لوگو کانون بورس

بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴

بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال 2022
شما در حال مطالعه مقاله ۸ از ۸ در این سرفصل آموزش رایگان هستید.

بهترین  دستگاه استخراج ارز دیجیتال کدام است و چگونه می توانیم با توجه به شرایط موجود بهترین دستگاه را برای استخراج رمز ارز مورد نظر خود انتخاب کنیم؟ در ادامه مقالات آموزش رایگان استخراج ارز دیجیتال در این مقاله سعی داریم تا به صورت کامل و جامع بهترین دستگاه های استخراج رمز ارز ها را به شما معرفی کرده و ویژگی های هر یک را نیز با شما در میان بگذاریم. در حال حاضر استخراج ارزهای دیجیتال تبدیل به یکی از روش های بسیار عالی برای سرمایه گذاری در این بازار شده و کاربران ایرانی بسیار زیادی نیز در همین راستا اقدام به تهیه و استفاده از دستگاه های مختلف موجود در بازار می نمایند. نکته قابل توجه درباره این موضوع این است که در حال حاضر دقیقاً مانند بازار جهانی دستگاه‌ های متنوع موجود برای استخراج ارز دیجیتال در بازار ایران نیز در دسترس هستند کاربران ایرانی نیز می توانند با توجه به شرایط دست روی دستگاه‌ های مختلف بگذارند.

در این بین اما چالش های بسیار زیادی وجود دارد و حتماً باید کاربران متناسب با شرایط موجود و همچنین نوع کاربری مورد نظر بهترین دستگاه ها برای استخراج ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب کنند. در همین راستا بر آن شدیم تا در این مقاله به صورت کامل شرایط انتخاب این دستگاه و همچنین بهترین برندهای تولید کننده دستگاه ماینر را به شما معرفی کنیم.

نکات کلیدی مقاله:

 • در حال حاضر برندهای بسیار مختلف جهانی در حال تولید و عرضه انواع دستگاه ماینر هستند و دستگاه های موجود برای این منظور تنها مربوط به یک برند نمی شوند.
 • هر کدام از برند های تولید کننده دستگاه ماینر تولیدات مختلفی را برای شرایط و با قدرت های پردازش مختلف در اختیار کاربران در بازار قرار داده اند.
 • انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ به فاکتورهای بسیار مختلفی بستگی دارد و این شرایط مورد نظر خود کاربر است که می‌تواند اصلی‌ترین تاثیرگذاری را بر روی انتخاب این دستگاه داشته باشد.
 • با افزایش کیفیت و قدرت پردازش یک دستگاه ماینر قیمت آن نیز در بازار با رشد قابل توجهی روبرو می شود.
 • برای استخراج هر ارز دیجیتالی لازم نیست تا شما پرقدرت ترین دستگاه ماینر را خریداری کنید.
راهنمای مطالعه نمایش

اهمیت شناخت بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴

چه اهمیتی دارد که شما بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را شناسایی کرده و با برندهای معروف و مشهور تولید کننده این دستگاه آشنا شوید؟ اگر در مقاله خطرات ارز دیجیتال با ما همراه بوده باشید و همچنین سری مقالات مختلف آموزش رایگان ارز دیجیتال را دنبال کرده باشید به خوبی می‌دانید که این بازار می‌تواند جایگاه بسیار مناسبی برای افراد کلاهبردار باشد. متاسفانه روش‌های بسیار متعدد و غافلگیر کننده ای از سوی افراد کلاهبردار در بازار ارز دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرد که عدم دقت به شرایط موجود هر کسی را ممکن است در دام این افراد بیندازد. با این وجود اولین و مهم ترین دلیل شناخت بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ دور ماندن از کلاهبرداری ها و خطرات ارز دیجیتال است.

همچنین شناخت بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ می‌تواند مزیت های دیگری را نیز برای شما به دنبال داشته باشد. دقت داشته باشید که قیمت هر کدام از دستگاه های ماینر موجود در بازار با قدرت پردازش آن ارتباط مستقیم داشته و اگر شما در زمان انتخاب یک دستگاه مناسب نتوانید بهینه ترین گزینه را انتخاب کنید دو حالت پیش روی شما خواهد ماند:

احتمال دارد یک دستگاه با قدرت بسیار زیاد و با قیمت سرسام‌آور را برای استخراج رمز ارز مورد نظر خود تهیه کنید در حالی که اصلاً چنین کارکردی برای شما معنی نداشته و استفاده چندانی نیز از دستگاه مورد نظر نخواهید داشت.

ممکن است برای استخراج یک ارز دیجیتال با سختی استخراج بسیار بالا مانند بیت کوین یک دستگاه استخراج ضعیف انتخاب کنید که قیمت پایین تری دارند اما عملاً به کار شما خواهد آمد.

با این حساب برای اینکه شما بهینه ترین و مناسب ترین و البته بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را برای نوع کارکرد مورد نظر خود مد نظر داشته باشید لازم است تا شناخت کافی نسبت به این دستگاه ها پیدا کنید.

در حال حاضر دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در تنوع بسیار بالا و همچنین در برندهای بسیار مختلف تولید شده و در بازار موجود هستند. هرگونه سهل انگاری در انتخاب دستگاه استخراج مناسب می تواند هزینه های بسیار سنگینی روی دست شما باقی بگذارد، بدون اینکه کوچکترین درآمدی برای شما ایجاد نموده باشد. در همین راستا است که شناخت بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ اهمیت بسیار زیادی پیدا میکند.

بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال 2022

معیارهای انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۴

در اولین بخش بایستی معیارهای انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ را با شما در میان بگذاریم. همانطور که در دو بند قبلی اشاره کردیم انتخاب بهترین دستگاه ماینر به المان های بسیار مختلفی بستگی دارد. از این گذشته برای این که بهترین انتخاب را در این راستا داشته باشیم بایستی حتماً نوع کارکرد مورد نظر را نیز در نظر بگیریم. اگر بخواهیم خیلی واضح درباره این موضوع صحبت کنیم باید اشاره کنیم که بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال بیت کوین با بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال مونرو با هم تفاوت های زیادی خواهد داشت و ممکن است نتیجه یکسانی در انتخاب بهترین دستگاه ماینر برای دو رمز ارز مختلف به وجود نیاید.

اما سوال اینجاست که چگونه می توانیم برای ارز دیجیتال مورد نظر بهترین دستگاه ماینر را انتخاب کنیم. برای این منظور لازم است تا شما با برندهای مختلف تولید کننده دستگاه ماینر و همچنین کیفیت آنها کاملا آشنا بوده و شرایط استفاده از آنها را برای رمز ارز مورد نظر خود مورد بررسی قرار دهید. تنها در این صورت است که امکان انتخاب بهترین گزینه برای شما به وجود خواهد آمد. دقت داشته باشید که بهترین گزینه برای ماینینگ رمز ارزهای مختلف گزینه ای است که:

 • در درجه اول قدرت پردازش کافی برای استخراج رمز ارز مورد نظر شما بدون هیچ گونه چالشی را فراهم آورد.
 • کمترین میزان هزینه ها را در زمان استفاده بر روی دست شما باقی بگذارد.
 • مناسب ترین قیمت را در میان دستگاه‌ های مختلف موجود در بازار داشته باشد.

با این حساب شما نمی توانید تنها با دقت بر قیمت محصولات موجود در بازار دست به انتخاب بهترین دستگاه ماینر برای استخراج رمز ارز مورد نظر خود بزنید و همچنین بررسی و کنترل قدرت پردازش هر یک از رمز ارزها نیز نمی‌تواند تضمین کننده یک انتخاب ایده آل برای شما باشد. برای این منظور تنها راه حل این است که شما معیارهای مختلف شناخت بهترین دستگاه ماینر ۲۰۲۴ را درک کرده و سپس تمامی معیارها را برای محصولات موجود در بازار مورد ارزیابی قرار دهید. تنها در این صورت است که امکان انتخاب بهترین گزینه برای شما وجود خواهد داشت. در ادامه سعی می کنیم تا تمام موارد لازم برای این انتخاب را به شما معرفی کنیم.

بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال 2022

قدرت پردازش دستگاه ماینر

همانطور که اشاره کردیم اولین و مهمترین معیار انتخاب یک دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ این است که دستگاه مورد نظر قدرت پردازش لازم برای استخراج رمز ارز مورد نظر شما را داشته باشد. اگر شما کمترین هزینه ها را برای خرید دستگاه مورد نظر خود پرداخت کنید و در نهایت دستگاه مورد نظر قدرت پردازش لازم برای استخراج رمز ارز مورد نظر شما را نداشته باشد عملا شما هیچ استفاده ای نمی توانید از آن بکنید و سرمایه خود را برای این خرید دور ریخته اید. دقیقا مانند اینکه شما قطعات یدکی یک پراید را برای یک دستگاه خودروی مرسدس بنز تهیه کنید.

اما چگونه می توانیم قدرت پردازش دستگاه‌ های مختلف ماینر را مورد بررسی قرار دهیم؟ قدرت پردازش دستگاه‌ های مختلف ماینر موجود در بازار با اصطلاحی به عنوان نرخ هش (Hash Rate) تعیین می شود. نرخ هش تعریف بسیار ساده ای دارد و در واقع به تعداد محاسبات ریاضی اطلاق می شود که دستگاه ماینر مورد نظر می تواند در هر ثانیه برای پردازش تراکنش های شبکه بلاک چین انجام دهد. برای اینکه به این مفهوم را بهتر درک کنید می توانید قدرت پردازش دستگاه های پردازنده مرکزی معمول مورد استفاده در کامپیوتر های خانگی را در نظر بگیرید. همانطور که می دانید قدرت پردازش کامپیوتر های خانگی از دیرباز تاکنون با رشد قابل توجهی روبرو شده و در حال حاضر لپ تاپ ها با قدرت پردازش بسیار زیاد در بازار موجود هستند.

یک کامپیوتر ممکن است بر اساس کیفیت سیستم سخت افزاری خود در هر ثانیه بتواند هزار داده مختلف را مورد پردازش قرار دهد اما کامپیوتر دیگری با قدرت بیشتر می تواند در همین مقدار زمان ۱۰۰۰۰ داده مختلف را پردازش کند. دقیقاً چنین شرایطی برای دستگاه ماینر نیز وجود دارد و فاکتور تعیین کننده این قدرت پردازش برای آنها نرخ هش است.

نرخ هش در انواع دستگاه ماینر موجود در بازار با واحد مشخصی اعلام میشود. مگاهش بر ثانیه (MH/S)،  گیگاهش بر ثانیه (GH/S) و تراهش بر ثانیه (TH/S) در حال حاضر ۳ واحد اصلی تعیین نرخ هش برای انواع دستگاه ماینر هستند. با توجه به اینکه نرخ هش بالاتر می تواند روی قیمت دستگاه مورد نظر شما تاثیر مستقیم داشته باشد از این رو لازم دانستم تا یک نکته بسیار مهم درباره این موضوع با شما در میان بگذاریم.

به صورت کلی هرچقدر نرخ هش یک دستگاه ماینر بیشتر باشد امکان بررسی تعداد عدد های تصادفی بیشتری را در یک ثانیه برای حدس زدن خروجی توابع در شبکه بلاک چین خواهد داشت. فرض کنید که شما با یک دستگاه ماینر با قدرت هش پایین تنها می توانید ۱۰۰ عدد تصادفی را مورد بررسی قرار دهید. در حالی که رقیب شما امکان شناسایی بیش از ۱۰ هزار عدد تصادفی را در هر ثانیه دارا است. مسلماً شانس رقیب شما برای دست یافتن به شرایط مورد نظر برای تایید تراکنش ها در شبکه بلاک چین بیشتر خواهد شد. با این حساب اگر شما برای ارز دیجیتالی مانند بیت کوین اقدام به تهیه یک دستگاه ماینر ضعیف کنید عملاً شانس زیادی برای رسیدن به پاداش های حاصل از استخراج نخواهید داشت و درآمد شما تحت تاثیر قرار می گیرد.

میزان برق مصرفی دستگاه ماینر

یکی دیگر از معیارهای بسیار مهمی که برای انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ باید مورد بررسی قرار بگیرد میزان برق مصرفی دستگاه مورد نظر است. شاید با خود تصور کنید که میزان برق مصرفی یک دستگاه اهمیت بسیار زیادی در کیفیت را ندارد اما بایستی یادآوری کنیم که یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش هزینه استخراج رمز ارزها افزایش میزان برق مصرفی حاصل از کارکرد دستگاه های استخراج است. میزان برق مصرفی به قدری بالا بوده که بسیاری از فعالان محیط زیست نیز اقدام به انجام تظاهرات بر علیه استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز ها نموده اند. زیرا این مصرف بسیار زیاد برق باعث می شود تا محیط زیست با آسیب های بسیار جدی روبرو شده و زندگی بر روی کره زمین با چالشهای بیشتری همراه شود. بسیاری از کارشناسان نیز بر این باور هستند که اگر روزی قرار بر از بین رفتن بیت کوین باشد به همین دلیل میزان مصرف برق بسیار زیاد ماینرها خواهد بود.

البته مراقبت از محیط زیست چندان برای ماینر ها و استفاده کننده های رمز ارز مهم نیست و دلیل اصلی پرداختن ما به میزان برق مصرفی برای یک دستگاه ماینر نیز هزینه های ناشی از این برق خواهد بود.

دستگاه های مختلف استخراج کننده ارز دیجیتال در حال حاضر میزان مصرف برق متفاوتی دارند. با توجه به اینکه میزان مصرف برق تاثیر بسیار زیادی بر روی درآمد حاصل از استخراج ارز دیجیتال برای شما خواهد داشت بنابراین باید در انتخاب دستگاه مورد نظر این موضوع را نیز در اولویت اصلی خود قرار دهید. البته باید یک برآورد کاملاً دقیق و منطقی از میزان مصرف برق حاصل از استخراج رمز ارز مورد نظر خود داشته باشید. برای این منظور لازم است تا چالشهای بسیار زیادی را مورد بررسی قرار دهید تا در نهایت بهترین نتیجه حاصل شود.

دقت داشته باشید که در کشور ما تعرفه برق خانگی با برق صنعتی متفاوت است. هزینه مصرف برق صنعتی چندین برابر بیشتر از هزینه مصرف برق خانگی است و دولت قوانینی وضع کرده که استخراج کننده های رمز ارزها هم باید از برق صنعتی استفاده نمایند. اگر شما مجوز های قانونی برای استخراج ارز دیجیتال را دریافت کرده باشید حتماً بایستی از برق صنعتی استفاده نموده و در نتیجه مجبور به پرداخت هزینه مربوط به برق صنعتی خواهید بود. مصرف برق خانگی نیز برای شما غیر قانونی است و در صورت مشاهده شدن توسط سازمان های ذیربط ممکن است با شما برخورد شده و حتی جریمه‌های سنگینی نیز برای این دسته از افراد در نظر گرفته می شود.

با توجه به چالش ها و مشکلات بسیار زیادی که در گذشته برای کاربران به وجود آمده است توصیه می کنیم که به دنبال استفاده از برق خانگی نباشید زیرا به دلیل بروز اختلال در شبکه برق رسانی ممکن است جریمه های بسیار سنگینی را برای شما اعمال نمایند که پرداخت کردن جریمه ها حتی می‌تواند برای همیشه شما را از فعالیت در امر سرمایه گذاری برای استخراج ارز دیجیتال دور نماید. به همین دلیل حتما باید در زمان محاسبه هزینه های استخراج ارز دیجیتال میزان برق مصرفی بر اساس برق صنعتی را در نظر بگیرید.

قبل از هر چیزی باید یادآوری کنیم که قدرت پردازش یک دستگاه با میزان برق مصرفی آن رابطه مستقیم دارد و هر چقدر قدرت پردازش آن بیشتر شود برق مصرفی نیز بیشتر خواهد شد. با این حساب اولین چالش پیش روی شما این است که با انتخاب یک دستگاه ایده آل تر از نظر قدرت پردازش ممکن است از طرف دیگر هزینه های شما چندین برابر شود.

همچنین باید یادآوری کنیم که هزینه برق مصرفی در مناطق مختلف در شرایط آب و هوای مختلف نیز با یکدیگر متفاوت است. به این معنی که ممکن است هزینه برق مصرفی در مناطق گرمسیر با مناطق سردسیر در ماه های مختلف سال تفاوت‌های فاحشی با یکدیگر داشته باشند و این موضوع چالش دیگری است که شما باید در تعیین میزان برق مصرفی خود در استخراج ارز دیجیتال به آن دقت داشته باشید.

برای اینکه هزینه برق مصرفی خود در زمان استخراج ارز دیجیتال را محاسبه کنید می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

در درجه اول می بایست میزان انرژی مصرفی دستگاه ماینر مورد نظر خود را مشخص نمایید که این فاکتور برای تمام دستگاه های موجود در بازار به صورت کاملا مشخص در دسترس است. دستگاه های مختلف موجود در بازار بر اساس قدرت هش دارای میزان انرژی مصرفی متفاوتی هستند که در مشخصات دستگاه مورد نظر می توانید این میزان مصرف انرژی را مشاهده نمایید.

میزان مصرف انرژی برق توسط دستگاه های مختلف استخراج بر اساس واحد کیلووات بر ساعت تعیین می شود. اگر میزان مصرف انرژی دستگاه مورد نظر شما بر اساس وات بر ساعت تعیین شده باشد تنها کافیست آن را تقسیم بر هزار کنید تا کیلووات بر ساعت تبدیل شود.

حالا با در اختیار داشتن میزان مصرف انرژی دستگاه ماینر خود بر اساس کیلووات بر ساعت می توانید با ضرب کردن آن در نرخ تعیین شده توسط اداره برق برای مصرف هر کیلووات انرژی برق، مقدار انرژی مصرفی دستگاه مورد نظر خود را برای هر ساعت تعیین کنید.

در قدم بعدی بعد از ضرب کردن عدد به دست آمده در ۲۴ ساعت و سپس در ۳۰ روز مقدار مصرف انرژی برق دستگاه ماینر شما برای یک ماه تعیین خواهد شد.

نکته مهم این است که شما اول باید در نرخ مصرف انرژی برق اعلام شده حتما مقدار تعیین شده برای برق صنعتی را در نظر بگیرید و همچنین این محاسبه را برای ماههای مختلف سال بر اساس فصل گرم یا سرد بودن به صورت جداگانه محاسبه نمایید.

البته شایان ذکر است که کسانی که برای راه اندازی دستگاه استخراج ارز دیجیتال خود از کامپیوتر خانگی و یا لپ تاپ نیز استفاده می نمایند بایستی علاوه بر این محاسبه، مقدار مصرف برق کامپیوتر و لپ تاپ خود را نیز در این محاسبه لحاظ نمایند تا در نهایت میزان مصرف برق آنها کاملاً دقیق باشد.

در حال حاضر هزینه برق مصرفی یک دستگاه معمولی استخراج ارز دیجیتال با توجه به نرخ برق صنعتی برای هر ماه نزدیک به ۵ میلیون تومان است که شما بایستی این هزینه را از درآمد خود در طول هر ماه از فرایند استخراج رمز ارز مورد نظر خود کم کنید.

بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال 2022

ارز دیجیتال مورد نظر برای استخراج

نکته مهم بعدی که برای انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ باید به آن دقت داشته باشید رمز ارزهای است که به دنبال استخراج آن هستید. برخی از کاربران بدون دقت به این موضوع تنها به دنبال انتخاب بهترین و باکیفیت ترین دستگاه ماینر موجود در بازار رفته و نمی توانند در نهایت به موفقیت قابل توجهی در این باره برسند. در نظر داشته باشید که برای رمز ارزهای مانند ارز دیجیتال مونرو امکان استفاده از دستگاه های ماینر پیشرفته ندارید و بایستی از پردازنده های گرافیکی و یا انواع سی پی یو برای استخراج رمز ارز استفاده کنید.

به همین دلیل شما بایستی در زمان انتخاب بهترین دستگاه ماینر ۲۰۲۴ حتما باید نوع ارز دیجیتال مورد نظر خود را نیز در نظر داشته باشید و مطابق با آن برای این انتخاب اقدام کنید. تیم توسعه دهنده هر یک از ارزهای دیجیتال موجود در بازار شرایط استخراج تمام رمز ارزها را در اختیار کاربران قرار داده و شما با بررسی این شرایط می توانید برای انتخاب بهترین دستگاه ماینر اقدام کنید. در برخی مواقع به صورت کاملاً مشخص و تعیین شده است که بهتر است از پردازنده های گرافیکی و یا انواع سی پی یو برای استخراج ارز دیجیتال استفاده شود و در صورت نیاز به استفاده از دستگاه اسیک نیز نرخ هش و قدرت لازم برای آن از طرف تیم توسعه دهنده رمز ارز ها تعیین می شود.

قیمت دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴

معیار دیگری که در هنگام انتخاب بهترین دستگاه ماینر ۲۰۲۴ باید به آن دقت داشته باشید قیمت دستگاه مورد نظر شما است. با توجه به نرخ دلار در حال حاضر قیمت دستگاه های موجود در بازار ایران از چند ده میلیون تومان شروع شده و به چند صد میلیون تومان نیز می‌رسد. با توجه به اینکه قیمت دستگاه ماینر معمولاً بسیار بالا است بایستی حتماً تمهیدات لازم را برای این منظور در نظر بگیرید. با بررسی تمام شرایط بالا و تمام ویژگی های لازم در نهایت شما می توانید به دنبال انتخاب یک دستگاه بهینه باشید تا تمام نیازهای شما را برآورده ساخته و از طرف دیگر قیمت مناسبی هم داشته باشد.

الگوریتم استخراج ارز دیجیتال

یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در هنگام انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ باید به آن دقت داشته باشید الگوریتم مورد نظر در دستگاه ماینر است. برای استخراج هر کدام از رمز ارزهای موجود در بازار از الگوریتم های جداگانه استفاده می شوند و الگوریتم های مشابهی باید در دستگاه ماینر مورد نظر شما نیز وجود داشته باشد. به عنوان مثال الگوریتم استخراج SHA-256 به عنوان رایج ترین الگوریتم استخراج در میان رمز ارز ها در نظر گرفته می شود که بیت کوین نیز از همین الگوریتم استفاده می نماید. اگر شما به دنبال استخراج بیت کوین هستید حتما باید دستگاهی را تهیه کنید که از این الگوریتم برای استخراج پشتیبانی نماید.

الگوریتم استخراج رمز ارز های مختلف را نیز می‌توانید در مشخصات آنها مشاهده نمایید. همچنین دقت داشته باشید که بسیاری از دستگاه های ماینر موجود در بازار از چندین الگوریتم به صورت همزمان پشتیبانی می‌نماید که در نهایت تهیه آنها می‌تواند شرایط بهتری را برای شما در امر استخراج ارز دیجیتال به دنبال داشته باشد.

معرفی شرکت های تولید کننده بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال

بعد از بررسی معیارهای مهم و اصلی انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ نوبت به این رسیده تا برندهای مختلف تولید کننده این دستگاه‌ ها را نیز به شما معرفی نماییم. در حال حاضر برند های بسیار زیادی در سرتاسر جهان در حال تولید دستگاه ماینر نیستند اما با این حال چندین برند آسیایی و اروپایی دستگاه های بسیار ایده آلی را برای این منظور تهیه کرده و در اختیار تمام کاربران جهانی قرار داده اند.

در این بخش سعی داریم تا برندهای مختلف تولید کننده بهترین دستگاه ماینر را به شما معرفی کنیم تا در درجه اول شناخت نسبی نسبت به این برندها پیدا کنید و سپس به معرفی خود دستگاه های موجود خواهیم پرداخت.

بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال 2022

شرکت بیت مین Bitmain

شرکت بیت مین  یک شرکت چینی تولید کننده دستگاه استخراج ارز دیجیتال در جهان است که کار توسعه این دستگاه ها را از سال ۲۰۱۳ شروع کرده و به عنوان اولین شرکت نام خود را برای تولید این دستگاه ها به ثبت رسانده است. این شرکت مدل های بسیار مختلفی از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال را تولید و روانه بازار نموده است که با عنوان انت ماینر شناخته می شوند. این برند در حال حاضر به عنوان بهترین برند تولید کننده دستگاه استخراج ارز دیجیتال در دنیا شناخته می شود.

شرکت میکرو بی تی MicroBT

میکرو بی تی نیز یک شرکت چینی تولید کننده دستگاه ارز دیجیتال است که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شده و به دلیل کیفیت بالا در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین برند های تولید کننده دستگاه استخراج ارز دیجیتال شناخته می شود. مدل های مختلف این برند تولید کننده دستگاه استخراج ارز دیجیتال با عنوان واتس ماینر (Whatsminer)  شناخته می شود.

شرکت کانان کریتیو Canaan Creative

کانان نیز مانند دو شرکت قبلی یک شرکت چینی تولید کننده این محصولات است که در سال ۲۰۱۳ فعالیت خود را آغاز کرده و در حال حاضر به عنوان یکی از برندهای بسیار معروف تولید کننده این دستگاه ها شناخته می شود.

شرکت اینوسیلیکون (Innosilicon)

اینوسیلیکون یک شرکت چند ملیتی تولید کننده دستگاههای ارز دیجیتال در دنیا است که مرکز اصلی آن در کشور چین قرار گرفته اما در سایر کشورها نیز نمایندگی هایی دارا است.

بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال ۲۰۲۴ به همراه مشخصات

در نهایت نوبت به این رسیده تا بهترین دستگاه های ماینر ۲۰۲۴ را به شما معرفی کنیم. در معرفی بهترین دستگاه های ماینر برای استخراج رمز ارزها سعی کرده ایم تا بهترین گزینه ها را از بهترین برندها به شما معرفی کنیم. در نهایت انتخاب میان آنها باید بر اساس شرایطی باشد که در بندهای قبلی سعی کردیم برای شما تشریح نماییم. در نظر داشته باشید که این انتخاب تنها در صورتی برای شما بهینه خواهد شد که بتوانید مناسب ترین گزینه را انتخاب نمایید. بنابراین نه به دنبال گران ترین گزینه بروید و نه در پی ارزان ترین دستگاه ارز دیجیتال باشید. زیرا در هر دو مورد شرایط به ضرر شما خواهد شد.

بیت مین انت ماینر اس ۱۹ ایکس پی – Bitmain Antminer S19 XP


شرکت بیت مین در همین سال ۲۰۲۲ یکی از پرقدرتمندترین دستگاه های ماینر را روانه بازار کرد. این دستگاه که در مدل Antminer S19 XP معرفی شده قدرت بسیار زیادی داشته و امکان استفاده از آن برای استخراج اکثر رمز ارزها وجود دارد. در زیر می توانید مشخصات Antminer S19 XP را مشاهده نمایید.

شرکت سازنده Bitmain
مدل دستگاه Antminer S19 XP
تاریخ عرضه در بازار جولای ۲۰۲۲
قدرت هش ریت (تراهش) ۱۴۰ تراهش بر ثانیه
مصرف برق (وات) ۳۰۱۰ وات

این دستگاه به تازگی وارد بازار شده و قدرت و قیمت بسیار بالایی دارد. تهیه آن برای کاربران ایرانی نیز با چالش هایی همراه است. به دلیل نو بودن هنوز نمونه های کار کرده این دستگاه را نمی توانید در بازار پیدا کنید. برای تهیه مدل نو و آکبند نیز احتمالا باید در شرکت های وارد کننده دستگاه ماینر انت ماینر درخواست خود را ثبت کنید.

میکروبی تی واتس ماینر ام ۵۰ اس – MicroBT Whatsminer M50S


Whatsminer M50S یکی دیگر از دستگاه های گران قیمت و تازه وارد بازار است که می توانید از قدرت بالای آن نیز برای استخراج رمز ارزهای مختلف از جمله بیت کوین استفاده کنید. از نظر قدرت هش این دستگاه در لیست ما در رتبه دوم قرار می گیرد. مشخصات اصلی Whatsminer M50S را در ادامه مرور می کنیم.

شرکت سازنده MicroBT
مدل دستگاه Whatsminer M50S
تاریخ عرضه در بازار جولای ۲۰۲۲
قدرت هش ریت (تراهش) ۱۲۶ ترا هش بر ثانیه
مصرف برق (وات) ۳۲۷۶ وات

ملاحظه می کنید که این دستگاه با وجود داشتن قدرت هش بسیار بالا و قابل توجه، مصرف برق زیادی نیز دارد. از این رو برای انتخاب آن باید شرایط مختلف را مورد بررسی قرار دهید. زیرا اولا باید هزینه زیادی برای خرید آن بپردازید و در ثانی نیاز است تا برآورد دقیقی از هزینه برق مصرفی خود نیز با این دستگاه داشته باشید.

بیت‌ مین انت‌ ماینر اس ۱۹ پرو –  Bitmain Antminer S19 Pro


سومین دستگاهی که در این لیست باید به شما معرفی کنیم، بیت مین انت ماینر اس ۱۹ پرو است که یکی از تولیدات شرکت بیت مین می باشد. در درجه اول مشخصات این دستگاه را به صورت کلی با هم مرور می کنیم.

شرکت سازنده Bitmain
مدل دستگاه Antminer S19 Pro
تاریخ عرضه در بازار May 2020
قدرت هش ریت (تراهش) ۱۱۰ تراهش بر ثانیه
بلندی صدا ۸۱ دسیبل
مصرف برق (وات) ۳۲۵۰ وات
ابعاد ۱۹۵ در ۲۹۰ در ۳۷۰ میلیمتر

احتمالا اگر استخراج کننده های قدیمی بیت کوین در ایران را لیست کنید، Bitmain Antminer S19 Pro تبدیل به محبوب ترین و رایج ترین دستگاه در میان آنها خواهد شد. قدرت بسیار بالای آن باعث شده تا رقابت بسیار شدیدی را در استخراج بیت کوین و سایر رمز ارزها به وجود آورد. کاربرانی که از سال های پیش از این دستگاه برای استخراج استفاده می نمایند، در صورت رعایت کردن تمام جزئیات مربوط به استخراج، در حال حاضر درآمدهای قابل توجهی در اختیار دارند.

اگر به دنبال استفاده از Bitmain Antminer S19 Pro به عنوان بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال هستید، باید فکری برای مصرف برق ۳۲۵۰ واتی آن نمایید. اگر از همان ابتدا با ورود به یک استخر استخراج مناسب، شرایط مناسبی را برای خود رقم بزنید، امکان رسیدن به درآمد از همان ماه ابتدایی وجود دارد. البته این دستگاه ایراداتی را نیز دارا است. یکی از مهمترین ایرادات آن فضای اشغال شده لازم برای آن است. حتما باید فضای مناسبی برای این دستگاه در منزل در نظر بگیرید. به واسطه وزن ۱۵ کیلوگرمی نیز خیلی نمی توانید آن را جابجا کنید.

دستگاه ماینر Bitmain Antminer S19 Pro در حال حاضر در بازارهای جهانی با قیمت ۲۸۶۰ دلاری در حال فروش است. در بازار ایران البته این قیمت تفاوت های زیادی دارد. کاربران ایرانی همچنین می توانند در بازار برای تهیه کار کرده این دستگاه با قیمت پایین تر نیز اقدام کنند. البته دقت کنید که در تهیه نمونه دست دوم حتما باید نکات لازم را در نظر بگیرید تا با افراد کلاهبردار روبرو نشده و دست روی محصولات مشکل دار نگذارید.

بیت مین انت ماینر تی ۹ پلاس – Bitmain Antminer T9+


یکی دیگر از بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال دستگاه Bitmain Antminer T9+ است. این مدل نیز یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین ها هم برای استخراج بیت کوین و هم برای استخراج سایر ارزهای دیجیتال است. مشخصات کلی Bitmain Antminer T9+ به شرح زیر است:

شرکت سازنده Bitmain
مدل دستگاه Bitmain Antminer T9+
تاریخ عرضه در بازار ژانویه ۲۰۱۸
قدرت هش ریت (تراهش) ۱۰.۵ تراهش بر ثانیه
بلندی صدا ۷۶ دسیبل
مصرف برق (وات) ۱۴۳۲ وات
ابعاد ۱۲۵ در ۱۹۰ در ۳۲۰ میلیمتر

همان طور که ملاحظه می کنید، Bitmain Antminer T9+ با اینکه تولید سال ۲۰۱۸ است، اما مشخصات بسیار خوبی داشته و هنوز هم از جمله دستگاه های استخراج بسیار عالی موجود در بازار است. البته نباید آن را با مدل های بالاتر شرکت بیت مین مقایسه نمود. این محصول تنها ۴.۲ کیلوگرم وزن دارد و از این رو به راحتی می توانید آن را جابجا نمایید. مصرف برق آن نیز نسبت به تولیدات جدیدی که در بالا معرفی کردیم، به مراتب کمتر است و می تواند هزینه های کمتری را روی دست شما باقی بگذارد. نکته بسیار عالی و جذاب درباره Bitmain Antminer T9+ نیز قیمت بسیار پایین و مقرون به صرفه این محصول است. در حال حاضر این مدل در بازار جهانی با قیمت ۴۳۰ دلار در حال فروش است و به همین دلیل می توانید آن را با قیمت بسیار پایین تر نسبت به مدل های جدید تهیه کنید.

Bitmain Antminer T9+ کارایی بسیار مناسبی داشته و می توانید از آن برای استخراج بیت کوین و سایر رمز ارزها استفاده نمایید. محدوده دمایی مناسب برای کارکرد این مدل ۰ تا ۴۰ درجه است و در آن از دو فن خنک کننده نیز استفاده شده تا دستگاه در حین کار طولانی بتواند دمای داخلی را تنظیم نماید.

مایکرو ‌بی ‌تی واتس‌ ماینر ام ۳۰ پلاس پلاس – MicroBT Whatsminer M30S++


برای استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال با الگوریتم SHA-256 همچنین می توانید از دستگاه MicroBT Whatsminer M30S++ استفاده کنید. در جدول زیر می توانید مشخصات این دستگاه را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده MicroBT
مدل دستگاه Whatsminer M30S++
تاریخ عرضه در بازار اکتبر ۲۰۲۰
قدرت هش ریت (تراهش) ۱۱۲ تراهش
بلندی صدا ۸۳ دسیبل
مصرف برق (وات) ۳۴۷۲ وات
ابعاد ۱۲۵ در ۲۲۵ در ۴۲۵ میلیمتر

همان طور که مشهود است، Whatsminer M30S++ دارای قدرت هش بسیار زیادی بوده و امکان استفاده از این دستگاه برای استخراج بیت کوین نیز به راحتی وجود دارد. وزن ۱۲.۸ کیلوگرمی این محصول باعث شده تا کمی سنگین به نظر برسد، اما محصولات مشابه در این رده نیز شرایط مشابهی داشته و حتی وزن بسیاری از تولیدات با این قدرت بالاتر نیز است. این محصول از سال ۲۰۲۰ وارد بازار شده و تا کنون طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. با توجه به رقابت بسیار زیادی که میان شرکت مایکرو بی تی و بیت مین وجود دارد، هر دو این شرکت ها به دنبال ارائه محصولاتی با کیفیت بسیار بالا هستند. همین موضوع باعث شده تا شاهد تولید محصولاتی با کیفیت بسیار بالا از هر دو شرکت باشیم که Whatsminer M30S++ نیز یکی از این موارد است.

Whatsminer M30S++ در کنار تمام مزیت های معمول، دارای طول عمر بسیار طولانی نیز است و می توانید به راحتی برای مدت زمانی قابل توجه از آن برای استخراج استفاده کنید. البته نکته مهم درباره انواع دستگاه استخراج ارز دیجیتال این است که دائما شاهد به روز رسانی و به وجود آمدن محصولات جدید با قدرت بیشتر هستیم. از این رو نباید از یک دستگاه برای مدت زمان طولانی استفاده کرد. کما اینکه در گذشته با استفاده از انواع پردازنده های گرافیکی و سی پی یو می توانستیم بیت کوین استخراج کنیم، اما در حال حاضر چنین شرایطی در دسترس نیست.

Whatsminer M30S++ از نظر قدرت هش در شرایط بسیار ایده آلی قرار دارد و به راحتی می توانید از این دستگاه برای رقابت با سایر ماینرها در شبکه رمز ارزهای مختلف مانند بیت کوین و یا اتریوم اقدام کنید. اما نکته قابل توجه درباره این محصول مصرف برق بسیار زیاد آن است. هر چند دستگاه هایی با قدرت هش بسیار بالا معمولا مصرف برق بالایی نیز دارند، اما با این حال شاهد هستیم که این محصول از نظر مصرف برق نسبت به برخی از رقبا، مخصوصا تولیدات انت ماینر شرایط نامناسبی از نظر مصرف انرژی دارد.

کنان اوالون‌ ماینر ۱۲۴۶  – Canaan Avalonminer 1246


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی Avalonminer 1246 ادامه می دهیم. با توجه به اینکه شرکت های تولید کننده دستگاه ماینر در جهان زیاد نیستند، از این رو همین چند شرکت اصلی را باید برای انتخاب یک دستگاه مناسب برگزینید. هدف ما از معرفی تنوع بالاتر دستگاه ها این است که امکان خرید محصول بهینه تر را برای شما فراهم آوریم. زیرا در برخی مواقع یک دستگاه با وجود قدرت بسیار زیاد می تواند قیمت بالایی داشته باشد و خرید آن چندان معقول نخواهد بود. به همین دلیل شناخت انواع مدل ها و برندهای تولید کننده بهترین دستگاه ماینر می تواند شما را در انتخاب یک محصول ایده آل هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت و قدرت یاری رساند. Avalonminer 1246 یکی از محصولات مقرون به صرفه و با قدرت بالا است که در زیر می توانید مشخصات این محصول را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده Canaan
مدل دستگاه Avalonminer 1246
تاریخ عرضه در بازار ژانویه ۲۰۲۱
قدرت هش ریت (تراهش) ۹۰ تراهش
بلندی صدا ۷۵ دسیبل
مصرف برق (وات) ۳۴۲۰ وات
ابعاد ۳۳۱ در ۱۹۵ در ۲۹۲

قدرت ۹۰ تراهش باعث شده تا این محصول نیز مناسب برای استخراج بسیاری از رمز ارزها از جمله بیت کوین باشد. چنین قدرتی البته با مصرف برق بسیار زیاد ۳۴۲۰ واتی همراه شده که می توانید هزینه های قابل توجهی را روی دست شما باقی بگذارد.

بیت مین انت ‌ماینر تی ۱۹ –  Bitmain Antminer T19


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی Antminer T19 ادامه می دهیم. این دستگاه نیز یکی از بهترین گزینه ها برای استخراج ارز دیجیتال است و با توجه به قیمت و میزان مصرف انرژی می تواند گزینه مقرون به صرفه ای نیز باشد. البته این مقایسه با مدل های رده بالای شرکت بیت مین است. زیرا امکان تهیه محصولات مقرون به صرفه تری نیز برای شما در بازار وجود دارد. شرکت بیت مین برای ارائه خدمات به تمام کاربران در هر سطح مالی، از دستگاه های مختلفی با قدرت پردازش متفاوت رونمایی کرده است. Antminer T19 می تواند یک گزینه مناسب برای کسانی باشد که هزینه های خرید دستگاه های گران قیمت با قدرت هش بالای ۱۰۰ تراهش را ندارند.

در زیر می توانید مشخصات Antminer T19 را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده Bitmain
مدل دستگاه Antminer T19
تاریخ عرضه در بازار ژوئن ۲۰۲۰
قدرت هش ریت (تراهش) ۸۴ تراهش
بلندی صدا ۷۵ دسیبل
مصرف برق (وات) ۳۱۵۰ وات
ابعاد ۱۹۵ در ۲۹۰ در ۴۰۰ میلیمتر

وزن این دستگاه در حدود ۱۴.۵ کیلوگرم است و ۷۵ دسیبل نیز صدای حاصل از کارکرد آن خواهد بود. حتما باید به این موارد دقت کافی داشته باشید و فضای مناسب برای آن در منزل در نظر بگیرید.

بیت مین انت‌ ماینر اس ۱۷ پلاس –  Bitmain Antminer S17+


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی Antminer S17+ ادامه می دهیم. همان طور که در بند قبلی اشاره کردیم، امکان تهیه دستگاه هایی با قدرت هش کمتر اما با قیمت مقرون به صرفه تر نیز از شرکت بیت مین وجود دارد. برای کسانی که به دنبال بهینه کردن هزینه های خود اما با تهیه یک دستگاه فوق العاده قدرتمند هستند، Antminer S17+ می تواند گزینه مناسبی باشد. هر چند این دستگاه در اواخر سال ۲۰۱۹ تولید شده اما همچنان شرایط خوبی دارد. از این گذشته امکان تهیه نمونه های دست دوم و کارکرده آن نیز در بازار برای شما وجود خواهد داشت.

در زیر می توانید مشخصات Antminer S17+ را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده Bitmain
مدل دستگاه Antminer S17+
تاریخ عرضه در بازار دسامبر ۲۰۱۹
قدرت هش ریت (تراهش) ۷۳ تراهش
بلندی صدا ۷۵ دسیبل
مصرف برق (وات) ۲۹۲۰ وات
ابعاد ۱۷۵ در ۲۹۸ در ۳۰۴ میلیمتر

هر چند قدرت هش این دستگاه نسبت به نمونه هایی که در بندهای قبلی مرور کرده و معرفی نمودیم کمتر است، اما با این حال به دلیل مصرف برق کمتر، امکان استفاده بهینه از آن وجود دارد. در واقع همراه با کاهش میزان درآمد ناشی از قدرت هش پایین تر نسبت به دستگاه های قبلی، هزینه های شما هم برای خرید این دستگاه و هم برای مصرف برق کاهش پیدا خواهد کرد. از این رو به راحتی می توانید از آن برای استخراج رمز ارزها استفاده کرده و نگران کمتر شدن قابل توجه درآمد خود نیز نباشید. این دستگاه تنها ۱۱ کیلوگرم وزن دارد و با توجه به این وزن و ابعاد باید فضای مناسبی برای آن در نظر گرفته شود. هر چند دمای کارکرد این دستگاه ۵ تا ۵۰ درجه است، امام با این حال باید دقت کنید که حتما محیط پیرامون آن فضای کافی برای رد و بدل شدن هوا وجود داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است شاهد داغ شدن بیش از حد دستگاه خود در حین کار باشید که می تواند روی عملکرد آن تاثیر منفی داشته باشد.

ایبنگ ابیت ای ۱۱ پلاس پلاس – Ebang EBIT E11++


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی Ebang EBIT E11++ ادامه می دهیم. این محصول نیز یکی از دستگاه های بسیار مناسب برای استخراج ارز دیجیتال محسوب می‌شود که شما می‌توانید از آن نیز برای استخراج رمز ارز های مختلف استفاده کنید. این محصول از نظر قدرت پردازش و شرایط نسبت به محصولات رده بالای تولیدات شرکت بیت مین در رده پایین تری قرار دارد اما با این حال از نظر قیمت و مقرون به صرفه بودن می‌تواند شرایط مناسبی برای شما به دنبال داشته باشد. اگر به دنبال خرید یک دستگاه استخراج ارز دیجیتال با کیفیت مناسب اما با قیمت مقرون به صرفه هستید این گزینه نیز می تواند تبدیل به یکی از اولویت های شما شود.

البته باید متذکر شویم که حتماً باید این محصول را از شرکت های وارد کننده معتبر تهیه کنید زیرا وجود محصولات تقلبی و همچنین وجود نقص های بسیار زیاد در محصولات کارکرده باعث شده تا بسیاری از کاربران ضرر های بسیار سنگینی را متقبل شوند. به همین دلیل توصیه می کنیم که شما تمام جوانب را در نظر گرفته و سپس برای انتخاب بهترین دستگاه ارز دیجیتال برای خود اقدام نمایید. اگر هزینه لازم برای خرید یک دستگاه گران قیمت را ندارید بهتر است با یک دستگاه ساده تر کار خود را آغاز کرده و با رسیدن به درآمدهای مناسب کم کم اقدام به تهیه دستگاه های با کیفیت بالا تر کنید.

کنان اوالون ‌ماینر ۱۱۶۶ پرو –  Canaan AvalonMiner 1166 Pro


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی AvalonMiner 1166 Pro ادامه می دهیم. این محصول یکی از بهترین تولیدات برند کنان در سالهای گذشته است که شرایط بسیار ایده آلی برای سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال از طریق استخراج رمز ارزها به وجود آورده است. دستگاه های با کیفیت بسیار بالا اما با قیمت مناسب می توانند هزینه های شما را کاهش داده و باعث بهتر شدن فرایند استخراج ارز دیجیتال شوند که این محصول یکی از این دستگاه ها محسوب می شود.

در زیر می توانید مشخصات AvalonMiner 1166 Pro را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده Canaan
مدل دستگاه AvalonMiner 1166 Pro
تاریخ عرضه در بازار آگوست ۲۰۲۰
قدرت هش ریت (تراهش) ۸۱ تراهش
بلندی صدا ۷۵ دسیبل
مصرف برق (وات) ۳۴۰۰ وات
ابعاد ۳۰۶ در ۴۰۵ در ۴۴۲ میلیمتر

همانطور که در جدول بالا مشخص است این محصول در اواخر سال ۲۰۲۰ در بازار موجود شده است و هنوز عمر زیادی از آن نگذشته و به همین دلیل می‌توان روی آن برای استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز ها با هر میزان سختی حساب کرد. هرچند قدرت هش این مورد از تولیدات کنان نسبت به مواردی که در بالا به آنها اشاره کردیم کمتر است اما با این حال به دلیل قیمت بسیار پایین امکان بهینه سازی هزینه ها را برای کاربران در این بازار فراهم می آورد و از این طریق شما میتوانید با سرمایه های بسیار کم یک دستگاه با کیفیت مناسب برای سرمایه گذاری در اختیار داشته باشید.

بلندی صدای ۷۵ دسی بل در این دستگاه همانند اکثر دستگاه های موجود در بازار است و تفاوت چندانی در ایجاد صدا در این محصول وجود ندارد. از نظر میزان مصرف برق نیز ۳۴۰۰ وات میزان مصرف برق بالایی محسوب می‌شود که می‌تواند هزینه‌های قابل توجهی را در طول هر ماه در فرایند استخراج بر روی دست شما باقی بگذارد.

دستگاه های این چنینی بیشتر برای کسانی مناسب هستند که سرمایه خیلی زیادی برای خرید بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال نداشته و به دنبال بهینه کردن حداکثری هزینه های خود هستند. با چنین محصولاتی میتوانید کار خود را در امر استخراج رمز ارز های مختلف به صورت حرفه‌ای آغاز کرده و با رسیدن به درآمدهای قابل توجه حتی در مراحل بعدی از دستگاه های پیشرفته تری نیز استفاده کرده و به نوعی کار خود را در بازار ارتقا دهید. دقت داشته باشید که این محصول نیز در حال حاضر شرایط استخراج ارز دیجیتال بیت کوین را برای شما فراهم کرده و هیچگونه محدودیتی از این بابت وجود نخواهد داشت.

اگر به دنبال خرید محصولات این چنینی هستید که تولید آنها به سال ۲۰۲۰ برمیگردد، دقت کنید که ممکن است نمونه های کارکرده موجود در بازار شرایط مناسبی نداشته و معایب بزرگی در دستگاه خریداری شده وجود داشته باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که تمام جوانب احتیاط را در خرید دستگاه کارکرده به خرج دهید تا در این موضوع چالشی پیش روی شما قرار نگیرد.

اینوسیلیکون تی‌ ۳ پلاس ۵۲ تی –  Innosilicon T3+ 52T


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی Innosilicon T3+ 52T ادامه می دهیم. این محصول برای کاربرانی که به دنبال خرید یک دستگاه با کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه هستند می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. دقت داشته باشید که در بندهای قبلی اشاره کردیم که خرید یک دستگاه با کیفیت پایین که امکان استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز ها با سختی بالا به آنها وجود نداشته باشد عملاً یک خرید اشتباه است و حتی اگر شما سرمایه بسیار کمی برای خرید در نظر بگیرید نیز باز هم نمی توانید کارکرد مناسب را از آن داشته باشید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که اگر به دنبال خرید یک دستگاه ارزان قیمت و مقرون به صرفه هستید حتما سراغ نمونه هایی بروید که قدرت پردازش قابل توجهی دارند اما قدرت پردازش آنها نسبت به نمونه های بالارده موجود در بازار کمتر است و به همین دلیل با قیمت های پایین امکان خرید آنها وجود دارد.

در زیر می توانید مشخصات Innosilicon T3+ 52T را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده Innosilicon
مدل دستگاه T3+ 52T
تاریخ عرضه در بازار می ۲۰۱۹
قدرت هش ریت (تراهش) ۵۲ تراهش
بلندی صدا ۷۵ دسیبل
مصرف برق (وات) ۲۸۰۰ وات
ابعاد ۱۴۱ در ۲۲۰ در ۴۳۰

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید این محصول یکی از محصولات قدیمی تولید شده برای استخراج ارز دیجیتال است که از سال ۲۰۱۹ در اختیار کاربران قرار گرفته و از آن زمان فرایند استخراج و استفاده از آن انجام می پذیرد. هرچند قدرت پردازش پنجاه و دو ترا هش در حال حاضر در میان انواع دستگاه استخراج ارز دیجیتال قدرت بسیار زیادی محسوب می‌شود اما با این حال در سال تولید این محصول قدرت بی نظیر محسوب می شد. این پردازنده حتی در حال حاضر نیز امکان استخراج بیت کوین و بسیاری از رمز ارزهای دیگر موجود در بازار را برای شما فراهم می آورد.

نکته قابل توجه درباره این محصول مصرف برق بسیار مناسب آن است که می تواند هزینه های شما را در هر ماه استخراج ارز دیجیتال کاهش دهد. مصرف برق این محصول تنها ۲۸۰۰ وات سنگین تر نسبت به بالا رده های موجود در بازار شرایط بسیار ایده آلی دارد. همچنین شما اگر به دنبال خرید این دستگاه برای استخراج رمز ارز های مورد نظر خود هستید حتماً باید به ابعاد آن نیز دقت داشته باشید تا فضای مناسبی در منزل برای استفاده از آن فراهم آورید.

بیت مین انت‌ ماینر اس ۵ – Bitmain Antmainer S5


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی Antmainer S5 ادامه می دهیم. شرکت بیت مین یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید کننده انواع دستگاه استخراج ارز دیجیتال در بازار جهانی از تولیدات خود را از سالهای بسیار دور در اختیار کاربران در این بازار قرار داده است. محصولی که در حال معرفی آن هستیم از سال ۲۰۱۴ وارد بازار ارز دیجیتال شده و از آن زمان امکان استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز ها را برای کاربران فراهم کرده است.

در زیر می توانید مشخصات Antmainer S5 را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده Bitmain
مدل دستگاه Antmainer S5
تاریخ عرضه در بازار ۲۰۱۴
قدرت هش ریت (تراهش) ۱.۱۵ تراهش بر ثانیه
بلندی صدا ۶۵ دسیبل
مصرف برق (وات) ۵۹۰ وات
ابعاد ۱۳۷ در ۱۵۵ در ۲۹۸ میلیمتر

همانطور که در بالا مشاهده میکنید مشخصات این محصول نسبت به رده بالا های فعلی موجود در بازار چندان مناسب نیست و شما نمی‌توانید قدرت پردازش خیلی بالایی را از آن در اختیار داشته باشید. البته این موضوع به این معنا نیست که امکان استخراج بیت کوین و یا سایر رمز ارزهای موجود در بازار با استفاده از این محصول وجود نداشته باشد بلکه هنوز هم شما می توانید با این دستگاه ها به شرایط مناسبی برای استخراج رمز ارز های مختلف برسید.

البته که امکان مقایسه قدرت پردازش آن نسبت به دستگاه های رده بالای فعلی موجود در بازار وجود ندارد و استفاده از این محصول می‌تواند درآمد حاصل از دستگاه های پر قدرت فعلی موجود در بازار را برای شما به دنبال داشته باشد. اما وقتی صحبت از قیمت می آید می توانید به راحتی به قیمت مقرون به صرفه و بهینه شده این محصول پی ببرید.

نکته فوق العاده قابل توجه درباره محصول مصرف برق فوق العاده پایین و بهینه آن است. مصرف برق ۵۹۰ واتی می تواند تا چندین برابر میزان مصرف برق شما ناشی از استخراج رمز ارزها را کاهش دهد. همانطور که می‌دانید در حال حاضر درصد قابل توجهی از درآمدهای ماینر ها در فرایند استخراج رمز ارز های مختلف صرف هزینه‌های جاری مانند هزینه مصرف برق میشود. به همین دلیل استفاده از یک دستگاه با میزان مصرف برق بهینه می تواند درصد قابل توجهی از این هزینه‌ها را کاهش داده و باعث رسیدن به درآمدهای مورد انتظار شود.

مایکرو ‌بی‌ تی واتس ‌ماینر ام ۳۱ اس –  MicroBT Whatsminer M31S


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی Whatsminer M31S ادامه می دهیم. این محصول یکی از تولیدات بسیار مناسب موجود در بازار است که می توانید با قیمت مناسب آن را خریداری کرده و برای استخراج رمز ارز های مختلف از آن استفاده نمایید. دقت داشته باشید که شرکت مایکرو بیتی یکی از شرکت های معروف و معتبر تولید کننده انواع دستگاه ارز دیجیتال در بازار است که تولیدات فوق العاده قدرتمند را روانه بازار کرده و در حال حاضر بسیاری از ماینر های حرفه ای با سالها سابقه در فرایند استخراج رمز ارزها از دستگاه های تولید شده این شرکت در بازار استفاده می نمایند.

در زیر می توانید مشخصات Whatsminer M31S را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده MicroBT
مدل دستگاه Whatsminer M31S
تاریخ عرضه در بازار آوریل ۲۰۲۰
قدرت هش ریت (تراهش) ۷۰ تراهش
بلندی صدا ۷۵ دسیبل
مصرف برق (وات) ۳۲۲۰ وات
ابعاد ۱۳۰ در ۲۲۰ در ۳۹۰ میلیمتر

همانطور که ملاحظه میکنید این محصول در اواسط سال ۲۰۲۰ روانه بازار شده و با ۷۰ تراهش یکی از محصولات بسیار عالی موجود در بازار محسوب می شود که هم کیفیت فوق العاده قابل قبولی دارد و هم قیمت آن نسبت به برخی از مدل‌ها مقرون به صرفه تر است. با توجه به قدرت پردازش بسیار بالا این دستگاه امکان استفاده از آن برای استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز ها وجود دارد و از این نظر هیچ گونه چالش پیش روی شما قرار نخواهد گرفت. با اتصال این دستگاه به استخر های استخراج همچنین می توانید فرایند فوق العاده عالی برای استخراج رمز ارز های مختلف را فراهم آورید که در نهایت منجر به رسیدن به درآمدهای قابل توجه برای شما خواهد شد.

از نظر میزان مصرف برق این محصول شرایط ایده‌آلی ندارد اما با این حال ۳۲۲۰ وات می تواند میزان برق مصرفی معمولی برای یک دستگاه استخراج ارز دیجیتال با این قدرت پردازش باشد. به صورت کلی با افزایش قدرت پردازش یک دستگاه استخراج ارز دیجیتال میزان مصرف برق را نیز افزایش پیدا می نماید و از این رو شما باید در زمان خرید حتماً تعادل مناسب میان میزان مصرف برق و همچنین قدرت پردازش دستگاه مورد نظر خود ایجاد نمایید.

نکته قابل توجه دیگر درباره محصول ابعاد مناسب آن است که امکان قرار گرفتن آن در هر فضایی را برای شما فراهم می آورد و از این طریق می توانید این دستگاه را به راحتی استفاده کنید. البته شایان ذکر است که امکان اتصال این محصول به کامپیوتر و لپ تاپ نیز وجود دارد و در صورت اقدام برای اتصال آن به کامپیوتر و لپ تاپ حتما باید میزان برق مصرفی کامپیوتر خود را نیز به هزینه برق ماهیانه خود اضافه نمایید.

دراگون مینت تی ۱ – DragonMint T1


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی DragonMint T1 ادامه می دهیم. این برند تولید کننده انواع دستگاه استخراج ارز دیجیتال نسبت به سایر برندهای که به معرفی محصولات آنها پرداختیم کمی ناشناخته تر است و تولیدات خیلی زیادی در بازار ندارد. اما با این حال از جمله قدیمی ترین برندهای تولید کننده دستگاه ارز دیجیتال است که خدمات بسیار ارزنده در این باره به کاربران در بازار رمز ارزها ارائه داده است. این محصول یکی از محصولات ویژه و خاص این برند است که با شرایط بسیار خوبی در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید از آن برای استخراج بیت کوین و سایر رمز ارز های موجود در بازار استفاده کنید.

در زیر می توانید مشخصات DragonMint T1 را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده DragonMint
مدل دستگاه DragonMint T1
تاریخ عرضه در بازار آپریل ۲۰۱۸
قدرت هش ریت (تراهش) ۱۶ تراهش در ثانیه
بلندی صدا ۷۶ دسیبل
مصرف برق (وات) ۱۴۸۰ وات
ابعاد ۱۲۵ در ۱۵۵ در ۳۴۰ میلیمتر

همانطور که ملاحظه می کنید از نظر میزان بلندی صدای محصول تفاوت چندانی با سایر محصولات معرفی شده ندارد و از این رو حتماً بایستی آن را در فضای استفاده کنید که اذیت آزاری به شما و همسایگان نرساند. همچنین از نظر قدرت پردازش نیز این دستگاه شرایط مناسبی دارد و با توجه به قیمت مقرون به صرفه می‌تواند یک گزینه ایده آل برای شما باشد. البته بهتر است این قدرت پردازش را با محصولات تولید شده در سال ۲۰۱۸ مقایسه کنید که از این نظر شرایط آن کاملا مناسب خواهد بود.

نکته قابل ملاحظه دیگر درباره این محصول شرکت دراگون مینت میزان مصرف برق بهینه آن یعنی ۱۴۸۰ وات است. این مهم باعث شده تا میزان برق مصرفی این دستگاه در طول هر ماه کاملا بهینه باشد و شما به راحتی می توانید از آن برای رسیدن به درآمدهای مورد نظر خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که افزایش قدرت پردازش تنها راه حل رسیدن به درآمدهای بالا نیست و یکی دیگر از گزینه های پیش روی شما در این باره کاهش هزینه ها است. اساسی ترین فاکتور در کاهش هزینه ها نیز کاهش میزان برق مصرفی دستگاه استخراج ارز دیجیتال خواهد بود که با انتخاب یک دستگاه مناسب می توانید به این مهم دست یابید.

پنگولین ماینر ام ۳ ایکس – PangolinMiner M3X


مقاله بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال را با معرفی PangolinMiner M3X ادامه می دهیم. شرکت پنگولین نسبت به سایر برندهایی که اقدام به معرفی محصولات آنها کردیم چندان شرکت معروفی نیست اما با این حال از جمله شرکت‌های محسوب می‌شود که محصولات آن کیفیت لازم را داشته و از آن در بازار رمز ارزها برای استخراج ارزهای دیجیتال مختلف استفاده میشود. محصول جدید این شرکت شرایط بسیار مناسبی داشته و شما می توانید از آن برای استخراج رمز ارز های مختلف در بازار استفاده کنید.

در زیر می توانید مشخصات PangolinMiner M3X را مشاهده نمایید:

شرکت سازنده PangolinMiner
مدل دستگاه PangolinMiner M3X
وزن ۴۱۰۰ گرم
قدرت هش ریت (تراهش) ۱۲ تراهش
بلندی صدا ۷۶ دسیبل
مصرف برق (وات) ۲۰۰۰ وات
ابعاد ۱۲۵ در ۱۵۵ در ۳۵۵ میلیمتر

همانطور که ملاحظه می کنید این محصول چند ویژگی مثبت دارا است که می تواند آن را تبدیل به یک انتخاب مناسب برای بسیاری از کاربران در فرایند استخراج رمز ارزها نماید. یکی از مهمترین ویژگی‌های مثبت این محصول وزن بسیار کم و معقول آن است که امکان جابجایی راحت آن را برای شما فراهم کرده و از این گذشته شما می توانید آن را در هر فضایی بدون نگرانی از بابت وزن استفاده کنید. دقت داشته باشید که چنین مزیتی را نمی توانید برای تمام دستگاه های استخراج ارز دیجیتال مشاهده نمایید.

از دیگر مزیت هایی که درباره این محصول می توانیم به آن اشاره داشته باشیم میزان مصرف برق کاملاً بهینه آن نسبت به قدرت پردازش ۱۲ ترا هش آن است. این مهم باعث شده تا ماینر بتواند میزان مصرف برق ماهانه خود را بهینه کرده و از این طریق کاهش قابل توجهی در هزینه های خود داشته باشد. از نظر قدرت پردازش نیروی محصول شرایط مناسبی داشته و امکان استفاده از آن در بازار رمز ارزها برای استخراج رمز ارز های مختلف مانند بیت کوین وجود دارد.

دستگاه گرانتر با قدرت پردازش بالاتر یا دستگاه ارزانتر با قدرت پردازش مناسب

یکی از چالش های بسیار مهمی که در زمان انتخاب بهترین دستگاه ارز دیجیتال پیش روی کاربران قرار می گیرد، این است که به دنبال خرید یک دستگاه گران اما با قدرت پردازش بالا باشند و یا به دنبال خرید یک دستگاه مقرون به صرفه تر اما با قدرت پردازش کمتر بروند. اگر شما نیز با این چالش روبرو هستید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید تا در نهایت انتخاب شما بر اساس واقعیت های موجود باشد.

 • به عنوان اولین نکته باید یادآوری کنیم که دستگاه مورد نظر شما حتما باید کیفیت و قدرت پردازش لازم برای استخراج ارز دیجیتال مورد نظر شما را داشته باشد. به عنوان مثال اگر به دنبال استخراج بیت کوین هستید، حتما باید سراغ دستگاهی بروید که برای استخراج بیت کوین قدرت لازم را داشته باشد. در غیر این صورت هر انتخابی با هر قیمتی یک انتخاب اشتباه خواهد بود و نمی تواند به کار شما آید.
 • به عنوان نکته دوم نیز باید به هزینه در دسترس شما اشاره کنیم. هر چقدر قدرت یک دستگاه افزایش یابد، درآمد ناشی از استفاده از آن بیشتر خواهد شد و در عوض میزان مصرف برق و همچنین هزینه خرید آن نیز بیشتر می شود. اگر چنین هزینه ای برای شما بی دردسر است، می توانید برای خرید بهترین دستگاه ها اقدام کنید. در غیر این صورت باید تمرکز خود را بر روی خرید یک دستگاه با کیفیت پایین تر اما با قدرت کافی بگذارید تا خرید خود را بهینه نمایید.
 • همچنین در زمان خرید یک دستگاه ارز دیجیتال باید به میزان مصرف برق و هزینه های آن در طول استفاده نیز دقت کنید. با توجه به روش محاسبه و برآورد هزینه استخراج ارز دیجیتال، باید هزینه های خود را برای هر یک از دستگاه های مورد نظر ارزیابی نمایید. تنها در این صورت است که امکان یک انتخاب آگاهانه برای شما وجود خواهد داشت. در غیر این صورت هر انتخابی ممکن است چالش های خاص خود را داشته باشد.

با دقت به این موارد این امکان برای شما وجود دارد تا بتوانید یک خرید ایده آل داشته باشید. دقت کنید که اگر به این نکات دقت نداشته باشید، خرید شما تحت تاثیر قرار گرفت و در نهایت با شکست روبرو می شود.

بهترین دستگاه ارز دیجیتال را از کجا بخریم؟

چالش بسیار مهم دیگری که درباره انتخاب  و خرید دستگاه ارز دیجیتال وجود دارد، مکان خرید آن است. در حال حاضر برخی از شرکت های معتبر اقدام به واردات و عرضه محصولات متنوع موجود در بازار جهانی کرده و شما می توانید از این طریق برای خرید دستگاه مورد نظر خود اقدام کنید. رعایت نکات زیر برای خرید این دستگاه برای شما الزامی خواهد بود:

 • دقت کنید که نمونه های تقلبی بسیار زیادی در بازار وجود دارد. برخی از فروشنده ها برای ارائه این دستگاه ها شما را با قیمت های پایین تر وسوسه می نمایند. از این رو حتما باید سراغ مراجع فروش معتبر و شناخته شده بروید تا کلاه سرتان نرود.
 • به عنوان نکته دوم باید دقت کنید که خرید یک دستگاه دست دوم نیز چالش های خاص خود را دارد. خرید دستگاه دست دوم می تواند هزینه های شما را کاهش دهد، اما باید دقت کنید که بسیاری از این دستگاه ها با ایرادات فنی روبرو هستند که به راحتی نمی توان به این ایرادات پی برد. اگر شما تخصص کافی برای تشخیص این ایرادات را نداشته باشید، خیلی زود با یک دستگاه ناکارآمد روبرو خواهید شد که حتی امکان پس دادن آن را نیز ندارید. به همین دلیل باید حتما در زمان خرید به این نکته نیز توجه کنید.
 • در صورتی که به هر طریقی امکان خرید دستگاه ارز دیجیتال را از معتبرترین منابع خارجی دارید، بهتر است برای این منظور اقدام نمایید. هر چند چالش های بسیار زیادی در این باره وجود دارد، اما بهتر است این روش را نیز در اولویت های خود قرار داده و از این فرایند نیز برای خرید استفاده کنید. زیرا در این صورت حداقل از نظر کیفیت و اورجینال بودن اطمینان لازم را خواهید داشت.

به دقت به نکات بالا امکان یک خرید مطمئن را برای خود رقم خواهید زد. لازم به یادآوری است که افراد زیادی در حال حاضر به دلیل نداشتن اطلاعات و آگاهی های لازم دست روی محصولات اشتباهی گذاشته و نمی توانند محصول کارآمدی برای خود تهیه نمایند. از این رو باید حتما دقت کافی در این باره داشته باشید. توصیه ما این است که در صورت امکان در زمان خرید این دستگاه، با یک فرد متخصص و خبره نیز مشورت کرده و وی را نیز در زمان خرید با خود همراه سازید.

جمع بندی

به معرفی بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در بازار پرداختیم و نکات لازم برای استفاده از هر یک از این موارد را نیز با شما در میان گذاشتیم. دوباره باید تاکید داشته باشیم که فرایند استخراج رمز ارزها یک کار کاملا حرفه‌ای است و حتماً باید قبل از ورود به این حرفه ای آموزش های لازم را پشت سر گذاشته باشید. در سری مقالات آموزش رایگان استخراج ارز دیجیتال و همچنین در دوره ارز دیجیتال در کانون بورس شرایط لازم برای یادگیری نکات مربوط به روش سرمایه گذاری در بازار را برای شما فراهم آورده ایم. توصیه می‌کنیم حتماً قبل از ورود به این حرفه آموزش های لازم را از این طریق پشت سر گذاشته و سپس با فراهم کردن بسترهای مناسب یک رفتار کاملاً حرفه ای در بازار برای استخراج ارزهای دیجیتال داشته باشید.

همچنین نکته بسیار مهم دیگری که در انتها باید دوباره آن را یادآوری کنیم این است که انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال بایستی تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی انجام پذیرد. به عنوان مثال وقتی شما به دنبال انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال برای استخراج بیت کوین هستید به هیچ وجه نتیجه انتخاب شما نباید با زمانی که به دنبال انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال برای استخراج ارز دیجیتال مونرو هستید یکسان باشد. در واقع شرایط حاکم بر شبکه رمز ارزها می تواند اصلی ترین نقش را در انتخاب بهترین دستگاه برای استخراج به دنبال داشته باشد.

شما باید دستگاهی را انتخاب کنید که همراه با امکان استخراج رمز ارز مورد نظر شما با آن نهایت بهینه سازی در قیمت و میزان مصرف برق برای آن وجود داشته باشد. چنین انتخابی برای شما حاصل نخواهد شد مگر اینکه تمام جوانب مربوط به انتخاب یک دستگاه ارز دیجیتال را در نظر گرفته و در نهایت با توجه به شرایط حاکم دست به این انتخاب بزنید.

پاسخ به سوالات رایج و مهم درباره بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال


در این بخش سعی داریم تا به برخی از مهمترین و رایج ترین سوالات مربوط به انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال پاسخ دهیم تا تمام ابهامات ذهن شما را نسبت به این انتخاب برطرف کرده باشیم. همچنین اگر سوال و چالشی در ذهن شما وجود دارد که در میان سوالات بیان شده در این بخش وجود نداشت می توانید آن را در بخش دیدگاه ها با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخ های مناسب را برای شما ارائه نماییم.

آیا انتخاب بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال می تواند تضمین کننده رسیدن به درآمدهای قابل توجه باشد؟

واقعیت این است که فرایند استخراج رمز ارزها کار پیچیده‌ای است و ارزیابی درآمدهای حاصل از این فرایند نیز به این سادگی ها نخواهد بود. شما بایستی فاکتورهای بسیار زیادی را در نظر بگیرید تا در نهایت امکان رسیدن به درآمدهای تضمین شده برای شما وجود داشته باشد. اگر شما بهترین دستگاه های استخراج ارز دیجیتال را برای خود انتخاب کرده باشید معمولاً و در صورت اقدام معمول و رایج می‌توانید به درآمدهای مناسب برسید. البته باید متذکر شویم که بایستی مراقب شرایط قانونی استفاده از این دستگاه ها نیز باشید که محدودیت های قانونی گریبانگیر شما نشوند. در صورت نداشتن چالشهای اینچنینی امکان رسیدن به درآمدهای تضمین شده با بهترین دستگاه استخراج ارز دیجیتال برای شما وجود خواهد داشت.

بهترین دستگاه استخراج بیت کوین کدام است؟

تمام دستگاه هایی که در بالا به معرفی آنها پرداختیم با توجه به قدرت پردازشی که دارند امکان استخراج بیت کوین را نیز برای شما فراهم می آورند. اما اگر بخواهیم رایج ترین دستگاه های حال حاضر مورد استفاده توسط کاربران برای استخراج بیت کوین را به شما معرفی کنیم که به گزینه های زیر خواهیم رسید.

 • Antminer S19 Pro
 • WhatsMiner M30S+
 • WhatsMiner M30S++
 • AvalonMiner 1246
 • WhatsMiner M32-62T

استخراج ارز دیجیتال را تا کجا می توانیم ادامه دهیم؟

امکان رسیدن به درآمدهای ثابت ماهیانه در فرایند استخراج ارز دیجیتال برای شما وجود دارد. هیچ محدودیتی در این باره وجود نداشته و شما می توانید تا سال های سال از این فرایند استفاده کنید. حتی در صورت سخت تر شدن فرایند استخراج بیت کوین می توانید سراغ رمز ارزهای دیگری مانند اتریوم نیز بروید تا در نهایت روند درآمدزایی شما از این روش افزایش یابد.

امکان فروش دستگاه استخراج ارز دیجیتال وجود دارد یا خیر؟

یکی از نکات بسیار مهم در این باره این است که در حال حاضر بسیاری از ماینرها بعد از یکی دو سال استفاده از یک دستگاه آن را حتی با قیمت بالاتری نسبت به قیمت خرید در بازار دست دوم فروش ها عرضه می نمایند. این مهم به دلیل افزایش قابل توجه قیمت دلار در بازار ایران است. به همین دلیل اگر شما از دستگاه خود به خوبی مراقبت کنید، در صورت نیاز می توانید برای فروش آن نیز اقدام نمایید.

آیا دستگاه های تقلبی نیز در بازار موجود هستند؟

در حال حاضر نمونه های تقلبی بسیار زیادی از دستگاه ارز دیجیتال در بازار موجود است. به دلیل سودجویی برخی از افراد، دستگاه های کار کرده و قدیمی نیز به عنوان دستگاه نو به فروش می رسد. شما بایستی حتما نهایت دقت را در امر خرید این دستگاه ها به خرج داده و در نهایت بهترین تصمیم را برای خود بگیرید. در غیر این صورت امکان افتادن در دام افراد کلاهبردار برای شما وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱8٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱4/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: 2٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۱۳/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: