لوگو کانون بورس

نهنگ بیت کوین چیست + معرفی بزرگترین نهنگ های BITCOIN

نهنگ بیت کوین چیست
شما در حال مطالعه مقاله ۴ از ۵ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

نهنگ بیت کوین چیست و چگونه می توان معاملات خود را در بازار ارز دیجیتال بر اساس رفتار نهنگ ها پیاده سازی کرد؟ اگر از معامله گران بازار ارز دیجیتال باشید و یا مقاله آموزش رایگان ارز دیجیتال ما را مطالعه کرده باشید احتمالاً با عبارت نهنگ در این بازار آشنا هستید. نهنگ در بیت کوین جدایی از بحث معنی و مفهوم اهمیت بیشتری نیز دارد که شناخت آن را برای معامله گران این بازار و البته ارز دیجیتال بیت کوین الزامی می کند. برای کسانی که می دانند قیمت بیت کوین به چه عواملی بستگی دارد و چگونه تغییر می کند شناخت نهنگ نیز اهمیت خاص خود را خواهد داشت.

در مقالات و منابع مختلف تعاریف مختلفی از نهنگ به عمل آمده و هر کس بنا به تشخیص و شناخت که نسبت به شرایط بازار بیت کوین دارد درباره نهنگ ها در این بازار اظهار نظر کرده است. نهنگ ارز دیجیتال عبارتی است که در همین بازار شکل گرفته و درک شرایط رفتار نهنگ ها در بازار می تواند تاثیر بسیار زیادی روی انجام معاملات موفق برای معامله گران و تریدرها در این بازار داشته باشند.

با توجه به اهمیتی که در شناخت نهنگ ها در بازار وجود دارد بر آن شدیم تا در این مقاله به صورت کامل و جامع درباره این موضوع با شما به گفتگو بپردازیم. البته مانند سایر مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و مقالات مربوط به تحلیل بیت کوین در این مقاله نیز بیشتر سعی میکنیم تا با بررسی دیدگاه های شما و اعمال آنها در ادامه و در آینده مقاله بیشتر یک مقاله چالشی ارائه نماییم. از همراهان همیشگی کانون بورس نیز تقاضا داریم تا در انتهای مقاله نظرات و دیدگاه‌های خود را درباره نهنگ بیت کوین و نحوه شناسایی آن ارائه نمایند.‌


نهنگ بیت کوین چیست


نهنگ بیت کوین چیست

نهنگ بیت کوین چیست و این واژه برای چه افراد و چه کسانی استفاده میشود؟ برای اینکه مفهوم نهنگ بیت کوین را خیلی ساده و کاملاً شیوا بیان کرده باشیم لازم دانستیم تا سری به بازار بورس خودمان بزنیم. بله درست شنیدید نهنگ ها در بازار بورس ایران نیز فعالیت دارند و در حال جمع کردن پول کاربران ناآگاه در این بازار می باشند. در سری مقالات آموزش رایگان بورس بیشتر می توانید درباره نهنگ های فعال در بازار بورس ایران بخوانید و بشنوید.

فرض کنید که در بازار بورس ایران سهامی را پیدا کرده که تنها ۲۱ میلیون سهم منتشر شده دارد. اگر تنها چند بار صفحات مجازی مربوط به تابلو بورس را ورق زده باشید به راحتی می دانید که سهم های بزرگ بازار بورس ایران چند میلیارد سهام دارند. وقتی صحبت از یک سهم با بیست و یک میلیون سهام منتشر شده می کنیم در واقع در حال معرفی یک شرکت بسیار کوچک در بازار بورس ایران هستیم.

شما به عنوان یک خریدار این اجازه را دارد که هر میزان از سهام این شرکت را خریداری نمایید. اگر شما سرمایه لازم برای خرید ده میلیون واحد از سهام این شرکت را داشته باشید عملاً به عنوان یک سهامدار عمده شرکت مورد نظر معرفی خواهید شد. هزینه لازم برای خرید نیز بسته به قیمت سهام مورد نظر خواهد داشت. حالا شما با ده میلیون سهم از کل سهام منتشر شده این شرکت به راحتی میتوانید با اردر های خرید سهام آن را با افزایش قیمت همراه سازید و یا با اردر های فروش ارزش سهام مورد نظر را به شدت کاهش دهید. در واقع نقش شما در میزان عرضه و تقاضای سهام مورد نظر در بازار نقش کلیدی خواهد بود. در چنین شرایطی شما را می توانیم به عنوان نهنگ سهام مورد نظر معرفی کنیم.

با این توضیح حالا شما به راحتی می توانید درک کنید که نهنگ بیت کوین چیست و چه نقشی در شرایط نوسانات قیمت این ارز دیجیتال دارد. در واقع به بیان ساده:

فرد، گروه، سازمان، شرکت و یا بنیادی که تعداد قابل توجهی بیت کوین در اختیار داشته باشد به عنوان نهنگ بیت کوین شناخته می شود.

با این تعریف شما اکنون می دانید که نهنگ بیت کوین چیست و چه ویژگی باعث می‌شود تا از عبارات نهنگ برای چنین فرد یا سازمانی استفاده کنیم. البته چالش های دیگری نیز وجود دارند که برای شناخت کامل نهنگ ها لازم است تا به آنها نیز اشاره داشته باشیم. در ادامه با تشریح هرچه بیشتر ویژگی ها و رفتارهای نهنگ ها در بازار بیت کوین سعی داریم تا به نوعی تحلیلی از آنها به شما ارائه کنیم که می تواند در فرآیند معاملات شما در بازار ارز دیجیتال اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.


نهنگ بیت کوین چقدر بیت کوین دارد؟


احتمالا بعد از این که متوجه شدید نهنگ بیت کوین چیست و چه نقشی در فرایند تغییرات قیمت بیت کوین دارد اولین سوال ذهنی شما این خواهد بود که نهنگ ها چقدر بیت کوین دارند و یا عبارت نهنگ بیت کوین برای چه مقدار بیت کوین در دسترس توسط یک فرد و یا شرکت استفاده میشود.

پاسخ این سوال کمی نسبی است و خیلی نمی توان عدد و مرز دقیقی برای معرفی نهنگ ها در بیت کوین ارائه داد. حتی در معرفی نهنگ ارز دیجیتال نیز نمی‌توان این مشخصه را برای این اشخاص و یا سازمانها به صورت دقیق بیان کرد. اما برای اینکه ذهن شما نسبت به این سوال کاملاً آسوده شده باشد لازم است آب در یک تعریف کلی نهنگ های بیت کوین را به کسانی نسبت دهیم که حداقل ۱۰ هزار واحد از این ارز دیجیتال را در اختیار دارند.

البته در منابع مختلف اعداد متفاوتی نیز برای معرفی نهنگ بیت کوین استفاده شده است که هر یک از این معرفی ها به دلایل خاصی بوده و چندان میتوان آنها را درست یا غلط در نظر گرفت. از این گذشته اینکه یک فرد با چه مقدار دارایی به عنوان نهنگ بیت کوین شناخته خواهد شد نمی تواند چند موضوع مهمی باشد و بیشتر رفتار سرمایه گذاران بزرگ بازار بیت کوین است که برای ما و معامله گران اهمیت پیدا می کند.

در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم قیمت بیت کوین در حوالی ۲۰ هزار دلار است. کسی که ۱۰ هزار واحد بیت کوین در اختیار داشته باشد در واقع یک سرمایه ۲۰۰ میلیون دلاری را در اختیار دارد که سرمایه قابل‌توجهی محسوب شده و حقیقت و نیز استفاده از واژه نهنگ برای چنین افرادی چندان دور از ذهن نیست.

البته شایان ذکر است که کسانی هم هستند که بیش از صد هزار بیت کوین در اختیار دارند و یا این تعریف به این معنا نیست که کسی که نه هزار بیت کوین در اختیار داشته باشد نهنگ نیست. در واقع این یک تعریف نیستی است و شما باید درک کنید که:

نهنگ بیت کوین به کسی یا سازمانی اطلاق میشود که مقدار دارایی وی در بازار بیت کوین به میزانی است که در صورت اقدام برای فروش دارایی خود ممکن است و چالش هایی را در شرایط عرضه و تقاضای بیت کوین ایجاد کرده و حتی باعث ریزش قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال در بازار شود.

چندی پیش که مدیرعامل صرافی بایننس به دلایل مختلفی اعلام کرد که صرافی اف تی ایکس دارای اعمال خلافکارانه ای است و تصمیم گرفته تا دارایی خود را از توکن اصلی این صرافی خارج نماید شاهده افت قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال در بازار بودیم. جدای از بحث ایرادات و اتهامات وارد به مدیرعامل صرافی اف تی ایکس خارج شدن مدیر عامل صرافی بایننس مثال زنده و واضح خارج شدن یک نهنگ از یک ارز دیجیتال بود. دقیقاً چنین شرایطی که برای بیت کوین نیز وجود دارد و اگر یکی از نهنگ های بزرگ بیت کوین تصمیم به خروج از بازار ارز دیجیتال نمایند احتمالا شاهد ریزش قابل توجه قیمت آن نیز خواهیم بود.


اهمیت شناخت نهنگ بیت کوین چیست


نهنگ بیت کوین چیست

اما اهمیت شناخت نهنگ بیت کوین چیست و چرا باید اصلا ما با مقدار سرمایه بسیار اندکی که داریم درباره نهنگ ها در بازار بیت کوین بدانیم؟ کم کم به مباحثی در این مقاله می‌رسیم که بیشتر مورد توجه ماست و اهمیت آن برای انجام معاملات سودده در بازار نیز بیشتر خواهد بود.

فرض کنید که شما به عنوان یک معامله گر خرد به دنبال خرید بیت کوین هستید. سوال مهم و اصلی که در چنین مواقعی ذهن شما را به خود درگیر خواهد کرد این است که آیا روند قیمت بیت کوین صعودی است و شما می توانید با خرید بیت کوین وارد سود شوید یا خیر. رسیدن به پاسخ این سوال روش های مختلفی دارد.

شما می توانید با آموزش تحلیل بیت کوین و پیاده‌سازی روش‌های تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بر روی نمودار بیت کوین شرایط این ارز دیجیتال را مورد بررسی و آنالیز قرار داده و در نهایت درباره صعودی بودن و یا نبودن قیمت آن در آینده تصمیم بگیرید.

شما می توانید اطلاعات فاندامنتالی مربوط به ارز دیجیتال بیت کوین را بر اساس تکنیک های تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال مورد بررسی و آنالیز قرار داده و در نهایت نسبت به صعودی بودن و یا نزولی بودن قیمت این ارز دیجیتال در آینده تصمیم گیری کنید.

بررسی و آنالیز داده های آنچین یکی دیگر از روش های تحلیل بیت کوین است که شما از این طریق می توانید تا حدی شرایط این ارز دیجیتال را مورد بررسی قرار دهید.

اما لازم به توضیح است که همانطور که در مقاله قیمت بیت کوین اشاره کردیم از میان عوامل موثر بر تغییرات قیمت این ارز دیجیتال مهمترین عامل همان عرضه و تقاضا است و میزان عرضه و تقاضا در بازار است که نوسانات قیمت این ارز دیجیتال را رقم می زند. در حقیقت تمام روش های تحلیلی به کار گرفته شده برای بررسی نمودار ارز دیجیتال به نوعی معرفی کننده میزان عرضه و تقاضا بر روی این ارز دیجیتال هستند.

نکته بسیار مهم درباره تمام روش های تحلیلی که در بالا به آنها اشاره کردیم این است که تمام این روش ها با مدلسازی های مختلف به دنبال معرفی روش ها و تکنیک هایی برای تحلیل و نتیجه گیری از شرایط عرضه و تقاضا بر روی بیت کوین هستند و به هیچ وجه هیچ کدام از این روش ها عرضه و تقاضا را بر روی بیت کوین ایجاد نمی کنند.

به این معنا که اگر داده های فاندامنتالی نشان از صعودی بودن قیمت بیت کوین دارد به این معنا نیست که این داده ها در حال افزایش تقاضا در شبکه این ارز دیجیتال هستند. بلکه تقاضا به دلایل مختلفی بر روی بیت کوین در حال افزایش است و این داده ها با نوع مدلسازی خود این افزایش تقاضا را تشخیص میدهند. در نهایت در یک جمع بندی باید خلاصه کنیم که تمام روش های تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال به نوعی مدل‌سازی هایی هستند که می توانند تا حدی شرایط عرضه و تقاضا را بر روی این ارز دیجیتال شناسایی کرده و به خودی خود عاملی برای افزایش یا کاهش عرضه و تقاضا بر روی ارز دیجیتال نخواهند بود.

این نهنگ ها و سرمایه گذاران اصلی بیت کوین هستند که با نوع سرمایه گذاری خود میزان عرضه و تقاضا برای ارز دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده و آن را دچار نوسان می نمایند. وقتی نهنگ ها تصمیم به فروش دارایی های خود نمایند بازار با عرضه بسیار زیادی روبرو شده و همین موضوع باعث افت قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال خواهد بود. همان اتفاقی که دقیقاً در شبکه بیت کوین در قیمت های ۶۰ تا ۷۰ هزار دلار رخ داد.

در طرف دیگر وقتی افراد سرمایه دار به دنبال خرید بیت کوین و جمع کردن بیت کوین های موجود در بازار باشند کمکم تقاضا برای خرید افزایش پیدا کرده و همین موضوع می‌تواند افزایش قیمت بیت کوین را رقم بزند.

در یک جمع بندی کلی در این بند باید بیان کنیم که اهمیت شناخت نهنگ بیت کوین در این است که شما با شناخت نهنگ ها می توانید درک بهتر و دقیق تری از شرایط عرضه و تقاضا بر روی بیت کوین داشته باشید. وقتی شما می دانید که تقاضا در حال افزایش است و مسلماً را افزایش قیمت بیت کوین خواهید داد و به دنبال خرید این ارز دیجیتال می روید. این شناخت به همین سادگی می تواند هزاران دلار سرمایه برای شما ایجاد کند.

اهمیت شناخت نهنگ های بیت کوین در تشخیص به موقع و سریع شرایط عرضه و تقاضا بر روی این ارز دیجیتال و انجام معاملات دقیق و سودده بر روی آن است.

نهنگ های بیت کوین چگونه رفتار می کنند؟


چالش بعدی که درباره نهنگ ها در بازار بیت کوین باید به آن اشاره داشته باشیم این است که اصلاً رفتار نهنگ های ارز دیجیتال چگونه است و چگونه می توانیم رفتار آنها را تحلیل کنیم؟ البته شما از قلب بایستی به تشخیص نهنگ های بیت کوین پرداخته و سپس برای تحلیل رفتار آنها اقدام کنید که در ادامه ما روش های تشخیص نهنگ های بیت کوین را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

برای بررسی و تحلیل رفتار نهنگ های بیت کوین دوباره باید سراغ بازار بورس خودمان برویم. هرچند در سال‌های اخیر این بازار سوددهی قابل توجهی برای معامله گران خوردن داشته اما با این حال تا این حد می توان از آن برای زدن مثال های مختلف درباره بازار ارز دیجیتال استفاده کرد. البته شوخی کردیم زیرا در همین مدت کوتاه افراد بسیار زیادی از همین همکاران ما در بازار بورس ایران سود های بسیار کلان به دست آوردن که نشان از دانش بسیار بالای تحلیل آنها درباره روند ها در بازار بورس دارد. شما نیز می توانید با شرکت در دوره آموزش بورس به درک صحیحی نسبت به شرایط این بازار رسیده و در نهایت برای انجام معاملات عالی حتی در روندهای کاهشی نیز در این بازار اقدام کنید.

دوباره به همان مساله سهام ۲۱ میلیون واحدی برمیگردیم که یک نهنگ ۱۰ میلیون واحد از سهام شناور سهام مورد نظر را خریداری کرد. به نظر شما کسی که دارایی قابل توجهی داشته و در حال سرمایه گذاری این دارایی در بازار بورس ایران است چه شرایطی دارد؟ احتمالا واقعی سرمایه بسیار زیادی در اختیار داشته و از این گذشته از افراد متخصص در زمینه سرمایه گذاری در بازار بورس نیز استفاده می کند تا دقیق ترین تحلیل ها را نسبت به شرایط سهام مختلف داشته باشد. حتی احتمال برخورد نزدیک این افراد با سهامداران شرکت های بورسی نیز وجود دارد.

چنین افرادی با تحلیل و آنالیز دقیق شرایط ۱۰ در پایین ترین قیمت ها اقدام به خرید سهام آن نموده و در نهایت در بالاترین قیمت ها و در جایی که دیگر شرایط لازم برای رشد بیشتر قیمت وجود ندارد اقدام به خالی کردن سهام خود نموده و سودهای کلانی از این طریق به دست می آورند.

رفتار نهنگ بیت کوین نیز دقیقا مشابه با نهنگ بازار بورس ایران است. نهنگ بیت کوین با استفاده از ابزارهای مختلف که اصلی‌ترین آن دارایی خود او است اقدام به خرید واحد های بیت کوین در قیمت های بسیار پایین کرده و سپس این واحدها را در بالاترین قیمت ها به خریداران گمراه می فروشد.

به عنوان مثال در روند قبلی بیت کوین وقتی این ارز دیجیتال در قیمت های حدود ۱۰ هزار دلار در حال معامله بود همه صحبت از وجود حباب بسیار سنگین در بیت کوین می نمودند در حالی که در همان موقع نهنگ ها در حال جمع کردن تمام بیت کوین های موجود در بازار بودند. این مهم باعث شد تا تمام بیت کوین های موجود در بازار کاملا جمع شده و در نهایت میزان عرضه به حداقل میزان ممکن برسد.

حالا نهنگ ها دارایی های خود را به کیف پول ارز دیجیتال خود انتقال داده و منتظر بودند تا بیت کوین به بالاترین قیمت خود برسد. درست برعکس شرایط ده هزار دلاری در قیمت بیت کوین وقتی قیمت این ارز دیجیتال به حدود ۷۰ هزار دلار رسید به جای اینکه همه ترس از سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال داشته باشد و صحبت از حباب قیمت بر روی آن باشد همگی صحبت از بیت کوین های صد و ۲۰۰ هزار دلاری و حتی یک میلیون دلاری می کردند. دقیقا در همین نقطه نهنگ‌ها اقدام به فروش دارایی های خود کرده و در نهایت افزایش میزان عرضه باعث افت قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال شد.

نهنگ بیت کوین در پایین ترین قیمت ها اقدام به جمع کردن کوین های در دسترس معامله‌گران خود می نماید و در بالاترین قیمت ها دوباره همان کوین ها را به این افراد می فروشد.

برای اینکه به درک بهتری نسبت به رفتار نهنگ بیت کوین برسید لازم است تا یک مثال کاملا زنده و داغ را در این زمینه برای شما بزنیم. احتمالاً با آقای ایلان ماسک و نوع رفتار وی در بازار ارز دیجیتال آشنا هستید. آقای ماسک که دائماً در حال تعریف کردن از ارز دیجیتالی به عنوان دوج کوین است. به نظر شما چه دلیلی دارد که آقای ماسک که دائماً از ارز دیجیتال دوج کوین تعریف کند؟

پاسخ این سوال بسیار ساده است. ایلان ماسک در واقع نهنگ دوج کوین است و مقدار قابل توجهی ارز دیجیتال را در اختیار داشته و با این رفتارها به نوعی به دنبال ایجاد نوسان قیمت و افزایش قیمت های این ارز دیجیتال می رود. وقتی دوج کوین روند نزولی به خود می‌گیرد و هیچکس به دنبال خرید آن نیست، ایلان ماسک با سرمایه چندین میلیون دلاری وارد بازار شده و دوج کوین های موجود در بازار را جمع میکند.

حالا آتش در اختیار ایلان ماسک است و تنها یک فیتیله لازم دارد تا معامله‌گران خود را به سمت انجام معاملات خرید بر روی دوج کوین هدایت کند. در سال‌های اخیر فیتیله این آتش تنها یک توئیت بسیار ساده توسط ایلان ماسک بود و همین رفتار باعث می‌شد تا معامله‌گران به سمت خرید دوج کوین هدایت شده و قیمت این ارز دیجیتال به میزان قابل توجهی آن هم در یک بازه زمانی بسیار کوتاه افزایش پیدا کند.

حالا ایلان ماسک سرمایه چند میلیون دلاری خود را با رشد ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی مشاهده می‌کند و مسلماً سرمست از این سرمایه گذاری خود تمام توکن های در دسترس خود را در بازار به فروش میرساند و افزایش قابل توجه عرضه دوباره قیمت دوج کوین را به سمت پایین هدایت خواهد کرد. در سال‌های اخیر احتمالاً صدها بار این رفتار را در نمودار قیمت دوج کوین مشاهده کرده‌اید.


آدرس نهنگ بیت کوین چیست


بزرگترین نهنگ های بیت کوین

آدرس نهنگ بیت کوین چیست و چگونه می توانیم میزان دارایی های نهنگ های بیت کوین را مشاهده کنیم؟ این موضوع نیز یکی از سوالات و چالش‌های اصلی ذهن کاربران درباره نهنگ های بیت کوین است که لازم دانستیم تا به آن نیز پاسخ دهیم. در حال حاضر سایت های بسیار زیادی وجود دارند که با جمع آوری داده های آن چین و درون شبکه بیت کوین اقدام به معرفی آدرسهای می‌کنند که تعداد قابل توجهی از توکن های بیت کوین را نگهداری می نمایند.

البته لازم به توضیح است که همانطور که اشاره کردیم به جهت غیرمتمرکز بودن بازار ارز دیجیتال عملاً امکان شناسایی نهنگ های بیت کوین به اسم وجود ندارد و شناخت نهنگ های بیت کوین تنها از طریق آدرس کیف پول های آنها امکان پذیر خواهد بود.

اگر شما کلمه کلیدی آدرس نهنگ های بیت کوین را به انگلیسی در گوگل جستجو کنید سالهای بسیار زیادی پیش روی شما قرار خواهد گرفت که تمام آنها با بررسی ها و آنالیز های مختلف آدرس های نهنگ های برتر و بزرگ را به شما معرفی می کنند.

به عنوان مثال اگر به دنبال مشاهده ۱۰۰ درس بزرگترین نهنگ های بیت کوین هستید می توانید از خدمات سایت bitinfocharts استفاده نمایید. این سایت اطلاعات موجود درباره آدرس نهنگ های مختلف را در اختیار شما قرار می دهد و می توانید از این طریق آدرس ۱۰۰ نهنگ بزرگ بیت کوین را مشاهده کنید. در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم بزرگترین نهنگ بیت کوین و دارایی های آنها طبق اطلاعات این سایت به شرح زیر است:

  • تعداد کسانی که بیش از ۱۰ میلیون دلار در بازار بیت کوین سرمایه دارند به ۳۶۶۵ نفر می رسد.
  • تعداد کسانی که بیش از یک میلیون دلار در بازار بیت کوین سرمایه دارند به ۲۰ هزار و ۱۹۵ نفر می رسد.

همچنین طبق اطلاعات این سایت تعداد کیف پول هایی که میزان بیت کوین موجود در آنها از صد هزار تا یک میلیون واحد است ۵ کیف پول می باشد. در مجموع در این ۵ کیف پول حدود ۸۰۰ هزار واحد بیت کوین قرار گرفته است که ارزش تمام آنها در شرایط فعلی چیزی بیشتر از ۱۳ میلیارد دلار است.

۱۱۰ نفر در بازار بیت کوین تعداد ده هزار تا صد هزار از این ارز دیجیتال را در کیف پول خود نگهداری می نمایند که تعداد بیت کوین های این افراد به حدود دو میلیون بیت کوین میرسد. همچنین ارزش دارایی ها این افراد نیز در حدود ۳۸ میلیارد دلار است و چیزی حدود ۱۲ درصد از بیت کوین های موجود در بازار را در اختیار دارند.


بزرگترین نهنگ بیت کوین چیست


آدرس نهنگ بیت کوین

بزرگترین نهنگ بیت کوین چیست یا کیست و چگونه می توانیم نهنگ های بیت کوین را در بازار شناسایی کنیم؟ البته پاسخ این دو سوال با هم متفاوت است و ما بایستی در قدم اول به معرفی نهنگ های بیت کوین بپردازیم.

در معرفی بزرگترین نهنگ بیت کوین نمی توانیم اسم اشخاص و افراد را به شما معرفی کنیم اصلاً چنین چیزی در بازار تعریف نشده است. البته برخلاف بازار ارز دیجیتال و بیت کوین در بازار بورس ایران امکان شناسایی نهنگ ها و یا سرمایه گذاران بزرگ یک سهم با استفاده از بررسی‌های داده‌های سایت های مختلف مربوط به بازار بورس امکان پذیر است. اما بازار ارز دیجیتال به دلیل ماهیت غیرمتمرکزی که دارد چنین امکانی را برای ما فراهم نمی کند.

البته عدم شناسایی نهنگ های بیت کوین به اسم و مشخصات شناسایی به این معنا نیست که ما نمی توانیم هیچ دسترسی نسبت به این افراد داشته باشیم و آنها در هاله کامل از ابهام قرار گرفته باشند خیر. در ادامه همین مقاله راه حل هایی به شما معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آن ها علاوه بر اینکه می توانید نهنگ های بیت کوین را شناسایی کنید امکان تحلیل دقیق رفتار آنها در بازار را نیز خواهید داشت.

در قدم اول در این بخش سعی داریم تا به معرفی سازمان ها و مراکز بپردازیم که احتمالاً قرار گرفتن آنها در لیست نهنگ های بیت کوین چندان امر بعید نیست و درصد قابل توجهی از بیت کوین های موجود در بازار در اختیار این افراد و سازمان ها قرار گرفته است. معرفی اجمالی این دسته از نهنگ های بیت کوین از این جهت اهمیت دارد که شما می توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های چنین مجموعه‌هایی به نوعی رفتار آنها را تجزیه و تحلیل کرده و در نهایت برای بررسی و آنالیز کامل تحرکات آنها در بازار اقدام کنید.

صرافی ها

معرفی بزرگترین نهنگ بیت کوین را با معرفی اصلی ترین سازمان های تاثیر گذار در شرایط بازار ارز دیجیتال آغاز میکنیم. انواع صرافی ارز دیجیتال البته صرافی خارجی به نوعی هر یک می توانند نهنگ رمز ارزهای مختلف باشند.

صرافی ها به دلیل نوع فعالیتی که دارند شناخت کاملی نسبت به رمز ارزهای مختلف داشته و به راحتی می‌توانند پروژه های با پتانسیل رشد قابل توجه را در این بازار شناسایی و بر روی آنها سرمایه‌گذاری نمایند. از این گذشته سرمایه قابل توجهی نیز در اختیار صرافی ها قرار دارد که با استفاده از این سرمایه‌های هنگفت به راحتی می توانند تعداد قابل توجهی از توکن های رمز ارزهای مختلف را خریداری و آنها را ذخیره نمایند.

مسلماً بیت کوین به جهت ارزش ذاتی که دارد همیشه به عنوان یکی از گزینه های مناسب برای سرمایه گذاری معرفی شده و به دلیل اطمینان بالای سودی بودن روند این ارز دیجیتال درصد قابل توجهی از صرافی های بزرگ و کوچک موجود در بازار این رمز ارز را خریداری کرده و آن را نگهداری می نمایند.

خوب حالا تصمیم گیری در این رابطه بسیار ساده است و شما تنها با این دیدگاه که می‌دانید صرافی ها سرمایه هنگفتی در اختیار دارند و می‌توان نیز یکی از اصلی ترین گزینه های آنها برای سرمایه‌گذاری است به راحتی می‌توانید به این نکته برسید که صرافی ها را می توان از جمله بزرگترین نهنگ های بیت کوین معرفی کرد.

دقت داشته باشید که صرافی های بزرگ سرمایه بیشتری داشته و تاثیرگذاری آنها بر روی شرایط بازار نیز بیشتر خواهد بود. صرافی های مانند بایننس و یا کوین بیس و حتی بای بیت از جمله صرافی هایی هستند که در حال حاضر در رتبه بندی بهترین صرافی های جهان در رتبه های بالا قرار گرفته و همین موضوع می‌تواند آنها را تبدیل به بزرگترین نهنگ های بیت کوین نیز نماید.

موسسات مالی

بزرگترین نهنگ های بیت کوین

معرفی بزرگترین نهنگ بیت کوین را با اشاره به موسسات مالی و سرمایه‌گذاری بزرگ و بانک‌ها ادامه میدهیم. اگر شما این روزها برای مدیریت سرمایه در بازارهای مالی و سرمایه گذاری اقدام به مراجعه به صندوق های سرمایه گذاری و یا شرکت های سرمایه گذاری در ایران نمایید آنها نیز با وجود اینکه سرمایه قابل توجهی در بازار در اختیار ندارند در میان انواع روش های سرمایه گذاری خرید بیت کوین و سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را نیز به شما معرفی خواهند کرد.

نکته مهم اینجاست که این رویه تنها مربوط به موسسات مالی و سرمایه‌گذاری در ایران نبوده و در سرتاسر جهان چنین شرایط وجود دارد. به دلیل پتانسیل بسیار بالای رشد قیمت بیت کوین معمولاً موسسات مالی بزرگ بخشی از سرمایه های خود را بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده و به همین دلیل آنها را نیز می‌توان از جمله نهنگ های بیت کوین معرفی کرد.

البته موسسات مالی و بانک ها با میزان دارایی های متفاوتی وارد بازار ارز دیجیتال شده و میزان سرمایه آنها بر روی بیت کوین نیز متفاوت خواهد بود. این موضوع از این جهت اهمیت دارد که تاثیرگذاری این افراد بر روی قیمت بیت کوین در رفتار های مختلف با یکدیگر متفاوت است و اینگونه نیست که آنها همیشه دارای تاثیر یکسان بر روی روند بیت کوین داشته باشند.

اتفاقاً موسسات مالی و سرمایه‌گذاری معمولا تحقیقات گسترده ای درباره شرایط و پروژه های مختلف موجود در رمز ارزها نموده و از این جهت آنها را می توان از جمله سرمایه گذاران آگاه در بازار ارز دیجیتال معرفی کرد. به همین دلیل اگر شما شناخت کافی نسبت به شرایط معاملات موسسات مالی بزرگ دنیا و بانکها داشته باشید به راحتی می‌توانید همراه با آنها سوار بر موج های حرکتی بیت کوین شده و به سود قابل توجهی در بازار برسید.

همین چندی پیش که صرافی بزرگ اف تی ایکس به عنوان دومین صرافی بزرگ جهان بعد از بایننس به مرز فروپاشی نزدیک شده است مدارک منتشر شده نشان می‌دهد که برخی از شرکتهای سرمایه گذاری تا ۲ میلیارد دلار نیز بر روی دارایی های موجود در این صرافی سرمایه گذاری کرده و حجم بالایی از رمز ارزها را در اختیار دارند.

افراد مشهور و سرمایه دار

معرفی بزرگترین نهنگ بیت کوین را با معرفی سومین مورد از این گروه یعنی افراد مشهور و سرمایه‌داران بزرگ جهان ادامه میدهیم. شاید برای شما کمی پیچیده باشد اگر بدانید که افرادی در جهان وجود دارند که سرمایه های هنگفتی را بر روی بیت کوین قرار داده و در حال حاضر از جمله سرمایه‌گذاران بزرگترین بازار محسوب می شوند.

البته در بازار ارز دیجیتال وقتی صحبت از افراد مشهور و سرمایه‌داران بزرگ می شود معمولاً کاربران در ذهن خود نام ایلان ماسک را مرور می نمایند اما لازم به توضیح است که آقای ماسک که تنها سرمایه گذار بزرگ بازار ارز دیجیتال نبوده و افراد ثروتمند بسیار زیادی در حال حاضر در این بازار وارد شده اند.

اگر هر روز اخباری مبنی بر این که ورود بسیاری از فوتبالیست ها و بازیگران مشهور دنیا به بازار ان اف تی می شنوید نشان از این دارد که تمامی افراد دارای مشاورین و مربیان سرمایه گذاری بوده و تمام بازارهای مالی و سرمایه گذاری را به صورت دائم رصد می نمایند. بنابراین به هیچ وجه عمر دور از ذهنی نخواهد بود اگر افراد مشهور و ثروتمند بزرگ دنیا را نیز از جمله نهنگ های بیت کوین معرفی کنیم.

تاثیر نهنگ در بیت کوین


آدرس نهنگ بیت کوین

آدرس نهنگ بیت کوین یکی از راه های شناسایی آنها است که در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد اما قبل از آن بسیار مهم است که شما با انواع تاثیرگذاری نهنگ ها بر روی قیمت بیت کوین آشنا شوید. نهنگ ها بر اساس نوع رفتاری که دارند، تاثیر گذاری متفاوت نیز بر روی قیمت بیت کوین از خود نشان داده و برای درک هرچه بهتره نحوه نوسانات قیمت این ارز دیجیتال بر اساس رفتار نهنگ ها لازم است تا این رفتارها را برای شما مدل سازی نماییم.

تاثیر نهنگ در بیت کوین در کاهش قیمت ها یا دامپ

بزرگترین نهنگ بیت کوین با افزایش میزان عرضه به راحتی می توانند باعث کاهش قیمت ها و یا دامپ در نمودار ارز دیجیتال شوند. در مقاله اصطلاحات رایج ارز دیجیتال به صورت کامل و جامعه به معرفی معنی و مفهوم دامپ و پامپ در این بازار پرداختیم و نکات لازم درباره این اصطلاحات را نیز به شما معرفی کردیم.

کدام در تعریف به شرایط اطلاق می شود که قیمت یک ارز دیجیتال به جهت افزایش قابل توجه عرضه تحت تاثیر شرایط مختلف مانند اخبار به شدت افت می‌نماید.

وقتی یک نهنگ تمام دارایی های خود را در بازار در معرض فروش قرار می دهد عرضه واحدهای بیت کوین به حداکثر میزان خود رسیده و چالش های مربوط به رفتار خریداران و فروشندگان در بازار شرایط لازم برای افت قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال را فراهم می آورد.

البته لازم به توضیح است که این آهنگ ها بسیار باهوش هستند و معمولاً سعی می کنند تا تمام دارایی های خود را در همان قیمت‌های بالا عرضه داشته و سپس روند نزولی نمودار را تنهاش مشاهده نمایند.

تاثیر نهنگ در بیت کوین در افزایش قیمت ها یا پامپ

دیگر رفتار موثر نهنگ ها در قیمت بیت کوین افزایش قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال و یا پامپ آن است. در این شرایط نهنگ ها با بررسی قیمت بازار بیت کوین و همچنین تحلیل ارزش ذاتی این ارز دیجیتال اقدام به شناسایی قیمت های مناسب در نمودار این ارز دیجیتال کرده و سرمایه های خود را در این قیمت ها وارد می سازند.

خرید قابل توجه به بیت کوین های موجود در بازار توسط نهنگ ها باعث می شود تا تقاضا برای خرید افزایش پیدا کند و در عین حال با توجه به نگهداری آنها برای طولانی مدت عرضه به حداقل میزان ممکن برسد. این امر باعث می‌شود تا به مرور شاهد افزایش قیمت های قابل توجه در نمودار بیت کوین باشیم.


ترید در بازار بر اساس رفتار نهنگ بیت کوین


بزرگترین نهنگ های بیت کوین

اکنون می دانید که آدرس نهنگ بیت کوین چیست و چگونه می توانید نهنگ های بیت کوین را در بازار شناسایی کنید. اما سوال مهم اینجاست که چگونه می توانیم بر اساس رفتار نهنگ ها در بازار دست معامله زده و نحوه معاملات خود را بر اساس معاملات نهنگ ها پیاده سازی کنیم. در این بخش نکات تجربی را در اختیار شما قرار می دهیم که با استفاده از آن ها می توانید به نوعی رفتار نهنگ ها را شناسایی کرده و بر اساس رفتار آنها معاملات خود را تنظیم نمایید.

نهنگ ها ترجیح می دهند که وقتی همه افکار عمومی به سمت خرید بیت کوین پیش می‌رود دارایی‌های خود را نقد کرده و از بازار خارج شوند.

نهنگ ها همیشه در قیمت های بسیار پایین و جایی که تمام افراد بر این باور هستند که حتی ممکن است قیمت بیت کوین به صفر برسد به دنبال جمع کردن بیت کوین های موجود در بازار می روند.

مشاهده واگرایی های قیمت و اندیکاتور های رایج یکی از روشهایی است که می‌تواند تا حدی رفتار نهنگ ها را به شما معرفی کرده و از این طریق بهترین زمان برای ورود به سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال را به شما معرفی نماید.

وقتی اخبار و داده‌ها نشان از این دارد که درصد قابل توجهی از بیت کوین ها از حساب صرافی ها خارج شده و وارد کیف پول ها شده است به این معنا می باشد که سرمایه گذاران بزرگ در حال سپرده گذاری بیت کوین و هولد کردن آن در کیف پول خود هستند. این مهم می تواند سیگنال بسیار بزرگی برای خرید این ارز دیجیتال باشد.

یکی دیگر از روش های شناسایی رفتار نهنگ های بیت کوین در بازار دقت به حجم معاملات بر روی این ارز دیجیتال است. وقتی قیمت بیت کوین در حال کاهش است اما حجم معاملات میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند به این معنی است که نهنگ ها در حال جمع کردن بیت کوین های موجود در بازار هستند.

یکی دیگر از روش هایی که شما با استفاده از آنها میتوانید به صورت دائم رفتار نهنگ ها را مدل سازی کرده و از آنها استفاده کنید بررسی داده های آنچین و یا درون شبکه بیت کوین است. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از داده های سایتی که در بالا به آن اشاره کردیم، به صورت مداوم میزان داراییهای نهنگ های بزرگ بیت کوین را مورد آنالیز قرار داده و در صورت افزایش قابل توجه دارایی های آنها سیگنال قدرتمندی برای خرید دریافت کنید.

روش ها و نکاتی که در بالا به آنها اشاره کردیم روش های چندان پیچیده و دشواری برای شناسایی رفتار نهنگ ها و معامله گری بر این اساس نیست و شما به راحتی می توانید با این بررسی‌ها بهترین زمان برای خرید بیت کوین و حتی سایر رمز ارزها را نیز شناسایی نمایید. سرمایه گذاری بر روی بیت کوین و رمز ارزهای موجود در بازار چندان پیچیده نیست و شما به سادگی می توانید با همین نکات ظریف معاملات خود را در بازار بیت کوین و رمز ارزها بهینه نمایید.

خرید بیت کوین وقتی همه فروشنده هستند!

اگر به خوبی بدانید که نهنگ بیت کوین چیست, درک خواهید نمود که بزرگترین نهنگ بیت کوین عادت بسیار عجیبی دارند. آنها معمولاً بر خلاف افکار عمومی وارد بازار ارز دیجیتال شده و معاملات خود را بر این اساس قرار می دهند. به این معنا که وقتی همه در بازار از ترس از دست دادن سرمایه ها در حال فروش هستند به دنبال خرید رفته و سعی می کنند تا بیت کوین ها را در کمترین قیمت ها جمع کنند.

همچنین در نقطه برعکس نیز وقتی تمام کاربران صحبت از افزایش قابل توجه قیمت بیت کوین می‌نمایند نهنگ ها سرمایه های خود را از بازار خارج کرده و از این طریق خود را از نزول قابل توجه قیمت این ارز دیجیتال نجات میدهند. به همین دلیل است که همیشه ثابت شده که:

بازارهای مالی و قیمت بیت کوین همیشه بر خلاف افکار عمومی حرکت می نمایند.

کلام آخر


بزرگترین نهنگ بیت کوین را به شما معرفی کردیم و همچنین نکات لازم برای درک هرچه بهتر رفتار نهنگ ها در بازار و پیاده سازی آنها در معاملات نیز ارائه نمودیم. اکنون شما به خوبی می دانید که نهنگ بیت کوین چیست و نهنگ در بیت کوین چه تاثیر گذاری می تواند داشته باشد. زمان آن رسیده که نسبت به گذشته رفتار آگاهانه تر و بهتری برای سرمایه‌گذاری خود داشته باشید و با استفاده از نکات هوشمندانه در بهترین زمان ها برای خرید بیت کوین و سایر رمز ارز های موجود در بازار اقدام کنید.

در مجموعه کانون بورس نیز به طرق مختلف از جمله ارائه مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال و یا ارائه حرفه ای ترین دوره ارز دیجیتال سعی داریم تا بسترهای لازم برای موفقیت شما در این بازار را فراهم آوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: