لوگو کانون بورس

بهترین سایت های بورسی برای تحلیل تکنیکال و فاندامنتال از ۱ تا ۲۰

بهترین سایت های بورسی
شما در حال مطالعه مقاله ۶ از ۳۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

با معرفی بهترین سایت های بورسی برای تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی در این بازار با شما همراه هستیم. بازار بورس یک بازار بسیار پر چالش است و داشتن اطلاعات کاربردی و مفید می‌تواند این چالش ها را از پیشروی کاربران و معامله گران در این بازار بردارد. متأسفانه شاهد هستیم که به دلیل فقدان سایت های مناسب از نظر محتوا، بسیاری از کاربران در مسیرهای اشتباهی قرار گرفته و معاملات خود را با ریسک‌های بسیار زیادی در بازار بورس همراه می‌سازند. انتخاب مناسب‌ترین سایت های تحلیل تکنیکال بورس و بهترین سایت تحلیل بنیادی می‌تواند تبدیل به برگ برنده برای همه معامله گران در این بازار شود.

با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله از سری مقالات آموزش رایگان بورس تصمیم گرفتیم تا بهترین سایت های بورسی را به شما معرفی کنیم. برای اینکه امکان استفاده از این سایت ها در زمینه‌ها و جنبه‌های مختلف تحلیلی را برای شما فراهم کرده باشیم، در یک دسته بندی مشخص سایت هایی با محتوای متفاوت درباره بازار بورس را به شما معرفی می‌کنیم. استفاده از این سایت ها باعث می‌شود تا شما بتوانید با اطلاعات مفید و کاربردی مربوط به بازار بورس همراه شده و بتوانید ساماندهی مناسبی برای سبد سرمایه و معاملات خود داشته باشید.

بهترین سایت بورسی همیشه هم خوب نیست!

بهترین سایت های بورسی همیشه هم خوب نیستند و ممکن است استفاده از اطلاعات یک سایت برای ورود به بازار بورس انجام معاملات برای شما خطراتی به دنبال داشته باشد. سایت های بورسی را به صورت کلی می‌توان به دو دسته مختلف تقسیم کرد. دسته اول سایت هایی هستند که بیشتر از آنها برای کسب اطلاعات و اخبار مختلف درباره بازار بورس استفاده می‌شود و عملاً نتیجه گیری از اخبار به دست آمده به عهده خود تحلیلگر خواهد بود.

این دسته از سایت ها اهمیت بسیار زیادی برای اتخاذ تصمیمات درست در بازار بورس دارند و به همین دلیل حتماً باید برای استفاده از این اطلاعات و اخبار سراغ سایت هایی با اعتبار بالا بروید. استفاده از سایت های نامعتبر برای کسب اطلاعات بنیادی باعث می‌شود تا شما تصمیمات خود را برای ورود به معامله با اطلاعات نادرست و غیر واقعی بگیرید.

دسته دوم از سایت های بورسی آنهایی هستند که به نوعی ارائه دهنده خدمات تحلیل تکنیکال به کاربران در این بازار هستند. به صورت کلی سیگنال دهی و ارائه تحلیل‌های مختلف از سهام شرکت‌های بورسی ممکن است باعث گمراه شدن برخی از تحلیل گران شود. به همین دلیل برای استفاده از خدمات این سایت ها بایستی نهایت دقت و احتیاط را به عمل آورید.

به تمام این چالش ها آگاه هستیم و از این رو سعی داریم تنها به معرفی سایت هایی با اعتبار بالا و خدمات ایده‌آل در این مقاله بپردازیم.

بهترین سایت های بورسی

بهترین سایت بورسی تحلیل بنیادی

معرفی بهترین سایت های بورسی را با معرفی بهترین سایت تحلیل بنیادی آغاز می‌کنیم. در نظر داشته باشید که برخلاف بازارهای بورس جهانی سایت های ارائه دهنده خدمات تحلیلی در بورس ایران هنوز خیلی زیاد نیستند و از این گذشته بسیاری از این سایت ها نیز اعتبار چندانی ندارند. این مهم به وضوح نشان می‌دهد که با فقدان مطالب آموزشی کاربردی و مفید در بازار بورس همراه هستیم. در این بین سرمایه گذاران در این بازار حتماً بایستی با استفاده از بهترین سایت های بورسی به دنبال بهینه کردن شرایط معاملات خود باشند.

سایت های بورسی تحلیل بنیادی آن دسته از سایت هایی هستند که بیشتر اخبار و اطلاعات مربوط به سهام شرکت ها در بازار بورس را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. کمتر سایتی را می‌توان پیدا کرد که به صورت اختصاصی بر روی تحلیل بنیادی سهام در بازار بورس پرداخته باشد. با این حال کاربرانی که به دنبال استفاده از روش های تحلیل بنیادی در بازار بورس هستند نیاز به اطلاعات و اخبار موثق خواهند داشت.

سایت هایی که در ادامه به مرور و معرفی آنها می پردازیم به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول بیشتر سایت‌ های خبری بوده که شما می‌توانید اخبار لحظه ای مربوط به بازار بورس و شرکت های مختلف را در این سایت ها مشاهده کنید. دسته دوم نیز سایت هایی هستند که اطلاعات کاربردی مفید برای تحلیل بنیادی را برای تمام شرکت های بورسی در اختیار شما قرار می‌دهند. اطلاعاتی مانند سود و زیان شرکت در یک سال گذشته و یا ترازنامه ها و مواردی از این دست را می‌توانید در این دسته از سایت های بورسی در اختیار داشته باشید.

۱- تابلو بورس یا سایت tsetmc

معرفی بهترین سایت های بورسی را با معرفی تابلو بازار بورس آغاز می‌کنیم. در مقاله آموزش تابلو خوانی بورس به معرفی کامل این سایت پرداختیم و نکات لازم برای استفاده از آن برای تحلیل سهام شرکت های مختلف را نیز بیان نمودیم. تابلو بازار بورس زیر نظر سازمان بورس اطلاعات و داده‌های مربوط به هر کدام از شرکت‌های مختلف پذیرفته شده در بازار بورس را به صورت دقیق و جزئی در اختیار تمام تحلیلگران قرار می دهد.

تمام اطلاعات و داده‌هایی که در سایت های مختلف برای هر کدام از سهم ها ارائه می شوند همگی از این سایت استخراج شده و سایت مرجع و منبع اصلی برای بررسی اطلاعات لحظه ای هر یک از نماد ها در بازار بورس تابلو بورس است.

دقت داشته باشید که با استفاده از داده‌ها و اطلاعات مندرج در تابلو بازار بورس می‌توانید هم به بررسی و تحلیل جزئی هر یک از شرکت ها در این بازار پرداخته و هم کلیت بازار بورس را نیز مورد تجزیه و تحلیل و آنالیز قرار دهید.

 • نماد هایی با بیشترین تاثیر گذاری بر روی شاخص بورس
 • پربازدیدترین نمادها در هر روز معاملاتی
 • نماد هایی با بیشترین حجم معاملات در طول هر روز
 • بیشترین نوسان در میان نمادهای بورسی
 • قیمت پایانی هر سهم در انتهای روز معاملاتی
 • پارامترهایی مانند حجم مبنا، تعداد سهام شناور و گروه بندی نمادها در بازار بورس
 • شرایط هر کدام از شاخص های تعریف شده در بازار بورس مانند شاخص کل بورس
 • معرفی نمادهای پر تراکنش

و اطلاعاتی از این دست را به راحتی می‌توانید در تابلو بازار بورس در اختیار داشته باشید. فراموش نکنید که استراتژی ها و ایده‌های بسیار فوق‌العاده‌ای برای بررسی و آنالیز داده‌های موجود در تابلو بازار بورس وجود دارد که حتماً باید به این استراتژی ها و ایده‌ها نیز مسلط باشید.

بهترین سایت های بورسی

۲- سایت کدال Codal.ir

معرفی بهترین سایت های بورسی را با معرفی سایت کدال ادامه می‌دهیم. این سایت را می‌توان به عنوان بهترین سایت تحلیل بنیادی در بازار بورس ایران معرفی کرد. سایت کدال نیز زیر نظر مستقیم سازمان بورس ایران فعالیت داشته و تمام اطلاعات و اطلاعیه‌های موجود در آن از سوی سازمان بورس اعلام می‌شوند.

 • ترازنامه های مالی شرکت های فعال در بازار بورس
 • اطلاعیه‌های لحظه ای درباره بسته شدن یا باز شدن نماد های مختلف در بازار بورس
 • تصمیمات سازمان بورس بر روی هر یک از نمادهای موجود در بازار
 • میزان سود و زیان هر شرکت در طول سال مالی گذشته
 • تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده هر کدام از شرکت ها در بازار بورس
 • اطلاعیه‌های مربوط به افشای اطلاعات

و مواردی از این دست که اهمیت بسیار زیادی برای تحلیل بنیادی هر یک از نمادها در بازار بورس دارند را می‌توانید در سایت کدال در اختیار داشته باشید.

دقت داشته باشید که سایت کدال یک سایت کاملاً مرجع و معتبر و محسوب می‌شود اما اطلاعات درج شده در آن کاملاً خام هستند. به این معنا که همراه با این اطلاعات هیچگونه تحلیل و آنالیزی وجود ندارد و خود شما به عنوان یک تحلیلگر می‌توانید از این اطلاعات برای تصمیمات مختلف برای سرمایه گذاری در بازار بورس استفاده کنید.

۳- پایگاه خبری بازار سرمایه Sena.ir

بررسی بهترین سایت تحلیل بنیادی را با معرفی سایت پایگاه خبری بازار سرمایه ایران ادامه می‌دهیم. پایگاه خبری بازار سرمایه ایران یکی از بهترین سایت های خبری مربوط به بازار بورس است که می‌توانید اخبار و اطلاعات مربوط به این بازار را به صورت لحظه ای در این سایت دنبال کنید.

 • انجام مصاحبه‌های مختلف با مسئولین مرتبط با بازار بورس
 • اخبار بازار جهانی مرتبط با بازار بورس ایران
 • بررسی شرایط بازار های مهمی مانند بازار نفت و یا بازار دلار
 • اخبار اقتصادی مهم کشور
 • اخبار بنیادی و پایه مربوط به بازار سرمایه
 • اطلاعات مربوط به اطلاعیه‌های مختلف منتشر شده از سوی سازمان بورس و فرابورس
 • اخبار و اطلاعات مربوط به بورس کالا و بورس انرژی
 • معرفی کتاب های مرجع مالی برای آموزش بازار بورس

از جمله داده‌ها و اطلاعاتی هستند که شما می‌توانید به آنها در پایگاه خبری بازار سرمایه ایران دسترسی داشته باشید. یک سایت خبری کامل و جامع که به صورت اختصاصی برای بازار بورس ایران تعریف شده و مهم‌ترین و اصلی‌ترین اخبار مربوط به بازار را می‌توانید در این سایت مشاهده کنید.

۴- سایت سازمان بورس اوراق بهادار seo.ir

معرفی بهترین سایت های بورسی را با معرفی سایت سازمان بورس و اوراق بهادار دنبال می‌کنیم. این سایت را نیز می‌توان در گروه بهترین سایت های تحلیل بنیادی قرار داد. در سایت سازمان بورس و اوراق بهادار می‌توانید به اطلاعات بسیار مهمی درباره خود بازار بورس و همچنین سازمان بازار بورس دسترسی داشته باشید که در برخی از مواقع این اطلاعات می‌توانند زمینه ساز ایده‌های سرمایه‌گذاری نیز باشند.

 • معرفی چارت سازمانی سازمان بورس و اوراق بهادار ایران
 • ارائه تمام اطلاعیه‌ها و اخبار منتشر شده از سوی سازمان بورس
 • امکان مشاهده قوانین به روز شده بازار بورس
 • راهنمای سهام عدالت
 • راهنمای ورود به بازار بورس
 • معرفی کارگزاران برتر و معتبر در بازار بورس ایران
 • گزارشات مالی شرکت ها
 • اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری در بورس

و مواردی از این دست از جمله اطلاعات و داده‌هایی هستند که شما می‌توانید آنها را در سایت سازمان بورس و اوراق بهادار در اختیار داشته باشید. استفاده از اطلاعات این سایت مخصوصاً برای کسانی که به تازگی وارد بازار بورس شده و یا به دنبال ورود به این بازار هستند می‌تواند بسیار مفید و ارزنده باشد.

با توجه به اینکه اطلاعات مندرج در این سایت به صورت کاملاً اختصاصی از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام می‌شوند از این رو اعتبار بالایی داشته و هیچ خدشه‌ای به آنها وارد نیست. اطلاعات و مطالب مندرج در این سایت می‌توانند اهمیت آموزشی قابل توجهی نیز برای علاقه‌مندان به معامله و سرمایه گذاری در بازار بورس داشته باشند. از این رو توصیه می‌کنیم حتماً آموزش ها و اطلاعیه‌های مندرج در این سایت را یکبار هم که شده مطالعه کنید تا درک بهتری نسبت به شرایط معامله گری در این بازار پیدا نمایید.

۵- سایت فرابورس ایران ifb.ir

معرفی بهترین سایت های بورسی را با معرفی سایت فرابورس ایران ادامه می‌دهیم. دقت داشته باشید که این سایت را نمی توان به عنوان بهترین سایت تحلیل بنیادی انتخاب و معرفی کرد اما با این حال با توجه به اینکه تمام اطلاعیه‌ها و داده‌های مربوط به بازار فرابورس در آن درج می‌شود از درجه اهمیت قابل توجهی برای معامله گران در این بازار همراه است.

دقیقاً مانند سایت سازمان بورس و اوراق بهادار ایران می‌توانید در سایت فرابورس نیز اطلاعیه‌ها و داده‌های لازم برای بررسی شرایط بازار فرابورس را در اختیار داشته باشید. البته متأسفانه شاهد هستیم که بستر مناسبی برای راه‌اندازی و اجرای سایت انتخاب نشده و دائماً مشکلات و چالش‌هایی را در آن شاهد هستیم. اما با این حال با مشاهده اطلاعات این سایت می‌توانید درک بهتری نسبت به بازار فرابورس پیدا کرده و برای انجام معامله در این بازار نیز گزینه های بهتری را انتخاب کنید.

۶- سایت بورس کالای ایران ime.co.ir

در معرفی بهترین سایت های بورسی لازم است تا به سایت بورس کالای ایران نیز اشاره کنیم. بورس کالا یکی از انواع بازار بورس است که خدمات و کالاهای متفاوتی نسبت به بازار بورس اوراق بهادار در آن عرضه می‌شود. فعالان بازار بورس کالا می‌توانند از سایت رسمی این شرکت برای مشاهده اطلاعات و اخبار مختلف استفاده نمایند. دقت داشته باشید که استفاده از خدمات بورس کالا می‌تواند شرایط ایده‌آلی را برای سرمایه گذاری برای هر کسی به دنبال داشته باشد.

با توجه به مزیت های موجود در معامله گری در بورس کالا شما نیز می‌توانید با آموزش های حرفه ای لازم وارد این بازار شده و در کنار سهام شرکت های فعال در بازار بورس برای خرید و فروش کالاهای مختلف در این بازار نیز اقدام کنید.

سایت شرکت بورس کالای ایران هم می‌تواند برای شروع ورود به این بازار و هم حرفه‌ای شدن در این بازار و کسب اطلاعات لازم بسیار مفید باشد. همچنین لازم به توضیح است که بسیاری از اطلاعات نمایش داده شده در این سایت برای معامله گری در بازار بورس نیز مفید خواهند بود.

در حال حاضر اگر انواع بازار بورس را بخواهیم در کنار هم مورد بررسی قرار داده و ارزش همه آنها را به عنوان ارزش کل بازار معاملات معرفی کنیم بیش از ۹۱ درصد این ترکیب متعلق به بازار فیزیکی خواهد بود. پرواضح است که حجم سنگینی از معاملات در بازار فیزیکی انجام شده و استفاده از خدمات آن می‌تواند مزیت های بسیار زیادی برای رسیدن به سود به دنبال داشته باشد. همانطور که می‌دانید ایجاد تنوع در سرمایه گذاری در بازار بورس هم باعث کاهش ریسک معاملاتی شما شده و هم فرصت های بیشتری برای معامله گری و رسیدن به سود برای شما به دنبال خواهد داشت. توصیه می‌کنیم حتماً سری به سایت شرکت بورس کالای ایران زده و اطلاعات اولیه لازم درباره این بازار را نیز به دست آورید.

۷- سایت بورس انرژی ایران irenex.ir

معرفی بهترین سایت های بورسی را با معرفی سایت شرکت بورس انرژی ایران ادامه می‌دهیم. اگر به دنبال شناخت بهترین سایت تحلیل بنیادی هستید، سایت بورس انرژی ایران نیز می‌تواند در این لیست قرار بگیرد. بورس انرژی نیز یکی از انواع بازار بورس است که امکان انجام معاملات بر روی حامل های انرژی در این بازار برای علاقمندان فراهم آمده است.

با اضافه شدن شرایط انجام معاملات قراردادهای آتی در بورس انرژی این بازار نیز تبدیل به بستر مناسبی برای کسب سود برای معامله گران شده است. شما می‌توانید اطلاعات و آموزش‌های مختلفی را در سایت شرکت بورس انرژی ایران به دست آورید.

 • آموزش های لازم درباره بازار فیزیکی را در دسترس خواهد داشت و هم چنین می‌توانید اخبار و اطلاعات بروز این بازار را نیز در این سایت مشاهده کنید.
 • آموزش ها و اطلاعات لازم درباره بازار مشتقه را در دسترس خواهد داشت و می‌توانید از این اطلاعات برای انتخاب گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری استفاده نمایید.
 • عرضه های صورت گرفته در بازار فیزیکی را مشاهده خواهید کرد.
 • تابلوی معاملات قراردادهای موازی در این سایت در دسترس است.
 • قوانین و مقررات وضع شده از سوی سازمان بورس را در این سایت در دسترس خواهد داشت.
 • همچنین اطلاعات دیگری مانند اطلاعیه‌های عمومی یا اطلاعیه‌های بازار که بیشتر مربوط به نمادهای فعال در این بازار است را نیز در سایت شرکت بورس انرژی ایران در دسترس خواهید داشت.

سایت شرکت بورس انرژی ایران یکی از سایت های مناسب و لازم برای انجام تحلیل بنیادی در بازار بورس است. اطلاعات مندرج در این سایت کاملاً معتبر بوده و از سوی سازمان بورس و شرکت بورس انرژی ارائه می شوند. با تکیه بر این اطلاعات می‌توانید میزان شناخت خود را نسبت به شرایط روز بازار بورس انرژی به دست آورده و معاملات خود را نیز بر این اساس ساماندهی کنید.

۸- سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران fipiran.com

بهترین سایت بورسینمی توان درباره بهترین سایت تحلیل بنیادی صحبت کرد و حرفی از سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران نزد. این سایت یکی از بهترین سایت ها برای تحلیل بنیادی سهام شرکت های مختلف و کسب اطلاعات لازم برای این منظور است. تمام کاربران و فعالان بازار بورس از اطلاعات این سایت استفاده کرده و معاملات خود را از طریق این اطلاعات بهینه‌تر می‌نمایند.

خدمات و ویژگی های این سایت نیز روز به روز در حال به روزرسانی است. یک نکته بسیار جالب درباره سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران به روز رسانی دائمی آن است که آن را نسبت به سایر سایت های بورسی کاملاً متمایز می نماید.

 • میانگین انواع دارایی های پرتفوی و بازدهی انواع صندوق ها
 • نمودار تعاملی مقایسه بازدهی صندوق ها
 • نقشه صندوق های سرمایه گذاری
 • تغییرات شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس
 • تاریخچه نمودار شاخص بورس ایران و آمار و اطلاعات مربوط به آن
 • تاریخچه نمودار شاخص بازار فرابورس و آمار و اطلاعات مربوط به آن
 • اخبار بروز و لحظه های مربوط به بازار سرمایه و اقتصاد ایران
 • نمودار حجم معاملات در بازار بورس
 • معرفی تک صندوق های سرمایه گذاری در بازار و همچنین بررسی شرایط آنها برای سرمایه گذاری
 • معرفی ابزارهای مختلف تحلیلی مانند:
 • نمودار تعاملی شاخص – سهام
 • نمودار تعاملی شاخص – صندوق
 • مقایسه ترازنامه شرکت ها
 • مقایسه صورت سود و زیان شرکت ها
 • مهم‌ترین و پرکاربردترین اطلاعات مربوط به سایت کدال اعم از:
 • درآمد هر سهم
 • مجامع
 • نسبت های مالی
 • رشد و نزول سود
 • تاریخچه معاملات نماد مختلف در بازار بورس
 • اطلاعات مالی مربوط به هر یک از سهم ها در بازار بورس
 • معرفی خبرگزاری های معتبر مربوط به بازار بورس و خبرهای اصلی آن ها
 • اخبار مربوط به انواع بازار بورس و فرابورس و بورس انرژی و کالا
 • بررسی شرایط کامل سهام، حق تقدم، اوراق مشارکت و آمار و اطلاعات مربوط به آن
 • میزان بازدهی شاخص ها و صنایع
 • نمودار های مختلف مناسب برای تحلیل بازار بورس

ملاحظه می کنید که سایت مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران یک سایت فوق‌العاده کاربردی و عالی برای پردازش اطلاعات مربوط به بازار بورس هم به روش تحلیل بنیادی و هم به روش تحلیل تکنیکال است. این سایت را حتی می‌توان به عنوان یکی از بهترین سایت های رایگان تحلیل تکنیکال بازار بورس نیز معرفی کرد.

اطلاعات بسیار ارزنده کاربردی در این سایت قرار می‌گیرند که استفاده از آنها به راحتی می‌تواند دید شما نسبت به بازار سرمایه متمرکزتر و بهینه‌تر کند. حرفه‌ای‌ترین و باتجربه‌ترین افراد فعال در بازار سرمایه از اطلاعات این سایت برای تحلیل بازار استفاده می‌نمایند. نکته بسیار جالب درباره داده‌ها و نمودار های موجود در این سایت این است که تمام این داده‌ها و نمودارها به صورت خام نبوده و تحلیل های مناسبی نیز بر روی آنها وجود دارد که می‌توانید از این تحلیل ها برای پیشبرد اهداف خود در بازار بورس اوراق بهادار استفاده کنید. در نهایت باید اشاره کنیم که عدم استفاده از اطلاعات این سایت ممکن است چالش‌های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد.

۹- بورس نیوز boursenews.com

معرفی بهترین سایت های بورسی را با بررسی یکی دیگر از بهترین سایت های تحلیل بنیادی بورس ادامه می‌دهیم. بورس نیوز یک سایت خبری کاملاً اختصاصی برای بازار سرمایه است و تمام اخبار و اطلاعات موجود در این سایت به صورت خاص و منحصر به فرد برای بازار سرمایه و اقتصاد خواهد بود. استفاده از اطلاعات این سایت برای دستیابی به روزترین اخبار و مصاحبه ها در رابطه با بازار بورس می‌تواند شرایط خوبی را برای شما به دنبال داشته باشند.

در سایت بورس نیوز اطلاعات دسته بندی شده مربوط به شرایط مختلف بازار پیش بینی شده که شما می‌توانید متناسب با نیاز خود از این اطلاعات استفاده کنید. همچنین اخبار مربوط به پیش بینی بازار را توسط اقتصاددانان و تحلیل گران را نیز می‌توانید در این سایت مشاهده نمایید.

 • مصاحبه‌های انجام شده با مسئولین سازمان بورس و افراد اقتصادی کشور که می‌تواند نشان دهنده شرایط بازار بورس در آینده باشد را نیز در سایت بورس نیوز در اختیار خواهید داشت.
 • از مهم‌ترین اخبار مربوط به این سایت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • نقشه بازار های مختلف اعم از بازار بورس، فرابورس، بورس کالا، بورس انرژی و نهادهای مالی
 • اطلاعات دقیق مربوط به مجامع شرکت‌های بورسی اعم از اطلاعیه‌ها و دعوت به مجمع و همچنین گزارشات مجمع و پرداخت سود
 • معرفی مدیران و کارآفرینان و صاحب نظران مربوط به بازار بورس و شرکت های فعال در این بازار
 • بررسی سیاستهای کلیه دولت و سازمان بورس برای آینده
 • اعلام به روزترین قوانین و شرایط در نظر گرفته شده از سوی سازمان بورس برای معاملات در بازارهای مختلف
 • ارائه مقالات روانشناسی بازار بورس و اطلاعات مفید برای سرمایه گذاری و معامله گری در این بازار
 • امکان مشاهده تحلیل‌های مختلف صورت گرفته از بازار بورس، بازار دلار، بازار سکه و سایر بازارهای مالی از سوی با تجربه ترین و بهترین تحلیلگران کشور

به راحتی می‌توان درک کرد که در اختیار داشتن اطلاعاتی مانند داده‌های بالا می‌تواند شرایط بسیار بهتری برای سرمایه گذاری و معامله گری در بازار بورس برای هر کسی به دنبال داشته باشد. از این رو استفاده از اطلاعات این سایت را نیز برای انجام معاملات بهتر در بازار بورس به شما پیشنهاد می‌کنیم.

۱۰- سایت بررسی صندوق های سرمایه گذاری در بورس iranetf.org

یکی از بهترین سایت های تحلیل بنیادی سایت بررسی صندوق های سرمایه گذاری معتبر در بازار است. هرچند اطلاعات و برنامه های تعیین شده برای این سایت در حال حاضر به صورت کامل تکمیل نشده و در آینده شرایط سایت بهتر خواهد شد اما در حال حاضر نیز می‌توانید از داده‌ها و اطلاعات مندرج در این سایت برای پیشبرد اهداف خود در امر سرمایه‌گذاری در هر یک از صندوق‌های مالی استفاده نمایید.

اطلاعات و آموزش‌های مختلفی به شرح زیر در سایت بررسی صندوق های سرمایه گذاری در اختیار خواهید داشت:

 • اول اینکه امکان مشاهده مقالات آموزشی مربوط به بازار بورس را در اختیار دارید که می‌توانید از این مقالات برای بهتر کردن شناخت خود نسبت به این بازار استفاده کنید.
 • می‌توانید تحلیل پرتفوی صندوق های مختلف سرمایه گذاری را در این سایت مشاهده کنید که می‌تواند دید بهتری نسبت به آنها در اختیار شما قرار دهد. این تحلیل توسط افراد کاربلد و حرفه ای صورت گرفته تا شما بتوانید در نهایت بهترین صندوق را برای سرمایه گذاری خود انتخاب کنید.
 • یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های این سایت مقایسه صندوق های سرمایه گذاری از جنبه‌های مختلف با یکدیگر است. از نظر پرتفوی سرمایه گذاری و یا میزان سود دهی در فصول و شرایط مختلف این مقایسه صورت گرفته است.
 • مرجع اطلاعات کاربردی صندوق ها را در اختیار خواهید داشت که می‌توانید از این اطلاعات نیز شناخت خود را نسبت به صندوق های سرمایه گذاری به حداکثر میزان ممکن برسانید.
 • همچنین در این سایت می‌توانید آخرین وضعیت صندوق ها را به صورت لحظه ای بر اساس تغییر قیمت و میزان بازدهی سرمایه‌گذاری آنها مشاهده کنید که این مورد هم از اطلاعات کاربردی بسیار مهمی محسوب می‌شود.
 • همچنین برای شناخت اصطلاحات رایج و مهم مربوط به صندوق های سرمایه گذاری etf می‌توانید از اطلاعات و مقالات این سایت استفاده کنید.

بهترین سایت های تحلیل تکنیکال بورس

بهترین سایت های بورسی

معرفی بهترین سایت های بورسی در مورد موضوع تحلیل بنیادی را با هم به انتها رساندیم و اکنون نوبت به بررسی و معرفی سایت های تحلیل تکنیکال بورس می رسد. البته شایان ذکر است که سایت های زیاد دیگری نیز وجود دارند که از آنها نیز می‌توان برای تحلیل بنیادی در بازار بورس استفاده کرد اما بهترین سایت های موجود را در بالا به شما معرفی کردیم.

نکته قابل توجه این است که برای معرفی بهترین سایت های تحلیل تکنیکال بورس با یک مشکل بسیار بزرگ رو به رو هستیم. سایت های مناسب و ایده‌آل برای این رده بسیار کم هستند و عملاً ارائه چنین خدماتی به دلیل چالش های موجود کمتر در دستور کار سایت ها و شرکت های مختلف قرار گرفته است.

تحلیل تکنیکال نیاز به تسلط و دانش کافی داشته و از این گذشته احتمال بروز اشتباه در انجام تحلیل های تکنیکال نیز بسیار زیاد است. به همین دلیل سایت های خیلی زیادی ارائه این خدمات را در دستور کار خود قرار نمی دهند. درباره استفاده از بهترین سایت های تحلیل تکنیکال بورس نیز لازم است تا چند نکته مهم را قبل از معرفی این سایت ها با هم در میان بگذاریم:

اول اینکه سایت های تحلیل تکنیکال بورس را می‌توان به دو دسته سایت های آموزشی و سایت های سیگنال دهی تقسیم کرد. استفاده از خدمات سایت های سیگنال دهی را به هیچ وجه توصیه نمی کنیم و از این رو در ادامه از معرفی این سایت ها نیز معذور خواهیم بود. بازار سیگنال دهی و کانال های وی آی پی در بازار بورس تبدیل به یک روش کلاهبرداری و درآمدزایی از سوی بسیاری از افراد شده است و تبلیغ این سایت ها نیز می‌تواند این شرایط را وخیم‌تر نماید.

سایت های آموزشی اما کارکرد بسیار مناسبی داشته و شما می‌توانید با اطلاعات و مقالات موجود در این سایت ها اهداف خود را برای انجام تحلیل تکنیکال در بازار بورس در دسترس داشته باشید. در چنین سایت‌ هایی تحلیلگران و افراد با تجربه در زمینه تحلیل تکنیکال بورس اقدام به ارائه نکات کاربردی مد نظر خود می‌نمایند که با استفاده از این نکات می‌توان معاملات مطمئن‌تر و ایده‌آل‌تری را رقم زد.

به عنوان یک نکته مهم و پایانی توصیه می‌کنیم که هرگز و هرگز انجام معاملات خود را وابسته به تحلیل سایرین کرده و تنها از تحلیل های موجود برای بررسی شرایط تحلیل خود استفاده نمایید. زیرا هیچکس مسئولیت انجام تحلیل های صورت گرفته را نپذیرفته و عملاً در صورت ورود معاملات شما به ضرر خود شما مسئول خواهید بود.

۱۱- سایت تالار مجازی بورس ایران irvex.ir

معرفی بهترین سایت های بورسی را با معرفی یکی از بهترین سایت های تحلیل تکنیکال بورس ادامه می‌دهیم. سایت تالار مجازی بورس ایران یکی از سایت هایی است که با کارکرد بسیار خاص امکان یک استفاده ارزشمند را برای کاربران بازار بورس فراهم کرده است.

در سایت تالار مجازی بورس ایران شما می‌توانید به صورت دمو و بدون نیاز به واریز هیچگونه پولی در بازار بورس به معامله بپردازید. شرایط انجام معاملات در تالار مجازی در ایران مسابقه با بازار اصلی بوده و شما همان تغییرات و نوسانات را می‌توانید در این سایت نیز مشاهده کنید.

همچنین از خدمات این تالار می‌توانید برای انجام معامله در سایر انواع بازار بورس مانند بازار مشتقه نیز استفاده کرده و میزان تسلط خود به تحلیل تکنیکال را با استفاده از این سایت افزایش دهید.

همانطور که می دانید یکی از اصلی‌ترین و مهم ترین مراحل تقویت تحلیل تکنیکال و معامله گری در بازار بورس در آن چیزی که در مقاله آموزش رایگان بورس با اشاره کردیم، تمرین در بازار است. در واقع شما بایستی بعد از کسب آموزش‌های حرفه‌ای لازم مربوط به بازار بورس این آموزش ها را در بازار تمرین کنید تا هم تسلط شما نسبت به آنها بیشتر شود و هم بتوانید کنترل هیجانات خود را نیز در بازار به دست آورید.

با توجه به اینکه روانشناسی تاثیر بسیار زیادی بر روی نتایج حاصل از تحلیل سهام در بازار بورس دارد این روش کمک می کند تا از نظر روانشناسی نیز آماده حضور در بازار بورس شده و بتوانید از همان ابتدا معاملات فوق‌العاده ایده‌آل را برای خود رقم بزنید.

اما یکی از نقاط ضعف بزرگ بازار بورس ایران این است که امکان انجام تمرین با توجه به شرایط اصلی خود بازار تاکنون وجود نداشت اما با استفاده از خدمات سایت تالار مجازی بورس ایران می‌توانید به این خدمات دسترسی داشته باشید. اگر استراتژی معاملاتی خود را تست نکرده و یا به تازگی آن را آموخته اید نیز به جای استفاده مستقیم از آن در بازار و وارد کردن سرمایه های ارزشمند به ریسک معاملات تست نشده می‌توانید از خدمات این سایت استفاده کرده و ابتدا استراتژی تحلیل تکنیکالی خود را در تالار مجازی مورد آزمایش قرار دهید. این سایت یکی از بهترین سایت های بورسی است که استفاده از خدمات آن می‌تواند روند بهتری در معاملات برای تحلیل‌گران فراهم آورد.

۱۲- بخش آموزش سایت کارگزاری مفید

یکی دیگر از بهترین سایت های بورسی که هم در گروه سایت های تحلیل تکنیکال بورس و هم در گروه سایت های تحلیل بنیادی بورس تعریف می‌شود، بخش آموزش های سایت کارگزاری مفید است. همچنین اگر به دنبال یک سایت تحلیل بورس رایگان هستید نیز می‌توانید از آموزش‌های این سایت استفاده نمایید.

کارگزاری ها برای جذب مشتریان بیشتر اقدام به ارائه خدمات مختلفی می‌نمایند که در برخی از مواقع این خدمات می‌تواند کمک ارزشمندی برای انجام معاملات بهتر در بازار بورس داشته باشند. حتی اگر عضو کارگزاری مفید نیستید و از خدمات این کارگزاری استفاده نمی‌کنید نیز می‌توانید وارد بخش آموزشی سایت این کارگزاری شده و از اطلاعات و تحلیل های انجام شده در این سایت برای بهبود معاملات خود استفاده کنید.

در بخشی از آموزش های موجود در سایت کارگزاری مفید امکان مشاهده آموزش های تخصصی درباره تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال بورس را در اختیار خواهید داشت که این آموزش ها از سوی تحلیلگران حرفه ای در اختیار شما قرار می‌گیرند و می‌توانید به آنها استناد کنید.

بخش قابل توجهی از آموزش‌های موجود نیز به معرفی مفاهیم ابتدایی و مورد نیاز بازار بورس بر می گردد. از این آموزش ها نیز می‌توانید برای شناخت هرچه بهتر نسبت به بازار بورس کمک بگیرید.

همچنین در این سایت می‌توانید تحلیل های مختلف را نیز از شاخص بازار بورس و فرآیند آن مشاهده کرده و از این طریق مقایسه میان تحلیل های خود و تحلیل های موجود نیز انجام دهید تا در نهایت بهترین شرایط برای ورود شما به بازار بورس فراهم شود.

لازم به توضیح است که با استفاده از خدمات کارگزاری مفید می‌توانید به آموزش های موجود هم به صورت ویدیویی و هم به صورت متنی دسترسی داشته باشید و هم در صورت عضویت در این کارگزاری امکان شرکت در جلسات حضوری را نیز برای دریافت این آموزش ها خواهید داشت.

۱۳- بخش آموزش سایت کارگزاری آگاه

یکی دیگر از سایت های تحلیل تکنیکال بورس که می‌توان آن را نیز در لیست سایت های تحلیل بورس رایگان قرار داد، بخش آموزش سایت کارگزاری آگاه است. کارگزاری آگاه نیز یکی از بهترین کارگزاری های دارای مجوز از سوی سازمان بورس ایران محسوب شده و در کنار خدمات اولیه کارگزاری می‌توانید از خدمات آموزشی این مجموعه نیز برای پیشبرد اهداف خود در بازار بورس استفاده کنید.

در بخش باشگاه مشتریان شما می‌توانید تمام مطالب آموزشی لازم برای ورود به بازار بورس را مشاهده کرده و از این طریق شناخت خود را نسبت به بازار به کامل ترین شرایط ممکن برسانید.

همچنین در این بخش امکان مشاهده آموزش های لازم برای تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال بازار بورس را نیز در اختیار خواهید داشت. استفاده از این نکات می‌تواند شرایط بهتری را برای انجام معامله در بازار بورس برای شما رقم بزند.

حتی امکان مشاهده تحلیل‌های مختلف از سهام شرکت ها و شاخص بازار بورس را نیز در بخش آموزش های تحلیل تکنیکال این مجموعه در اختیار خواهید داشت.

البته استفاده از خدمات این مجموعه در برخی از مواقع با محدودیت هایی روبرو است و لازم است تا شما حتماً عضو این کارگزاری باشید تا امکان استفاده از این خدمات برای شما باز شوند.

البته شایان ذکر است که کارگزاری ها در کنار تمام خدماتی که ارائه می کنند انتظار ورود شما به بازار بورس از طریق آنها را داشته و از این رو آموزش ها و نکات آموزشی موجود در سایت آنها ممکن است جهت دار باشد. از این رو توصیه می‌کنیم که حتماً در استفاده از نکات و موارد موجود نهایت دقت را به عمل آورید زیرا عملاً هیچ گونه مسئولیتی در ازای استفاده از این نکات و آموزش های مندرج در این سایت متوجه خود کارگزاری نبوده و مسئولیت معاملات به عهده خود شما خواهد بود.

۱۴- سایت آموزش فراچارت

یکی دیگر از بهترین سایت های بورسی که از آن هم می‌توان به عنوان یکی از سایت های تحلیل تکنیکال بورس و تحلیل بنیادی استفاده کرد، سایت آموزشی فراچارت می‌باشد. این سایت سابقه بسیار طولانی در ارائه مطالب آموزشی در زمینه های مختلف در بازار بورس را دارد و حجم عظیمی از منابع آموزشی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

البته شایان ذکر است که با توجه به اینکه بسیاری از خدمات آموزشی این سایت رایگان نیست و عملا شما بایستی برای دریافت این آموزش ها هزینه را پرداخت کنید اما با این حال آموزش های رایگان مندرج در این سایت کاملاً کاربردی بوده و شما می‌توانید از آنها برای پیشبرد اهداف خود در امر معامله گری در بازار بورس استفاده کنید.

آموزش های مندرج در سایت آموزش فراچارت به دو دسته آموزش های تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی بازار بورس تقسیم بندی می شوند. در مجموعه این آموزش ها شما می‌توانید به اغلب نکات و موارد آموزشی لازم برای معامله گری در بازار بورس هم در روش بنیادی و هم در روش تکنیکال دسترسی داشته باشید. اما نقطه ضعف بسیار بزرگی که می‌توان برای این سایت در نظر گرفت پراکنده بودن اطلاعات آموزشی موجود است و کاربر از این رو نمی تواند مسیر مشخصی را برای دریافت تمامی آموزش ها برای خود متصور باشد.

هرچند مطالعه مقالات آموزشی سایت فراچارت اهمیت و جذابیت زیادی دارد اما با این حال توصیه می‌کنیم که حتماً قبل از مطالعه تمامی مقالات یک مسیر مشخص برای آموزش های خود در نظر بگیرید تا دچار سردرگمی نشوید. استفاده از مطالب پراکنده برای آموزش رایگان بورس ممکن است باعث بروز مشکلاتی در روند معاملاتی شما شده و ریسک را به سرمایه گذاری شما وارد سازد. ترتیب آموزش ها هم در بخش تحلیل تکنیکال و هم در بحث تحلیل بنیادی اهمیت زیادی برای بهینه کردن نتایج حاصل از استفاده از این آموزش ها در بازار خواهد داشت.

۱۵- سایت آموزش فرادرس

معرفی سایت های تحلیل تکنیکال بورس را با معرفی یکی دیگر از بهترین سایت های تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال بورس ادامه می‌دهیم. فرادرس یک سایت آموزشی کاملاً معتبر و شناخته شده محسوب می‌شود که البته آموزش های آن تنها مربوط به بازار سرمایه بوده و شما می‌توانید سیر تا پیاز آموزش های مورد نیاز در کسب و کارهای مختلف را در این سایت در اختیار داشته باشید.

هرچند متخصصین و تحلیل گران حرفه ای به صورت شخصی عضو این سایت شده و آموزش های خود را در اختیار سایر کاربران قرار می‌دهند اما با این حال به دلیل عدم تمرکز فرادرس بر روی بخش آموزش های بازار سرمایه ممکن است نقاط ضعفی در این آموزش ها وجود داشته باشد.

چیزی که مسلم است این است که این سایت منبع عظیمی از آموزش‌های مربوط به بازار بورس را در اختیار شما قرار می‌دهد که از این آموزش ها می‌توان برای بهتر کردن شرایط تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال در بازار بورس استفاده کرد. عدم ساماندهی مناسب این آموزش ها و پراکنده بودن آنها و همچنین نبود تمرکز اصلی مجموعه بر روی آموزش های بازار سرمایه دو نقطه ضعفی هستند که باعث شده تا چالش‌هایی برای استفاده از خدمات این سایت وجود داشته باشد.

همچنین لازم به توضیح است که آموزش های موجود در سایت فرادرس به عنوان مطالب آموزش رایگان بورس محسوب نشده و برای استفاده از این آموزش ها نیاز است تا هزینه های قابل توجهی را پرداخت کنید. برای کسانی که به دنبال حضور در دوره های حرفه ای آموزش بورس هستند عملاً پرداخت این هزینه‌ها به هیچ وجه منطقی نیست. اما با این حال اگر یک نقطه ضعف مشخص در قسمتی از سرفصل های مربوط به بازار بورس را در خود احساس می کنید می‌توانید از خدمات آموزشی پولی این سایت نیز استفاده کنید.

۱۶- سایت ره آورد ۳۶۵

یکی از بهترین سایت های تحلیل تکنیکال بورس سایت رهاورد ۳۶۵ است. شما می‌توانید در این سایت به اطلاعات و خدمات مختلفی برای تحلیل تکنیکال و فاندامنتال بازار بورس دسترسی داشته باشید. به صورت کلی از جمله خدمات این سایت می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

شما می‌توانید اخبار و اطلاعات به روز مربوط به انواع بازارهای مالی از جمله بازار بورس ایران، بازار طلا، بازار سکه، بازار دلار و بازارهای خارجی در این سایت در اختیار داشته باشید. این اخبار به صورت لحظه‌ای به روز رسانی می‌شوند و شما می‌توانید این اطلاعات را در لحظه مشاهده کرده و از آن ها برای تحلیل بنیادی بازار بورس استفاده کنید.

یکی از مهم ترین و جذاب ترین بخش‌های این سایت دسترسی به نمودارهای مختلف آن هم از ابتدا تا کنون به صورت کاملاً حرفه ای با ابزارهای تحلیل تکنیکال است. نمودار شاخص بورس، نمودار قیمت طلا، نمودار قیمت سکه، نمودار قیمت دلار، و نمودار های مورد نیاز برای تحلیل بازارهای مالی و بازار بورس را در این سایت در اختیار داشته و همچنین می‌توانید از ابزار های حرفه ای تحلیل تکنیکال برای بررسی و آنالیز این شاخص ها و نمودارها نیز استفاده کنید.

همچنین در این سایت می‌توانید به تحلیل های تکنیکال روزانه و هفتگی از شاخص ها و سهام های مختلف و حتی از نمودار طلا و سکه و دلار و سایر پارامترهای موثر و مهم مالی دسترسی داشته باشید. البته توصیه به استناد به این تحلیل ها نمی کنیم و تنها می‌توانید از آنها برای مقایسه با تحلیل های شخصی خود استفاده کرده و روند بهتری برای معاملات خود به وجود آورید. وگرنه استفاده از این تحلیل ها برای معامله گری و به عنوان نوسان گیری ممکن است چالش های بسیار زیادی برای شما به دنبال داشته باشد.

 • اطلاعات مربوط به مجامع هر یک از شرکت های فعال در بازار بورس و همچنین تحلیل تکنیکال نماد هر یک از شرکت ها را نیز در این سایت در اختیار خواهید داشت.
 • اطلاعات مهم سایت کدال نیز در این سایت در اختیار شما قرار می گیرد و می‌توانید از آنها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.
 • کاربران مختلف با عضویت در سایت رهاورد ۳۶۵ می‌توانند تحلیل های تکنیکال مختلفی از نمادهای بازار بورس و سایر بازارهای مالی را با سایرین به اشتراک بگذارند و شما می‌توانید این تحلیل ها را مشاهده و از آنها برای بهینه کردن معاملات خود در بازار استفاده کنید.
 • امکان مشاهده تغییرات لحظه‌ای قیمت و حجم معاملات نمادهای مختلف در بازار بورس را خواهید داشت.
 • همچنین در بخش گفتگو ها می‌توانید نظرات سایرین را درباره هر یک از نمادهای بازار بورس و شاخص و همچنین شرایط بازارهای مالی مختلف در ایران را نیز مشاهده کرده و از این نظرات نیز برای پیشبرد اهداف خود در بازار استفاده نمایید.

در انتها چند نکته بسیار مهم را درباره خدمات سایت های بورسی بایستی در اختیار شما قرار دهیم. اول اینکه خدمات این سایت بیشتر کارکرد تحلیل تکنیکالی داشته و استفاده از آن برای تحلیل بنیادی به دلیل پراکنده بودن اخبار و اطلاعات چندان مناسب نیست. همچنین در نظر داشته باشید که آموزش های موجود در این سایت نیز به دلیل پراکنده بودن ممکن است باعث سردرگمی شما شوند. در نهایت نیز بایستی یادآوری کنیم که استفاده از خدمات ارزنده سایت رهاورد ۳۶۵ نیاز به خرید اشتراک دارد و به صورت رایگان امکان دسترسی به این اطلاعات را نخواهید داشت.

اگر بحث پولی بودن استفاده از خدمات این سایت مطرح نبود عملا شما می‌توانستید از خدمات ارزنده مانند تحلیل تکنیکال سایر فعالان بازار سرمایه برای پیشبرد اهداف خود در این بازار استفاده کنید.

۱۷- سایت بانک مرکزی

یکی از بهترین سایت های تحلیل بنیادی برای بازار بورس و سایر بازارهای مالی موجود در ایران سایت بانک مرکزی است. البته شایان ذکر است که سایت بانک مرکزی به هیچ وجه خدمات آموزشی ندارد اما با این حال شما می‌توانید از خدمات این سایت برای مشاهده بروزترین اخبار و اطلاعات مربوط به بازار و اخبار اقتصادی ایران بهره برده و از این اطلاعات برای تحلیل های خود استفاده کنید. در برخی از مواقع می‌توانید مصاحبه‌ها و نظرات سایر افراد را نیز مشاهده کرده و از این طریق اشتباهات خود را در پیش بینی آینده بازار بورس و شاخص آن برطرف نمایید.

با توجه به اینکه معمولاً اخبار اقتصادی مهم مانند آمارهای نرخ تورم و نرخ بیکاری که تاثیر بسیار زیادی بر روی بازار بورس دارند ابتدا از طریق سایت بانک مرکزی اعلام می‌شود از این رو لازم است تا کاربران حتماً این اخبار را به صورت لحظه‌ای دنبال کرده و با مشاهده آن ها نسبت به تصمیم گیری برای معامله گری و سرمایه گذاری در بازار بورس اقدام نمایند.

بازار بورس ایران یک بازار کاملاً متاثر از اخبار اقتصادی و سیاسی است و عدم در نظر گرفتن این اخبار ممکن است چالش های بسیار زیادی را در معاملات ما به وجود آورد. به همین دلیل است که مهم‌ترین و اصلی‌ترین اخبار اقتصادی و سیاسی موجود در کشور بایستی در هنگام انجام معامله لحاظ شده و برای پیش بینی قیمت سهام و آنها استناد شود. سایت بانک مرکزی می‌تواند یک سایت کاملاً معتبر برای مشاهده این اخبار و اطلاعات باشد.

۱۸- افزونه وسهام

در کنار بهترین سایت های تحلیل تکنیکال بورس و انواع  سایت تحلیل بورس رایگان لازم است تا یک افزونه بسیار عالی برای تحلیل شرایط بازار بورس را نیز به شما معرفی کنیم که استفاده از مزیت های این افزونه می‌تواند شرایط فوق‌العاده ایده‌آلی را برای سرمایه گذاری شما در بازار بورس به دنبال داشته باشد.

افزونه وسهام افزونه آنلاین است که می‌توانید آن را بر روی مرورگر خود در کامپیوتر نصب کرده و از مزیت ها و خدمات آن برای تحلیل هرچه بهتر بازار بورس استفاده کنید. با نصب این افزونه بر روی مرورگر گوگل کروم خود بعد از باز کردن تابلو بورس به صورت خودکار این افزونه بر روی این سایت اطلاعات و مزیت های خود را به شما نشان خواهد داد. از جمله این اطلاعات و مزیت ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پیام های جدید منتشر شده از سوی ناظر بازار را با استفاده از این افزونه می‌توانید در تابلو بازار بورس مشاهده کنید.
 • وضعیت جدید نمادهای مختلف در بازار بورس را با استفاده از این افزونه می‌توانید در دسترس داشته باشید.
 • امکان مشاهده اطلاعیه‌های جدید سامانه کدال مربوط به نماد های مختلف بازار بورس را در دسترس خواهید داشت.
 • با بازکردن هر یک از نمادهای فعال در بازار بورس می‌توانید اطلاعات موجود در تابلو مربوط به سهام مورد نظر را به صورت تحلیل شده و کاربردی در اختیار داشته باشید. به عنوان مثال:
 • قدرت خریدار و فروشنده نسبت به یکدیگر به صورت لحظه ای در معاملات صورت گرفته بر روی هر یک از آنها قابل مشاهده است.
 • میانگین خرید هر حقیقی و میانگین فروش هر حقیقی یکی دیگر از اطلاعات کاربردی مناسب برای تحلیل سهام است که با استفاده از این افزونه در تابلو بورس به آن دسترسی خواهید داشت.
 • یکی از اطلاعات کاربردی بسیار مهم در دسترس با استفاده از افزونه خروج پول حقیقی و مقدار آن در هر یک از سهم های بازار بورس است.
 • به صورت کلی شرایط خرید و فروش یک سهم در روز معاملاتی حاضر در تابلو بورس به صورت تحلیل شده در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید از آن برای تحلیل شرایط لحظه ای سهام مورد نظر خود استفاده کنید.
 • در صورتی که حجم مبنای هر سهم بر اثر معاملات آن روز تکمیل شود عبارت تکمیل حجم مبنا را با استفاده از این افزونه مشاهده خواهید کرد.

ملاحظه می فرمایید که این اطلاعات و تحلیل ها ارزش بسیار زیادی داشته و شما می‌توانید از آنها برای پیشبرد اهداف تحلیلی خود در بازار بورس کمک بگیرید. با توجه به اینکه این افزونه به صورت کاملاً رایگان در اختیار شما قرار دارد و برای استفاده از مزیت های آن نیاز به پرداخت هیچ گونه پولی ندارید از این رو توصیه می‌کنیم حتماً آن را بر روی مرورگر خود نصب کرده و در زمان تحلیل شرایط هر سهم به صورت لحظه ای از این اطلاعات بهره مند گردید.

۱۹- بورس تهران irbourse.com

معرفی بهترین سایت های بورسی را با معرفی سایت بورس تهران ادامه می‌دهیم. این سایت نیز یکی از مناسب‌ترین و بهترین سایت های تحلیل بنیادی در بازار بورس محسوب شده و شما می‌توانید از اطلاعات و اخبار مندرج در آن برای پیشبرد اهداف خود در بازار بهره مند شوید.

سایت بورس تهران دقیقا مانند سایت سازمان بورس و اوراق بهادار ایران اطلاعات و اخبار به روز و لحظه ای درباره بازار بورس را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. همچنین شما می‌توانید اخبار مربوط به هر یک از نمادهای شرکت های فعال در بازار بورس را نیز در این سایت مشاهده کرده و برای تصمیم گیری درباره سرمایه گذاری بر روی آنها از این طریق اقدام کنید.

در برخی مواقع اخبار کاملاً فوری مربوط به بازار بورس در این سایت معرفی می‌شود که ممکن است تاثیر بسیار زیادی بر روی روند نمادها در بازار داشته باشند که دسترسی به آنها نیز برای تحلیل هرچه بهتر بازار لازم است.

سایت شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس semedco.ir

یکی از بهترین و ارزنده ترین انواع سایت های بورسی که از آن هم می‌توان برای آموزش بازار بورس و هم مشاهده تحلیل‌های مختلف مربوط به این بازار استفاده کرد سایت شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس است که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار ایران فعالیت می نماید.

با ورود به این سایت می‌توانید در وهله اول آموزش های حرفه ای مربوط به بازار بورس را به صورت گام به گام در اختیار داشته باشید. حتی اطلاعاتی مانند اصطلاحات مربوط به بازار بورس نیز در این سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

جدای از بخش آموزش بورس شما می‌توانید با استفاده از خدمات سایت شرکت توسعه مدیریت و آموزش بورس به بخش‌های مختلفی مانند فرهنگ سازی معاملات بازار بورس، معرفی کتاب ها و انتشارات مختلف مربوط به این بازار، معرفی رویداد ها و همایش های برگزار شده از سوی سازمان بورس، اخبار و اطلاعات مهم مربوط به بازار بورس، لیست مدرسان بازار بورس به همراه رزومه و مواردی از این دست دسترسی داشته باشید.

به شدت توصیه می‌کنیم که حتماً استفاده از خدمات و آموزش های این سایت را در دستور کار خود قرار داده و مقالات ارزنده ارائه شده از سوی کمیته آموزشی این سایت را مطالعه کنید.

حتما بخوانید: حجم مبنا در بورس

۲۰- کانون بورس

بهترین سایت های بورسی را به شما معرفی کردیم و خدمات و مزیت های هر یک از این سایت ها را نیز به صورت کلی بررسی نمودیم. چالش های استفاده از خدمات سایت های تحلیل تکنیکال بورس مانند رایگان بودن و یا پرهزینه بودن استفاده از این خدمات را برای هر کدام از سایت ها اعلام نمودیم و همچنین مجموعه کاملی از لیست بهترین سایت های تحلیل بنیادی را نیز به شما معرفی کردیم.

استفاده از خدمات سایت تحلیل بورس رایگان چه در بخش تحلیل بنیادی و چه در بخش تحلیل تکنیکال می‌تواند شرایط انجام معامله در بازار بورس را برای تمام معامله گران و تحلیل گران بهینه‌تر کند. برای استفاده از تمام این مزیت ها و خدماتی که در معرفی سایت های مختلف به آنها اشاره کردیم می‌توانید از خدمات ما در کانون بورس نیز بهره مند شوید.

در بخش مقالات آموزش رایگان بورس کامل ترین و جامع ترین آموزش های لازم برای ورود و معامله گری در بازار بورس را برای شما آماده کرده ایم که از صفر تا صد این بازار را در این آموزش ها برای شما پیش بینی کرده ایم. آموزش رایگان بورس هم به مباحث مربوط به تحلیل بنیادی و هم به مباحث مربوط به تحلیل تکنیکال بازار بورس احاطه داشته و تمام نیازمندی های لازم برای معامله گری در این بازار را در اختیار شما قرار خواهد داد.

همچنین شما می‌توانید برای شرکت در حرفه ای ترین دوره بورس نیز از طریق مجموعه کانون بورس اقدام کرده و با تسلط کامل به تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی معامله‌گری موفقی برای خود در بازار رقم بزنید.

ترتیب پیشنهادی مطالعه مقالات این بخش...

2 پاسخ

 1. سایت Livetse.ir هم سایت مفیدی هست که اطلاعات خوبی در زمینه تابلوخوانی و پیش بینی بازار داره. ضمن اینکه دارای سامانه تحلیل تکنیکال رایگان هم هست (برخلاف رهاورد ۳۶۵ که اشتراک لازم داره)

 2. سلام
  طبق اطلاعات رسیده از منابع معتبر از روز شنبه دولت کلیه حمایت های خود را از بورس اجرا و سهام به شدت رشد خواهد نمودو شاهد ورود پول حقیقی ها خواهیم بود شروع این رشد از ساعات پایانی امروز شروع خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: