یکدیگر بدون نیاز به خدمات صرافی را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد که باعث جذابیت و محبوبیت بیشتر آن شده است.

اما اگر بخواهیم این موضوع را برای کاربران بررسی کنیم که بیشتر از انواع صرافی غیر متمرکز ارز دیجیتال برای خرید و فروش های خود استفاده می نمایند، بهترین گزینه کیف پول متامسک خواهد بود. شما می توانید به راحتی کیف پول متامسک را به انواع صرافی غیر متمرکز و یا حتی برخی از انواع کیف پول سخت افزاری متصل کرده و از مزیت های آن برای نگهداری از رمز ارز ها نیز استفاده نمایید.

همچنین در رده بندی محبوب ترین و بهترین کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی در قدم بعدی بایستی به کیف پول کوینومی اشاره کنیم. این کیف پول فضای کاربری فوق العاده ساده و قابل درکی داشته و از این گذشته امنیت بسیار بالایی را نیز می‌توان برای آن متصور بود. از همان زمان ابتدای ورود کیف پول کوینومی به بازار ارز دیجیتال تاکنون هیچ گونه چالشی از بابت به سرقت رفتن اطلاعات کاربران در شبکه آن به وجود نیامده و همین موضوع نشان از امنیت بسیار بالای این کیف پول دارد.

کیف پول نرم افزاری ایرانی چیست و چقدر قابل اعتماد است؟

یکی از اصطلاحات و موارد رایجی که این روزها در اینترنت به وفور دیده می شود کیف پول نرم افزاری ایرانی است. همچنین تبلیغات گسترده‌ای برای استفاده از انواع کیف پول نرم افزاری ایرانی نیز در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت دیده می‌شود که علاقه‌مندان را دعوت به استفاده از تولیدات داخلی می نمایند. یکی از موارد بسیار بارزی که در این تبلیغات دیده می شود امنیت بسیار بالای انواع کیف پول نرم افزاری ایرانی به دلیل عدم مواجهه با تحریم ها و عدم دخالت کشورهای دیگر در شرایط استفاده از این کیف پول ها است. با توجه به اهمیت بسیار بالای استفاده از انواع کیف پول ارز دیجیتال لازم دانستیم تا توضیحات لازم در این باره را با شما در میان بگذاریم.

اول اینکه ایرانی بودن یا ایرانی نبودن یک کیف پول نرم افزاری به هیچ وجه نمی تواند مزیتی برای آن محسوب شود و شما بایستی اولویت‌ها و فاکتورهای مهم را برای بررسی شرایط یک کیف پول برای استفاده در نظر بگیرید. اگر با بررسی تمام فاکتورها و موارد به این نتیجه رسید که یک کیف پول نرم افزاری ایرانی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد می توانید دست روی آن بگذارید. اما در صورتی که در بررسی های خود به چنین نتیجه‌ای نرسید عملاً این انتخاب نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

از طرف دیگر اگر بخواهیم واقع‌بین باشیم در حال حاضر کشور ما هنوز از نظر سخت افزارها و نرم افزارهای مربوط به بازار ارز دیجیتال در شرایط پایین قرار گرفته و تکنولوژی های مورد استفاده توسط کاربران ایرانی برای ایجاد بسترهای مناسب چه در بحث انواع صرافی ارز دیجیتال و چه در بحث انواع کیف پول ارز دیجیتال در شرایط ایده‌آل قرار ندارد. البته به دنبال زیر سوال بردن زحمات برخی از افراد در تولید و توسعه هر کدام از این موارد را نداریم اما با این حال امنیت در بازار ارز دیجیتال به قدری اهمیت دارد که حتی ایرانی بودن یا ایرانی نبودن یک محصول به هیچ وجه نمی تواند تضمین کننده یک انتخاب ایده‌آل برای شما باشد.

در نهایت بایستی عنوان کنیم که در حال حاضر استفاده از کیف پول ارز دیجیتال ایرانی را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم. نه به خاطر ایرانی بودن بلکه به خاطر نوع خدمات و شرایط استفاده از این کیف پول ها و همچنین نبود تضمین های لازم برای امنیت آنها است که چنین توصیه‌ای داریم. برخلاف انواع کیف پول ارز دیجیتال ایرانی در حال حاضر بسیاری از کیف پول های معتبر موجود در بازار در طول سالیان گذشته امتحان خود را پس داده و از بسیاری از چالش‌های امنیتی سربلند بیرون آمده‌اند. اعتماد کردن به یک کیف پول ارز دیجیتال ایرانی در حال حاضر مانند این است که شما بخش قابل توجهی از سرمایه های خود را در اختیار یک فرد تازه کار قرار دهید که می تواند ریسک بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد.

کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال برای ایرانی ها

صحبت درباره کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال بسیار زیاد است و ما می‌توانیم چندین مقاله دیگر درباره این دسته از کیف پول‌های مورد استفاده با شما صحبت کنیم. اما آنچه که مسلم است استفاده از انواع کیف پول نرم‌افزاری برای کاربران ایرانی شرایط خاص خود را داشته و ایرانی‌ها معمولاً به دنبال استفاده از چند کیف پول نرم‌افزاری رایج و محبوب هستند که شرایط مطلوبی را برای نگهداری از رمز ارزها و همچنین ان استیک کردن توکن‌ها را برای آنها فراهم می‌آورد.

در حال حاضر کیف پول تراست ولت به عنوان رایج‌ترین و محبوب‌ترین کیف پول نرم‌افزاری برای کاربران ایرانی ین شده است و بعد از آن کیف پول‌هایی مانند اتمیک ولت و کوینومی در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. معمولا استفاده از کیف پول‌های تک ارزی برای کاربران ایرانی چندان رایج نیست و آنها بیشتر به دنبال استفاده از کیف پول‌هایی هستند که امکان نگهداری از چندین ارز دیجیتال را برای آنها فراهم آورد.

متاسفانه در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که بسیاری از کاربران ایرانی به دلیل اشتباهات بسیار ساده و معمولی تمام دارایی‌های خود را در انواع کیف پول نرم‌افزاری از دست داده‌اند و هیچ راهی هم برای برگشت دادن این دارایی‌ها وجود ندارد. هر چند روش‌هایی برای بازیابی دارایی‌های کیف پول‌های نرم‌افزاری وجود دارد اما این روش‌ها معمولاً زمانی به کار می‌آید که شما عبارت ۱۲ کلمه‌ای بازیابی کیف پول خود را در اختیار داشته باشید.

اما عدم دقت به همین نکته بسیار ساده باعث شده تا دارایی بسیاری از کاربران در کیف پول‌های نرم‌افزاری با خطر روبرو شود و آنها تمام توکن‌های خود را به راحتی از دست بدهند. توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در بازار ارز دیجیتال هستید و از یکی از انواع کیف پول‌های نرم‌افزاری برای این منظور استفاده می‌کنید، حتماً نهایت دقت را در به کارگیری آن در نظر داشته باشید. فراموش نکنید که معاملات بازار ارز دیجیتال به اندازه کافی ریسک‌های قابل توجهی را مایه‌های شما وارد می‌سازد و اضافه شدن ریسک‌های مربوط به از دست رفتن دارایی‌ها در کیف پول‌ها یک اشتباه نابخشودنی برای معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال خواهد بود.

جمع بندی از کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

سعی کردیم تا در یک مقاله جامع تمام اطلاعات مورد نیاز و مربوط به کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال را به شما معرفی کنیم. البته برای در اختیار داشتن جزئیات مربوط به هر یک از این کیف پول ها می‌توانید به مقالات مربوط به آنها مراجعه کنید. این دسته از کیف پول ها در مقابل کیف پول سرد قرار گرفته و در نهایت باید با آنها نیز مقایسه شوند. برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید، در کنار مطالعه این مقالات می‌توانید چالش های خود را در رابطه با آنها با ما در میان بگذارید.

این مهم باعث می‌شود تا در نهایت روند معاملات شما در بازار ارزهای دیجیتال ایمن‌تر و با خیال راحت‌تر باشد. چالش انتخاب کیف پول برای رمز ارزها با کانون بسیار کاملاً حل خواهد شد. پس خیلی در این پله گیر نکرده و باید به فکر مراحل بعدی یعنی آموزش ترید ارز دیجیتال و حضور موفق در این بازار باشید. از این گذشته با تهیه پکیج غیر حضوری آموزش ارز دیجیتال می‌توانید تمام این پله ها را با قدرت زیاد طی کرده و با خیال راحت وارد بازار ارزهای دیجیتال شوید.

سوالات رایج کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال

نوبت به طرح سوالات رایج درباره انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال می‌رسد. در انتهای این مقاله سعی داریم تا چالش های مربوط به این کیف پول ها را به صورت سوال و جواب های کوتاه با شما در میان بگذاریم. اگر چالشی در این باره باقی ماند، می‌توانید آنها را در انتهای این مقاله با ما در میان گذاشته و نظر متخصصین ما را درباره چالش های خود بدانید. منتظر شنیدن نظرات گرم شما هستیم تا دلگرمی‌ باشد برای ادامه روند سخت اما دوست داشتنی آموزش ارز دیجیتال.

 • کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول نرم افزاری رمز ارز در واقع نرم افزاری هایی هستند که بر روی موبایل یا لپ تاپ نصب شده و امکان ذخیره سازی ارزها را به کاربران و تریدرها می‌دهند.

 • بهترین کیف پول نرم افزاری موبایل چیست؟

بهترین کیف ول نرم افزاری موبایل در حال حاضر تراست والت است.

 • بهترین کیف نرم افزاری دسکتاپ چیست؟

بهترین کیف پول نرم افزاری دسکتاپ در حال حاضر اکسودوس است.

 • بهترین کیف پول تحت وب و افزونه ای ارز دیجیتال چیست؟

بهترین کیف پول تحت وب رمز ارزها در حال حاضر متاماسک است.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: