لوگو کانون بورس

انواع کیف پول ارز دیجیتال

انواع کیف پول سخت افزاری
شما در حال مطالعه مقاله ۲ از ۲۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

انواع کیف پول ارز دیجیتال کدام ها هستند و چگونه بهترین گزینه را انتخاب کنیم؟ با معرفی انواع کیف پول ارز دیجیتال با شما همراه هستیم. در مقالات گذشته به صورت جامع به معرفی کیف پول ارز دیجیتال پرداخته و مفاهیم اولیه آن را با شما در میان گذاشتیم. اما برای اینکه بتوانید بهترین کیف پول رمز ارز را برای خود انتخاب کرده و اطمینان خاطر بیشتری در ترید داشته باشید، نیاز به شناخت بیشتر و جزئی‌تر درباره این کیف پول ها خواهید داشت. با توجه به اهمیت بسیار زیاد این مبحث برای آموزش رایگان ارز دیجیتال از این رو توصیه می‌کنیم که با دقت بالا مقالات مربوط به این مباحث را مورد بررسی قرار دهید. در کنار شما هستیم.

معرفی انواع کیف پول ارز دیجیتال

برای معرفی انواع کیف پول رمز ارز می‌توانید در اینترنت مقالات زیادی را پیدا کنید. اما هر کدام از آنها تنها بخش‌هایی را مد نظر قرار داده‌اند که در نهایت قرار است درباره آنها بنویسند و یا آنها را می‌شناسند. در این مقاله اما با سعی کرده‌ایم با جستجو در میان انبوهی از کاربرانی که در سطح جهانی از کیف پول های مختلف استفاده می‌نمایند، یک مجموعه کامل از انواع کیف پول رمز ارز را برای شما پیدا کنیم.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

در جدولی که در زیر ترسیم کرده‌ایم، شما می‌توانید انواع کیف پول ارز دیجیتال را به صورت کامل مشاهده کنید. تشریح این جدول نیز به قرار زیر است:

 • کیف پول ها به صورت کلی به دو دسته کیف پول گرم و کیف پول سرد تقسیم می‌شوند.
 • کیف پول های گرم خود به دو دسته اصلی کیف پول نرم افزاری و کیف پول آنلاین تقسیم می‌شوند.
 • کیف پول سرد نیز به دو دسته کیف پول سخت افزاری و کیف پول کاغذی تقسیم می‌شود.
 • کیف پول نرم افزاری را می‌توانید در دو دسته کیف پول موبایلی و کیف پول ارز دیجیتال کامپیوتری در اختیار داشته باشید.
 • در این بین کیف پول موبایلی خود نیز به دو دسته کیف پول رمز ارز اندروید و ایفون تقسیم می‌شود.
 • کیف پول آنلاین نیز در دو دسته کیف پول های تحت وب و کیف پول صرافی در دسترس است.
 • کیف پول کاغذی هیچ زیر دسته ای ندارد.
 • کیف پول سخت افزاری به دو دسته کیف پول سخت افزاری الکترونیکی و کیف پول سخت افزاری غیرالکترونیکی تقسیم می‌شود.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

کیف پول گرم کیف پول سرد
کیف پول نرم افزاری کیف پول آنلاین کیف پول کاغذی کیف پول سخت افزاری
کیف پول موبایلی کیف پول کامپیوتری کیف پول تحت وب کیف پول صرافی کیف پول الکترونیکی کیف پول غیر الکترونیکی
کیف پول اندروید کیف پول ایفون

با این تعریف و جدول و تصویر حالا انواع کیف پول ارز دیجیتال را بهتر درک می‌کنید. از این رو می‌توانید میان انواع موجود نیز به راحتی تمایز قائل شوید. در ادامه ما سعی کرده‌ایم تا تعریف مختصری از هر یک از انواع کیف پول ها برای شما قرار دهیم که نسبت به آنها به شناخت نسبی برسید. البته شما می‌توانید با مراجعه به مقالات جامع مربوط به هر یک از انواع کیف پول رمز ارز به صورت جزئی و دقیق با هر یک از انواع این کیف پول ها آشنا شده و نسبت به مسائل آنها کاملاً مسلط شوید.

معرفی کیف پول گرم و انواع آن

اولین مورد از انواع کیف پول ارز دیجیتال که باید بررسی کنیم، پیف پول گرم است. گرم بودن این کیف پول ها به معنی دمای آنها نیست، بلکه بیشتر اشاره به این دارد که هیچ جسم فیزیکی برای آنها تعریف نمی‌شود. در واقع این دسته از کیف پول ها کاملاً کامپیوتری و کد نویسی شده هستند و قرار نیست شما به غیر از محتویات آنها جسمی را مشاهده کرده و برخلاف کیف پول های سرد آن را در جیب خود قرار دهید.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

البته این مهم برای کاربران تازگی ندارد. زیرا در گذشته نیز با چنین پدیده‌ای روبرو شده‌اید. در حال حاضر نرم افزارهای مدیریت پول بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که شما می‌توانید دارایی های خود را در آنها ضبط کرده و نحوه تغییرات آنها را مشاهده و حتی نمودارهای لازم در هر ماه را نیز در آنها ببینید. این مهم باعث می‌شود تا شما به صورت دقیق بدانید که چقدر خرج کرده‌اید و چقدر دارایی دارید. این نرم افزارها شرایط مشابهی با کیف پول های نرم دارند.

با استفاده از کیف پول های گرم شما می‌توانید در هر لحظه برای مدیریت دارایی های خود اقدام کنید. اتفاقی که می‌تواند روند برنامه ریزی شما را برای موفقیت در این بازار بهتر کند.

حتما بخوانید: کیف پول گرم چیست

کیف پول نرم افزاری

انواع کیف پول ارز دیجیتال نرم افزاری یکی از مهم ترین دسته ها در این کیف پول ها هستند. به دلیل اینکه سرعت بسیار بالایی دارند، خیلی از کاربران ترجیح می‌دهند تا از این دسته بندی برای پیش برد اهداف خود استفاده کنند. به همین دلیل نسبت به سایر انواع کیف پول رمز ارز هم تنوع بیشتری داشته و هم کاربردهای بسیار زیادی هم دارند.

کیف پول های نرم افزاری قابلیت نصب روی یک پلتفرم را دارند. به این معنی که شما می‌توانید مانند یک نرم افزار معمولی آنها را در یک سیستم عامل اعم از موبایل یا کامپیوتر نصب کنید. از این رو به راحتی نسبت به سایر انواع کیف پول رمز ارز قابل شناسایی خواهند بود.

انواع کیف پول ارز دیجیتال

انواع بسیار زیادی از این کیف پول ها در دسترس شما عزیزان قرار دارد. برای انتخاب یکی از این انواع لازم است تا جستجوی کاملی داشته و تمام جوانب را در نظر بگیرید. در غیر این صورت ممکن است با انتخاب اشتباه دارایی های خود را به خطر بیندازید. این دسته از کیف پول ها پراستفاده‌ترین انواع را دارند. اما تقلب و ارائه نرم افزارهای جعلی برای آن نیز بسیار بیشتر از سایر انواع کیف پول ارز دیجیتال می‌باشد.

کیف پول نرم افزاری موبایلی

این دست از انواع کیف پول ارز دیجیتال را می‌توانید بر روی موبایل ها نصب کرده و از آن استفاده کنید. در واقع کد نویسی آنها باید برای سیستم عامل های موبایلی باشد. با توجه به اینکه موبایل تبدیل به یک ابزار همه‌گیر شده و درصد قابل توجهی از تریدرهای ارز دیجیتال نیز از این وسیله برای خرید و فروش رمز ارزهای مورد نظر خود استفاده می‌نمایند، استفاده از این دسته از کیف پول ها نیز رایج شده است. کیف پول نرم افزاری موبایلی را می‌توان محبوب‌ترین و پرکاربردترین انواع کیف پول رمز ارز دانست.

انواع کیف پول گرم

از مهم ترین مشخصات انواع کیف پول موبایلی رمز ارز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعداد بسیار زیادی از آنها در دسترس است.
 • نرم افزارهای تقلبی و کلاهبرداری در این باره بسیار زیاد است.
 • گزینه های معتبر امنیت خوبی دارند.
 • استفاده از آنها بسیار ساده است.
 • معمولاً تعداد بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می‌نمایند.
 • نسخه های مختلف آنها در سایر پلتفرم‌ها نیز توسعه پیدا کرده است.

همه تریدرهای ارز دیجیتالی که قصد چک کردن دارایی های خود را در هر لحظه دارند، یکی از انواع این کیف پول ها را انتخاب و در موبایل خود نصب می‌نمایند. این دسته از کیف پول های به دو دسته کیف پول های موبایل اندروید و ایفون تقسیم می‌شوند.

کیف پول نرم افزاری اندروید

کیف پول های اندرویدی از انواع کیف پول ارز دیجیتال می‌باشند که برای موبایل های اندرویدی توسعه پیدا کرده‌اند. معمولاً اکثر کیف پول های موبایلی نسخه اندرویدی دارند. البته ای موضوع برای ایفون صحت ندارد. با توجه به اینکه اکثریت غریب به اتفاق کاربران از موبایل های اندرویدی استفاده می‌نمایند، چنین امری خیلی هم دور از ذهن نیست. شما می‌توانید با مطالعه مقالات مربوط به هر یک از انواع کیف پول های موبایلی رمز ارزها بهترین گزینه از آنها را برای خود انتخاب نمایید.

اندرویدی ها هم چنین در انتخاب کیف پول مناسب برای خود یک مزیت بزرگ را نیز در اختیار دارند. شما می‌توانید با انتخاب مواردی که نسخه کامپیوتری و یا تحت وب آنها نیز موجود است، به صورت همزمان از کیف پول خود هم در کامپیوتر و هم در موبایل اندرویدی خود استفاده کنید. این مهم باعث می‌شود تا قدرت بیشتری برای مدیریت دارایی های خود داشته باشید. البته بسیاری از تریدرهای بزرگ در حال حاضر از این شرایط استفاده کرده و منتظر توصیه ما هم باقی نمانده‌اند. شما نیز می‌توانید به این دسته از تریدرهای رمز ارز بپیوندید.

بهترین کیف پول های نرم افزاری اندروید به شرح زیر هستند:

 • تراست والت
 • کوینومی
 • متاماسک
 • اتمیک
 • اکسودوس
 • الکتروم
کیف پول نرم افزاری ایفون

دومین دسته از کیف پول های موبایلی کیف پول های ایفون هستند. این دسته از انواع کیف پول رمز ارز را می‌توانید در موبایل های ایفون در اختیار داشته باشید. البته اکثر کیف پول ای این دسته با دسته قبلی مشترک هستند. اما هستند کیف پول هایی که تنها برای موبایل های اندروید توسعه پیدا کرده و نسخه ایفون آنها حداقل در حال حاضر در دسترس نیست. اگر از کاربران موبایل های ایفون هستید، بهتر است از گزینه هایی استفاده کنید که نسخه کامپیوتری آنها نیز در دسترس است. زیرا بسیاری از کیف پول ها برخی از امکانات خود را معطوف به یک نسخه کامپیوتری خود کرده و در نسخه موبایلی امکانات کمتری دارند.

انواع کیف پول ارز دیجیتال در دسته ایفون نیز محبوبیت قابل توجهی دارند. زیرا کاربران این موبایل ها نیز بسیار زیاد بوده و افراد زیادی هستند که از موبایل های اپل استفاده می‌نمایند. در ادامه بهترین گزینه ها را برای کیف پول نرم افزاری ایفون با شما در میان گذاشته‌ایم. برای اینکه بتوانید موفقیت خود را در بازار رمز ارزها بدون ایراد پیگیری کنید، بهتر است از قبل درباره کیف پول خود نیز تحقیق درستی داشته باشید.

بهترین کیف پول نرم افزاری ایفون

 • تراست والت
 • متاماسک
 • کوینومی
 • اتمیک

کیف پول کامپیوتری

یکی دیگر از انواع کیف پول رمز ارز کیف پول های کامپیوتری هستند. این کیف پول ها مانند یک نرم افزار در کامپیوترهای امروزی نصب شده و قابل استفاده هستند. البته در دسته بندی انواع کیف پول ارز دیجیتال این دسته از کیف پول ها را به زیر دسته های دیگری تقسیم نکردیم. اما با این حال باید بدانید که این کیف پول ها نیز برای پلتفرم‌های مختلفی توسعه پیدا کرده‌اند. شما می‌توانید برای نسخه ویندوز، لینوکس و مک به صورت جداگانه نرم افزارهای مربوطه را دانلود و نصب نمایید.

انواع کیف پول گرم

یکی از نکات بسیار مهم برای استفاده از این کیف پول ها، دانلود آنها از سایت های معتبر و شناخته شده است. در این باره باید دقت کنید که با مسائل خطر آفرین بازار ارزهای دیجیتال روبرو نشوید. استفاده از سایت های دانلود نرم افزار برای این دسته از نرم افزارها با خطراتی روبرو است. حتی توصیه می‌کنیم که هرگز از لینک های سایت های ثالث نیز برای ورود به صفحات دانلود این نرم افزارها استفاده نکنید. البته در حال حاضر خطرات ارز دیجیتال به این حد نرسیده که خیلی نگران باشید. اما با توجه به اینکه چند مورد کلاهبرداری در این باره گزارش شده، توصیه می‌کنیم که حتماً موارد امنیتی و احتیاطی را رعایت کرده و سرمایه های خود را به باد ریسک های بزرگ ندهید. کیف پول ارز دیجیتال برای کامپیوتر خود را از سایت خود توسعه دهنده این کیف پول ها دانلود و نصب نمایید.

بهترین کیف پول نرم افزاری کامپیوتری

 • متاماسک
 • اکسودوس
 • اتمیک

کیف پول آنلاین

دسته دیگری از کیف پول های گرم کیف پول های آنلاین هستند. آنلاین بودن به این معنی است که آنها دائماً به اینترنت متصل بوده و برای استفاده از آنها نیز نیاز است تا به اینترنت متصل باشید. البته این تعریف تقریباً برای کیف پول های نرم افزاری نیز وجود دارد. تفاوت این دو نوع از انواع کیف پول ارز دیجیتال در این است که برای دسته آنلاین دیگر نیازی به دانلود و نصب یک نرم افزار نداشته و می‌توانید با آدرس های اینترنتی یا افزونه های مرورگر خود از آنها استفاده کنید. از این رو هم از طریق موبایل و هم از طریق کامپیوتر و هر وسیله دیگری که امکان دسترسی به اینترنت را دارد، قابل استفاده هستند.

یکی از اصلی ترین ویژگی های این دسته از کیف پول ها در این است که شما می‌توانید به صورت اختصاصی برای ساخت آنها اقدام کنید. به این معنی که با مراجعه به سایت های مبداء و طی کردن مراحل ساخت می‌توانید به صورت اختصاصی کیف پول خود را حتی به نام خود ساخته و از آن استفاده کنید. این کیف پول ها را هم می‌توان تنها برای یک ارز دیجیتال به صورت مستقل در اختیار داشت و هم می‌توانید از خدمات برخی سایت های معتبر استفاده کرده و آنها را برای تعداد بیشتری از ارزهای دیجیتال در اختیار داشته باشید. همه چیز به سایت مبداء بستگی خواهد داشت.

انواع کیف پول گرم

بهترین کیف پول آنلاین

 • بلاک چین
 • مای اتر والت
 • متاماسک

در مقاله ساخت کیف پول ارز دیجیتال می‌توانید تعداد بسیار زیادی از بهترین های این نوع از انواع کیف پول رمز ارز ها را مشاهده کرده و از آنها استفاده کنید.

کیف پول آنلاین تحت وب

اولین دسته از کیف پول های آنلاین کیف پول های تحت وب هستند که می‌توانید از طریق سایت های بسیار معتبری به آنها دسترسی داشته باشید. این دسته از کیف پول ها هم از طریق سایت قابل دسترسی هستند و هم می‌توانید از طریق افزونه های کروم یا سایر مرورگرها به آنها دسترسی داشته باشید. استفاده از این کیف پول ها نیز بسیار ساده است و شما می‌توانید با یک کلیک در گوشه مرورگر خود به آنها دسترسی داشته باشید.

دقت کنی که این نوع از کیف پول ها بیشتر در معرض دید کسانی قرار می‌گیرند که از کامپیوتر شما استفاده می‌نمایند. از این رو دقت بیشتری برای استفاده از آنها داشته و هرگز از پسوردهای ضعیف برای آنها استفاده نکنید. هم چنین بهتر است در صورت استفاده از آنها، از مرورگری استفاده کنید که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. همین نکات ساده باعث می‌شود تا امنیت کیف پول شما افزایش پیدا کند. برای این منظور می‌بایست سایر نکات افزایش ایمنی کیف پول های رمز ارزها را نیز مد نظر قرار دهید.

هم چنین این کیف پول ها را معمولاً می‌توان به حساب صرافی نیز متصل کرد. در این باره نیز باید دقت داشته باشید که خطایی رخ ندهد. حتماً از صرافی های معتبر استفاده کنید و در صورت نیاز به وی پی ان و تغییر آی پی نیز ابزارهای لازم را در دسترس داشت باشید. استفاده درست از کیف پول به مراتب می‌تواند امنیت آن را برای شما افزایش دهد.

بهترین کیف پول تحت وب

 • متاماسک
 • بایننس والت
کیف پول آنلاین صرافی

آخرین دسته از انواع کیف پول ارز دیجیتال که در دسته کیف پول گرم قرار می‌گیرند، کیف پول های صرافی هستند. این دسته از انواع کیف پول رمز ارز همان حساب هایی هستند که شما در صرافی های مختلف چه صرافی داخلی و چه خارجی باز می‌کنید. همان طور که می‌دانید امکان نگه‌داشتن درصد قابل توجهی از رمز ارزها را در این کیف پول ها خواهید داشت. هم چنین با توجه به اینکه برای ترید در بازار رمز ارزها نیز نیاز به صرافی های مختلف دارید، این کیف پول ها طرفداران بسیار زیادی هم دارند.

انواع کیف پول سرد

امنیت و اعتبار کیف پول صرافی در واقع همان امنیت و اعتبار کیف پول صرافی مورد نظر است. هر چقدر صرافی که انتخاب می‌کنید، کیفیت بالاتری داشته باشد، در نهایت کیف پول آن نیز امنیت بیشتری خواهد داشت. هر چند صرافی های ایرانی خوی هم در دسترس کاربران ایرانی قرار دارد، اما به جهت پشتیبانی کم حساب های آنها از ارزهای دیجیتال، در این موضوع عملکرد صرافی های خارجی به مراتب بهتر بوده است.

البته بسیاری از تحلیل گران توصیه می‌کنند که ارزهای دیجیتال خود را برای مدت طولانی در حساب صرافی نگهداری نکنید. زیرا خطر هک شدن صرافی ها به مراتب بیشتر از کیف پول ها است. اما با این وجود خیلی از افراد ارزهای دیجیتال خود را در حساب صرافی باقی می‌گذارند.

بهترین کیف پول صرافی

 • صرافی کوینکس
 • صرافی کوکوین
 • صرافی باینناس

کیف پول سرد

دسته دوم از انواع کیف پول ارز دیجیتال کیف پول سرد است. شاید از نامگذاری سرد بر روی این کیف پول ها منظور دمای آنها نباشد، اما به جهت استفاده از فلز برای ساخت وسیله های فیزیکی این دست از کیف پول ها، سرما نیز احساسی است که با دست زدن به آنها حس خواهید کرد. برخلاف کیف پول های گرم که هیچ وسیله فیزیکی برای آنها تعریف نشده است، در این دسته از وسایل فیزیکی خاصی استفاده می‌شود.

انواع کیف پول سرد

کیف پول سرد نوعی از کیف پول است که فرایند ذخیره سازی آدرس خصوصی رمز ارزها در آن به صورت کولد استوریج (Cold Storage) صورت می‌پذیرد. به این معنی که این آدرس ها در حافظه هیچ سایت و هیچ شبکه و هیچ پایگاه داده ای جز همین دستگاه شما ذخیره نیست. البته در شبکه بلاک چین خود آن ارز دیجیتال امکان دسترسی به این آدرس ها وجود دارد که دسترسی به آنها برای یک هکر به معنی هک شدن خود آن ارز دیجیتال است که در مقاله آموزش ارز دیجیتال به این موضوع پرداختیم. هم چنین در مقاله بیت کوین چیست هم به غیرممکن بودن هک شبکه های بلاک چین نیز پرداختیم. از این رو از بابت امنیت این کیف پول ها هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد.

حتما بخوانید: کیف پول سرد

کیف پول کاغذی

دسته اول از کیف پول های سرد، کیف پول کاغذی است. نامگذاری این دسته از انواع کیف پول ارز دیجیتال دقیقاً طبق همان شکل و شمایل آنها است. در این کیف پول ها آدرس خصوصی و عمومی کیف پول بر روی یک کاغذ چاپ می‌شود. شما می‌توانید با آموزش ساخت هر کدام از این کیف ها که در یک مقاله جامع و کامل به بررسی آنها پرداخته‌ایم، برای هر رمز ارزی یکی از آن را داشته باشید. البته در این مقاله ابعاد دیگری اعم از امنیت و شرایط استفاده و حتی نحوه انتقال ارز از این والت ها را نیز بررسی کرده‌ایم که می‌توانید از این اطلاعات استفاده کنید.

انواع کیف پول سرد

والت های کاغذی از دیرباز و از همان سال های اولیه پیدایش بیت کوین در بین کاربران وجود داشت. افراد زیادی که از آن زمان در بازار رمز ارزها وجود دارند، هنوز هم از این دسته از انواع کیف پول ارز دیجیتال استفاده می‌نمایند. شما می‌توانید با در اختیار داشتن این والت ها با امنیت کامل از رمز ارزهای خود مراقبت کنید. در واقع با توجه به اینکه آدرس خصوصی و عمومی والت شما روی یک کاغذ چاپ شده، دیگر هیچ کسی امکان دسترسی به آن و یا هک کردن آن را ندارد، جز اینکه شما اطلاعات والت خود را در اختیار وی قرار دهید.

حتما بخوانید: کیف پول کاغذی چیست

کیف پول سخت افزاری

اصلی ترین دسته بندی کیف پول سرد، والت های سخت افزاری هستند. این دسته از والت ها را نیز باید در بین محبوب‌ترین دسته بندی از انواع کیف پول رمز ارز بنامیم. بعد از والت های نرم افزاری استفاده از این دسته از والت ها بیشتر از بقیه رایج بوده و صحبت درباره آنها بسیار زیاد است. اگر از استفاده کنندگان این والت ها هستید و یا تمایل دارید یکی از انواع آن را داشته باشید، می‌بایست سه شرط مهم را درباره آنها بررسی کنید:

 • قیمت والت سخت افزاری
 • امنیت والت سخت افزاری
 • پشتیبانی والت از ارز دیجیتال مورد نظر شما

با بررسی این موارد می‌توانید بهترین انتخاب را درباره والت مورد نظر خود داشته باشید. عدم بررسی هر کدام از این شرایط می‌تواند شما را در ریسک بزرگی قرار دهد. البته این دسته از والت ها نیز به دلیل عدم اتصال به اینترنت مانند کیف پول های کاغذی امنیت بسیار زیادی دارند و معمولاً در صورت انتخاب برندهای معتبر دیگر چالشی از این بابت وجود نخواهد داشت. این دسته از کیف پول ها به دسته والت های سخت افزاری الکترونیکی و غیر الکترونیکی تقسیم می‌شوند. در ادامه به تشریح هر یک از انواع آن می‌پردازیم.

حتما بخوانید: کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت افزاری الکترونیکی

البته اضافه شدن الکترونیکی به عنوان این دسته از والت ها چندان مرسوم نیست و ما تنها برای اینکه بتوانیم تفاوت میان آنها با والت های سخت افزاری غیرالکترونیکی بیان کنیم، از این پسوند استفاده نموده‌ایم. از این رو خیلی نباید به دنبال الکترونیکی بودن یا نبودن کیف پول خود باشید.

والت سخت افزاری برای اولین بار توسط یک شرکت آسیای شرقی تایلندی با عنوان بیت باکس روانه بازارهای جهانی شد. سپس این فرانسوی ها بودن که با برند لجر اقدام به ورود به این بازار نموده و در حال حاضر برندهای زیادی در این عرصه وجود دارند که اتفاقاً بهترین های آنها در ایران و در دسترس کاربران ایرانی نیز قرار گرفته است.

انواع کیف پول سخت افزاری

انواع والت سخت افزاری مشخصات مختلفی دارد که باید در زمان خرید به آنها دقت کرده و سپس انتخاب خود را نهایی کنید. برخلاف کیف پول های نرم افزاری برای استفاده از این دسته از والت ها باید هزینه قابل توجهی انجام دهید. در همین حال که در حال گپ زدن با هم هستیم، قیمت این والت ها از ۱ تا ۱۰ میلیون تومان است و برای خرید یکی از بهترین ها و مناسب ترین مدل های آن شما باید هزینه های ۵ تا ۶ میلیون تومانی در نظر بگیرید. از این رو انتخاب آنها بسیار چالش برانگیزتر است. زیرا دائماً نمی‌توانید کیف پول خود را عوض کنید و یا خراب شدن و نامناسب بودن آنها می‌تواند منجر به از بین رفتن سرمایه قابل توجهی شود.

بهترین کیف پول سخت افزاری الکترونیکی

 • لجر نانو ایکس
 • ترزور مدل تی
 • کول والت
 • بیت باکس
 • سیف پال
 • کیپ کی
 • الیپال

کیف پول سخت افزاری غیر الکترونیکی

آخرین دسته از انواع کیف پول ارز دیجیتال که باید به تعریف آنها بپردازیم، والت سخت افزاری غیر الکترونیکی است. این دسته از والت ها چیزی بینابین والت های سخت افزاری و والت های کاغذی هستند. دارای یک جسم فیزیکی از جنس فلز بوده اما امکان اتصال آن به کامپیوتر وجود ندارد و دقیقاً مانند نمونه های کاغذی، شما تنها می‌توانید آدرس عمومی و خصوصی رمز ارز خود را بر روی آن مشاهده کنید. هم چنین امکان استفاده از آن نیز تنها برای یک رمز ارز وجود دارد.

انواع کیف پول سخت افزاری

استفاده از این دسته از والت ها خیلی رواج ندارد. البته در بازار ایران اگر کشتی بزنید، می‌توانید برخی از مدل های آن را که مخصوصاً بیت کوین توسعه پیدا کرده را مشاهده کنید. قیمت این والت ها نیز در حال حاضر بین ۱ تا ۲ میلیون تومان است. البته با توجه به اینکه امکان استفاده از آن تنها برای بیت کوین یا فقط یک ارز دیجیتال وجود دارد، از این رو خیلی از کاربران تمایلی به استفاده از آن ندارند. فرق آن با پیپر والت ها نیز این است که برای داشتن آنها نیاز به پرداخت پول قابل توجهی دارید، در حال که پیپر والت ها رایگان در دسترس هستند.

مقایسه انواع کیف پول ارز دیجیتال

اما کدام یک از انواع کیف پول رمز ارز برای شما بهتر است و باید دست روی کدام گزینه بگذارید؟ این سوال اصلی ترین چالشی است که احتمالاً از مطالعه این مقاله و مقالات این چنینی به دنبال رسیدن به پاسخ آن هستید. برای مقایسه انواع کیف پول رمز ارز نیاز است تا اطلاعات کافی درباره آنها داشته باشید. خیلی از کیف پول ها ب وجود کیفیت بسیار خوبی که دارند، ناشناخته باقی مانده و کمتر از آنها استفاده می‌شود. البته یک نکته بسیار مهم در این مقایسه در نظر گرفتن شرایط کاربران ایرانی است.

شاید اگر کاربران ایرانی هیچ چالشی در انتخاب کیف پول نداشته و می‌توانستند از همه امکانات موجود در بازار استفاده نمایند، شاید این چالش ضعیف‌تر می‌شد. اما با این حال باید همزمان با بررسی انواع کیف پول باید به این نکته نیز دقت کنید که حتماً کیف پول مورد نظر برای کاربرانی ایرانی قفل نباشد.

مطالعه ویژگی انواع کیف پول ها در نهایت باعث می‌شود تا شما نسبت به این کیف ها شناخت کافی پیدا کرده و بتوانید بهترین شرایط را برای خود رقم بزنید. البته دسترسی به این مهم نیاز به مطالعه مقالات کاربردی دارد.

بهترین نوع کیف پول برای نگهداری بلند مدت ارزهای دیجیتال

برای کسانی که برای یک بازه زمانی طولانی مدت به دنبال نگهداری از ارزهای دیجیتال خود هستند انتخاب یک کیف پول اهمیت بسیار زیادی دارد. در چنین مواقعی امنیت اصلی‌ترین و مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب یک کیف پول خواهد بود اگر شما کیف پول مناسبی از نظر امنیتی انتخاب نکنید ممکن است با چالش های زیادی روبرو شده و نتوانید سرمایه های خود را به خوبی مراقبت کنید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا راهنمایی های لازم برای انتخاب بهترین نوع از انواع کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری بلند مدت رمز ارز ها را به شما معرفی کنیم. برای این منظور می‌توانید از نکات زیر کمک بگیرید:

اگر سرمایه خیلی زیادی در بازار ارز دیجیتال دارید و به دنبال نگهداری طولانی مدت از رمز ارز های خریداری شده خود هستید بهترین گزینه برای شما کیف پول کاغذی ارز دیجیتال خواهد بود. البته در مدل های جدید کیف پول کاغذی ارز دیجیتال می توانید نسخه های فلزی آن را نیز دریافت کرده و دیگر نگران از بین رفتن جوهر پرینتر و یا کم‌رنگ شدن آن در اثر زمان نباشید. همچنین دیگر چالشی با برخورد با آب نیز نخواهید داشت و در ایمنی کامل می توانید رمز ارز های خود را با استفاده از آن نگهداری کنید.

در صورتی که تعداد ارزهای دیجیتال شما خیلی زیاد است، امکان استفاده از کیف پول کاغذی ارز دیجیتال برای تک‌تک رمز ارزها چالش برانگیز خواهد شد. بهترین گزینه برای شما در چنین مواقعی استفاده از کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال خواهد بود. برای چنین شرایطی می توانید اکثر رمز ارزها را در کیف پول سخت افزاری خود برای طولانی مدت نگهداری کرده و مراقبت از دست رفتن آنها باشید. نکته بسیار مهم در چنین مواقعی حفظ و نگهداری از خود سخت افزار کیف پول شما برای طولانی مدت برای در امان ماندن از سرقت و یا گم شدن است.

اگر سرمایه های شما در بازار ارز دیجیتال به دو بخش تقسیم شده و بخشی از آن را بر روی ارزهای دیجیتال برای نگهداری طولانی مدت قرار داده و بخش دیگر را برای سرمایه گذاری های کوتاه مدت در نظر گرفته‌اید، بهترین گزینه برای شما استفاده همزمان از یک کیف پول سخت افزاری و یک کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال خواهد بود. در چنین مواقعی ارزهای دیجیتالی که برای طولانی مدت به فکر نگهداری از آن‌ها هستید را در کیف پول سخت افزاری نگهداری کرده و سایر رمز ارزها را در کیف پول نرم افزاری خود ذخیره کنید.

با دقت به همه نکات امکان انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری رمز ارزها در بازه های زمانی طولانی مدت برای شما به سادگی فراهم خواهد شد. همچنین به عنوان آخرین نکته باید اضافه کنیم که اگر سرمایه لازم برای خرید یک کیف پول سخت افزاری را ندارید بهتر است از همان کیف پول های نرم افزاری با امنیت بسیار بالا از جمله کیف پول تراست ولت و یا کیف پول کوینومی استفاده کنید.

بهترین نوع کیف پول ارز دیجیتال برای نوسان گیری و معاملات کوتاه

موضوع بعدی که درباره انواع کیف پول ارز دیجیتال باید به آن اشاره داشته باشیم انتخاب بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال و معاملات کوتاه در این بازار هستند. در مقاله آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال به صورت کامل و جامع شرایط استفاده از این روش درآمدزایی در بازار ارز دیجیتال را با شما در میان گذاشتیم نکات لازم در این زمینه را نیز به صورت کاملاً حرفه‌ای گوشزد کردیم.

اگر شما به دنبال استفاده از مزیت های این روش درآمدزایی در بازار ارز دیجیتال هستید لازم است تا با استفاده از نکات زیر به دنبال انتخاب بهترین نوع از انواع کیف پول ارز دیجیتال برای نگهداری از رمز ارز های خود باشید:

دقت داشته باشید که بهترین گزینه برای کسانی که به دنبال نوسان گیری و معاملات کوتاه مدت در بازار ارز دیجیتال هستند انواع کیف پول نرم افزاری است. حتی حساب صرافی می تواند کیف پول مناسبی برای این دسته از معامله گران در بازار ارز دیجیتال دارد.

البته توصیه می‌کنیم که این افراد نیز به همراه استفاده از حساب صرافی برای نگه داشتن رمز ارز های خود برای بازه های زمانی کوتاه مدت سود های خود را به یک کیف پول نرم افزاری مطمئن و امن انتقال دهند. به عنوان مثال شما می توانید بخشی از سرمایه های خود را که به صورت مستقیم و در لحظه درگیر معاملات است در حساب صرافی خود باقی نگه دارید و بقیه سرمایه های خود را به کیف پول نرم افزاری خود انتقال دهید تا در صورت نیاز نیز خیلی سریع می توانید از آنها استفاده کنید.

کیف پول سخت افزاری ارزش خرید دارد یا خیر؟

یکی از انواع کیف پول ارز دیجیتال که چالش های بسیار جدی برای کاربران به دنبال داشته کیف پول سخت افزاری است. بسیاری از معامله‌گران با این چالش روبرو هستند که آیا هزینه کردن برای کیف پول سخت افزاری ارزش دارد یا اینکه استفاده از یک کیف پول نرم افزاری رایگان می تواند تمام نیازهای و خدمات لازم برای معامله در بازار ارز دیجیتال را برای آنها فراهم آورد؟

در این باره چالش‌های بسیار زیادی وجود دارد که لازم از تک‌تک آنها را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

برای کسانی که سرمایه خیلی زیادی در بازار نداشته و با حداقل سرمایه ها در حال فعالیت در بازار ارز دیجیتال هستند مسلماً خرید یک کیف پول سخت افزاری به هیچ وجه توجیه اقتصادی نداشته و استفاده از انواع کیف پول نرم افزاری رایگان برای این دسته از معامله گران بهتر و منطقی تر است.

برای معامله گران که سرمایه های آنها در بازار قابل توجه است، اما دائماً در حال خرید و فروش و استفاده از مزیت های نوسان گیری در بازار ارز دیجیتال هستند نیز خرید کیف پول سخت افزاری چندان قابل توجیه نخواهد بود. با توجه به اینکه این افراد دائماً باید رمز ارز های خود را میان کیف پول و حساب صرافی خود انتقال دهند از این رو خرید یک کیف پول سخت افزاری می تواند چالش های آنها را در انجام معاملات در بازار بیشتر نماید و حتی باعث بروز اشتباهاتی در فرایند نقل و انتقال نیز شود.

برای کسانی که بخشی از سرمایه های قابل توجه خود را برای نگهداری طولانی مدت برخی از رمز ارزهای موجود در بازار در نظر گرفته‌اند خرید یک کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال می‌تواند قابل توجیه باشد. این افراد حتی در صورت انجام معاملات در بازار برای نوسان گیری نیز به استفاده از کیف پول سخت افزاری برای هولد کردن بخش دیگر سرمایه های خود نیاز خواهند داشت.

انواع کیف پول ارز دیجیتال برای استیک

یکی از دسته‌بندی‌های مورد علاقه ما که در معرفی انواع کیف پول ارز دیجیتال باید به بررسی آن بپردازیم شرایط این کیف پول‌ها برای استیک کردن ارز دیجیتال است. همانطور که می‌دانید استیک کردن ارز دیجیتال به معنی قفل کردن توکن‌ها در پلتفرم‌های مختلف برای رسیدن به سود تضمین شده ماهانه است. روشی که در حال حاضر حتی بسیاری از انواع صرافی داخلی ارز دیجیتال نیز امکان استفاده از آن را برای درآمدزایی برای کاربران ایرانی فراهم کرده‌اند و به همین دلیل شما نیز نباید این روش درآمدزایی را نادیده بگیرید.

البته نکته بسیار مهم اینجاست که تمام کیف پول‌های تعریف شده در بازار امکان استیک کردن رمز ارزها را ندارند و تنها موارد خاصی از آنها هستند که چنین شرایطی را داشته و همین موضوع می‌تواند تبدیل به یکی از مهم‌ترین نکات برای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای شما باشد.

در این بین برخی از رمز ارزها هستند که دارای کیف پول اختصاصی بوده و امکان استیک کردن آنها در سایر انواع کیف پول ارز دیجیتال وجود ندارد و شما برای این منظور باید احتمالاً یک کیف پول نرم‌افزاری مخصوص به آنها را دانلود کرده و در گوشی خود داشته باشید تا امکان استیک کردن آنها برای شما وجود داشته باشد. در این باره مهم‌ترین نکته بررسی امنیت شرایط استفاده از کیف پول مورد نظر است و اگر شما امنیت را در نظر نگیرید ممکن است علاوه بر عدم امکان دسترسی به سودآوری لازم تمام دارایی‌های خود را نیز از دست بدهید.

اما کیف پول‌های عمومی و رایج مانند کیف پول تراست والت و یا اتمیک ولت که امکان استیک کردن بسیاری از توکن‌ها را آن هم به سود بسیار بالا برای شما فراهم کرده‌اند می‌توانند گزینه‌های خوبی برای این منظور باشند. البته لازم به توضیح است که سود حاصل از استیک کردن توکن‌ها در کیف پول‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است و شما با یک مقایسه بسیار ساده می‌توانید این نتیجه‌گیری را داشته باشید که هر کدام از توکن‌های خود را در کدام یک از انواع کیف پول‌ها نگهداری کنید.

جمع بندی از انواع کیف پول ارز دیجیتال

با انواع کیف پول رمز ارز آشنا شدید و اکنون می‌دانید که برای انتخاب یک کیف پول چه گزینه هایی در دسترس دارید. اما هنوز ماجرا تمام نشده است. برای اینکه بتوانید یک کیف پول عالی و با امنیت بالا و البته متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید، لازم است تا سری کامل مقالات ما در کانون بورس درباره کیف پول ها را مطالعه کنید. در این مقالات سعی کرده‌ایم تا تمام جزئیات لازم برای انتخاب یک کیف پول را با شما در میان بگذاریم.

ابتدا به تعریف خود این کیف ها پرداخته و سپس سیر تا پیاز جزئیات آنها اعم از نحوه دانلود یا ساخت آنها، آدرس سایت های معتبر و هر موضوع دیگری که ممکن است در این باره چالش برانگیز باشد را ارزیابی می‌کنیم. سری مقالات آموزش کیف پول ما در واقع یکی از مهم ترین و بهترین سر فصل های دوره ارز دیجیتال است که برای اطلاع از همه آنها در یک دوره باید چند میلیون تومان پول بپردازید. اما حالا این فرصت را در اختیار خواهید داشت تا با مطالعه این سری مقالات که احتمالاً کمتر از چند ساعت وقت شما را بیشتر نمی‌گیرد، تسلط کاملی روی کیف پول های ارز دیجیتال داشته و دیگر هیچ چالشی با این موضوع نداشته باشید.

انواع کیف پول سخت افزاری

سوالات رایج درباره انواع کیف پول رمز ارز

در انتهای این مقاله نیز سعی داریم تا سوالات شما را به صورت لیست شده در این بخش با پاسخ های کوتاه مرور کنیم. دقت به این پرسش‌ها و پاسخ های آنها می‌تواند چالش های بیشتری را درباره انواع کیف پول ارز دیجیتال حل نماید. البته اگر سوال و چالش ذهنی در این باره در ذهن شما باقی ماند، می‌توانید آنها را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. بهترین مدرسین پکیج آموزشی ارز دیجیتال ما آماده پاسخگویی به سوالات و چالش های ذهنی شما در این باره هستند.

 • در دسته بندی کلی کیف پول ارز دیجیتال به چند دسته تقسیم می‌شود؟

دو دسته. کیف پول گرم و سرد.

 • کیف پول سرد به چه مواردی تقسیم می‌شود؟

کیف پول سخت افزاری – کیف پول کاغذی

 • کیف پول گرم به چه مواردی تقسیم می‌شود؟

کیف پول نرم افزاری – کیف پول آنلاین

 • انواع کیف پول نرم افزاری کدام ها هستند؟

کیف پول موبایلی – کیف پول کامپیوتری

 • انواع کیف پول موبایلی کدام ها هستند؟

کیف پول موبایل اندروید – کیف پول موبایل ایفون

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: