لوگو کانون بورس

صفر تا صد کیف پول گرم (Hot Wallet)

بهتیرن کیف پول گرم ارز دیجیتال
شما در حال مطالعه مقاله ۳ از ۲۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

کیف پول گرم ارز دیجیتال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ با معرفی جام و کامل کیف پول گرم با شما همراه هستیم. در انتهای این مقاله هیچ نکته ندانسته ای درباره انواع این کیف پول های گرم برای شما باقی نخواهد ماند. در سری مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال دقت به جزئیاتی این چنینی باعث می شود تا شما بتوانید روند بسیار بهتری برای معاملات خود ایجاد کرده و در نهایت بهترین عملکرد را در این بازار برای خود رقم بزنید. در معرفی انواع کیف پول ارز دیجیتال به صورت مختصر درباره هات والت ها نکاتی را بیان کردیم. اما لازم دانستیم تا تخصصی تر این موضوع را در یک مقاله جداگانه بررسی کنیم. با ما همراه بمانید.

کیف پول گرم چیست

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟ اگر با ماهیت کیف پول های الکترونیکی و دیجیتالی آشنا باشید، تعریف کردن کیف پول گرم یا همان Hot Wallet برای شما ساده تر خواهد بود. گرم بودن این کیف پول ها به معنی دمای بالای تب آنها نیست و قرار هم نیست با دست زدن به آنها احساس گرمی کنید. منظور از کیف پول های گرم ارز دیجیتال نرم افزارها و افزونه های کامپیوتری هستند که بر روی پلتفرم های مختلف اعم از موبایل یا دسکتاپ (کامپیوتر) نصب شده و دقیقاً مانند یک نرم افزار می‌توان از آن استفاده نمود.

کیف پول گرم چیست

این دست از کیف پول ها در مقابل کیف پول سرد قرار می گیرند. استفاده از آنها برخلاف کیف پول های سرد کاملاً رایگان است. البته که برای تراکنش ها و نقل و انتقال های داخلی نیاز به پرداخت کارمزد خواهید بود. اما با این حال برای استفاده اولیه و دانلود آنها نیاز به پرداخت هیچ پولی نخواهید داشت.

استفاده از انواع Hot Wallet ها در میان کاربران رواج بسیار زیادی دارد. لازم است تا قبلاً از استفاده درباره آنها شناخت کافی پیدا کنید. برخلاف کیف پول های سرد این دسته از کیف پول ها تنوع بسیار بالایی داشته  و لازم است تا برای انتخاب یکی از آنها معیارها و موارد بسیار زیادی مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد. از این رو سعی کرده‌ایم تا در کنار معرفی اولیه این دست از کیف پول های ارز دیجیتال به بررسی تخصصی آنها نیز بپردازیم.

Hot Wallet به زبان ساده

سری به گوشی خود بزنید. احتمالاً اگر اشتباه نکرده باشیم، ده ها نرم افزار مختلف را در آن نصب کرده‌اید. نحوه کار کردن با این نرم افزارها را از کجا آموخته‌اید؟ آیا کسی از قبل نحوه کار کردن با این نرم افزارها را به شما آموخته است؟

کیف پول Hot Wallet نیز یکی از همین نرم افزارها است که قرار است روی گوشی موبایل شما نصب شود. البته نسخه تحت وب و دسکتاپی آن نیز موجود است که روی لپ تاپ نصب می شود. پر واضح است که کار کردن با این نرم افزار نیز مانند سایر نرم افزارهای موبایل شما است. با نصب کیف پول گرم بر روی هر یک از دستگاه های در دسترس خود می‌توانید آن را مانند یک نرم افزار باز کرده و از آن استفاده کنید.

در این بین چند نکته امنیتی نیز وجود دارد که وجود آنها نیز برای شما تازگی نخواهد داشت. زیرا مانند آن را در نرم افزارهایی مانند اپلیکیشن های بانکی و .. مشاهده کرده‌اید. پس جای هیچ نگرانی و چالشی برای استفاده از Hot Wallet ها وجود ندارد.

کیف پول گرم چیست

انواع کیف پول گرم

حالا احتمالاً درک کرده‌اید که ماهیت کیف پول هات والت چیست و چرا به این دسته از کیف پول ها HOT اطلاق می شود. اما در مرحله بعدی نوبت به بررسی انواع کیف پول گرم می رسد. شناخت انواع کیف پول گرم اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا احتمالاً اگر قرار است در بازار رمز ارزها دست به معامله زده و تریدر ارز دیجیتال شوید و تمایلی به خرید یکی از انواع کیف پول های سخت افزاری چند میلیون تومانی ندارید، لازم است تا یکی از این کیف پول ها را انتخاب کنید.

انواع کیف پول گرم به شرح زیر می‌باشد:

 • کیف پول های نرم افزاری موبایل
 • کیف پول های نرم افزاری دسکتاپ
 • کیف پول های نرم افزاری تحت وب

هر کدام از انواع کیف پول گرم ویژگی های خاص خود را داشته و کاربران می‌توانند با توجه به نیازهای خود یکی از آنها را انتخاب کنند. البته قبل از این انتخاب باید معیارهای داشتن یک کیف پول را برای خود در نظر بگیرید. برای مثال اگر گوشی آیفون دارید، کیف پول انتخاب شده شما حتماً باید نسخه iOS داشته باشد. هم چنین در صورتی که تمایل به کار در لپ تاپ و موبایل به صورت همزمان دارید، لازم است تا حتماً گزینه‌ای را انتخاب کنید که هم نسخه موبایلی و هم نسخه لپ تاپ داشته باشد. با همین بررسی ها می‌توانید بهترین کیف پول گرم را برای خود انتخاب نمایید.

کیف پول های نرم افزاری موبایل

کیف پول نرم افزاری

احتمالاً باید لقب پر استفاده ترین، پرکاربردترین و محبوب ترین نوع از انواع کیف پول گرم را به کیف پول نرم افزاری بدهیم. نرم افزارها  از زمان پیدایش شرایط بسیار جالبی در زندگی انسآن‌ها ایجاد کرده و به عنوان یکی از گره‌گشاترین هدیه های تکنولوژی شناخته می‌شوند. به همین دلیل کیف پول های مربوط به آنها نیز بسیار محبوب شده است.

ویژگی های اصلی این نوع از انواع هات والت ها به شرح زیر است:

 • به راحتی می‌توانید آنها را بر روی موبایل خود نصب کنید.
 • معمولاً هم دارای نسخه اندروید و هم دارای نسخه iOS هستند اما قبل از استفاده باید در این باره مطمئن شوید.
 • کار کردن آنها بسیار ساده است و فضای کاربری بسیار ساده‌ای دارند.
 • برای استفاده از آن نیاز به هیچ پیش نیازی نداشته و بدون هیچ مشکلی می‌توانید از همان نقطه صفر از آنها استفاده کنید.
 • بسیاری از انواع هات والت های نرم افزاری نسخه ویندوز (دسکتاپ) هم دارند. از این رو به راحتی می‌توانید از آنها هم در موبایل و هم در لپ تاپ استفاده کنید.
 • امنیت قابل قبولی دارند. هم چنین ترفندهایی برای بالا بردن امنیت آنها وجود دارد.
 • معمولاً رایگان هستند و به تعداد بسیار زیاد در دسترس قرار می گیرند. این دسته از انواع کیف پول گرم بیشترین تنوع را میان انواع کیف پول ها دارند.

کیف پول های نرم افزاری دسکتاپ

کیف پول موبایلی

دسته دوم از انواع هات والت ها، نمونه های دسکتاپی هستند. اگر به دنبال این دسته از کیف پول های دیجیتالی بوده و تمایل به استفاده از آنها دارید، ممکن است با نام های مختلفی آنها را بیابید. کیف پول دسکتاپ ارز دیجیتال, کیف پول ویندوز ارز دیجیتال, کیف پول کامپیوتری ارز دیجیتال و مواردی از این دست از جمله نام هایی هستند که می‌توانید برای جستجوی این دسته از هات والت ها از آنها استفاده نمایید.

برای کسانی که دائماً با لپ تاپ و کامپیوتر کار می‌کنند، شناخت این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی دارد. خوبی این دسته از کیف پول ها این است که معمولاً هم در لپ تاپ و هم در موبایل به صورت همزمان قابل استفاده هستند. بالا بودن اندازه صفحه این کیف پول ها باعث می شود تا امکان کار کردن با آنها ساده تر باشد.

از جمله ویژگی های این دسته از هات والت ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان استفاده از آنها بسیار ساده است.
 • معمولاً از تنوع بسیار زیادی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌نمایند.
 • معمولاً امنیت قابل توجهی دارند. با رعایت ترفندهایی می‌توانید امنیت این کیف پول ها را بیشتر کنید.
 • در صورت از بین رفتن اطلاعات آنها نیز ترفندهایی برای بازگردانی این کیف پول ها وجود دارد.

کیف پول های نرم افزاری تحت وب

کیف پول دسکتاپ

دسته سوم از کیف پول های ارز دیجیتال گرم که می‌توانید از آنها نیز استفاده کنید، کیف پول های تحت وب هستند. برای استفاده از این دسته از کیف پول ها یا باید سراغ وب سایت های آنها بروید و یا می‌توانید با نصب افزونه های آنها در لپ تاپ و در مرورگرهای پرکاربرد مانند کروم و موزیلا از آنها استفاده کنید.

بعد از نصب افزونه این هات والت ها آیکون آنها بر نوار ابزار بالای مرورگر شما ظاهر می شود که با کلیک بر روی آن کیف پول شما باز خواهد شد. سایر عملیات مربوط به کیف پول ها در آنها مشابه با سایر موارد است. شما نیز به راحتی می‌توانید از آنها برای پیش برد اهداف خود استفاده نمایید.

از مهم ترین ویژگی های Hot Wallet های تحت وب می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نسبت به سایر انواع هات والت ها کاربرد کمتری دارند اما با این حال برخی از نسخه های آنها بسیار محبوب شده است.
 • امنیت قابل قبولی دارند اما برخی از آنها نیز کلاهبرداری بوده و باید در انتخاب آنها دقت داشته باشید.
 • همیشه در دسترس هستند و امکان استفاده از آنها بسیار ساده است.
 • فضای کاربری بسیار ساده‌ای داشته و استفاده از آنها چالشی برای کاربران به دنبال نخواهد داشت.

بهترین کیف پول گرم ارز دیجیتال

به بررسی تک تک انواع کیف پول گرم پرداخته و ویژگی های هر یک را نیز برای شما عنوان کردیم. احتمالاً متوجه شده‌اید که حتی ممکن است یک کیف پول تمام نسخه های Hot Wallet ها را برای شما داشته باشد. هم نسخه موبایلی، هم نسخه دسکتاپ و هم نسخه تحت وب و افزونه ای را می‌توان برای آنها پیدا کرد. از این رو است که برای انتخاب میان یکی از آنها نیاز به جستجوی کاملی دارید. در بخش مقالات ارز دیجیتال سایت می‌توانید ویژگی های تک تک بهترین کیف پول گرم ارز دیجیتال ها را مشاهده کنید.

اما نوبت به معرفی بهترین کیف پول گرم ارز دیجیتال می رسد. این انتخاب نیاز به بررسی معیارهای مختلفی دارد. برای اینکه یک کیف پول را به عنوان بهترین گزینه برای خود انتخاب کنید، باید معیارهای زیر را در آن ارزیابی و بررسی نمایید.

با توجه به اهمیت بسیار زیادی که انتخاب کیف پول نرم افزاری مناسب برای ارزهای دیجیتال دارد، در این بخش برخی از مهم ترین این کیف پول ها را به شما معرفی می کنیم. بهترین این دسته از Hot Wallet ها به شرح زیر است:

 • کیف پول نرم افزاری تراست والت به عنوان یکی از بهترین کیف پول های نرم افزاری موبایلی در جهان شناخته می شود. یک تیم توسعه دهنده قوی و هم چنین امنیت بالا و فضای کاربری ساده از اصلی ترین ویژگی های آن هستند.
 • کیف پول ارز دیجیتال کوینومی یکی دیگر از محبوب ترین و بهترین انواع کیف پول گرم است که نظر کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. با داشتن این کیف پول نیز می‌توانید از مزیت های آن اعم از امنیت بالا و راحتی فضای کاربری استفاده کنید.
 • کیف پول تحت وب متاماسک که افزونه آن را می‌توانید در مرورگر خود نصب کنید نیز یکی از بهترین و جذاب ترین هات والت ها است که علاوه بر امنیت بسیار بالا، دارای امکانات قابل قبولی نیز است. می‌توانید از این کیف پول برای شبکه های مختلف بلاک چین ها در ارزهای دیجیتال اعم از شبکه اتریوم یا اسمارت چین استفاده کنید.
 • اتمیک والت یکی از بهترین کیف پول های دسکتاپ یا کامپیوتری است که دارای یک نرم افزار جذاب است. این کیف پول را نیز می‌توانید هم در موبایل و هم در لپ تاپ در اختیار داشته و از امکانات بالای آن مانند پشتیبانی از تنوع بسیار بالای ارزهای دیجیتال استفاده کنید.
 • اکسودوس والت نیز یکی دیگر از کیف پول هایی است که می‌توان آن را نیز در گروه بهترین کیف پول گرم دسته بندی کرد. جذابیت این کیف پول نیز برای کاربران بسیار بالا است. امنیت اکسودوس زبان زد همه کاربران با ارز رمرز ارزها است. به همین دلیل خیلی ها از آن استفاده می‌نمایند.

کیف پول گرم چیست

عوامل انتخاب بهترین کیف پول ارز دیجیتال

در بند قبلی به معرفی بهترین کیف پول گرم پرداختیم، اما کدام معیارها باعث شده تا این کیف پول ها را برای شما انتخاب کنیم؟ لازم است تا معیارهای انتخاب بهترین Hot Wallet را نیز با شما در میان بگذاریم. این مهم باعث می شود تا خودتان نیز یک بررسی کامل از این کیف پول ها داشته باشید. در نهایت این شما خواهید بود که قرار است سرمایه های خود را در یکی از این کیف پول ها قرار دهید. از این رو لازم است تا حتماً با معیارهای انتخاب بهترین آنها نیز آشنا باشید.

انتخاب بهترین Hot Wallet می‌تواند کمی هم سلیقه ای باشد. زیرا برخی از کاربران راحت ترند تا با موبایل کارهای خود را پیش ببرند. برخی دائماً پشت لپ تاپ هستند و لپ تاپ برای آنها بهتر است و برخی نیز ترجیح می‌دهند تا از نسخه هایی استفاده نمایند که در هر دو این پلتفرم ها برای آنها کاربرد داشته باشد. بعد از اینکه در این باره تصمیم گرفتید، برای انتخاب بهترین Hot Wallet می‌توانید از معیارهای زیر استفاده کنید:

 • امنیت اصلی ترین و مهم ترین معیار است.
 • راحتی استفاده و فضای کاربری ساده
 • پشتیبانی از ارزهای دیجیتال متنوع
 • کارمزد کم نقل و انتقال ها
 • امکاناتی مانند امکان چینج ارزهای دیجیتال به صورت درجا

حتما بخوانید: بهترین کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

بهترین کیف پول ارز دیجیتال برای ایرانی ها

شرایط کاربران یارانی برای استفاده از Hot Wallet ها کاملاً متفاوت است. بسیاری از بهترین هات والت های جهان امکان دسترسی به کاربران ایرانی را نمی‌دهند و خدمات خود را برای تریدرهای ایرانی مسدود نموده‌اند. از این رو تریدرهای ایرانی برای انتخاب کیف پول مناسب برای معاملات خود با چالش هایی روبرو هستند. کیف پول های مانند کوین بیس که متعلق به صرافی کوین بیس است، یکی از این دسته از هات والت های است که امکان استفاده از آن برای کاربران ایرانی مسدود است.

اگر شما از تریدرهای ارز دیجیتال بوده و بعد از سپری کرده دوره آموزش ترید ارز دیجیتال قصد سرمایه گذاری در این بازار را دارید، بهتر از میان گزینه های موجود سراغ بهترین ها بروید. اصلی ترین معیار برای انتخاب یک Hot Wallet بحث امنیت آن است هرگز و هرگز سرمایه های خود را در کیف پول های ناشناخته و بدون ایمنی قرار ندهید. این مهم می‌تواند ریسک سرمایه گذاری شما را در این بازار چند برابر بیشتر نماید. در یک بررسی کامل می‌توان کیف پول های زیر را به عنوان اصلی ترین موارد مناسب برای تریدرهای ایرانی در نظر گرفت:

 • تراست والت
 • کوینومی
 • متاماسک
 • اکسودوس

البته سعی می کنیم تا این گزینه ها را به مرور زمان در این مقاله آپدیت کرده و با روی کار آمدن کیف پول های جدید مناسب برای ایرانی ها، آنها را نیز معرفی نماییم.

بهترین کیف پول گرم موبایلی ارز دیجیتال

در این بخش از مقاله نیز سعی داریم تا بهترین کیف پول گرم را برای دسته بندی های مختلف آن معرفی کنیم. با توجه به اینکه سلیقه کاربران در زمینه انتخاب یک کیف پول می‌تواند متفاوت باشد، از این رو لازم دانستیم تا موارد معرفی شده در بخش های قبلی را به صورت متمایز برای هر دسته بندی معرفی کنیم.

دسته اول کیف پول های موبایلی است. این کیف پول ها برای سیستم عامل های اندروید و iOS به صورت مجزا تهیه می‌شوند. امکان دانلود آنها از پلتفرم های گوگل پلی و اپل استور برای کاربران این موبایل ها وجود دارد. دقت کنید که امکانات و قابلیت های یک کیف پول ممکن است در نسخه های مختلف آن متفاوت باشد. از این رو لازم است اگر از هر کدام از این سیستم عامل ها استفاده می کنید، ابتدا با چند روز استفاده شرایط یک کیف پول را بررسی کرده و سپس به صورت حرفه ای از آن استفاده نمایید.

بهترین کیف پول موبایل Hot Wallet در حال حاضر تراست والت است این کیف پول هم فضای کاربری ساده‌ای داشته و هم امکان استفاده از آن برای کاربران ایرانی نیز وجود دارد. شما نیز به راحتی می‌توانید برای دانلود آن از گوگل پلی استفاده کنید.

بهترین کیف پول گرم دسکتاپ ارز دیجیتال

دومین دسته از کیف پول های هات والت کیف پول های دسکتاپ هستند. این دسته از کیف پول ها نیز شرایط خاص خود را دارند. بسیاری از کاربران از جمله خود ما بیشتر از اینکه با موبایل کارهای خود را پیگیری کنیم، لپ تاپ گزینه بهتر و راحت تری برای ما است. از این رو در اختیار داشتن یک کیف پول در لپ تاپ که نیازی به استفاده از موبایل برای آن نباشد، می‌تواند گزینه بهتری برای ما باشد. اما با این حال در این باره هیچ اجباری وجود ندارد.

توصیه ما برای انتخاب بهترین کیف پول گرم:

“بهتر است معیارهای اصلی و مهم انتخاب بهترین کیف پول گرم اعم از امنیت، فضای کاربری ساده و پشتیبانی از ارزهای دیجیتال مختلف را بررسی کرده و انتخاب از میان گزینه ها دسکتاپ و موبایلی را در اولویت بعدی قرار دهید.”

با همه این تفاسیر لقب بهترین کیف پول دسکتاپ ارز دیجیتال را می‌توان به کیف پول اکسودوس اختصاص داد. این کیف پول هم از ارزهای بسیار زیادی پشتیبانی کرده و هم در امر امنیت یکی از پیشگامان کیف پول های ارز دیجیتال محسوب می شود. با نصب و استفاده از آن می‌توانید از مزیت های قابل توجه آن استفاده کنید.

بهترین کیف پول های تحت وب ارز دیجیتال

اما در نهایت نوبت به معرفی بهترین کیف پول گرم تحت وب ارز دیجیتال می رسد. این دست از کیف پول های Hot Wallet معمولاً به صورت یک افزونه در مرورگرهای اینترنتی نصب می‌شوند. هم چنین برای دسترسی بهتر نیز می‌توانید از اطلاعات سایت این کیف پول ها استفاده کنید. البته در این دسته بندی از کیف پول ها موارد متعددی در اختیار شما قرار نمی‌گیرد. از این رو خیلی نمی‌توان روی گزینه های مختلف مانور داد.

در حال حاضر بهترین کیف پول تحت وب و افزونه ای مورد استفاده در میان کاربران ایرانی کیف پول متاماسک است که ویژگی های بسیار جالبی داشته و می‌توانید از آن برای کاربردهای مختلف استفاده کنید. علاوه بر امکان نگهداری ارز های دیجیتال متنوع، امکان چینج مستقیم این ارزها را نیز از طریق کیف پول خواهید داشت.

به دلیل در اختیار داشتن لیکوئیدی پرووایدرهای زیاد، این کیف پول امکان تبدیل ارزهای بسیار مختلفی را به هم به وجود آورده است. هم چنین شما می‌توانید به عنوان یکی از لیکوئیدی پرووایدرها این کیف پول نیز فعالیت کرده و از این روش نیز در آن درآمدزایی داشته باشید.

کیف پول نرم افزاری

امنیت کیف پول های گرم

یکی از مهم ترین موارد درباره کیف پول های نرم افزاری و به اصطلاح Hot Wallet ها، بحث امنیت آن‌ها است. امنیت این دسته از این کیف پول ها از چند جهت باید بررسی شود.

 • در وجه اول روند دسترسی کاربر به آن اهمیت خواهد داشت. اگر کد نویسی ضعیفی برای این کیف پول ها انجام شده و شبکه اصلی آنها ضعیف باشد، عملاً امکان هک کردن آنها بسیار ساده خواهد بود.
 • در صورتی که رمز عبور در نظر گرفته شده از سوی کاربر ضعیف باشد و یا گزینه های ورود ب نرم افزار خیلی ساده باشند، باز هم این خطر در کمین کاربران بازار رمز ارزها وجود خواهد داشت.
 • یکی دیگر از جنبه های بررسی امنیت Hot Wallet ها مربوط به تیم توسعه دهنده آنها است. در صورتی که تیم توسعه دهنده آنها شناخته شده و معتبر نباشد، عملاً استفاده از این کیف پول ها بسیار پر ریسک خواهد بود.

نرم افزارها معمولاً دارای یک پایگاه داده هستند که تمام اطلاعات آنها در این پایگاه داده نگهداری می شود. اگر شما موفقی می شود که رمز عبور خود ر در زمان ورود به کیف پول خود ذخیره کنید، در واقع این پسورد در پایگاه داده این کیف پول ذخیره شده است. از این رو باید به صورت کامل به بررسی پایه ای امنیت Hot Wallet مورد نظر خود بپردازید.

خطرات مربوط به Hot Wallet ها

برای اینکه امنیت این کیف پول ها را بهتر درک کنید نیاز است تا شما را با برخی از خطرات ممکن برای آنها آشنا نماییم. خطرات زیر می‌تواند برای هات والت ها رایج باشد:

 • حمله های هکری به منبع اصلی توسعه دهندگان این کیف پول
 • کلاهبرداری خود توسعه دهندگان این کیف پول ها
 • حمله هکر ها به کیف پول اختصاصی نصب شده شنا
 • از بین رفتن و گم شدن اطلاعات ورودی به کیف پول به هر دلیلی
 • بروز اختلال در سیستم نرم افزارها و از بین رفتن ارزهای داخل آن
 • وجود بد افزارها در داخل سیستم های موبایلی و لپ تاپ

کیف پول کامپیوتری

چگونه امنیت هات والت ها را افزایش دهیم؟

اما حالا که بحث خطرات مربوط به Hot Wallet ها را داغ کردیم، نیاز است تا ترفندهایی را نیز با شما در میان بگذاریم که با استفاده از آنها می‌توانید امنیت این دسته از کیف پول ها را نیز افزایش دهید. امنیت کیف پول های گرم را در انواع مختلف آن می‌توانید با ترفندهای زیر بالا برده و خطرات آنها را کاهش دهید:

 • در درجه اول بهتر است کد ۱۲ عاملی آن را در یک جای امن نگهداری کنید. خوبی این کیف پول ها در این است که اگر حتی کل موبایل یا لپ تاپ شما از بین برود، با داشتن این کد ۱۲ عاملی و رمز عبور اصلی خود می‌توانید وارد آن شوید.
 • هم چنین بهتر است یک رمز عبور بسیار خوب و قدرتمند برای کیف پول خود انتخاب کرده و آن را در جایی ایمن نگهداری کنید.
 • لپ تاپ یا موبایل خود را با یک آنتی ویروس قدرتمند مسلح کرده و مانع از ورود بدافزارها و ویروس ها به سیستم های خود شوید.
 • هرگز و هرگز رمز عبور و یوزرنیم خود را در لپ تاپ یا موبایل دیگران باز نکرده و وارد نکنید.
 • به هیچ وجه اطلاعات خصوصی کیف پول خود را در شبکه های اجتماعی رد و بدل نکنید.
 • عوض کردن چرخشی رمز عبور ورود به کیف پول گرم نیز یکی دیگر از ترفندهای خوب برای ایجاد ایمنی بیشتر برای آنها است.

بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟

مزیت ها و ویژگی های Hot Wallet ها

مزیت های استفاده از این دسته از کیف پول ها نیز به شرح زیر است:

 • در وهله اول باید به فضای کاربری بسیار ساده آنها اشاره کرد.
 • هم چنین می‌توانیم به رایگان بودن آنها نیز اشاره کنیم.
 • امکان استفاده از آنها در پلتفرم های مختلف یکی دیگر از ویژگی های آنها است.
 • از دیگر مزیت های این کیف پول ها می‌توان به امنیت قابل توجه آنها اشاره کرد.

کیف پول گرم بهتر است یا کیف پول سرد؟

در مقاله مقایسه کیف پول گرم و سرد  شرایط هر دو کیف پول ارز دیجیتال را برای شما تشریح کرده و نکات لازم برای انتخاب میان آنها را نیز با شما در میان گذاشتیم. واقعیت این است که انتخاب میان کیف پول گرم و کیف پول سرد بسته به شرایط خود کاربرد داشته و این انتخاب باید بر اساس استراتژی معاملاتی فرد انجام پذیرد. اگر شما از جمله معامله گران کوتاه مدت در بازار ارز دیجیتال هستید و لازم دارید در بازه های زمانی کوتاه رمز ارزهای خود را برای خرید و فروش در حساب انواع صرافی ارز دیجیتال قرار دهید، استفاده از یک کیف پول سرد برای شما به هیچ وجه توجیه پذیر نخواهد بود که بهترین گزینه برای شما داشتن یک کیف پول گرم یا یک کیف پول نرم افزاری است.

از طرف دیگر وقتی شما به دنبال یک سرمایه گذاری طولانی مدت در بازار ارز دیجیتال هستید و به عنوان یک هولدر شناخته می شوید، انتخاب یک کیف پول سرد به مراتب می‌تواند شرایط بهتری را برای شما به دنبال داشته باشد. در این وضعیت عدم اتصال به اینترنت یک مزیت بسیار بزرگ محسوب می‌شود که با استفاده از یک کیف پول سرد به این مزیت دسترسی خواهید داشت. با توجه به این نکته این خود شما هستید که بسته به شرایط باید بایستی برای انتخاب میان یک کیف پول گرم و کیف پول سرد اقدام نمایید. حتی در بسیاری از مواقع مقایسه نیز اهمیت زیادی برای این دسته از سرمایه گذاران خواهد داشت انتخاب یکی از موارد بالا را ندارند.

آیا کیف پول گرم می‌تواند کلاهبرداری باشد؟

سوالی که بسیاری از معامله‌گران در بازار ارز دیجیتال با آن روبرو هستند، درباره امنیت انواع کیف پول ارز دیجیتال است. درباره امنیت انواع کیف پول سرد نکات لازم را به شما ارائه کردیم و لازم دانستیم یک نکته بسیار مهم درباره انواع کیف گرم را نیز با شما در میان بگذاریم. آیا کیف پول گرم می‌تواند یک کلاهبرداری باشد یا خیر؟ پاسخ این سوال کاملاً روشن است. در حال حاضر امکان انجام تقلب در انواع نرم افزارهای تعریف شده در نسخه های دسکتاپ و یا اندروید و آیفون وجود دارد و از این رو امکان کلاهبرداری بودن نرم افزار یک کیف پول گرم کاملاً قابل تصور و طبیعی خواهد بود.

کلاهبرداری در انواع کیف پول گرم را می‌توان به دو دسته مختلف تقسیم کرد. دسته اول پلتفرم های هستند که از ریشه کلاهبرداری بوده و شناخت کافی نسبت به آنها نیز وجود ندارد. در واقع شما وقتی برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خود به دنبال استفاده از خدمات یک کیف پول نرم افزاری ناشناخته و نامعتبر می روید احتمالاً در حال برداشتن قدم های اول برای از دست دادن رمز ارزهای خود هستید. بارها و بارها در مقالات مختلف اشاره کرده که شما هستند باید از انواع کیف پول نرم افزاری معتبر و شناخته شده استفاده نمایید و هرگز سراغ موارد ناشناخته و نامعتبر نروید. در این موارد همچنین بایستی به تبلیغات مختلف انجام شده نیز دقت کافی داشته و فریب چنین تبلیغاتی را نخورید. به عنوان مثال برخی از کانال ها و شبکه ها با تبلیغ انواع کیف پول نرم افزاری ایرانی به دنبال تجربه کاربران برای استفاده از این دسته از نرم افزار ها هستند که ایرانی بودن یک کیف پول به هیچ وجه تضمین کننده امنیت آن نخواهد بود.

در برخی موارد نیز شاهد هستیم که برخی از افراد برای سودجویی اقدام به راه اندازی سایت ها و نرم افزار هایی با ساختار و شکل و شمایل کاملاً مشابه با انواع کیف پول های معتبر و شناخته شده می نمایند. به عنوان مثال ممکن است شما در یکی از پلتفرم های عرضه کننده نرم افزار های اندروید و یا آیفون به دنبال دانلود کردن نرم افزار کیف پول تراست والت باشید. اما اگر شما شناخت کافی نسبت به این نرم افزار نداشته باشید عمل ممکن است یک نرم‌ افزار تقلبی مشابه آن را دانلود کرده و نصب کنید و به همین راحتی تمام ارزهای دیجیتال خود را از دست بدهید. به همین دلیل ما سعی کردیم تا حتی در مقالات معرفی انواع کیف پول نرم افزاری از جمله کیف پول متامسک و یا کیف پول کوینومی به هیچ وجه این که دانلود این نرم افزارها را از پلتفرم ها عرضه کننده نرم افزاری قرار نداده و شما را به سایت رسمی این نرم افزارها برای دانلود دعوت می کنیم.

دقت داشته باشید که بسیاری از سایتها ممکن است برای تبلیغات چنین لینک های دانلودی را در اختیار شما قرار دهند و برخی نیز ناخودآگاه و بدون داشتن هیچ گونه سوء نیت لینک دانلود نرم افزار اشتباهی را در اختیار شما قرار دهند. به همین دلیل توصیه می کنیم که هرگز از سایت های واسط نیز وارد صفحه دانلود نرم افزار های مختلف چه در سایت رسمی و چه در پلتفرم های دیگر استفاده نکرده و حتماً سایت رسمی کیف پول نرم افزاری مورد نظر خود را جستجو کنید.

رمز کیف پول گرم خود را چگونه نگهداری کنیم؟

نکته مهم دیگری که درباره کیف پول گرم باید به آن اشاره داشته باشیم شرایط نگهداری از رمز کیف پول است. دقت داشته باشید که در زمان استفاده از انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال ۲ رمز متفاوت در دسترس شما قرار خواهد گرفت. رمز اول رمزی است که شما برای ورود به نرم افزار کیف پول مورد نظر خود تعیین نمایید و هر بار برای ورود به نرم افزار بایستی آن را وارد کنید. بهتر است برای چنین مواقعی از رمزهایی استفاده کنید که اولاً قدرت خیلی زیادی داشته باشند و ثانیاً به راحتی بتوانید آن را در ذهن نگهداری کرده و نیازی به ذخیره آن در زمان ورود به کیف پول نیز نداشته باشید.

اما رمز دوم در واقع عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای است که در زمان افتتاح حساب در کیف پول نرم افزاری در اختیار شما قرار می گیرد. این رمز اهمیت بسیار زیادی دارد و اگر به هر دلیلی نرم ‌افزار کیف پول شما با چالش روبرو شده و یا امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد با استفاده از این عبارت می‌توانید دوباره تمام رمز ارز های موجود در آن را بازیابی نمایید. در واقع اگر در مقاله روش های بازیابی کیف پول ارز دیجیتال با ما همراه بوده باشید به خوبی درک می‌کنید که این روش تنها راه‌حل برگرداندن ارزهای دیجیتال موجود در یک کیف پول نرم افزاری خواهد بود. به این ترتیب بایستی اهتمام بسیار زیادی برای حفظ و نگهداری آن  به خرج داده و حتماً نکات امنیتی لازم را برای این منظور در دستور کار خود قرار دهید. به خاطر داشته باشید که:

 • در صورتی که عبارت بازیابی ۱۲ کلمه ای کیف پول شما در اختیار سایرین قرار بگیرد آنها به راحتی می‌توانند تمام دارایی های موجود در کیف پول شما را خارج کنند.
 • عبارت بازیابی ۱۲ کلمه کیف پول خود را در اختیار هیچ کس قرار ندهید و حتی اگر پشتیبان رسمیه نرم افزار کیف پول شما نیز چنین درخواستی از شما داشت به هیچ وجه زیر بار آن نروید.
 • ذخیره کردن عبارت بازیابی کیف پول گرم در یک محیط آنلاین و الکترونیکی ممکن است چالش هایی برای شما به دنبال داشته باشد و امکان هک شدن آن را بالاتر ببرد. بنابراین اگر نسبت امنیت لپ تاپ و یا موبایل خود مطمئن نیستید بهتر است از ذخیره کردن این عبارت در فضای ذخیره سازی لپ تاپ و موبایل خود خودداری نمایید.
 • شما می‌توانید عبارت بازیابی کیف پول گرم خود را بر روی یک کاغذ یادداشت کرده و آن را در یک جایی کاملاً مطمئن قرار دهید که کسی به آن دسترسی نداشته باشد و خودتان نیز محل آن را فراموش نکنید. اگر از این روش برای نگهداری از عبارت بازیابی کیف پول گرم خود استفاده می کنید به خاطر داشته باشید که ممکن است جوهر خودکار شما بعد از مدتی از روی کاغذ محو می شود. به همین خاطر بایستی هر از چند گاهی دوباره عبارت بازیابی خود را بر روی کاغذ جدید یادداشت کرده و کاغذ قبلی را از بین ببرید.

نکاتی درباره کیف پول گرم

حالا در انتهای این مقاله شما متخصص کیف پول گرم ارز دیجیتال هستید و نکته خاصی نمانده که درباره آنها ندانید. اما با این حال چند نکته تجربی را نیز می توانیم درباره این کیف پول ها با شما در میان بگذاریم که می تواند در استفاده بهتر از آنها به شما کمک کند. این نکات به شرح زیر هستند:

اگر سرمایه قابل توجهی در اختیار دارید و سعی دارید که آنها را در یک کیف پول گرم نگهداری کنید، بهتر است یک گوشی جداگانه تهیه کرده و کیف پول خود را روی آن نصب کنید. از این گوشی استفاده دیگری نداشته باشید و آن را به اینترنت نیز جز در زمان انتقال رمز ارزهای خود متصل نکنید. همچنین از نصب نرم افزارهای غیرضروری روی آن نیز خودداری کنید. این نکته اهمیت بسیار زیادی در حفظ امنیت رمز ارزهای شما خواهد داشت.

سعی کنید از چند کیف پول گرم به صورت همزمان استفاده کنید. این مهم اولا باعث می شود تا بتوانید رمز ارزهای خود را در آنها استیک کرده و بیشترین سود استیک را به دست آورید و همچنین باعث می شود تا امنیت نگهداری از رمز ارزها نیز برای شما افزایش یابد. در صورت هک شدن یک کیف پول، شما تمام دارایی های خود را از دست نخواهید داد.

دنبال استفاده از کیف پول های نانشناخته و عجیب و غریب نروید. کیف پول های گرم بسیار زیادی در اینترنت وجود دارد که بسیاری از آنها به هیچ وجه امن نیستند و استفاده از آنها باعث می شود تا دارایی های شما در بازار به خطر بیفتد. این نکته را هرگز فراموش نکنید؛ زیرا تبلیغات بسیار زیادی از انواع کیف پول گرم می شود که نشانه ای برای کلاهبرداری هم هست.

از کیف پول گرم ایرانی هم استفاده نکنید. در صورت کلاهبرداری بودن آنها، دستتان به جایی بند نخواهد شد و عملا ممکن است دارایی های خود را از دست بدهید.

جمع بندی

سعی کردیم تا در این مقاله تمام چالش های تریدرهای ایرانی درباره انواع کیف پول گرم را برطرف کنیم. هر چند در حال حاضر داشتن یک کیف پول ارز دیجیتال تبدیل به یک امر عادی برای تریدرهای ایرانی شده، اما با این حال هر روز از گوشه و کنار اخباری مبنی بر اختلال در شبکه برخی از کیف پول ها و کلاهبرداری های آنها می شنویم.

بازار رمز ارزها به خوی خود چالش های بسیار زیادی دارد. این چالش ها برای کاربران ایرانی بیشتر از بقیه کاربران جهانی نیز است از این رو استفاده از یک کیف پول نامناسب نباید تبدیل به کی چالش جدید برای کاربران یارانی شود. در این باره سعی کردیم تا در این مقاله از کانون بورس شرایط لازم برای داشتن یک کیف پول گرم را با شما در میان بگذاریم. اگر چالش های ذهنی شما در این باره برطرف شد که از این بابت بسیار خرسندیم. اما در غیر این صورت تیم ما در کانون بورس این آمادگی را دارد که در صورت نیاز، مشاوره های لازم را به شما درباره انتخاب یکی از بهترین Hot Wallet های موجود به شما ارائه نماییم. در بخش دیدگاه های همین مقاله با ما همراه باشید.

بهتیرن کیف پول گرم ارز دیجیتال

سوالات رایج درباره کیف پول گرم


یکی از مهم ترین موضوعات مربوط به ارزهای دیجیتال بحث کیف پول ها است و کیف پول گرم نیز از مهم ترین مباحث این کیف پول ها است. اگر پکیج غیر حضوری آموزش ارز دیجیتال ما را دنبال کرده باشید، به خوبی با جزئیات بهترین Hot Wallet های بازار آشنا بوده و می‌توانید به راحتی بهترین آنها را برای خود برگزینید. در انتهای این مقاله نیز سعی کرده‌ایم تا برخی از سوالات و چالش های ذهنی شما را درباره این دسته از کیف پول ها با شما در میان بگذاریم.

اگر سوالات شما در این سوالات قرار نداشت و یا چالشی با هات والت ها داشتید، آنها را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید. متخصصین ما آماده پاسخگویی خیلی سریع به سوالات شما هستند.

 • کیف پول گرم چیست؟

کیف پول های نرم افزاری که عملاً هیچ وسیله فیزیکی برای استفاده از آنها نیاز نبوده و مانند یک نرم افزار بر روی موبایل یا کامپیوتر نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند، با اصطلاح کیف پول گرم شناخته می‌شوند.

 • بهترین کیف پول گرم کدام است؟

بهترین کیف پول Hot Wallet برای انواع دسته بندی های آن گزینه متفاوتی است. در طول این مقاله به بررسی بهترین کیف پول گرم برای انواع مختلف آن پرداختیم. تراست والت، اکسودوس و متاماسک بهترین های هات والت ها هستند.

 • آیا کیف پول گرم ایمن است؟

ایمنی این دسته از کیف پول های ارز دیجیتال به موارد مختلفی بستگی دارد. از آن جمله می‌توان به شرکت توسعه دهنده و یا پایگاه داده اصلی آن اشاره کرد.

 • آیا تراست والت یک کیف پول گرم است؟

بله. تراست والت یک کیف پول گرم موبایل  است که می‌توانید آن را در موبایل خود مانند یک نرم افزار نصب کرده و از آن استفاده کنید.

 • آیا می‌توان به هات والت ها اعتماد کرد؟

برخی از هات والت های معروف و مشهور بسیار ایمن بوده و علاوه بر امنیت بالا کاملاً قابل اعتماد هستند. البته هیچ چیزی در بازارهای مالی صد در صد نیست.

 • انواع کیف پول گرم کدام ها هستند؟

کیف پول هات والت را می‌توانید در انواع کیف پول های نرم افزاری موبایلی ارز دیجیتال، کیف پول های نرم افزاری دسکتاپ ارز دیجیتال و کیف پول تحت وب و افزونه ای ارز دیجیتال در اختیار داشته باشید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: