//تابلو خوانی در بازار بورس

تابلو خوانی در بازار بورس

تابلو خوانی : نماد های پر بیننده

تکنیک های تابلو خوانی در بورس یکی از بهترین راهکارها درخرید سهم و تشخیص مناسب زمان هست و از طرفی باعث تشخیص نوسان های کوتاه مدت می شود.

برخی از تکنیک های تابلو خوانی در سهام درسایت  tsetmc نوشته شده که شما بادانستن آن ها و گذراندن کلاس های تابلو خوانی ومهارتی که کسب می کنید می توانید در معاملاتتان از آن ها استفاده کنید.

بهتر است بدانید که تابلو خوانی ماهیت تحلیلی ندارد و بیشتر به عنوان یک آلارم برای شما حساب می شود.

بیشترین دغدغه افرادی که در بورس سرمایه گذاری می کنند این است که : کی در صف فروش سهم بخریم؟ چگونه سهامی که قدرت خرید عالی دارد را شناسایی کنیم؟ ویا حجم معاملات در چه وقتی می تواند به یک سیگنال معاملاتی تبدیل شود؟

جواب این سوالات را از طریق تابلو خوانی می توانیم به دست آوریم.

هر چقدر در تابلو خوانی مهارت داشته باشید راحتتر و بهتر می توانید موقعیت ها را به دست آورید.

آیا می دانستید که تابلو خوانی و بازار خوانی بُعد سوم تحلیل در بازار است.

پس به این دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که مطالب تابلو خوانی و بازار خوانی را به طور کامل مطالعه کنید.

 

نمادهای پربیینده بازار در تابلو خوانی سهام :

نمادهای پربیینده بازار در تابلو خوانی سهام یعنی بیشترین نماد هایی که مورد بررسی سرمایه گذاران قرار گرفته شده است.

به این معنی که : معمولا نمادهایی که به صورت روزانه و در ساعات معاملات بازار مورد بررسی قرار می گیرند ،وبا هرکلیک بر روی یک نماد، سایت آن را شناسایی می کند و نماد را جز نمادهای پر بیننده قرار میدهد.

مطمئنن برای شما هم این سوال پیش آمد: آیا می توانیم از نماد های پر بیننده به عنوان یک سیگنال برای سرمایه گذاری استفاده کنیم؟

در جواب این سوال باید بگوییم : بهتر است که نمادهای پر بیننده،یک سیگنال برای هشدار باشد که دنبال علت پربیننده شدن آن باشیم تا سیگنالی برای خریدن یک سهام.

در نظر داشته باشید که بازار خوانی و تابلو خوانی سهام نمادهای پربیننده اهمیت فراوانی دارند و می توانند سیگنال های کوتاه مدتی به شما دهند.

 

نکات قابل بررسی در نماد های پربیننده بازار در تابلو خوانی و بازار خوانی :
برای بررسی نمادهای پربیننده بازار حتما باید عواملی را درنظر داشته باشید تا بتوانید روند حرکتی یک سهم را مشخص کنید.آن عوامل عبارتند از:

۱-حجم معاملات سهم در تابلو خوانی ۲-تحلیل تکنیکال سهم ۳-قدرت خریدار بالا درتابلوخوانی و بازارخوانی که به ترتیب آن ها را توضیح می دهیم.

 

حجم معاملات سهم در تابلوخوانی:

یعنی بررسی و رصد کردن حجم معاملات نمادی که جزء نمادهای پربیننده بازار به حساب   می آید. راحت می توان با رصد کردن آن و مشاهده تغییر حجم معاملات به یک سیگنال از تغییر روند حرکتی سهم رسید.

 

 

تحلیل تکنیکال سهام:

بعد از اینکه متوجه حجم خاص نماد پربیننده شدیم  بهتره که نمودارآن راهم بررسی کنیم و ببینیم که در چه محدوده قیمتی قرار گرفته. گاهی اتفاق می افتد که نماد پربیننده است و حجم معاملاتی بالایی دارد ولی با تحلیل نمودار متوجه می شویم که سهم در محدوده مقاومتی است و فروش در آن اتفاق افتاده است و فشار فروش در آن بیشتر از خرید است. گاهی هم ممکن است که سهم از لحاظ تکنیکالی در محدوده حمایتی باشد به این دلیل باعث افزایش معاملات می شود و ما آن را در صفحه نماد های پربیننده می بینیم؛ که این اتفاق ممکن است در آینده باعث رشد قیمت سهام شود.

 

قدرت خریدار بالا در تابلو خوانی و بازار خوانی:

زمان هایی که سهم جزء نماد های پربیینده بازار قرار می گیرد با مشاهده سهم متوجه این می شویم که سهم قدرت خریدار به فروشنده آن در محدوده مناسبی است.

افزایش قدرت خریدار به فروشنده نشان دهنده این است که نماد توسط عده ایی باحجم های بالا درحال خریداری است ؛ و اگر در نمادی شاهد برتری فروشنده به خریدار باشیم نشان دهنده ی معاملاتی از جنس فروش است وباید از خرید آن پرهیز کرد.

 

 

توسط |2019-06-23T08:55:36+00:00ژوئن 23rd, 2019|آموزش های رایگان|1 نظر

درباره نویسنده :

یک نظر

  1. Qazal 2019-12-20 در 11:26 - پاسخ

    سلام، سپاس از مقالات ارزنده.
    ازینکه دانشجوی کانون بورس هستم احساس رضایت دارم🌹🌹🌹

ارسال نظر

تماس فوری با شما

با پر کردن فرم زیر مشاورین ما ،در ساعات اداری ظرف چند دقیقه و در ساعات غیر اداری ظرف چند ساعت با شما تماس میگیرند.

لطفا صبر کنید