ارزان ترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری + تحلیل دقیق

ارزهای دیجیتال ارزان

ارزان ترین ارزهای دیجیتال کدامند و آیا سرمایه گذاری بر روی آنها می‌تواند عاقبت خوشی برای ما داشته باشد یا خیر؟ در این مقاله از معرفی ارز دیجیتال سعی داریم تا با رویکردی کاملاً متفاوت به بررسی توکن های ارزان بپردازیم. نکات آموزشی که در مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال با هم مرور کردیم را به کار خواهیم گرفت تا لیست ارزان ترین ارزهای دیجیتال را تحلیل دقیق و نکاتی عالی با شما در میان بگذاریم. در انتهای این مقاله علاوه بر اینکه شما با تعداد بسیار زیادی از ترفندهای ترید و معامله گری و انتخاب ارزهای دیجیتال خوب با قیمت ارزان آشنا خواهید شد، می‌توانید از رمز ارزهای معرفی شده برای سرمایه گذاری و افزایش سرمایه های خود نیز استفاده کنید.

نکات کلیدی مقاله:

  • ارزهای دیجیتال ارزان معمولاً پتانسیل بالایی برای سوددهی دارند نه رشد قیمتی.
  • قرار نیست قیمت همه ارزهای دیجیتال به ۱ دلار برسد.
  • هیچ قانونی وجود ندارد که یک ارز دیجیتال ارزان ارزان‌تر نشود.
  • معامله گری بر روی ارز دیجیتال ارزان با چالش‌هایی همراه است.
  • با احتیاط وارد شوید.

چرا سرمایه گذاری بر روی ارزان ترین ارزهای دیجیتال جذاب است؟


اما قبل از اینکه به معرفی لیست ارزان ترین ارزهای دیجیتال بپردازیم، لازم است تا شرایط و اهمیت سرمایه گذاری روی این رمز ارزها را با شما مطرح کنیم. سؤال اینجاست که چرا خرید و سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال ارزان قیمت جذاب شده است و کاربران در این راه به دنبال رسیدن به چه اهدافی هستند؟

در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین نزدیک به ۴۵۰۰۰ دلار برای هر واحد است. بر فرض اینکه بخواهیم با سرمایه ۱۰۰۰ دلاری بیت کوین بخریم. با در نظر گرفتن کارمزدها چیزی حدود ۰.۰۲۲ بیت کوین به دست خواهیم آورد. در صورتی که قیمت بیت کوین با ۲۰۰۰۰ دلار رشد روبرو شده و به ۶۵۰۰۰ دلار برای هر واحد برسد، سرمایه ما به حدود ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید. در نظر داشته باشید که رشد ۲۰۰۰۰ دلاری برای بیت کوین می‌تواند یک جهش بسیار بزرگ باشد.

حال تصور کنید که به جای بیت کوین به دنبال خرید ارز دیجیتالی با قیمت ۰.۰۰۰۲ دلاری باشیم. در صورت قرار دادن همه ۱۰۰۰ دلار روی آن، اگر قیمت این ارز دیجیتال تنها به ۱ دلار برسد که خیلی دور از ذهن نیست، سرمایه ما به ۵ میلیون دلار خواهد رسید.

البته پیدا کردن چنین ارز دیجیتالی به این راحتی‌ها نیست، اما برای اینکه خیلی دور از ذهن و دور از واقعیت صحبت نکرده باشیم، می‌توان ارز دیجیتال شیبا اینو را مثال زد. این رمز ارز در طول سال ۲۰۲۱ با جهش ۲۸۰۰۰۰۰ برابری روبرو شد. یعنی اگر در ابتدای سال ۲۰۲۱ تنها ۱۰ دلار روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده بودید، درآمد شما در نیمه سال به حدود ۲۸ میلیون دلار می‌رسید.

به همین دلیل است که سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال ارزان قیمت با جذابیت‌های زیادی روبرو بوده و خیلی از تریدرها و کاربران به دنبال چنین امری هستند. البته دقت داشته باشید که این سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال ارزان آن قدرها هم ساده و بی‌دردسر نیست. در ادامه درک خواهید کرد که این سرمایه گذاری می‌تواند چالش‌های بسیار زیادی هم با خود به همراه داشته باشد.


مزیت های سرمایه گذاری روی ارزان ترین ارزهای دیجیتال


سرمایه گذاری روی ارزان ترین ارز دیجیتال در حال رشد می‌تواند مزیت های بسیار زیادی برای کاربران به دنبال داشته باشد. کسانی که مقالات آموزش رایگان ارز دیجیتال ما را سپری کرده باشند، به خوبی می‌دانند که موارد و عوامل بسیار مختلفی را برای انتخاب یک ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری باید پشت سر بگذارند. تنها در این صورت است که می‌توانید به نتیجه کار امیدوار باشید. در غیر این صورت حتی مزیت ها نیز می‌توانند تبدیل به معایب شوند.

با این حال یک سری مزیت های عمومی را می‌توان برای خرید از میان توکن های ارزان برشمرد که می‌توان با اتکا به آنها، کیفیت سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتال را افزایش داد. سرمایه گذاری در این بازار به خودی خود با چالش‌های زیادی همراه است. از این رو همواره باید با در نظر گرفتن چنین مزیت هایی در انتخاب ارز دیجیتال مناسب، به دنبال بهینه کردن شرایط باشیم.

عدم نیاز به سرمایه خیلی زیاد برای خرید

با انتخاب از میان لیست ارزان ترین ارزهای دیجیتال نیازی به سرمایه های خیلی زیاد برای خرید رمز ارز مورد نظر خود نخواهید داشت. هزینه اولیه مورد نیاز برای خرید اهمیت بسیار زیادی برای تریدرهای ایرانی دارد. با توجه به اینکه هر دلار آمریکا در ایران در حدود ۳۰ هزار تومان قیمت می‌خورد، از این رو تنها ۳۰ دلار سرمایه گذاری نیاز به ۱ میلیون تومان سرمایه خواهد داشت. به همین دلیل انتخاب یک ارز دیجیتال ارزان می‌تواند تصمیمی عالی در این مواقع برای کاربران باشد و شرایط بهتری را برای وی ایجاد کند.

دقت داشته باشید که کم بودن سرمایه به این معنی نیست که باید آتیش به مال خود کشیده و سراغ ارزان ترین ارز دیجیتال جهان بروید. بلکه در همین شرایط نیز باید به دنبال بهینه کردن انتخاب‌های خود رفته و از میان بهترین ها دست به انتخاب بزنید.

امکان رسیدن به سودهای فوق‌العاده و انفجاری

یکی از اصلی‌ترین مزیت هایی که البته گاها تبعات بسیار سنگینی را نیز برای کاربران به دنبال داشته است، امکان رسیدن به سودهای انفجاری در مدت زمان کوتاه با خرید ارزان ترین ارز دیجیتال در حال رشد است. با توجه به کم بودن قیمت، امکان جابجایی قیمت این دسته از رمز ارزها با هزینه‌ها و سرمایه های بسیار کمتری وجود دارد. به این معنی که مثلاً یک سرمایه ۱ میلیون دلاری می‌تواند در طول یک روز تغییرات قابل توجهی روی این رمز ارزها ایجاد کنید. در حالی که برای رمز ارزهای بزرگ مانند بیت کوین برای چنین امری نیاز به چند صد میلیارد دلار خواهد بود.

همین امر امکان رسیدن به سود قابل توجه و انفجاری را در سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال ارزان فراهم می‌آورد. شما می‌توانید با یک انتخاب درست همه چیز را برای خود در بهترین شرایط قرار دهید. البته این موضوع باید تحت تأثیر استفاده از تحلیل فاندامنتال و تکنیکال ارز دیجیتال باشد.

ریسک کمتر در سرمایه های کمتر

خرید ارزان ترین ارز دیجیتال در حال رشد می‌تواند باعث کاهش ریسک سرمایه گذاری نیز برای شما شود. این دسته از رمز ارزها معمولاً با سرمایه های کم خریداری شده و از این گذشته اگر دست روی گزینه‌های خوب گذاشته باشید، افت قیمتی شدیدی را نیز نباید در آنها شاهد باشید. به همین دلیل ریسک کمتری در نهایت کل سرمایه های شما را تهدید خواهد کرد.

یکی از اصلی‌ترین نیازمندی‌های انتخاب یک رمز ارز ارزان قیمت خوب دقت به ویژگی های یک ارز دیجیتال خوب و تکیه بر نکات آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال است. هر چقدر این قواعد را با شرایط بهتری در دستور کار قرار دهید، در نهایت احتمال رسیدن به موفقیت برای شما ساده‌تر خواهد شد.

پتانسیل سوددهی بیشتر

هم‌چنین نباید از پتانسیل سوددهی ارزهای دیجیتال ارزان نیز غافل شویم. این دسته از ارزهای دیجیتال البته در صورت انتخاب درست، می‌توانند در مدت زمانی کوتاه سود قابل توجهی را برای تریدر  به دنبال داشته باشند. البته این مهم به این معنی نیست که ارزهای دیجیتال بزرگ‌تر سود خوبی ندارند، خیر. اما پتانسیل سوددهی در رمز ارزهای ارزان به مراتب بیشتر است.

دقت کنید که افزایش قیمت در رمز ارزها به درصد تعیین می‌شود نه به دلار و قیمت. افزایش ۵۰ درصدی قیمت برای هر رمز ارزی در نهایت سود یکسانی برای تریدرها به درصد به دنبال خواهد داشت. اما موضوع اینجاست که افزایش قیمت یک رمز ارز از ۴۰ هزار دلار به ۶۰ هزار دلار نیاز به رشد ۲۰۰۰۰ دلاری دارد و افزایش قیمت ۱ دلار به ۱.۵ دلار تنها نیاز به افزایش ۰.۵ دلاری خواهد داشت. هر دو این اتفاق‌ها سود یکسانی برای تریدرها به درصد به دنبال خواهند داشت، اما این کجا و آن کجا. تصور افزایش قیمت ۰.۵ دلاری در ذهن تریدرها و کاربران بسیار ساده‌تر است و از این رو راحت‌تر در بازار شاهد آن هستیم.


معایب و ریسک های سرمایه گذاری روی ارزان ترین ارزهای دیجیتال


خرید و انتخاب از میان لیست ارزان ترین ارزهای دیجیتال با چالش ها و ریسک هایی نیز همراه است. کاربران باید برای سبک و سنگین کردن هر چه بهتر شرایط سرمایه گذاری خود، حتماً علاوه بر مزیت ها باید به دنبال شناخت معایب رمز ارز مورد نظر خود نیز بروند. با توجه به اینکه در سایت ها و مقالات آموزشی معمولاً به بررسی مزایا پرداخته شده و کمتر شاهد درج معایب در آنها هستیم. در حالی که کیفیت سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال باید با بررسی کامل مزایا و معایب ارزهای دیجیتال باشد.

به عنوان یک قانون بسیار مهم و همیشگی در بازارهای مالی باید بدانید که:

هر چقدر پتانسیل سوددهی یک روش سرمایه گذاری بیشتر باشد، ریسک بیشتری به دنبال داشته و پتانسیل از بین رفتن سرمایه ها نیز در آنها بیشتر خواهد بود.

البته سرمایه گذاری در ارزان ترین ارز دیجیتال جهان به این معنی نیست که شما در حال آتش زدن مال و سرمایه خود هستید. اما انتخاب  یک ارز دیجیتال بدون دقت به کیفیت آن می‌تواند چنین نتیجه‌ای را برای شما به دنبال داشته باشد.

در ادامه برخی از ریسک های عمومی حاکم بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال ارزان را با شما در میان می‌گذاریم که با دقت به آنها بهتر می‌توانید شرایط سرمایه گذاری خود را در بازار درک کنید.

عدم قطعیت در سوددهی

به عنوان اولی عیب سرمایه گذاری بر روی ارزان ترین ارز دیجیتال در حال رشد باید به عدم قطعیت در سوددهی این رمز ارزها اشاره کنیم. البته عدم قطعیت در سوددهی تنها مختص این رمز ارزها نبوده و حتی مختص بازار ارزهای دیجیتال هم نیست. اما باید بدانید که میزان عدم قطعیت در سوددهی برای رمز ارزهای مختلف یکسان نیست. برای مثال اگر این رمز ارزها را با گزینه‌هایی مانند بیت کوین، ارز دیجیتال اتریوم، سولانا، باینناس کوین و مواردی از این دست مقایسه کنیم، پی خواهید برد که توکن های ارزان به مراتب می‌توانند در این بار ضعیف‌تر باشند.

یک تصور کاملاً اشتباه و غلط در میان تریدرهای بازار ارزهای دیجیتال رواج پیدا کرده است.

بازار ارزهای دیجیتال همیشه روند صعودی داشته و همه رمز ارزها قرار است روزی به سوددهی برسند. این تصور کاملا غلط است.

این مهم به هیچ وجه واقعیت نداشته و شروع سرمایه گذاری با این دید می‌تواند یک سم بزرگ برای سرمایه گذاری شما باشد. با این حال باید بدانید که میزان اشتباه بودن این تصور برای رمز ارزهایی رده بالا نسبت ارزهای دیجیتال ارزان به مراتب کمتر است. مثلاً ممکن است منطقی باشد که بیت کوین در دراز مدت دائماً روند صعودی در پیش خواهد گرفت اما این مهم برای یک ارز دیجیتال ارز شناخته نشده اصلاً درست نیست.

نبود اطلاعات کافی برای تحلیل و ارزیابی ارزان ترین ارز دیجیتال

برخلاف رمز ارزهای معروف و شناخته شده، در لیست ارزان ترین ارزهای دیجیتال می‌توانید ده‌ها مورد و گزینه را بیابید که اطلاعات کافی برای شناخت و بررسی آنها وجود ندارد. نبود اطلاعات کافی برای بررسی و تحلیل یک ارز چندین چالش مختلف را به همراه دارد.

  • در درجه اول این امر مانع از یک تحلیل منطقی و درست از سوی کاربران خواهد شد. نبود اطلاعات کافی یک سم بزرگ برای تحلیل است.
  • این مهم باعث می‌شود تا ذهن کاربر در یک چالش بزرگ برای انتخاب یک ارز دیجیتال با پتانسیل سود قابل توجه اما بدون اطلاعات کافی برای تحلیل قرار گیرد.
  • اصول روانشناسی اهمیت بسیار بیشتری برای سرمایه گذاری در این رده خواهد داشت.
  • هم‌چنین نبود اطلاعات کافی باعث می‌شود تا ذهن تریدر به دنبال ساخت و پرداخته کردن استدلال‌های من‌درآوردی برای توجیه سرمایه گذاری باشد.

امکان کلاهبرداری بودن ارزان ترین توکن ها

کلاهبرداری بودن نیز یکی دیگر از چالش‌هایی است که سرمایه گذاری روی ارزان ترین ارز دیجیتال بازار می‌تواند به دنبال داشته باشد. ارزان های دیجیتال ارزان قیمت مخصوصاً آنهایی که به تازگی وارد بازار شده‌اند، معمولاً با این چالش روبرو هستند. ممکن است هدف اصلی از توسعه آنها جذب سرمایه بالا و کسب سودهای قابل توجه و در نهایت لفت دادن از بازار باشد. فرآیندی که در این بازار خیلی دور از ذهن نیست و حتماً باید توجه لازم به آن را داشته باشید.

گرفتار شدن در گرداب پامپ و دامپ

گرفتار شدن در گرداب پامپ و دامپ نیز یکی دیگر از چالش‌های پیش روی کاربران برای انتخاب یکی از موارد لیست ارزان ترین ارزهای دیجیتال است. به دلیل کم بودن قیمت این امکان برای برخی از شرکت‌ها و افراد سودجو وجود دارد تا با وارد کردن یک سرمایه قابل توجه، رمز ارز مورد نظر شما را وارد ماجرای پامپ و دامپ کرده و در نهایت از این امر به نفع خود سود ببرند. البته باید خاطر نشان کنیم که این روش کلاهبرداری فقط مختص همین رمز ارزها نیست اما با این حال تعداد رمز ارزهای ارزان قیمت در معرض این خطر به مراتب از سایرین بیشتر است.

زمان بر شدن مدت سرمایه گذاری برای رسیدن به سود

در برخی مواقع نیز یک انتخاب نادرست برای خرید ارزان ترین ارز دیجیتال بازار می‌تواند منجر به خواب زیاد سرمایه شود. مشکلی که هم تریدر را از سودهای بازار دور نگه خواهد داشت و امکان سرمایه گذاری جدید را از وی خواهد گرفت و هم در نهایت می‌تواند یک مسیر خسته کننده را برای وی رقم بزند. مسری یکه معمولاً به خروج همیشگی کاربران از بازار منجر می‌شود.

دقت به انتخاب یک ارز دیجیتال خوب در چنین مواقعی اهمیت پیدا می‌کند. هر رمز ارزی که قیمت پایین داشته باشد، به معنی این نیست که پتانسیل رشد و سوددهی دارد.

به روز رسانی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روش‌های پرداخت و ثبت نام

ارزش دوره: ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

پیش پرداخت: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

روش پرداخت خود را انتخاب کنید

ارزش دوره ۱۱٫۸۰۰٫۰۰۰ تومان

قیمت جشنواره: ۸/۸۰۰/۰۰۰ تومان

تماس فوری با شما

موضوع تماس با شما: