لوگو کانون بورس

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال (Paper Wallet) + آموزش نحوه ساخت

کیف پول کاغذی
شما در حال مطالعه مقاله ۸ از ۲۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

یکی از شاخه های درخت بزرگ کیف پول ارز دیجیتال کیف پول کاغذی است. هر چند این مبحث به نظر ساده می‌رسد، اما نیاز است تا موشکافانه‌تر از همیشه به آن نگه کنید. آموزش رایگان ارز دیجیتال با یادگیری انواع کیف پول رمز ارزها گره خورده است. بدون کیف پول حضور در بازار رمز ارزها می‌تواند پیچیده و دشوار باشد. از همین رو سعی کردیم تا در یک پکیج کامل تمام مباحث مربوط به کیف پول های ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم. در این مقاله نیز نوبت به بررسی کیف پول کاغذی ارز دیجیتال رسیده است.

راهنمای مطالعه نمایش

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال چیست؟

اگر هنوز با کیف پول های ارز دیجیتال به خوبی آشنا نشده و سوالات و ابهاماتی درباره ماهیت آنها دارید، لازم است تا قبل از مطالعه این مقاله سری به انواع کیف پول ارز دیجیتال زده و بهترین کیف پول ارز دیجیتال را بشناسید. با این شناخت تعریف کیف پول کاغذی ساده‌تر خواهد شد.

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

ماهیت کیف پول های کاغذی دقیقاً مانند سایر انواع کیف پول سرد ارز دیجیتال بوده و از نظر کارکرد تفاوتی با آنها ندارد. مانند سایر کیف پول ها شما یک آدرس عمومی و یک آدرس خصوصی برای ارزهای دیجیتال داخل کیف پول خواهید داشت که تمام عملیات لازم برای نقل و انتقال را می‌توانید با آنها انجام دهید. با این تفاوت که در این مقوله، تمام این کلید ها و آدرس ها بر روی یک کاغذ چاپ می‌شود و دیگر خبری از نرم افزارها و کیف پول سخت افزاری نخواهد بود.

تعریف کیف پول کاغذی ارز دیجیتال به زبان ساده

برای اینکه با ماهیت این کیف پول ها بیشتر آشنا شده و درک بهتری نسبت به آنها پیدا کنید، لازم دانستیم تا شما را با یک مثال ساده آشنا کنیم. برای اینکه شما را با یکی از کارهای ساده که در گذشته نه چندان دور در کشور ما رواج پیدا کرده بود، روبرو می‌کنیم.

وقتی شما برای خرید شارژ سیم کارت موبایل خود به یک عابر بانک مراجعه می‌کنید، بر روی یک کاغذ، یک کد چند رقمی چاپ شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد. البته با گذشت زمان این کد تبدیل به QR کد شد و کاربران می‌توانستند با اسکن آن شارژ خریداری شده را وارد سیم کارت خود نمایند.

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال نیز دقیقاً شرایط مشابهی دارد. شما می‌توانید رمز ارزهای خود را با کدهای خصوصی و عمومی لازم بر روی یک کاغذ در دسترس داشته باشید. دقیقاً مشابه با کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال که همین دو فاکتور برای نقل و انتقال ارزها لازم است، در این کیف پول نیز به همین کدها و آدرس ها دسترسی خواهید داشت.

عکس کیف پول کاغذی

دیدن عکس کیف پول کاغذی نیز می‌تواند در شناخت هر چه بهتر این نوع از کیف پول ها شما را یاری رساند.

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

تاریخچه کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

کیف پول های کاغذی این روزها کمتر استفاده می‌شود. هر چند در کشور ما به تازگی استفاده از آنها کمی رایج تر شده اما در جهان شرایط آنها متفاوت بود. بیشترین زمان استفاده از Paper Wallet در جهان به سال ۲۰۱۱ باز می‌گردد که خرید و فروش بیت کوین به تازگی رونق پیدا کرده بود و کاربران هم ب دلیل امنیت بالا و هم به دلیل عدم نیاز به دانش تکنولوژیکی ترجیح می‌دادند از آنها استفاده نمایند.

استفاده از پیپر والت ها بعد از آن دیگر خیلی رایج نبود و در حال حاضر نیز درصد بسیار کمی از تریدرهای جانی از این نوع کیف پول استفاده می نمایند. اما هنوز هم هستند کسانی که بر این باورند که Paper Wallet می‌تواند ایمن ترین نوع کیف پول رمز ارزها باشد. که البته این ایده خیلی هم اشتباه نبوده و به دلیل آفلاین بودن، استفاده از آن می‌تواند امنیت زیادی داشته باشد.

از سال ۲۰۱۶ به بعد بود که با روی کار آمدن و رایج تر شدن انواع کیف پول سخت افزاری و نرم افزاری دیگر کمتر شاهد استفاده از این نوع کیف های دیجیتال بودیم. عمر مفید و اصلی Paper Wallet ها به میان سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ باز می‌گردد.

ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین

امنیت کیف پول کاغذی چگونه است؟

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که باید درباره کیف پول های کاغذی ارز دیجیتال بررسی کنیم، امنیت آنها است. همان طور که قبلاً در  مقالات گذشته و مخصوصاً در مقایسه کیف پول گرم و سرد با شما در میان گذاشتیم، امنیت ویژگی بسیار مهم و تاثیرگذاری بر روی انواع کیف پول ها است و حتی به نظر بسیاری از کارشناسان و خود ما از سایر عوامل مهم تر بوده و نسبت به همه آنها اولویت دارد.

امنیت کیف پول کاغذی ارز دیجیتال بسیار بالا است. زیرا این دسته از کیف پول های کریپتوکارنسی ها بدون اتصال به اینترنت و به صورت آفلاین صادر می‌شود. از این گذشته هیچ اتصالی نیز بین کاغذ چاپ شده و اینترنت وجود ندارد و  اگر کاربر در این زمینه سهل انگاری نکند، امکان هک  آنها خیلی کم خواهد بود. در ادامه با شناخت ترفندهای ایمن تر کردن انواع Paper Wallet می‌توانید حتی امنیت این کیف پول ها را چند برابر بیشتر کنید.

دقت داشته باشید که بدون امنیت هیچ کیف پول دیجیتالی ارز استفاده نخواهد داشت. بهترین و بالاترین امکانات نیز بدون امنیت هیچ ارزشی ندارند. از این گذشته اختلال در کیف پول ها می‌تواند ریسک سرمایه گذاری شما را در بازار بیشتر کرده و از این گذشته شرایط بسیار بدی را برای سرمایه گذاری شما نیز ایجاد کند. حتی تاثیر استرس ها و بار روانشناسی چنین اقدامی نیز ارزش استفاده از یک کیف پول نا امن را نخواهد داشت.

دانلود کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

فرایند دانلود کیف پول کاغذی ارز دیجیتال خیلی پیچیده نیست و بسیار ساده است. اما البته مهم تر از دانلود کیف پول کاغذی استفاده از خدمات سایت های معتبر و شناخته شده برای این منظور است.

ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین

یکی از گزینه های نا امن کردن این دسته از والت ها همین استفاده از سایت های نامعتبر و شناخته نشده است. کاربران با ورود به این سایت ها و ساخت کیف پول و دانلود آن، سرمایه های خود را در ریسک بزرگی قرار می‌دهند. از این رو باید به این مرحله از استفاده از Paper Wallet ها دقت بسیار زیادی داشته باشید. در غیر این صورت ممکن است تمام مزیت های یک پیپر والت را از خود دور کرده و دارایی های خود را نیز به دست کلاهبرداران این بازار بسپارید.

در ادامه در کنار معرفی روش های ساخت کیف پول کاغذی ساده برای هر ارز دیجیتال، امکان دانلود راحت‌تر و بهتر آنها را نیز معرفی خواهیم کرد. دقت کنید که این عدم دقت ها است که باعث شده بسیاری از کاربران ایرانی در حال حاضر تمام دارایی های خود را در بازار از دست داده و به فکر جبران آنها از روش های دیگر باشند.

نحوه استفاده از کیف پول کاغذی

نحوه استفاده از کیف پول کاغذی نیز بسیار ساده و قابل درک است. در زمان تولید و ساخت یک Paper Wallet، شما به دو آدرس مختلف در کاغذ چاپ شده دسترسی خواهید داشت. یکی از این آدرس ها نشانی کیف پول شما است تا اگر قصد واریز رمز ارز به کیف پول خود دارید، از آن استفاده نمایید. هم چنین یک کلید خصوصی نیز در اختیار شما قرار دارد تا در صورت نیاز به برداشت از کیف پول خود از آن استفاده کنید. این مهم دقیقاً مشابه با شرایط استفاده از سایر انواع کیف پول رمز ارزها است.

انتقال ارز به کیف پول کاغذی

برای انتقال ارز به کیف پول کاغذی خود می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • ابتدا باید از روی کاغذ کیف پول خود آدرس عمومی و خصوصی آن را بردارید.
 • برای دریافت رمز ارز مورد نظر دو راه‌حل پیش رو خواهید داشت. در روش اول می‌بایست آدرس عمومی کیف پول خود را در اختیار فرد انتقال دهنده ارز دیجیتال قرار دهید. وی با وارد مردن این آدرس در زمان ارسال ارز دیجیتال می‌تواند کیف پول شما را شارژ کند.
 • روش دوم برای این منظور استفاده از QR کد است. اگر شما QR مربوط به آدرس عمومی کیف پول خود را در دسترس فرد انتقال دهنده قرار دهید، وی می‌تواند با اسکن کردن آن عملیات واریز را انجام دهد.

دقت کنید که در Paper Wallet همزمان دو QR وجود دارد که یکی معرف آدرس عمومی و یکی هم نشان دهنده کلید خصوصی است. در هنگام ارائه آدرس کیف پول خود حتماً به این نکته توجه کافی داشته باشد.

نحوه انتقال ارز از کیف پول کاغذی

برای انتقال ارز از کیف پول کاغذی خود نیاز به یک نرم افزار جانبی خواهید داشت. این عملیات را می‌توانید با بسیاری از کیف پول های نرم افزاری موجود در سایت ها انجام دهید. دقت کنید که کیف پول نرم افزاری مورد نظر شما برای انجام این انتقال حتماً باید از کلید خصوصی ارز دیجیتال مورد نظر شما پشتیبانی نماید. برای مثال اگر قصد انتقال بیت کوین از پیپر والت خود را دارید، باید از کیف پول نرم افزاری استفاده کنید که از کلید خصوصی بیت کوین در خود پشتیبانی نماید.

برای این منظور در بخش تنظیمات نرم افزار کیف پول خود باید وارد بخش COLD STORAGE شوید. در این بخش شما می‌توانید هم به صورت دستی کلید خصوصی موجود در Paper Wallet خود را وارد کنید و هم می‌توانید با استفاده از گزینه اسکن، QR کد کلید خصوصی کیف پول خود را اسکن کرده و سپس برای انتقال آن اقدام کنید.

نحوه استفاده از کیف پول کاغذی

بازیابی کیف پول کاغذی

یکی از نکات مهم درباره Paper Wallet ها بازیابی اطلاعات از دست رفته آنها است. به صورت کلی چند روش برای بازگردانی کلید خصوصی از دست رفته در پیپر والت ها وجود دارد که در مقاله ترفند های بازگردانی کیف پول ارز دیجیتال به آنها پرداختیم. اما واقعیت این است که امکان بازگردانی اطلاعات از دست رفته در این کیف پول ها بسیار احتمال کمی دارد.

آب خوردن و خیس شدن کاغذ، گم شدن کاغذ، لو رفتن کلید خصوصی و مواردی از این دست از جمله رایج ترین مشکلاتی هستند که باعث از بین رفتن دارایی های داخل پیپر والت شما می‌شوند. در اکثر این مواقع هیچ راهی برای برگشت محتویات آن وجود ندارد. اما با این حال استفاده از ترفندهای معرفی شده می‌تواند تا حدی شما را نسبت به این موضوع امیدوار سازد.

از این رو توصیه می‌کنیم که حتماً تمهیدات لازم برای مراقبت از آدرس خصوصی و مشخصات Paper Wallet خود را در نظر بگیرید. در غیر این صورت امنیت کیف پول شما و به طبع امنیت دارایی های داخل آن در خطر خواهد بود.

مزایای کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

هر کیف پول دیجیتالی مزیت ها و معایب خاص خود را دارد. اینکه یکی از این کیف پول ها نسبت به دیگری برتری و ارجحیت داشته باشند، بیشتر به شرایط خود کاربر باز می‌گردد. برای مثال برای کسی که خیلی تمایلی به استفاده از نرم افزار نداشته باشد، Paper Wallet  می‌تواند گزینه بهتری باشد. یا کسانی که ترجیح می‌دهند ارز خود را در جای ایمن تری نگهداری کنند، از والت های سخت افزاری استفاده می نمایند. پیپر والت نیز از این امر مستثنی نیست.

از جمله اصلی ترین و مهم ترین مزیت های این دسته از کیف های دیجیتالی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارتباط و اتصال اینترنتی در آنها وجود ندارد و از این رو کمتر در خطر دزدیده شدن و هک شدن قرار دارند.
 • امنیت بسیار بالایی دارند.
 • استفاده از آن رایگان است.

نحوه استفاده از کیف پول کاغذی

معایب کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

امنیت تنها مزیت اصلی استفاده از Paper Wallet ها است. به غیر از این بقیه ویژگی های لازم برای یک کیف پول دیجیتال را باید در گروه معایب این دسته بندی از کیف ها قرار دهیم. به همین دلیل است که در حال حاضر کمتر کسی از آنها استفاده کرده و کاربران جانی ترجیح می‌دهند تا از مدل های نرم افزاری و سخت افزاری برای این منظور استفاده نمایند.

مهم ترین معایب پیپر والت ها که باید بشناسید نیز به شرح زیر است:

 • سرعت بسیار پایین انجام تراکنش ها در آن
 • پیچیده بودن عملیات انجام تراکنش دریافت و انتقال ارز دیجیتال در آن
 • آسیب پذیر بودن آنها در آتش‌سوزی، و بالایی طبیعی
 • امکان از بین رفتن کیف پول در شرایط بسیار معمولی مانند ریختن آب روی آنها

نکاتی برای ایجاد امنیت بیشتر کیف پول کاغذی

در این بخش از مقاله شما را با ترفندهایی آشنا می‌کنیم که دقت به آنها باعث بالاتر رفتن امنیت کیف پول شما می‌شود. دقت به این نکات برای کاربران اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا بارها مشاهده شده مکه ناآگاهی و نداشتن اطلاعات لازم درباره کیف پول ها باعث شده تا اطلاعات Paper Wallet از بین رفته و به دست سایرین بیفتد. این امر باعث می‌شود تا شما خیلی زود سرمایه گذاری خود در بازار رمز ارزها را تمام شده بدانید. این نکات به شرح زیر هستند:

 • حتماً باید برای تولید این دسته از کیف پول ها از سایت های معتبر و مرجع استفاده کنید.
 • بهتر است در زمان تولید کیف پول و بعد از دانلود کیف پول کاغذی ارز دیجیتال خود سیستم را از اینترنت قطع کرده و به صورت آفلاین کار خود را انجام دهید.
 • از استفاده از نرم افزارهای ناشناخته برای تولید Paper Wallet اجتناب کنید.
 • اطلاعات پیپر والت خود را در معرض دید سایرین قرار ندهید.
 • بهتر است از والت خود یک پرینت گرفته و تمام آثار آن را از روی لپ تاپ و کامپیوتر حذف کنید.
 • از تولید پیپر والت در سیستم هایی که امکان وجود بدافزار در آنها زیاد است، اجتناب کنید.
 • حتماً به صورت مستمر نوشته های روی کیف پول خود را چک کنید. اگر نوشته ها در حال محو شدن بودند، می‌توانید آنها را روی کاغذ دیگری بنویسید.
 • استفاده از ابزارهایی مانند پرس کاری و لمینت کردن نیز باعث افزایش طول عمر پیپر والت شما خواهد شد.

حتما بخوانید: وایت پیپر چیست؟

ساخت کیف پول کاغذی ساده

ساخت کیف پول کاغذی ساده  و راحت و تنها در چند مرحله انجام می‌پذیرد. برای ساخت این کیف پول ها چند عامل موثر هستند:

 • در درجه اول انتخاب سایت منبع برای ساخت می‌توانید بیشترین اهمیت را داشته باشد.
 • در قدم بعدی شناخت مراحل لازم برای ساخت اهمیت پیدا می‌کند.
 • اجرای دقیق این مراحل و به ترتیب نیز باعث می‌شود تا امنیت کیف پول ساخته شده بیشتر شود.

نحوه ساخت کیف پول کاغذی ساده برای اکثر رمز ارزها یکسان است و تنها تفاوت اصلی در سایت انتخاب شده برای تولید این کیف پول ها است. از این گذشته این تفاوت کوچک ممکن است حتی برای ساخت Paper Wallet یک رمز ارز در سایت های مختلف نیز وجود داشته باشد.

از این رو در ادامه با تشریح نحوه ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین فرایند کلی این عملیات را تشریح کرده و برای بقیه رمز ارزها به معرفی سایت مناسب و ترفندهای لازم بسنده خواهیم کرد. این مقاله می‌تواند مرجع بسیار خوبی برای کسانی باشد که برای نگهداری از رمز ارزهای خود به دنبال استفاده از Paper Wallet ها هستند. هم چنین نکاتی که با هم مرور می‌کنیم نیز می‌توانند باعث افزایش امنیت استفاده از این دسته از والت ها باشند.

آموزش ساخت کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

ساخت کیف پول کاغذی مراحل بسیار ساده‌ای دارد. شما می‌توانید برای این منظور از خدمات سایت های مختلف استفاده کنید. این مهم معمولاً در طی چند مرحله به شرح زیر صورت می‌پذیرد:

 • ابتدا شما باید وارد سایت مرجع مربوط به هر رمز ارز برای تولید پیپر والت آن شوید.
 • در سایت مرجع باید به دنبال فایل دانلودی زیپ شده برای ساخت این والت باشید.
 • فایل را دانلود نمایید.
 • سپس اینترنت خود را قطع کرده و از داخل فایل زیپ روی آیکون سایت دانلود شده کلیک کنید.
 • با باز شدن سایت باید موس خود را روی صفحه تکان دهید تا ساخت کیف پول کاغذی شما به پایان برسد.

همین عملیات ساده برای تمام سایت ها و تمام رمز ارزها تکرار می‌شود. در این بین سایت هایی وجود دارند که از چند رمز ارز پشتیبانی می نمایند . برای ساخت Paper Wallet برخی از رمز ارزها نیز نیاز است تا به سایت خود اختصاصی در نظر گرفته شده برای آن مراجعه کنید.

کیف پول کاغذی بیت کوین

یکی از رمز ارزهایی که والت پیپر بیشتر از سایرین برای آن استفاده می‌شود، بیت کوین است. استفاده از کیف پول کاغذی ارز دیجیتال برای اولین بار برای بیت کوین بوده است. به همین دلیل بسیاری از کاربران و سرمایه گذاران قدیمی بیت کوین هنوز هم به همین نوع کیف پول ها اعتقاد دارند.

برای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین می‌تواند طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • یکی از معتبرترین سایت ها برای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین سایت bitaddress.org است. با وارد شدن به این سایت با پنجره زیر روبرو می‌شوید.

کیف پول کاغذی تتر

با حرکت دادن موس بر روی صفحه باز شده، سایت به صورت اتوماتیک اقدام به ساخت کلید خصوصی کیف پول کاغذی بیت کوین می‌نماید.

 • در قدم بعدی باید فایل زیپ قرار داده شده در انتهای این صفحه که با هایلایت قرمز مشخص شده را دانلود کنید.

دقت کنید که شما می‌توانید در این سایت از دو روش برای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین عمل کنید. در روش اول نیازی به دانلود این فایل نداشته و با کلیک بر روی قسمت GitHub Repository وارد بخش دیگری از سایت می‌شوید که در آنها امکان ساخت کیف پول برای شما وجود دارد.

همچنین می‌توانید با کلیک روی بخش Zip فایل موجود را دانلود کرده و سپس از طریق فایل موجود برای ساخت کیف پول بیت کوین خود اقدام نمایید.

 • با دانلود کردن فایل زیپ موجود در این سایت دیگر نیازی به اینترنت نخواهید داشت. دقت کنید که قطع کردن اینترنت در این مرحله اهمیت بسیار زیادی در امنیت کیف پول بیت کوین شما خواهد داشت.

بعد از اینکه اینترنت لپ تاپ خود را قطع کردید، فایل زیپ دانلود شده را باز کرده و در داخل آن گزینه مشخص شده در تصویر زیر را انتخاب و روی آن کلیک کنید.

کیف پول کاغذی شیبا

با کلیک کردن روی این گزینه، صفحه اصلی سایت دوباره برای شما باز می‌شود. دقت کنید که شما هم چنان به اینترنت متصل نبوده و تمام این فرآیندها به صورت آفلاین انجام می‌پذیرد.

با وارد شدن به صفحه اصلی سایت یک نوار مشاهده خواهید کرد که روی آن درصد مشخص است. اگر موس خود را روی صفحه حرکت دهید، درصد این نوار افزایش یافته و به صد درصد می‌رسد. وقتی فرایند به اتمام رسید، چند ثانیه صبر کنید. حالا تصویر زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد.

کیف پول کاغذی دوج کوین

این تصویر همان کیف پول کاغذی بیت کوین شما است. حالا می‌توانید با کلیک روی گزینه پرینت از پیپر والت بیت کوین خود پرینت گرفته و یا آن را در گوشه‌ای از کامپیوتر خود ذخیره کنید. توصیه ما پرینت گرفتن و نگه داشتن فیزیکی این کیف پول است. به همین سادگی مراحل ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین به اتمام رسید.

شرح محتویات تصویر بالا:

 • گزینه سبز رنگ یا Share همان آدرس عمومی بیت کوین کیف پول شما است.
 • گزینه قرمز رنگ یا Secret همان کلید خصوصی کیف پول شما است.

در حال حاضر در این کیف پول هیچ موجودی وجود ندارد. اما به محض اینکه عملیات انتقال با استفاده از آدرس عمومی صورت پذیرد، کیف پول شما سرمایه دار خواهد شد!

از این پس شما می‌توانید بدون نیاز به اینترنت و با همان فایل دانلود شده، برای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین اقدام نمایید. همچنین باید دوباره اشاره کنیم که سایت های دیگری نیز امکان ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین را برای شما فراهم آورده‌اند.

کیف پول کاغذی اتریوم

نوبت به معرفی شرایط ساخت کیف پول اتریوم می‌رسد. کیف پول کاغذی ارز دیجیتال با روی کار آمدن اتریوم رنگ تازه‌ای به خود گرفت و بسیاری از سایت ها نیز خدمات ساخت این دسته از کیف پول ها را برای کاربران فراهم نمودند.

برای ساخت کیف پول کاغذی اتریوم می‌توانید از خدمات سایت MyEtherWallet.com استفاده نمایید. سایت های بسیار زیادی برای ساخت کیف پول کاغذی اتریوم وجود دارند که همگی آنها مراحل بسیار ساده‌ای داشته و این امکان برای هر کسی فراهم است.

در سایت مای اتریوم والت در کنار ساخت کیف پول کاغذی یا کیف پول سرد برای خود، می‌توانید از قابلیت هایی مانند ورود به حساب کاربری برای مدیریت کیف پول خود نیز استفاده نمایید. این سایت یک سایت با امکانات بسیار زیاد برای ساخت کیف پول های مختلف و یا حتی خرید کیف پول سخت افزاری برای اتریوم است.

کیف پول کاغذی کاردانو

یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی که معمولاً برای ساخت کیف پول کاغذی آن مشتری زیاد است، ارز دیجیتال کاردانو است. هر چند استفاده از پیپر والت برای این ارز دی میان ایرانی ها رواج زیادی ندارد، اما با این حال برای این منظور نیز می‌توانید از خدمات برخی سایت ها استفاده کنید. برای این منظور استفاده از سایت اصلی رمز ارز کاردانو می‌تواند بهترین گزینه باشد.

دقت داشته باشید که برای ساخت کیف پول کاردانو ممکن است با سایت های متقلب زیادی روبرو شوید. این سایت ها فرایند مشابهی برای تولید پیپر والت دارند. اما در واقع کلاهبردار بوده و ممکن است دارایی های شما را از بین ببرند. برای اینکه بتوانید از این دسته از سایت ها دوری کنید، می‌توانید از برخی از افزونه های مرورگر خود استفاده نمایید که امکان ایمن سازی ساخت این کیف پول ها را برای شما فراهم می‌آورند.

کیف پول کاغذی ریپل

برای ساخت کیف پول کاغذی ارز دیجیتال ریپل می‌تواند از خدمات سایت bithomp.com استفاده کنید. با ورود به این سایت امکان ساخت کیف پول کاغذی ریپل را به صورت اختصاصی برای شما عزیزان فراهم آورده است. با ورود به لینک این سایت، و کلیک روی گزینه New Generation می‌توانید برای ساخت کیف پول ریپل اقدام کنید. دقت به تمام ترفندها و نکات گفته شده برای برقراری امنیت کیف پول ریپل نیز اهمیت بسیار زیادی دارد که باید به آن دقت داشته باشید.

با ورود به لینک بالا با تصویر زیر در سایت روبرو می‌شود. مشاهده می‌کنید که همه چیز آماده ساخت کیف پول کاغذی ریپل است و تنها شما کافی است روی گزینه Generate کلیک کنید.

کیف پول کاغذی کاردانو

بعد از ساخت کیف پول کاغذی ریپل نوبت به راه اندازی و استفاده از آن می‌رسد. مطابق با موارد شرح داده شده در بحث ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین برای ریپل نیز می‌توانید از کلیدهای عمومی برای دریافت ریپل و از کلید خصوصی برای انتقال ریپل موجود در کیف پول خود استفاده کنید. این فرایند بسیار ساده است و هیچ چالشی از این بابت نخواهید داشت.

کیف پول کاغذی تتر

ساخت کیف پول کاغذی تتر خیلی رایج نیست و سایت های زیادی هم این خدمات را ارائه نمی‌کنند. از این رو اگر به دنبال ساخت یک کیف پول کاغذی برای تتر هستید، باید در این باره تجدید نظر کنید. البته امکان دسترسی به کیف پول های اختصاصی برای این ارز دیجیتال وجود دارد. برای مثال می‌توانید از سایت مای اتریوم والت برای ساخت یک کیف پول اختصاصی برای این ارز استفاده نمایید. یا تتر والت هم این امکان را به صورت آنلاین برای شما فراهم می‌آورد.

کیف پول کاغذی دوج کوین

دوج کوین یکی از ارزهای دیجیتالی است که در یک سال گذشته با محبوبیت زیادی روبرو شده و خیلی از کاربران به دنبال نگهداری و خرید آن هستند. برخی از تحلیل گران نیز آینده درخشانی برای دوج کوین معرفی کرده و معتقدند که این رمز ارز می‌تواند تا چند سال آینده سود خوبی به هولدرهای خود بدهد. همین امر باعث بالا رفتن تعداد هولدرهای دوج کوین شده است.

ساخت کیف پول کاغذی ارز دیجیتال دوج کوین چندان در جهان رواج ندارد. هر چند سایت هایی هستند که این خدمات را ارائه می نمایند، اما توصیه می‌کنیم که اصلاً سراغ این سایت ها نروید. دوج کوین خود یک میم کوین است که به اندازه کافی با ریسک ها و خطرات زیادی در بحث سرمایه گذاری آن وجود دارد. ساخت کیف پول کاغذی دوج کوین آن هم با استفاده از خدمات سایت های نامعتبر، ریسک شما را در هولد دوج کوین افزایش می‌دهد.

کیف پول کاغذی ایاس

برای ساخت کیف پول کاغذی ایاس بهترین گزینه استفاده از خدمات سایت github است. با کلیک روی لینک این سایت مستقیماً وارد صفحه زیر می‌شوید.

کیف پول کاغذی ریپل

در این صفحه با کلیک روی گزینه Re-Generate می‌توانید برای ساخت کیف پول کاغذی ایاس اقدام کنید. با کلیک روی گزینه پرینت هم می‌توانید کیف پول کاغذی خود را پرینت گرفته و یا در کامپیوتر ذخیره کنید. مراحل ساخت و تولید کیف پول کاغذی ایاس در این سایت بسیار ساده است و هیچ پیچیدگی خاصی برای آن وجود ندارد.

نحوه استفاده از کیف پول کاغذی ایاس نیز بسیار ساده است و شما می‌توانید با همان ترتیبی که برای بیت کوین و اتریوم شرح دادیم، از کیف پول کاغذی ایاس نیز استفاده کنید.

دقت کنید که ارز دیجیتال ایاس یکی از آینده دارترین ارزهای بازار است که سرمایه گذاران بسیار زیادی را به مست خود جلب کرده است. از این رو اگر به دنبال هولد کردن طولانی مدت آن هستید، استفاده از کیف پول کاغذی ایاس می‌تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. فقط باید مراقب باشید که اطلاعات کیف پول خود را از دست ندهید.

کیف پول کاغذی مونرو

سایت Github امکان ساخت کیف پول کاغذی مونرو را نیز برای شما فراهم کرده است. با ورود به لینک این سایت و دانلود فایل زیپ مشخص شده در آن می‌توانید برای ساخت کیف پول کاغذی مونرو اقدام نمایید. ساخت کیف کاغذی مونرو نیز با طی کردن این مراحل بسیار ساده است و روند خیلی پیچیده ای ندارد.

دقت داشته باشید که برای ساخت کیف پول کاغذی مونرو نیز بهتر است قبل از اقدام برای ساخت، اینترنت لپ تاپ خود را قطع کنید. آفلاین بودن امنیت ساخت این کیف پول را برای شما افزایش می‌دهد.

کیف پول کاغذی بیت کوین کش

برای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین کش نیز سایت های بسیار زیادی در دسترس شما قرار دارد. اما توصیه می‌کنیم که برای این رمز ارز نیز از خدمات کیف پول کاغذی استفاده نکنید. با یک بار جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید به چند سایت برای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین کش دسترسی داشته باشید، اما واقعیت این است که بسیاری از این سایت ها اعتبار نداشته و ممکن است ارز دیجیتال شما در معرض خطر قرار گیرد.

هر چند ما می‌توانستیم با قرار دادن لینک یکی از این سایت ها در این بخش برای ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین کش خیال خود را راحت کرده و دیگر چند خط توضیح اضافی در این باره ندهیم، اما احترام به حقوق تریدرهای ایرانی اصل اساسی ما در کانون بورس است. از این رو توصیه می‌کنیم که شما نیز برای نگهداری بیت کوین کش از یک کیف پول جایگزین سخت افزاری یا نرم افزاری استفاده کنید.

کیف پول کاغذی شیبا

یکی دیگر از ارز دیجیتال هایی که این روزها به دشت بر سر زبان ها افتاده و افراد زیادی در حال خرید و فروش آن هستید، ارز دیجیتال شیبا است. برای نگهداری از شیبا نیز راه‌حل های زیادی پیش روی شما قرار دارد که یکی از آنها کیف پول کاغذی شیبا است.

برای این ارز دیجیتال نیز خیلی توصیه به استفاده از کیف پول کاغذی نداریم. هر چند استفاده از کیف پول کاغذی به خوی خود امنیت نگهداری از این رمز ارز را برای شما افزایش می‌دهد، اما با این حال به دلیل وجود موارد کلاهبرداری بسیار زیاد درباره این رمز ارز، توصیه به این کار نداریم.

کیف پول کاغذی یا سخت افزاری

کیف پل کاغذی ارز دیجیتال و کیف پول سخت افزاری هر دو از دسته کیف پول های رسد محسوب می‌شوند. هر کدام از این کیف پول ها مزیت ها و معایب خاص خود را دارند. اگر درصدد انتخاب یک کیف پول مناسب برای ارزهای دیجیتال خود هستید، انتخاب از میان این دو با بررسی چند معیار امکان پذیر خواهد بود.

 • از نظر امنیت هر دو در شرایط خوبی هستند. امنیت کیف پول های سرد به خودی خود بالا است.
 • از نظر پشتیبانی از تعداد ارزهای دیجیتال کیف پول سخت افزاری می‌تواند گزینه بهتری برای شما باشد.
 • از نظر راحتی استفاده نیز کیف پول های سخت افزاری بهتر هستند.
 • البته استفاده از کیف پول سخت افزاری رایگان نیست، در حالی که برای کیف پول کاغذی نیاز به پرداخت هزینه اولیه نخواهید داشت.

با دقت به همین موارد انتخاب میان یکی از این دو بسیار ساده خواهد بود. هر چند برای انتخاب میان کیف پول سخت افزاری و نرم  افزاری باید کمی بیشتر تامل کرده و به جزئیات بیشتری از آنها دقت کنید.

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال برای چه کسانی مناسب است؟

شاید از خود بپرسید که مگر در حال حاضر کسی از کیف پول کاغذی استفاده می نماید و در حال حاضر انواع کیف پول کاغذی چه کاربردی در میان معامله‌گران دارد؟ اگر این تصور را درباره کیف پول کاغذی ارز دیجیتال دارید که دیگر منسوخ شده و استفاده از آن در میان کاربران رایج نیست کاملاً تصور اشتباهی دارید. جالب است که بسیاری از معامله‌گران بزرگ بازار ارز دیجیتال در حال حاضر نیز از انواع کیف پول کاغذی برای نگهداری از رمز ارز های خود برای طولانی مدت استفاده می نمایند.

ویژگی های بسیار زیادی در انواع کیف پول نرم افزاری ارز دیجیتال و کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال وجود دارد که شاید در کیف پول کاغذی نتوانید آنها را پیدا کنید. اما یک مزیت بسیار بزرگ در کیف پول کاغذی وجود دارد که به هیچ وجه در سایر انواع کیف پول ارز دیجیتال موجود نبوده و به همین دلیل بسیاری از معامله‌گران بزرگ ترغیب به استفاده از آن شده‌اند. همانطور که اشاره کردیم این نوع از انواع کیف پول ارز دیجیتال به هیچ وجه در معرض خطرات کلاهبرداری های اینترنتی قرار نداشته شما می‌توانید بدون نگرانی از این بابت از آن استفاده نمایید و رمز ارزهای خود را در آن نگهداری کنید.

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال بیشتر برای کسانی مناسب است که تمایلی به خرید و فروش رمز ارز های خود در بازه های زمانی کوتاه مدت نداشته و به دنبال نگهداری از آنها برای بازه های زمانی طولانی مدت بیشتر از ۵ سال هستند. وقتی شما در بازه های زمانی کوتاه مدت نیازی به استفاده از کیف پول خود ندارید عملاً استفاده از یک کیف پول نرم افزاری به هیچ وجه نمی تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. در این بین انتخاب میان کیف پول سخت افزاری و کیف پول کاغذی نیز بسته به سلیقه و شرایط شما خواهد داشت.

آیا معامله گران بزرگ از کیف پول کاغذی استفاده می کنند؟

در بند قبلی اشاره کوتاهی داشتیم که معامله گران بزرگ نیز از کیف پول کاغذی استفاده می نمایند. استفاده از کیف پول کاغذی بیشتر از اینکه به بزرگ یا کوچک بودن معامله‌گر بستگی داشته باشد به استراتژی معاملاتی وی بستگی خواهد داشت. هولدر ها و کسانی که به دنبال نگهداری طولانی مدت از ارزهای دیجیتال هستند می توانند با خیال راحت از این نوع کیف پول با امنیت بسیار بالا استفاده نمایند. در این بین کسانی که به دنبال نوسان گیری و معاملات کوتاه مدت در بازار هستند عملاً امکان استفاده از این نوع کیف پول را نداشته و بهتر است سراغ گزینه‌های دیگر بروند.

توصیه مهم ما این است که اگر حجم قابل توجهی از ارز های دیجیتال با ارزش سرمایه بسیار بالا را برای طولانی مدت نگهداری می‌کنید، سراغ کیف پول کاغذی ارز دیجیتال بروید. البته انواع کیف پول کاغذی ارز دیجیتال در مدل‌های جدید در بازار موجود هستند که حتی دیگر شاهد از بین رفتن جوهر روی کاغذ آنها نیز نخواهد بود و نگهداری از آنها بدون خطر ناشی از برخورد با آب و یا پاره شدن نیز است. این دسته از کیف پول ها ممکن است قیمت کمی بیشتری نسبت به انواع کیف پول کاغذی معمولی داشته باشند اما با این حال شرایط بسیار خوبی را برای نگهداری از ارزهای دیجیتال برای طولانی مدت برای شما ایجاد خواهند کرد.

نحوه تهیه کیف پول کاغذی ارز دیجیتال در ایران

ممکن است این چالش در ذهن شما به وجود آمده باشد که چگونه می توانید کیف پول ارز دیجیتال کاغذی را در ایران تهیه کنید و شرایط فروش این دسته از کیف پول ها چگونه است؟ قبل از هر چیزی باعث تی برای بررسی این موضوع انواع کیف پول کاغذی را به دو دسته مهم تقسیم کنیم. دسته اول کیف پول هایی از جنس کاغذ هستند که کلید خصوصی رمز ارز ها بر روی آنها با جوهر چاپ می شود. برای تهیه این دسته از کیف پول های کاغذی ارز دیجیتال چالش خاصی نخواهید داشت. شما می توانید از سایت های مختلف ارائه دهنده خدمات ساخت کیف پول ارز دیجیتال به راحتی این نوع از کیف پول ها را به صورت رایگان دریافت کرده و برای استفاده از آن ها پرینت بگیرید.

دستی دوم از کیف پول های کاغذی آنهایی هستند که فقط اسم کیف پول کاغذی بر روی آنها باقی مانده و معمولاً از جنس فلزات مختلف ساخته و عرضه می شوند. تهیه این نوع از انواع کیف پول کاغذی ارز دیجیتال با چالش‌های زیادی در ایران روبرو است و چندان توصیه به تهیه آن ها نداریم. با توجه به اینکه قبل از اینکه این کیف پول ها به دست شما برسد در اختیار افراد زیادی قرار خواهد گرفت از این رو تهیه آنها ممکن است باعث از بین رفتن سرمایه های شما در بازار ارز دیجیتال شود.

کیف پول کاغذی هنوز هم کاربرد دارد

برخلاف تصور بسیاری از افراد استفاده از کیف پول کاغذی همچنان نیز کاربردهای خاص خود را دارد و شما نیز می‌توانید برای بالا بردن امنیت کیف پول خود از انواع کیف پول کاغذی استفاده نمایید. اتفاقا با پیشرفت تکنولوژی روش‌هایی به وجود آمده که با استفاده از آنها می‌توان امنیت نگهداری از انواع کیف پول کاغذی را نیز افزایش داد. در گذشته این مشکل وجود داشت که اعداد و ارقام نگارش شده بر روی کاغذ کم کم از بین رفته و جوهر آنها کمرنگ شود. امروزه اما با روی کار آمدن انواع کیف پول‌های فلزی که همان کاربرد کیف پول کاغذی را دارند این چالش برای همیشه برطرف شده و کاربران می‌توانند با استفاده از این نوع کیف پول‌ها بدون هیچگونه چالشی به کار خود ادامه دهند.

در چند سال اخیر هرچند آگاهی کاربران نسبت به شرایط انجام معامله در بازار ارز دیجیتال افزایش پیدا کرده است اما شاهد هستیم که هنوز هم بسیاری از افراد درگیر ش‌هایی مانند گم کردن آدرس کیف پول خود بوده و حتی ممکن است دارایی‌های خود را به صورت کامل از دست بدهند. از این قبیل اتفاقات آن هم در شرایطی که دلار در بازار کشور ما روز به روز روند افزایشی به خود گرفته و شاهد رسیدن قیمت آن به اوج هستیم می‌تواند یک چالش بسیار بزرگ باشد.

در این بین استفاده از مزیت‌های کیف پول کاغذی راهکاری است تا شما دیگر درگیر چالش‌های مربوط به از دست رفتن دارایی‌ها نباشید و بتوانید با بالاترین سطح امنیت از رمز ارزهای خود نگهداری کنید. با توجه به اینکه انواع کیف پول سخت‌افزاری موجود در بازار قیمت‌های بسیار زیادی دارند و استفاده از آنها نیاز به صرف هزینه‌های بسیار بالایی خواهد داشت، شما می‌توانید با استفاده از انواع کیف پول کاغذی با همان امنیت اما این بار با قیمت‌های بسیار کمتر از توکن‌های خود نگهداری کنید.

البته شایان ذکر است که با استفاده از کیف پول کاغذی عملاً شما نمی‌توانید از مزیت‌های استیک کردن ارز دیجیتال استفاده نمایید و این روش نگهداری بیشتر برای هولد کردن رمز ارزها برای طولانی مدت کاربرد دارد و اگر قرار بر نگهداری کوتاه مدت آنها است بهتر است سراغ انواع کیف پول‌های نرم‌افزاری بروید که در این زمینه بهترین شرایط را برای معامله‌گران ایجاد می‌نمایند.

جمع بندی نهایی از کیف پول کاغذی ارز دیجیتال

سعی کردیم تا به صورت کامل و جامع به بررسی نکات و مفاهیم مربوط به کیف پول کاغذی پرداخته و هیچ موردی را درباره این موضوع از قلم نیندازیم. اکنون شما به خوبی با ماهیت این کیف پول ها آشنا بوده و می‌دانید که چگونه می‌توان برای ساخت و یا استفاده از آنها اقدام کرد.

کیف پول های کاغذی در یک دوره ای در میان سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ به شدت رایج شدند، اما امروزه به دلیل چالش برانگیز بودن سرعت تراکنش با آنها، عملاً خیلی رایج نیستند و از نظر بسیاری از کاربران منسوخ شده می‌باشند. اما برخی از کاربران نیز هنوز از آنها استفاده می‌کنند. درک ماهیت و روش استفاده از کیف پول کاغذی ارز دیجیتال باعث می‌شود تا شما در صورت مواجهه با آنها، نهایت احتیاط را به خرج داده و بی‌گدار به آب نزنید.

در دوره حضوری ارز دیجیتال و پکیج دانلودی ارز دیجیتال هم می توانید تمام اطلاعات لازم برای ترید در بازار ارز دیجیتال را به دست آورید که یکی از این اطلاعات نیز به همین موضوع انتخاب و ساخت کیف پول های مناسب برای نگهداری از ارز دیجیتال مربوط می شود.

کیف پول کاغذی ایاس

سوالات رایج درباره کیف پول کاغذی

در انتهای این مقاله سعی داریم تا پاسخ برخی از چالش ها  و سوالات مربوط به کیف پول کاغذی ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم. شما هم می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را درباره این دسته از کیف پول ها و شرایط استفاده از آنها در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک گذاشته و پاسخ چالش های خود را از زبان متخصصین ما بشنوید.

 • کیف پول کاغذی چیست؟

کیف پول کاغذی نوعی کیف پول سرد ارز دیجیتال است که در آن آدرس عمومی کیف پول و کلید خصوصی ارز دیجیتال مربوطه بر روی یک کاغذ درج شده و چاپ می‌شود.

 • چه اطلاعاتی روی کیف پول کاغذی وجود دارد؟

بر روی این کیف پول می‌تواند آدرس عمومی آن و هم چنین کلید خصوصی ارز دیجیتال مربوطه را مشاهده کنید.

 • آیا کیف پول کاغذی امن است؟

کیف پول کاغذی ارز دیجیتال یکی از امن ترین نوع از انواع کیف پول دیجیتال محسوب می‌شود که به دلیل عدم اتصال به اینترنت، امکان هک کردن آن وجود ندارد.

 • آیا کیف پول کاغذی یک کیف پول سرد محسوب می‌شود؟

بله کیف پول کاغذی یک نوه کیف پول سرد است.

 • کیف پول کاغذی بیت کوین چیست؟

کیف پولی کاغذی که از ارز دیجیتال بیت کوین پشتیبانی می‌نماید، کیف پول کاغذی بیت کوین شناخته می‌شود.

 • کیف پول کاغذی چگونه ساخته می‌شود؟

برخی از سایت ها خدمات ساخت کیف پول کاغذی را برای ارزهای دیجیتال مختلف تنها در چند مرحله ساده برای شما فراهم آورده‌اند.

 • نحوه استفاده از کیف پول کاغذی ارز دیجیتال چیست؟

برای انتقال ارز به داخل کیف پول خود باید در زمان ارسال جای آدرس فرستنده آدرس عمومی کیف پول خود را قرار دهید و برای برداشت نیز نیاز به استفاده از کلید خصوصی خواهید داشت.

 • آیا متاماسک یک کیف پول کاغذی است؟

خیر. متاماسک یک کیف پول نرم افزاری و گرم محسوب می‌شود.

 • آیا هنوز هم از کیف پول کاغذی استفاده می‌شود؟

بله هنوز هم بری از کاربران برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خود برای دراز مدت از این نوع کیف پول ها استفاده می نمایند.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: