تفاوت کیف پول گرم و سرد

تفاوت کیف پول گرم و سرد
شما در حال مطالعه مقاله ۵ از ۲۱ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با بررسی کامل تفاوت کیف پول گرم و سرد با شما تریدرهای ارز دیجیتال همراه هستیم. اگر دوره آموزش ترید ارز دیجیتال ما را پشت سر گذاشته باشید، این مقاله می تواند تکمیل کننده اطلاعات شما باشد. اما اگر اطلاعات زیادی درباره انواع کیف پول های ارز دیجیتال سرد و گرم ندارید، لازم است تا حتما قبل از انتخاب یکی از آنها، این اطلاعات را با ما بررسی کرده و سپس بهترین گزینه مد نظر خود را انتخاب کنید.

آشنایی با انواع کیف پول ارز دیجیتال یکی از مهم ترین بخش های آموزش ارز دیجیتال محسوب می شود. اگر به درستی با این مبحث آشنا شوید، در نهایت خواهید توانست تا یکی از بزرگ ترین ریسک های موجود در این بازار را از معاملات خود حذف کنید. در یک مقاله جذاب و عالی تفاوت کیف پول گرم و سرد را در ادامه با هم مرور خواهیم کرد تا یک پله شما را به موفقیت در این بازار نزدیک تر کنیم.

آزمون تفاوت کیف پول گرم و سرد


در ابتدای این مقاله یک آزمون درست و غلط را با هم درباره تفاوت کیف پول گرم و سرد مرور می کنیم. این آزمون از این خاطر است که افرادی که با این کیف پول های ارز دیجیتال آشنایی دارند، به نوعی اطلاعات خود را به چالش بکشند و افرادی که هنوز با تفاوت آنها آشنا نشده اند، چالش های مربوط به آن را بشناسند.

قوانین آزمون:

 • حتما قبل از اینکه پاسخ هر سوال را مشاهده کنید، پاسخ آن را که یکی از گزینه های درست یا غلط است، انتخاب کنید.
 • مقاله را تا انتها مطالعه کرده و دوباره در این آزمون شرکت کنید تا درک خود را نسبت به این کیف پول های ارز دیجیتال دوباره بسنجید.
 • اگر پاسخ های غلط شما به سوالات این آزمون بیش از ۲۰ درصد بود، درک شما از ماهیت انواع کیف پول گرم و سرد هنوز کامل نشده است.

غلط

درست

غلط

درست

غلط

غلط

درست

غلط

غلط

درست

“حتما نمره آزمون تفاوت کیف پول گرم و سرد خود را برای ما در انتها کامنت بگذارید.”

اهمیت شناخت تفاوت کیف پول گرم و سرد چیست؟


آزمون چطور بود؟ اگر در آزمون بالا نتوانسته باشید که به بیش از ۸۰ درصد سوالات پاسخ درست بدهید، اطلاعات شما درباره ماهیت کیف پول سرد و گرم کم است. البته اگر دیدگاه های این مقاله با نمرات ۱۰ از ۱۰ پر شود، نیز احتمالا باید به صداقت برخی از کاربران شک کنیم.

تفاوت کیف پول گرم و سرد

چرا شناخت تفاوت کیف پول گرم و سرد اهمیت دارد؟ کیف پول های بسیار متنوعی در بازار رمز ارزها در دسترس کاربران و تریدرها  قرار می گیرند. در آموزش ترید ارز دیجیتال در هر آموزشگاهی هم به بررسی برخی از انواع این کیف پول ها پرداخته می شود؛ اما مشاهدات نشان می دهند که درصد قابل توجهی از کاربران هنوز با ماهیت این کیف پول ها آشنا نبوده و نمی دانند که انتخاب کدام یک می تواند گزینه بهتری برای خودشان باشد. شناخت تفاوت کیف پول گرم و سرد برای انتخاب یکی از آنها از این نظر اهمیت دارد که:

 • این انتخاب قرار است ایمنی بخش معاملات تریدرها در بازار باشد.
 • این انتخاب می تواند روی امنیت سرمایه های کاربران تاثیر مستقیم داشته باشد.
 • بخشی از مسائل کلاهبرداری ارز دیجیتال مربوط به این کیف پول ها است که این اطلاعات مانع از به دام افتادن کاربران می شود.
 • نداشتن این اطلاعات می تواند مشکلات زیادی را در زمان ترید برای کاربران ایجاد نماید.

اگر تصویر می کنید که هنوز باید درباره این کیف پول ها بیشتر بدانید، مقدمات آشنایی با کیف پول ها را نیز می توانید در مقاله کیف پول ارز دیجیتال چیست دنبال کنید.

تفاوت کیف پول گرم و سرد

معرفی کیف پول گرم یا HOT WALLET

قبل از اینکه به بررسی تفاوت کیف پول گرم و سرد بپردازیم، لازم است تا یک تعریف کلی و مختصر از هر دو این کیف پول های ارز دیجیتال ارائه نماییم. هر کدام از انواع این کیف پول ها مزیت ها و معایب خاص خود را دارند. اما ترجیح ما در این مقاله این است که شما در نهایت به این سوال که کیف پول سرد بهتر است یا گرم؟ پاسخ بدهید.

کیف پول های گرم اصلاحی است که به کیف پول های نرم افزاری اطلاق می شود. نرم افزاری بودن به این معنی که در یک محیط سیستم عاملی و بدون هیچ سخت افزار جانبی می توان به آنها دسترسی داشت. دقیقا مانند تمام نرم افزارهای قبلی که می شناختید، این دست از کیف پول ها را نیز می توان:

 • از سایت دانلود کرده و در لپ تاپ نصب کرد.
 • از گوگل پلی و اپ استور دانلود کرده و در موبایل نصب کرد.
 • یا به عنوان یک افزونه در مرورگر خود داشته باشیم.
 • هم چنین می توان مانند یک سایت از آنها استفاده کرد.

پس این دست از کیف پول ها خیلی نباید برای شما ناشناس باشند. هم از نظر ظاهر و هم از نظر شرایط استفاده، شباهت های زیادی بین آنها و سایر نر افزارهای مورد استفاده شما در موبایل یا دسکتاپ وجود دارد. اما اگر فکر می کنید که اطلاعات شما درباره انواع کیف پول گرم و شرایط آن کافی نیست، صفر تا صد آنها را مهمان ما باشید.

معرفی کیف پول سرد یا COLD WALLET

در قدم دوم نوبت به معرفی کیف پول سد می رسد. این دست از کیف پول ها نیز شرایط خاص خود را دارند. سرد بودن آنها را باید به عنوان یک نشانه برای شناخت آنها در نظر بگیرید. اگر شما به یک فلز در هوای آزاد دست بزنید، سرمای آن را در انگشتان خود لمس خواهید کرد. پس اگر به کیف پول های سرد هم دست بزنید، احتمالا باید سرمای آنها را حس کنید. پس نتیجه می گیریم که کیف پول های این دسته در واقع یک وسیله فیزیکی هستند که می توان آن را با دست لمس کرد.

تا همین جای مقاله احتمالا درکی نسبی از تفاوت کیف پول گرم و سرد پیدا کرده اید. اینکه این کیف پول ها هر یک چه مشخصات و مزیت هایی دارند، موضوعی است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. اما تا این جای مقاله همین قدر بدانید که کولد والت ها یک وسیله فیزیکی هستند که با اتصال آنها به لپ تاپ می توانید به محتویات داخلی آنها دسترسی داشته باشید و هات والت ها به صورت نرم افزار در لپ تاپ یا موبایل نصب می شوند و نیاز به هیچ وسیله فیزیکی برای دسترسی به محتویات آنها وجود ندارد.

برای کسانی که شناخت کافی نسبت به کولد والت ها ندارند، یک مقاله بسیار جامع و کامل درباره آنها گردآوری کرده ایم که می توانید از آن استفاده کنید.

سیر تا پیاز تفاوت کیف پول گرم و سرد


حالا که با تعریف کولد والت ها و هات والت ها آشنا شده اید، نوبت به بررسی تفاوت های میان این دو می رسد. در ادا مه ابتدا به صورت تک به تک و بند به بند تفاوت کیف پول گرم و سرد را با هم بررسی کرده و در نهایت برای درک بهتر این تفاوت ها آنها را در یک جدول کلی و کامل به شما معرفی خواهیم نمود. پس قبل از اینکه خیلی احساس سردی کنید، بریم سر اصل مطلب.

تفاوت کیف پول گرم و سرد از نظر امنیت

یکی از اصلی ترین مواردی که می بایست در بررسی تفاوت میان این دو کیف پول بررسی کنیم، امنیت آنها است. امنیت یک عبارت نسبی است و هرگز نمی توان آن را به صورت دقیق برای یک جمع مورد ارزیابی قرار داد. از این رو نتیجه گیری نهایی ما از این بخش از مقاله  بیشتر جنبه عمومی خواهد داشت.

امنیت هر کیف پول باید به صورت جداگانه و مشخص مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد، اما به صورت عمومی امنیت کیف پول های سرد بیشتر است زیرا:

 • به اینترنت وصل نمی شوند پس کمتر امکان هک شدن آنها وجود دارد.
 • تحت نظر هیچ سازمان و شرکتی نیستند، پس کمتر امکان کلاهبرداری در آنها وجود دارد.
COLD WALLET۱۱۵:۰۰۰HOT WALLET

تفاوت کیف پول گرم و سرد در اتصال به اینترنت

اتصال به اینترنت برای یک کیف پول ارز دیجیتال خوب است یا خیر؟ برای اینکه نتیجه بازی در ۱۵ دقیقه دوم را بدانیم، باید درباره این موضوع تصمیم گیری کنیم. اتصال به اینترنت مزیت ها و معایب متفاوتی دارد. عدم اتصال به اینترنت باعث بالا رفتن امنیت می شود و هم چنین ممکن است روند کار با کیف پول را کندتر نماید. هم چنین سرعت تراکنش ها نیز ممکن است در این حالت کم شود.

با این تفاسیر در یک طرف ترازو امنیت قرار خواهد گرفت و در طرف دیگر سرعت و راحت. انتخاب با شماست، اما انتخاب ما مسلماً امنیت خواهد بود.

COLD WALLET۲۳۰:۰۰۰HOT WALLET

قیمت هات والت ها و کولد والت ها

یکی دیگر از گزینه هایی که در تفاوت کیف پول گرم و سرد باید ب آن بپردازیم، قیمت این کیف پول ها است. برای در اختیار داشتن یک هات والت شما نیاز به پرداخت هیچ هزینه خاصی نخواهید داشت، اما برای خرید یک کیف پول گولد به صورت میانگین نیاز به پرداخت هزینه ۸۰ دلاری دارید. پس مسلما این کوارتر از بازی نیز نتیجه مشخصی خواهد داشت.

COLD WALLET۲۴۵:۰۰۱HOT WALLET

کوین های قابل پشتیبانی در هات والت ها و کولد والت ها

نیمه دوم از رقابت میان هات والت ها و کولد والت ها را با بررسی امکان پشتیبانی آنها از ارزهای دیجیتال مختلف آغاز می کنیم. مسلماً این موضوع نیز اهمیت بسیار زیادی برای تریدرهای ارز دیجیتال دارد. این مهم یکی از اصلی ترین معیارهای انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال نیز خواهد بود.

در این موضوع هات والت ها عملکرد بسیار بهتری دارند. آنها می توانند چند برابر بیشتر از رقیب از ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمایند. البته ذکر این نکته هم ضروری است که کولد والت ها به اندازه کافی از ارزهای لازم پشتیبانی می کنند، اما با این حال در این موضوع اوضاع به نفع آنها نیست.

COLD WALLET۲۶۰:۰۰۲HOT WALLET

نحوه استفاده از HOT WALLET و COLD WALLET

منظور از نحوه استفاده در این بخش، ساده و راحت بودن فضای کاربری و انجام عملیات در کیف پول است. شما می بایست در یک کیف پول به امکاناتی دسترسی داشته و بتوانید از این امکانات برای راحت تر کردن فرایند ترید خود در بازار استفاده کنید. این عملیات و امکانات می توانند به شرح زیر باشند:

 • امکان چینج مستیم ارزهای دیجیتال در والت
 • امکان انجام سریع تراکنش ها
 • فضای کاربری ساده برای دور ماندن از اشتباه
 • عدم نیاز به آموزش خاصی برای شروع استفاده

اگر مجموع این موارد را در کنار هم قرار دهیم، شرایط به نفع هات والت ها خواهد بود.

COLD WALLET۲۷۵:۰۰۳HOT WALLET

سرعت تراکنش ها در انواع کیف پول ها

بررسی تفاوت کیف پول گرم و سرد به نقطه بسیار حساسی رسیده است. در حالی که نتیجه بازی در ۳۰ دقیقه نخست ۲ بر ۰ به نفع کولد والت ها در جریان بود، حالا هات والت ها بازی را با نتیجه ۳ بر ۲ جلو افتاده اند.

در بحث سرعت تراکنش ها نیز باید حق را به هات والت ها بدهیم. در این باره هم سریع تر می توان به آنها متصل شد و هم پیچیدگی کمتری در آنها برای یک نقال و انتقال وجود دارد. از این رو سرعت تراکنش ها در آنها نیز بیشتر می شود.

COLD WALLET۲۹۰:۰۰۴HOT WALLET

البته هنوز نباید ورزشگاه را ترک کنید، چون این رقابت هنوز ادامه دارد.

تفاوت هات والت و کولد والت

جدول مقایسه کیف پول سرد و گرم

برای اینکه ماهیت هر یک از انواع این کیف پول ها را بهتر درک کنید، لازم دانستیم تا تمام ویژگی های اصلی آنها را در یک جدول با شما در میان بگذاریم.

COLD WALLETHOT WALLET
به اینترنتی متصل نمی شود.به اینترنت وصل می شود.
یک وسیله فیزیکی است.یک نرم افزار قابل نصب است.
رایگان نیست.رایگان است.
سرعت تراکنش ها در آن پایین تر است.سرعت تراکنش بالایی دارد.
امنیت بیشتری دارد.امنیت کمتری دارد.
ار ارزهای دیجیتال کمتری پشتیبانی می کند.ارزهای دیجیتال فوق العاده زیادی را هولد می کند.
فضای کاربری کمی پیچیده تری دارد.استفاده از آن بسیار ساده است.
تنوع کمتری دارد.تنوع بسیار زیادی دارد.

کیف پول سرد بخریم یا خیر؟


در بررسی تفاوت کیف پول سرد و گرم در نهایت شرایط و امکانات به نفع کیف پول هات به اتمام رسید. اما در انتهای این مقاله سعی داریم تا پیشنهاد دیگری به شما درباره استفاده از این کیف پول ها ارائه کنیم. بسیاری از کاربران با این چالش روبرو هستند که آیا باید کیف پول سرد بخرند یا خیر. پاسخ این سوال را در بند بعدی با شما در میان می گذاریم.

امنیت یکی از مهم ترین و اصلی ترین فاکتورها در بازار رمز ارزها است. بدون امنیت ترید در این بازار می تواند به دشت ریسک بالایی داشته باشد. در بررسی بالا و دسته بندی نتایج کولد والت ها با عبارت امنیتی سنگینی خود را ثبات کردند و هات والت ها به امکاناتی که در اختیار داشتند. هر چند نتیجه رقابت به نفع هات والت ها به پایان رسید اما پیشنهاد ما برای شما چیز دیگری است.

“بهتر است یک کیف پول سرد ایمن خریداری کرده و ارزهای دیجیتالی که برای دراز مدت و در بازه های زمانی طولانی نگهداری می کنید را به آن منتقل کنید. هم چنین همزمان یک کیف پول ایمن گرم نیز داشته باشید و از آن برای نگهداری ارزهای کوتاه مدت تر و یا تریدهای چند هفته ای استفاده کنید که هر لحظه ممکن است نیاز به خرید و فروش آنها داشته باشید.”

تفاوت Hot Wallet و Cold Wallet

جمع بندی از تفاوت کیف پول گرم و سرد

به زبان شیرینی ورزش و طنز مایه قصد داشتیم تا ماهیت انواع کیف پول گرم و سرد را به شما معرفی کنیم. حالا شما می دانید که این کیف پول ها هر یک چه مزیت هایی دارند و چه استفاده هایی می توان از آنها نمود. امیدواریم تا در این مقاله توانسته باشیم کمی شما را به سمت تصمیمات درست در بازار رمز ارزها سوق داده باشیم.

کانون بورس مشاور شما است. اگر هم چنان چالش یا سوالی درباره هر یک از انواع کیف پول های ارز دیجیتال دارید، در انتها و در بخش دیدگاه ها آن را با ما در میان بگذارید. آماده شنیدن سوالات و دیدگاه های شما درباره این مقاله هستیم.

دسترسی سریع<<قبلی بعدی >>
ترتیبی که برای مطالعه مقالات این بخش پیشنهاد می کنیم:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۷٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۶/۷۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: