چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

چگونه در بورس سرمایه گذاری کنیم

بسیاری از افراد زمانی که با بازار بورس و جذابیت‌های این  بازار آشنا می‌شوند، به دنبال این هستند که در این بازار سرمایه گذاری کنند.

اما سوالی که مطرح می‌شود این است، چگونه باید در بورس سرمایه گذاری کنیم؟

برای سرمایه گذاری در بورس اولین قدم گرفتن کد بورسی است. در واقع فقط کسانی که کد بورسی دارند می‌توانند و مجاز هستند در این بازار فعالیت و سرمایه گذاری داشته باشند. حال شاید برای شما این سوال مطرح شود که برای سرمایه گذاری در بورس از کجا شروع کنیم.

ابتدا باید وارد سامانه سجام شده و تمام اطلاعات مربوطه را در سایت سجام وارد کنید. سپس یک کد ده رقمی به شما تعلق می‌گیرد.  سپس شما می‌بایست برای احراز هویت به مراکز مربوطه( دفاتر پیشخوان دولتی ) مراجعه کنید (احراز هویت را در حال حاضر می‌توانید آنلاین هم انجام دهید) و پس از احراز هویت ، یک کد بورسی مختص شما صادر خواهدشد. در مرحله بعد شما یک کارگزاری را انتخاب و در آن ثبت نام می‌کنید.

لینک کد سجام چیست

کارگزاری چیست ؟

کارگزاری نهادی است که شما را به بازار متصل می‌کند. در واقع وظیفه کارگزار اجرای دستورات خرید و فروش شما در بازار است. هیچ شخص حقیقی و حقوقی نمی‌تواند مستقیم در بازار و بدون هیچ کارگزاری، فعالیت داشته‌باشد. پس برای سرمایه‌گذاری در بورس حتما باید در یک کارگزاری ثبت نام کنید.

پس از آنکه در کارگزاری ثبت نام کردید یک نام کاربری و رمز عبور از طرف کارگزاری برای شما صادر می‌شود که با آنها می‌توانید وارد صفحه شخصی خودتان در کارگزاری شوید و اقدام به خرید و فروش کنید.

برای سرمایه‌گذاری در بورس حداقل مبلغ سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد. یعنی شما برای خرید یک سهم در بازار حداقل باید به اندازه ۵۰۰ هزار تومان سرمایه‌گذاری کنید و پس از سرمایه گذاری از افزایش قیمت سهام کسب سود کنید. اما نکته مهم اینجاست که در بازار بورس فقط ۲۰ درصد افراد سود می‌کنند. این ۲۰ درصد کسانی هستند که به خوبی نقاط خرید و فروش سهم را می‌دانند، در قیمت مناسب خرید می‌کنند و پس از افزایش قیمت در قیمت مناسب‌ سهم را می فروشند. بورس یا بازار سرمایه یک دانش و تخصص است و بدون داشتن دانش در این بازار موفق شدن تقریبا غیر ممکن است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تماس فوری با شما

[wof_wheel id="4580"]

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

روش پرداخت خود را انتخاب کنید