لوگو کانون بورس

از صفر تا صد کیف پول سرد (Cold Wallet)

کیف پول سرد چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۴ از ۲۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

کیف پول سرد چیست و چرا باید درباره آن بدانیم؟ یکی از مهم ترین سر فصل های آموزش رایگان ارز دیجیتال، آشنایی با انواع کیف پول ها است که Cold Wallet ها نیز یکی از انواع آن هستند. در مقاله آموزش صفر تا صد کیف پول ارز دیجیتال نیز به بررسی اهمیت این سر فصل در معاملات و ترید ارز دیجیتال پرداختیم. در این مقاله نیز قصد داریم تا به صورت کاملاً حرفه ای و جامع شرایط استفاده و تعریف Cold Wallet ها را با شما در میان گذاشته و اطلاعات شما را در این باره تکمیل کنیم. با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه نمایش

کیف پول سرد چیست

کیف پول های ارز دیجیتال در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. هر یک از انواع دسته بندی های این کیف پول ها نیز شرایط خاص خود را داشته و مزیت های خاص خود را نیز دارند. کیف پول سرد در واقع معرف یک ابزار فیزیکی است که امکان ذخیره سازی داده های کامپیوتری خاصی را برای کاربر فراهم می آورد.

کیف پول سرد چیست

وقتی صحبت از کیف پول سرد ارز دیجیتال می شود، این کیف پول ها باید آدرس های مربوط به انواع توکن ها را پشتیبانی کرده و کاربر بتواند این آدرس ها و در واقع توکن ها و کوین های مختلف را در آنها نگهداری کند.

کولد والت به زبان ساده

کولد والت ها یا کیف پول های سرد در بازار رمز ارزها در مقال کیف پول گرم قرار می گیرند. برای اینکه این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال را بهتر و راحت تر درک کنید، شما را با یک مثال ساده همراه می کنیم.

در حال حاضر اگر شما بخواهید یک قابل کامپیوتری را جایی ذخیره کرده و بعدا از آن استفاده کنید، چه راه حلی پیش روی خود خواهید داشت:

 • راه حل اول ذخیره کردن آن در یک فضای ابری است.

فضای ابری حجم های ذخیره سازی هستند که شما می‌توانید در خدمات شرکت های مختلف به آنها دسترسی داشته باشید. این فضا به صورت ابری بوده و شما با در اختیار داشتن یوزرنیم و پسورد محیط کاربری خود، در هر زمان و هر مکانی با اتصال به اینترنت و استفاده از یوزر و پسورد خود می‌توانید وارد محیط کاربری خود شده و به فایل های خود دسترسی داشته باشید. این فایل ها از بین نمی‌روند مگر اینکه:

 • شما آنها را حذف کنید.
 • مدیر شرکت که این خدمات را ارائه می‌کند، آنها را حذف کند.
 • در سیستم مجری فضای ابری اختلال ایجاد شده و فایل های شما از بین برود.

در غیر این صورت این فایل ها در هر مکانی و هر زمانی در اختیار شما قرار دارند.

 • راه حل دوم استفاده از یک فلش و یا هارد فیزیکی است.

در این شرایط نیز شما هر زمان و هر مکانی که این فلش یا هارد را همراه خود داشته باشید، می‌توانید از فایل های خود نیز استفاده کنید.

کولد والت یا کیف پول سرد نیز دقیقاً معنی مشابه با فلش ها یا هاردهای فیزیکی را دارد. در این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال، شما مالک یک ابزار فیزیکی شبیه به فلش یا هارد می شود که می‌تواند آدرس ارزهای دیجیتال مختلف را پشتیبانی کرده و آنها را در خود نگه دارد. برای دسترسی به این فایل ها نیز باید کیف پول فیزیکی خود را همراه داشته و به اطلاعات ورودی و پسورد خود در آن دسترسی داشته باشید.

بهترین کیف پول سرد

انواع کیف پول سرد

حال که مفهوم کولد والت ها یا کیف پول های فیزیکی را بهتر درک کرده و می‌توانید آنها را از کیف پول های گرم متمایز کنید، نوبت به معرفی انواع کیف پول سرد می رسد. البته در مقاله کیف پول های سخت افزاری ارز دیجیتال به صورت کامل به بررسی جزئیات این کیف پول ها پرداختیم. در این مقاله سعی می کنیم تا نکات دیگری از این کیف پول ها را به شما معرفی کنیم.

کیف پول سرد را می‌توان به موارد زیر تقسیم نمود:

 • کیف پول سخت افزاری
 • کیف پول کاغذی

هر دو این کیف پول ها برای نگهداری از رمز ارزها مناسب هستند و شرایط خاص خود را دارند. در ادامه با تشریح نکات مربوط به هر یک از انواع کیف پول سرد سعی داریم تا شما را هر چه بیشتر با این کیف پول ها آشنا نماییم.

کیف پول سخت افزاری

دسته اول از انواع کیف پول سرد کیف پول های سخت افزاری هستند. حدس زد ماهیت این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال با همین عنوان سخت افزاری نباید خیلی پیچیده باشد.

در این نوع از انواع کیف پول سرد شما یک وسیله فیزیکی را در اختیار خواهید داشت که از نظر ظاهری شباهت بسیار زیادی به هاردهای اکسترنال و فلش ها دارند. اما سیستم فنی آنها کاملاً متفاوت است. این دسته از کیف پول ها را می‌توان به عنوان بهترین کیف پول ارز دیجیتال نیز معرفی کرد.

کیف پول کاغذی

انواع کیف پول سرد

دسته دوم از انواع کیف پول سرد کیف پول های کاغذی هستند. کیف پول کاغذی را نیز می‌توانید به راحتی از اسم آن تشخیص دهید. این دسته از کیف پول ها یک برگ کاغذ شبیه به صورت حساب های دستگاه های کارت خوان هستند. اگر قبلاً از دستگاه های کارت خوان برای خرید شارژ سیستم کارت خود استفاده کرده باشید، با شکل ظاهری این کیف پول ها به خوبی آشنا هستید.

در دنیا دستگاه هایی هستند می‌توانند این کیف پول ها را برای شما بسازند. هم چنین برخی از سایت ها نیز امکان تهیه این دسته از انواع کیف پول سرد را برای شما فراهم می‌آورند. می‌توانید با داشتن آنها به راحتی ارز دیجیتال خود را ذخیره کنید.

بهترین کیف پول سرد ارز دیجیتال

انتخاب یکی از موارد بهترین کیف پول سرد ارز دیجیتال می‌تواند خیال شما را از بابت امنیت در معاملات رمز ارزها و نگهداری آنها راحت نماید. خیلی از کاربران به دلیل قیمت بالا ترجیح می‌دهند تا از این دسته از کیف پول ها استفاده نکنند، اما با شناخت مزیت ها و کیف آنها به اهمیت این دسته از کیف پول های رمز ارزها پی خواهید برد.

کیف پول های کاغذی که به دلیل ماهیتی که دارند، کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. اما با این حال کاغذی ها جز امن ترین انواع کیف پول سرد محسوب می‌شوند. هم چنین از بین انواع کیف پول سخت افزاری نیز می‌توان موارد زیر را به عنوان بهترین کیف پول سرد ارز دیجیتال معرفی کرد:

 • ترزور (Trezor) که یکی از امن ترین انواع کیف پول سخت افزاری است.
 • لجر نانو اس (Ledger Nano S) که یکی از بزرگ ترین نام ها در صنعت کیف پول های فیزیکی محسوب می شود.
 • کیپ کی (KeepKey) که هر چند نسبت به دو مدل قبلی کمتر شناخته شده است، اما باز هم کیفیت قابل قبولی دارد.
 • کولد والت اس (Cold Wallet S) نیز یکی دیگر از انواع کیف پول های فیزیکی است که می‌توانید برای نگهداری از رمز ارزهای خود روی آن نیز حساب کنید.

کولد والت

خرید کیف پول سرد ارز دیجیتال

برای خرید کیف پول سرد ارز دیجیتال ابتدا باید یک بررسی کامل درباره شرایط این کیف پول ها داشته باشید. دقت کنید که این کیف پول ها ارزان نبوده و قیمت قابل توجهی دارند. مخصوصاً برای کاربران ایرانی که قیمت دلار باعث شده تا محصولات این چنینی وارداتی با هزینه های بسیار زیادی به دست کاربران ایرانی برسد. البته ذکر این نکته هم ضروری است که خرید مستقیم این کیف پول ها از منبع اصلی خارجی می‌تواند قیمت کمتری روی دست کاربران بگذارد.

کیف پول سرد خرید ارزهای دیجیتال شما را مطمئن می‌نماید. از این رو لازم است حتماً در صورتی که در این بازار هولدر هستید، حتماً یکی از آنها را در اختیار داشته باشید. برای خرد این محصولات می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید:

 • در درجه اول حتماً چک کنید که محصول انتخاب شده از ارزهای دیجیتال متنوع و زیادی پشتیبانی می‌کند تا بعدا چالشی از این بابت نداشته باشید.
 • امنیت اصلی ترین و مهم ترین ویژگی است که در زمان خرید باید به آن دقت کنید.
 • فضای کاربری ساده و امکان استفاده آسان نیز یکی از ملزومات مهم خرید این دسته از کیف پول های فیزیکی است که باید آن را نیز مد نظر قرار دهید.
 • هم چنین می‌توانید زیبایی محصول مورد نظر خود را نیز که بیشتر یک امر سلیقه‌ای است، در نظر بگیرید.
 • کیف پول فیزیکی را انتخاب کنید که نه خیلی بزرگ باشد که نتوان آن را به راحتی جابجا کرد و نه خیلی کوچک که به راحتی کم شود.

Cold Wallet

قیمت کیف پول سرد ارز دیجیتال

قیمت کیف پول سرد ارز دیجیتال نیز یکی از چالش های بسیار مهم کاربران است. این قیمت ها به خودی خود خیلی بالا نیستند. اما قیمت ارز در کشور و هم چنین سودجویی برخی از فروشندگان باعث شده تا خرید این محصولات با چالش های بسیار زیادی همراه شود. از این رو است که در زمان خرید بررسی قیمت این محصول از فروشگاه های مختلف اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

کیف پول سرد قیمت قابل ملاحظه‌ای در بازار ایران دارد. با توجه به اینکه ما فروشنده این محصولات نبوده و هیچ تمایلی هم به این موضوع نداریم، ترجیح دادیم تا به جای افزایش چالش های شما عزیزان با معرفی قیمت این محصولات در سایت های مختلف و کمک به دلالان از خدا بی خبر، قیمت جهانی این محصولات را با شما در میان بگذاریم.

 • کیف پول ترزور را می‌توانید بر اساس ورژن و سال تولید با قیمتی حدود ۵۰ تا ۱۶۰ دلار تهیه کنید.
 • کیف پول لجر نانو اس نیز معمولاً با قیمت های حدود ۶۰ دلاری به فروش می رسد.
 • برای خرید کیپ کی در بازار جهانی نیز احتمالاً نیاز به پرداخت هزینه های ۱۳۰ دلاری خواهید داشت.
 • برای خرید کولد والت اس نیز باید حدود ۸۰ دلار هزینه کنید.

کلید واژه های مهم درباره Cold Wallet

حالا ه بیش از قبل با انواع کیف پول های فیزیکی و سخت افزاری آشنا شدید، لازم است تا شما را با برخی از کلید واژه های مربوط به این کیف پول ها نیز آشنا نیم که اگر به آنها برخوردید، ذهنتان خیلی درگیر نشود. بالا رفتن معلومات شما باعث می شود تا کمتر در معرض هجوم فریبکاران قرار بگیرید. هم چنین می‌توانید از این اطلاعات برای جلوگیری از از بین رفتن سرمایه های خود نیز استفاده کنید.

کیف پول سرد ترون

یکی از دغدغه های کاربران رمز ارزها بعد از خرید این ارزها و یا تهیه کیف پول الکترونیکی خود امکان پشتیبانی این کیف پول ها از ارزهای مختلف است. هولدرهای ترون نیز برای نگهداری از این رمز ارز به دنبال تهیه یک کیف پول مناسب هستند.

کاربرانی که به دنبال خرید یک کیف پول فیزیکی برای ارز دیجیتال ترون خود هستند، می‌توانند روی بهترین کیف پول های سخت افزاری حساب کنند. هر چند در گذشته بسیاری از کیف پول ها از این ارز دیجیتال پشتیبانی نمی‌کردند، اما برای نگهداری از ترون می‌توانید از کیف پول های سخت افزاری و کولد والت های زیر استفاده کنید:

 • لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)
 • لجر نانو اس
 • ترزور

کیف پول سرد کاردانو

کاردانو یکی از درخشان ترین ارزهای دیجیتالی است که کاربران و تحلیل گران آینده بسیار درخشانی برای آن قلمداد می‌نمایند. این رمز ارز عالی ارز سرمایه گذاری برای طولانی مدت را دارد و شما می‌توانید با استفاده از آن شرایط بسیار ایده‌آلی برای سرمایه گذاری خود رقم بزنید.

برای نگهداری و هولد کاردانو نیز می‌توانید از کیف پول های فیزیکی معرفی شده در بخش قبلی استفاده کنید. این رمز ارز نیز به دلیل محبوبیت بالا قابل نگهداری در مشهورترین و معتبرترین کیف پول های موجود در بازار است. البته بهتر است قبل از اقدام برای سرمایه گذاری و خرید یک تحلیل کامل از شرایط این رمز ارز نیز داشته باشید.

حتما بخوانید: پیش بینی کاردانو

کیف پول سرد لجر

کیف پول لجر نیز یکی از کلید واژه هایی است که در میان کاربران بسیار رواج پیدا کرده است. این کیف پول در مدل های مختلفی تولید و عرضه شده است. از این رو اگر در صدد خرید آن هستید، حتماً ابتدا مدل آن را چک کرده و سپس تمام اطلاعات لازم برای کیف پول های فیزیکی اعم از ارزهای قابل هولد و امنیت را به صورت خاص برای همان کیف پول نیز مورد بررسی قرار دهید.

کیف پول سرد ترون لینک

یکی دیگر از انواع اصلاحاتی است که توسعه دهندگان ارز دیجیتال ترون آن را برای کاربران این ارز دیجیتال ایجاد کرده اند. دسترسی به امکانات این کیف پول برای کاربران ایرانی در حال حاضر با چالش هایی همراه است.

مزیت های کولد والت ها (Cold Wallet)

در این بخش قصد داریم شما را با برخی از مزیت های این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال آشنا کنیم که دقت به این مزیت ها می‌تواند باعث انتخاب بهتری از سوی شما شود. این مزیت ها از این جهت اهمیت دارد که برای داشتن کولد والت ها نیاز به پرداخت پول دارید و همین موضوع باعث بروز یک چالش برای انتخاب میان آنها و کیف پول های گرم شده است.

 • امنیت بسیار بالا
 • عدم امکان هک از راه دور
 • شرایط کاربری ساده و راحت
 • امکان نگهداری از تنوع بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال
 • امکان حمل بسیار ساده و راحت

حتما بخوانید: مقایسه کیف پول گرم و سرد

چرا باید همه تریدرها یک کولد والت داشته باشند؟

برخی از سرمایه گذاران و مدرسین دوره ارز دیجیتال توصیه می‌نمایند که سرمایه گذاران در این بازار حتماً باید از کیف پول های کولد استفاده کرده و سرمایه های کارن قدر خود را در معرض خطرات زیادی مانند خطر هک شدن قرار ندهند. همان طور که می دانید تا کنون کیف پول های نرم افزاری بسیار زیادی توسط هکر ها هک شده‌اند و بسیاری از کاربران نیز اطلاعات کیف پول های خود را از یاد می‌برند. هم چنین بسیاری از کلاه‌برداری‌ها نیز در میان توسعه دهندگان کیف پول های گرم رواج پیدا کرده است.

از این رو داشتن یک کیف پول فیزیکی باعث می شود تا خیال کاربران از بابت این چالش ها راحت باشد.

کولد والت چیست

کولد والت بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها

توسعه و روی کار آمدن کولد والت ها یک خبر بسیار خوب برای کاربران ایرانی است. تحریم ها باعث شده تا بسیاری از خدمات موجود در بازار ارزهای دیجیتال برای ایرانی ها قفل باشد. بسیاری از توسعه دهندگان کیف پول ها به ایرانی ها خدمات نمی‌دهند. همین امر باعث یک چالش بسیار بزرگ برای آنها شده است. از این گذشته خطر بسته شدن حساب کاربران ایرانی نیز همیشه یک تهدید بزرگ برای سرمایه گذاران ایرانی محسوب می شود.

استفاده از کیف پول سرد می‌تواند باعث از بین رفتن تمام این چالش ها برای کاربران ایرانی شود. شما نیز می‌توانید با انتخاب هر یک از انواع کیف پول سرد برای همیشه دارایی های خود را در محیطی ایمن نگهداری کرده و دیگر ریسک های این چنینی را به سرمایه های خود وارد نکنید.

اشتباهات رایج درباره Cold Wallet

تا به این جای مقاله سعی کردیم تا توضیح کامل و جامعی درباره کولد والت ها به شما ارائه کنیم. با درک ماهیت کیف پول های فیزیکی مسلماً بهتر می‌توانید از آنها استفاده کنید. هم چنین دیگر برخی از اشتباهات رایج درباره این دسته از انواع کیف پول را نخواهید داشت. در حال حاضر کاربران ایرانی بسیار زیادی به دلیل نداشتن شناخت کافی نسبت به این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال، اشتباهات بسیار عجیبی درباره آنها می‌کنند که در ادامه برخی از مهم ترین این اشتباهات را برای بازتر شدن ذهن شما با هم مرور می کنیم.

کیف پول سرد نرم افزاری

یکی از این اشتباهات نرم افزاری خطاب کردن این کیف پول ها است. با درک ماهیت این دسته از کیف پول ها دیگر چنین مسئله‌ای برای شما کاملاً حل شده است. این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال به صورت سخت افزاری در دسترس هستند. البته برای نصب آنها نیاز به نرم افزاری خواهید داشت که به صورت رایگان در دسترس شما قرار می‌گیرد.

ساخت کیف پول سرد

برخی از کاربران نیز بر این باور هستند که ساخت این کیف پول ها کار ساده‌ای است. از این رو حتی به دنبال ساخت کیف پول سرد ایرانی می‌روند. دقت کنید که امنیت اصلی ترین و مهم ترین موضوع درباره کیف پول های ارز دیجیتال است. از این رو باید نگاه بسیار ویژه‌ای به این موضوع داشته باشید و هرگز فریب افراد کلاه‌برداری را نخورید که به بهانه معرفی یک کیف پول سخت افزاری ارزان قیمت سعی در به دست آوردن سرمایه های شما دارند.

این موضوع در نهایت می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در روند معاملات شما شده و تمام ارزهای دیجیتال شما را در خطر بیندازید.

کیف پول سرد تراست والت

برخی از کاربران نیز از روی ناآگاهی به دنبال کیف پول فیزیکی تراست والت هستند. این کیف پول  یک کیف پول نرم افزاری بوده و ماهیت آن کاملاً متفاوت است. هر چند این دسته از کاربران در اینترنت و جستجو برای چنین مواردی به جایی نخواهند رسید، اما این ناآگاهی در نهایت می‌تواند منجر به فریب خوردن آنها در برخی از سایت ها شود. افراد کلاهبردار در این عرصه نیز آماده هر گونه سهل انگاری از سوی کاربران هستند تا سرمایه های گرانقدر آنها را به زور فریب  و نیرنگ از چنگ آنها خارج نمایند.

دانلود کیف پول سرد

دسته دیگری از کاربران هم هستند که برای دانلود کیف پول سخت افزاری اقدام می‌نمایند. احتمالاً متوجه شده‌اید که این دسته از کیف پول ها چه ماهیتی دارند و نمی‌توان آنها را به صورت آنلاین دانلود کرد. البته شما می‌توانید برای خرید آنلاین کیف پول سخت افزاری اقدام کنید، اما دانلود خیر.

کلاهبرداری در کیف پول سرد ارز دیجیتال

یکی از نکات بسیار مهمی که درباره کیف پول سرد ارز دیجیتال باید به بررسی آن بپردازیم به وجود آوردن کلاهبرداری های مختلف در این عرصه است.  البته این قبیل کلاهبرداری ها تنها مربوط به بازار ایران بوده و در سایر بازارها و در سایر کشورها نیز شاهد بروز چنین مشکلات و چالشهایی برای کاربران هستیم. بارها و بارها گزارش شده که برخی از وارد کننده های انواع کیف پول سرد ارز دیجیتال  بعد از واردات اقدام به هک کردن محتویات داخل آن نموده و بعد از فروش و در اختیار قرار دادن آن برای کاربران توانایی به سرقت بردن ارزهای دیجیتال ذخیره شده در آن را دارند. به همین دلیل اگر به دنبال خرید یک کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال هستید حتماً باید  تمام شرایط و جوانان را در نظر گرفته و از مراکز معتبر و شناخته شده برای خرید این محصولات اقدام کنید.

در حال حاضر بسیاری از کاربران را می‌توانید در شبکه های اجتماعی پیدا کنید که با همین روند تمام ارزهای دیجیتال خود را از دست داده و در حال حاضر به دنبال راه هایی برای برگرداندن آنها هستند که البته راه به جایی نخواهند برد. درست در زمانی که خرید یک کیف پول ارز دیجیتال بایستی تمام شرایط امنیت لازم برای نگهداری ارز های دیجیتال را برای شما فراهم آورد با هم این چالش بزرگ ممکن است تمام ارزهای دیجیتال خود را به راحتی از دست بدهید.

اگر تا قبل از مطالعه این مقاله با این چالش و این مشکل آشنا نبوده و درباره آن نمی‌دانستید، احتمال بروز این خطر برای شما بسیار بیشتر بود. اما در حال حاضر با اشاره به این نکته، شما بایستی تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود به چنین چالش هایی را برای معاملات در بازار ارز دیجیتال در نظر بگیرید. خرید کیف پول سخت افزاری از مراکز معتبر و شناخته شده یکی از راه‌حل هایی است که می‌تواند شما را در این راه یاری سازد.

آیا امکان بازگردانی کیف پول سرد ارز دیجیتال وجود دارد؟

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که درباره کیف پول سرد ارز دیجیتال باید به بررسی آن بپردازیم امکان بازگردانی این کیف پول ها است. واقعیت اگر سیستم سخت افزاری کیف پول شما با چالش روبرو شده و کیفیت اولیه خود را از دست بدهد عملاً امکان تعمیر و بازگرداندن آن به شرایط ابتدایی وجود ندارد. از این گذشته در اختیار  قرار گذاشتن یک کیف پول سخت افزاری در دست تعمیر کار نیز چالش های خاص خود را داشته و می‌تواند مشکلات بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. اما اگر رمز ورود به کیف پول خود را از دست داده و نمی توانید آنها پیدا کنید در صورت داشتن عبارت بازیابی، امکان بازگرداندن ارز های دیجیتال ذخیره شده در آن وجود خواهد داشت.

لازم به یادآوری است که ارزهای دیجیتال در واقع در شبکه بلاک چین ذخیره می‌شوند تنها کلید خصوصی آنها که نشان دهنده مالکیت شما در کیف پول فرد شما ذخیره خواهد شد. در چنین شرایطی در صورت از دست رفتن کیف پول سرد تنها کلید های خصوصی شما از بین رفته و با در اختیار داشتن عبارت بازیابی شما می‌توانید تمام کلید های خصوصی خود را دوباره در اختیار داشته باشید. برای این منظور احتمالاً بایستی عبارت بازیابی را در یک کیف پول کاملاً مشابه با کیف پول قبلی خود را وارد کنید تا تمام ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول شما بازگردانده شود. البته شایان ذکر است که چنین قابلیتی در تمام والت ها در دسترس نیست و حتماً باید قبل از خرید تمام جوانب را درباره آنها مورد بررسی قرار دهید.

خرید کیف پول سرد ارز دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

نکته دیگری که درباره کیف پول سرد به آن می پردازیم این است که خرید این کیف پول و هزینه کردن برای آن برای چه کسانی مناسب است آیا اصلاً باید برای خرید چنین کیف پولی اقدام کنیم یا خیر؟ همانطور که می دانید برای خرید یک کیف پول سخت افزاری نیاز به صرف هزینه های بسیار زیادی خواهید داشت که بایستی این هزینه ها برای شما از نظر اقتصادی قابل توجیه باشد. بر فرض اینکه شما به عنوان تریدر ارز دیجیتال بعد از سپری کردن آموزش نوسان گیری ارز دیجیتال به دنبال معاملات کوتاه مدت در این بازار هستید. آیا در چنین مواقعی استفاده از یک کیف پول سخت افزاری برای شما مناسب خواهد بود؟ مسلماً در چنین شرایطی شما نیاز است تا ارزهای دیجیتال خود را در یک کیف پول نرم افزاری ذخیره کنید تا در مدت زمان بسیار کوتاه آنها را به حساب صرافی انتقال داده و برای خرید و فروش و سرمایه گذاری خود اقدام نمایید. بنابراین خرید یک کیف پول سخت افزاری به هیچ وجه برای این افراد توجیه اقتصادی ندارد و اصلاً مناسب کار آنها نیست.

از سوی دیگر معامله‌گرانی هستند که به دنبال نگهداری طولانی مدت از ارزهای دیجیتال بوده و سعی دارند تا یک سرمایه گذاری بلند مدت ۵ تا ۱۰ سال برای خود داشته باشند. برای چنین افرادی نگهداری ارز های دیجیتال در یک کیف پول کاملاً ایمن و به دور از اتصال به اینترنت بسیار ضروری است. این دسته از سرمایه گذاران در بازار ارز دیجیتال می‌توانند با خرید کیف پول سرد شرایط بهتری را برای نگهداری از ارزهای دیجیتال برای خود رقم بزنند. البته شایان ذکر است که حجم معاملات و قدرت سرمایه‌گذاری نیز در این بین تاثیر خاص خود را خواهد گذاشت. در واقع قرار نیست شما برای نگهداری از ۵۰۰ دلار ارز دیجیتال هزینه هزار دلاری برای خرید یک کیف پول سخت افزاری بپردازید.

کیف پول سرد در ایران

نکته بسیار مهمی که درباره انواع کیف پول سرد باید به آن اشاره داشته باشیم این است که شرایط استفاده از این محصول در ایران با سایر نقاط جهان متفاوت است. همانطور که می‌دانید تحریم‌های وضع شده و همچنین اقتصاد کور ایران باعث شده تا شرایط لازم برای ورود مستقیم و فروش مستقیم بسیاری از محصولات در بازار ایران وجود نداشته باشد. به همین دلیل شما نمی‌توانید نمایندگی رسمی و مستقیمی برای برندهای مختلف تولید کننده کیف پول سرد در ایران باشید و همین موضوع تبدیل به یک چالش بسیار مهمی برای کاربران ایرانی شده است.

اگر شما به دنبال خرید یکی از انواع کیف پول سرد در ایران باشید بایستی از هفت خان رستم رد شده و حتی با پرداخت پول‌های بسیار درشت هم نمی‌توانید درباره امنیت و کیفیت کیف پول خریداری شده اطمینان کامل داشته باشید. اتفاقا افراد سودجو و کلاهبردار وقتی می‌بینند که شما حاضر به پرداخت هزینه بسیار بالایی برای خرید کیف پول سرد هستید نگاه تیزبینانه‌تری به شما خواهند داشت و دندان‌های طمع آنها برای کلاهبرداری از شما به مراتب بیشتر هم خواهد شد.

در طول سال‌های گذشته کاربران ایرانی بسیار زیادی یا با اشتباه و یا با کلاهبرداری دارایی‌های خود را در کیف پول سرد ارز دیجیتال از دست دادند و بسیار متاسف خواهیم شد اگر شما هم حتی با مطالعه این مقاله باز هم این شرایط را برای خود به وجود آورید و دارایی‌های ارزشمند خود را در بازار به راحتی از دست بدهید.

فرض کنید که شما با سختی و تمرین‌های بسیار زیاد موفق شده‌ای تا روند سودآوری را در معاملات خود در بازار ارز دیجیتال رقم بزنید و تمام اندوخته‌های خود را تنها با یک اشتباه و یا عدم دقت در زمان خرید یکی از انواع کیف پول سرد ارز دیجیتال از دست بدهید. اگر فکر می‌کنید که چنین اتفاقی برای شما نمی‌افتد لازم به توضیح است که افراد بسیار زیادی چنین شرایطی را تجربه کرده و آنها هم بر این تصور بودند که قرار نیست چنین اتفاقی برای آنها رخ دهد.

توصیه می‌کنیم که حتماً نکات ایمنی برای جلوگیری از خطرات ارز دیجیتال را جدی بگیرید و سعی کنید تا ریسک‌های سرمایه‌گذاری در این بازار را در بخش خارجی به حداقل میزان ممکن برسانید. اگر فکر می‌کنید که استفاده از کیف پول سرد ارز دیجیتال مانع از شرایط ایده آل ذخیره رمز ارزها برای شما خواهد شد بهتر است سراغ انواع کیف پول نرم‌افزاری ارز دیجیتال بروید که امنیت قابل توجهی دارند و می‌توانند دارایی‌های شما را در برابر بسیاری از کلاهبرداری‌ها حفظ کنند.

جمع بندی

سعی کردیم تا تمام مسائل و نکات لازم برای استفاده از کیف پول سرد را با شما در میان بگذاریم. دقت به این نکات می‌تواند مزیت های بسیار زیادی برای شما داشته باشد. اولین مزیت آن هم دور ماندن از کلاه‌برداری های رایج در بازار رمز ارزها است. هر کدام از این کلاهبرداران می‌تواند سرمایه های بسیار زیادی را از دست شما خارج نماید. از این رو سعی کنید در این بازار با احتیاط رفتار نمایید.

استفاده از انواع کیف پول سرد خبر بسیار خوبی برای کاربران ایرانی است تا با خیال راحت بتوانند روند معاملات خود را بدون هیچ نگرانی دنبال نمایند.

کولد والت چیست

سوالات رایج درباره کیف پول سرد


در انتهای این مقاله سعی داریم تا برخی از سوالات رایج درباره انواع کیف پول سرد را با شما در میان بگذاریم. هم چنین شما عزیزان نیز می‌توانید نظرات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید. هم چنین اگر چالش و یا سوالی در ذهن داشتید که در این مقاله به آن پرداخته نشد، آن را در انتهای مقاله با ما در میان گذاشته و منتظر پاسخ متخصصین ما در کانون بورس بمانید.

 • بهترین کیف پول سرد چیست؟

ترزور و لجر نانو بهترین کیف پل های سخت افزاری هستند که می‌توانید برای پیش برد اهداف خود در بازار رمز ارزها از آنها استفاده نمایید.

 • آیا کیف پول سرد ایمن است؟

این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال ایمن ترین انواع کیف پول هستند که می‌توانید از آنها  استفاده کنید.

 • کیف پول سرد ارز دیجیتال چیست؟

این دسته از کیف پول ها وسیله های فیزیکی شبیه به فلش و هارد اکسترنال هستند که امکان ذخیره سازی آدرس توکن ها و کوین های مختلف در آنها وجود دارد.

 • اگر کیف پول سرد را از دست بدهم، تکلیف چیست؟

از دست رفتن این کیف پول ها عملاً به معنی از بین رفتن تمام دارایی های شما در داخل آن است.

 • آیا تراست والت یک کیف پول سرد است؟

خیر این کیف پول در گروه کیف پول های نرم افزاری دسته بندی می شود.

 • بهترین کیف پول سرد ترون چیست؟

ترزور و لجر نانو ایکس می‌توانند بهترین کیف پل های سخت افزاری برای نگهداری از ارز دیجیتال ترون باشند.

 • بهترین کیف پول سرد کاردانو چیست؟

ترزور و لجر نانو اس را می‌توان بهترین کیف پول های سخت افزاری این ارز دیجیتال نامید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

7 پاسخ

 1. با درود و خسته نباشید
  سوالی داشتم
  اگه کیف پول سرد بر اثر آب خوردگی یا شکسته گی آسیب ببیند بصورتی که خراب شده باشد آیا امکان بازیابی ارز دیجیتال و سرمایه وجود دارد ؟

  1. درود بر شما
   تا وقتی که عبارت بازیابیش رو داشته باشین می تونین تو یک کیف پول سرد دیگه با همون عبارت ارزهای داخلش رو بازیابی کنین. اما اگر عبارت بازیابی نداشته باشید، بسیار سخت خواهد بود.

 2. اگر من یک موبایل جداگانه خریداری کنم و مثلا تراست ولت را در آن بریزم و از این موبایل فقط برای نگهداری ارز دیجیتال در تراست ولت استفاده کنم و وقتهایی که کاری نداشته باشم آن را خاموش کنم آیا این هم مثل یک کیف پول سرد است یا نه؟
  سوال دیگرم این است که با این همه زمینه های کلاه برداری چگونه خیالم راحت باشد که کیف پول سردی را که خریده ام قبلا کلمات بازیابیش را برنداشته باشند و وقتی به من میفروشند خودشان هم آن کلمات را داشته باشند تا در مواقع لازم کیف مرا خالی کنند. ممنون میشوم مرا راهنمایی کنید.

  1. خیر در این صورت امنیت تراست والت شما بالا می رود، اما همچنان با کیف پول سرد متفاوت است. باید از مراکز معتبر خرید کنید.

 3. سلام
  من کیف پول ترون لینک خاص دیدن دارم چگونه میتونم سرمایه ام رو از اون خارج کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: